وارونه

مدل موها

خطاهایی در مدل موها که باعث مسن نشان دادن بانوان می شود !!!

همه ی بانوان به مدل موها و رنگ موهای خود اهمیت می دهند .اما آیا متناسب با سن و صورت خود مدل موی مناسب را انتخاب می کنیم ؟

مدل های موها ی اشتباه علاوه بر ناراحت کردن شما باعث پیر تر نشان دادن شما نیز می شود .اما خبر خوشحال کننده این است که شما می توانید بدون هزینه و وقت اضافی  مدل موهای خود را به راحتی تغییر دهید.در این مطلب اشتباهات و خطاها و راههای تغییر آن ها را برای شما جمع آوری کرده ایم :

خطاهایی در مدل موها که باعث مسن دیده شدن می شود .

1- موهای بلند

بسیاری از زنان به موهای بلند علاقه دارند اما بلندی موها تا اندازه ای زیبا است !زیرا موهای بسیار بلند باعث مسن نشان دادن شما می شود.اما بلندی موها به عواملی چون صورت و نوع موها بستگی دارد.اگر به موهای بلند علاقه دارید باید این را بدانید که   اندازه موهای بلند تر از سینه شما ریسک مسن دیده شدن شما را افزایش می دهد.موهایی به اندازه سر شانه و کمی بلند تر علاوه بر شیک بودن باعث جوان دیده تر شدن شما نیز می گردد.

علاوه بر آن موهای خیلی بلند نیز باعث کوتاه نشان دادن قد شما نیز می گردد.

مدل موها

2-قد موی اشتباه

انتخاب مدل مو بر اساس فرم صورت کاری بسیار وقت گیر و دشوار است.بر اساس نوع موها و فرم صورت خود می توانید با مشاوره با یک آرایشگر حرفه ای به مدل موی خود دست پیدا کنید.این نکته را بدانید که موها نیز با افزایش سن نازک تر و کم حجم تر می شوند.به همین دلیل رسیدگی به موها از اهمیت زیادی برخوردار است.علاوه بر این اگر موهای شما نازک است از مدل موهای کوتاه استفاده کنید.

3-عدم تغییر مدل موها

یکی از اشتباهات رایجی که بانوان با افزایش سن انجام می دهند عدم تغییر مدل موهای خود است.حتما نباید دست به تغییراتی بزرگی بزنید با انجام تغییرات جزئی می توانید به مدل موهای جدید دست یابید.موهای به رنگ بسیار تیره می تواند شما را مسن تر نشان دهد.این را در نظر بگیرید که رنگ موها باید با توجه به رنگ پوست شما باشد.به عنوان مثال اگر پوست صورت شما روشن است موهایی به رنگ سیاه گزینه مناسبی برای شما نمی تواند باشد.ایجاد سایه های روشن در موها باعث جوان تر دیده شدن شما می شود.

مدل موها

4-جدا کردن موها به روش اشتباه

این اشتباه نه تنها باعث مسن دیده تر شدن شما می شود بلکه باعث چاق نشان دادن شما نیز می گردد.به عنوان مثال باز کردن فرق وسط مناسب همه نمی باشد.استفاده از جدا کردن موها به طور نامنظم باعث جوان و شیک دیده شدن شما می شود.

5-حجم زیاد در موها

حجم کم زیبا اما حجم زیاد در موها باعث مسن دیده شدن شما می شود.با افزایش سن موها نازک می گردد و اشتباه رایج پر حجم نشان دادن آن ها است.حجم دادن به موها تا حد نرمال مورد قبول است و شما را جوان تر نشان می دهد.

6-استفاده از شامپو های نامناسب

استفاده از شامپوها در سلامت و زیبایی موها تاثیر دارد.در هفته یک بار از ماسک مو استفاده کنید.و به سلامت موهای خود اهمیت دهید.

7-استفاده از اکسسوری های نامناسب موها

برای جوان دیده شدن علاوه بر استایل خودتان، به اکسسوری های موها خود اهمیت دهید و از اکسسوری ها از مد رفته استفاده نکنید .همیشه از اکسسوری های ساده و شیک استفاده کنید .

مدل موها

8-استفاده از رنگ موهای نقره ای

بیشتر خانم ها با افزایش سن و دیده شدن موهای سفید در سرشان به تلاش به تغییر رنگ می پردازند .اما این کار اشتباه است شما می توانید از رنگ موهای نقره ای که بسیار نیز شیک هستند استفاده کنید.

مدل موها

 

در ادامه بخوانید : ماسک های خانگی برای از بین بردن موخوره در موها