بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization: در میان روشنایی ستاره‌ها!
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization: در میان روشنایی ستاره‌ها! 

نبردهای بامعنی و در عین‌حال، بی‌معنی!

درود بر هرچی دوست اوتاکو و غیراوتاکو. همچنین درودی ویژه خدمت طرفداران انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online. که دوباره اومدید تا ما رو در بررسی‌ها و مخصوصاً بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization همراهی کنید. اونم پس از دوری بسیار، از اینترنت! اما الآن پس از تراژدی قطع اینترنت، علاوه بر بررسی‌ها و سایر مطالب انیمه‌ای، کلی مطلب دیگه عقب افتاده. خوب ما هم، همه تلاشمون رو می‌کنیم تا به سرعت مطالب عقب افتاده رو بزنیم. شما هم ببخشید که اینگونه شد! چند روز پیش هم یه مشکلی برای هاست مجله وارونه پیش اومد. که باعث پوکیدن یه سری مطالب و نظرات سایت شد. شما هم ما رو به خاطر این قضیه ببخشید!

در بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization واقعاً یه شاهکار به تمام معنا بررسی می‌شه! یعنی می‌شه گفت که الان، انیمه هر لحظه داره به حقیقت مورد بررسی خودش نزدیک‌تر می‌شه. صدالبته از ابتدای این نیم‌فصل، کاملاً این موضوع نشان داده شده بود. اما حالا علاوه براینکه هر لحظه داره تموم ایرادهای الکی که در فصل قبل بود، زمین زده می‌شه. داستان داره به درستی در دنیای زیرین پیش می‌رود.

ولی به شخص می‌ترسم مثل فصل سوم انیمه حمله به تایتان Attack on Titan، نیمه اول خیلی خوف باشه. نیمه دوم که چند ماه بعد از اتمام نیمه اول پخش می‌شه، تمام انتظارات ما رو به فنا بده. بگذریم در ادامه به طور جدی‌تری در مورد قسمت‌های ششم و هفتم _Sword Art Online Alicization _War of Underworld سخن می‌گوییم. قبلش هم می‌تونید بررسی‌های قبلی رو از اینجا بخونید.


برای رسیدن به آنسوی اینترنت داخلی، مطالب زیر رو با قرص ویتامین سی بر بدن بزنید.


قربون دستتون، قبل مطالعه بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization نکات رو زیر رو حافظ شین.

۱_ توصیه دارم که قسمت‌های مورد بررسی رو حتماً از قبل دیده باشین. چون این نقدها صرفاً برای تحلیل، بررسی‌ ظاهری و عمقی تک‌تک قسمت‌های انیمه مورد نظر است. پس ممکن است، حاوی اسپویل باشد.

۲_ هرچیزی که انتظار دارید تو نقد باشه. یا به طور کلی طریقه نقد و هر نظری که دارید رو میتونید در بخش نظرات به اطلاع ما برسانید. تا نقد رو از اینی که هست خوف‌تر کنیم. یه جورایی به نقد واقعی هم نزدیک‌ترش کنیم. شما هم خودتون رو خالی کرده باشین (به صورت قانونی) و ما هم یه دلی خوش کنیم به نظرات.


نکات زیر رو هم علاوه بر بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization در تمام مطالب مجله وارونه حافظ شین.

۱_ در صورت علاقه، شما می‌تونید از اینجا به کانال نماشای ما مراجعه و دنبالش کنید. تا علاوه بر دسترسی به ویدیوهای قرار گرفته در سایت، به سایر ویدیوهای جالب ما و ویدیوهایی که خودتون درخواست می‌کنید، دسترسی داشته باشید. صدالبته نوتیفیکیشن سایت رو هم فعال کنید که برای اطلاع رسانی خیلی بدرد می‌خوره.

۲_ در هنگام نظر دادن در هر مطلبی، در مجله وارونه، خواهشمندم که از تبلیغ و نام بردن سایر سایت‌های فارسی و مخصوصاً عمل ناپسند اسپویل خودداری کنید. ما هم اگه چنین نظری رو ببینیم، یا خود نظر رو پاک میکنیم یا اصلاحش می‌کنیم. تا سرمشق دیگران شود. پس ما رو شرمنده خودتون نکنید. همزمان این شرایط در بیشتر موارد، شامل ما هم میشه. پس اصرار نکنید.

۳_ در هنگام مطالعه، هرگز چشمتون رو از صفحه نمایش برندارید. مگر هر ۲۰ دقیقه و به مدت ۲۰ ثانیه تا تو این گرونی به دکتر و عینک نیاز نداشته باشید.

با قبول داشتن نکات بالا شما رو به مطالعه بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization دعوت می‌کنم.


نگاه کوتاه به قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

از نظر ساخت، قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ کاملاً رو دست زدن به تمام انتظارات من از نبرد دنیای زیرین! یعنی میدون جنگ تبدیل شده به ترکیبی از ارباب حلقه‌ها Lord of the Rings و دنیای وارکرافت Warcraft. طراحی هم در حد اعلا پیشرفت کرده. گرچه هنوز یه سری چیز، کمی می‌ره روی اعصاب! مثل طراحی سه‌بعدی و مخصوصاً انیمیت شعله‌های شوالیه هفتم که در سطح متوسط به پایین بود. اما غیر این، جزئیات خیلی قشنگ به تصویر کشیده شده است.

بماند که صحنه‌های پاشیدن خون، خیلی سعی شده، جذاب و تر و تازه باشه. مبارزات هم در یک جنگ ساده خلاصه نمی‌شه. بلکه بیشتر شمشیرزدن‌ها با هدفی خاصی شروع می‌شه. یعنی استودیو سعی کرده با جزئیات زیاد، جبران کمی ضعف انیمه در مقابل جزئیات فیلم‌ها رو بکند. مخصوصاً با ترفندی ساده، اما پراستفاده، برای لحظه‌ای انیمیت رو کند و جزئیات رو نمایش می‌ده. بعد با حرکتی سریع اون رو ادامه می‌ده. اینجور حرکت‌ها، مغز رو حسابی می‌پوکونه!


تبلیغات میان مطلبی: غم انگیز ترین انیمه ها که باید آنها را تماشا کنید! بخش اول


موسیقی هم به لطف Yuki Kajiura در این دو قسمت، حسابی سنگ تموم می‌ذاره. اونقدر که من با اینکه وقتی انیمه Sword Art Online Alicization رو توی لپ‌تاپ دیدم و از کیفیت‌ش کف کردم. موسیقی و صداها رو خیلی بیشتر دنبال می‌کردم تا انیمیت! اگر هم علاقمند به موسیقی این اثر هستید. می‌تونید از این‌جا به موسیقی‌های این اثر که تابحال در مجله وارونه گذاشته شده است، گوش کنید.

زیبایی و پیام اخلاقی پشت همه نبردهای انیمه‌ای نیز جزء جدانشدنی انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین ارمغانگر صلح نبرد دنیای زیرین Sword Art Online Alicization _War of Underworld_ است. مخصوصاً آلیس در صحنه‌ای که به نابودی جلوی چشمانش نگاه می‌کرد، بسیار سنگین و زیبا بود. از نظر داستانی، قسمت‌های شش و هفت Sword Art Online Alicization _War of Underworld_ چون بیشتر روی مبارزات و پیام‌های اون تأکید داشتن، روی داستان مانور خاصی رخ نداد. فقط یه سری شفاف سازی انجام شد. که به طور دقیق‌تر، در پایین‌تر بررسی می‌شود.


شوالیه‌های قهرمان، قهرمانان شوالیه!

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

اوج زمان حساس قسمت ششم و هفتم انیمه Sword Art Online Alicization _War of Underworld_ به معرفی و نبردهای شوالیه‌های راستین پرداخته می‌شه. در مبارزاتی به شدت عالی که واقعاً دهن آدم رو سرویس می‌کنه. انگار اومدیم و داریم وارکرافت Warcraft رو در قسمت پایانی ارباب حلقه‌ها Lord of the Rings تجربه می‌کنیم. یعنی در دروازه اورک‌ها و دوستان داریم، نبردهای لرد‌های وارکرافت رو نظاره می‌کنیم. شوالیه‌های راستین رو هم به طور جدی‌تری می‌شناسیم.

اولین نبرد به دوسلبرت، تنها شوالیه کمان‌دار موجود در حال حاضر تعلق می‌گیره! ایشون قبلاً از کیریتو و یوجیو شکست خورده بودند. واسه همین من فکر نمی‌کردم که چنین قدرت آتش بالایی داشته باشند. اونم وقتی که با وجود خاطرات مبهمی که داره، هنوز به مبارزه‌اش ایمان داره. حتی معلوم نیست که این خاطرات به کجا مربوطه! در کنار ایشون اگه دقت کرده باشید، مردی قرار داره که در فصل قبل، نقش استاد یوجیو رو داشت. مردی که یوجیو در آخرین لحظات تونست از اونم جلو بزنه!

دومین نبرد، مربوط به فاناتیو، دومین شوالیه راستین است. البته چهار شوالیه پشت ایشون هم حسابی من رو متعجب کردند. مخصوصاً اونی که با شجاعت هرچه تمام با تمام قدرت جلوی اون غول رو گرفت. ماشاءالله چقدر قوی بودن و ما نمی‌دونستیم. مثل رهبر شوالیه‌ها که با یه حرکت، ۸۰۰ مینیون رو به فنا داد. اینا دیگه کی بودند؟ دم کیریتو اینا گرم که شکست‌شون دادند.

اما دو شوالیه کوچولو حسابی علامت سوال بودند. مخصوصاً با اون خنده مرموز که انگار برای کیریتو نقشه کشیدند! حالا چی؟ معلوم نیست! شایدم فقط می‌خواستند برن یه نگاه بندازند! یه خنده‌ای هم بکنند و تمام! شوالیه سی و یکم به همراه دوازدهم نیز، فعلاً نمایش بزرگی از خودشون نداشتند. ولی انشاءالله در آینده!


بازماندگان شخصیت‌های مثبت در جبهه قلمروی تاریک!

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

توی قلمروی تاریکی به نظرم چندتا شخصیت می‌تونن، جزو آدم خوبا باشه. یکیش رهبر اورک‌هاست! شخصیتی که توی همین تیتراژ ابتدایی در حالی که به نظر یه آدم رو در آغوش گرفته، نشسته. یه جورایی قراره انگار شاهد بار احساسی فراوانی درش باشیم. اگه به یکی از شوالیه‌ها هم ارتباط پیدا کنه که واویلا! نگاهش هم از اوناست که به جنگ حس بدی داره! ولی بازم تعجب می‌کنم که چرا تو موقعی که گابریل اومده و می‌گفت بریم جنگ، عین چی خوشحال بود. پس شاید یه اورک دیگه باشه.

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

دیگر شخصیت‌ها که احتمالاً جزو خوبا باشن، رئیس بازرگانان و اوگرها شاید باشن. بقیه شخصیت‌ها باید در ادامه معرفی بشن تا بتونیم در موردشون تصمیم بگیریم. چون همه شخصیت‌های قلمرو تاریک از یک دم، به آدم بدها می‌خورند. به جز تعدادی مثل رهبر سابق شوالیه‌های تاریکی و معاونش، که خدا بیامرز شدند. ولی حالا که حرفش شد، من یکی منتظر ورود شوالیه‌های تاریکی که هنوز پا به میدان نداشتند هستم. البته رویایی‌شون با آلیس و واکنش آلیس هم با توجه به اینکه آلیس به خاطر یکی از اونا در کودکی، محکوم شد، یه مسئله جذاب دیگه است. رهبر جدیدشون هم با توجه به شناخت ما از شوالیه‌های تاریکی، معلوم نیست، کیه!


اتصال فلاکتولایت‌ها، همچون ارواح!

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

شنیدید می‌گن: «ما انسان‌ها مثل شاخه‌های درخت می‌مونیم. یعنی از هم جدا هستیم، ولی به هم وصل هستیم». این جمله انگار توی دنیای زیرین هم معنای خودش رو داره. البته در مقیاس بزرگ‌تر! یعنی چی؟ خوب توی دنیای واقعی در این حد که رهبر غول‌ها، فاناتیو رو زمین‌گیر کرد، تأثیری وجود ندارد. ولی مشابه‌اش هست. مثلاً یه نفر می‌خواد براتون قلدری کنه و خیلی شاخ هست. شما هم بهش نگاه می‌کنید، زبونتون بند میاد.

فاناتیو هم یه همچین چیزی رو تجربه کرد. اما به این صورت که حضور قدرتمند و وحشی رهبر غول‌ها از طریق فلاکتولایت‌ش، منتقل شد. در نتیجه فاناتیو زمین‌گیر شد. البته این انتقال، صرفاً روی فاناتیو متمرکز شده بود. واسه همین شوالیه‌های پشت‌ش و بقیه چیزشون نشد! رهبر غول‌ها هم ریسک بزرگی کرد. چون اگه احساسات زیادی به فنا برن و فرد کنترل روحی‌ش رو از دست بده و آرامش ذهنی نداشته باشه. فلاکتولایت‌ش نابود می‌شه.

اما با این‌حال چنان ترسی به دل‌‌ش نشسته بود. که فقط می‌خواست فاناتیو رو بکشه. البته یه لحظه فکر کردم اونایی که فاناتیو کشت، از فامیلای رهبر غول‌ها باشن. ولی گویا احتمال‌ش خیلی کمه. چون باید یه توضیحی داده می‌شد. تا ما بیشتر درکش کنیم. اما چون توضیح داده نشد. می‌شه گفت رهبر غول‌ها به پدیده‌ای به نام ترس از مرگ دچار شده بود. همه ما هم در چنین پدیده‌ای، با تمام توان، چه ذهنی چه جسمی، سعی در نجات خودمون داریم. رهبر غول‌ها هم به‌خاطر ترکیبی از ترس از مرگ و خشمی که داشت، خواست فاناتیو رو بکشه.


هیچ چیز شکسته‌ای وجود ندارد!

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

بزرگ‌ترین پیام اخلاقی این قسمت‌ها مربوط به شوالیه ۲۷ام، یعنی رنلی هستش. ایشون در زمان مبارزه تمرینی، به اشتباه دوستشون رو می‌کشه. اونم به خاطر استاندارد نبودن شمشیر دوستش که بد موقع شکست! یه جورایی فکر نمی‌کردم که یه شخصیت باشه که تو یه مسابقه، به خاطر ترک یه شمشیر، کشته بشه. اما حالا که شده! رنلی هم به خاطر احساس گناه اون‌موقع، نمی‌تونه هنر کنترل سلاح رو به نمایش بذاره.

سلاحش هم به نظر من واقعاً جالبه! مثل دوتا پرستو می‌مونند که می‌خوان پرواز کنند. تا حالا هم این اسلحه می‌شه دومین سلاح پرتابی شوالیه‌های موجود! که امیدوارم تنوع بره بالا! مخصوصاً شوالیه‌های جناح راست که به نظرم حسابی قراره بترکونند! اما رنلی یه جورایی به نظر شکسته می‌اومد. حس می‌کرد هر کاری که بکنه، فایده نداره. عین خیلی از ماها که بی‌خیال هستیم. می‌گیم، هرچه قدر زور بزنیم، فرقی نمی‌کنه. یا اصلأ حال نداریم. اما کار هدف‌مند هم باید کرد، نه اینکه الکی به خاطر یه سری مشکلات همه چیز رو به فنا بدیم.

چون باید بدونیم که خیلی‌ها مثل کیریتو هستند که می‌خوان کاری رو انجام بدن. ولی در انجامش عاجز هستند. می‌خوان بلند شن، ولی نمی‌تونن. می‌خوان تموم بخورن، ولی انگار یخ زدند. می‌خوان به پا خیزند، ولی از درون شکستند. رنلی هم با فهمیدن این موضوع، این رو درک کرد. که باید به خاطر وجود نعمت‌هایی که داره، به جای کیریتو هم بجنگه. برای همه بجنگه! برای خودش، برای دوستش به اوج آسمان بره! شما هم همین‌طور.


از کلیسای مرکزی تا مینیون‌های تاریکی!

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

خوب گذری کنیم بر فصل پیشین، یعنی Sword Art Online Alicization، در فصل قبل وقتی کیریتو و آلیس داشتن از کلیسا بالا می‌رفتن، با تعدادی مینیون مواجه شدند. حالا توی همین فصل، اشاره می‌شه که رهبر انجمن جادوگران تاریکی، مینیون داره. از اون طرف توی قسمت‌های قبل، رهبر شوالیه‌ها به این اشاره کرد که ایشون راز جاودانگی کوئینلا رو کشف کردند. پس می‌شه نتیجه گرفت که ایشون با کوئینلا در ارتباط بودند یا حداقل جاسوسی‌اش رو می‌کردند.

البته هنوز به اینکه واقعاً جاودانه شده یا نه، اشاره‌ای نشده. فقط هم در حد شایعه هستش. ولی می‌تونیم مطمئن باشیم که بین ایشون و کوئینلا یه چیزایی بوده و خواهد بود. احتمالاً هم از اون شخصیت‌هایی است، که تا آخر داستان هستن و خواهند بود. ولی، همچون کوئینلا وداع خواهند کرد. همچون کوئینلا با هزار پشیمانی، وداع خواهند کرد. اما خودمونیم، کوئینلا یه شخصیت منفی خاص تو سری هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online بود.


روشنایی زندگی در دستان آلیس!

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

شما رو نمی‌دونم، ولی به نظر من شخصیت آلیس، حاصل ترکیب شخصیت‌های Saber و گیلگامش Gilgamesh از انیمه Fate/Zero هستش. حالا چرا؟ خوب Saber یه شوالیه بودش که دارای اخلاقیات فوق‌العاده عدالت‌طلبی بود. گرچه اشتباهاتی هم داشت، سست می‌شد، ولی قدرتمند و با اراده می‌موند. از اون طرف قدرتی که از خودش و شمشیرش به نمایش می‌ذاره، خیلی شبیه آتش پایانی آلیس، در قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization بود.

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

شخصیت Sabar از انیمه سرنوشت/صفر Fate/Zero

همون نورها، همون ندا، همون انگیزه ‌و همون قدرت رو داشت. مثل هم شمشیرشون رو به بالا می‌گرفتند. مثل هم با نورهایی طلایی از مردمان، احاطه می‌شدند. مثل هم، در آن وسط می‌درخشیدند. به گفته یکی از شخصیت‌های انیمه سرنوشت/صفر Fate/Zero نور شمشیر Saber حاصل امیدهایی است که هزاران و میلیون‌ها نفر به اون داشتند. اما برای آلیس این نورها، از هزاران و میلیون‌ها زندگی، که برای زندگی امید دارند، می‌باشد.


تبلیغات میان مطلبی


اینجاست که باید شخصیت گیلگامش Gilgamesh رو بیاریم وسط. یه پادشاه بزرگ که البته غرور بسیاری در خودش داره. یه زره طلایی داره که به صدتا زره شوالیه‌های راستین می‌ارزه. یه عزم راسخ برای کاری که می‌خواد انجام بده، داره! البته زره‌اش به پای لباس مشکی کیریتو و سفید آلیس نمی‌رسه! علاوه براین، شخصیت گیلگامش Gilgamesh رو واسه این مرتبت می‌دونم، چون وقتی با وجود قدرت بسیار و جدی بودن، با Saber ترکیب بشه، آلیس درست می‌شه.

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

شخصیت گیلگامش Gilgamesh از انیمه سرنوشت/صفر Fate/Zero

شخصیتی که با شک و تردیدهای بسیار، در راه خودش قدرت می‌گذارد. همچنین از شباهت‌های انیمیت انیمه Sword Art Online Alicization و Fate/Zero نباید گذشت. که هرچند کم، ولی حسابی خودشون رو به رخ می‌کشند. مخصوصاً رنگ‌آمیزی زره طلایی آلیس و گیلگامش Gilgamesh که خیلی شبیه هم هستند!


بهترین بخش قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

بهترین بخش قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization می‌رسه به لحظه‌ای که آلیس در میان روشنایی ستاره‌ها، آسمان را به لرزه در می‌آورد. روزها را زنده می‌کنه. در خودش فرو می‌رود. درک می‌کند که حتی هیولاها هم قلب دارند. استودیو نیز موسیقی جدیدی را به رخ می‌کشد. آلیس را در میان روشنایی ستاره‌ها می‌نشاند.

آلیس می‌فهمد که این جنگ تنها بر سر اختلاف محل تولد است. در ذات افراد نیست‌. تنها در محیط زندگی است. چرا اینگونه است؟ چرا باید اینگونه باشد؟ مگر سازگاری چه عیبی دارد؟ مگر نباید در عین تفاوت‌ها یکدیگر را شناخت؟ مگر نباید با هم به سوی آینده قدم برداشت! این‌ها تمام چیزی است که من در آن لحظه، فکر کردم!


احتمالات قسمت ۳۲ انیمه Sword Art Online Alicization

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

به نظر نمیاد حالاحالاها کیریتو و آسونا رو تو میدون جنگ ببینیم. تو قسمت ۳۲ انیمه Sword Art Online Alicization هم به احتمال قوی به پیامدهای جنگ‌ها و بدی‌های اون پرداخته می‌شه. یه سری شخصیت به راه راست متمایل می‌شه. زمینه برای اتفاقات آینده آماده می‌شه. معرفی شوالیه‌ها، ادامه می‌یابد.


نکته‌سنجی کلی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization

نکات مثبت

 • [megapros]
  • موسیقی
  • انیمیت
  • رنگ‌آمیزی

  [/megapros]

نکات منفی

 • [megacons]
  • طراحی سه‌بعدی

  [/megacons]


[megalightbox]ممنون که تا به اینجا، به ما در بررسی قسمت‌های ۳۰ و ۳۱ انیمه Sword Art Online Alicization رخصت دادید. انشاءالله هم عواملی به نام‌های تأخیرهای ممدی و مشکلات اینترنتی، دیگر هرگز وجود نخواهد داشت.[/megalightbox]

صدالبته قربون دستتون، هر نظری که در مورد بررسی قسمت ششم و هفتم انیمه Sword Art Online Alicization _War of Underworld_ دارید. رو حتماً از طریق بخش نظرات به اطلاع ما برسانید. که کیفیت کار رو تا جایی که جان در توان داریم‌، ببریم بالا. همزمان با نظرات شما بیشترین میزان آشنایی رو داشته باشیم.

همچنین تمامی دوستانی که علاقه به مبحث همکاری در بخش انیمه، سایر بخش‌های مجله وارونه یا مبحث زیبای تبلیغات دارند. میتونند از طریق بخش تماس با ما، بخش نظرات یا ایمیل info@varune.com اعلام همکاری کنند.

منتظرتون هستیم، پس منتظرمون باشید

مطالب مرتبط

14 دیدگاه

 1. یاسین

  من ناول این انیمه را خوندم و متاسفانه داستان را جلو جلو می دانم بعضی از جا های داستان داخل انیمه عوض شده مثل همان موقع که یکی از شوالیه های چرخان جانش را برای فاناتیو فدا میکنه داخل ناول نوشته شده بود که که ان شوالیه خدا بیامرز در اصل پسره و عاشق فاناتیو بوده چیز های دیگری هم هشتش ولی اگه بگم داستان لو میره . متاسفانه داستان الیس حتی نیم فصل دوم این این فصل را که قراره بهار 2020 بده هم تمام نمی شه انگار نویسنده می خواد کیریتو تا ابد توی این سرزمین بمونه.

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   کلا فکر کنم گروه سازنده اینجور تغییرات رو می‌دن تا داستان رو پیچیده نکنن و قابل درک تر کنن. ذهن ما رو هم درگیر چیزهای اضافه نکنند. گرچه باید بکنن، درگیر خیلی چیزها هم کردند. شما هم تا وقتی که تغییرات بزرگ نشده، وانمود کنید که چیزی نشده. ولی اگه تغییر مربوط به شوالیه دوازدهم و رهبر مبارزان دیدید، سریع بهم بگید که به عنوان یک شیپر باید بدونم.
   طولانی بودن این داستان هم به خاطر ظرفیتش هست. نویسنده هم بعد فصل قبل که خوب نبود، الآن یه داستان خوب پیدا کردید. بذارید خوش باشه.
   همچنین متشکر از شما که ما رو دنبال می‌کنید و بدرود

 2. Pouria

  پارت دو اتک حتی یه قسمت کمتر از نمره ۹ نداشت…اون شاهکار رو تو نقد می کنی؟…اینقدر خوب بود که طرفدار های گات و بریکینگ بد اومدن عمدا بهش نمره پایین دادن…یه قسمت پارت دو فصل سه اتک می ارزه به کل سورد ارت انلاین بعد تو می گی بد بود؟

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما. درسته، نمره کمتر از ۹ نداشت. منم نگفتم بد بود. بلکه به نسبت قبل خوب نبود. ولی اینم درنظر بگیرید که نمره همیشه ملاک نیست. مثلا در گیم آف ترونز، فصل‌های آخر از یه سری انظار به نسبت قبل، گند زد. ولی بازم نمره بالایی داشت. اتک آن تایتان هم از نظر داستانی همچنان در نیمه دوم خوب بود. ولی مثل نیمه اول نبود. نیمه اول هر قسمت که می‌دیدی فک آدم باز می‌موند. اما نیمه دوم، هر قسمت که شروع می‌شد، در اوج داستان، تموم می‌شد. قسمت بعد هم یه طوری رفتار می‌کرد که انگار چیزی خاصی در ابهت پایانی قسمت قبل نبود. حتی با اینکه یه ادامه با شفاف سازی داستانی بسیار و خوب بود، ولی در حداکثر ظرفیت نبود. یه جورایی به خاطر وقت کمی بود که اختصاص به ساخت دادند. وگرنه ظرفیت بالاتری داشت. هنر شمشیرزنی آنلاین هم به نسبت قبل شاهکار شده. که اینم باز به نظرتون بستگی داره. مثلا انیمه شیطان کش که خیلی معروف شده، از نظر من، از نظر داستانی هیچی بارش نیست. یا انیمه Fate Zero به نظر من از Attack on Titan بهتر بود. اینا به سلیقه و نظر فرد برمی‌گرده. ولی همه با هم، اینا رو جزو لیست بهترین‌ها قرار می‌دیم. چه رتبه اول چه آخر!
   اینم که می‌گی یه قسمت اتک به کل هنر شمشیرزنی آنلاین می‌ارزه بازم بسته به سلیقه و نظر فرد داره‌. مثلا من با این قضیه که یه قسمت از اتک به کل ابهت فصل اول و نیمه دوم فصل سوم بی‌ارزه، اصلأ موافق نیستم. مثل این می‌مونه که تو جنگ‌های صلیبی با اینکه ۱۰۰تا شمشیرزن داری در مقابل ۱۰۰ تبردار. تو بیای و در حالی که می‌تونی با خسارت متوسط به بالا پیروز شی، دوتا شمشیرزن برداری و بری به جنگ صدتا تبردار! همون اول کار به فنا می‌ری! یعنی حمله به تایتان و خیلی از انیمه‌ها با ترکیبی که از قسمت‌های مختلف دارند، تبدیل به یه انیمه خوب شدند. پس یه قسمت رو در مقابل یه سری کامل قرار ندید.
   همچنین متشکر از شما که ما رو دنبال می‌کنید و بدرود

   1. محمد مهدی پرویش

    کاملا حرفتون درسته و به سلیقه ربط داره ولی من خودم نیمه دوم فصل سه attack on titan(shingeki no kyojin) رو خیلی بیشتر از نیمه اول دوست دارم . من قبل اینکه نیمه دوم شروع بشه مانگاش رو خونده بودم و حتی سر سوزن هم از مانگا کم و زیاد نداشته و از نظر من هم مانگاش هم انیمش خیلی خوبن! از اونجایی که مانگا رو خوندم فقط منتظرم فصل بعدی بیاد و واکنشتون رو به اتفاقاتش ببینم ^_^ فقط همینو میگم که یک پایان حماسی و تاریخی داره رقم میخوره ! دو سه چپتر دیگه به پایانش نمونده از اونجایی که هر ماه یک چپتر میاد نهایت تا عید تموم میشه پیشنهاد میکنم حتما مانگا رو بخونین

   2. Alireza.

    همان طور که خودتان گفتید اینکه چه انیمه ‌ای بهتره از نظر هر کس متفاوته و بیشتر سلیقه‌ای هست اما به طور فنی هم تاحدودی میشه بررسیش کرد که من ، خب من هنر شمشیر زنی آنلاین رو ندیدم البته میخواستم ببینم اما هر وقت یه نگاه به کاراکترها میندازم میبینم خیلی معمولی و ساده طراحی شدن (برخلاف attack که داخل نیمه دوم فصل سوم کاراکترها هم طراحی خوبی داشتن هم رنگ آمیزی سایه گذاری عالی‌ای داشتن) البته من انیمه آکادمی قهرمان من رو دیدم خوشم امده با اینکه طراحی ساده‌ای داره(حتی بعضی‌ها بچگونه میدوننش) ولی حداقل شخصیت‌ها شبیه هم نیستن و داستانش هم جذابه.بعد از ان طرف خلاصه داستانش هم دوبار خواندم از انجا که اگه شروع داستان همینطوری باشه که توضیح داده برای بنده حقیر زیادی غیر قابل درکه چون اینطوری پر از گاف باگ داستانی داره ، اما همین attack آدم مقدمه شو میخوانه میفهمه یه چیز جذاب تو چنته داره ، بنظرم مثالتون برای جنگ‌های صلیبی اینطوری درسته فکر کنید ۱۰۰تا سربازه برده (از انها که یه آتیش گرفتن دستشون خودشونو خونه دشمنو آتیش میزنند) با ۱۰۰تا سرباز شمشیر زن میخوان بجنگن از انطرف ۷یا ۸تا شمشیر زن کافیه برای ان ۱۰۰نفر ، البته بازم میگم این بحث سلیقه‌ای هست مثلا داستان این انیمه برای شما خیلی جذابتر از attack باشه، من همانطور که بالاتر گفتم چون این انیمه رو ندیدم نمیتوانم با اطمینان چیزی بگم چون حتی یه قسمت هم از هنر شمشر زنی آنلاین ندیدم و تمام این مقایسه هم از روی خلاصه داستان و طراحی کاراکترها کردم .

  2. علی درستکار

   با سلام خدمت شما پریای عزیز
   من هم نظرم با آقای سعادتی یکیه
   انیمیت تو نیمه دوم فصل سوم اتک واقعا افتش مشهود بود و جا داشت خیلی بهتر باشه
   اگه بخوایم دو انیمه هنر و اتک رو از لحاظ اون مقایسه کنیم هنر شمشیرزنی بیشتر انیمیت و انیمیشنش با ثبات بوده نمیگم عالی بوده ولی خوب بوده
   از لحاظ موسیقی دو اثر عالی هستند گرچه بنده موسیقی هنر شمشیرزنی رو بیشتر میپسندم
   از لحاظ داستان اتک در کل نسبت به هنر شمشیرزنی برتری داره اما هنر شمشیرزنی یک نیم فصل عالی در فصل اول داشت از فصل دوم که متوسط بود بگذریم به نظرم این سری جدید در حال پخش واقعا داستانی زیبا داره مخصوصا نیم فصل در حال پخش که در عین حال از لحاظ انیمیت به بلوغ رسیده
   پس هردو انیمه نقاط ضعف و قوت خود رو دارند و نمیشه فقط از یک وجه به این موضوع نگاه کرد

   1. علی درستکار

    پوریا
    ببخشید

 3. دانیال

  سلام،خیلی ممنون بابت بررسیتون فقط سایت نونوار شده چرا قزازه از این به بعد اینجوری باشه سایت یا نه؟

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما و متشکر از نظر شما!
   ولی مغز کوچک من، منظورتون رو از سوالتون نفهمید. قربون دستتون یه توضیح می‌دید.

  2. علی دست پیمان

   نظر تو چیه ؟ برای تست رانش کردیم اما احتمال زیاد میریم رو اون تم

   1. Alireza.

    اگه نظر من ارزشی داشته باشه میگم ان تم قبلی بهتر بود یجورایی همه چی منظم بود و عادت هم کرده بودیم البته این هم یه خوبی داره اینکه میشه پاسخ داد به نظری چون داخل تم قبلی من هر کاری میکردم نمیتوانستم به یه نظر پاسخ بدم ولی در کل قبلیه بهتره اگه قبلیرو برگدونید و امکان پاسخ برای هر نظر رو برای کاربران بزارین عالی میشه در هر صورت نظر مدیران و نویسندگان سایت هست که تعیین کننده.

 4. محمد مهدی پرویش

  این انیمه به شدت عالی داره پیش میره و تمام انتظاراتم رو برآورده کرده!!!! فقط نیمه دوم قصل سوم attack on titan هم کم از شاهکار نداشته از نظر من 🙂 بگذریم دو نکته من رو خیلی آزار داد توی این دو قسمت یکی اینکه یه صحنه که از بالای نبرد گرفته شده بود تمام افراد با یک الگو مبارزه میکردن انگار یک نفرشون رو درست کرده بودن و بقیه رو کپی پیست کرده بودن و یه خورده تایم بندیشون رو عقب و جلو تا صحنه پر شه مورد بعدی هم شخصیت پردازی شوالیه جدید که خیلی افتضاح بود!! آخه لامصب تو زدی دوستتو کشتی بعد وقتی یادش میوفتی به جای اینکه ناراحت بشی نیرو میگیری؟؟؟؟ ولی بقیه نکات عالی کار شده بودن مخصوصا اینکا چطوری نبرد رو نشون میدادن که بدون سردرگمی از کل گردان ها باخبر بودیم ، الان من درحال خوندن مانگای توکیو غول هستم و با دیدن صحنه به یاد اومدن خاطرات کانکی با خودم گفتم ای کاش کیریتو هم همین شکلی همه چی یادش بیاد 🙂 که قطعا هم میاد و به نظرم نیمه اول این فصل با همین اتفاق تموم میشه . با تشکر از زحمتتون که همین طور با قدرت به جلو میرین

  پ.ن:کسی نمیدونه وقتی این نیمه تموم شد نیمه دوم از کی پخشش شروع میشه؟

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   واقعاً عالی شده این فصل، کلا آبروی هنر شمشیرزنی آنلاین رو خریده! نیمه دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان Attack on Titan هم از نظر داستانی خوب بود. ولی از نظر طراحی و انیمیت به نیمه اول نمی‌رسید.
   در مورد الگوی جرکت، کلا ژاپنی ها وقتی ترکیبی از سه‌بعدی و دوبعدی رو در کار میارن، عمدتاً یه همچین اتفاقی می‌افتد.
   در مورد شوالیه جدید هم راست می‌گید، ولی اگه دقت کنید، دوستش بهش گفت که یه شوالیه خوب شو. به جای منم بشو. خوب همین فکر کنم باعث نیرو گرفتنش می‌‌شه. اما قبلش، باعث ترسش!
   کانکی و کیریتو از قدیم جزو شخصیت های پیشکسوت بودن، کم چیزی نیست که شبیه بشن. ولی هرکدام خاص هستند. نیمه اول هم با اینکه ممکنه همون‌طور که گفتی تموم شه، اما هرجوری می‌خواد تموم بشه،‌ ولی خوب تموم بشه! تا نیمه دوم که مثل نیمه دوم حمله به تایتان قراره در بهار پخش بشه، به فنا نره!
   همچنین متشکر از شما که ما رو دنبال می‌کنید و بدرود

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *