وقتی با همه ضعف هایت دوست داشتنی هستی!

با بررسی و مرور پنج دلیل برای تماشای انیمه The god of high school در خدمت شما هستیم. با مجله اینترنتی وارونه همراه باشید.

این انیمه، اقتباسی از یک وبتون، و یکی از محصولات سال 2020 استودیو ماپا MAPPA است. داستان این انیمه، درباره یک تورنمنت دبیرستانی مرموز است که ظاهرا فقط یک رقابت ساده رزمی به نظر می رسد؛ اما واقعا اینطور نیست. ماجرا خیلی پیچیده تر از این حرف هاست.

پسری 17 ساله به نام جین موری هم در این رقابت شرکت می کند؛ رقابتی که تنها دلیلش برای شرکت در آن، فقط و فقط مبارزه کردن است.

این انیمه، خشونت زیادی دارد؛ بنابراین به سنین پایین 15 سال توصیه نمی شود.

با وجود اینکه این انیمه، بازخوردهای منفی زیادی گرفت، اما همچنان دلایلی وجود دارند که این انیمه را مفرح و دیدنی می سازند؛ که در ادامه به آنها می پردازیم.

قبل از پرداختن به موضوع اصلی مطلب، اشاره می کنم کخ دو قسمت از انیمه خدای دبیرستان در مجله وارونه مورد بررسی قرار گرفته اند که در صورت تمایل می توانید مطالعه کنید: بررسی قسمت اول انیمه god of high school ؛ جذابیتی فراتر از انتظار بررسی قسمت دوم انیمه god of high school ؛ غافلگیری هنوز ادامه دارد!


5 دلیل برای تماشای انیمه The god of high school خدای دبیرستان

1/ انیمیشن و حرکت دوربین

انیمه خدای دبیرستان، دارای فایت های زیادی است. بنابراین اگر بخواهد راهش را به دل مخاطب باز کند، باید انیمیشن با کیفیت و پر جزئیاتی داشته باشد. که خوشبختانه استودیو ماپا در این زمینه کم نگذاشته است.

نکته دیگر، حرکات دوربین است؛ که به بسیاری از صحنه ها، جذابیت غیرقابل وصفی می بخشد. همانطور که فضای کلی انیمه، پر جنب و جوش است، دوربین هم تصمیم گرفته تا این جنب و جوش را به بهترین شکل ممکن به بیننده انتقال دهد.


همچنین بخوانید: 5 دلیل برای تماشای انیمه Requiem from the darkness شکارچیان ارواح


مثلا اگر نگاهی به قسمت اول، زمانی که موری جین یک دزد را با دوچرخه دنبال می کند، نگاهی بیندازید، احتمالا بزرگترین دلیل شما برای جذب شدن به آن صحنه، حرکات دوربین خواهد بود که با جنب و جوش، از زوایای مختلف موری جین را نشان می دهد.

البته این سبک فیلمبرداری، بیشتر مربوط به قسمت های ابتدایی می شود و پس از آن، حرکت دوربین حالت نسبتا معمولی را به خود می گیرد.

2/ غافلگیری های پی در پی

 انیمه god of high school

یکی از دلایلی که باعث شده به انیمه خدای دبیرستان، اعتراضاتی شود، سرعت بسیار زیاد داستان است؛ به طوری که خیلی اوقات مغز آدم هنگام تلاش برای اینکه بفهمد چه اتفاقی در حال افتادن است، نابود می شود.

اگر این نکته، در هر انیمه دیگری وجود داشت، می توانستم از آن ایراد بگیرم؛ اما به طرز عجیبی، این نقطه ضعف انیمه خدای دبیرستان، تبدیل به نقطه قوتش هم شده است!

درست است که من خیلی اوقات هنگام تماشای انیمه، از خودم می پرسیدم که اصلا چرا دارم چنین چیزی را تماشا می کنم، ولی همزمان محو آن شده بودم. گذر سریع داستان انیمه، همواره بیننده را مات و مبهوت و شگفت زده، به دنبال خود می کشاند.


همچنین بخوانید: بهترین انیمه های ایسکای که حتما باید تماشا کنید!


و از آنجا که داستان این انیمه، سرشار از غافلگیری است، گذر سریع از داستان در این اثر، باعث شده که ما از نیمه دوم به بعد، شاهد غافلگیری های بسیار و پی در پی باشیم.

3/ اپنینگ جذاب

اپنینگ انیمه god of high school جزء اپنینگ هایی است که اسکیپ کردن آنها، کار ناخوشایندی به نظر می رسد.

این اپنینگ، از تصاویر و نورپردازی جذابی استفاده کرده و آهنگ آن… فوق العاده است! نکته دیگری که درباره این اپنینگ دوست دارم، استفاده از حرکات خاص دوربین در آن بود که جذابیت اپنینگ را بسیار بالا برده است.

4/ پیام های اخلاقی

بسیاری از انیمه های شونن، همزمان که گاهی اوقات به عنوان یک اکشن هیجان انگیز مخاطب را سرگرم می کنند، درس هایی هم به او می دهند. همانطور که در مای هیرو آکادمیا، مبارزه میدوریا و تودوروکی در رقابت های یو-ای، از آن مبارزه های هیجان انگیز و به یادماندنی به نظر می رسد که یکی از مهم ترین درس های ممکن را به بیننده می آموزند، در انیمه خدای دبیرستان هم قرار نیست فقط شاهد مشت و لگد زدن چندتا نوجوان در رینگ باشیم. بلکه با آنها آشنا می شویم، انگیزه هایشان را درک می کنیم و از آنها درس می گیریم.

بنابراین انیمه خدای دبیرستان، از لحاظ پیام های اخلاقی، بسیار غنی است.

5/ جین موری!

نمی شود گفت که جین موری، قهرمان و شخصیت اصلی انیمه خدای دبیرستان، شخصیتی کاملا منحصر به فرد است؛ اما به هر حال شخصیتی کمیاب است. تخیلات او، کارهایی که می کند و لبخندی موذی که خیلی اوقات در صورتش دیده می شود، همگی باعث جذابیت این شخصیت برای مخاطب شده اند؛ به طوری که بیننده هیچ وقت از دیدن او خسته نمی شود.


تاپ فایت؛ مبارزه سایتاما با بروس در انیمه One punch man


البته این هویت شخصیت، به شدت به شدت گنگ و مبهم است. خیلی اوقات من از خودم می پرسیدم که اصلا جین موری چه موجودی است!؟ سوالی که هنوز برایم بی پاسخ مانده. جالب است بدانید که جتی شخصیت های خود انیمه هم این سوال را می پرسند!

جین موری، مرموزترین شخصیت این انیمه است. که هممین نکته، باعث شده هر بار که مخاطب او را می بیند، یاد سوالاتی بزرگ درباره دنیای داستان بیفتد و همچنان مشتاق دیدن ادامه انیمه باشد.


جمع بندی

در کل، انیمه خدای دبیرستان، ضعف های بزرگ و غیرقابل انکاری دارد؛ اما همین ضعف ها هستند که به جذابیت آن افزوده اند! این انیمه، مفرح و سرگرم کننده است؛ و به دلیل تعداد قسمت های کمی که دارد – 13 اپیزود – جزء انیمه های راحت التماشا (مصوب فرهنگستان زهرا کیائی) محسوب می شود.

پس منتظر چه چیزی هستید؟

در ادامه بخوانید: 

انیمه را با زیرنویس فارسی تماشا کنیم یا انگلیسی؟ مقایسه ای عادلانه

بهترین انیمه های اکشن عاشقانه که حتما باید تماشا کنید! بخش اول

3 وبتون محبوب که تبدیل به انیمه شدند!

پیش نمایش مستند انیمه god of high school را در وارونه تماشا کنید! روایتی از خلق انیمه