یوگا برای رهایی از کمر درد

7 حرکت یوگا برای رهایی از کمر درد !

یوگا برای رهایی از کمر درد !

نحوه ایستادن شما در طول روز ،نشستن طولانی مدت پشت میز عواملی هستند که باعث افزایش کمر درد می گردند.شما می توانید با انجام دادن این 7 حرکت کششی یوگا عضلات کمر خود را تقویت کنید و با کمر درد خود خداحافظی کنید. حرکات یوگا برای رهایی از کمر درد بسیار مناسب و فوق العاده است،اما اگر درد کمر شما بیش از 72 سال طول کشید قبل از انجام این حرکت کششی حتما به پزشک مراجعه کنید. همچنی قبل مطالعه این هفت حرکت بخوانید : با ۱۰ تاثیر مثبت یوگا در طول روز آشنا شوید !

 

1-حرکت کودک

یوگا برای رهایی از کمر درد

این حرکت باعث ایجاد کشش در ستون فقرات شما می شود.زانو بزنید و بر روی پاهایتان بنشینید.دقت کنید که پاشنه هایتان رو به بیرون باشد.سپس پیشانی خود را بر روی زمین قرار دهید و دستان خود را نیز از بالای سر روی زمین بگذارید.سپس به آرامی حرکت دم و بازدم را انجام دهید.این حرکت را به مدت 1-3 دقیقه انجام دهید.و اثرات مفید آن در کمر درد را مشاهده کنید.

2-حرکت گربه

یوگا برای رهایی از کمر درد

با این حرکت عضلات کمر و ستون فقرات شما تقویت می شود.برای انجام این حرکت زانو و دستان خود را بر روی زمین قرار دهید.دستان خود را زیر شانه ها و زانو های خود را زیر عضلات ران قرار دهید.سعی کنید کمر شما صاف و افقی باشد.در این حالت باسن خود را نه به بیرون و نه به داخل حرکت دهید ودر اصطلاح در حالت خنثی قرار گیرید.در ادامه شکم خود را به داخل بکشید و به آرامی ناحیه بالایی کمر خود را به سمت بالا بکشید.و سر خود را نیز به داخل بکشید.اما تنفس را در طول انجام حرکت فراموش نکنید.این حرکت را به مدت 1-3 دقیقه انجام دهید.

3-حرکت سگ با صورت پایین

یوگا برای رهایی از کمر درد

برای انجام این حرکت دست و پاهای خود را بر روی زمین قرار دهید.اما ننشینید درحالت شنا قرار بگیرید.پس از آن پاهای خود رابه سمت بالا بکشید .وسر خود را میان دستان قرار دهید.سعی کنید در تمام حرکات شکم و کمر خود را سفت به داخل بکشید.این حرکت باعث تقویت و کشش در عضلات پاهای شما می گردد.زیرا بعضی اوقات کمردرد ناشی از گرفتگی عضلات پا است.شما می توانید این حرکت را به مدت 1- 3 دقیقه انجام دهید.

4-حرکت خم به جلو

یوگا برای رهایی از کمر درد

این حرکت باعث کشش و تقویت عضلات پا و کمر می گردد.در وضعیت ایستاده قرار بگیرید.همراه با تنفس دستهای خود را به آرامی به سمت بالا ببرید.سپس از محور لگن به آرامی به سمن جلو خم شوید.و دستان خود را بر روی زمین قرار دهید.تا آنجایی خم شوید که شکم شما پاهایتان را حس کند و به آرامی نفس بکشید .این حرکت را نیز به مدت 1-3 دقیقه انجام دهید واثرات معجزه آسا آن در درمان کمر درد را مشاهده کنید.

5-حرکت کبری

یوگا برای رهایی از کمر درد

در این حرکت عضلات شکم و کمر شما تقویت می شود.همچین این حرکت برای افرادی که در ناحیه ستون فقرات خود احساس درد می کنند بسیار مفید است.بر روی شکم خود بخوابیدو سر خود را بر روی دستان خود قرار دهید.باسن خود را مقبض کنید و پس از آن کف دستان خود را کنار بدن خود قرار دهید و سر خود را به آرامی بالا بیاورید.سعی کنید بعد از آن قفسه سینه خود را تا لگن بالا بیاورید.آرنج خود را صاف کنید تا کشش بیشتری به بدن شما وارد شود.اگر در ابتدای حرکت احساس درد کردید دلیل آن خشک بودن عضلات کمر و ستون فقرات شما است که با مرور زمان بهبود می یابد.

6-حرکت پا خوابیده

یوگا برای رهایی از کمر درد

بر روی  پشت دراز بکشید.دستان خود را کنار بدن خود قرار دهید پس از آن یکی از پاهای خود را به آرامی بالا بیاورید خم کنید و بر روی زانو دیگر پای خود قرار دهید.کمی صبر کنید سپس حرکت را برای سمت دیگر بدن تکرار کنید.این حرکت را به مدت 1-3 دقیقه انجام دهید.در این حرکت علاوه بر کمر،عضلات پاهای شما نیز تقویت می گردد.

7-حرکت چرخش

اگر در حین انجام این حرکت احساس درد کردید از ادامه دادن حرکت خودداری کنید.برای انجام این حرکت به پشت دراز بکشید سپس زانوی خود را به سمت بالا یعنی قفسه سینه خود جمع کنیدو به آرامی به سمت دیگر خم کنید.در این حالت دستان خود را به طرفین باز کنید و به آرامی نفس بکشید.این حرکت را برای پای دیگر خود نیز تکرار کنید.این حرکت برای درمان درد های پایین کمر بسیار مناسب است.

 

در ادامه بخوانید :