پربازدیدترین ها
انیمه و انیمیشن

۵ دلیل برای تماشای انیمه Your lie in April ؛ سمفونی هیجان انگیز 

5 دلیل برای تماشای انیمه دروغ تو در آوریل

انیمه Your lie in April داستان پسری به نام کوسه آریماست. نابغه پیانو که از همان دوران کودکی، موفق به کسب مقام های رنگارنگ در رقابت های مختلف شده بود. کسی که به آریما، نواختن پیانو را می آموخت، مادر بیمارش بوده که به دلایلی، وسواس بیش از حدی روی پیانو زدن پسرش داشته است.

و حالا آریما چهارده سال دارد. از “نابغه پیانو بودن” کیلومترها فاصله گرفته و مادرش هم چند سال پیش، از دنیا رفته است؛ آن هم در حالی که در آخرین مکالمه شان، حرف های وحشتناکی به هم زده بودند. آریما دیگر پیانو نمی زند؛ در واقع، نمی تواند که بزند. چون از بعد از فوت مادرش، دیگر نمی تواند صدای پیانو زدن خودش را بشنود.

در حالی که آریما در تنهایی و غم و غصه هایش در حال غرق شدن است و کاری هم از دو دوست دوران کودکی اش هم برنمی آید، دختری ویولونیست به نام کائوری، به زور کتک، آریما را به صحنه برمی گرداند. و آریما به لطف این کار کائوری، در مسیر تازه ای قرار می گیرد و سعی می کند با روبرو شدن با گذشته و قبول کردن خودش، از این وضعیت نجات پیدا کند.


همچنین بخوانید: بهترین انیمه های غم انگیز که حتما باید تماشا کنید!


انیمه دروغ تو در آپریل، با عنوان اصلی Shigatsu wa kimi no uso انیمه ای بسیار زیبا در ژانر درام، عاشقانه، موسیقی و شونن است. در این مطلب، قصد داریم با “5 دلیل برای تماشای انیمه دروغ تو در آوریل Your lie in April” این انیمه جذاب را به شما معرفی کنیم. با مجله وارونه همراه باشید.

5 دلیل برای تماشای انیمه دروغ تو در آپریل Your lie in April

1/ موسیقی فوق العاده

انیمه Your lie in April

انیمه Shigatsu wa kimi no uso یا دروغ تو در آوریل، اثری در ژانر شونن – موسیقی است؛ بنابراین، رقابت های جذاب موسیقی در این انیمه در انتظار شما هستند.

اجراهایی که در این انیمه می بینید، بسیار به یادماندنی هستند. اما، تاثیرگذاری موسیقی انیمه دروغ تو در آوریل، به اجراها ختم نمی شود؛ بلکه موسیقی متن این انیمه، با ریتمی دوست داشتنی، و نقاط اوج شگفت انگیز، همواره تاثیری که باید را روی مخاطب می گذارد و در حافظه او حک می شود.


همچنین بخوانید: ژانرهای انیمه و مانگا که حتماً باید آن‌ها را بشناسید! یک دنیای ناشناخته


نکته ای در انیمه Your Lie in April وجود دارد که شخصیت ها، بارها و بارها به آن اشاره می کنند، و آن هم این است که: “با موسیقی می توانی حرف هایی را بزنی که با کلمات قابل وصف نیستند.” بنابراین، مطمئن باشید که هنگام گوش دادن به موسیقی این انیمه، احساساتی به شما دست خواهند داد که قادر نیستید با کلمات توصیفشان کنید!

2/ انیمه Your Lie in April ؛ گوهری ارزشمند در ژانر عاشقانه

انیمه Your lie in April

متاسفانه در حال حاضر، تنها تعریفی که برخی آثار از ژانر عاشقانه می توانند بکنند، این است که دو نفر هم را می بینند، عاشق می شوند، و بعد چندتا مشکل تکراری جلوی پایشان سبز می شود که شکر خدا به لطف اراده و عشق افسانه ای آنها، این مشکلات از سر راه برداشته می شوند!

در حالی که برخی انیمه های عاشقانه – مدرسه ای، الگویی تکراری را دنبال می کنند، انیمه دروغ تو در آوریل، حواسش هست که تا جای ممکن، احساساتی که به تصویر می کشد، صرفا همان جملات تکراری و اعصاب خردکنی نباشند، که قبلا هم دیده ایم. بلکه احساساتی ناب، و شگفت انگیز را به ما نشان می دهد. همین احساسات، باعث می شوند که ما هم مثل کسانی که به عنوان تماشاگر، با چشمانی متحیر، در سالن اجرای آریما حاضر هستند، دهانمان باز بماند و احساس کنیم هر لحظه قرار است که قلبمان منفجر شود!


همچنین بخوانید: بهترین انیمه های عاشقانه به انتخاب وارونه 


از این لحاظ، اگر طرفدار ژانر عاشقانه هستید ولی دیگر از هرچه داستان نخ نما شده ای که همه جای کار را اشتباه رفته است و لقب سنگین “عاشقانه” را به دوش می کشد، حالتان به هم می خورد، انیمه دروغ تو در آوریل می تواند برایتان حکم جایزه ای باشد که با دیدنش، دوست دارید بال در بیاورید و در آسمان ها پرواز کنید!

3/ جذابیت انیمه Shigatsu wa kimi no uso برای عموم

انیمه Your Lie in April درام جذابی دارد. بار احساسی آن به شدت سنگین است ولی همزمان شوخی های ملایم و متعددی در آن به چشم می خورد. در این انیمه، شاهد رقابت های شونن وار و کسی که به عنوان مفسر اتفاقات صدایش در زمینه شنیده می شود، نیز هستیم. رگه هایی از بسیاری از ژانرها در این انیمه به چشم می خورد؛ پس منتظر چه هستید؟ هر سلیقه ای که داشته باشید، انیمه دروغ تو در آوریل در جذب کردن شما موفق خواهد بود.


همچنین بخوانید: بهترین انیمه های فانتزی ؛ داستان‌‎هایی پر از خیال


علاوه بر آن، کیفیت کلی این انیمه به طوری است که می تواند نظر اکثریت را به خود جلب کند: صداپیشگی های عالی (صدای دو ویس اکتر مشهور، یعنی هانائه ناتسوکی و یوکی کاجی هم در این انیمه شنیده می شود.)، آرت و انیمیشن دلچسب، موسیقی فوق العاده، داستانی همه پسند و… همگی دست به دست هم داده اند تا انیمه Your lie in April را به تجربه ای تبدیل کنند که می تواند برای اکثریت خوشایند باشد.

4/ تعادل و واقع گرایی در روایت

انیمه Shigatsu wa kimi no uso ، در روایت خود بسیار واقع گراست و همیشه تعادل را در داستان رعایت می کند. لبخند و اشک، هر دو به اندازه کافی در آن وجود دارند و هرگز شور چیزی در نمی آید!

کمبود واقع گرایی در روایت داستان، مشکلی است که متاسفانه این روزها گریبان گیر خیلی از آثار شده است. به طوری که وقتی شما یکی از این آثار را تماشا می کنید، هر لحظه این فکر در پس زمینه ذهنتان وجود دارد که: «چه تابلو.» یا «چه مصنوعی». در صورتی که انیمه دروغ تو در آوریل، کاملا حواسش هست که واقع گرا به نظر بیاید. شخصیت ها، از خود آریما گرفته تا مادرش، همگی قابل درک هستند. زمانی که یک پیچش در داستان به وجود می آید، شما با خودتان نمی گویید که چنین اتفاقی در حالت عادی محال است.


همچنین بخوانید: انیمه دفترچه مرگ (دث نوت) : 5 دلیل برای اثبات اینکه لایت یاگامی اشتباه می کرد!


علاوه بر اینها، با وجود اینکه انیمه دروغ تو در آوریل، یک انیمه شونن است، اما قرار نیست که شخصیت اصلی در مهم ترین رقابت ها لزوما برنده باشد! نکته دیگری که توجه من را به خود جلب کرد، دوستی ساده ای است که در مرور زمان بین آریما و دوتا از رقیبان سرسختش به وجود می آید. به طوری که یکبار خیلی ریلکس کنار هم می نشینند و ساندویچ تخم مرغ می خورند و درباره علایق شان صحبت می کنند. انگار که دروغ تو در آوریل، می خواهد در این بخش به ما بگوید که اجازه داریم رقابتی نفسگیر با کسی داشته باشیم؛ ولی لزوما نمی خواهد به خون رقیبمان تشنه باشیم!

5/ اپنینگ و اندینگ

تیتراژهای انیمه Your lie in April چه از لحاظ موسیقی و چه از لحاظ تصویری، هر کدام احساساتی خاص را به بیننده منتقل می کنند. و از هر دو جهت، آنقدر جذاب هستند که دلتان نیاید هنگام تماشای انیمه، آنها را اسکیپ کنید. و دوست دارید که در هر قسمت، اپنینگ و اندینگ های آن را هم تماشا کنید.

همینطور متن آهنگ های تیتراژ انیمه دروغ تو در آپریل، بسیار زیبا هستند و شما را تحت تاثیر قرار می دهند.


در آخر هم باید گفت که رسما هیچ بهانه ای برای تماشا کردن محصول استودیو A-1 Pictures که یکی از بهترین استودیوهای ساخت انیمه محسوب میشود، با امتیاز 8.72 در مای انیمه لیست My Anime List و 8.6 در IMDB وجود ندارد! به جز اینکه این انیمه انتظاراتتان را از ژانر عاشقانه حسابی بالا می برد! اما اگر بخواهیم از هر کدام از طرفداران انیمه دروغ تو در آوریل، بپرسیم که چرا این انیمه را دوست دارند، با دلایل بسیار و حتی شاید بیشماری روبرو خواهیم شد! پس منتظر چه هستید؟!

در ادامه بخوانید: 

چرا همه همین الان باید ناروتو ببینن؟

5 دلیل برای تماشای انیمه Haikyuu!! داستان زمین خوردن و دوباره ایستادن

معرفی انیمه Kono oto tomare ؛ اژدهایی در میان شکوفه های صورتی

مطالب مرتبط

 
4.7 3 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات