وارونه

بهترین انیمه های سریالی

بهترین انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید ! به انتخاب مجله وارونه – بخش اول

انیمه های برتر به انتخاب مجله وارونه !

بهترین انیمه های که حتما باید آنها را تماشا کنید !

بر خلاف تصور خیلی ها که فکر می کنند انیمه برای کودکان ساخته می شود باید بگویم انیمه های سریالی جزو پر بینده ترین محصولات تولیدی سریالی هستند که اکثرا ابتدا بصورت مانگا (داستان مصور) تولید شده سپس تبدیل به انیمیشن سریالی شده اند !!!

انیمه های سریالی بی شک یکی از آموزنده ترین و جذابترین سریال های تولیدی هستند و با دیدن حتی یک قسمت جذب این انیمه ها میشوید.

خود من قبل از دیدن این سریال ها درک درستی از انیمه نداشتم و همیشه برایم سوال بود که دوستانم چگونه این سریال ها را تماشا می کنند، اما با شروع کردن و دیدن آنها نه تنها علاقه مند شدم بلکه به نوعی به دیدن انیمه اعتیاد پیدا کردم !!!

در این مطلب می خواهم بهترین انیمه های سریالی به انتخاب مجله وارونه را برایتان معرفی کنم و این انتخاب ها بر اساس جذابیت داستان ، موسیقی متن ، گرافیک و بازدید و بازخورد بین المللی در نظر گرفته شده و سلیقه شخصی بنده هم در آن دخیل بوده است.

 

1 – Tokyo Ghoul

انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید

 پسری ۱۸ ساله به نام کن کانکی با دختری به نام ریزه که هر دو همسن هستند و در خواندن کتاب با یکدیگر تفاهم دارند، در کافه‌ای که معمولاً به آنجا می‌رود آشنا می‌شود. کانکی غافل از اینکه ریزه یک غول (موجودات مرموزی شبیه به انسان که در پی شکار و خوردن گوشت انسان‌ها هستند) است مورد حمله او قرار می‌گیرد، اما در پی ناباوری و در طی یک اتفاق عجیب کانکی جان سالم بدر می‌برد و به شدت مجروح می‌شود. پس از انتقال کانکی به بیمارستان، از آن غول (ریزه) بر روی او پیوند اعضا انجام می‌گیرد. پس از به هوش آمدن، کانکی در می‌یابد که او تبدیل به اولین( نیمه‌انسان/نیمه‌غول) شده و داستان عجیب زندگی او شروع می شود !!!

یک سری مانگای خیال‌پردازی تاریک و ترسناک که توسط سوی ایشیدا نوشته و مصورسازی شده‌است و بوسیلهٔ انتشارات شوئیشا از ۸ سپتامبر ۲۰۱۱۱ در مجلهٔ ویکلی یانگ جامپ منتشر می‌شود.

یک مجموعه انیمه ۱۲ قسمتی نیز توسط استودیوی پیروت از روی نسخه مانگای آن ساخته شده، که برای اولین بار در شبکه توکیو ام‌ایکس از ۳ ژوئیه ۲۰۱۴ شروع شده و تا ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۴ ادامه داشت. فصل دوم این سری نیز که مستقیماً دنبالهٔ فصل نخست است، از ۸ ژانویه ۲۰۱۵ در شبکه توکیو ام‌ایکس تا ۲۶ مارس ۲۰۱۵ پخش شد. زمان انتشار فصل سوم به طور رسمی مشخص نشده است ولی گمان می رود در انتهای سال 2017 و یا ابتدای سال 2018 منتشر شود !

این انیمه به نظر من جذاب ترین انیمه تولیدی تا به امروز است و برای همین شماره یک در لیست بهترین  انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید است!

بروزرسانی : زمان پخش فصل سوم به همراه جدیدترین تریلر از فصل سوم Tokyo Ghoul:re مشخص شد


2 – Attack on Titan

انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید

یک مجموعه مانگای ژاپنی است که بدست هاجیمه ایسایاما نوشته و طراحی شده است. داستان آن در صد سال پس از ظهور غول‌های انسان‌نما می‌گذرد. غول‌هایی که دارای منطق و عقل انسانی نیستند اما علاقه شدیدی به کشتن انسان‌ها و خوردنشان دارند. انسان‌ها با زندگی در درون دیوارهایی بلند به زندگی آسوده‌ای ادامه می‌دهند تا اینکه پس از صد سال غولی بزرگ دیوار را خراب می‌کند.

پخش فصل اول انیمه آن از ۶ آوریل ۲۰۱۳ در ماینیچی برودکاستینگ سیستم شروع شد و تا ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۳ به طول انجامید. فصل دوم انیمه نیز از آوریل ۲۰۱۷ در حال پخش است.

داستان، حول اِرن یاگر (Eren Jaeger)، خواهر ناتنی‌اش میکاسا آکرمن (Mikasa Ackerman) و دوست این دو با نام آرمین آرلرت (Armin Arlert) می‌گذرد. پس از سقوط دیوار ماریا و شهر شیگانشیما (Shiganshima)، مادر اِرن بدست یک غول کشته می‌شود و او قسم می‌خورد که انتقام انسان‌ها را از تایتان‌ها بگیرد. او به همراه دوستانش به ارتش ملحق می‌شود. بعدها در جریان یکی از مبارزات او متوجه می‌شود که قدرت تبدیل شدن به تایتان را دارد و از آن برای دفاع از انسان‌ها استفاده می‌کند.

در ادامه بخوانید : زمان پخش فصل سوم انیمه Attack on Titan مشخص شد !

حمله به تایتان به موفقیتی تجاری نیز تبدیل شد چنانکه بیش از ۲۸ میلیون نسخه از مانگای آن تا پایان سال ۲۰۱۳ به فروش رسید و پخش انیمه آن باعث افزایش ناگهانی محبوبیت آن شد.

بی شک این سریال را می توان جذاب ترین سریال انیمیشنی جهان دانست و اگر توکیو گول وجود نداشت حتما من آن را شماره یک  در لیست بهترین انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید معرفی می کردیم !!!


3 – Death Note

انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید

نام یک مجموعه مانگا ژاپنی است از تسوگومی اوبا(نویسنده) و تاکشی اوباتا (طراح) که از روی آن یک مجموعه تلویزیونی انیمه هم ساخته شده است. دفتر مرگ برای اولین بار از دسامبر ۲۰۰۳ تا مه ۲۰۰۶ در مجلهٔ هفته‌نامه شونن جامپ انتشارات شوئیشا به چاپ می‌رسید.

این مانگا با فروش بیش از ۲۶٫۵ میلیون نسخه، یکی از مجموعه مانگاهای پرفروش هفته‌نامه شونن جامپ محسوب می‌شود.

لایت یاگامی، مرد جوانی که از جرم و بزهکاری بیزار است، تصادفاً دفتری پیدا می‌کند که رویش نوشته‌شده DEATH NOTE (دفتر مرگ). در صفحهٔ اول دفتر توضیح داده‌ شده که اگر نام شخصی در دفتر نوشته شود و نویسنده در همان‌ حال چهرهٔ شخص را در ذهنش مجسم کند، آن شخص پس از۴۰ ثانیه بر اثر حمله قلبی خواهد مرد. لایت در صدد استفاده از دفتر بر می‌آید.

این انیمه در یک فصل به پایان می رسد و یکی از جذابترین انیمه های جهان است که برنده جوایز بین المللی زیادی شده داستان جنایی و روانشناسی آن یکی از جذاب ترین معما های جنایی است !


4 – Bleach

انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید

نام یک مجموعه مانگا ژاپنی است که توسط تایت کوبو نوشته و مصورسازی شده‌است. این سری توسط انتشارات شوئیشا از ۷ اوت ۲۰۰۱ در هفته‌نامه شونن جامپ چاپ می‌شود. از روی این مانگا یک مجموعه تلویزیونی انیمه بوسیلهٔ استودیو پیروت و به کارگردانی نوریوکی آبه هم ساخته شده‌است.

قسمت‌های مانگای این سری بیش از ۷۲ میلیون نسخه در ژاپن به فروش رسانده و در آمریکا نیز پرفروشترین مانگا شده است.

بلیچ ماجراهای پسری دبیرستانی به نام ایچیگو کوروساکی است که توانایی دیدن ارواح را دارد. زندگی وی با برخورد با یک شینیگامی یا خدای مرگ که بر جریان گذر ارواح از دنیای انسانها به دنیای بعد از مرگ نظارت می‌کنند بکلی دگرگون می‌شود.

ایچیگو با روکیا کوچیکی که یک شینیگامی و بدنبال یک هولو (یک روح گمگشته شرور) است، برخورد می‌کند. روکیا در حین نبرد با هولو بسختی مجروح می‌شود و بعنوان راه حل سعی می‌کند تا نیمی از ریاتسو (به انگلیسی: Reiatsu) یا نیروی روح خود را به ایچیگو بدهد تا او را قادر به نابودی هولو بسازد ولی در اتفاقی عجیب ایچیگو با گرفتن تقریباً تمامی نیروی روکیا تبدیل به یک شینیگامی می‌شود و می‌تواند براحتی هولو را شکست دهد. روکیا که بیشتر نیروی خود را از دست داده است مجبور است مدتی در دنیای انسان‌ها ماندگار شود تا بتواند نیروی خود را بازیابد. در همین حین ایچیگو هم مجبور است بجای روکیا وظیفه شینیگامی بودن را بر عهده بگیرد و با نبرد با هولوهای متعدد ارواح انسانها را به دنیای بعد از مرگ که جامعه ارواح نام دارد رهنمون کند.

مدتی می‌گذرد و شینیگامی‌های مافوق روکیا از اعمال و محل زندگی او که هنوز به جامعه ارواح بازنگشته با خبر می‌شوند و به جرم عمل غیر قانونی واگذاری قدرتش به ایچیگو او را دستگیر و به مرگ محکوم می‌کنند…

طبق گفته تایت کوبو در اواخر سال ۲۰۰۸، پایان داستان هنوز تهیه یا نوشته نشده است.


5 – Psycho-Pass

انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید

یک مجموعه تلویزیونی انیمه ژاپنی که توسط استودیویپروداکشن آی.جی تولید شده است. این مجموعه توسط گن اوروبوچی نوشته شده و نائویوشی شیوتانی آن را کارگردانی کرده است. داستان سایکو-پاس در آینده اتفاق می‌افتد، جایی که بشر به تکنولوژی به نام سیستم شیبیلدست پیدا کرده و با نصب دستگاهی به نام سایکو-پاس و قراردادن آن در بدن تمام شهروندان قادر به اندازه‌گیری شخصیت، وضعیت روحی و احتمال اشتیاق برای ارتکاب جرم آن‌ها می‌شود. شخصیت اصلی داستان دختری جوان به نام آکانه سونموری است که به تازگی به عنوان کاراگاه عضو نیروی امنیت عمومی شده است.

مجموعه انیمه سایکو-پاس از ۱۲ اکتبر ۲۰۱۲ شروع شده و تا ۲۲ مارس ۲۰۱۳ از شبکه فوجی تلویژن پخش شده است و  فصل دوم مجموعه تلویزیونی آن نیز از اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۴ به تعداد ۱۱ قسمت پخش شد.

سایکو پاس یک انیمه بسیار جذاب جنایی و معمایی با تمرکز بر روی روان شناسی و تغییرات ساختار روان شناختی و جامعه شناسی انسان در آینده نه چندان دور است.

در ادامه بخوانید :