پربازدیدترین ها
روانشناسی

آیا پورن نگاه کردن خیانت محسوب می شود؟ 

خیانت در قرن 21 چیست؟

سوالی که این روزها ممکن است ذهن خیلی ها را درگیر خود کرده باشد این است: آیا پورن نگاه کردن خیانت است؟ رابطه های امروزی بیش از آنچه فکر میکنید درگیر اینگونه مسائل شده است . به راستی آیا پورن نگاه کردن خیانت است؟

با ما همراه باشید تا از زوایای مختلف این قضیه را بررسی کنیم ، تا ببینیم در نهایت به چه جوابی خواهیم رسید!

زندگی ما و رابطه هایمان چه رابطه ی جنسی چه رابطه ی عاطفی وارد فاز جدیدی شده که به آن فاز دیجیتال می گویند. در این فاز مرز میان خیانت و وفاداری غیر قابل تشخیص است.یکی از نقاط خاکستری ( نه سیاه و نه سفید) رابطه های امروزی پورنو گرافی است. صادقانه بگویم؛ تعداد زوج هایی که به من مراجعه می کنند و می پرسند «آیا پورن نگاه کردن خیانت است؟» از دستم خارج شده!!!!

جالب این که معمولا کسی که پورن نگاه میکند معتقد است که خیانتی در کار نیست و کسی که نگاه نمیکند معتقد است بله! پورن نگاه کردن خیانت است.

معمولا شخصی که پورن نگاه میکند بهانه ی این را دارد که « من فقط نگاه میکنم. آنهم بعضی وقت ها و این در رابطه مان تاثیری ندارد». حالا سوال این جاست!!!

حضور فیزیکی شخص برای خیانت لازم است یا اینکه تصورات انسان به صورت مجازی هم خیانت به حساب می آید؟؟؟

تحقیقات ثابت کرده…

چند سال قبل ، من و یکی از همکارانم تحقیقی انجام دادیم. دراین تحقیق تاثیرات منفی روابط خارج از ازدواج افراد متاهل را بررسی کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که خیانت فیزیکی و خیانت تصویری که نام دیگر پورنوگرافی است فرقی با هم ندارند.

خیانت تصویری در پورنوگرافی همان حسی را به شخص خیانت دیده می دهد که خیانت فیزیکی. برای شخصی که همسرش به او خیانت میکند، آنهم با دیدن پورن، همان حس و حال بد خیانت فیزیکی تداعی می شود!!!

آیا چورن نگاه کردن خیانت است؟

در واقع اصلا مهم نیست که خیانت به چه صورتی انجام شود! دروغ گفتن در موردش و پنهان نگه داشتنش چیزی است که اوضاع را بدتر می کند.

خیانت آبی است که به پای درخت بی اعتمادی ریخته می شود و در نهایت این درخت با فاصله ی زوجین و سرد شدن آنها از هم به بار می نشیند.تعریف من از خیانت

خیانت یعن شکستن اعتماد به دلیل اعمالی که در خلوت انجام میدهید و از قصد به صورت راز نگهشان می دارید و همین راز های مبادا رابطه ی عاطفی تان را نابود می کنند!!!

لطفا توجه کنید که این تعریف هیچ حالت فیزیکی و تصویری را به صورت برجسته نشان نمی دهد. تمرکز این تعریف به روی چیزی است که بیشترین تاثیر را بر رابطه ی شما خواهد داشت: اعتماد.

با همه ی این توصیفات اگر دقت کنید این تعریف شامل همه مدل شکستن اعتماد میشود؛ از دیدن پورن و بوسیدن در یک کلاب شبانه و لاس زدن گرفته تا خیانت فیزیکی.

تمام این توصیفات در نهایت به تعریف زوجین از اعتماد بر میگردد. به این معنی که برای افراد مختلف تعریف اعتماد و خیانت ممکن است متفاوت باشد.

ممکن است زوجی با نگاه کردن به پورن مشکلی نداشته باشد. حتی زوج هایی را دیده ام که با هرازچندگاهی رابطه ی فیزیکی هم کنار آمده اند!!!

اما نکته این جاست!!! اگر پورن نگاه میکنید و آنرا مخفی می کنید چون میدانید که همسرتان با اینکار مخالف است ، در حال خیانت کردن هستید و در این موضوع شکی نیست! مخفی کاری در این مورد مهر تاییدی است بر خیانت کاری !

متاسفانه در این مورد از ابتدا صحبت نمی شود. اکثر افراد به پورن معتقد هستند اما در این مورد با طرفشان صحبت نمی کنند و در این نهایت وقتی مچ یکی از طرفین موقع تماشای پورن گرفته می شود، اعتماد از بین می رود و رابطه نابود می شود.

این در حالی است که طرفین با صحبت در این مورد و بیان خواسته هایشان به راحتی و از ابتدا می توانند با این مشکل کنار بیایند.

تماشاگران پورن در این مورد چه میگویند؟

وقتی از مردم بپرسید روابط خارج از ازدواج در حین متاهل بودن شامل چه چیزهایی میشود جواب می دهند هر رابطه ی جنسی که عاطفه ای در آن نباشد !!

به همین دلیل هم کسانی که در این روابط اسیر می شوند اینکار را خیانت نمیدانند ؛ چون علاقه ای در کار نیست. اینکار را گونه ای ارضا شدن می دانند و به خود حق می دهند که از راه های مختلف ارضا شوند.

به خود می گویند « من همسرم را دوست دارم». تصور می کنند که اینکارشان آسیبی به همسرشان نمیزند . آنهم به این دلیل که همسرشان نمی داند و البته علاقه ای هم در کار نیست!!!

خودتان کلاهتان را قاضی کنید!! شما می دانید که کارتان خیانت است! میدانید که طرفتان با اینکار کنار نمی آید !!! و دقیقا به همین دلیل است که مخفی کاری میکنید!

رای نهایی! خیانت یا نه؟

اگر هنوز هم به این فکر میکنید که پورن نگاه کردن خیانت است یا نه باید بگویم که این مسئله کاملا نسبی است و به شما و طرفتان بستگی دارد.

اگر با صحبت در این مورد به این نتیجه رسیدید که پورن نگاه کردن مشکلی ندارد پس قطعا همین گونه است و نیازی به مخفی کاری هم نیست و خیانتی هم در کار نیست!

اما اگر پورن مرز های اعتماد رابطه تان را می شکند و به همبن دلیل مخفی اش میکنید ؛ پس قطعا این یک خیانت است!!!

توصیه ی آخر

اگر تا به حال به طرفتان در مورد تماشای پورن صحبت نکرده اید ، اینطور تصور کنید که «پورن خیانت است»!

اینکه به خودتان بگویید «همه نگاه می کنند منم یکی از آنها ! خیلی هم مهم نیست! » کاری از پیش نخواهد برد. تنها و تنها صحبت کردن با طرف مقابلتان است که موضوع را برای شما مشخص خواهد کرد!

مطالب مرتبط

 
1 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات