پربازدیدترین ها
انیمه و انیمیشن

باهوش ترین شخصیت های انیمه ؛ نوابغی که حیرت زده‌تان می کنند! 

نابغه های دنیای انیمه

در این مطلب، نگاهی به تعدادی از باهوش ترین شخصیت های انیمه داشته ایم؛ با مجله وارونه همراه باشید. یکی از دلایل جذابیت انیمه ها، این است که ما با شخصیت های باهوش بیشماری روبرو می شویم؛ که برای دستیابی به اهدافشان استراتژی ها و نقشه های مختلفی می کشند. تقابل چنین شخصیت هایی حتی جذابیت بیشتری دارد.

در ادامه، تعدادی از باهوش ترین شخصیت های انیمه ها را معرفی کرده ایم که خیلی اوقات با کارها و تصمیماتشان ما را شگفت زده کرده اند (در این مطلب امکان اسپویل وجود دارد). یادتان باشد که به دلیل تعدد چنین شخصیت هایی، این لیست قطعا کامل نیست؛ بنابراین فراموش نکنید در صورتی که شخصیت دیگری را می شناسید که می توانست در این لیست حضور داشته باشد، حتما با ما و سایر دوستان در میان بگذارید.

باهوش ترین شخصیت های انیمه


سایکو اینتلی

My hero academia

یکی از شخصیت های سری MHA که با وجود حضور بسیار کمش، در لیست ما قرار گرفته است. که این موضوع، در واقع به خاطر کوسه اوست. اسم کوسه سایکو اینتلی، IQ (مناسب ترین اسم ممکن!) و کاربرد آن، افزایش هوش سایکو با چای خوردن است.

کوسه سایکو، در نگاه اول، بی نقص یا شکست ناپذیر به نظر می رسد. و همین موضوع، باعث شده تا سایکو زیادی ازخودش مطمئن باشد. که همین نکته، باعث شکست خوردن او از یائومومو و سایر بچه های یو.ای شد. شاید با تمرین و تلاش بیشتر، و چای بهتر(!) سایکو بتواند در مای هیرو آکادمیا درخشش بیشتری پیدا کند.


همچنین بخوانید: حقایقی جالب درباره هیمیکو توگا از انیمه مای هیرو آکادمیا که نمی‌دانستید!


تانیا دگورچاف

Youjo Senki (Saga of Tanya the evil)

باهوش ترین شخصیت های انیمه

نفر بعدی در لیست نوابغ انیمه ها، تانیا دگورچاف است. تانیا دگورچاف، علاوه بر اینکه در میدان جنگ مثل یک هیولای تمام عیار است، یک استراتژیست حسابی هم هست. ما چندین بار در انیمه یوجو سنکی، دیدیم که تانیا، چطور در زمان نبرد، سودمندترین تصمیمات را می گیرد. و حتی چند دفعه، اقدامات مهمی در کشور، طبق عقیده و دیدگاه ها، و پیشبینی های او انجام شدند.

همین ویژگی تانیا دگورچاف، باعث شده بخش هایی از انیمه که او با موجود X (که همه می دانیم واقعا کیست.) بحث می کند. جذابیت خاصی داشته باشند.

اما خب… چه کسی باورش می شود که او فقط می خواهد در یک دنیای جنگ زده برای خودش زندگی راحتی را دست و پا کند!


یومکو جابامی

Kakegurui

انیمه قمارباز Kakegurui

خیلی خوب. من حس می کنم باید یک تحقیقات حسابی درباره این بشر صورت بگیرد.

در نگاه اول، یومکو، فراتر از “عجیب” است. و عشق دیوانه وار او به قمار، از هرگونه اعتیاد که فکرش را بکنیم، شدیدتر است.

او عاشق قمار است. او به قمار اعتیاد دارد. اما با این حال، خیلی هوشمندانه عمل می کند.


مرتبط: چرا نباید انیمه قمارباز Kakegurui را تماشا کنیم؟


زمانی که برای بار اول او را در حال قمار کردن دیدیم، به نظر می رسید که همینطور بیهوده شانس هایش را هدر می دهد. (هرچند احتمالا اکثر ما از همان موقع می دانستیم کاسه ای زیر نیم کاسه است.) اما بعد، چیزی از او دیدیم که به معنای واقعی کلمه، مو به تنمان سیخ کرد.

یومکو جابامی، می تواند خیلی خوب استراتژی حریفش را بفهمد. و از همان بر علیهش استفاده کند. و صادقانه بگویم، خیلی اوقات توضیحاتی که او درباره کارهایش می دهد، مرزهای گیج کنندگی را جابجا می کنند!


خان

Tower of god

یکی از شخصیت های به شدت محبوب سری برج خدا، که بعد از پخش انیمه به محبوبیتی بیشتر از قبل دست پیدا کرد. خان، بهترین دوست بم در انیمه برج خداست؛ با این حال در ابتدا بسیاری از ما گمان می کردیم که این شخصیت قرار است یکی از آنتاگونیست ها باشد.

خان یکی از آن استراتژیست های دوست داشتنی است. و بدون تردید اگر راهنمایی های او نبود، بم نمی توانست در راه هدفش به جلو قدم بردارد.


شیکامارو نارا

Naruto

شیکامارو نارا یکی از شخصیت های فرعی انیمه ناروتو ست. که یکی از دلایل شهرتش، هوش سرشار اوست. با این حال، متاسفانه هر از گاهی مقداری تنبل و بیخیال می شود.

خیلی اوقات، شیکامارو نارا، به خاطر همین بیخیالی، حرص برخی مخاطبان را در می آورد. به هر حال، معمولا کسی از این عصبانی نمی شود که چرا شیکامارو “فلان کار را انجام نمی دهد.” همه از این عصبانی می شوند که چرا این بشر، با وجود اینکه “توانایی انجام دادن یک کار را دارد” آن را انجام نمی دهد.


مطلب پیشنهادی: 10 کاری که اگه شیکامارو تنبل نبود انجام میداد!


یوشینو تاکیگاوا

Blast of tempest

بیایید همگی اعتراف کنیم که در ابتدای انیمه وزش طوفان Zetsuen no tempest فکر می کردیم که یوشینو قرار است صرفا یک پسر گوگولی و مظلوم باشد. ولی خب اینطور نبود!

یوشینو، به معنای واقعی کلمه، آب زیر کاه ترین شخصیت انیمه است که من تا به حال دیده ام. علاوه بر اینکه نقشه های خوبی می کشد و از استراتژی های جالبی استفاده می کند، در استفاده از حقه ها نیز ماهر است. (به خود شما بستگی دارد که این حرف من را تعریف و تمجید حساب کنید یا نه!)


رانپو ادوگاوا

Bungo stray dogs

بعد از دازای و چویا، شاید بشود احتمال داد که رانپو ادوگاوا می تواند در لیست محبوب ترین شخصیت های انیمه سگ های ولگرد بانگو حسابی خودنمایی کند.

این بشرِ عشق تعریف و تمجید، معرفی باشکوهی داشت؛ او توانست یک پرونده مرموز را در عرض فقط چند ثانیه حل کند. با وجود اینکه ما در ابتدا فکر می کردیم مثل سایر قدرت های فراطبیعی در دنیای بانگو، توانایی حل مسئله رانپو، مادرزادی است، بعدها معلوم شد که در واقع او از هیچ توانایی ماوراء الطبیعی برخوردار نیست! و این واقعا به خاطر هوش و تجربه خودش است. (بگذریم که رانپو تا مدت ها علاقه داشت فکر کند توانایی اش در حل مسئله یک پدیده سوپر نچرال است!)سنکو ایشیگامی

Dr. Stone

پروتاگونیست باهوش انیمه دکتر استون یا دکتر سنگی، با هدف برگرداندن دنیا به حالت عادی، قبل از سنگی شدن همه، کارش را شروع می کند. جالب است بدانید که اسم این شخصیت، به معنای “خدای سنگ” است. که اتفاقا کاملا با نقشش تناسب دارد. (و من هیچ ایده ای ندارم که صدا و سیما تا کی می خواهد به استفاده از اسم “محسن” ادامه دهد.)

از نظر خودم، جالب ترین نکته درباره سنکو ایشیگامی، هوش و اطلاعات زیاد او نیست؛ جالب ترین نکته، این است که او طرفدار ویدیو گیم است. و این موضوع، کاملا با حرف های متعصبانه ای مثل: «با بازی کردن به هیچ جا نمیرسی!» تداخل دارد.


دوازده و نه

Terror in resonance

باهوش ترین شخصیت های انیمه

انیمه ترور طنین انداز، که یکی از غم انگیزترین انیمه های دنیاست، دو نفر از باهوش ترین نوابغ انیمه را به ما معرفی کرد: 9 و 12.

نه و دوازده، به همراه پنج، و تقریبا بیست بچه دیگر، حاصل پروژه ای به نام آتنا هستند. که در آن، بچه های یتیم که دارای هوش بالایی بوده اند، مورد آزمایش قرار می گرفته اند. این آزمایش ها، منجر به مردن همه بچه های پروژه به جز 12، 9 و 5 شدند.

بعد از وقایع جنگ جهانی، روحیه شکست و حسرت در ژاپن پخش شده بود. هدف طرح آتنا، استفاده از پتانسیل مغز انسان به شکل تمام و کمال بود؛ ژاپن شکست خورده می خواست با این طرح دوباره به میدان برگردد، هرچند یک شکست دیگر به بار آورد.  با این وجود، طرح آتنا، به طرز قابل توجهی، باعث افزایش هوش دو پروتاگونیست اصلی، دوازده و نه شد.


همچنین بخوانید: بهترین انیمه های جنایی ؛ تماشای جنایت های بی نقص از قاب انیمه


نورمن

The promised neverland

انیمه ناکجا آباد موعود، شخصیت های باهوش زیاد داشت؛ اما اگر بخواهیم به باهوش ترین آنها اشاره کنیم، نورمن در اولویت است. البته ری هم می توانست در این لیست باشد؛ اما نباید این را فراموش کنیم که نقشه نورمن به شدت از نقشه ری امن تر بود. و خوشبختانه بدون تلفات به سرانجام رسید. همینطور آنقدر دقیق طراحی شده بود که حتی در غیاب او، توانست به خوبی پیش برود.

از آن طرف، ایزابلا را داریم. خب، تکلیف این یکی هم از قبل مشخص شده است. نورمن کسی بود که توانست ایزابلا را هم فریب دهد. این هم از این.

به هر حال، از “باکیفیت ترین محصول مزرعه گریس فیلد” کمتر از این هم انتظار نمی رفت (این جمله واقعا لایق دریافت جایزه مضحک ترین جمله سال است).


شوگو ماکیشیما

Psycho – Pass

به جرات می شود گفت که شوگو ماکیشیما، نه تنها یکی از بهترین آنتاگونیست های دنیای انیمه است، بلکه حتی می تواند در بین تمام آنتاگونیست های تاریخ به جایگاه بالایی دست پیدا کند. (راستش را بخواهید، من بعد از فصل اول، و به علت حذف شدن این شخصیت، دیگر بیخیال انیمه سایکو – پاس شدم!)

شوگو ماکیشیما، هیچ وقت از آن شرورهایی نبوده که بخواهند یک فایت درست و حسابی با قهرمان داستان راه بیندازند. در عوض، با ظرافتی غیرقابل وصف، از همان ابتدای سایکو – پاس، شروع به اجرای نقشه اش کرد. نقشه ای که اجرای آن، نیاز به صبر و حوصله، و همینطور نبوغ زیادی داشت؛ اما نتیجه آن… فقط می توان گفت که دگرگونی هایی که ماکیشیما در کشورش ایجاد کرد، برای اثبات نابغه بودن او کافی هستند.


مرتبط: چرا شوگو ماکیشیما در انیمه سایکو-پاس انقدر برای ما جذاب است؟


لولوش لمپروژ

Code Geass : Lelouch of the rebellion

مگر می شود زمانی که درباره باهوش ترین شخصیت های انیمه صحبت می کنیم، لولوش را فراموش کنیم؟ بلاخره، داریم درباره کسی صحبت می کنیم که با وجود نهایتا 18 سال سن، سرنوشت ژاپن و بریتانیا را عوض کرد!

لولوش، شخصیت بسیار پخته ای است. او از یک دانش آموز آرمان گرا که می خواهد دنیای بهتری را برای خواهرش بسازد، شروع کرد. و بعد، اهداف، انگیزه ها، و آرمان هایش تغییر کردند. یکی از بهترین ویژگی های لولوش، این است که فقط یک نابغه لوس نیست که با یک لبخند مسخره روی اعصاب می رود؛ بلکه مدام به سمت کمال و بلوغ فکری پیش می رود.


ال و لایت

Death note

باهوش ترین شخصیت های انیمه

یکی از بحث هایی که بین طرفداران انیمه دث نوت یا دفترچه مرگ شکل می گیرد، این است که ال باهوش تر است یا لایت یاگامی؟ و هر طرف بحث هم دلایل محکمی برای خودش دارد.

به هر حال، بر هیچ کس پوشیده نیست که این دو نفر، از باهوش ترین شخصیت ها در دنیای انیمه هستند. خیلی ها عقیده دارند که ال باهوش تر است؛ چون نه دفترچه مرگ داشت؛ نه یاندره ای به نام میسا-میسا دنبالش افتاده بود، و نه اطرافیانش به اندازه کافی به او اعتماد داشتند. در صورتی که لایت هم دفترچه داشت، هم میسا، و هم خیلی راحت می توانست بقیه را تحت تاثیر خودش قرار دهد.

اما از آن طرف، برخی عقیده دارند که لایت باهوش تر است. چون به خاطر اشتباه یک نفر دیگر در انتها باخت (این دلیل زیاد برای من قانع کننده نیست. به هر حال اعتماد به میکامی از همان اول یک اشتباه محض بود. و طبیعتا اشتباهی بود که لایت مرتکب آن شده بود). از آن طرف، ممکن است اینطور به نظر برسد که ال در انتها پیروز میدان می شود؛ ولی به هر حال مرده و این پیروزی او را بی ارزش می کند.


مطلب مرتبط: 5 دلیل برای اثبات اینکه لایت یاگامی در دفترچه مرگ اشتباه می کرد!


هانجی زوئه

Attack on titan

در ابتدا خیلی مردد بودم که از انیمه اتک آن تایتان آرمین آرلرت را انتخاب کنم یا اروین اسمیت؟ بعد به این نتیجه رسیدم که توانایی های این دو شخصیت به اندازه کافی دیده شده و این هانجی است که زیر سایه ها مانده. (البته زیک یگر هم یک استراتژیست فوق العاده بود.)

هانجی، علاوه بر هوش زیاد، از ذهن خلاقی هم برخوردار است؛ که به او اجازه ابداع چندین سلاح و وسیله برای گروه شناسایی را می دهد. او تشنه دانستن بیشتر درباره دنیا نیز هست. حالا، این سه عنصر هوش، خلاقیت، و کنجکاوی را با هم ترکیب کنید تا به معجونی به نام هانجی زوئه برسید؛ کسی که وجودش اینقدر برای پارادایس مهم و ارزشمند است.

در ادامه بخوانید:

اتک آن تایتان: 17 بار که آرمین آرلرت از مرگ فرار کرد!

قوی ترین دختران انیمه ای که حریف ندارند!

مطالب مرتبط

 
5 2 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
36 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات