Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online
انیمه و انیمیشن

بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online 

شروع دیگری با ما

درود بر تمامی دوستان اوتاکو و غیر اوتاکو. با بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online در خدمت شما هستم.

حتماً برای خیلی‌ها سواله که چرا یه انیمه تو معرفی بهترین انیمه‌های سریالی به انتخاب مجله وارونه نیست، ولی می‌خواد نقد بشه؟ که باید بگم به زودی می‌ره تو لیست و صدالبته قراره از نیم فصل دوم، هر قسمتش رو به صورت جدا بررسی کنیم. شما هم می‌تونید این بررسی‌ها رو از اینجا بخونید.

بگذریم، فعلا باهم سر بریم سراغ بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online، که بهتره از همین الان چشم از صفحه برندارید، مگر هر ۲۰ دقیقه و به مدت ۲۰ ثانیه، تا تو این گرونی به دکتر نیاز نداشته باشید.


قبل خوندن بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online یه نگاهی هم به اینا بندازید»

بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online

اطلاعات کلی

عنوان: Sword Art Online: Alicization

عنوان فارسی: هنر شمشیرزنی آنلاین: ارمغانگر صلح

کارگردان: Manabu Ono

نویسنده: Shingo Adachi

نویسنده مانگا: Reki Kawahara

موسیقی: Yuki Kajiura

استودیو: A-1 Pictures

ژانرها: اکشن، فانتزی، بازی، ماجراجویی، عاشقانه

گروه سنی: ۱۳+

تاریخ شروع پخش: ۱۵ مهر ۱۳۹۷

بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online

بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online از نوع کلی

بازگشت یک رویا یا شروع یک کابوس!

انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین: ارمغانگر صلح Sword Art Online: Alicization که اتفاقات پس از یک انیمه سینمایی با عنوان هنر شمشیرزنی آنلاین مقیاس ترتیبی Sword Art Online The Movie: Ordinal Scale رو روایت می‌کنه. روایتی که با فشرده کردن داستان دنیا و جامعه  خودمون از ابتدا تا الان در یک دنیای مجازی، تونسته انواع مباحث مربوط به قوانین، افراد در قدرت و سواستفاده از قدرت‌شون یا به عبارتی فخرفروشی رو به تصویر بکشد. حال همین انیمه نسبت به فصل‌های پیشین با تغییری عجیب در گروه سازنده همراه بوده است. که باعث خداحافظی ما با کارگردان قبلی این مجموعه Tomohiko Itō که البته نمی‌دونم چه هیزم تری به استودیو A-1 Pictures فروخته، شده است! حالا جناب کارگردان جدید Manabu Ono با تغییر بسیار در انیمیت که البته باعث ساده‌تر شدن شکل صورت شخصیت‌ها، ترکیب رنگی و زیبایی جذابی در انیمه شده و از یه طرف سبکی و راحتی انیمیت فصل قبل را نداره، با ما چشم تو چشم شده! البته باید در نظر گرفت که بازی که شخصیت ها درگیرش هستند، عوض شده و گرافیکش باید فرق کنه.

فصل اول
فصل اول
فصل سوم
فصل سوم

اما با این حال چیزی که تابحال در انیمه تغییر نکرده است، روایت داستانی آرام به همراه موسیقی اثر Yuki Kajiura و داستانی که سنگ تمام گذاشته. پس باید گفت دوباره با یکی از بهترین انیمه‌های روزگار روبه‌رو هستیم.

Sword Art Online: Alicization

فضای داستانی

خوب حالا بزنین بریم سراغ خلاصه‌ای از اتفاقات این نیم فصل اول ، تا از همین الان برای نیم فصل دوم آماده باشیم.

داستان از اون جایی شروع میشه که کیریتو به درخواست کیکوکا همون نامرد، یعنی شخص محترمی که توی فصل دوم و ماجرای تفنگ مرگ Death Gun از کیریتو کمک خواسته بود، وارد یه دنیای مجازی به شدت واقعی با شخصیت های پیش فرضی که البته هوش مصنوعی خفنی هم دارن، میشه.

بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online

اولین چیزی که میاد تو ذهنمون اینه که اصلا هدف از این همه وقت تلف کردن جز سرگرم کردن ما، چیه؟ طبق گفته خود کیکوکا: سازمانی به نام راث میخواسته یه سری هوش مصنوعی خفن بسازه، اونم با قابلیت اتکا به هوش خودشون یا به عبارتی اینکه بتونن کارهایی که در برنامه‌شون هم نیست انجام بدن از جمله کشتن انسان‌ها برای اهداف نظامی!

بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online

کیکوکا و رفقاش برای درست کردن چنین هوش مصنوعی خفنی، اومدن و با دستگاهی به نام ترجمه کننده روح Soul Translator از روح خودشون کپی گرفتن که از بس کپیش برابر اصل بود، کپیه اصلا باور نمی‌کرد که کپیه!

پس درجا از بس بهش استرس وارد شد، به فنا رفت. کیکوکا گفت: چه گلی به سر بگیریم؟ که جوابشم خودش داد: بیایم از روح بچه‌های تازه به دنیا اومده کپی بگیریم و اونا رو توی یه محیط مجازی به نام دنیای زیرین بزرگ کنیم.

اما باز یه مشکل ایجاد شد، توی دنیای زیرین یکی از نوادگان همون کپی ها میاد و یه جورایی سیستم اصلی دنیای زیرین رو هک می‌کنه و میشه شاخ اون دنیا! همزمان چون چشم نداره کسی رو در حد خودش ببینه، کلی قانون به نام فهرست ممنونه که عدم کشتن هم جزو اونهاست، می‌ذاره تا بقیه لول آپ نکنن!

بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online

حالا اینجاست که کار کیریتو شروع میشه. کیکوکا میاد و کیریتو رو وارد این دنیا می‌کنه، البته طوری که حافظه‌اش توی دنیای زیرین به فنا رفته. در هر حال کیکوکا امیدواره یه جوری کیریتو افراد توی اون دنیا رو به زیرپا گذاشتن قوانین فهرست ممنوعه ترغیب کنه.

همین اتفاق هم میافته و دختری به نام آلیس که به همراه یوجیو از دوستای کیریتو توی دنیای زیرین هستش، به طور کاملاً اتفاقی تنها نوک انگشتاش وارد منطقه‌ای ممنوعه به نام قلمروی تاریک میشه، که اگه از ریشه بخواییم بررسی کنیم تقصیر کیریتویه که این اتفاق افتاد.

بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online

حالا به نظر میاد که کیکوکا می‌خواد فلاکتولایت آلیس که یه جورایی به نظر همون روحه آلیسه رو بدست بیاره، اما با وجود از دست رفتن سیستم اصلی دنیای زیرین، کارشون سخت شده. حالا برگردیم سر دنیای زیرین پیش کیریتو اینا، فردای همون روز که آلیس نوک انگشتاش رفت تو قلمروی تاریک، یکی از شوالیه‌های راستین کلیسای مرکزی میاد و آلیس‌‌ رو به جرم ورود به قلمروی تاریک به کلیسای مرکزی که در پایتخته، می‌بره تا اعدام شه. تلاش کیریتو و یوجیو هم برای نجاتش با شکست مواجه میشه و حتی پیام هشدار سیستم System Alert روی چشم یوجیو ظاهر میشه. که خودش کلی سوال مثل نحوه عملکرد دنیای زیرین رو برامون ایجاد می‌کنه.

بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online

بعد از این واقعه، کیریتو با اشک از دنیای زیرین خارج میشه و متاسفانه یا خوشبختانه به لطف یکی از بازماندگان گروهی بازیکن کش در فصل اول به نام تابوت خندان که تو ماجرای تفنگ مرگ Death Gun هم دست داشته، سریع برمی‌گرده به دنیای زیرین، اما این‌بار به بهانه درمان صدمات ناشی از درگیری با همون یارو از تابوت خندان، و تازه این اتفاق وقتی افتاد که فکر می‌کردیم رابطه کیریتو و آسونا داره به جاهای خیلی شادش میرسه.

حالا این‌بار کیریتو که با حافظه‌ی اصلیش وارد دنیای زیرین میشه، پس از مدتی با یوجیو تصمیم میگیره که به پایتخت بره تا هم آلیس رو پیدا کنن و هم کیریتو بفهمه که چی شد که از دنیای زیرین سر درآورد. برای اینکار به پایتخت میرن، وارد دانشکده شمشیرزنی میشن و شروع میکنن به لول آپ کردن، در نهایت هم به عنوان مجرم، آلیس رو میبینن که حافظه‌اش نه تنها پاک بلکه عوض شده، همزمان شوالیه‌ راستین شده و تره هم براشون خورد نمیکنه. نیم فصل دوم هم قراره که به اتفاقاتی که کیریتو و یوجیو برای پی بردن به رازهای دنیای زیرین و پاک، عوض شدن حافظه آلیس و کلی چیز دیگه، بپردازه. پس از دست ندینش.

بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online

فصل اول علیه فصل سوم

خوب حالا می‌خوام یه مقایسه بین انیمیت فصل سوم و فصل‌های قبلی بکنم.

اولین مبحث: سرعت حرکات و رنگ بندی که اگه دقت کرده باشید توی فصل اول حرکات به شکل سریع‌تر، ماهرانه تر و ساده‌تر پیش می‌ره و همزمان رنگ ها ساده تره.

حالا توی فصل جدید، بیشتر روی زرق و برق کار شده تا مهارت شخصیت ها رو مثل یه شمشیرزن فانتزی و واقعی به تصویر بکشه، البته با یکمی پیاز داغ بیشتر.

دومین مبحث: طراحی صورت شخصیت ها که اگه دقت کرده باشید، انگار یه سطح سفید مایل به زرد رو با دماغ و دهن یه گردو پر کرده باشن. اما در فصل‌های ابتدایی طراحی به صورت طبیعی تر و با جزئیات تر بود. همین یک عامل هم باعث شده که خیلی‌ها فکر کنند انیمه افت داشته !.

فصل اول
فصل اول
فصل سوم
فصل سوم

سومین مبحث: روایت داستانی انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online رو همه میشناسن که با دیر دادن اطلاعات به ما چقدر حرسمون می‌داد. اما همین نوع روایت طوری بود که پس از جمع بستن انیمه به این نتیجه میرسیدیم که کاملاً به موقع و در بهترین حالت اطلاعات به ما داده شده است.

حالا خوشبختانه یا بدبختانه تو فصل جدید این نوع روایت از قبل هم کندتر شده و ما رو عین لاکپشت به سمت جلو هل میده. به طوری که توضیح موقعیت ها به کندی انجام میشه و همزمان معرفی هر شخصیت در یک قسمت به خوبی انجام میشه که واقعاً نمیشه پیش بینی کرد تیم تولید در آینده چه روشی را برای بیان داستان در پیش میگیره.

چهارمین مبحث: موسیقی این فصل که فکر کنم بهتره بگیم: هنوز هم در اوجه و اگه عوض میشد، یه چیزی تو انیمه کم بود. اما خوشبختانه تا وقتی Yuki Kajiura زنده هست، ما از این نعمت برخورداریم. نعمتی که درک حتی طولانی ترین و کسل کننده ترین صحنه‌ها رو راحت‌تر و اونا رو تبدیل به زیباترین و به‌یادماندنی‌ترین حالت خودشون می‌کنه. پس از همین جا دستت طلا Yuki Kajiura.

حالا با وجود این بالا پایین ها، باید بگم انیمه هنوز هم ارزش دیدن و صد البته بررسی رو داره. پس با سر میریم سراغش.

بررسی نیم فصل اول فصل سوم انیمه Sword Art Online

تا یادم نرفته، اگه دقت کرده باشین توی تیتراژ قسمت اول و سایر قسمتهای نیم فصل اول فصل سوم انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین: ارمغانگر صلح :Sword Art Online Alicization هم یه تفاوتی هست. حالا اگه یادتون نمیاد، عیب نداره. چون خودمم تا دیروز نیمدونستم و برای اینکه شما هم بفهمین، شما رو به دیدن این ویدیو دعوت میکنم.

و در آخر، یادتون نره حتما بررسی قسمتی نیم فصل دوم فصل سوم انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین: ارمغانگر صلح Sword Art Online: Alicization رو دنبال کنید و اگه نظری در مورد این بررسی، بخش انیمه و سایر بخش‌های مجله وارونه دارید، می‌توانید از طریق بخش تماس با ما یا نظرات با ما درمیون بذارین.

همچنین تمامی دوستانی که علاقه به همکاری در بخش انیمه و سایر بخش‌های مجله وارونه دارند، میتوانند از طریق بخش نظرات یا ایمیل info@varune.com اعلام همکاری کنند. همچنین از کانال نماشای ما دیدن کنید

منتظرتون هستیم، پس منتظرمون باشید

مطالب مرتبط

14 دیدگاه

 1. محمد

  شوخی می کنید این قدر بود؟
  به وضوح معلومه چه شده نظریه وجود داشتن خدا رو داشت برسی می کرد
  حاضرم قسم بخورم نیم فصل بعد فصل این نیم فصل با کشتن یک خدا یا خدا مانند تموم میشه و به این نتیجه میرسه که خدا وجود نداره یا میشه خدا شد.
  فیلم به این حساسی و نرمی رو خراب کردن از نظر داستانی و شخصیتی به وضوح معلومه پشت پرده دوباره یک شرکت آمریکایی دیگه وارد ماجرا شده و کارگردان رو عوض کرده با پول و داره همون طور که می خواد داستان رو پیش میبره فاتحه این انیمه هم باید مثل توکیو قول و… خوند

  1. محمد سعادتی

   درود. اولا شرمنده که وقتی این مطلب رو می‌نوشتم جوون و خام بودم.
   دوماً هنوز برای قضاوت دیره. البته فرضیه خدا و اینا احتمالا جزو اصلی‌ترین فرضیه‌هاست. ولی در مورد محتوا و این شرکت آمریکایی و خراب کردن و اینا باید هنوز صبر کرد

 2. Amin

  خیلی انیمه ی خوبی هست واقعا لذت میبرم از دیدنش ولی یه مشکلی دارم من تازه فهمیدم که فصل سومش اومده و اینقدر ذوق کردم که تمامی ۱۸ قسمتی که اومده بود رو تو یه روز دیدم اما تو هر سایتی که گشتم هیچی از زمان پخشش در هفته پیدا نکردم یعنی نمیدونم چه روزی از هفته یا چه موقع هایی قسمت های جدید فصل ۳ منتشر میشه!!!لطقا راهنماییم کنید.

  1. محمد سعادتی

   درود، زمان پخشش در ژاپن حدود شنبه شب هستش و بعد از اون کم کم در سایتهای دانلود پیدا میشه. (حداکثر تا دو روز و حداقل چند ساعت)
   نکته: این هفته همون طور که در اخبار هفتگی انیمه هفته چهارم بهمن ماه ۹۷ گفتم، قسمت ۱۸.۵ ازش پخش میشه که خلاصه هستش، البته فکر کنم که کیریتو و آلیس دارن ریکاوری میکنن.
   با تشکر از شما که ما رو دنبال می‌کنید و بدرود.

 3. Alucard

  درود بر اقای سعادتی.خدا قوت پهلوون
  کی بشه نقد Berserk IV رو ببینیم تو مجله وارونه….?
  یه کمبود بزرگی که سایتای مربوط به انیمه داشتن همین نقد وبررسی انیمه ها بود.که شما انشالله این خلاء رو پر کنین.در مورد بررسی که داشتی تو قسمت فضای داستانی خیلی اسپویل های ریز و درشت به چشم میخورد.برای کسایی مثل خودم که هنوز ندیدن داستان تا حدودی جذابیتش پرید(حداقل یه اخطار اسپویل میدادی).البته من خودم چون فن SAO نیستم نقد کامل خوندم.به نظرم اگه به جای تشریح ریز داستان نقاط قوتش نسبت به فصول قبل.یا تفاوت هایی که تو شخصیت پردازی.یا کیفیت شخصیت های فرعی افتاده پرداخته میشد.نقد
  کاملت،کامل تر میشد.از اینکه کارگردانش هم عوض شده بسی مسرور شدم.فصل اولش تا موقعی که کیریتو تکی یا به اصطلاح گیمرا سولو بود نوید یه داستان خوب میداد ولی متاسفانه بیشتر از ۲ اپیزود دووم نیاورد و در ادامه هم المان های سینمای بالیوود وارد انیمه شد.درسته تو ژانرش قید شده عاشقانه ولی خیلی دیگه اغراق آمیز و نچسپ بهش پرداخته شد.اون عملیات نجات اسنا هم منو یاد انیمیشن شرک انداخت که رفت پرنسس فیونا رو نجات بده.خیلی خوب بود(شرکو میگما?).ولی کیفیت فنی و گرافیکی و مبارزه ارایی انیمه واقعا درخوره تمجیدفراوانه.مخصوصا مبارزه با باس اخر.فوق العاده بود.
  در پایان هم امیدوارم با همین قدرت و تنوع ادامه بدین.

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما ای دوست.
   هی گفتی نقد Berserk، یادم افتاد که دانلودش کردم. البته چون رفتم سراغ بهترین انیمه‌های ۲۰۱۸ و الان نزدیک ۱۵ انیمه رو به صورت همزمان نگاه میکنم. اما بازم هنوز لیست آماده نشده و ما شرمنده مدیریت.
   تو فضای داستانی سعی کردم یه خلاصه بنویسم که بگه داستان چی به چی بود تا بیننده برای نیم فصل دوم آماده شه. البته اولشم گفتم. پس بدرد کسایی که انیمه رو ندیدن نمی‌خورد.
   یه مقایسه هم بین فصل اول و سوم کردم که با اینکه ریز بود اما خوب بود. حالا تو بررسی قسمتی که از هفته آینده شروع میشه، به این نکات و مقایسه هم می‌پردازم.
   تو مقایسه با شرک هم باید بگم به نظرم، هنر شمشیرزنی آنلاین خیلی بهتر عمل کرده بود. اون قدر که من اشکم در اومد تو اون لحظه. خیلی هم حوس کردم یه بار دیگه ببینم و تمام اون صحنه‌ها رو دوباره احساس کنم.
   در آخر متشکر از توجه شما و بدرود.

 4. امین

  واقعا تو که انیمه بازی ندیدی هانترو بشین ببین بهت قول میدم قول میدم جز 5 تا از بهترین انیمه که دیدی و خوشت میاد فقط کافی یه سرچ بزنی نظرات بقیه رو بخونی

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   هانترو چون یکم سرم شلوغ بود، نتونستم ببینم. اما حتما میبینمش حتی اگه آخرین کار زندگیم باشه

 5. alireza

  فصل 1 تا قسمت 6 دیدم ولش کردم باید برم نگاش کنم تا به بررسی ها برسم .
  راستی یه خبر توپ برا طرفدارای haikyuu
  تو مانگا اعلام کردن میخوان فصل جدیدشو بسازن

  1. محمد سعادتی

   درود، حتما نگاه کنید که خیلی قشنگه و خودم حوس کردم دوباره ببینم.
   هایکو هم که باید شیرینی بدیم که داره میاد، البته هنوز در مورد تاریخ و… چیزی نگفتن. پس فعلاً باید حرص بخوریم.
   همچنین متشکر که ما رو دنبال می‌کنید

 6. امین

  منم تعریفشو خیلی شنیدم بخاطر همین رفتم چند قسمتشو دیدم ولی جذبم نکرد به سلیقه من نخورد یعنی داستانش برای من کشش نداشت حتی رفتم انیمیشن فروتا هم دیدیم اونم نداشت نمیدونم سلیقم شاید عوض شده ولی بهترین انیمیشنی که خودم خال میکنم one pice -کیمیاگر تمام فلزی -دفتر مرگ- پانچ من-و البته انیمیشن های دیگه یا کوتاه خیلی دیدم ولی اخرش که تازه دیدیم بنظر من شاهکاره x hunter که حتی ناترو هم از اون برداشته شده البته من ناترو رو ندیدم چون طولانی گفتم همون وان پیسو ببینم جاش ولی هانتر با اینکه مانگاش تموم نشده نصفه نیمه دوباره ولش کردن حیییف

  1. محمد سعادتی

   درود، باید بگم کلا این انیمه آدم رو از فصل اول دیر جذب می‌کنه. مثلاً قسمت اول فصل اول داستانو توضیح میده و چهار قسمت بعد شخصیت اصلی شکل میگیره و بعد داستان شروع به اوج گرفتن میکنه.
   انیمیشن فروتا؟ چیه؟
   اونایی که نام بردید انیمه هستن، نه انیمیشن.
   همچنین حیف که هنوز هانتر رو ندیدم ولی حتما جالبه و ممنون که از همین الان به ما گفتید که تموم نشده.
   با تشکر

 7. MoMa_Kami

  من واقعا از این انیمه خوشم میاد داستان جذابی داره و کیریتو یه جورایی با اون جسارتش به آدم روحیه میده? موسیقیشم که کاملا موافقم،واقعا عالیه?

  1. محمد سعادتی

   درود، کلا همین موارده که هنر شمشیرزنی آنلاین رو هنر شمشیرزنی آنلاین می‌کنه.
   همچنین متشکر که ما رو دنبال می‌کنید.

پاسخی بگذارید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!