آخرین انیمه سری Sword Art Online انیمه Sword Art Online Alicization خواهد بود؟
انیمه و انیمیشن

آخرین انیمه سری Sword Art Online انیمه Sword Art Online Alicization خواهد بود؟ 

آرک Sword Art Online Alicization آخرین انیمه از سری انیمه‌های هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online خواهد بود؟

درود بر تمامی دوستان انیمه‌باز و غیر انیمه‌باز. با مطلبی دیگر از بخش انیمه مجله اینترنتی وارونه، در خدمت شما عزیزان هستیم. امروز قراره به این سوال پاسخ دهیم که آیا آخرین انیمه سری Sword Art Online همان آرک محبوب Alicization خواهد بود؟ پاسخ این سوال، جزو دسته مطالب دانستنی‌های انیمه‌ای مانگایی است. که ما برای راهنمایی مخاطبان رو در این دنیای جدید، آن را دایر کردیم.

احتمالاً شما هم با این خبر روبه‌رو شده‌اید که آخرین انیمه سری Sword Art Online در راه است. یا آخرین آرک ساخته شده و بعد از آن دیگر هیچ انیمه‌ای از سری SAO ساخته نمی‌شود. این خبرها دارن در سطح اینترنت پخش می‌شوند. خیلی‌ها هم درباره ادامه Sword Art Online نگران شده‌اند. اما این اخبار به هیچ عنوان صحت ندارد. ما در اینجا به این مسائل می‌پردازیم که چرا برخی اینطور فکر می‌کنند، ادامه داستان چه شده و انیمه در چه وضعیتی می‌باشد؟

آخرین انیمه سری Sword Art Online


این پیش‌غذاها رو هم قبل از “آخرین انیمه سری Sword Art Online انیمه Sword Art Online Alicization خواهد بود؟” بزنید بر بدن، تا انیمه بشه به تن‌تون.

موسیقی متن فصل اول انیمه Attack on Titan را گوش کنید!
اخبار انیمه هفته اول تیر ۱۳۹۹
بهترین انیمه‌های سینمایی به انتخاب مجله وارونه بخش سوم
ماندگاری ویروس کرونا در بدن چقدر است؟!

نکاتی که بهتره در آیا آخرین انیمه سری هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online انیمه Sword Art Online Alicization خواهد بود؟ در وجودتون درج کنید.

۱_ در بخش دانستنی‌های انیمه‌ای ما توضیحات لازم را در مورد انواع اصطلاحات و دانستنی‌های دنیای انیمه ارائه می‌دهیم. با این هدف که مخاطب ایرانی بتواند محتویات مورد تماشای خود را مدیریت کند.

۲_ اگه موردی در دنیای انیمه بود، که می‌خواستید باهاش آشنا شید. یا موردی بود که از قلم افتاده بود. حتماً در بخش نظرات، به اطلاع ما برسانید. تا یه مطلب در موردش بزنیم. یا همون جا بهتون پاسخ بدیم.


نکاتی که علاوه بر آخرین انیمه سری Sword Art Online انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین ارمغانگر صلح Sword Art Online Alicization خواهد بود؟ به خاطر داشته باشید.

۱_ در صورت علاقه، شما می‌توانید، به کانال نماشای، کانال یوتوب و کانال اینستاگرام ما مراجعه و دنبالش کنید. یا اگر دلتون خواست برای اطلاع رسانی بهتر، نوتیفیکیشن سایت رو فعال کنید.

۲_ در هنگام نظر دادن در هر مطلبی، در مجله وارونه، خواهشمندم که از تبلیغ و نام بردن سایر سایت‌های فارسی! و مخصوصاً عمل ناپسند اسپویل و بحث‌های بی‌خود خودداری کنید. تا مجبور نشیم با شما و خودمون برخورد کنیم.

۳_ در هنگام مطالعه، چشمتون رو از صفحه برندارید. مگر هر ۲۰ دقیقه و به مدت ۲۰ ثانیه تا تو این گرونی به دکتر و عینک نیاز نداشته باشید.

با در نظر داشتن نکات بالا، شما رو به پاسخ سوال “آیا انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online در فصل سوم پایان می‌یابد؟” دعوت می‌کنم.


چرا برخی فکر می‌کنند که Sword Art Online Alicization آخرین انیمه SAO است؟

آخرین انیمه سری Sword Art Online

این مورد دو دلیل کلی دارد. یک اینکه برخی شنیده‌اند که بخش War of Underworld آرک Alicization یک پایان برای این سری است. درحالی که این آرک تنها پایان Sword Art Online Alicization است. به عبارتی داستان اصلی هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online به شکلی دیگر در منبع اصلی ادامه خواهد یافت. اما چه زمانی و چگونه انیمه می‌شود، معلوم نیست.

دلیل دوم آن است که خبری از فصل بعد نیست. حال برخی به خاطر عدم آگاهی درباره ساخت انیمه‌ها، فکر می‌کنند که اصلا ادامه ای وجود نخواهد داشت. درحالی که عدم وجود خبر برای ساخت ادامه یک انیمه بدین معنا نیست که از این سری دیگر هیچ انیمه‌ای ساخته نخواهد شد. بلکه بدین معناست که زمان ساخت یک ادامه انیمه‌ای معلوم نیست و بستگی به اوضاع منبع اصلی، بودجه و سایر مسائل دارد.


آیا داستان Sword Art Online در منبع اصلی همچنان ادامه دارد؟

آخرین انیمه سری Sword Art Online

منبع اصلی مجموعه انیمه‌ای Sword Art Online سری رمان کوتاهی با همین نام نوشته Reki Kawahara می‌باشد. البته یک سری رمان که بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۸ انتشار یافته، به همراه تعدادی مانگا و رمان‌های انشعابی Spin off هم از SAO وجود دارد. اما منبع اصلی تابحال همان رمان‌های کوتاه Reki Kawahara می‌باشد. که از سال ۲۰۰۹ تابحال در حال پخش بوده است.

انیمه‌هایی که پیش از آرک Alicization از سری اصلی SAO ساخته شده‌اند. همگی تا جلد نهم رمان‌های کوتاه را پوشش می‌دهند. خود سری Sword Art Online Alicization نیز از جلد نهم تا خود جلد هفدهم را شامل می‌شود. درباره ادامه داستان پس از این آرک نیز باید بگویم که Reki Kawahara داستان را تا بحال تا جلد ۲۴ جلو برده است. به عبارتی شش جلد جدا و پس از آرک آلیشیزیشن Alicization نوشته شده است.

تابحال نیز خبری از پایان رمان‌های کوتاه Sword Art Online نیست و Reki Kawahara هنوز پیامی با این عنوان نداده است. به عبارتی خیالتونن راحت باشه. چون حتی اگه Reki Kawahara بخواد تو جلد بعد داستان رو تموم کنه، هنوز یه فصل دیگر از انیمه هست. اما از من می‌پرسید ما حالا حالا ها با دنیای Sword Art Online کار داریم. پس خیالتون راحت باشه که ادامه‌ای هست. ولی میزان کیفیت آن معلوم نیست.

در ادامه تعدادی از تصاویر رنگی و کاورهای جلدهای سری رمان کوتاه هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online پس از آرک آلیسیزیشن Alicization را می‌توانید مشاهده کنید. تا کنجکاوی‌تون قلقک بیاد.


انیمه‌های بعدی Sword Art Online احتمالا چه زمانی ساخته می‌شوند؟

آخرین انیمه سری Sword Art Online

به طور کلی تا زمان اعلام یک خبر انیمه‌ای جدید، پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد. اما چرا؟ در کشورهای غربی معمولاً طی یک بازه زمانی خاص، از یک سریال فصل‌های متفاوت می‌آید. یا حداقل به مخاطب خبری در این باره می‌رسد. اما در انیمه کاملاً اینطور نیست. چراکه استودیوهای انیمه سازی ژاپن هم نمی‌توانند از ساخت یک انیمه مطمئن باشند. تنها کمیته سازنده انیمه که متشکل از چندتا غول محترم و گاهی استودیو سازنده است، در این باره اطلاع دارند.

اما مشکل اینجاست که تصمیم گیری این گروه و تأیید ساخت انیمه هیچ زمان معلومی ندارد. گاهی چند ماه بعد از اتمام پخش انیمه و گاهی بعد از چندین سال تصمیم خود را اعلام می‌کنند. گرچه شاید بشه گفت که کمیته سازنده انیمه فقط داره ما رو حرص می‌ده. سپس این وسط سودی رو که کرده رو می‌شمره. گاهی هم با تصمیماتی عجیب گند می‌زنه به همه چی! استودیو هم جزو کمیته نباشه، فقط باید بگه اوکی و پول رو بگیره و انیمه رو بسازه.

خوب اگه از این مسائل احتمالی گند زدن بگذریم، این کمیته باید مسائلی همچون بودجه، جلو رفتن داستان در منبع اصلی به همراه یه سری مسائل دیگه رو برای ساخت در نظر بگیره. بعدش بره سراغ استودیو و گروه سازنده و کارای دیگه. اما با در نظر گرفتن این موضوع که انیمه به رمان کوتاه نزدیک شده، احتمالاً تا یه مدت خبری از ساخت انیمه نیست. البته یهو دیدید برای پر کردن وقت ما مثلاً از سری انشعابی یا یک داستان فرعی انیمه ساختند. که در ادامه توضیح بیشتری در این رابطه می‌دهیم!

نکته پایانی جالب! نویسنده سری رمان‌های هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online آرک Alicization را قبل از شروع داستان اصلی نوشته است. یا می‌توان این‌طور فرض کرده که ایده آن به قبل از شروع داستان بازمی‌گردد. چون همان طور که در بالا گفتم یک سری رمان پیش از مجموعه رمان کوتاه SAO نوشته شده است.

ادامه‌های Sword Art Online به چه صورت ممکن است، باشند؟

آخرین انیمه سری Sword Art Online

اگر دقت کرده باشید، پس از فصل دوم برای ساخت فصل سوم حدود نه جلد رمان صبر کردند. با این حساب ممکن است که تا یکی دو سال آینده خبری از ادامه اصلی انیمه نباشد. اما اگر ادامه‌ای باشد، به چه صورت می‌تواند باشد؟ اولین حالت آن است که به جای یک انیمه ۴۸ قسمتی، همین تعداد جلد فعلی را در یک فصل کوتاه‌تر یا سینمایی جای دهند.

دومین راه حل، روی آوردن به داستان‌های فرعی است. مثلا رمان کوتاه Sword Art Online Alternative Gun Gale Online که چند سال پیش انیمه شد، هنوز ادامه دارد. بنابراین فصل دوم آن می‌تواند گزینه خوبی باشد. البته نویسنده رمان آن با نویسنده داستان اصلی متفاوت است، ولی کارش را خوب بلد است! همچنین علاوه بر این اسپین‌آف، رمان کوتاه Sword Art Online: Progressive که کاور آن در بالا قرار گرفته است، نیز برای انیمه شدن گزینه خوبی می‌باشد.

این سری رمان کوتاه اگر درست یادم باشد. بیشتر به اتفاقات هر طبقه از آینکراد در زمان حادثه SAO می‌پردازد. پخش و انتشار آن هم مربوط به سال ۲۰۱۲ به بعد می‌باشد. و تابحال نیز خوب عمل کرده است. بنابراین انیمه شدن آن ضرری ندارد. علاوه بر این مورد گزینه‌های انشعابی دیگری هم هستند. ولی سومین احتمال من برای ساخت ادامه، البته جدا از یک انیمه فصلی کامل، روی آوردن به قسمت‌های OVA یا سینمایی‌های متوالی یا چندگانه است، که جای خاص خود را دارند.


پس از فهمیدن جواب این سوال که آیا Sword Art Online Alicization آخرین انیمه از Sword Art Online است؟ مطالب زیر می‌چسبد!

بهترین والپیپرهای انیمه Your Name که حتما باید آن‌ها را دانلود کنید! قسمت اول
بهترین انیمه‌های علمی تخیلی که حتماً باید آن‌ها را تماشا کنید! بخش اول
انیو موریکونه آهنگساز مشهور سینما در 91 سالگی درگذشت!
نحوه گرفتن پشتیبان از درایو USB

امیدوارم از اطلاعات موجود در ساخت ادامه SAO نهایت استفاده رو ببرید. همزمان در “آخرین انیمه سری Sword Art Online انیمه Sword Art Online Alicization خواهد بود؟” به ما در ارائه سایر مطالب بخش انیمه در مجله وارونه، یاری برسونید.

تمامی دوستانی هم که علاقه به همکاری در بخش انیمه، سایر بخش‌های مجله وارونه و یا بحث شیرین تبلیغات دارند. می‌توانند از طریق بخش نظرات یا ایمیل info@varune.com با ما تماس‌های لازم را برقرار نمایند.

منتظرتون هستیم، پس منتظرمون باشید

مطالب مرتبط

15 دیدگاه

 1. T.R.G - Xtriwer

  سلام آقای سعادتی بررسی قسمت اول نیم فصل دوم رو نمیزارید؟

  1. محمد سعادتی

   به زودی

 2. Mahdi

  سلام، فصل جدید کی اکران میشه؟ و از چه سایتی اطلاع رسانی میشه؟
  و خواهش می کنم جواب سوال پایین رو بدین👇🏻🙏🏻😢
  ما در فصل جدید یوجیو رو میبینیم؟ یوجیو زنده است؟
  خواهش می کنم جواب بدین، فکر یوجیو از سرم بیرون نمیره😭

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما. فصل جدید هم‌اکنون شروع شده. زمان پخشش هم دوشنبه هستش. یوجیو رو هم تا داستان رو نبینیم معلوم نیست. ولی تو یکی از جلدهای جدید رمان، به نظر دوباره میرن و دنیای زیرین و یوجیو رو میبینن. یا حداقل یکی شبیه‌اش.

 3. حمید

  به نظر من این انیمه باید تو فصل اول تمام میشد بقیش کش دادنه
  فصل اول هم نه تو اون 12 قسمت اول بلکه مثلا تا قسمت آخرش تو بازی میموندن و بعد خارج میشدن اون سازنده بازی رو. که قرار بود غول مرحله آخر برج باشه توی همون آخرین طبقه شکست میدادن یه فایت خفن براش میچیدن بازی رو به پایان میرسوندن تمام شد رفت
  بعد این چه مرضیه که کیریتو از بازی درمیاد دوباره با کله میره تو بازی…. قهرمان سپر چندین درجه از این انیمه بالاتره به نظر خودم

  1. Mohammad hosein

   من از طرف ژاپنی ها معذرت میخوام که تظر شما کارشناس بلند پایه رو اعمال نکردن. اطلاع میدم اعمال شه

  2. ...

   وایسا حمید خان
   به غلط کردنی بندازمت دیگه از هنرشمشیرزنی نظر ندی داداش
   انیمه ندیده

  3. محمد سعادتی

   درود بر شما
   به نظر من باید داستان غیرقابل پیش بینی باشه. مثلا اگه تو آخر آینکراد تموم می‌شد. یه چیز قابل پیش بنی بود، ولی قبل از اون، یه غافل گیری به حساب میاد. همچنین قهرمان سپر هم در آخرای کار زیادی هندی میشه، به عبارتی قابل پیش بینی. ولی هنر شمشیرزنی آنلاین در آرک جدیدش این عامل رو نداشت. به احتمال قوی هم شما انیمه رو در فصل دوم که به فنا رفت، تموم کردید. برای همین چنین حسی دارید. ولی در هرحال داستان هرچی باشه، با توجه به نوع روایت ممکنه فرق کنه. مثلا رمان اسپین اف هنر شمشیر زنی آنلاین که در هر طبقه بالا میره، واسه نوع روایتش معروف شده. به شما هم توصیه دارم دیدتون رو نسبت به هنر شمشیرزنی آنلاین عوض کنید.

 4. alireza

  سلام خیلی ممنونم بابت مطالب مفیدتون
  ببخشید میخواستم بپرسم قسمت 37 انیمه Sword Art Online Alicization کی میاد؟

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   اگر درست خاطرم باشد، از یکشنبه ۲۲ تیر در ژاپن شروع به پخش می‌کند. حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد هم به دست ما می‌رسد.

   1. alireza

    خیلی خیلی ممنون
    دمتون گرم بابت مطالب خوبتون

 5. NIMA

  سلام
  به احتمال زیاد آرک Moon Cradle یک اثر سینمایی دریافت میکنه چون که بهترین اقتباس از این آرک یه اثر سینمایی و بعد چند سال آرک Unital Ring یه انیمه سریالی دریافت میکنه . مثل برنامه ای که واسه آرک Ordinal Scale و آرک Alicization اتفاق افتاد.

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   احتمال این امر بسیار بالا خواهد بود!

 6. .

  خیلی ممنون. سوالی بود که بعد از پایان فصل قبلی همیشه آزارم میداد. خیلی دل گرم کننده بود.
  اما یک سوال:
  آلیس مگه یک جور هوش مصنوعی نیست؟!
  پس چطور تو یک عکس تو دنیای واقعی کنار کیریتو هستش؟!

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   خواهش می‌کنم، وظیفه بود که به سوالات احتمالی پاسخ بدیم. همچنین درباره اون تصویر، خودمم نمی‌دونم قضیه چیه. فقط دنبال تصویر از رمان بودم که به اون برخوردم. اما اگه بخواین حدس بزنم، یه جایی داخل انیمه بود که گفته شد دو نوع ربات برای استفاده هوش های مصنوعی داخل انمه هست. نوع اول چیز خاصی نبود. ولی نوع دوم به نظر پیشرفته تر و بهتر بود. ولی ما هرگز ندیدیمش! پس ممکنه این ربات در اون حد واقعی باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *