با 7 فایده گریه کردن آشنا شوید !
سلامت

با 7 فایده گریه کردن آشنا شوید ! 

 7 فایده گریه کردن ! بسیاری از مردم اعتقاد دارند که گریه کردن نشانه ای ضعیف بودن چه در زنان و چه در مردان است.اما در واقع گریه کردن دارای فواید بسیاری برای بدن و روح است.ما در این مطلب شما را با فواید ناشناخته گریه کردن آشنا می کنیم :

7 فایده گریه کردن

در اشک شما، هورمون ای به نام لیزوزیم وجود دارد که باعث از بین رفتن باکتری ها می شود.بنابراین با گریه کردن می توانید باکتری های مضر را از بین ببرید.

7 فایده گریه کردن

یکی دیگر از فواید گریه کردن برای چشم های شما ،پاکسازی آن از عوامل تحریک کننده است که ممکن است در طول روز وارد چشمانتان گردد.اگر چیزی به درون چشم شما رفته است ،گریه کردن را امتحان کنید !

7 فایده گریه کردن

گریه کردن باعث افزایش اعتماد به نفس می گردد.زیرا زمانیکه اشک از چشم ها جاری می شود علاقه و توجه همه به فرد باعث می شود که او به یاد آورد که برای دیگران دارای اهمیت است.


همچنین بخوانید :

راهکار هایی برای مدیریت هیجان و کنترل رفتار

غمگین و ناراحت بودن باعث چه اثرات فیزیکی بر بدن می شود ؟

چگونه پس از جدایی عاطفی به زندگی عادی برگردیم؟ (بخش اول)

با دلایل و نشانه های افسردگی فصلی (زمستانی و تابستانی) آشنا شوید!

۵ نکته که باید درباره داروهای ضد افسردگی بدانید!


7 فایده گریه کردن

 در یک تحقیق که در مجله روانشناسی اجتماعی و بالینی انجام شد، مشخص شد که سلامت روانی انسان هایی که گریه می کنند بسیار سریعتر بهبود می یابد.به خصوص گریه پس از خوشحالی باعث تقویت سلامت روانی می گردد.

7 فایده گریه کردن

شما با گریه کردن می توانید با شایع ترین بیماری امروزه یعنی استرس مبارزه کنید.گریه باعث احساس راحتی و ترشح هورمون در بدن می گردد که در نتیجه باعث کاهش استرس می شود.

7 فایده گریه کردن

گریه باعث ترشح اندورفین می شود.اندورفین باعث لذت در انسان می گردد و امروزه به عنوان یکی از هورمون های شادی شناخته می شود.یکی دیگر از مزیت های هورمون اندورفین کاهش درد است.

گریه کردن علاوه بر بیماری های قلبی و عروقی ،باعث بهبود بیماری های مربوط به معده ، استخوان ها و عضلات می شود.شما با گریه کردن می توانید چنین ناراحتی هایی را از بین ببرید.

مطالب مرتبط

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *