انیمه کوتاه Blade Runner Black Out 2022

انیمه کوتاه Blade Runner Black Out 2022 را تماشا کنید

 

شاهکاری دیگر از  شینیچیرو واتانابه

انیمه کوتاه Blade Runner Black Out 2022 به اتفاقات 3 سال بعد از فیلم بلید رانر می پردازد زمانی که replicants (ربات های انسان نما) توسط انسان ها شکار می شوند و پیش درآمدی است برای فیلم بلید رانر 2049.

کارگردانی این انیمه به عهده شینیچیرو واتانابه کارگردان سرشناس انیمه های محبوبی نظیر سامورایی چامپلو و کابوی بیباپ بوده است و داستان یک خاموشی جهانی (Black Out) را به نمایش می گذارد.

بعد از اتفاقاتی که در قسمت اول فیلم بلید رانر می افتد یک پایگاه داده بزرگ شروع به پخش اطلاعات بازماندگان  replicant ها می کند و به مردم عادی اجازه شکار و نابودی آنها را میدهد.

در نتیجه گروهی از replicant ها برای نجات خود از این وضعیت تیمی را تشکیل می دهند تا یک بمب اتمی را در جو کره زمین منهدم کنند که این کار باعث تولید یک سیگنال الکترومغناطیسی قوی (EMP) و خاموشی تمام دستگاه های الکترونیکی و پاک شدن مشخصات replicant ها از پایگاه های داده می شود.

همانند نسخه اصلی بلید رانر، انیمه Black Out 2022 نیز به بررسی موضوع معنای انسان بودن و تلاش replicant ها برای رهایی از اربابان انسان خود می پردازد که این موضوع بخش اصلی فیلم  بلید رانر 2049 خواهد بود که این فیلم قرار است 6 اکتبر (14 مهرماه) اکران شود.

به عنوان انیمه این اثر (Black Out 2022) یک شاهکار تمام عیار است فقط ای کاش زمان این انیمه بیشتر بود، در این انیمه ما شاهد تاثیر المان هایی از انیمه کابوی بیباپ و انیمه Armor Hunter Mellowlink هستیم.

انیمه کوتاه Blade Runner Black Out 2022 را از اینجا تماشا کنید.

ممکن است به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید