اثرات فیزیکی غمگین و ناراحت بودن

غمگین و ناراحت بودن باعث چه اثرات فیزیکی بر بدن می شود ؟

 

غم و اندوه و افسردگی می تواند اثرات جسمی جدی مانند از دست دادن اشتها و یا از دست دادن احساس دما در بدن شما  ایجاد کند.

آیا تا به حال احساس ناراحتی و غمگینی کرده اید؟ آیا شما تا به حال احساس رنج و سرخوردگی کرده اید ؟غم و اندوه واقعا باعث می شود شما قوی شوید یا به مرور زمان باعث ضعیف شدن شما می گردد ؟تصمیم گیری سخت است .قطعا این است که غم و اندوه می تواند سطوح استرس را در مغز شما تغییر دهد و باعث ایجاد بیماری های مختلف گردد.در این مطلب، ما می خواهیم توضیح دهیم که اثرات فیزیکی غمگین و ناراحت بودن چیست؟

اثرات فیزیکی مغز بر بدن

هنگامی که شما غمگین هستید ، چرخه احساسات فیزیکی و عاطفی مانند یک بار سنگین به مغز شما وارد می شود.این نه تنها در مناطقی رخ می دهد که در مغز شما مربوط به تمام عناصر عاطفی درد است بلکه در مناطقی که مربوط به ادراک جسمی شما نیز هست رخ می دهد.اما چرا این اتفاق می افتد ؟در بدن شما، به خصوص سیستم ایمنی بدن،  التهابات بدن و غیره دچار ضعف می شوند و خطر ریسک شما به انواع بیماری ها افزایش می یابد.

بر احساس دما شما تاثیر می گذارد.

یکی دیگر از اثرات فیزیکی غم و اندوه این است که افراد دراطراف شما احساس سرما نمی کنند ،اما شما احساس سرما می کنید.بر اساس تحقیقات انجام شده کسانی که دچار غم واندوه هستند گرما هوا ر ا کمتر حس کرده و احساس سرما می کنند .زمانی که غمگین هستید دمای بدن شما کاهش می یابد.

بر اشتهای شما تاثیر می گذارد.

غمگین بودن بر اشتهای شما تاثیر می گذارد و باعث کاهش وزن و افت فشار می گردد.و به مرور زمان باعث بیماری های قلبی  و فشار می گردد.و میل شما به خوردن غذابسیار کاهش می یابد.

باعث افزایش استرس می شود.

غمگین بودن باعث تاثیر بر هورمون کورتیزول می گردد.این هورمون برای تعادل قند خون وخواب شما است.به همین دلیل غم و اندوه باعث بیماری های قلب ،کبد و شش ها می شود.علاوه بر آن ریسک ابتلا به سرطان را نیز افزایش می دهد.

مغز شما به انرژی بیشتری احتیاج پیدا می کند.

غم واندوه باعث افزایش فعالیت مغز شما می گردد.زمانی که  شما غمگین هستید 70 نقطه از مغز شما به حرکت می افتد.اما این چگونه اتفاق می افتد ؟ زمانی که شما ناراحت هستید ،به یاد می آورید ،فکر می کنید ،درد می کشید ،به دنبال دلیل و چاره و راه حل می گردید .مشابه این اتفا فقط در زمانی که خواب هستید رخ می دهد با این تفاوت که در این حالت نیز مغز انرژی بسیار کمتری مصرف می کند تا زمانی که شما غمگین هستید.

گریه کنید.!

گریه کردن باعث می شود شما احساس بهتری داشته باشید.زیرا باید فشار وارده بر مغز را تخلیه کنید و بهترین راه حل آن گریه کردن است.بعضی انسان ها نیز در زمانی ناراحتی ورزش می کنند این گزینه نیز انتخاب مناسبی برای تخلیه و راحت شدن شما است.

در ادامه بخوانید : چرا ما دوست داریم به موسیقی غمگین گوش دهیم؟