بررسی قسمت اول فصل دوم Re:Zero بازگشتی طوفانی برای انیمه
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت اول فصل دوم Re:Zero بازگشتی طوفانی برای انیمه 

بررسی قسمت اول فصل دوم Re:Zero − Starting Life in Another World بازگشتی درخور انیمه ریزیرو re zero

با سلام و درود خدمت دنبال کنندگان همیشگی مجله اینترنتی وارونه. مخصوصا دنبال کنندگان بخش پرهوادار انیمه. با بررسی قسمت اول از فصل دوم انیمه Re:Zero همراه شما هستیم! بعد از بررسی فصل اول انیمه Re:Zero حال مجله وارونه تصمیم گرفته که فصل دوم انیمه Re:Zero را به صورت قسمتی بررسی کند! پس همراه با بررسی قسمتی فصل دوم انیمه Re:Zero همراه مجله واروه بمانید!

نحوه بررسی انیمه Re:Zero نیز مانند تمامی بررسی های انیمه ای در مجله وارونه خواهد بود. یعنی اینکه ما به داستان، شخصیت پردازی، طراحی، موسیقی و دیگر جنبه های انیمه نگاهی انداخته و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین شما می‌توانید سایر مطالب مرتبط با بررسی انیمه رو از بخش بررسی انیمه مجله وارونه مطالعه و دنبال کنید.


قبل از بررسی انیمه شروع زندگی از صفر در دنیایی دیگر Ri:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu، مطالب زیر بهتون می‌چسبه. از من گفتن بود!


نکاتی که قبل از خواندن بررسی بررسی قسمت اول فصل دوم Re:Zero باید به خاطر بسپارید!

1_ در صورت علاقه، شما می‌توانید، به کانال نماشای، کانال یوتوب و کانال اینستاگرام ما مراجعه و آن ها را دنبال کنید. یا برای اطلاع رسانی بهتر، نوتیفیکیشن سایت رو فعال کنید.

2_ در هنگام نظر دادن در هر مطلبی، در مجله وارونه، خواهشمندم که از تبلیغ و نام بردن سایر سایت‌های فارسی و مخصوصاً عمل ناپسند اسپویل و بحث‌های بی‌خود خودداری کنید. تا مجبور نباشیم تا با شما و خودمان برخورد کنیم.

3_ در هنگام مطالعه، چشم های خود را از صفحه برندارید. مگر هر ۲۰ دقیقه و به مدت ۲۰ ثانیه تا در این گرانی‌ها به عینک احتیاج نداشته باشید.

4_ یادتان نرود که ما در بررسی های قسمتی وارد لایه به لایه داستان می شویم! پس وجود برخی اسپویلر ها در این متن کاملا واضح است! 


شروعی بسیار بی رحم برای سوبارو

بررسی قسمت اول فصل دوم Re:Zero

اول از همه در قسمت اول دوباره صحنه پس از تیتراژ نسخه ادیت شده پخش می شود. سازندگان در حق کسی نامردی نمی کنند و با قرار دادن این صحنه قصد دارند تا مطمئن شوند تمامی مخاطبین این صحنه را دیده و متوجه آن شده اند. خود این صحنه نیز بسیار خوش ساخت است و برای شروع فصل دوم انیمه ریزیرو بسیار مناسب می باشد. در این صحنه ما متوجه می شویم که رم یک بار دیگر از خاطرات همه کسانی که او را می شناسند پاک شده است. البته که سوباروی بیچاره از این قاعده مستثنی است. اینکه چرا سوبارو مانند تمامی افراد خاطرات خود را از دست نمی دهد نیز سوال بزرگ دیگری است. که انیمه Re:Zero هنوز به آن پاسخ نداده است!

بعد از تمام شدن این سکانس بلافاصله به سراغ رم و کروش می رویم که از جنگ با وال سفید در حال بازگشت به پایتخت هستند. ناگهان به آن ها حمله می شود و تمامی سربازان یا کشته و یا مجروح می شوند. دست کوروش نیز توسط یکی از افرادی که به آن‌ها حمله کرده است قطع می شود. در واقع سربازانی که موفق به شکست وال سفید شده اند. توسط دو نفر به طرز وحشتناکی شکست می خورند!


اسقف های اعظم گناهان شکم پرستی و طمع!

بررسی قسمت اول فصل دوم Re:Zero

یکی از این افراد خود را کورنیاس و به عنوان اسقف اعظم فرقه ساحره و نماینده گناه طمع معرفی می کند. دیگری نیز خود را با نام باتنکایتوس و به عنوان اسقف اعظم فرقه ساحره و نماینده گناه شکم پرستی معرفی می کند. این دو نفر در حدی قوی هستند که وال سفید را حیوان خانگی خود می دانند! تا این نقظه از انیمه ما شاهد سه نفر از اسقف های اعظم گناه بوده ایم. البته طبق حرف های پلتگیوس همان نماینده تنبلی، سوبارو نیز یکی از این اسقف های اعظم است! این نکته کاملا از آن جایی که سوبارو ارتباط زیادی با ساحره دارد، منطقی به نظر می آید.

نکته جالب این دو شخصیت تازه رفتار آن‌ها می باشد. به نظر می آید تمامی نمایندگان گناه رفتاری دیوانه وار از خود نشان می دهند. این نکته به طور واضحی در تنبلی و شکم پرستی قابل مشاهده است. اما طمع شخصیت جالب تری از خود به نمایش می گذارد. در این نقطه از فصل دوم انیمه ری زیرو re zero مشخص است که این اسقف ها نقش پررنگی در پیشرفت داستان خواهند داشت.

راستی یادتون نره پیج اینستاگرام انیمه، یوتوب و نماشای ما رو فالوو کنید.

مبارزه رم با این دو نفر بسیار سریع تمام می شود. اما چندین سوال در همین مبارزه به جا می ماند. یکی اینکه چرا باتنکایتوس رم را به قتل نمی رساند و به جای کشتن او را از خاطرات پاک می کند! طبق گفته های پاک این قدرت همان شکم پرستی است که باعث پاک شدن خاطرات می شود! از جایی که وال سفید نیز حیوان خانگی همین شکم پرستی بوده است. تعجبی ندارد که او هم از همین قدرت استفاده کرده باشد.


سوباروی ناتوان دربرابر اتفاقات! 

بررسی قسمت اول فصل دوم Re:Zero

بعد از پیدا کردن بدن به خواب رفته رم توسط سوبارو او خود را با چاقویی می کشد تا به گذشته بازگردد و جلوی این اتفاقات را بگیرد. اما متوجه می شود که زمان زنده شدنش دوباره تغییر کرده است. حال تنها کاری که از دست سوبارو بر می آید. پیدا کردن راه حلی برای خنثی کردن جادوی شکم پرستی می باشد. البته ظاهرا رم تنها کسی نیست که دچار این جادو شده است و افراد زیاد دیگری هم در سراسر کشور به خواب عمیقی که به نام بیماری زیبای خفته شناخته می شود، رفته اند.

ظاهرا این موضوع که سوبارو نمی تواند با بازگشت به وسیله مرگ کمکی به رم کند برای او درد آور باشد. خود شخص بنده در جای جای داستان Re:Zero گهگاهی احساس می کنم که سوبارو به طرز مسخره ای بدبخت و بد شانس است. اما به نظر من نصف جذابیت انیمه Re:Zero مقابله و دوری سوبارو از دیوانه شدن و فروپاشی ذهنی است! 

صحبت های فلیس راجب املیا نیز نکته جالب دیگری بود که نشان داد هنوز هم جو منفی بالایی نسبت به املیا وجود دارد. البته حرف های فلیس نیز منطقی به نظر می رسیدند. اما کوروشی که خاطرات خود را به طور کامل از دست داده است با این موضوع مخالفت می کند. علاوه بر پیدا کردن راهی برای برگرداندن رم، سوبارو باید راهی پیدا کند تا امیلیا نزد مردم پذیرفته شود. زیرا ظاهرا انتخابات برای انتخاب پادشاه کشور نزدیک است.


آینده ای کاملا نامعلوم!

در کل این قسمت حکم پیش در آمدی برای فصل دوم انیمه را داشت و مطمعنا اتفاقات این قسمت بر تمام این فصل تاثیراتی را خواهند گذاشت. احساس می کنم که در فصل دوم انیمه قرار است تا به سوالات مخاطب درباره دنیای ری زیرو تا حد زیادی پاسخ داده شود. البته تنها راه فهمیدن این پاسخ ها صبر کردن است.

بررسی قسمت اول فصل دوم Re:Zero

طراحی و موسیقی 

ظاهرا طراحی فصل دوم نیز شباهت زیادی به طراحی در فصل اول دارد. طراحی در انیمه Re:Zero بسیار پخته است. استودو White Fox از نظر طراحی همیشه عالی عمل کرده است و هیچ ترسی در این زمینه برای مخاطب وجود ندارد. تعداد صحنه های CG در طول انیمه ریزیرو بسیار کم است و این نکته قابل توجهی است. طراحی این قسمت مانند گذشته رنگارنگ و پر جزییات بود. هنوز هم در نشان دادن احساسات با حالات چهره انیمه ریزیرو بسیار خوب عمل کرده است. به طوری که در لحظات آخر انیمه ما کاملا شاهد حس غم و خستگی در چهره سوبارو بودیم!

Kenichiro Suehiro نیز برای ساختن موسیقی این فصل بازگشته است. این هنرمند که ساخت موسیقی انیمه Fire Force را نیز بر عهده داتشه است تا به حال آثاری خوبی از خود نشان داده است. موسیقی در این قسمت نیز آن چنان به چشم نمی آمد. اما در بعضی از صحنه ها مانند صحنه مبارزه رم با طمع و شکم پرستی و صحنه دلداری دادن سوبارو توسط امیلیا بسیار عالی کار شده بود. البته نبود اوپنینگ و اندینگ در قسمت اول نیز نکته جالب دیگری بود!


بعد از بررسی انیمه شروع زندگی از صفر در دنیایی دیگر Re:Zero − Starting Life in Another World، مطالب زیر بهتون می‌چسبه. از من گفتن بود!


چه چیزی در قسمت دوم اینمه Re Zero در انتظار ماست!

پیشگویی داستان انیمه Re:Zero یکی از سخت ترین کار های ممکن است. زیرا انیمه بار ها ثابت کرده است که دنیای انیمه ریزیرو بسیار پیچیده و چند لایه است. البته چیزی که مشخص است تلاش سوبارو برای برگرداندن رم و همینطور تلاش او برای برنده کردن امیلیا در انتخابات است. نقش فرقه ساحره نیز در آینده داستان با توجه به بلایی که بر سر رم آوردند مشخص تر شده است. حال اگر آنها به سراغ سوبارو نیز نروند، سوبارو به سراغ آن ها خواهد رفت! پس مقابله سوبارو با این هیولاها نیز نکته دیگری است که واضحا در این فصل شاهد آن خواهیم بود.

امیدوارم از بررسی قسمت اول فصل دوم انیمه ریزیرو Re:Zero راضی بوده باشید! لطفا نطرات خود را درباره این قسمت و همچنین آینده داستان با مجله اینترنتی وارونه به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

18 دیدگاه

 1. .

  سلام. خسته نباشید و دمتون گرم.
  یک سوال برام پیش اومد:
  الان ما دیدیم تا حالا که مرگ هر دفعه سخته حتی با دونستم این که دوباره زنده میشی. این رو میشه با کسی مثل «ددپول» مقایسه کرد که چون می‌دونه زنده میمونه خل بازی در میاره و دنباله مرگه!
  می‌دونم نو دو دنیای متفاوت هستند اما میشه لطفاً مقایسه کنید؟!
  بازم دمتون گرم

  1. علیرضا کرم الهی

   با سلام، قضیه ددپول با سوبارو خیلی متفاوته، ددپول ورواقع نمیمیره، اما سوبارو مرگ رو تجربه می کنه، برا همین قضیه برای سوبارو سخته

 2. ایلیا

  با عرض سلام وخسته نباشید.خب مثل همیشه نقدتون عالی بود و باید منتظر موند دو سه قسمت دیگه پخش بشه تا اطلاعات درست درمونی گرفت ولی یکی از چیز هایی که بهش اشاره نشده اون انجیله که چرا همه ازش میترسن؟شاید از طریق اون ساحره به افرادش دستورات رو صادر میکنه و بهشون قدرت میده.

  1. علیرضا کرم الهی

   با سلام، بله واقعا هنوز یک علامت سواله درون داستان

 3. یه اوتاکو

  سلام نقد خیلی خوبی بود!
  یه سوال برام میش اومده.
  با اینکه سوبارو با مرگ نمی تونه به موقع عقب برگرده و درست برمی گرده به اون کالاسکه پیش امیلیا،ولی اگه دوباره همون لحظه که توی کالاسکه هس خودشو بکشه،عقب تر نمیره؟؟ یعنی دوبار پشت سرهم بمیره!

  1. علیرضا کرم الهی

   با سلام، قدرت سوبارو این جوری کار کنه، درواقع بار ها گفته شده قدرتش مثل سیو پوینت بازی های ویدیویی هستش، شما بعد از سیو درجا بمیرید یا یک ساعت بدون سیو مجدد دوباره به همون نقطه بر میگردید، متاسفانه سوبارو هم همینجوریه!

 4. NIMA

  سلام
  خیلی ممنون از بررسی این انیمه بی نظیر که بعد چهار سال یه شروع طوفانی داشت و نشون داد فصل دومی بی نظیری در راهه
  من یکی سوالی واسم پیش اومده هنگام مبارزه کورش و کورنیاس دست کورش قطع میشه و خوب تا زمانی که سوبارو خودشو میکشه دستش هنوز قطع ولی بار دوم که سوبارو زنده میشه و جلسه بین اعضا اتحاد شکل میگیره هر دو دست کورش سالمه
  این الان اشتباه سازندگان بوده یا دلیلی داره که دستش سالم مونده؟

  1. هیولا

   اونجا که کورش رو نشون میده که دستش قطع کنارش یکی هست که داره جادوی درمانی اجرا میکنه احتمالا با همون دستش رو خوب کردن.

 5. alireza

  سلام داخل مانگا اون قسمت 18 که هنوز افسرده هست بعد از اون جریانای بتلگیوس یه قسمت هس که رم همراه سوبارو میرن زندگی میکنن و سوبارو بعد مرگ طبیعی:(((( دوباره تو چک پوینت قبل جنگ با وال بر میگرده …..خواستین گوگلش کنین جالبه

  1. علیرضا کرم الهی

   اره اسمش if rem هستش! به احتمال زیاد کل رمان های ریزیرو رو توی هفته بعد معرفی کنیم!

  2. علیرضا کرم الهی

   حقیقتا نه دست خوب نشون داده شد و هم داده نشد! من خودم روی این ماجرا خیلی اذیت شدم، ولی فکر کنم باید دلیلی زیر سر این ماجرا باشه! چون استودیو وایت فاکس به ریزه کاری معروفه! همچین اشتباه فاحشی حقیقتا از این استودیو بعیده. حدس من اینه که دستشو با استفاده از جادو پیوند زدن. باید صبر کنیم ببینیم چی میشه

 6. Masiha

  سلام خدمت شما. خیلی ممنون از نقد خوبتون. توی اون صحنه مبارزه رم با شکم پرستی همون طور که yaxzini7 گفتن چند تصویر نشون داده میشه که خیلی سریع رد میشه و به طور واضح دیده نمیشه ولی معلومه که رم و سوبارو رو نشون میده که بچه دار شدن. البته به نظر من این صحنه خیلی مهم نبود و فقط تصاویر و ذهنیات رم رو نشون میده.

  1. علیرضا کرم الهی

   با سلام، بله خودمم الان متوجه هش شدم، ولی این صحنه خیلی بی اهمیته!! چون تاثیری در داستان ننی زاره! در کل اشاره ای به داستان if remهستش که یه داستان زوری برای راضی کردن طرفدارهای رم هستش. اینجام به احتمال زیاد برای همین این صحنه رو اضافه کردن!

 7. yaxzini7

  د اداش بهت پیشنهاد میکنم این قسمت رو دوباره ببینی
  وقتی شکم پرستی داره به رم حمله میکنه چندتا صحنه نمایش داده میشه که سوبارو و رم با بچه هاشون هستن
  خیلی سریع نمایش داده میشه منم اولش نفهمیدم تو اپ TVTIME دیدم
  خودتم خواستی از برنامه استفاده کن واسه نقد ها و برسی هایی که میکنی مفیده

  دمتم گرم
  اسپم
  به نظرم یه سایت مخصوص انیمه بزارین مثلا زومیت و زومجی که گیم و tech جدا هست
  هرچند هزینه ها زیاد میشه ولی در هر صورت

  1. علیرضا کرم الهی

   با سلام، من خودم اون صحنه رو چند بار دیدم و هیچ چیز خاصی به طوری که شما می گین داخلش نبوده! بعدشم کی رم و سوبارو بچه دار شدن ما خبر نداریم😒 اصلا شما مطمئنید انیمه رو کامل دیدید؟ به هر حال ممنون از نظر و پیشنهادتون!

   1. M

    داشت این صحنه رو قربان ، موقعی که شکم پرستی خاطرات و اسم رم رو می خوره خیلی سریع چند تا تصویر از ذهن رم میگذره که پیش سوبارو هستش و ظاهرا ازدواج کردن و بچه دار شدن.انگار که این صحنه ها مربوط میشه به خط زمانی if rem.توی این خط رم پیشنهادی که سوبارو توی قسمت ۱۸ بهش میده رو رد نمی کنه و با هم فرار می کنن و ازدواج می کنن.البته من خودم این داستان if rem رو نخوندم و طبق شنیده هام اینا رو نوشتم و تا جایی که مطلعم سری های if ارتباطی با خط داستان اصلی ندارن و هنوز معلوم نیست عوامل انیمه چرا اون صحنه ها رو اُوردن.شاید قصد دارن تا if rem رو بصورت ova یا سینمایی منتشر کنن و قصد تبلیغ داشتن.

    1. علیرضا کرم الهی

     با سلام عزیز، من خودم این داستانو خوندم و متوجه ام که what if ها چی هستن، در کل قراره هفت تا از این سری نوشته بشه قربان!!! اولا اون داستانا هیچ ربطی به خط زمانی اصلی ندارن و یه جوری نمایانگر یک گناه کبیره هستند! باتشکر قربان!!!

  2. علیرضا کرم الهی

   با سلام، اون صحنه رو دیدم! اتفاقا در کسری از ثانبه اتفاق میافته! وای حقیقتا چیزه خاصی نی! من میتونم در این زمینه به شما قول بدم این مورد در داستان هیچ ربطی نداره، اشارش هم به یه داستان what if هستش که رم با سوبارو فرار میکنه! حالا احتمالا رم قبل از اینکه شکست بخوره داشته فکر میکرده اگه با سوبارو فرار میکرد چه قدر خوب میشد و……! و همچنین تشکر بابت نظر و پیشنهادتون!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *