پربازدیدترین ها
ورزش

آیا آب شدن شکم با اسکات زدن امکان پذیر است؟ 

آیا آب شدن شکم با اسکات زدن امکان پذیر است؟ ما به شما پاسخ می دهیم. اگر نمی توانید چربی شکم خود را بسوزانید، جالب است بدانید که اسکات زدن چربی ها را می سوزاند و باعث ایجاد ماهیچه می شود. در حالی که اسکات ها در درجه اول قدرت و استحکام ایجاد می کنند، اسکات سنگین باعث افزایش توده عضلانی لاغر شما می شود و این باعث افزایش توانایی شما در سوزاندن کالری در هنگام استراحت در طول روز می شود.اسکات زدن خود به اندازه ی کافی تمرین دشواری است، و اسکات زدن با وزنه سنگین تلاش زیادی را به همراه می آورد و کالری را در این روند می سوزاند. 

کالری ها

اسکات زدن به تلاش زیادی نیاز دارد، و اثربخشی این تلاش مستقیماً با وزنه ای که برداشته اید و حجم تمرین شما در رابطه است. هر چه طولانی تر و سخت تر تمرین کنید، کالری بیشتری خواهید سوزاند. با گذشت زمان، این افزایش در سوزاندن کالری ممکن است به از دست دادن چربی بدن منجر شود، اما رژیم غذایی تان نیز باید نظم داشته باشد. شما می توانید کل روز را ورزش سنگین کنید، اما اگر نوشابه بنوشید و غذای ناسالم بخورید، نمی توانید انتظار پیشرفت داشته باشید.

رژیم

برای شروع کاهش وزن، تغییرات کوچکی را در رژیم خود انجام دهید. قطع ناگهانی یا کاهش شدید رژیم غذایی می تواند تأثیر منفی بر متابولیسم شما بگذارد، باعث می شود بافت عضله لاغر شده و متابولیسم کندتر شود و این منجر به مشکل در سوزاندن چربی سوزی می شود.

در ابتدا فقط 250 کالری از میزان مصرف کالری روزانه تان کاهش دهید. میزان مصرف چربی های اشباع شده مانند چربی موجود در گوشت قرمز، تخم مرغ و کره را کاهش دهید. کربوهیدراتهای قندی مانند شکر، سدیم و غذاهای هله هوله را حذف کنید. بعد از سه یا چهار هفته، اگر از پیشرفت خود راضی نیستید، می توانید کالری خود را بیشتر کاهش دهید.

آب شدن شکم با اسکات زدن

روشی که با آن تمرین می کنید در چربی سوزی تان نقش دارد. در اثر اسکات زدن، متابولیسم و همچنین سطح تستوسترون و هورمون رشد شما افزایش می یابد. هر دو هورمون به شما کمک می کنند باوجود رژیم، توده عضلانی لاغر را حفظ کنید و چربی را بسوزانید.

با افزایش این هورمون ها از طریق تمرین، می توانید بدن خود را مجبور کنید کمی چربی اضافی بسوزاند. مدت زمان استراحت خود را کوتاه کنید، بیش از یک دقیقه بین ست های اسکات وقت تلف نگذارید. طبق یک مطالعه که در “ژورنال فیزیولوژی کاربردی” منتشر شده است، تمرین با وزنی که باعث می شود انجام ده تکرار برایتان چالش باشد، در حالی که تنها یک دقیقه بین ست ها استراحت می کنید باعث افزایش قابل توجهی در سطح هورمون رشد شما می شود.

tabata

برای اسکات زدن با استفاده از این روش، شما در طی یک دوره 20 ثانیه ای تکرارهای زیادی از اسکات را انجام می دهید، سپس 10 ثانیه استراحت می کنید و دوباره تکرار می کنید. این روند به مدت چهار دقیقه ادامه دارد. هر دوره استراحت 10 ثانیه ای دقیقاً 10 ثانیه است. 4 دقیقه شاید خیلی طولانی به نظر نرسد، اما فقط کافیست این متد را امتحان کنید!!!

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات