بررسی قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

تو این دنیا قدرت تنها چیزیه که ارزش داره !

با بررسی قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan در خدمت شما عزیزان هستم. از همین ابتدا باید بگم این قسمت یکی از احساسی ترین قسمت های فصل سوم بود. جدا از دیالوگ های فوق العاده، موسیقی، کادر بندی دوربین، نقاشی های زیبا و سرانجام کارگردانی فوق العاده و استفاده به جا از تکنیک استیل فریم… باعث شد این قسمت به یکی از تاثیرگذارترین قسمت های این فصل مبدل بشه!

بطور کل این قسمت اختصاص داره به گذشته کنی و اتفاقات و تجربیاتی که این آدم داشته ، بخش هایی هم از گذشته لیوای، یوری و … نمایش داده میشه، اما جدا از این در سکانس پایانی داستان، سرانجام راینر برتولد و تایتان میمونی نمایش داده میشن و برای اولین بار ما شاهد رایدر یا انسان درون تایتان میمونی هستیم ! شخصی مرموز با موهای بلوند!!!!

در ادامه با بررسی قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan همراه من باشید،درضمن شما می تونید بررسی قسمت های قبل رو هم از اینجا بخونید.

یوری

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan
این سکانس و نحوه بلاک کردن چاقو توسط یوری فوق العاده بود

خب بعد پیش نمایش قسمت قبل و حدسیات درستی که شما دوستان داشتید، مشخص میشه یوری دوست قدیمی کنی هستش، اما نحوه آشنایی و برخورد این دو باهم بسیار جذاب بود.

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan
تایتان یوری بسیار شبیه تایتان راد ریس هستش!! صورت و شکم رو به زمین!!! از طرف دیگه به نظر میرسه تو این تصویر تایتان یوری بصورت کامل لود نشده! مثل اوایل تایتان ارن که نمیتونسته بصورت کامل تبدیل بشه!

یوری بعد از اینکه متوجه میشه کنی از خانواده آکرمن هستش، از درون تایتانش بیرون میاد و به احترام و عذر خواهی از کنی بابت قتل عام خانواده آکرمن تحت نام پادشاه عذرخواهی میکنه!!! کنی وقتی این صحنه رو میبینه، اسیر مرام و منش پادشاه میشه و تصمیم میگیره به پادشاه کمک کنه! با این کمک از سمتی هم جلوی قتل عام آکرمن ها رو میگیره! حرکتی هوشمندانه که نشان از هوش و معرفت کنی میده!

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

نکته جالب این قسمت شخصیت عجیب و قابل احترام یوری هست، چیزی که باعث میشه تفکر ما راجع به خاندان سلطنتی تغییر کنه! دلایلی وجود داره که خاندان سلطنتی و پادشاه اول نمی خوان بشریت نجات پیدا کنه، اما این دلالیل برای ما مشخص نیست و تنها کسی که قدرت تایتان موسس رو داره میتونه به این اسرار دسترسی داشته باشه!

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

از طرف دیگه یوری به عنوان یک پادشاه با ایدئولوژی ساخت یک بهشت پشت دیوارها سالیان سال برای بقا مردم و دیوارها اقدام به جنایت، دروغ گفتن و فریب اذهان عمومی کرده ، با این هدف مقدس و والا که انسانیت را متحد داخل دیوارها نگه داره!

اما وقتی زمان مرگش میرسه به کنی اعتراف میکنه، اشتباه کرده! و تلاشش بیهوده بوده!  

خداحافظ کنی!

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

کنی از همون قسمت اول فصل سوم و ورود خشونت آمیزش به داستان نشون داد که آدم خاصی هستش! و کم کم از یک هیولای آدم کش تبدیل میشه به شخصیت قابل احترام و دوست داشتنی! (برای خود من یکی که همینطور بوده! )

شخصیتی که نه دنبال قهرمان شدنه، نه حرف زیادی برا گفتن داره! تنها چیزی که دنبالشه قدرته! اما با اینحال هنوز مرام و معرفت رو تو خودش نکشته!

یک آکرمن که برای فرار از چنگال ارتش و پادشاهی که تصمیم به قتل و عام خانوادش گرفته، دست به دفاع از خودش و آدم کشی میزنه! کنی نمونه بارز قهرمان های دنیای مدرن هستش! شخصیتی که در اصل یک بازمانده هست و همیشه برای زنده موندن درحال تلاش بوده! نه ایدئولوژی خاصی داشته نه اسیر ایدئولوژی خاصی شده ! فقط سعی کرده برای زنده موندن بجنگه! قوی باشه تا نمیره بتونه بیشتر عمر کنه و بیشتر ببینه ! آرزوی بزرگش هم دیدن دنیا از چشم تایتان و تجربه دانایی پادشاه اول بوده!

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan
این تصویر برای من خیلی عجیب بود این شهر خیلی با همه شهر هایی که تا الان به ما نشون داده شده فرق میکنه ! ساختمون های عجیب و ستون هایی عجیب تر!!!

در اینفوگرافی این قسمت هم به خانواده آکرمن ها اشاره شد و قدرت خاصشون! که با این تصویر به نظرم در ادامه از آکرمن ها و رابطشون با شاه اول بیشتر خواهیم دید!

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

نقشی که کنی برای لیوای ایفا میکنه بسیار جالب و تاثیرگذار هستش! کنی نمی خواد پدر کسی باشه چون خودش رو در این قالب نمی بینه! از طرف دیگه تنها یک چیز رو خوب بلده، راه زنده موندن تو زیرزمین! واسه همین هرچی بلده یاده لیوای میده تا لیوای بتونه تو اون شرایط زنده بمونه و تبدیل بشه به آدمی که الان هست!

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

تو دنیای واقعی هم میلیون میلیون ادم فدا میشن تا یه نفر بتونه از زیرزمین بیاد روی زمین! و این موضوع به خوبی در مقیاسی کوچکتر در دنیای سورئال حمله به تایتان به نمایش گذاشته میشه!

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

این یعنی کنی تونسته تاثیر مثبتی روی رشد لیوای بزاره و تربیت کنی باعث شده تا لیوای بتونه از زیرزمین نجات پیدا کنه و تبدیل به آدم بهتری از کنی بشه !

جدا از همه این مسائل ذهنیت و دید کنی نسبت به جهان پیرامونش فوق العاده اس ! کنی  همه مردم رو اسیر میدونه ! کنی میگه هر کسی باید مست از چیزی باشه تا بتونه ادامه بده! مست قدرت، خانواده، مذهب و…. به غول کنی هر کسی بنده یه چیزیه! حتی پادشاه اول! و حتی خودش که مست قدرته ( کنی منو یاد John Doe قاتل سریالی فیلم هفت ساخته دیوید فینچر میندازه !)

و در نهایت کنی تمام عیار بودن خودش رو ثابت میکنه و سرنگ تبدیل کننده رو میده به لیوای و به نوعی لیوای رو آدم لایق تری نسبت خودش میدونه به همین خاطر به جای اینکه با خودخواهی برای بیشتر زنده موندن تلاش کنه و خودش رو تبدیل به تایتان کنه ، سرنگ رو به لیوای میده و یک قدم مثبت برای بشریت بر میداره!

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan
حالا لیوای می خواد با این سرنگ چی کار کنه ؟ به نظر من این سرنگ نقش مهمی در ادامه ایفا میکنه !

آها تا یادم نرفته باید بگم صحنه مرگ کنی حرف نداشت!

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

ملکه ای از جنس شجاعت !

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

با نمایش خیره کننده ای که تو این چند قسمت اخیر هیستوریا از خودش به نمایش گذاشته! باید هم با حمایت مردم مواجه بشه! مردمی که به چشم دیدن این خانم بزرگترین تایتان رو از پا در اورده ! پس دیگه مردم با یک شاه تقلبی سروکار ندارن! بلکه حالا با ملکه ای دانا، شجاع و مهربان طرف هستن که برای نجات جون مردمش، جون خودش رو به خطر میندازه!

اما این وسط به نظر من اروین، از قدرت هیستوریا تعجب کرده و این موضوع باعث میشه به درگیری این دوتا در ادامه فکر کنم!

و سرانجام تایتان میمونی !

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

تایتان میمونی به تنهایی یکی از عجیب ترین و مرموزترین شخصیت هایی هستش که تا به اینجا معرفی شده! بعد از پایان فصل دوم همه انتظار داشتن تا مجددا با این موجود عجیب روبرو بشن، اما این موضوع تا قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan به طول انجامید! و بالاخره با این تایتان عجیب و آدم درونش آشنا میشیم×!

قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan
هیکل برادر حرف نداره! معلومه حسابی تمرین کرده برای این روزا

تایتان میمونی اشاره میکنه برنده شده ! اما کجا و برای چی ؟ آیا نقشه حمله طبق پیش بینی هاش پیش رفته؟ منظور تایتان میمونی از بدست آوردن مختصات چیه؟

و منتظر چه کسی هست و چه کسی قرار پیششون بره ؟ آیا منظور ارن هستش؟

از طرفی شخص درون تایتان چهره عجیبی داره، موهای طلایی با چهره ای شبیه گریشا و البته تایتان خندان یا همون جوکر!!! 

از طرفی با حضور مجدد این شخصیت مشخص میشه تایتان میمون رهبر راینر و تیمش بوده همچنین مسئول حمله به دیوارها ! اما هنوز هدف از حمله به دیوارها کاملا مشخص نیست اما چیزی که به نظر میرسه اینه » تایتان میمونی به دنبال قدرت تایتان بنیان گذار هستش!

 

خب امیدوارم از بررسی این هفته خوشتون اومده باشه ! مثل هر هفته منتظر نظرات و حدسیات جذاب و فوق العاده شما هستم ! اگر چیزی هم جا افتاده لطفا شما تو کامنت ها بهش اشاره کنید!

 

در ادامه بخوانید » بررسی قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

 

همچنین بخوانید

بهترین فیلم هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید / بخش ششم

نگاهی به ۵ سریال برتر در سال ۲۰۱۸

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 
 

137 دیدگاه در “بررسی قسمت دهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

سلام.خسته نباشید.
من هم یه نظریه دارم
اینکه تایتان میمونی پدر اروینه.چون خیلی به هم شباهت دارن

اگه دقت کنیم اون قسمت که پدرش در حال درس دادنه پدررو نشون میده و خب اینها یه نفرن

اینو خبلی ها میگن و استدلال ظاهری هم منطقیه

با سلام و خسته نباشید خدمت شما. نقد زیبایی از قسمت ۱۰ بود. و خواستم نکاتی رو بگم:
1_ انسان درون تایتان میمونی در آخر فصل دوم نمایش داده شده، البته اینجا واضح تر می‌باشد.
2_ به نظرم این که بدن تایتانی کاملا لود بشه، هم به شخص بستگی داره.
3_ الان خاندان سلطنتی آدم بدان یا خوبا؟ (به جز راد رایس که حتماً جز آدم بداس)
4_ همون طور که گفتید شخصیت کنی که در ابتدا یک آدمکش بود، الان شده یک شخصیت قابل احترام و عجب ذهنیتی داره ( آخه چرا مرد ???). که به نظرم یکی از نکات مثبت خیلی از انیمه ها همینه که شخصیت های خیلی بد، در باطن خوب هستن.
5_ اون شهره هم، فکر کنم مال شهرهای زیرزمینی می باشد، که در ova انیمه نشان داده شده.(البته اینجا به نظر اوضاعش بهتر بوده و مثل اینکه دوباره کاری کردم چون دوستان این نکته رو گفتن)
6_ اون متن که میگفت توی دنیای واقعی میلیون میلیون … هم راستش منظورتون رو نفهمیدم.
7_ تو اون قسمت که به ارتباط کنی با قاتل سریالی اشاره کردین، قاتل سریالی رو سرهم نوشتید. و در خطوط آخر منتظر رو منظر نوشتید.
8_ فکر کنم، درگیری بین اروین و هیستوریا پیش نیاد، حالا فوقش مشاجره سیاسی.
9_ فکر کنم علت مبارزه راینر با تایتان میمونی، هم بر سر نجات آنی و دستگیری ارن هستش. که با پیروزی تایتان میمونی، دستگیری ارن اولویت پیدا می‌کنه. (دوستان اشاره کردن)
با تشکر از شما و منتظر مطالب انیمه ای بعدی شما.

ممنون از شما به نکات جالبی اشاره کردین

ممنون از نقد خوبتون
از قسمت تحلیل زندگی لیوای و کنی خوشم اومد

ممنون از شما که مارو دنبال می کنی

دوستان شرمنده اگه بابت چیزی که گفتم( البته قبلش نوشته بودم اسپوله ) ناراحت شدید فقط سعی کردم اطلاعاتی که ی عده دست کاری کردن و تفت دادنو درست کنم ، چون مانگا هنوز تموم نشده هر کسی ی داستان سر هم میکنه که باعث تشویق شدن به خوندن مانگا میشه ( این اتفاق واسه خودمم افتاد) ولی جز اسم یه شخصیت چیز خاصیم نگفتم تو اسپویلم

*در ضمن آقای دست پیمان یه جا اشتباه کردی گفتی شبیه تایتان خندانه ، چون این خودشم اسپویله آخه از چهره تایتان میمون چیزی مشخص نیست جز ته چهره گریشا و موهای طلایی.

ببخشید اگه کسی قسمت ۱۱ با زیر نویس فارسی دیده لطفا لینکش رو بزاره ممنون میشم

سلام. بررسی قسمت 11 رو قرار نمیدین؟

چرا برادر دارم آمادش می کنم ! درگیر قطعی نت و این داستانا شدم !

با بخشی موافق نیستم.
و این رو اثبات هم میکنم.
در ابتدا بگم انجام ندادن چیزی و یا تصادفی انجام دادنش دلیل بر عدم توانایی انجام اون کار نیست.
برای مثال خیلی از عمل های چشمی که الآن انجام میشه به صورت تصادفی شناخته شدند.(خیلی تصادفی)
و این که می فرمایید که ارن تصادفی اون کار رو انجام داد این مثل دیدن دوست دوران دبستان نیست که تصادفی باشه بلکه توانایی انجامش در اون بوده و فقط نمی دونسته که چطور از اون استفاده کنه.
البته من خیلی چیز ها رو نسبت به شما نمی دونم و شاید شما هم به دلیل اسپویل زیاد وارد ماجرا نشدید

بعضیا هستن از سر مریضی اسپویل میکنن
بعضیام هستن که خیلی مریضن و یه چیزو به دروغ اسپویل میکنن!
که از دسته دوم بسیار ممنونم که انقد منو بی اعتماد کرده ن نسبت به اسپویل ها که اسپویلای درست رو هم نادیده میگیرم!!
….
یه نمونه ش:
کسی بود میگفت قدرت خاندان سلطنتی جوری هست که میشه چندین آدم رو از روی یه نفر و حتی با داشتن نمونه خونش بعد از چندسال فاصله ساخت!
میگفت تایتان میمونی ، گریشا ، پیکسس ، بابای آنی ، بابای اروین ، اون یارو استاد دانشکده افسری همگی یه نفرن!!

من واقعا نمی فهمم هدف اینا چیه؟
مثلا یهو میاد راجع به تایتان جوکر حرف می زنه.
آخه میدونی بعضی موقع ها بیننده دچار اشتباه توی چیزی که داستان ارائه داده میشه اون موقع میتونی توی چهارچوب کمکش کنی ولی نه این که اسپویل کنی
آخه نگاه کن!
اومده وسط نظرات یهو نوشته تایتان میمونی فلانیه!
یه جور حرف میزنه انگار خودش با تحقیق و کارآگاه بازی و هوش خودش به این چیزا رسیده!
رفتی اونو خوندی دیگه منم الآن می تونم سرچ کنم همه چی میاد اصا مانگا رو می گیرم می خونم دیگه!!!!
ااااااا!!!!!

کاملا حرفتو قبول دارم
فکر کنم طرف یه جور حس خدایی پیدا میکنه و احساس میکنه خیلی میدونه
تهش هم یه کرمه داره که وسط کار میاد مزخرف میگه حالا با هشدار یا بدون هشدار
بعد دیگه بعضیا اینقدر اسکلن که همونی که مثلا از تحقیقاتشون بدست آوردن و میخان اسپویل کنن رو هم اشتباه میگن و اصلا سطح اول داستان رو هم درک نکردن

زیادم چیزی رو اسپویل نکرد
به قول خودت که همونم اشتباه گفت
*
(این که زک همون میمونه رو که همه میدونن چه اینجا چه جاهای دیگه انقدر بدون اخطار گفتن که ..)

@محمدرضا
ماذا فازا؟؟؟؟
الان هدفت از اسپویل چی بود؟؟؟
اینها رو من نمی تونستم بگم؟؟؟؟؟
درضمن گریشا جزو خاندان سلطنتی نیست. این همسر اولش بود که جزو خاندان سلطنتی بود.

سلام وقتتون بخیر
دیگه قسمت های توکیوغولو بررسی نمیکنید؟

سلام زمانی که قسمت اول بصورت رسمی معرفی شد بررسی شروع میشه

تو ای ام دی بی تاریخ پخش قسمت اول رو زده چند روز پیش

آره دیدم اونجارو ولی اشتباه زده تو ویدیو پیش نمایش تاریخ رو زده 9 اکتبر و هیچ وب سایت معتبری هم اشاره به انتشار قسمت اول نکرده! اختمالا این قسمت برای کشور ژاپن، قبل از انتشار جهانی پخش شده باشه

اقا اینکه میگن قراره نصف فصل 3زمستون بیاد درسته یا الکی میگن
یکی بگه باووو درسته یا نه ??

نه درست نیست اینا همه شایعه هستش فعلا تا اخبار معتبر تری برسه ، اما با توجه به برنامه پخش قبلی این فصل توی 24 پحش میشه

بله درسته

خطر اسپویل
خیلی خیلی اسپویل

.
زک یاگر ( تایتان میمون ) پسر گریشا و تایتان خندان هستش و برادر ناتنی ارن ، گریشا جز خانواده سلطنتی هستش و برای همین از تمام اسرار خبر داشت ، هنوز سه تا تایتان قوی دیگه هستن که هنوز تو داستان حضور ندارن و مانگا هنوز ادامه داره و تموم نشده ، اما فقط سه تا خاندان سلطنتی مشخص شدن و داستان فوق العاده شده. اما جنگ اول بین تایتان ها و انسان ها به زودی شروع میشه و شاهد مبارزه دوباره راینر و ارن و برتولت و ارمین خواهیم بود.

@محمدرضا
ماذا فازا؟؟؟؟
الان هدفت از اسپویل چی بود؟؟؟
اینها رو من نمی تونستم بگم؟؟؟؟؟
درضمن گریشا جزو خاندان سلطنتی نیست. این همسر اولش بود که جزو خاندان سلطنتی بود.

جوگیر 😐

سلام
اقا یه سوالی
اگه نیومده قسمت 11 چرا 20 نفر رفتن تو ای ام دی بی رای دادن؟?
https://m.imdb.com/title/tt8733190/?ref_=m_ttep_ep_ep11

حیف شد نیومد.قسمت ۱۱ و ۱۲ خیلی ناز بود!
می خواستم یه مطلبی رو مطرح کنم
از اونجا که با خوردن یک تایتان شیفتر قدرتش به اون کسی که خورده می رسه،پس ارن الآن در واقع دو تا قدرت داره؟
چون یکی که مال پدرش بود(گریشا هوشمند بود) و یکی هم تایتان موسس.
حالا کار ندارم از کدومش میتونه استفاده کنه ولی تا حالا که از همه ی قدرتای تایتان موسس استفاده کرده!
و خود گریشا چون یه تایتان هوشمند بود بالاخره یه قدرتی داشت دیگه!
بعد چرا ارن قبل از حمله ی غول های عظیم الجثه و زره پوش خواب حمله رو دیده بود؟همین جوری بود یا دلیل خاصی داشته؟

غلطه. ارن هیچوقت نتونسته از تمام قدرت های تایتان موسس استفاده کنه. فقط یک بار نصفه و نیمه اون هم صورت تصادفی تو انتهای فصل دوم استفاده کرد.
در رابطه با سوال دوم هم
دلیل داره . هیچ چیز بی دلیل نیست.
البته خیلی پیچیده تر از این حرف هاست و خیلی قابل توضیح نیست. باید دید انیمه چطوری می خواد توضیح بده. تو مانگا که یه خورده گنگ بود.

سلام به همه امروز خبری شنیدم تو یوتیوب که میگفت احتمالش هست که فصل سه اتک ان تایتان دو پارت بشه و دو قسمت دیگه بیاد و 12 قسمت دیگه برا تابستون سال بعد
من که دیگه صبر نمیکنم میرم مانگا رو میخونم

فکر نکنم این درست باشه.
حداقل تا الآن گروه کارگردانی همچین تصمیمی نگرفته.
فکر نکنم هم بگیره.چون قرار شد این فصل ۲۴ تا ۲۵ قسمت باشه.
اگر هم این چیزی که شما فرمودی باشه یعنی اگر جدا کنن اون میشه فصل ۴.ولی میگم،قرار شد تا ارن و گروهش به بیش تر از اینا برسن و اگه یادتون باشه توی ابتدای قسمت اول یک چیزی گذاشتیم و اگه اون رو دیده باشید دیگر نیاز به توضیح من نداره.همون بیان می کنه که تعداد اپیزود ها ی انیمه چقدره و چه چیزایی برای گفتن داره.
حتی میشه اینطور هم استنباط کرد که چون دریا و ….
بیرون از بیرونی ترین دیوار یعنی دیوار ماریا قرار داره،پس اینا به بیش از ۱۲ قسمت خلاصه میشه.
حالا خودتون ببینید لذتشو ببرید.
دلیل اینکه این روند پخش کنده اینه که حساسیت زیاده تا خط داستانی خوب پیش بره و به اصطلاح کار تمیزی از آب در بیاد.
در ضمن این رو هم بگم که قسمت ۱۱ و ۱۲ ارزش دو هفته صبر کردن رو داره.

درسته
سریال های 24 اپیزودی معمولا دو پارتی هستند. نیم فصل اول و نیم فصل دوم. به وقفه های بین دو نیم فصل هم تعطیلات نیم فصل گفته میشه.

نیم فصل دوم احتمالا بیوفته به سال 2019 ، البته هنوز هیچ چیز معلوم نیست و تعطیلات نیم فصل ممکنه یک ماه الی 6 ماه طول بکشه

طبیعی بود اینطور شه
این فصل بعد از کلی انتظار اومد
من که راضی نبوددم اینجا نگهش دارن

حیف شد این هفته چرا اتک تایتان نداشتیم؟؟
به هر حال الان اومدم فرضیاتمو بگم
تایتان میمونی رو که من قبلن پیشبینی کرده بودم اهل خاندان سلطنتیه یا حداقل دورگه ست!
پس وقتی داره میگه مختصات جدید و فلان و اینا منظورش قطعن ارن یگر هست
شباهتی با تایتان جوکر نداره قیافه ش بیشتر شبیه به گریشاست
از اونجایی که داشت میگفت خودش میاد به سمت ما یعنی اون شهری که توش بودن شیگانشینا بود(راینر و برتولد با توجه بع سخنرانی اروین توی روز فارغ التحصیلی و انتخاب گروهان میدونستن که توی زیرزمین خونه ارن رازهای تایتانا مخفی شده)و توی شیگانشینا منتظر بودن تا ارن بیاد
وقتی که تایتان میمونی داره میگه من بردم منظورش مبارزه با راینره(زده بود راینرو خورد و خاکشیر کرده بود)دلیلی مبارزه ش با راینر هم این بود که برن آنی رو نجات بدن یا نرن(احتمال میدم سرنگ ارموری که ارن باش تایتانشو سخت کرد از بدن آنی گرفته باشن)
احتمال میدم میمونی و راینر و برتولد از جایی دستور داشته باشن و فقط دارن تو این موضوع با هم همکاری میکنن(چه لزومی داره فرمانده با سربازش مبارزه کنه؟)
موضوع دیگه این بود که یمیر پیششون نبود!؟!!؟!!

زیباترین واحساسی ترین صحنه کل فصل وقتی بود که کنی فهمید خاهرش مرده و تکیه داد به دیوارو و پاهاشو دراز کرد(کلن خانواده اکرمنا خیلی احساساتی تصویر شده ان ولی میتونن خودشونو کنترل کنن و بروز ندن)در کل شخصیت پردازی کنی فوق العاده بود و {همونطور که قبلن هم پیشبینی کردم(قسمتای اول فصل)}شخصیتش شبیه به جوکره(جوکر بدمن سری بتمن)
ته قسمت هم لبخند لیوای رو دیدیم
کلن شاید چنین صحنه های اکشن و چنین داستان تاریکی رو دیده باشیم جاهای دیگه ولی شخصیت پردازی اتک تایتان کاملا بی نظیره
شخصیتاش فوق العاده پیچیده ن مخصوصن کنی
کنی:شوخ خشن احساساتی و عاقل
لیوای:وسواسی احساساتی جدی خشن
تایتان میمونی:افسرده مغرور(از اون اه که اخر حرفاش میگه میشه فهمید خیلی افسرده س و لحن صحبتش با راینر که کاملن مغرورانه ست)
اروین:خشن جدی غیراحساسی عاقل
پیکسس:خوشگذرون شوخ غیراحساسی عاقل
راد ریس:سوسول ترسو احمق(اون جایی که داره میگه پدر،فریدا ،یوری و بعد لیس میزنه سرنگو انیمه یه کنایه به دیکتاتورا میزنه و احمقی شون رو به سخره میگیره)

اخه طوفان چ ربطی ب پخش انیمه داره ، درضمن ب قول دوستمون حداقل فردا پخش میکردن:///

شنیدم قسمت ۱۱ این هفته پخش نمیشه.
اخه چرا؟؟؟؟؟؟؟

مثل اینکه تو ژاپن طوفان اومده پخششو به هفته ی بعد موکول کردن
ولی چه ربطی داره آخه؟

لااقل به فرداش موکول میکرد

اوفففففف من منتظر نبرد دو شاه تایتان هستم (پدر ارن و پسرش) منمونم از نقدتون

WTF اخوی ؟؟؟ 😐 😐 😐

دوستان میون بحثتون اگر جواب سوال ما رو هم بدین ثواب داره

ببین آخه این سوالی نیست که بشه جواب داد.
چون کسی که انیمه رو دیده که اصلا نمی دونه
بعد هم کسی که مانگا رو خونده اینو میدونه و اگه پاسخ بده اسپویل میشه.
میدونی آخه سوال خاصی نیست که.
ولی تا اونجایی که میدونم اگه نظرات مربوط به این قسمت و قسمت های قبل رو بخونی یادمه یک نفر این سوالا رو پرسیده بود و “واصف”بهش پاسخ داد.
گفت بود که به اون اتاق می رسن و اتفاقایی می افته و یک سری داستان ها و راز هایی آشکار میشه و تایتان میمونی نقش زیادی توی این فصل داره
این که کی هست،احتمالا بعد از ۱۲ میشه

سلام به همه دوستان
مثل همیشه نقدو خوندم و یه سری به نظرات انداختم
اولش که خوب بود ولی این آخرا کلا بحث انیمه شوت شد
باوا اینکارا که دعوا نداره یه انیمه هست که یه بنده خدایی داره نقدش میکنه دیگه این همه نظر راجب نقد چیه اخه مگه داره کتاب مینویسه که میخواید از روش درس بخونید یه نقد ساده هس که هر کی دوس داره میخونه .
خب خلاصه از مسیر انیمه خارج نشیم که داره خیلی جالب میشه
همتون که این انیمه رو نیگا میکنید لایک دارید قطعا بهترینه این انیمه دمشون گرم که اینو ساختن.

با سلام.
ببینید نقد یعنی بررسی یعنی تحلیل و حل کردن.حل کردن یعنی ساده و آسان کردن.یعنی توضیح و شرح یک اثر با استدلال و منطق و با ساده سازی.بنابراین نقد لزوما بازی با کلمات نیست.هدف از بررسی نویسنده ی محترم قطعا بررسی و موشکافی و رفع ابهام این انیمه بوده و نه چیز دیگری.بنا بر توضیحات اولیه،چه کسی می تواند بیش تر از بیننده و دنبال کننده این کار را انجام دهد؟
در واقع در این مکان یک منتقد نداریم؛بلکه تمام کسانی که نظر می دهند و دیدگاه های خود را مطرح می کنند و به هم کمک می کنند منتقد هستند و با هم این اثر را فصل به فصل،قسمت به قسمت زیر ذره بین قرار می دهند.
حال آیا نقد و بررسی یک نفر دقیق تر است،یا صد ها نفر؟
تمامی آثار جهان را بینندگان قضاوت می کنند نه منتقد ها.نظر منتقد ها هیچ وقت دقیق نیست.یعنی نه درست است نه غلط.هر کس یک بهره ای از یک اثر می برد.ما نظرات منتقدان بسیاری را می بینیم.حتی شده در یک فیلم نمرات ۵۰ و ۹۰ را مشاهده کنیم.
خب،چه چیزی موجب این اختلاف می شود؟
آیا همه اشتباه می کنند؟
جواب خیر است.
ما هر روزه چیز های زیادی را قضاوت می کنیم.دوستان آشنایان خانواده همکاران افراد مختلف جامعه سیاستمداران ورزشکاران فیلم ها سریال ها مکان ها کتاب ها حرف ها نقد ها و …..
اما آیا تمام این ها اشتباه است؟
پاسخ باز خیر است.
درست است که قضاوت های ما دقیق نیستند،اما از ۱ تا ۱۰۰ فاصله ی بسیاری است.کسی که قضاوتش بر پایه استدلال و استنتاج و منطق است همیشه به ۱۰۰ نزدیک تر است و بالعکس.
حالا هر چه قدر دیدگاه ها بیش تر و متفاوت تر باشند ما بیش تر می بینیم.
البته من درباره ی نمره با شما موافقم.حالا من نمی دانم نمره را خود آقای دست پیمان می دهند یا بیننده ها.
اما اگر بیننده ها می دادند قطعا بهتر بود.
با تشکر
Max.P

سلام خسته نباشین این حرفهایی که در ادامه خواهم گفت اصلا به منظور توهین نیست
کسانی که می خوان یه فیلم سینمایی که از روی کمیک یا حتی مانگا ساخته شده نقد کنن مثلا بتمن یا اسپایدر من باید تمام اطلاعات راجبشونو بدونن مثلا داستان فیلم از کدوم قسمت کمیک ساخته شده آیا به داستان اصلی وفادار بوده و…
الان شما دارین انیمه ای رو نقد می کنین که 109 چیتر از مانگاش منتشر شده و شما هیچ اطلاعی از داستان و نحوه روایت داستان و وفاداری انیمه به مانگا (این اصلی ترین معیار در نقد یک اثر اقتباس شده از کمیک یا مانگا است)ندارین حتی ova انیمه رو هم گفتین که مشاهده نکردین این پست هایی که شما با نام بررسی منتشر کردین و متاسفانه با این وضیعت کار زشت نمره دادن رو هم اعمال کردین چیزی بیشتر از خلاصه هر قسمت نیست
حتی با اینکه راجب داستان هیچی نمی دونستین به سوالات کاربران جواب اشتباه داده و اونارو بیشتر سردرگم کردین که در این موارد پاسخ دادن به سوالات کاربر راجب داستان اصلا کار درستی نیس و داستان لو می ده
خواهشی که از شما دارم و از صمیم قلب می گم اینکه که چون شما تنها سایتی هستین که به صورت حرفه ای اقدام به بررسی انیمه یا خلاصه هر چیز انیمیشنی پرداخته اینکه
حتما مانگا و ova هارو خونده و مشاهده کنین داستانو تا آنجایی که باید باشه بدونین و تو بررسی بگین که تا چه اندازه به داستان مانگا وفادار بوده
گرافیک انیمه(که اینو عرض کردین)
صدا گذاری
و اینکه اصلا راجب ادامه تئوری پردازی نکنین

امیدوارم حسن نیت منو درک کرده باشین
این اصول نقد اثری اقتباس شده از کتاب کمیک یا حتی مانگا می باشد که متاسفانه در بررسی در نظر گرفته نشده.

اولا حسابی دمت گرم بابت اعتراضی که کردی و من حتما سعی در بهتر کردن مطالبی که می نویسم می کنم !
اما حب من هم باید جوابم رو بدم ! این بررسی که شما میگی رو من اتفاقا دوست ندارم !!! واسه همین سراغش نرفتم ! من نمی خوام استاد آخر باشم !!! یا مرجع رفع سوالات و عالم پر علم !!!!
برادر من دوست دارم آماتور باشم! دوست دارم انیمه رو همونطور که میفهمم بنویسم !، برادر من اصلا اهمیتی به مانگا نمیدم وقتی صحبت از انیمه هستش! بعد اصلا هم برام برداشت آزاد یا مستقیم از مانگا مهم نی ! شاید واسه تو مهمه اما واسه من نیست!!! برای من مهم چیزی هست که میبینم! ذهنمم خالی نگه میدارم واسه اینکه بدون جهت گیری ببینم! سوال اشتباه جواب دادم چون خواستم یه بیننده ساده باشم نه کسی که همچیو میدونه! اندازه سوادم جواب دادم! استادم نیستم کسیو گمراه کنم اینجام کلاس درس نیست!!! من یه بیننده عادی هستم و کسایی که مثل من انیمه رو دیدن و سوال داشتن میام اینجا مسائل و باز میکنم تا بقیه هم نظر بدن فضای تفکر و تبادل اطلاعات بوجود بیاد !
من اتفاقا حالم از هرچی نقد و بررسی که بقیه سایت ها مینویسن بهم میخوره(ادبیات خشک بی مورد اونم تو سال 2018 و نگاه سنتی و تکراری به موضوعات) !!! واسه همین این مدلی مینویسم شما می گی بده قبول! ما هم ادعایی نداریم خوبه ! اصلا شما اسمشو هرچی می خوای بزار !
مهم اینه من خودم از چیزی که می نویسم لذت می برم! از نظر خیلی ها بده از نظر خیلی ها خوبه !!! اصلا برادر شعار سایت ما اینکه همچیو وارونه میبینیم شاید بهتر باشه!

اگه شما هم احساس می کنی علاقه به نوشتن داری یا می خوای نقد و بررسی انیمه بنویسی ما با آغوش باز استقبال می کنیم! اما از من نخوا بشم یکی مثل بقیه!

خسته نباشید اقای دست پیمان من که به شخصه لذت میبرم از بررسی هاتون.

“وفاداری انیمه به مانگا (این اصلی ترین معیار در نقد یک اثر اقتباس شده از کمیک یا مانگا است)”
اولا با این جمله کاملا مخالفم.
دوما من قانع شدم که نویسنده هیچ لزومی نداره کمیک ها رو بخونه و به نظرم این بهترین تصمیم برای آشنایی با زاویه ی دید متفاوت می باشد. انیمه یه مدیوم کاملا متفاوت از مانگا می باشد و انیمه ها (چه اقتباسی و چه اورجینال) باید مستقل باشند و داستان رو در قالب مدیوم خودشون تعریف کنند. یک انیمه ی خوب نباید مخاطب رو به مانگا شیفت کنه بلکه باید در دنیای خودش نگه داره.
“تعصب انسان رو کور میکنه و زندگی پر درد و رنجی رو به ارمغان میاره”

تا حدودی با حرف ایشون موافقم
من انتظار ندارم که شما مانگا رو بخونی و بیای ب قول خودت استاد تمام باشی و حل المسایل دوستان
اما به قول دوستمون حداقل انتظاری که میره اینه که حداقل اونچه که اومده مثل OVA رو بادقت و صرف زمان بشینی ببینی و بعد به نقد اون بپردازی

یک ایراد خیلی مهم هم گفتن ایشون : سوالات زیادی مطرح میشه تو کامنت ها که حالا یا بعدها به اون پرداخت میشه یا کلا بحث نخواهد شد و صرفا کنجکاوی پرسشکننده هست
شما و خیلی از دوستان نه فقط در تئوری پردازی بلکه در قطعیات هم اشتباه داشتید پس حداقل سعی کنید اول اطلاعات رو بالا ببرید و بعد پاسخ اونچه که مطمینید رو بدید
چون دقیقا همونطور که گفتن پاسخ غلط مخاطب رو گیج میکنه و در ادامه به مشکل برمیخورن
البته خواندن مانگا هم به درک طرز فکر نویسنده و دیدن زیبایی های بیشتر انیمه کمک بزرگی میکنه

در زمینه نقد هم سایت خوبی دارید و نقدها در اکثر موارد قابل قبولن
متاسفانه دیدم در سایتهایی که نقدشون صرفا ارایه یک خلاصه بوده و دیگر هیچ
تئوری پردازی هم یکی از قسمتهای مهم نقد باید بشه ولی با اطلاعات کامل حداقل از اونچه تا الان گفته شده

بازم ممنون از سایت خوبتون

ممنون از شما دوست عزیز ، قطعا سعی می کنم نواقص رو برطرف کنم و با انرژی بیشتری وقت بزارم، گرچه همچنان معتقدم من منبع نیستم و اگه میخواستم باشم مانگارو میخوندم یا میرفتم سرچ می کردم بعد جواب مبدادم ! اگر جولاب غلط داده شده، غلط بودنش رو من میپذیرم ! چون اون لحظه فکر نی کردم درسته با توجه به اطلاعاتم در اون زمان و همین برام جذاب یک بیننده ساده باشم و از رو چیزی که سر درآوردم جواب بدم! بعد اصلا اینجا مرجع رفع سوالات نیست ! اینجا هر کسی اندازه فهم خودش از داستان میگه منم همینطور

حتما همینطور هست که میفرمایید
خیلی ممنون از حسن برخوردتون تو تمام کامنتایی که خوندم

ممنون از شما دوست عزیز ، من به وظیفه م عمل کردم اگه شما ها نبودید این نوشته ها هیچ ارزشی نداشت

سلام و خسته نباشید اقای دست پیمان دستتون برای نقد درد نکنه
از دوستانی که مانگا خوندن دوتا سوال
داشتم(حدالامکان اگر میشه کامل اسپویل نکنین فقط)
1-بنظرتون این نیم فصل بعد اکیپ ارن به انباری خونه میرسن اگرم برسن وسطای نیم فصله یا اخر نیم فصل؟
2_تایتان هیولا یجورایی میشه گفت غول اخر یا مهمترین دشمن اکیپ ارن درسته؟ ممنون میشم جواب بدین از خماری در بیاریمون دوستان

خطر نیمه اسپویل :
*********************
1 : در آرک بعد که حدود 5-6 ماه دیگه میاد در انتهای آرک باید به زیرزمین برسن
2 : شخصیت تایتان حیوانی یکی از مهمترین شخصیتهای داستان از اینجا به بعد خواهد شد و تحلیل شخصیت وی کمی سخت است ، تا حدودی درست میفرمایید “مهمترین دشمن اکیپ ارن” اما خب …
چند جا خوندم که دوستان راجب قدرت صحبت کردن و دستور دادن تایتان حیوانی پرسیدن : تایتان حیوانی یکی از تایتان های خاص مثل انی و راینر هست با کمی تفاوت در شخص
درکل اینطور بگم تایتان حیوانی تا انتها یکی از پیچیدگی های داستان باقی خواهد ماند

سلام اقای دست پیمان میخاستم بدونم چرا گریشا پدر ارن خودش اینکارا را انجام نداد خوب هنوز عمز داشت جوون بود چرا سرنگ رو به ارن تزریق کرد؟
اگه گریشا که به تایتان تبدیل شد و خانواده ریس رو کشت یعنی قبلش یه تایتان هوشمند رو خورده بوده که تبدیل به تایتان شد و فریدا رو خورد پس اگه ارن قدرت فریاد رو داره حتما یه قدرت دیگه هم داره چون وقتی یه تایتان شیفتر بخوره قدرت اون تایتان روهم بدست میاره و اشتباهی من یه قسمت مانگارو دیدم مردانی باکت و شلوار مشکی بودن بنظرم داستان به اون قسمتا برسه چرت بشه یه راهنمایی درباره زیر زمین بهم بکنید ممنون میشم
یاحق
نقدتون مث همیشه عالیه

ممنون لطف دارین! والا دلیل حرکت گریشا رو نمیدونم اصلا ولی احتمالا دلیل منطقی واسه این کار داشته ! شهر زیر زمینی رو هم من مثل شما چیزه زیادی ازش نمیدونم امروز فردا اگه وقت کن میشینم تمام OVA های اتک آن تایتان رو می بینم بعد راجع بهش صحبت می کنم

اولا من چیزی از “مردانی باکت و شلوار مشکی” به یاد ندارم.
دوما مانگا هیچوقت چرت نمیشه و قرار نیست همه چیز باب طبع میل و سلیقه ی شما باشه. کمی بزرگ بشید و از دوران کودکی و نوجوانی بیرون بیاید و با حقیقت روبرو بشید: قرار نیست نویسنده با احساسات و امیال شما برقصه.
داستان پردازی قواعدی دارد که آن قواعد تعیین کننده ی خوب یا بد بودن اثر می باشد. نه سلایق شما

اینجا خبری از داستان های کودکانه ی خیر و شر نیست. اینجا خبری از داستان های عاشقانه ی خون آشامی نیست. اینجا خبری از داستان های هزار و یک شب نیست.
این یک داستان دستوپیایی (پادآرمانشهری) جنگی می باشد که هدف آن نشان دادن ذشتی ها ، کثیفی ها و از همه مهمتر حقایق بسیار تلخ جنگی و سیاست های بشری می باشد. هدف اینگونه داستان ها انتقاد از خود بشریت می باشد که چگونه به سلاح های مخرب هسته ای و کشتار جمعی دست پیدا کردند و برای جرعه ای قدرت ، تمام انسانیت خود را فدا میکنند و باعث کشتار و نابودی هم نوعان خود و انسان های بیشماری می شوند. انتقاد از انسان های قدرت طلبی که برای دست یابی به قدرت دست به هر کار کثیفی می زنند.

داستان این انیمه به هیچ وجه برای کودکان و نوجوانان مناسب نیست و در ادامه به حدی پیچیده خواهد شد که درک و فهم آن برای این قشر بسیار سخت خواهد شد و وقتیکه یک چیزی از دایره ی درک و فهم یک نوجوان و یا حتی یک جوان خارج میشه ، آنها با کلماتی مانند: مضخرف ، چرت ، آشغال ، بدردنخور و … واکنش نشان خواهند داد.

بله درسته هر بیننده ای سهم خودش رو از انیمه بر می دارد.
یعنی هر کس یک درکی از یک چیز دارد و این درک نسبت به دیگران و نسبت به خودش در اوقات گوناگون متفاوت است.
ولی در Attack on titan سعی شده تا یک مجموعه ی تمام عیار و کامل باشد.یعنی هرجا و برای هر کس چیزی برای عرضه داشته باشد.
از چیز های روز مره و عادی و ساده گرفته تا مسائل سیاسی و موضوع های پیچیده.
یعنی نمی توان گفت این انیمه صرفا یک چیز یکنواخت(اصطلاحا سیاه و سفید)است.
برای مثال نمی توان آن را تنها فانتزی یا جنگی یا تخیلی و ‌… یعنی یک چیز نامید.
این انیمه بسیار پر محتواست چرا که در ابتدا یک داستان غم انگیز و دوستی های ساده ماجرا را آغاز می کند.بعد شاهد نقاط فراز و فرودی در آن می شویم.دنیا های بزرگ تر و آرزو های والاتر‌.جنگ و صلح،پس و پیش کشیدن،سختی و راحتی،همیاری،کار گروهی،شکسته شدن و بسیاری درونمایه های دیگر را داراست.
البته این ها به این دلیل است که روی این انیمه چه داستانی،تصویری،صداپیشگی و ….. بسیار کار شده.
خود من که در این جا کار می کنم شاهد زحمات گروه کارگردانی و تلاش آن ها برای ساختن یک اثر ماندگار هستم.همین حساسیت است که باعث می شود این انیمه انقدر غیر قابل پیش بینی و غافلگیر کننده باشد.
خب بگذریم….
تا آن جایی که من می دانم هیچ سایت یا جای دیگه ای در ایران و به زبان فارسی به بررسی این انیمه و ایجاد این فضای بسیار خوب در فاصله ای کوتاه از پخش انیمه که فکر کنم یکشنبه یا دوشنبه باشه،نپرداخته.
ما باید از این دوست عزیزمون و به طور کلی از این مجله تشکر کنیم،نه این که به قول شما از روی تعصب شروع به اشکال گرفتن کنیم.
در همه جای دنیا همه ی منتقد ها آزادند تا نظر خودشون رو به صورت آزادانه بنویسند و به اثر امتیاز دهند.کسی نمی تواند این مطلب را انکار کند و یا نادیده بگیرد.در همه جای دنیا و حتی مکان های بسیار مشهور هم اثر را مورد ریتینگ قرار می دهند و به آن امتیازی اختصاص می دهند.حالا آن فرد هر کس می تواند باشد.
من در جایی ندیدم که از نقد کسی انتقاد کنند!(یعنی اشکال بگیرند)
یعنی از نوع آن.مثلا بگویند که چرا این طور نوشت و از این حرف ها.
اصلا نوع نوشتن نویسنده ها و در سایه آن منتقد ها یک چیز خاص به خودشان است و اصلا نمی توان در مورد آن صحبت کرد.یعنی این ماییم که انتخاب می کنیم یک مطلب را بخوانیم.
برای مثال ما وقتی مثلا رمانی را از یک نویسنده می خوانیم،آن را انتخاب کرده ایم و به میل خودمان آن را می خوانیم.هیچ وقت نمی گویم چرا این طور نوشت یا چرا این کار را کرد و بسیاری از چرا های دیگر.
“هیچ وقت نمی توان همه را راضی کرد”
مثال بزنیم.به جمله ی زیر دقت کنید:
“من به آنجا رفتم.”
حال این جملات را نگاه کنید:
“رفتم به آنجا.”
“من به آنجا برفتم.”
“برفتم به آنجا.”
“رفتم من به آنجا.”
برفتم من به آنجا.”
“من به آن جا رفتم.”
“من به آن جا برفتم.”
“من به آنجا عظیمت کردم.”
“من به آن جا راه بتافتم.”
“من به آن جا راه خود را پیش گرفتم.”
“من به آن مکان رفتم.”
و
.
.
.
می خواهم بگویم نوع بیان نویسنده مد نظر نیست بلکه مغز مطلب است که اهمیت دارد.

یا مثلا اعداد زیر را نگاه کنید:
۱۰
۱۰۰
۱۰۰۰
۱۰۰۰۰
و
۲
۲۰
۲۰۰۰
۲۰۰۰۰
.
.
.
یعنی اگر مثلا ۶۰۰۰ را بر ۲۰۰۰ تقسیم یا ۶ را بر ۲ تقسیم کنیم،استخوان بندی عدد فرقی نمی کند.هر دو ۳ است.
حالا هر چه قدر که می خواهد بزرگ باشد‌.

پاسخ بسیار خوبی بود.
برای من زاویه دید جدید می تونه هم جذاب و جالب باشه و هم وسعت افکار انسان رو افزایش میده و بعد جدیدی به افکار انسان اضافه میکنه.
البته مطالب این پست ، نقد نیستن و بیشتر حکم جمع بندی داره و البته تا حدی بررسی هم میکنه.

من در سایت ها و شبکه های اجتماعی مرتبط با مانگای Attack on titan خیلی به این انتقاد های غیر منطقی و واکنش های احساسی برخوردم که بخش عمده شون سر پیش و پا افتاده ترین مسائل ممکن به وجود میاد و یه جورایی حساسیت پیدا کردم به اینجور واکنش های سطحی و نا خوشایند.

مرسی از بررسی خوبتون
در مورد تبدیل شدن تایتان های هوشمند با فلز می خواستم بگم اگه قسمت 2 ova آنی رو دیده باشید یه جا نشون میده که انی دستاش بستس دارن میبرنش . اون موقع انگشترش رو هم برداشته بودن اون موقع انی میتونست دستش رو گاز بگیره و تبدیل بشه به تایتان ولی به جای این کار سعی کرد با انگشترش خودش رو تبدیل کنه. این نشون میده فلز راه مطمئن تری برای تبدیل شدن هست و گرنه چرا باید سعی کنه با فلز خودش رو تبدیل کنه وقتی میتونه راحت با گاز گرفتن دستش تبدیل به تایتان بشه.

ممنون از شما بله من هم موافقم، اما به نظر میرسه تایتان میمونی کلا نوع تبدیل شدنش فرق داره!

من نمیدونم این ایده فلز از کجا اومده ولی بنظرم منطقی نیس
دیگه بعضیا خیلی مته رو خشخاش میزارن

سلام ممنون از برسیتون راستی داخل عکسی که از هیتوریا موقع تاج گذاری گذاشتین هیتوریا شبیه اروین نیست؟
اگه میشه می خواستم نظر شما رو بدونم

والا چی بگم ! شبیه هم هستن راست میگی ! اما نمیدونم ارتباطی باهم دارن یا نه ولی چیزی که مشخص هست اینه که هیستوریا احتمالا رابطه ای با سایر مو طلایی ها داره ! کلا این مو طلایی های داستان احتمالا وصل بشن یه هم ! راینر، تایتان میمونی، تایتان جوکر، هیستوریا، آنی و اروین موهاشون طلایی هستش!

ببخشید تایتان جوکر کیو میگین؟

همون تایتانه که مامان ارن خورد ! و آخر فصل دوم هم اومد سراغ ارن

تایتان جوکر مگه نمرد؟؟

والا من راجع به مرگش حبت نکردم و از شباهت رایدر تایتان میمونی با غول جوکر حبت کردم! اما آخر فصل دو نشون داد با فریاد ارن تایتان ها بهش حمله کردن ! حالا مرد یا از حالت تایتانی خارج شد و فرار کرد مشخص نیست! اما بعید میدونم مرده باشه
آ

اون تایتان یک تایتان معمولی بود
تایتان های معمولی نمیتونن فرار کنن

–> مرد

اره ظاهرش معمولیه اما خودش نه مشخصه هوشمنده ! اما نوع تایتانش با تایتان شیفتر ها فرق میکنه

سلام نقدتون بازم عالی بود ولی من تو قیمت قبلی به کامنت دادم که گفتم راد ریس حافظه مردمو تغییر نداده شما هم گفتید من درست متوجه داستان نشدم!
درصورتی که خودتون خوب دایتانو نفهمیدید!
من که مانگا رو خوندم نمیخوام چیزی رو اسپویل کنم اما اولین شاه حافظه مردمو تغییر دادش این مطمئن باشید و همچنین راد ریس اولین شاه نبوده
پیروز‌ و موفق باشید

ممنون از شما دوست عزیز! اگه باعث ناراحتی شدم عذرخواهی میکنم! منظور بدی نداشتم! بله حق با شماست! من منظور قدرت های خاندان سلطنتی در حالت انسانی بود که خانواده ریس قدرت کنترل حافظه رو دارن مثل آکرمن ها که قدرت فیزیکی بالا دارن

دیگه ببخشید منم یکم بد حرف زدم

این قسمت عالی بود و مرگ کنی هم خیلی تاثیرگذار بود به نظرم. اون شهر عجیب هم شهر زیرزمینی دیوار سینا بود که توی ova های فصل یک در موردشون گفته شده بود پیشنهاد میکنم ببینیدشون. توی یکی از نقد های قبلیتون گفته بودین چه دلیلی داره وقتی که میشه با خوردن مایع درون سرنگ تبدیل به تایتان شد مایع رو تزریق کنیم اما توی این قسمت کنی گفت که راد ریس به دلیل خوردن مایع تایتانش ناجور بود و دلیل تزریق مایع معلوم شد. و علت پیر شدن زودهنگام یوری هم یک بیماری بود که داشته، در مکالمه کنی و یوری به این موضوع اشاره شد. دلیل اینکه تایتان یوری هنگام گرفتن کنی نصفه نیمه بود هم اینه که تایتانی که بهش تبدیل میشن کاربردش فقط چیزیه که تو میخوای و اون لحظه هدف یوری فقط گرفتن کنی بود، مثل اون صحنه در فصل یک که ارن میخواست از میکاسا و آرمین محافظت کنه و تایتانش فقط به درد همین کار میخورد و نصفه نیمه بود. یکی از دوستان هم تو نظرات گفته بود که لیوای مدت کوتاهی پس از لبخند زدنش میمیره که باید بگم ایسایاما اول همچین چیزی مد نظرش بوده اما بعد از اعتراض زیاد طرفدارا نظرش عوض میشه و لیوای تا مدت های طولانی توی داستان خواهد بود:)
فقط من اینو نفهمیدم که مشکل میکاسا و هیستوریا با لیوای چیه، اینا که خوب بودن با هم. تازه اصلا کی دلش میاد رو موجود به این نازنینی دست بلند کنه. تازه لیوایم فقط خندید?? به نظر میرسه لیوای بعد از مرگ کنی و فهمیدن اینکه کنی داییش بوده روحیه اش بهتر شده?
ببخشید دیگه حرف زیاد زدم

ممنون از شما و نظریات جالبتون

تو فصل اول لیوای ارن رو شل و پل کرد احتمالا بخاطر اون بوده مشکلش

ببخشید مگه تایتان میمونی قدرتی شبیه به ارن را نداره که میتونه تایتان ها را کنترل کنهچون در فصل 2 کاملا این قدرتش واضح که به تایتان ها دستور میده؟

فک کنم نوع قدرت کنترل تایتان میمونی با ارن فرق داشته باشه ! از طرفی قدرت غول موسس فقط فریاد نیست !

بعدها متوجه میشویم

نمیدونم چرا؟ ولی یه حسی بهم میگه غول میمونه پدر اروین باشه اخه خیلی شبیه اشه

شاید اینجور به نظر بیاد! اما بیشتر شبیه گریشاس با موهای طلایی! که طلایی بودنش ، خبر از خون سلطنتیش میده!

حاجی بیخیال پس اون عمه من بود خاکش کردن
البته قبول دارم شبیه بودن
ولی به قول آقای دست پیمان و بقیه به گریشا شبیه تره
موهاش مث گریشا بلنده و حالت چشماش و ریشش و …

راینر و برتولت و میمونه دارن تو دیوار ماریا برای خودشون حال می کنن!!!
البته اگه باشه دیگه!
بعد اگه اونجا دیوار ماریاست چرا اونا راحت اونجا هستند؟
مگه نباد اونجا پر تایتان باشه!
البته تایتانا از میمونه می ترسن بهش حمله نمی کنن
اما نمی دونم چرا!
مگه اونم می تونه دستور بده؟
بعد چرا فقط این حرف متونه بزنه؟
بعد اگه برتولت انقد می خواست که انی رو نجات بده چرا خودش با میمون نجنگید؟
مرسی از بررسی خوبتون
..VahiD..

من کلا فک میکنم تایتان میمونی یه نسخه جدیدتری نسبت به تایتان بقیه هستش! چرا که وقتی رایدرش از توش اومد بیرون به چیزی وصل نبود مثل راینر و ارن! حتی وقتی خارج شد تایتانش دود هم نکرد! تایتان میمونی به نظر شبیه ترنسفورمرز هاست یعنی یه ربات بیلوژیک گنده و پیشرفته!
کلا معلوم نی بین برتولد راینر و تایتان میمونی چه اتفاقی افتاده

“بعد چرا فقط این حرف متونه بزنه؟”

به دلیل شکل خاص تایتان حیوانی که تا حدی شبیه میمون هستش تنها اون قادر به صحبت کردن در حالت تایتانی هستش. باقی تایتان ها به دلیل شکل نا فرم فک و صورت و دهان بسیار بزرگ قادر به صحبت در حالت تایتانی نیستند، اگر هم مانند یومیر صحبت کنند کلمات رو نمی تونند درست ادا کنند.

نمیخوام اسپویل کنم ولی اینکه شبیه گریشا هست رو خوب اومدی

تایتان میمونی رو میگم

اصن قیافش داد میزنه ک شبیه گریشاس ، مشخصه ?

حیف شد ک کنی مرد:( از شخصیتش خوشم اومد
کلا از آکرمن ها بیشتر خوشم میاد باحالن?
چ عجب بالاخره تایتان میمونی رو دیدیدم ، فکرکنم قسمت بعد باید جالب باشه..
مثل همیشه بررسی عالی بود ? ممنون

آرک بعد جذابترین اکشن ها رو داره بنظرم

ببخشید آقای دست پیمان یه سوالی داشتم!
می خواستم بدونم توی این متنایی که مینویسین کلمه ی _غول_اشتباه تایپیه یا خودتون می نویسین؟
چون_قول_به معنی گفته یا فرموده هستش و_غول_یعنی جاندار عظیم الجثه یا همون تایتان!
برای مثال کلمه ی ^نقل قول^یعنی گفتن حرف یا صحبت یه نفر دیگه
پس
قول
نه
غول!
و ممنون از بررسی و تحلیل این قسمت و قسمتای دیگه از انیمه

قطعا که معنی غول و قول رو میدونم ! و از کلمه غول بجای تایتان استفاده کردم!

نوشتین:
به غول کنی هر کس بنده ی چیزیه…
نه چیز مهمی که نیست.آخه یادمه بررسی یه قسمت دیگم همین طور بود.قطعا میدونید اما بعضی موقع ها آدم ها اشتباه های لفظی می کنن.مثلا عدد ۱۳ در واقع سیزده هستش ولی اکثرا میخونن سینزده.قطعا این نشان از بی سوادی یا چیز دیگه نیست اما خب باید درست گفته بشه

خب اینکه می گید غلط املایی بوده و به خاطر سرعت تایپ بالاست! اما درستش این هستو قبول ندارم! درستش زمانیه که شما منظور من تو متن رو متوجه بشی وگرنه به نزر، نظر ، نضر،نذر من هیچ کدوم با هم فرغی نداره! قتعا بعضی وقطا قلط نوشطن حم بد نیثط!

بلح غبول دارم
ممنون اذ شما

:)) ایول آلی بود

ممنون از بررسی خوبتون.
من امروز صبح که داشتم قسمت ۱۰ رو می گرفتم گشتم دو تا زیرنویس پیدا کنم.
توی قسمت آخر که غول میمون و راینر و برتولت رو نشون میده دو تا چیز مختلف نوشته بودن یکی گفت که باید اول مختصات رو به دست بیاریم یکی هم می گفت که اول باید فریاد رو به دست بیاریم که دومی درسته احتمالا چون با بقیه ی حرفش می خونه.
به احتمال زیاد دو قسمت بعد باید خیلی جالب باشه.
بعد یه سوالم داشتم،چرا وقتی غول راینر افتاده بود روی بدنش جای گلوله بود؟
یا شاید جای انگشت بود نمی دونم.
بعد چطوری غول میمونی اونو زده؟
مگه اصلا به راینر میشه ضربه زد؟
بعد چرا همش راینر تایتان میشه؟چرا برنولت باهاش نجنگید؟
و در آخر می خواستم از کسایی که می دونن بخوام که یه کم درباره ی ویژگی های غول میمون(مثل قد و چیزای دیگه) یه کم(بدون اسپویل)توضیح بدن.

نه مختصصات درسته من خودم با زیرنویس انگلیسی می بینم و از کلمه coordinate استفاده شده بود! آره اون جای گلوله هارم من دیدم ! جای انگشت به نظرم نمیتونست باشه اما شاید جای لوله باشه که باش بهش ضربه زدن! نمیدونم! بعد کلا معلوم نیست الا جنگیدن یا نه و کلا چه خبر بوده!

اهوم.ممنون
بعد مختصات کجا منظورشه؟میگه یا نه؟
بعد درباره ی اندازه ی حدودی و قد تایتان میمونی چیزی می دونید؟
چون تو فصل دو که به یکی از سربازا حمله می کنه میگه ۱۷ متره اما به نظر خیلی بزرگ تر میاد.

من فک کنم منظورش، ارن یا چیزی هست که منتظرشن! تایتان میمونی آره 17 متره، و بیشتر نیست!

واقعا این مترجمام دقت نمی کن!
آخه واقعا مختصات چه شباهتی با فریاد داره؟

احتمالا مترجم احساس کرده منظور از مختصات ارن و یا توانایی فریاد ارن بوده

کلمه coordinateبه معنا هماهنگ کردن هم هس
توی قسمت اخر فصل دو هم راینر دقیقا از این لغت برای توصیف قدرت ارن استفاده کرد
اگه اشتباه نکنم اینو گفت :
Why the coordinate have to fall in him?

احتمال داره ! تو معنی های دیگه این کلمه تعدیل کننده هم معنی میده! اما خب مصرف اصلی این کلمه برای مختصاته ! حالا احتمال داره اینا قدرت کنترل تایتان هارو coordinate صدا میکنن

به نظرم یکم غیر عادی بود که کنترل کننده تایتان میمونی با عینک اومد بیرون یعنی اون تو نشکسته عینک

دهنت سرویس ????

شخصیت پردازی کنی واقعا حرف نداره
از این به بعد انیمه به جاهای حساس ، خطرناک و هیجان انگیزش نزدیک میشه!!

از نظر من بهترین اپیزود این آرک همین اپیزود 10 هستش.
قوس شخصیت کنی اینجا کامل میشه و تبدیل به یکی از بهترین و پرداخت شده ترین شخصیت های انیمه میشه.

ممنون از بررسیتون اقای دست پیمان

“چند نکته میگم. اول اینکه انگار هر کس تایتان موسس رو میخوره تحت امر تایتان موسس میشه و طبق نظر اون حرکت میکنه و اراده خودشو از دست میده و طبق اراده اون عمل میکنه.”
این جمله درست نیست.

هشدار اسپویل:…..
…….”فقط خاندان رایس با در اختیار داشتن تایتان موسس طبق نظر اولین پادشاه حرکت میکنه. این نفرین خاندان رایس می باشد. اولین پادشاه بعد از تاسیس دیوار ها خاندان خودش رو نفرین کرد تا پادشاهان بعدی از طریق دستکاری حافظه ی مردم ، اسرار خارج از دیوار ها رو پنهان کنه.”

ممنون دوست عزیز

مخلص

سلام. ممنون از بررسیتون اقای دست پیام
چند نکته میگم. اول اینکه انگار هر کس تایتان موسس رو میخوره تحت امر تایتان موسس میشه و طبق نظر اون حرکت میکنه و اراده خودشو از دست میده و طبق اراده اون عمل میکنه.
یه سوالی تو این فصل برام من پیش اومد و این قسمت باعث شد بیشتر بهش فکر کنم اینکه چرا گریشا ارن رو انتخاب کرد برا تزریق اون ماده و خوردن خودش اینو با توجه به موضوع اولی که گفتم میگم. آیا گریشا چیزی از ارن میدونه که هنوز نشون ندادنه و آیا اینکه ارن توانایی خاصی داشته که گریشا ازش خبر داشته و ما هنوز نمیدونیم!
سوم اینکه کنی نشون داد که مرد خوبیه و جمله ای که گفت و شما هم بهش اشاره کردید نشون داد که دید خیلی خوبی داره و اینکه میگه هر کسی باید هدفی تو زندگی داشته باشه
چهارم اینکه مردی که داخل تاینان میمونی بود منم به تعجب انداخت قیافه ای شبیه گریشا با موهای بلوند! این نشون میده حتما تایتان میمونی یه ربطی به گریشا داره.

واگذاری تایتان موسس به اررن صرفا از روی شناخت گریشا از روحیات ارن بود
تو قسمت 11 بیشتر مورد بحثش هست
تو فصل 1 هم بعد از شنیدن اینکه ارن میخاد به آزادی برسه و از دیوارها بره بیرون گریشا گفت زیرزمینو بهت نشون میدم
وگرنه چیز خاصی تو ارن نیس بنظرم

راسیتی یه چیزی یادم اومد اگه یادتون باشه وقتی دیوار ترک خورد چشم یه تایتان مشخص شد ک ینی دیوارا از تایتان درست شدن نه اون کریستالای محکم.و هنوز چیزی که جوابه اینو بده ندیدم تو انیمه ! ینی اون تایتانا ممکنه هوشمند باشن؟یا یه قبیله دیگه ک قدرته تایتانی داشتن وشاه اول ازشون استفاده کرده؟

بنا بر دلایلی اونها تایتان هوشمند نیستند. اونها تایتان عادی هستند فقط از نوع 50 متری.
درضمن دیوار ها از اعماق زمین میان (طبق اون داستان کوتاه معدنچی تو فصل اول)

بنظر من تایتان میمونی پیش خونه ارنه و زیر زمین معروف.چون کنارشون پره ساختمونه و تایتان میمونی بدلیلی میدونه که ارن به اینجا میاد.من یه سوال دارم چرا اوری انگار زودتر پیرشد و مرد؟به خاطر همین بود راد ریس نمیخواست شاه بشه و قدرتو بگیره؟
و اینکه اون شهر زیرزمینیم واسه من خیلی مرموزه ک چرا وجود داره اصن خب همشون رو زمین زندگی میکردن!

آره به نظرمن هم زمان پیر شدن یوری خیلی عجیب بود! با این حال که قدرت تاستانی باید باعث شه قوی تر بشی و بیشتر عمر کنی! فکر کنم قدرت تایتان موسس این تاثیر رو روش گذاشته

یوری همونقدر سریع پیر شد که کنی اکرمن پیر شد
داستان گرفته شدن کنی تو دست یوری مال خیلی وقت پیش از حمله به دیوار ماریاس
اینو میشه از جوونی راد ریس هم تو همون سکانس فهمید
وحتی اون صحبتایی که لب دریاچه با کنی داشت هم قبل از حمله به شیگانشینا بود
….
توی صحبتای یوری یه نکته ای هست
مثل اینکه دوره پادشاهی هر فرد محدوده
و اینو اون بیرونیا میدونستن و سر وقت حمله کردن
و گریشا هم برای تموم کردن این داستانا فریدا رو کشت(فریدایی که همین تازگیا تایتان خانواده سلطنتی رو به دست اورده بود و به خاطر ناشی بودنش شکست خورد)
از اون تصویری که فریدا توی شورا بین افراد مهم بود معلوم بود که فریدا بلافاصله بعد از کشته شدن یوری توی معبد با گریشا نجنگیده و مدتی از مرگ یوری میگذشت که فریدا کشته شد
سوال اینجا پیش میاد که چرا پس یه بار دیگه کل خانواده ریس رفته بودن توی کلیسای زیرزمینی؟؟
کار تفویذ قدرت سلطنتی به فریدا انجام شده بود و چه دلیلی داشت که یه بار دیگه همه توی معبد باشن؟؟
گریشا چرا اونجا گریان بود و داشت گله و زاری میکرد؟؟
شاید یکی از خانواده گریشا رو کشته ان!!؟
ولی معتقدم گریشا با خانواده ریس رابطه بسیار نزدیک داشته!
قبلن چنیدن تئوری درمورد تایتان میمونی و گریشا گفته بودم! و گفتم که احتمالن هردوتاشون دورگه هستن و برادر(ساختن تایتان به وسیله تایتان میمونی و تغییر رنگ چشمای تایتان گریشا در لحظه خوردن فریدا به رنگ چشمای خاندان سلطنتی!دلایلمن)

درمورد مو طلایی ها باید بگم که اره به هم ربط دارن
اروین و آرمین هر دو اسمای ایرانی_آلمانی دارن و هر دو چشمای آبی دارن شکل و شمایل کلیشون هم شبیه همه و احتمال میدم باهوشی زیادشون قدرت اشرافیشون باشه(مث قدرت بدنی اکرمنا)
در ضمن بابای میکاسا رو گفته بودن شرقیه پس همه چشم قهوه ای های بور توی دسته شرقیا جا میگیرن گریشا میمونی راینر پیکسس فرمانده دانشکده افسری(این دو تای اخری کچلن ولی قیافه هاشون و رنگ چشماشون همونجوریه!) والبته مامان هیستوریا!

و البته که خانواده سلطنتی چشماشون آبی نیست و رنگش یخیه و رنگ موهاشون هم طلایی نیست و یه کم فرق داره البت فریدا که کاملن موهاش مشکی بود(اسم فریدا المانیه و معنیش میشه قانونگذار صلح طلب)

البته اسمای کاراکترای اتک تایتان معمولن مربوطه به اروپا شرقی و مخصوصا آلمان و نمیشه زیاد روی اسم ها حساب کرد
بعضی اسما با معنی:
راینر:آلمانی،مصلحت اندیش،مشورت پذیر
آرمین:ایرانی_آلمانی،نگهبان،گارد
اروین:ایرانی_المانی،با تجربه،تجربه
لیوای:عبری،هارمونی،متناسب
ژان:انگلیسی،مهربان،بخشنده،خوش نیت
برتولد:آلمانی ،حاکم درخشان
فریدا:آلمانی،حاکم صلح طلب
ساشا:اوکراینی،مدافع و کمک کننده

به نکته جالبی اشاره کردی مرسی از بررسی معانی اسم ها

متاسفانه باید بگم که نویسنده attack on titan اعلام کرده لیوای مدت بسیار کمی بعد از اولین خنده اش میمیرد یعنی لیوای شاید تا ۵ قسمت دیگه کشته بشه و اینو بگم تایتان میمون برادر ناتنی ارن هست

اسپویل نکنییییییین لطفا :/

سلام. خیلی عادته بدیه که قبل از زدن هشدار یا اسپویل، چیزای مهمی از داستان رو لو‌ میدین. خب اکه انیمه بازا بخوان همه چی براشون لو بره میرن مانکا رو‌ میخونن خب.

لطفا اینقدر شایعه های چرت و پرت رو پخش نکنین
مانگا تا چپتر 109 اومده و لیوای هنوز زنده س و حالا حالاها قرار نیس بمیره

خواهش میکنم اسپویل نکنین اگرم میکنین قبلش بنویسید خطر اسپویل
مزه ی انیمه به ندونستن داستانشه

تو حرف نزن
تو رو چه به اتک آخه
انیمه رو خز کردی

دوست عزیز شما الان مثلا بلدی؟؟؟
خودت نتیجه گیری کردی؟؟؟
لیوایو خیلی وقته میخان بکشن :)) نمیشه

ممنون از بررسی عالیتون آقای دست پیمان عزیز در مورد او شهر عجیب باید بگم که اون شهر درواقع زیرزمین دیوار ها هستش که معمولاً فقرا اونجا زندگی میکنند و داخل ova های فصل یک هم اونجارو نشون میده که در مورد گذشته لیوای هم هست و منظور غول میمونی از برنده این بود که اون و راينر با هم جنگیدند که اگر راينر برنده شد اول آنی رو نجات بدن و اگر غول میمونی برد ارن رو بدزدند اگر دقت کرده باشید غول میمونی گفت:من بردم نجات آنی باشه واسه بعد فعلا الویت بدست آوردن قدرت فریاد

بازم بابت بررسیتون ممنون و اینکه اینجا جایی که میتونیم نظراتمونو بگیم

آره اون OVA رو ندیدم متاسفانه! بله درست میگین سر همین باهم مبارزه کردن

ممنون از شما که مارو دنبال می کنید

به نظر من لیوای خودش به غول تبدیل میکنه ?

ممنون از نقدتون.ولی به نظر تا اینجا تایتان میمونی رهبر راینر و تیمش نبوده چون داشتن مبارزه میکردن و راینر شکست میخوره ازش و احتمالا از الان تحت فرمانش میشن.

نه اگه اینطوری بود نمیگفت بعدا بریم سراغ نجات آنی!

تایتان حیوانی رهبر گروه راینر، برتولد ، آنی و مارسل هستش.

اون صرفا مسابقه ای بود برای تعیین کار گروه
برن آنی رو نجات بدن یا کاری که تایتان حیوانی میخاد بکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *