با سینتی سایزر هوشمند گوگل NSynth Super آشنا شوید
علم و فناوری, موسیقی, هوش مصنوعی

با سینتی سایزر هوشمند گوگل NSynth Super آشنا شوید 

Google Magenta نام پروژه تحقیقاتی گوگل است که بر روی چگونگی تاثیر هوش مصنوعی بر روی موسیقی و استفاده از آن برای ساخت موسیقی فعالیت می کند.حالا این تیم تحقیقاتی اینسرومنت تجربی منبع باز جدید خود، سینتی سایزر هوشمند گوگل NSynth Super را معرفی کرده است. این سینت با بهره بری از NSynth شبکه عصبی هوشمند طراحی شده توسط گوگل، قابلیت تولید صدا را دارد!

[aparat id=”1TyLw”]

NSynth Super در واقع سخت افزاری است که تکنولوژی NSynth بر روی آن سوار شده است.همانطور که داگلاس ایک، دانشمند تحقیقاتی در تیم Google Brain ، در ویدیوی بالا می گوید، NSynth نوتها را تولید نمی کند، بلکه صدای واقعی یک ساز را تولید می کند. الگوریتم NSynth ویژگی های اصلی مورد نیاز برای تولید یک صدا را یاد می گیرد و سپس می تواند صداها را با هم ترکیب کند تا چیزی کاملا جدید ایجاد شود.

سخت افزاری که گوگل برای بازی با الگوریتم NSynth طراحی کرده است دارای یک پد مرکزی X / Y است که هر قسمت از چهار بخش صفحه میتواند به عنوان یک ساز عمل کند.این سازها را می توان با کشیدن انگشت خود در سراسر پد با یکدیگر ترکیب کنید. نکته منحصر به فرد این است که سینتی سایزر هوشمند گوگل NSynth Super تنها به میکس لایه ای صدا ها بسنده نمی کند. در عوض به ترکیب و تولید صداهای جدید با توجه به کیفیت آکوستیکی منحصر به فرد هر ساز  می پردازد.


همچنین بخوانید : هوش مصنوعی گوگل AI Duet پیانیستی که می تواند با شما پیانو بنوازد


[aparat id=”0VUup”]

سینتی سایزرNSynth Super شباهت هایی به سینتی سایزر آلمانی هارتمن نئورون ( Hartmann Neuron) دارد. سینت پلی فونیکی که از سال 2002 تا 2005 ساخته شد. این سینت قابلیت تجزیه و تحلیل و ایجاد مدل های کامپیوتری صداها را داشت که به روش های مختلف می توانستید آن را  کنترل کنید. در نهایت، در حالی که ایده و نحوه فعالیت این سینت در زمان خودش بسیار ناب بود، اما این سینت مشکل ایجاد نویز های اضافی  داشت و بسیار گران بود و خیلی کاربر پسند نبود.

[aparat id=”iPTB1″]

NSynth Super قابلیت اتصال به انواع سورس های میدی نظیر : میدی کنترلر، میدی کیبورد، سیکونسر و … را دارد. همچنین دارای ویژگی آنبورد برای شکل دادن به پارامترهایی نظیر ADSR اولیه (attack, decay, sustain, release) است. اگرچه این سینت تولید شده توسط گوگل برای فروش ارائه نمی شود اما گوگل دستورالعمل ساخت این سینت توسط مدار Raspberry Pi را در اختیار کاربران قرار داده است.

این دستورالعمل حتی شامل جزئیات در مورد نحوه ایجاد PCB (تخته مدار چاپی) و طرح هایی برای باکس آن است. این دستورالعمل به شما صفحه نمایش زیبا و رنگارنگی که در نمونه اولیه گوگل دیده می شود را نمی دهد، اما شما یک سینتی سایزر هوشمند جالب را دریافت خواهید کرد که می تواند صداهای بسیار جدید و  نوظهوری را تولید کند.

 

در ادامه بخوانید

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *