وارونه

Ray Davies نشان شوالیه را از ملکه الیزابت دریافت کرد

Ray Davies از گروه The Kinks به خاطر خدمات خود به هنر نشان شوالیه افتخاری را از طرف ملکه الیزابت  دریافت کرد.

“در ابتدا، همزمان احساس غافلگیری، تواضع، لذت و اندکی شرمندگی داشتم. اما بعد از اندکی فکر کردن  آن را به خاطر خانوادم، طرفدارانم و تمام کسانی که الهام بخش من در این مدت بودند، پذیرفتم.” او از افتخار دریافت این نشان در بیانیه ای صحبت کرده است.

او قبل از دریافت این نشان، جایزه CBE (فرمانده عالی رتبه امپراتوری بریتانیا) را در سال 2004 از ملکه دریافت کرده است.

Davies همانند: Paul McCartney و Elton John و Mick Jagger و Van Morrison و Rod Stewart به گروه موسیقی سلطنتی ملحق شد که تمام آنان دارای نشان شوالیه می باشند.

 David Bowie در سال 2003 دریافت این نشان را رد کرده است: “من هیچگاه قصد دریافت هیچ چیزی مانند این را ندارم. درواقع نمیدانم چه فایده ای دارد. و این دلیلی که من زندگیم را صرفش می کنم نیست.”

جان لنون نیز جایزه MBE (عضو عالی رتبه امپراتوری بریتانیا) را در زمانی که در گروه Beatles فعالیت می کرده است، به همراه نامه ای برای ملکه برگردانده. این نامه به تازگی در حراج دوباره علنی شد.

اشخاص برجسته دیگری که در لیست افتخار سال 2017 ملکه حضور داشتند شامل برنده جایزه اسکار Mark Rylance و Naomie Harris، ستاره ورزش تنیس Andy Murray، ویراستار مجله Vogue: Anna Wintour، خواننده سابق گروه Spice Girls:Victoria Beckham می باشند.