پربازدیدترین ها
انیمه و انیمیشن

چرا باید انیمه هوریمیا را تماشا کنیم؟ 

5 دلیل برای تماشای انیمه Horimiya – کی گفته شونن ها نمیتونن رمانتیک باشن؟

با معرفی انیمه هوریمیا (Hori san to miyamura kun) در خدمت شما هستم. انیمه هوریمیا درباره هوری و میاموراست؛ دختری خونگرم و اجتماعی و پسری افسرده و منزوی. خب، ما به اندازه تعداد انیماتورهای ژاپنی چنین داستان هایی را دیده ایم. خیلی اوقات هم الگوی کلی همین است؛ فقط جای طرف دختر و پسر ماجرا عوض می شود. اما راستش را بخواهید، هوریمیا متفاوت است. و نه فقط متفاوت، بلکه بسیار دلچسب است. مثل نوشیدن یک فنجان چای، زمانی که هوا خیلی سرد است.

انیمه هوریمیا، یکی از بهترین انیمه های زمستان 2021 است. که توانست به سرعت طرفداران زیادی پیدا کند. و همینطور نام خود را به عنوان یکی از بهترین انیمه های عاشقانه ثبت کند. اما چه چیزی باعث شده که این انیمه اینقدر محبوب شود؟ اصلا آیا انیمه هوریمیا حرف جدیدی برای گفتن دارد یا صرفا قرار است مسیری تکراری را طی کند؟ با مجله وارونه همراه باشید تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

دلایل تماشا کردن انیمه هوریمیا Horimiya


1/ آرت استایل و انیمیشن جذاب

انیمه هوریمیا یکی از محصولات استودیو جوان انیمه سازی Cloverworks است. که در مدت زمان کم فعالیتش، توانسته شهرت قابل توجهی را برای خود کسب کند.

پس از همین حالا یادتان باشد: انیمه هوریمیا بسیار چشم نواز است. به طوری که خیلی اوقات فقط می خواهید به صفحه نمایش نگاه کنید. و به هیچ چیز دیگری فکر نکنید. طراحی شخصیت ها اغراق آمیز نیست و اگر در دنیای انیمه تازه وارد باشید، می توانید به خوبی با آن کنار بیایید. همینطور رنگ های شاد و درخشانی در این انیمه مورد استفاده قرار گرفته اند. همگی اینها دست به دست هم داده اند تا ما با اثر سرزنده ای روبرو باشیم. که از لحاظ بصری شاهکار است.

2/ پرهیز از طولانی کردن بیش از حد داستان

انیمه هوریمیا

خیلی از انیمه ها، داستان هایی طولانی دارند. اما این طولانی بودن، کیلومترها با آزاردهنده بودن فاصله دارد. در واقع، نویسنده به خوبی توانسته از همه داستانک ها را به خدمت داستان اصلی بگیرد. و با همین روش، داستانک ها برای مخاطب جذابیت پیدا می کنند.

فکر کنم این حرف دل همه ما باشد: برخی انیمه های عاشقانه، بدون اینکه بلد باشند داستانک های فرعی را خوب روایت کنند، فقط الکی داستان را کش می دهند.

اما نگران نباشید. هوریمیا این شکلی حوصله تان را سر نخواهد برد. و سرعت روایت این انیمه در حالت مناسب قرار دارد. هرچند روند قسمت های اول زیادی سریع به نظر می رسند. اما بعد از چند اپیزود سرعت در حالت کاملا مناسب قرار می گیرد.

نکته: انیمه کمدی عاشقانه هوریمیا احتمالا فصل دوم نخواهد داشت. چون تمام 122 چپتر مانگا را در قالب 13 قسمت پوشش داده است! حالا خودتان حساب کنید که اصلا معنی “کش دادن” در انیمه هوریمیا چیست.


همچنین بخوانید: بهترین انیمه های طولانی ؛ لیستی که میشود یک عمر با آن زندگی کرد!


3/ نگاهی متفاوت به کلیشه ها

انیمه هوریمیا

ایده اولیه داستان انیمه هوریمیا مقداری تکراری به نظر می رسد؛ نه؟ اما با این حال، قرار نیست در این انیمه صرفا شاهد طی شدن مسیری تکراری باشیم. که قبل تر خییییلی از انیمه ها در آن قدم برداشتند. انیمه هوریمیا، نگاه واقع گرایانه تر، و متفاوت تری به کلیشه ها دارد.

اجازه بدهید مثال بزنم: ایده مدلی که انتقالی می گیرد و سعی می کند رابطه صاف و ساده زوج داستان را به هم بزند. اما آخر سر شکست می خورد. و متحول می شود. آنقدر تکراری و نخ نما شده که دیگر هیچ کس حوصله اش را ندارد. (بگذریم که برای مدتی چقدر مد بود.) این ماجرا در هوریمیا وجود ندارد. فکر کنم همین دلیل خوبی برای دیدن این انیمه باشد!

یا مشکلی که من با خیلی از انیمه های عاشقانه دارم، این است که نفر دوم همیشه شبیه جایگزین است. در صورتی که در هوریمیا چنین چیزی اصلا معنا ندارد.

انیمه هوریمیا Horimiya از ژانر شونن استفاده می کند

در حالی که خیلی از انیمه های رمانتیک در دسته شوجو قرار می گیرند، یعنی دسته ای که به اندازه شونن همه پسند نیست. (که قطعا این موضوع به معنای بد بودن آنها نیست.) هر از گاهی انیمه هایی عاشقانه پیدا می شوند که در دسته شونن قرار می گیرند. و حسابی همه را سرحال می آورند.

خیلی ها، ژانر شونن را با فایت های رنگارنگ و ماجراجویی های خاص می شناسند. در صورتی که انیمه های مدرسه ای و عاشقانه هم می توانند شونن های خوبی باشند. یکی از مثال های معروفش انیمه کاگویا ساما: عشق جنگه! است. که حتی یکی از خنده دارترین اپیزودهایش به دست انداختن مانگاهای شوجو اختصاص داشت.

البته نمی شود گفت هوریمیا به پای کاگویا ساما می رسد. کاگویا ساما تمام کلیشه ها را تحویل چرخ گوشت می دهد. و قطعا از هوریمیا خنده دارتر است. اما هوریمیا هم خوبی های خودش را دارد. و به عنوان ترکیبی از شونن و رومنس، خیلی آرامش بخش است. اصلا به همین دلیل است که اینقدر دوست داشتنی است. انیمه هوریمیا، از برخی کلیشه ها استفاده می کند. اما با این حال، پردازش و نگاه متفاوتی نسبت به آنها دارد. و طوری آنها را تغییر می دهد که دیگر اصلا نتوان اسم کلیشه را رویشان گذاشت.

4/ شخصیت های جالب و پرداخت صحیح به آنها

انیمه هوریمیا

انیمه هوریمیا به تک تک شخصیت هایش می پردازد. و از آنجا که تعداد شخصیت ها، نسبتا زیاد و هر کدامشان نسبت به دیگری متفاوت هستند، شما حتما می توانید کسی را برای همذات پنداری پیدا کنید.

همچنین، انیمه هوریمیا از هر شخصیت به اندازه استفاده می کند. یعنی اینطور نیست که بخواهد شور یک چیز را در بیاورد. به جای آن، کاری می کند که ما با هر بار شوخی های پدر هوری، لبخند بزنیم. یا از هر بخش مربوط به شورای دانش آموزی استقبال کنیم.

5/ داستانک های جذاب

انیمه هوریمیا، به خوبی توانسته داستانک هایش را به داستان اصلی پیوند دهد. و هیچ کدام از داستانک هایش بی هدف نیستند. مثلا یک قسمت به ایوری اختصاص داشت. پسر مو سبز پر سر و صدایی که در خانه و مدرسه کاملا متفاوت است. یکی از شخصیت های فرعی. در واقع، خیلی فرعی. با این حال، شاید من قسمتی که به ایورا اختصاص داشت را به عنوان اپیزود مورد علاقه ام از هوریمیا انتخاب کنم. چون از نظرم خیلی جذاب بود.

می بینید؟ اپیزودی که زوج اصلی را تاحدودی به حاشیه ها می راند، و در عوض به یکی از فرعی ترین شخصیت ها می پردازد، می تواند اپیزود مورد علاقه شما باشد. همین نشان دهنده این است که داستانک های هوریمیا چقدر دوست داشتنی هستند.


جمع بندی “5 دلیل برای تماشای انیمه هوریمیا”

خیلی خلاصه: انیمه هوریمیا، انیمه ای است که تماشایش چه برای طرفداران ژانر عاشقانه، و چه برای کسانی که طرفدار این ژانر نیستند، واجب است!

برای طرفداران انیمه های کمدی – عاشقانه:

معرفی انیمه Pet girl Sakurasou ؛ یک کمدی رمانتیک پر شور!

معرفی انیمه Kono oto tomare! اژدهایی در میان شکوفه های صورتی

انیمه هیولای کوچک من ؛ معرفی یک کمدی عاشقانه ناب

مطالب مرتبط

 
5 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
17 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات