پربازدیدترین ها
سلامت

اسید فولیک چیست ؟ در چه مواردی مورد نیاز است ؟ 

اسید فولیک چیست ؟ در چه مواردی مورد نیاز است ؟ اسید فولیک یک ویتامین مهم برای بدن است و در صورت کمبود آن می تواند منجر به ایجاد مشکلات سلامتی گردد.اما از کجا بفهمیم که بدن ما نیاز به این ویتامین دارد؟با نشانه های کمبود این ویتامین در بدن آشنا شویم:

سبزیجات جز بهترین غذاها برای دوران پریود

اسید فولیک چیست ؟

اسید فولیک یکی از ویتامین های گروه B است که برای تمام مواد بیولوژیکی بدن DNA و تشکیل گلبول های قرمز از سلول های خونی ،متابولیسم اسید آمینه ،رشد و بازسازی سلول  وتشکیلات عضلات نیاز است.وجود این ویتامین برای تقویت و عملکرد سیستم ایمنی بدن ضروری است.

اسید فولیک برای چه مواردی استفاده می شود ؟

 برای رشد کودک و عملکرد بدن از جمله سنتز پروتئین، تکثیر سلولی و انجام عملکرد مغز استخوان بسیار مهم است.رشد و تکوین جنین ،که یک تقسیم سلولی سریع است در یک دوره مشخص صورت می  گیردتولید RNA و DNA به دلیل نقش حیاتی آن در این دوره ،مصرف این ویتامین از اهمیت زیادی برخوردار است.بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که مصرف اسید فولیک  در دوران بارداری باعث کاهش قابل توجه اختلالات سیستم مرکزی عصبی در کودک می شود.
این ناهنجاری های سیستم عصبی مرکزی، به نام نقص لوله عصبی، می تواند در اشکال و درجه های مختلف دیده شود.در ساده ترین حالت ممکن باعث ایجاد فاصله در ستون فقرات و در پیشرفته ترین حالت باعث عدم رشد جمجمه و مغز کودک می گردد.کمبود این ویتامین از طریق آزمایش مشخص می گردد.
و شما می توانید برای درمان کمبود این نوع ویتامین در بدن از میوه و سبزیجاتی که دارای این نوع ویتامین هستند ، استفاده کنید همچنین در صورت تایید پزشک می توانید از مکمل های این ویتامین نیز استفاده کنید.

در ادامه بخوانید :

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات