کاهش وزن پس از تعطیلات نوروزی !

تعطیلات نوروزی به پایان رسیده ،اما اضافه وزن حاصل از آن متاسفانه باقی مانده .بسیاری از ما دوست داریم که سریعا از دست اضافه وزن خود رها شویم و به وزن اولیه خود بازگردیم.نگران نباشید ! شما به راحتی می توانید این کار را انجام دهید .من در این مطلب 20 راه حل ساده برای رهایی از اضافه وزن حاصل از تعطیلات نوروزی را برای شما جمع آوری کرده ام که با استفاده از این راه حل ها به راحتی می توانید به وزن اولیه خود باز گردید.اما این راه حل ها کدامند :

20 راه حل ساده برای رهایی از اضافه وزن حاصل از تعطیلات نوروزی

در ادامه بخوانید :نکات ساده در مد برای خانم هایی که اضافه وزن دارند !

1-نوشیدن یک لیوان آب قبل از هر وعده غذایی

شاید تصور این کار برای شما دشوار باشد اما اگر شما قصد دارید وزن خود را کاهش دهید و سریعا به وزن اولیه خود بازگردید باید حتما این کار را انجام دهید .زیرا نوشیدن یک لیوان آب علاوه بر فواید بسیار برای بدن باعث پر شدن حجم معده شما می گردد.همچنین بخوانید :تاثیرات شگفت انگیز یک لیوان آب در بدن انسان

2-از خوردن غذاهای پر کالری اجتناب کنید

این قانون را همه می دانیم اما آیا واقعا به آن عمل می کنیم ؟ سعی کنید در وعده های غذایی خود غذاهای سالم و کم کالری استفاده کنید.

3-در هر وعده غذایی پروتئین مصرف کنید

مصرف پروتئین در هر وعده غذایی باعث احساس سیری در شما می گردد.اگر دوست دارید در طول زمان کاهش وزن احساس گرسنگی نکنید به مصرف پروتئین در وعده های غذایی خود دقت کنید.

4-مصرف آرد سفید را کاهش دهید

سعی کنید در وعده های غذایی خود مصرف آرد سفید را به حداقل برسانید.زیرا آرد سفید باعث احساس سیری کاذب در شما می گردد و شما بعد از 1 الی 2 ساعا بعد از مصرف وعده غذایی دچار احساس گرسنگی می شوید.

5-در روز به مقدار 30 الی 50 گرم مواد غذایی حاوی فیبر مصرف کنید

مواد غذایی دارای فیبر باعث احساس سیری در شما می گردد وبه متابولیسم بدن شما تا حد زیادی سرعت می بخشد.

6-هر روز سیب بخورید

اگر شنا دوست دارید سریعا به وزن اولیه خود بازگردید پس حتما در طول روز یک عدد سیب مصرف کنید.

7-بعد از وعده ناهار کربوهیدرات نخورید

سعی کنید بعد از وعده غذایی ناهار مصرف کربوهیدرات را قطع کنید تا در سریعترین زمان ممکن به وزن اولیه خود باز گردید.

8-به خواندن برچسب مواد غذایی دقت کنید

خواندن برچسب مواد غذایی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است زیرا در این صورت شما متوجه میزان کالری دریافتی و همچنین مواد موجود در ماده غذایی می شوید.سعس کنید خواندن برچسب مواد غذایی به یک عادت تبدیل شود.

9-حدس نزنید ،مطمئن شوید

همیشه سعی کنید میزان کالری مواد غذایی مصرفی در هر وعده غذایی را بدانید و در این مورد مطمئن باشید .

10-خوردن مواد قندی را کاهش دهید

خوردن مواد قندی و شیرینی جات علاوه بر ضررهای فراوان برای سلامتی باعث افزایش وزن در شما می گردد. سعی کنید مصرف مواد قندی را از زندگی خود حذف کنید.در ادامه بخوانید :هدف جدید :حذف کردن شکر و شیرینی جات از برنامه غذایی در طول روز !

11-مصرف سیب زمینی را به حداقل برسانید

همه ما عاشق سیب زمینی سرخ کرده هستیم.اما اگر شما قصد کاهش وزن را دارید تا حد ممکن مصرف سیب زمینی را به حداقل برسانید تا سریعا به وزن اولیه خود باز گردید.

همچنین بخوانید :با فواید آب سیب زمینی و تاثیرات آن در زیبایی آشنا شویم !!!

12-عدم مصرف گوشت در یک روز

در زمان کاهش وزن ،یک روز در هفته را به روز بدون گوشت اختصاص دهید و در آن روز میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید.

13-مصرف فست فود و غذاهای سرخ شده را قطع کنید

اگر قصد دارید لاغر شوید ،در طول زمان کاهش وزن مصرف فست فود و غذاهای سرخ شده را کاهش دهید و از خوردن آن ها اجتناب کنید.

14-صبحانه

صبحانه مهم ترین وعده غذایی است .سعی کنید تا صبحانه ای کامل داشته باشید .زیرا خوردن صبحانه باعث افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه لاغری می گردد.در ادامه بخوانید :

۸ اشتباه در وعده صبحانه که باعث افزایش وزن می شود !

15-غذاهای خانگی

تا حد امکان غذاهای مصرفی تان را خودتان تهیه کنید و از خوردن غذاهای آماده خودداری کنید.همیشه سعی کنید تا برای خودتان وقت بگذارید.

16-مصرف نمک را کاهش دهید

از خوردن غذاهای شور و پر نمک خودداری کنید و مصرف نمک را تا حد زیادی کاهش دهید.زیرا مصرف نمک علاوه بر تنگ شدن عروق خونی باعث چاقی و نفخ می گردد.

17-مصرف سبزیجات

تا حد امکان مصرف سبزیجات را افزایش دهید و در هر وعده غذایی خود سبزیجات مصرف کنید.سبزیجات نقش عمده ای در سلامت شما را بر عهده دارند.

18-گرسنه به رختخواب بروید

سعی کنید هنگامی که به رختخواب می روید احساس سیری نداشته باشید .در وعده شام بهتر است از غذاهای سبک و سبزیجات استفاده کنید.

19-خواب کافی

داشتن خواب کافی اهمیت زیادی برای سلامتی و کاهش وزن شما دارد.در طول شبانه روز حدود 7-8 ساعت بخوابید.اگر در زمینه خواب دچار مشکل هستید حتما این مطلباگر بدانید بی خوابی چه مضراتی برای بدنتان دارد سریعا به رختخواب می روید !!!را مطالعه کنید.

20-به خود جایزه دهید

در هفته در یک وعده غذایی به خود پاداش دهید و غذایی را که دوست دارید میل کنید.شما می توانید با استفاده از این 20 راه حل ساده برای رهایی از اضافه وزن حاصل از تعطیلات نوروزی به راحتی به وزن اولیه خود باز گردید.

در ادامه بخوانید :

با ۱۰ باور اشتباه در مورد تغذیه و بدنسازی آشنا شوید !!!

۵ دلیل از بین نرفتن چربی های دور شکم !

۱۲ راهکار زیرکانه برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات نوروزی !