Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

با چه آزمایشی بفهمیم به کرونا مبتلا شده ایم؟
سلامت

با چه آزمایشی بفهمیم به کرونا مبتلا شده ایم؟ 

آزمایش کرونا ! متاسفانه ویروس کرونا که آغاز آن از ووهان چین بوده است ، به کشور ما نیز رسیده است.تا کنون آمار اعلام شده از سوی وزرات بهداشت نشان می دهد که 43 نفر به کرونا مبتلا شده و 12 نفر جان خود را از دست داده اند.ویروس کرونا در همه افراد باعث مرگ نمی شود علائم بیماری در 81 درصد خفیف ،در 14 درصد علائم سخت و در 5 درصد با وخامت همراه است .اما سرعت شیوع این بیماری بسیار بالا است.از این رو برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس به شما توصیه می کنیم از ماسک استفاده کنید و از دست دادن و روبوسی کردن جدا خودداری کنید.

آزمایش کرونا

با  شیوع این ویروس در ایران 6 کشور همسایه از جمله ترکیه ، گرجستان ،ارمنستان ، پاکستان ، عراق ، افغانستان مرزهای خود را بر روی ایران بستند.همان طور که می دانیم این ویروس بعد از 9 الی 14 روز خود را نشان می دهد.از این رو می توانیم بگوییم ویروسی موذی است که سرعت شیوع آن بسیار زیاد است از این رو به شما توصیه می کنیم تا حد ممکن از خانه خارج نشوید و دست های خود را مرتبا با آب و صابون به مدت 20 الی 30 ثانیه بشویید.

ویروس کرونا ویروسی موذی است 

همان طور که در بالا اشاره کردیم ویروس کرونا بسیار موذی است و خود را بعد از چند روز نشان می دهد و شما در صورت نداشتن علائم آن که شامل تب ، خستگی و سرفه خشک است ، نمی توانید متوجه شوید که آیا به کرونا مبتلا شده اید یا خیر.اما روش دیگری نیز برای تشخیص کرونا وجود دارد و آن هم انجام آزمایش است.


همچنین بخوانید :


آزمایش تشخیص این بیماری فقط در بیمارستان های خاصی مانند بیمارستان سینا ،بیمارستان مسیح دانشوری ،بیمارستان امام خمینی و… ) انجام می شود.و تعداد این کیت ها بسیار محدود است و برای بیماران بد حال استفاده می گردد.اما شما با مراجعه به برخی آزمایشگاه ها و انجام آزمایش CBC -CRP می توانید بفهمید که آیا به کرونا مبتلا هستید یا خیر.اگر جواب آزمایشCRP مثبت و لنفوسیت ها کم تر از 1100 باشد می تواند تشخیص اولیه بیماری باشد و برای تکمیل باید اسکن از قفسه سینه انجام شود و در صورت گزارش غیر عادی فرد بستری گردد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!