پربازدیدترین ها
انیمه و انیمیشن

بدترین و بهترین فیلرهای ناروتو 

;

ناروتو یکی از بهترین انیمه های طولانی است که قسمت های فیلر زیادی دارد . خیلی ها نمی دانند که کدام فیلرهای انیمه ناروتو را باید ببینند و کدام ها را می توانند با خیال راحت تماشا نکنند. کدامیک از فیلرهای ناروتو ارزش تماشا ندارند؟ انیمه ناروتو روی هم 720 قسمت دارد. ساختن تمام این قسمت ها برای استودیو های سازنده اش خیلی گران تمام شد. شاید باورتان نشود اما 15 سال طول کشید تا این انیمه به پایان برسد. وقتی صحبت از چنین انیمه بلندی در میان باشد، باید به فکر زمانی که صرف دیدنش هم می شود باشید. اما نگران نباشید ما شما را با بدترین و بهترین فیلرهای انیمه ناروتو آشنا می کنیم.

در صورت تمایل می توانید کانال نماشا، یوتوب و اینستاگرام انیمه مجله وارونه را دنبال کنید.

این انیمه قدم به قدم با مانگا پیش رفته است، همین امر هم باعث به وجود آمدن فیلرهای زیادی شده است. یادتان باشد که چیزی در حدود 40 درصد از این انیمه را فیلرها تشکیل داده اند و البته بعضی هایشان خیلی خوب هستند. این فیلرها نه تنها داستان و تصویر پردازی خیلی خوبی دارند، بلکه در ارتباط با داستان اصلی بسیار منسجم و هم سو هستند. نا گفته نماند که در این میان فیلرهای نه چندان خوب هم وجود دارند. در ادامه با معرفی بدترین و بهترین فیلرهای ناروتو با ما همراه باشید.


مطلب مرتبط: چرا همه همین الان باید ناروتو ببینن!


بهترین فیلرهای ناروتو

Kakashi: Shadow Of The ANBU Black Ops

اپیزود 349 تا 361

بدترین و بهترین فیلرهای ناروتو شیپودن

خیلی ناراحت کننده است که چنین آرک شگفت انگیزی از لحاظ فنی جز سری اصلی نیست و فیلر محسوب می شود. تمام این آرک به گذشته کاکاشی میپردازد، که برای یک ناروتو فن هیچ چیزی از این جذاب تر نیست! این آرک داستانی محتوای کامل و با مفهوم و گرافیک خیره کننده‌ای دارد و از همه مهم تر: پر از سکانس های اختصاصی برای کاکاشی است.

در این آرک علاوه بر گذشته کاکاشی، به گذشته و بک استوری های چند کارکتر فرعی دیگر پرداخته می شود. مثلا سکانس های اختصاصی ایتاچی در این آرک همیشه جز سکانس های مورد علاقه طرفداران این کارکتر دوست داشتنی است. در این آرک کمی هم از بک استوری های یاموتو را می بینیم که به عنوان چاشنی به داستان اضافه شده است.

The New Chunin Exam Arc

اپیزود 394 تا 413

این آرک دقیقا پس از اینکه ساسکه روستا را ترک کرد و ناروتو هم برای تمرین رفت اتفاق می افتد. اگر بیننده ای کنجکاو باشد بداند چطور کارکترها در امتحان دوم به درجه چونین رسیدند باید این سری را حتما ببیند. در واقع علت اصلی خوب بودن این سری فیلرها، عالی بودن داستان و جواب دادن بعضی سوال هاست. این داستان آنقدر با قصه اصلی هماهنگی دارد که در واقع نقش مکمل را به معنای اصلی کلمه ایفا میکند. شاید خیلی ها از این سری فیلر بگذرند آنهم فقط به این دلیل که داستانش وسط آرک جنگ اتفاق می افتد. لطمه بزرگی که این فیلر به سرعت داستان اصلی میزند را نمی توان ندید گرفت. به همین خاطر پیشنهاد میکنیم اول آرک جنگ را کامل تماشا کنید و بعد حتما به عقب برگردید و آرک آزمون جدید چونین را تماشا کنید!


همچنین موسیقی متن انیمه Naruto Shippuden را گوش کنید!


Six-Tails Unleashed

اپیزود 144 تا 151

به هزار و یک دلیل، این آرک از آرک هیولای دو دم خیلی بهتر است، که دلیل اصلی بهتر بودنش داستان عالی اش است. داستانی که از هیولای سه دم هم بهتر نوشته شده. این آرک داستان یک استاد و شاگردش و درست پس از مرگ جیرایا است و البته خیلی هم خوب زمان بندی شده است. البته داستان کمی از سری اورجینال فاصله می گیرد، اما نوشتار و انیمه سازی اش آنقدر خوب است که این نقاط ضعف را پوشش میدهد. داستان این ارک خیلی سریع پیش میرود چرا که تنها 8 قسمت از این آرک وجود دارد. اگر بخواهید این فیلر را با همتایش، هیولای دو دم بررسی کنید مسلما این یکی گزینه بهتری برای دیدن و وقت گذاشتن است.

The Power Arc

اپیزود 290 تا 295

بدترین و بهترین فیلرهای ناروتو شیپودن

اگر  تمام انیمه ی ناروتو را دیده باشید و این فیلر آرک را از دست بدهید انگار جایی از کارتان می لنگد. پس به خودتان لطفی کنید و هر جور که شده این آرک را هم ببینید. این مکمل پس از قسمت 500 سری اورجینال ساخته شده و در واقع داستان تیم کامل کاکاشی است که در جریان حمله های اخیر کابوتو به روستا رخ می دهد. رو کردن جریان داستان کم لطفی در حق این شاهکار است.

Guardian Ninja12 Arc

اپیزود 54 تا 71

بدترین و بهترین فیلرهای ناروتو شیپودن

12 نگهبان نینجا در واقع بادیگاردهای اربابان سرزمین آتش هستند. آسوما ساروتوبی در واقع روزی یکی از اعضای این گروه بود. داستان این آرک شامل دردسرهایی می شود که توسط یکی از این نگهبانان در معبد آتش ایجاد می شود. داستان دردسرهایی که این بادیگارد نینجا ایجاد میکند با جنگ های آرک اورجینال ارتباط زیادی دارد.


بدترین فیلرهای ناروتو

Paradise Life On A Boat

اپیزود 223 تا 242

این آرک شامل تک اپیزودهایی از سفر ناروتو، یاماتو و گای به سرزمین ساعقه، برای تمرین با کیلر بی است. این سری گزینه خوبی برای دیدن نیست. چرا که اپیزودها از هم گسیخته و به هم نا مربوطند. و البته با دیدنش چیزی از سری اورجینال عایدتان نمی شود. چون اصلا ربطی به هم ندارند. فقط اگر خیلی وقت اضافه دارید و قصد کردید کمی بخندید این سری را ببینید. این را هم بگویم که قسمت های خوب هم در این سری هست. مثلا قسمتی که در مورد جوتسو شادو کلون ناروتو است یا قسمتی دیگر که در مورد اینو-شیکا-چو در روز آشنایی شان است.


همچنین بخوانید: بهترین انیمه های شبیه Naruto


Three-Tails Appearance

اپیزود 89 تا 112

بدترین و بهترین فیلرهای ناروتو شیپودن

یکی از فیلرهایی که به شکار هیولاهای دم دار می پردازد همین آرک است. این آرک که 16 قسمت دارد را باید کلا رد کرد. داستان این آرک شامل شکار هیولای سه دم ایزوبو می شود. اوروچیمارو، دیدارا، توبی و… به شکار این هیولا می روند. البته مانگا هم وارد داستان می شود اما نقشش خیلی کمرنگ است. این آرک را باید فراموش کنید چون کلا از قصه اورجینال خیلی فاصله می گیرد. تنها قسمت خوبش این است که ناروتو از یک نینجوتسو آنقدرعالی استفاده میکند که هرگز مانندش دیده نشده. پس بهتر است که در زمان صرفه جویی کنید و فقط کلیپ همین قسمت یعنی Wind Release: Toad Oil Flame Bullet را ببینید.

داستانهای سوکویومی بی نهایت

اپیزود 427 تا 450

هر چیزی که در این آرک اتفاق افتاده هیچ ربطی با سری اورجینال ندارد. پس دیدن یا ندیدنش در فهم سری اورجینال تاثیری ندارد. اگر این آرک در بین فینال انیمه قرار نمی گرفت می توانست جذاب باشد. طرفداران 15 سال با کاراکترهای داستان سرکرده اند و ناگهان وسط یکی از بزرگترین جنگ ها آرکی می آید که در آن زندگی شخصیت های جانبی در سوکویومی بی نهایت نمایش داده میشود.


همچنین موسیقی متن انیمه Naruto را گوش کنید!


کل نیمه دوم سری اورجینال ناروتو

بدترین و بهترین فیلرهای ناروتو شیپودن

اگر بخواهیم رو راست باشیم نیمه دوم ناروتو که شامل 17 آرک داستانی می شود و پخشش حدود 2 سال طول کشید، بی معنی و بیهوده بوده است! مانگای سری اورجینال انیمه ناروتو بعد از آرک “بازگرداندن ساسکه” به پایان می رسد. این قسمت ها بیشتر شبیه به کارتون های شنبه صبح کودکان است تا انیمه های شونن که می شناسید. تمام این 140 قسمت پایانی سری ناروتو با ویلین های ضعیف، هیجان کم و کمدی های بچه گانه فقط باعث افت کیفیت سری شد. و بهتره به جای تماشای این بخش، و بعد از اتمام آرک بازگشت ساسکه به سراغ تماشای سری بعدی ناروتو (ناروتو شیپودن) برید.

Locus Of Konoha

اپیزود 176 تا 196

بدترین و بهترین فیلرهای ناروتو شیپودن

یکی دیگر از فیلرهایی که ارزش تماشا ندارند همین آرک تک قسمتی است. این آرک هر قسمتش یک داستان دارد و هر بار به گذشته بر می گردد. انگار که بیننده یک بار دیگر تکه هایی از قسمت های اورجینال را می بیند. شاید به نظرتان خنده دار باشد و شاید هم عجیب! اما در این سری انیمه بوسه های زیادی را شاهد هستیم. ساسکه و ناروتو در یکی از خنده دارترین قسمت های ممکن باز هم یکدیگر را میبوسند. حتی صحنه بوسیدن کاکاشی با یکی از دوستان بچگی اش هم در این سری موجود است. البته یک قسمت خوب هم در آرک هست، آنهم داستانی در مورد ناروتو است. فقط و فقط همین قسمت از این آرک ارزش دیدن دارد. پس خیلی خودتان را خسته نکنید.  

امیدواریم که به خوبی شما را با بدترین و بهترین فیلرهای ناروتو آشنا کرده باشیم. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

در ادامه بخوانید:

10 کاری که اگه شیکامارو تنبل نبود میتونست انجام بده!

آموزه های انیمه های شونن در دنیای واقعی ؛ چی یاد گرفتی؟ 

مطالب مرتبط

 
4 4 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات