بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

لیوای قهرمان جدید !

سلام به همه انیمه دوستان عزیز ، با بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan در خدمت شما هستم. بررسی قسمت اول رو هم مطالعه کنید تا نکات مجهول برطرف بشه و اگه سوالی داشتین مطرح کنید. همونطور که قبلا هم گفتم دوستانی که مانگا رو خوندن لطفا داستانو لو ندن ، چون جذابیت انیمه از بین میره ، من به شخصه دوست ندارم وقتی انیمه می بینم داستانش و از قبل بدونم پس لطفا اسپویل نکنید و بزارید با اتفاقات انیمه پیش بریم، گرچه به جد میتونم بگم انیمه این فصل به شدت بهتر از مانگا هستش!

همین اول کار باید بگم بدون شک و ترید، قسمت دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان بهترین قسمت و یا یکی از بهترین قسمت های 3 فصل اخیر هستش، و بدون شک فصل سوم، بهترین انیمه سال! حداقل من که به عنوان بهترین انیمه سال تو لیست بهترین های سال 2018 قرارش میدم.!

انیمیشن، طراحی شخصیت – صحنه- مبارزه آرایی، کارگردانی، نماهای دوربین، گرافیک ، موسیقی متن در این قسمت یک شاهکار تمام عیار بود ، این قسمت هیچ نقصی چه از لحاظ فنی چه از لحاظ هنری نداشت !!!

تو این دو قسمت اول به قدری همه چیز عالی و بدون نقص اتفاق افتاد، که اصلا ما یادمون رفت دعوای اصلی سر غول ها بود نه ادم ها!

تو قسمت دوم بدون شک لیوای تمرکز اصلی داستان رو داره، و لیوای تو این قسمت از یک شخصیت مرموز و در حاشیه به شخصیت محبوب ، هوشمند و قدرتمندی تبدیل میشه که من خودم یکی فنش شدم ! خب کلام و کوتاه می کنم و می رم سراغ بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan همراه من باشید.


همچنین بخوانید »بررسی فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re


لیوای آرکمن کیست ؟

بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

لیوای از همون فصل اول همیشه برای من جالب بود و با خودم میگفتم این معلومه خیلی خفنه ها! اما هیچ وقت موقعیت وجود نداشت که بشه فهمید چیکارس ؟ یعنی خیلی داستان روش مانور نداده بود. اما از قسمت اول فصل سوم مشخص شد که این فصل لیوای یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین شخصیت ها هستش!

گذشته و رابطه عجیب اون با خطرناک ترین آدم داستان تا به اینجا، تو قسمت قبلی نظر ما رو به خودش جلب کرده بود حالا تو این قسمت ها با نمایش فلش بک های جالب و دادن اطلاعات بیشتر از این شخصیت، بخشی از سوالاتی که تو ذهنمون بوجود اومده بود، پاسخ داده میشه.

بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

یکی از فلش بک های جالب این قسمت دقیقا وسط تعقیب و گریز نمایش داده شد چند فریم کوتاه اما تاثیر گذار، فریمی از کودکی لیوای، که اونو در حالتی رو به مرگ نشون میداد و کنی بالای سرش وایستاده بود! همین تصاویر باعث میشه به این موضوع فک کنیم که به احتمال زیاد کنی، لیوای رو از مرگ نجات داده و تربیتش کرده !

بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

مهمترین داده درباره لیوای اسم فامیلی اون هستش! برای اولین بار در انیمه به فامیلی لیوای اشاره میشه ! ” لیوای آکرمن” بله دقیقا هم اسم میکاسا آرکمن!!! کشف بزرگی که خودش سوال های بزرگتری ایجاد میکنه !!!

آیا میکاسا و لیوای خواهر برادر هستند؟ برادری گم شده در کودکی میکاسا با توجه به گذشته مجهول میکاسا برای بیننده! آیا این دو نسبت فامیلی دور دارن؟ آیا شباهت فامیل آنها اتفاقی است؟ آیا آنها در یک منطقه و روستا زندگی می کرده اند و به همین دلیل فامیلی آنها یکی است ؟ و ….

بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

جدا از این موضوع صحنه نبرد و تعقیب و گریز لیوای و پلیس ارتش ( کنی و تیمش)، یکی از بهترین سکانس های تعقیب و گریزی بود که به عمرم تو انیمه یا فیلم و سریال دیده بودم !!! شاه کار بود، نماهای فوق العاده دوربین، موسیقی خووووب، انیمه سه بعدی خفن، مبارزه آرایی ناب و … همه این ها باعث شد که این 5-6 دقیقه رو بیش از 10 بار فریم به فریم ببینم!

بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

گرچه بعد از این همه درگیری و مبارزه باحال لیوای ، میکاسا و سایر اعضا نمیتونن مانع دزدیده شدن ارن و هیستوریا به دست پلیس داخلی ارتش بشن !!!

یکسری از این فریم ها رو هم در ادامه برای شما قرار میدم حتما ببینید. (برای بزرگ شدن رو عکس ها کلیک / لمس کنید!)


همچنین بخوانید » بهترین انیمه های تابستان ۲۰۱۸ که باید آنها را تماشا کنید !


ابزاری برای درگیری شهری !

بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

تو این قسمت سوالی که تو قسمت قبل ذهن مارو درگیر کرده بود جواب داده میشه. ابزار جنگی و پیشرفته پلیس ارتش، ابزاری هستند که برای درگیری های داخل شهری طراحی شدن و به درد مبارزه با تایتان ها نمی خورند بلکه برای نابودی و کنترل انسان ها طراحی شدن !

نقشه اروین چیست؟

بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

اروین همیشه کم حرف و متفکر بوده و از شخصیت های نسبتا محبوب داستان هستش. اما چیزی که موضوع رو یکم پیچیده میکنه، رفتار عجیب و بیش از حد آرومشه، انگار چیزهایی میدونه که بقیه نمیدونن! و به نظر می رسه به دنبال ایجاد اختلال و یار جمع کنی از درون نیروهای ارتش هستش، تا جلوی کودتا رو بگیره !

مسئله دیگه نشون دادن تصاویری از جوونی اروین در اوپنینگ هستش که باعث میشه فک کنم در ادامه قسمت هایی از گذشته اروین به نمایش گذاشته میشه و اطلاعات بیشتری از این شخصیت دستمون میاد.

موضوع مهم دیگه ای هم که باید اشاره کنم اینکه متن نامه ای که ارن به هانجی داد هنوز مشخص نیست؟ و دلیل اینکه چرا ارن قراره خورده بشه و به دست چه کسی قرار خورده بشه هم هنوز مشخص نیست؟

عذاب وجدان آرمین

بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

مسئله بعدی که باعث ناراحتی آرمین و سایر اعضای جوخ شده اینکه، این افراد برای درگیری با تایتان ها تربیت شدن نه کشتن آدم ها !!! همین مسئله باعث میشه تا اعضای دو تیم هم پلیس ارتش هم جوخه 4 نتونن عملکرد درستی داشته باشن. در بحثی که در دو مرحله بین آرمین و اعضای تیم اتفاق می افته، به نکته های جالب توجهی اشاره میشه.

کشته شدن آدم های خوبی که برای دفاع از باوراشون دارن همدیگر میکشن و هر طرف فکر میکنه که داره کار درست رو انجام میده! افراد فریب خورده به دست سیاست و بازی های ذهنی ؟ یا خدمتگزار و وفادار به مردم و ارتش ؟


همچنین بخوانید » برترین موسیقی های متن انیمیشن های استودیو جیبلی به انتخاب مجله وارونه


اعتراف مهم !

لیوای با قانع کردن ریواس و جلب اعتمادش ، ازش درخواست میکنه تا به اونها کمک کنه برای همین ، لیوای موفق میشه قاتل نیک کشیش و همدستش رو به دام بندازه و با ترفندی خاص به کمک هانجی ازش اعتراف بگیرن.

نکته مهمی که اینجا بهش اشاره شد، باور افراد پلیس ارتش به انجام کار درست و اعتماد به پادشاه بود. افرادی که انسان های بدی نیستند اما به خاطر باورشون و اعتماد به سیاست مدارها مجبور به انجام کار های کثیفی میشن!

و اما اعتراف !!! در اینجا مشخص میشه هیستوریا و خانوادش وارث حقیقی سلطنت هستن. یعنی راد ریس / Rod Reiss پدر هیستوریا پادشاه واقعی سرزمین هستش!!!

بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

اما مهمترین سوالی که بعد از این اعتراف ذهن منو درگیر کرده اینه که شاه تقلبی کیه؟


همچنین بخوانید » کالکشن موسیقی هاروکی موراکامی نوسیده مطرح ژاپنی را گوش کنید!!!


راد ریس / Rod Reiss

بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

اما چرا راد ریس قبول کرده شاه نباشه و به جاش لرد منطقه ای باشه ؟ موضوع عجیبی هستش! موضوع بعدی اینکه مادر هیستوریا کی هستش ؟ و چرا راد در دزدیده شدن هیستوریا و ارن به شاه کمک کرده ؟

آیا امکان داره هیستوریا بچه نامشروع راد نباشه و داستانی همانند سریال بازی تاج و تخت اتفاق بیوفته؟

خب در آخر سر هم باید بگم من اصلا باور نمیشد دارم یک انیمه با این کیفیت میبینم و برام سوال شده آیا قرار بقیه 22 قسمت هم همینطور باشه؟ فصل قبل 12 قسمت به زور ساختن تازه هیچ کدوم از این قسمت ها کیفیت این قسمت رو از لحاظ فنی نداشتن! بگذریم. امیدوارم از بررسی قسمت دوم از فصل سوم انیمه Attack on Titan لذت برده باشید! آها یک موضوع دیگه! انیمیشن اندینگ یا پایانی با موسیقی محبوب linked Horizon بسیار تاثیرگذار بود و به گذشته هیستوریا اشاره داشت که این یعنی به زودی شاهد فلش بک هایی از گذشته و خانواده اون خواهیم بود.

لطفا شما هم حدسیات و نظریات خودتون در ارتباط با قسمت دوم رو با ما به اشتراک بگذارین. آیا شما هم به اندازه من از این قسمت خوشتون اومده، منتظر نظرات جالب شما هستم.

در ادامه بخوانید » بررسی قسمت سوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

 

همچنین بخوانید

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 

33 دیدگاه در “بررسی قسمت دوم فصل سوم انیمه Attack on Titan

با سلام و خسته نباشید.
این قسمت به جان خودم خیلی خوف بود، و همون‌طور که خودتون گفتید: از نظر ساختاری حرف نداشت. هی هم با خودم میگم ای کاش توکیو غول بازگشت هم از نظر ساختاری بهتر بود، فقط همین یه مورد باعث شد که برعکس داستان و موسیقی اش که زیبا بود، به دل نشینه، ولی بازم وقتی اومدم و از اول همشو دوباره دیدم، همه چیزش، مثل تیتراژش به نظرم قشنگ بود.
تو این قسمت به نظرم کارگردان میخواسته تو ده دقیقه اول، بیننده رو از هرچی صحنه اکشنه سیر کنه، بعد فقط آماده سازی کنه برای قسمت های بعد.
راستی تو یکی از سرتیتر ها آکرمن رو نوشتید آرکمن.
تو این قسمت از رفتار اروین همون طور که گفتید میشه فهمید خبری از کودتاست، ولی هنوز نفهمیدم که خودش کودتا می‌خواد کنه یا کس دیگه. (خوبیش اینه که الان تا قسمت پنج دوبله اومده، میرم همه رو میبینم، داستان میاد دستم). یه چیز جالب دیگه تو این قسمت همون ابزار کنی و رفقاشه. که اگه برای مقابله با ابزار سه بعدی ساخته شده، واقعاً کی و چرا اینا رو ساختن، مثلاً با غول باید بجگند نه آدم، نکنه اصلأ غولا رو اینا ساختن. این راد ریس هم ما رو یاد فیلم کره ای ها انداخت، که پادشاه عروسکه و اون کنترلش می کنه.
راستی به نظرتون اون موقع که اون سربازه داشت اعتراف میکرد و از چندتا کارای بد قبلیش می گفت، اگه دقت کنین میبینین که یه دختر شبیه هیستوریا اونجا وایساده (دقیقه ۱۸ و ۲۷ ثانیه).
دزدیدن ارن هم سواله، هیستوریا رو برای این دزدیدن که دختر راد ریس هستش. اما ارن چی، اگه فرض کنیم برای قدرت تایتانیش بوده، این قدرت رو چه جوری بدست میارن، نکنه خودشون رو به تایتان تبدیل میکنند و بعد می‌خورنش یا همین طور خالی میخورن یا شایدم برای همون کار که راینر و برتلد میخواستن انجام بدن، لازمش دارن. واقعا این سواله برام.
تیتراژ ها هم واقعا قشنگن و اگه دقت کنین تیتراژ ابتدایی، اولین تیتراژیست که هیچ تایتانی رو به نمایش نذاشته.
با تشکر از شما.

جواب همه این سوال ها تو بررسی قسمت های بعدی پاسخ داده شده ! اره منم همش می گفتم کاش توکیو غول هم همینطور قوی ادامه می داد

سلام ممنون از بررسی های زیبایی که همیشه برامون انجام میدین و مطلب اینکه هر دو قسمت خیلی جالب و سرگرم کننده بودن ولی یه مسئله که هست اینه که داستان کلا از بخش تایتان ها منحرف شده و بیشتر به داستان های شخصیت های انیمه می پردازند واسه همین من فکر می کنم این فصل برام یکم خشک و کم هیجان تر میاد ولی امیدوارم در اینده نزدیک بازم شاهد هیجان و موسیقی های خیلی خوب از این انیمه بی نظیر باشیم

ممنون از شما که مارو دنبال می کنید

با سلام و خسته نباشید
بنظر من بهترین قسمت های نقدتون مربوط به هم فامیل بودن میکاسا و لیوای هست و همینطور اشاره به بهتر شدن سکانس هاست.در فصل های قبلی ما شاهد جنگ های الکی و کشت وکشتار زیاد ولی بی نتیجه بودیم.(همش دادمیزدن وهیچکاری نمیکردند)
از نظر من از همان اول لیوای و میکاسا عجیب بودند و من میخواستم که این دو یکجوری به هم برسندو حالا با هم فامیل بودنشان خیلی خوشحالم.
از عکس هایی که از این قسمت گذاشتید خیلی خوشم اومد.بسیار متشکرم و خسته نباشید.

به نظر منم خیلی جالب میشه این دوتا فامیل باشن دوتا از محبوب ترین شخصیت ها در دنیای انیمه و عجیب و پر رمز و راز ولی به احتمال زیاد باهم نسبتی دارن که در اینده نزدیک مشخص میشه

به همدیگه برسند؟ |:
آخه لیوای و میکاسا اصلا به همدیگه می خورند که حالا بخوان به هم برسند؟ نه میکاسا علاقه ای به لیوای داره(با اون ارن،ارن کردنش کشت ما رو) نه لیوای علاقه ای به میکاسا داره. احوالپرسی هم به زور می کنند بعد حالا به همدیگه هم برسند دیگه می شه فیلم هندی -__-

پسر این قسمت ترکوند مخصوصا زمانی که لیوای داشت فرار میکرد صحنه هاش مهشر بود دم سازندش گرم! هرکی موافقه انیمه ها دارن جای فیلمای چرند رو میگیره حتما انیمه Erased هم ببینین 12 قسمت هست داستانش مهشره

برخلاف توکیو غول فصل جدید اتک ان تایتان واقعا فوق العاده بود مخصوصا صحنه های اکشن عالی بوووود اصلا نمیتونم منتظر بمونم تا قسمتای بعدی 🙁

موافقم

پس کی بررسی قسمت سوم رو میذارید؟به شدت منتظرم

بررس قسمت سوم منتشر شد

مگه امروز دوشنبه نیس
پ چرا هنوز قسمت 3نیومده?

قسمت 3 منتشر شده و تا یکی دو ساعت دیگه بررسی قسمت سوم هم منتشر میشه

شخصیت اصلی از ارن به لیوای تغییر کرده؟
چون حتی توی پوستر ها لیوای بهش اهمیت زیادی نشون داده شده

نه بابا لیوای هرچی هم باشه ارن تکه

تو پوستر منظورش این بود که حضور لیوای تو این فصل بیشتره

سلام
تو قسمت ova ها یه ova وجود داره که هنوز منتشر نشده
به اسم lost girls mikasa story
یعنی میتونی ربطی به همین قضیه لیوای داشته باشه؟

آره به احتمال زیاد

سلام خسته نباشید
ببخشید میشه یه سایت معرفی کنید انیمه ازش دان کنم اخه سایتای دیگه یا سانسور دارن یا خیلی بی کیفیتن
ممنون

سلام دوست عزیز، اینجا نمیشه سایت معرفی کرد! ولی باید بگم این انیمه +13 هستش و هیچ مورد اخلاقی نداره و یک انیمه کاملا اکشن هستش، در شمن این انیمه هم بصورت دوبله و هم بصورت زیر نویس در وب سایت های رسمی داملود فیلم هست

باسلام نقدتون عالی بود
این فصل ترکونده
راستی فک کنم که منظور هانجی از خورده شدن ارن درس شبیه حرفای ییمر میمونه که برتهولت بهش گفت که تو مارسلو خوردی و تبدیل به انسان شدی و اینجا هم فک کنم میخان ارنو بدن به یه تایتان که اون بخوره و به انسان تبدیل شه

از حالا منتظر قسمت بعدی ام

ممنون از شما که مارو دنبال می کنید

سلام خسته نباشید
یه سوال
دقیقا کجا این قسمت فامیلی لیوای بیان شد؟

دقیقه 27 ثانیه 13 بعد از کشتن ریواس

این قسمت یکی از بهترین قسمت های این انیمه بود و لیوای محبوب اما کم ظاهر شده در فصل های قبل یکی از بهترین قسمت های این انیمه رو رقم زد .
مطالبی که گذاشته بودین واقعا عالی و جز به جز بود همون چیزی که همیشه از یه مفسر انتظار داشتم دقیق و به همراه مطرح کردن سؤالایی چالشی واقعا فوق العاده بود.
و اما در مورد میکاسا و لیوای کاملا مشخصه که این فصل این دو رو قراره یه ربطی به هم بده از اون جایی که در فصل های قبل میکاسا نسبت به لیوای کمی خشونت آمیز بود اما در این فصل یک جور پیروی و مطیع بودن میکاسا نسبت به لیوای دیده میشه به خصوص سکانسی که میکاسا در مورد درد پای لیوای ازش میپرسه که کاملا صحنه ی غیر منتظری بود اونم از میکاسایی که تا حالا تو هیچ قسمتی دیده نشده به غیر از ارن با کسی محبت آمیز حرف بزنه که معلومه پیش زمینه برای قسمت های بعدیه
منتظر تفسیر بعدی تون هستیم

ممنون از شما که مارو دنبال می کنید

با عرضه تشکر برای این نقد خوبتون. من خودم به شخصه مانگاشو نخوندم اما در اوپنینگ پدر اروین رو نشون داد که خیلی شبیه غول میمونی تو قسمت اخر فصل دوم هستش که به نظرم پدر اروین غول میمونی هستش.
راستی برای اون هایی که اسپشال رو ندیدن پیشنهاد میکنم حتما ببینید چون در برای گذشته لیوای هستش که تو زیرزمین زندگی میکرده که خیلی جالب بود.

ممنون از شما، پدر اروین امکان داره باشه ! منم همین فکرو می کنم

من 6بار تا حالا این قسمتو دیدم،والا هرچی هم بیشتر میبینی بیشتر میری تو کف، این فصل قطعا همینطور که اشاره کردید پتانسیل بهترین انیمه سال شدن رو داره

عالی بوددددددد
یعنی هرچی توکیو غول تو فصل ۳ ضعیف تر شد این روز به روز قوی تر میشه
یعنی این انیمه تو جهان لنگه نداره و نخواهد داشت
اگه دقت کنید تو فصل ۱ و ۲ روی بالای صورت کرکتر ها خط هایی بود که خیلی رو مخ من بود الان برداشته شده کلا طراحیش خیلی بهتر شده واقعا این انیمه ارزش صبر کردن رو داشت

سلام
این قسمت واقعا جذاب بود
ولی یه سوال مهم اینجا هست مکالمه ی بین لیوای و کنی
لیوای پرسیده بود که قبلا هدفش سلاخی کردن پلیس ارتش بوده و چرا حالا با اونا همدست شده؟ و بعد از دعوای اونا و شلیک لیوای به کنی و فرارش ، کنی به دختری که همراهش بود گفت داره آرزومو ازم می گیره!

این قسمتش هم مثله قسمت اول ، فوق العاده بود…
ممنون از مطالب خوبتون.. من هر قسمتی ک میبینم ، میام اینجا مطالبتونو میخونم…
ممنون و خداقوت

ممنون از شما که مارو دنبال می کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *