پربازدیدترین ها
انیمه و انیمیشن

معرفی انیمه Kono oto tomare ؛ اژدهایی در میان شکوفه های صورتی 

;

معرفی انیمه Kono oto tomare 

هر انسان امیدواری، دلیلی برای ادامه زندگی اش دارد. دلیل یک نفر، اطرافیانش است، دلیل دیگری وزش نسیم، و دلیل یک نفر دیگر اهدافش است. در انیمه Kono oto tomare ما با کسانی آشنا می شویم که دلیلشان برای زندگی، رساندن صدایشان به بقیه است. با معرفی این انیمه، با وارونه همراه باشید.


معرفی انیمه “این صدا را متوقف کن!”

نکاتی که حتما باید راجع به این انیمه بدانید:

انیمه -Stop this sound! به فارسی این صدا را متوقف کن!- انیمه ای مدرسه ای، با حال و هوایی صمیمی و با رد پایی از ژانر عاشقانه است. این انیمه، اقتباسی از مانگایی اثر Amyu می باشد. این انیمه دو فصل و در مجموع 26 قسمت دارد. شایعاتی درباره احتمال قوی ساخته شدن فصل بعدی نیز به گوش می رسد؛ که با توجه به تعداد طرفداران قابل توجه آن، خیلی هم بعید نیست و حتی ممکن است تا آخر 2021 شاهد فصل بعدی باشیم.


همچنین بخوانید: انیمه My little monster ؛ معرفی یک کمدی- عاشقانه ناب


خلاصه داستان انیمه کونو اوتو توماره!

انیمه کونو اوتو توماره، به باشگاهی نه چندان پر رونق در یک دبیرستان می پردازد: باشگاه کوتو. کوتو، یک ساز ژاپنی سنتی است که برای تشبیه کردن اژدها ساخته شده است؛ البته کوتو چندان معروف نیست. درست زمانی که باشگاه در حال منحل شدن است، دو عضو جدید، یعنی دختر یک استاد معروف کوتو و پسری که به شرارت هایش شهرت دارد، به آن می پیوندند. و ماجرا شروع می شود.

امتیازات انیمه Kono oto tomare

IMDB: 7.8

MAL: 7.9 (فصل اول)

MAL: 8.4 (فصل دوم)

انیمه کونو اوتو توماره، امتیازات خوبی را هم در IMDB و هم در مای انیمه لیست کسب کرده است. جالب است بدانید که امتیازات قسمت به قسمت این انیمه در IMDB بسیار بالاست؛ و چندین قسمت نمرات بسیار خوبی مثل 8.9 دریافت کرده اند.

انیمه Kono oto tomare

چه کسانی می توانند از انیمه Kono oto tomare لذت ببرند؟

انیمه کونو اوتو توماره، ترکیبی از انیمه هایکیو با دروغ تو در آوریل است. (عجیب اما واقعی!) مثل هایکیو، حال و هوای کمدی، همکاری یک گروه، پیشرفت مرحله به مرحله شخصیت ها، و صد البته لجبازی های برخی از آنها با هم هستیم!


همچنین بخوانید: 5 دلیل برای تماشای انیمه هایکیو!! داستان زمین خوردن و دوباره ایستادن


اما از آن طرف، با یک درام نسبتا سنگین نیز روبرو هستیم، همینطور رقابت های موسیقی و چاشنی رومنس نیز در داستان وجود دارد؛ و علاوه بر آن، سرگذشت ساتوا هوزوکی، یکی از اصلی ترین مهره های داستان، بسیار شبیه آریما در دروغ تو در آوریل است. البته تفاوت مهمی که بین دروغ تو در آوریل و این انیمه وجود دارد، این است که در دروغ تو در آوریل، ما نواختن شخصیت ها را به وضوح و دقت می بینیم؛ اما کونو اوتو توماره، با هوشمندی از نشان دادن دست شخصیت ها اجتناب می کند! و نکته دیگر، این است که برخلاف دروغ تو در آوریل، ما در این انیمه شاهد اجراهایی طولانی و کامل نیستیم.

در کل، اگر از طرفداران این دو انیمه هستید، می توانید از تماشای انیمه کونو اوتو توماره! لذت ببرید.

ویژگی های منحصر به فرد انیمه این صدا را متوقف کن!

پرداخت به کوتو

کوتو، همانطور که در بالا گفته شد، سازی سنتی ژاپنی است که برای تشبیه کردن اژدها ساخته شده است. اما حالا چرا اژدها؟ زیرا به عقیده ژاپنی ها، اژدها، موجودی است که مانند یک ریسمان، دنیای زندگان را به بهشت متصل می کند. به عبارت دیگر، معنی تشبیه کوتو به اژدها، این است که کوتو مثل اژدها، دو دنیای متفاوت را به هم وصل می کند. دو دنیا که وصل شدنشان به هم، غیر ممکن به نظر می رسد.

ولی کوتو چه دنیاهایی را به هم وصل می کند؟ جواب این است: دنیای قلب و احساسات نوازنده با دنیای قلب و احساسات شنونده.

بنابراین در این انیمه، شاهد قطعه هایی بسیار احساسی خواهید بود.


همچنین بخوانید: غم انگیزترین انیمه ها که حتما باید تماشا کنید! بخش اول


این داستان، با شجاعت سراغ یکی از سازهایی رفته است که کمتر شناخته شده است؛ و در جذب کردن مخاطب به آن نیز موفق بوده است. بنابراین اگر می ترسید که از کوتو خوشتان نیاید و به همین دلیل نتوانید زیاد با انیمه ارتباط برقرار کنید، باید به شما بگویم که جای هیچ نگرانی نیست. حتی ممکن است بعد از تماشای این انیمه، به ساز کوتو علاقمند شوید!

شخصیت ها

نمی شود گفت که همه شخصیت های این انیمه، کاملا منحصر به فرد هستند. برخی کلیشه های انیمه ها نیز در کونو اوتو توماره دیده می شوند. شخصیت های اصلی، بسیار کلیشه ای هستند: پسری خوش قلب که همه فکر می کنند خلافکار است (چیکا)، دختری که اول خیلی مهربان است و بعد آن روی دیگر خود را نشان می دهد (ساتوا) و پسری دیگر که اعتماد به نفس زیادی ندارد. (تاکزو)

به هر حال با اینکه این شخصیت ها کلیشه ای هستند، اما دوست داشتنی هستند. و شما می توانید با آنها احساس نزدیکی کنید.

جالب ترین نکته، این است که با وجود اینکه بچه های باشگاه کوتو کلیشه ای هستند، ولی سایر شخصیت ها، از جمله رقبا، واقعا اعجوبه هستند! از مشاور باشگاه کوتو گرفته تا میو و اوسوکه، از جالب ترین رقبای قهرمانان اصلی. همین شخصیت های فرعی، ولی بسیار جذاب، باعث شده اند که حین تماشای این انیمه، حوصله تان سر نرود.

نشان دادن رفاقت و همکاری

این موضوع، واقعا فقط به این انیمه اختصاص ندارد! از انیمه کاگویا ساما گرفته تا حتی دیمن اسلیر خونبار، همگی سعی در نشان دادن رفاقت داشته اند.


موسیقی متن انیمه Kimetsu no yaiba: Demon slayer را گوش کنید! تیغه ای درخشان


و همچون بسیاری دیگر از آثار، که قهرمانان بعد از مدت ها تنهایی، جایی را برای تعلق داشتن به آن پیدا می کنند، دو شخصیت اصلی این انیمه، یعنی ساتوا و چیکا، باشگاه کوتو را مثل خانه خود می دانند و می جنگند تا خانه خود را حفظ کنند. سایر اعضای باشگاه نیز چنین احساسی دارند؛ که البته نمی شود احساس آنها را به شدت چیکا و ساتوا حساب کرد.

در این انیمه، ما با محیطی گرم و صمیمی طرف هستیم. بنابراین اگر از ماجراهای رفاقت یک گروه و تلاش و همدلی آنها برای رسیدن به هدفی مشترک لذت می برید، این انیمه می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

بار احساسی

انیمه Kono oto tomare

بار احساسی این انیمه، سنگین محسوب می شود. هر کدام از شخصیت ها، به نوعی طرد شده اند و همگی گذشته سخت و پر ماجرایی داشته اند. که البته تمرکز بار احساسی انیمه، بیشتر روی ساتواست. (هرچند در ابتدا چیکا مورد هدف قرار گرفته بود.)

انیمه کونو اوتو توماره، راجع به دیدن شکوفه هایی صورتی بعد از گذراندن زمستانی سخت است. و راجع به دیدن نور در تاریکی و رنگ در سیاهی. و حتی می تواند اشکتان را در بیاورد!


کلام پایانی

هرگز انیمه کونو اوتو توماره را از روی اوپنینگ و اندینگ ها قضاوت نکنید! شخصا می توانم لقب بدترین اوپنینگ عمرم را به اوپنینگ فصل اول بدهم! شاید با دیدن اوپنینگ، فکر کنید که با یک انیمه لوس و تکراری طرف هستید، اما واقعا اینطور نیست.

علاوه بر آن، باید کمی صبر کنید تا این انیمه لعاب بیندازد! مثل بسیاری دیگری از انیمه ها، ممکن است که در چند قسمت اول، چندان جذابیت خاصی از خودش نشان ندهد؛ اما اگر صبر کنید تا به جاهای خوبش برسید، پشیمان نمی شوید.

در ادامه بخوانید:

5 تا از بهترین انیمه های کمتر شناخته شده 2019 

کریستوفر نولان ؛ حقایقی جالب و شنیده نشده درباره ی این کارگردان پرآوازه 

انیمه قلعه متحرک هاول ؛ 12 حقیقتی که متوجه شان نشده اید!

 

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات