5 مورد از بهترین حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی زیر شکم

5 مورد از بهترین حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی زیر شکم

رهایی از چربی زیر شکم با این 5 حرکت ورزشی

 چربی زیر شکم یکی از مناطقی در بدن است که زنان و مردان  برای از بین بردن آن تلاش زیادی می کنند.مهم نیست که چقدر تمرین می کنید چربی های ناحیه زیر شکم به سختی به عضله تبدیل می شوند.تقویت و صاف کردن شکم بسیار دشوار است.زیرا بیشترین حجم چربی در بدن در شکم تجمع می یابد.زیرا استروژن در تجمع ذخایر چربی نقش بیشتری دارد.و به همین دلیل تجمع چربی در شکم در زنان بیشتر است.اگر شما بتوانید از چربی های ناحیه شکم رها شوید ،نه تنها از لحاظ زیبایی برای شما مفید است بلکه از نظر سلامتی نیز تاثیر زیادی دارد و از مشکلاتی از قبیل کمر درد جلوگیری می کند. 


همچنین بخوانید » چربی سوز نخورید!!! با مواد غذایی که باعث کاهش اشتها می شوند آشنا شوید !


اما چگونه چربی زیر شکم را از بین ببریم ؟

البته باید هدف اصلی شما از بین رفتن چربی های کل شکم باشد.به همین دلیل باید علاوه بر این 5 حرکت ورزشی ،حرکات مخصوص ناحیه های دیگر شکم را نیز انجام دهید.تا هر چه سریعتر به هدف خود برسید.بنابراین شما می توانید چربی های ناحیه شکم را از بین ببرید و در عین حال از درد شکم رها شوید.قبل از انجام این حرکات بدنتان را گرم کنید، پیشنهاد ما این است که طناب بزنید تا عضلاتتان برای تمرین آماده شوند. ۲۰ بار و هر بار ۶۰ ثانیه طناب بزنید.


همچنین بخوانید»

با ۶ نوشیدنی که باعث لاغری و افزایش سوخت و ساز بدن شما می شود، آشنا شوید !!!

۶ هفته تمرینات ورزشی برای داشتن اندامی ایده آل در تابستان !


1-کرانچ بر عکس (Reverse Crunch)

5 مورد از بهترین حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی زیر شکم

به پشت دراز بکشید و پاهایتان را بالا نگه دارید و دقت کنید که زاویه زانوهایتان ۹۰ درجه باشد. دست ها طرفین بدن ثابت هستند. پاهایتان را با همان زاویه بالا بیاورید تا زانوها در امتداد چانه قرار بگیرند. اگر این حرکت را درست انجام دهید به عضلات شکم فشار می آید و شما کاملا  آن را احساس می کنید.

2-کرانچ قیچی (Scissors Crunch)

5 مورد از بهترین حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی زیر شکم

به پشت دراز بکشید و پاهایتان را با اختلاف کمی از سطح زمین نگه دارید و دقت کنید که پاهایتان با زمین فاصله داشته باشد. دست ها طرفین بدن ثابت هستند.سپس پای راست خود را بالا بیارید و دقت کنید که زانو های شما خم نشود.سپس پای راست خود را پایید بیاورید و پای چپ خود را بالا ببرید.این حرکت را برای هر پا 12-15 بار انجام دهید.


همچنین بخوانید » بهترین تمرینات چربی سوزی برای افرادی که از دویدن متنفر هستند !


3-حرکت کوه نوردی (mountain climber )

5 مورد از بهترین حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی زیر شکم

این حرکت باعث بالا رفتن ضربان قلب شما می شود و در نتیجه باعث افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش چربی های شکم و پاها می گردد.اگر این حرکت ورزشی را تا به حال انجام نداده اید سعی کنید ابتدا با تعداد دفعات کم آن را انجام دهید.در مرحله اول به حالت شنا قرار بگیرید .پای راست خود را از زمین بلند و جمع کرده و سپس به دست راست خود نزدیک کنید .سپس با پای دیگر خود به ادامه حرکت بپردازید این حرکت را برای هر پا 12-15 انجام دهید.

4-کرانچ ضربدری یا دوچرخه ( Bicycle Crunches)

5 مورد از بهترین حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی زیر شکم

دراز بکشید، دست هایتان را از آرنج ۹۰ درجه خم کنید، به سقف نگاه کنید تا گردنتان آسیب نبیند، از ناحیه شکم بالا بیایید و آرنج یک دست و زانوی پای مخالف را به هم نزدیک کنید و دوباره به حالت اول برگردید و دراز شوید.


در ادامه بخوانید » چگونه در محل کار بدون ورزش کردن تا ۳ برابر کالری بیشتری بسوزانیم ؟


5-پلانک عنکبوتی (spider plank)

5 مورد از بهترین حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی زیر شکم

به روی شکم دراز بکشید و با آرنج ها و پنجه های پایتان سعی کنید بدنتان را از زمین بالا نگه دارید یعنی بین بدنتان و سطح زمین فاصله ایجاد کنید. در ۳ ست ۴۵ ثانیه ای پاهایتان را با زانوی خم از طرفین با یک حرکت چرخشی از لگن خم کنید و تا قسمت بالای بدنتان نزدیک کنید. همچنین بخوانید » پس از ورزش چه باید بخوریم ؟

 

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید