بررسی قسمت شانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت شانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan 

آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین ! از کتاب هاکاگوره (طریقت سامورایی) نوشته یاماموتو تسونه‌توموبا

بررسی قسمت شانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan در خدمت شما عزیزان هستم. شما می تونید بررسی قسمت های قبل رو هم از اینجا بخونید. قسمت چهارم از نیم فصل دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان خیلی خیلی بهتر از 3 قسمت قبلی بود! چه از لحاظ CGI چه از لحاظ کارگردانی و موسیقی ، گرچه هنوز خیلی جا داره تا بهتر بشه ! دومین مانگای پرفروش تاریخ حقشه انیمیشن بهتری براش در نظر بگیرن !

نکته

 1. مدت کمی هستش شایعاتی مبنی بر تغییر استودیو سازنده AOT یا تغییر تیم کارگردانی شنیده میشه ! صحبت هایی از حضور یک استودیوی چینی به گوش میخوره ! و خیلی ها بر این باورن این فصل آخرین فصلی که استودیو ویت روی AOT کار میکنه ! این اخبار در حد شایعات هست و هنوز تایید رسمی نشدن!
 2. نیم فصل دوم قرار فقط 10 قسمت باشه نه 12 الی 15 قسمت !!!

بریم سراغ داستان ! قسمت 16 فصل سوم انیمه حمله به تایتان، برخلاف قسمت های قبلی اطلاعات خاصی بهمون نداد و فقط شاهد جلو رفتن خط داستانی بودیم! دیالوگ های خوب و قوی، اکشن و انیمیشن بهتر از ویژگی های اصلی داستان بودن !

تو این قسمت شاهد نابودی شهر های داخل دیوار توسط تایتان برتولد و تایتان میمونی بودیم ! راینر هم همونطور که تو بررسی قسمت قبلی گفتم به سرعت خودش رو ترمیم کرد و تو این قسمت سرپا شد!


خبر مهم »

تاخیر در پخش 6 قسمت نهایی فصل سوم انیمه Attack on Titan !


تقابل دو فرمانده و عملکردشون در دو جبهه خیلی عالی بود ، تو این قسمت تفاوت اصلی آرمین و اروین مشخص میشه! گرچه در لحظه آخر لیوای برتری خودش رو به رخ اروین میکشه و به اروین دستور شهادت میده !

تایتان میمونی مجددا رو مغزم رژه میره در ادامه میگم چرا ! تقابل اروین و تایتان میمونی خیلی عالی بود و فرق تاکتیک جنگی و شخصیتی دو فرمانده در مقابل هم فوق العاده هستش! اون تایتان دیده بان هم خیلی برام سوال شده کی توشه !؟ رایدر اون تایتان یا یه کسیه که ما میشناسیمش اما فکر نمیکردیم خائن باشه ! یا یه شخصیت جدیده !

راجع به لیوای و اینکه یه سامورایی واقعی هستش هم کمی صحبت میکنم! میکاسارو چیزی راجع بهش ندارم بگم جز اینکه جا داشت خیلی بیشتر روش تمرکز میکردن ! حتی اگه مجبور میشدن کمی از خط داستانی مانگا منحرف بشن !

آها ارن با اینکه خیلی قهرمان واقعی هستش اما کمی بیش از حد خنگه و هیچ تیز بازی رو ازش شاهد نیستیم که کمی نا امید کننده س! البته اینم بگم ارن همیشه تو لحظات آخر که هیچ امیدی باقی نمونده خودش رو نشون میده !!!

روی هم رفته این قسمت تمرکز اصلیش روی تسلیم نشدن بود ، چیزی که کل ساختار فرهنگ ژاپن و سامورایی بر پایه اون شکل گرفته ! مرگ در راه هدف شیرین ترین نوع مرگ هستش و سامورایی این نوع مرگ رو به آغوش میکشه ! راجع به این باور و تفکر در ادامه بیشتر میگم !

موسیقی هم خیلی خوب این قسمت ! گرچه همچنان مشکل میکس اذیت میکنه و صدای موسیقی کمتر از بقیه صداهاست ! این موضوع رو هم با اسپیکر لپ تاپ هم هدفون و هم اسپیکر مانیتورینگ تست کردم ! و در هر سه حالت صدای موسیقی کمتر از صداهای دیگه بود.

نکته

 1. اگه به آهنگسازی و آهنگسازی با گوشی هوشمند یا تبلت علاقه دارید این بخش رو حتما دنبال کنید » معرفی اپلیکیشن های آهنگسازی
 2. دوستان هر نوع سوالی راجع به اخبار دنیای انیمه دارین میتونین از بخش اخبار انیمه دنبال کنید ! تو این بخش تمامی اخبار دنیای انیمه بررسی میشه ! پس حتما این بخش رو دنبال کنید تا به روز باشید!

قبل خوندن این بررسی مطالب زیر رو هم یه نگاهی بندازین

در ادامه با بررسی قسمت شانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan همراه من باشید

اروین فرمانده ای هوشمند و جان بر کف !

قسمت چهارم از نیم فصل دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

اروین یه فرقی با همه فرمانده های دنیای واقعی داره ! اونم اینکه از همشون واقعی تره ! 

فرمانده ای که هرگز تسلیم نمیشه حتی اگر شانسی برای برد نداشته باشه ! اروین حاضره جونش رو به راحتی بزار وسط ! اما تنها یک چیز باعث میشه برای دادن جونش درنگ کنه ! اونم عطش دونستن و آگاهی هستش ! اروین دوست داره قبل مرگش بفهمه تو اون زیرزمین لعنتی چه خبره ! واسه همین با لیوای حرف میزنه ! دیالوگ های این دوتا باهم فوق العاده بوده از اول داستان تا به اینجا !

 

لیوای در جواب حرف های اروین واقعیت رو بهش میگه ! میگه اگه تو نبودی تا همین جا هم جلو نمیومدیم پس ناراحت نباش ! بعد بهش دستور میده رویاتو ول کن و جونت رو فدا کن ! تو اون لحظه اروین فرق خودش با لیوای رو میفهمه و نیش خند تلخی میزنه و برای سخرانی نهاییش آماده میشه !

بررسی قسمت چهارم از نیم فصل دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

سخرانی که فوق العاده بود ! و اشاره به فرهنگ سامورایی ژاپنی داشت ! فدا کردن زندگی برای ارزش بالاتر ! چیزی که بارها در دوران مختلف تاریخ در ژاپنی ها دیده شده ! اشاره میکنم به هواپیماهای خودکشی ژاپنی ها در جنگ جهانی دوم ! و داوطلبانی که همین چند سال پیش (سال 2011) جونشون رو در نیروگاه های اتمی فوکوشیما برای نجات سایر مردم فدا کردن !

همین فرهنگ و تفکر ارزش اروین رو در مقابل تایتان میمونی که اونم فرمانده باهوش جنگ هستش نشون میده ! تفاوت اصلی در نگرش هست ! تایتان میمونی به گفته اروین ترسو هستش و از دنیایی میاد که توش حمله انتحاری احمقانه ترین راهه! 

اما همین فداکاری تنها برگ برنده و نقشه اروین و انسانیت در برابر تایتان ها یا مهاجمین خارجی هستش!


آرمین

بررسی قسمت چهارم از نیم فصل دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

آرمین فرمانده باهوشی هستش! اما خب هم بچه اس هم کم تجربه ! همین متمایزش میکنه از اروین ! با این حال آرمین همیشه تو اوج ترس هم مغزش خوب کار میکنه و فکر بکری میزنه به کله ش ! برای همین مطئنم تو قسمت بعدی یه راهکار عالی ارائه میده !

لیوای سامورایی واقعی !

بررسی قسمت چهارم از نیم فصل دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

خب در اینکه لیوای شخصیت محبوب من هست شکی توش نیست ! اما از لحاظ خستگی و خفن بودن به نظر من یکی از بهترین کاراکترهای تمام دوران دنیای انیمه هست! بگذریم !

لیوای خیلی کم حرفه و وقتی هم حرف میزنه ! حرف درست درمون میزنه ! اما چیزی که باعث میشه لیوای رو برتر بدونم از اروین ! روحیه فداکاری لیوای هست ! لیوای برای مردن با شرافت  حتی یک لحظه فکر هم نمیکنه ! و با افتخار حاضر جونش رو فدا کنه ! حتی زمانی که داره نقشه فرار میچینه خودش رو حساب نمیکنه ! برای لیوای ترس از مرگ به هر دلیلی معنی نداره !!!

همین امر باعث میشه به اروین دستور بده رویات رو فراموش کن چون هیچ اهمیتی نداره ! و خودت رو برای مرگ آماده کن !


اینفوگرافی

بررسی قسمت چهارم از نیم فصل دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

اینفوگرافی ها معمولا اطلاعات عجیب غریبی رو افشا نمیکنن اما خب هر از چندگاهی راهنماییت میکنن ! اینفوگرافی این هفته به نکته خوبی اشاره کرد که در واقع نقطه ضعف تایتان بخارزا و سایر تایتان ها بود!

و آرمین هم همین نکته رو احتمالا متوجه میشه ! که این تایتان تا یه حدی میتونی بخار بده و بعد از اون میشه بهش حمله کرد!


تایتان میمونی / زیک

بررسی قسمت چهارم از نیم فصل دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

اینکه تایتان میمونی باهوشه ، توش شکی نیست ! اما اینکه از حمله انتحاری چیزی دستگیرش نشده ! خبر از فرهنگ متفاوت از انسان های داخل دیوار میده ! اما اگه زیک و همدست هاش برای یه سرزمین دیگه ان چرا زبان متفاوتی ندارن و با همون زبان آدم های داخل دیوار حرف میزنن ؟

بررسی قسمت چهارم از نیم فصل دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

جدا از این مسئله این فرم پرتاب سنگش مثل پرتاب توپ بیسبال هستش و به شدت فرم صحیح پرتاب توپ رو رعایت میکنه و خیلی هم تو این کار خبره هستش ! به همین خاطر من فکر میکنم تایتان میمونی هیچ فن مبارزه ای دیگه ای نداره و توانایی اصلیش پرتاب کردن هست !

از همین رو اگه لیوای بهش برسه ، به راحتی میتونه بهش آسیب بزنه ! نظر شما چیه ؟


نکات تکنیکی

بررسی قسمت شانزدهم فصل سوم انیمه حمله به تایتان
این تیکه سنگ های سه بعدی خیلی خوب بودن

این قسمت در کل انیمیشن و طراحی خیلی خیلی بهتری داشت ! ترکیب انیمیشن 3 بعدی با 2 بعدی هم خیلی جذاب بود ! تمرکز روی جزئیات مخصوصا جرقه های آتش در هوا و مه ای از گرد و خاک و خون ! 

بررسی قسمت شانزدهم فصل سوم انیمه حمله به تایتان

اون تصویر قرمز رنگ هم که برای نمایش اجساد در هوا استفاده شد قبلا در فصل دوم استفاده شده بود با این حال خیلی باحال بود ! تایتان برتولد هم خیلی بهتر بود به نظرم ! اما اونجا هایی که با میکسا و ارن درگیر بود دوباره از انمیشن 2 بعدی به جای 3 بعدی استفاده کرده بودن که جالب نبود!

اینجا و چندجا دیگه 2 بعدی بود
اینجا و چندجا دیگه 2 بعدی بود
شوت کردن ارن خیلی مسخره بود
شوت کردن ارن خیلی مسخره بود
این مه خون آلود که تو هوا پخش بود عالی بود
این مه خون آلود که تو هوا پخش بود عالی بود

امیدوارم از بررسی قسمت شانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan خوشتون اومده باشه، مثل همیشه منتظر نظرات و حدسیات شما هستم. لایک،اشتراک و … هم فراموش نشه دمتون گرم.

به روز رسانی

بررسی قسمت هفدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

مطالب مرتبط

53 دیدگاه

 1. امیر محمد

  سلام واقعا نقد زیبایی بود فقط می تونستید زیر عکس قرمز رنگ بنویسید (درو کردن انسان ها توسط تایتان میمونی) واقعا ازتون بابت نقد مچکرم.

  1. علی دست پیمان

   خواهش میکنم لطف دارید ممنون از شما که مارو دنبال می کنید.

 2. Kourosh. Di

  سلام اقای دست پیمان میخواسم بدونم که کی بررسی قسمت 17 رو قرار میدید

 3. Dark soldier

  قسمت ۱۷ ام لرزه به تنم آورد، عجب‌قسمتی بود.

  1. علی دست پیمان

   موافقم خیلی ناب بود

 4. Kourosh.Di

  سلام اقای دست پیمان میخواستم بگم که بسیار بسیار بابت نقد ممنونم و واقا همیشه بعد پخش شدن قسمت منتظر نقد شما میشم فقط میخواستم خدمت دوست عزیزمون بگم که توی قسمت اخر نیم فصل اول اونی که کنار راینر نشسته بود برتولت بود نه تایتان دیدبان

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما که مارو دنبال میکنی ، شما لطف داری

 5. علی

  سلام من فکر میکنم که تایتان دیدبان همون فردی که کنار رایلر نشسته بودم روی دیوار صحنه اخرین قسمت فصل سه

 6. مرتضی

  سلام دوستان
  یه سوال داشتم
  میخواستم بگم که کسی میتونه بگه که اون داستان مربوط به معدنچی که توی فصل اول بود مربوط به کدوم قسمت بود؟
  بعد اگه میشه بگید که نکته ی خاصی داره یا نه
  ممنون
  مرسی از بررسی
  بدون توجه به دیگران به کاری که خود اعتقاد دارید درست است ادامه دهید چرا که در هیچ صورت هیچ پشیمانی ای نخواهد داشت.

 7. Nima

  سلام آقای دست پیمان
  خسته نباشین واقعا نقد و بررسی عالی ای بود و من بعد از پخش سریال منتظر بررسی شما میشم خواستم یه نکته ای رو بگم و اون اینه که درسته که زبان انسان های داخل و خارج دیوار با هم فرقی نداره ولی اگه یادتون باشه توی فصل دوم وقتی که راینر و یمیر و بقیه توی برج بودن و یمیر داشت اسم اون کنسرو رو که به یه زبان دیگه نوشته شده بود رو میخوند و راینر هنگ کرده بود
  به نظر من افراد خارج دیوار هم زبان خودشونو بلدن و هم زبان افراد داخل دیوار
  بازم ممنون از بررسی عالیتون

  1. علی دست پیمان

   ممنون شما لطف داری و مرسی بابت اطاعات و دمتم گرم مارو دنبال مبکنی

 8. Alucard

  سلام.بررسی مثل همیشه ریز و مشتی…..???
  اپیزودی هم که از علی اقا ۸ بگیره که حتمی کارش درست بوده.انیمیت هم که تو بعضی صحنه ها چشم نوازی میکرد…..
  اقا چرا تایتان میمونی این جوری میجنگه.خیلی ضایعه.یعنی از اون هیکل و جبروتش خجالت نمیکشه یه گوشه واستاده سنگ پرونی میکنه….
  ارن هم که اپیزود قبل نقش کالسکه رو داشت این قسمت هم نقش توپ فوتبال برای برتولد رو ایفا کرد.نه یه دیالوگ درست درمونی نه حرکتی هیچی.تا اپیزود بعد هم که رفت تو چرت….
  ارمین هم فقط منتظره زنگ تفریح بخوره بره خونشون قشنگ هنگه.البته با توجه به پیش نمایش و اون نگاه تیز و برندش مشخصه ری استارت میشه باز…..
  طرف اروین ایناشون باز از این سمت عجیب تره.الان نقش اون تایتان های هوشمندی که به خط شدن کنار زیک من نفهمیدم.شاید استدیو گفته اگه بخوایم همه اینارو هم روونه جنگ کنیم باید کلی هزینه و وقت بزاریم برای انیمیتشون پس بزار همون جا مثل ماکت نگهشون داریم تا یه جا پایی هم برای لیوای درست کرده باشیم.لیوای کارش درسته ولی اینکه بخواد تنهایی ترتیب زیک بده یکم تو زوق میزنه.میشه مثل حرکتی که اریا تو got رو نایت کینگ زد…
  البته خدا رو شکر که نویسنده انیمه کسی مثل بنیاف و وایس نیست و منطق و دلیل پشت رخدادا خوابیده….?‍♂️

  1. علی دست پیمان

   مخلص برادر ، آره واقعا خدارو شکر ایسایاما مثل بنیاف و وایس نیست !
   ممنون که مارو همراهی می کنی و انرژی مثبت میدی

 9. Moheb

  تو قسمت 10 فصل 2 فکر کنم تایتان میمونی راینر رو با پرتاب کردن سنگ شکست داده بود چون رو بدن راینر اگه دقت کرده باشین جای سنگ هست

 10. سعید سیادتی

  با سلام.می خواستم بدونم شما مانگا رو خوندید یا نه البته قطعا در بررسی هاتون اسپویلی نیست فقط از سر کنجکاوی پرسیدم:)

  1. علی دست پیمان

   نه نخوندم مانگارو

 11. mahi.otaku

  ممنون از بررسیتون واقعا بعضی چیزارو باعث میشه آدم بیشتر بهشون دقت کنه و چیزای جدید به ذهنش برسه.
  فقط یه سوالی. قسمت جدید هر هفته چند شنبه میاد؟!

  1. علی دست پیمان

   خواهش میکنم ! ممنوت از اینکه مارو دنبال میکنید! هر یکشنبه شب پخش میشه و همون شب یا فرداش تو نت میاد برای دانلود

 12. عظیم

  سلام
  آقای دست پیمان اون تایتانی که ذهن تون رو مشغول کرده اسمش تایتان ارابه هست و قدرت خاصی به جز سریع بودن نداره
  تا آخر این فصل آدم درون اون معرفی نمیشه و در فصل بعد بیش تر بهش پرداخته میشه
  همه ی تایتانای شیفتر اسم دارن
  حالا بعدا اسماشونو خودتون میفهمید
  منظور از برگ برنده ام همون سلاح جدیدشونه که واقعا هم به درد بخوره
  مخصوصا در مقابل تایتان زره پوش
  و اینم بگم که قسمت بعد لیوای شدیدا توی فضای گادمود میره و همه رو تیکه پاره میکنه!!!
  اگه احساس میکنید اسپویلی داخل این متن هست میتونید این نظر رو نذارید
  با تشکر

  1. sr

   اره ولی با اون انتخابش… 🙁

  2. علی دست پیمان

   ممنون از شما و اطلاع رسانیتون ، منتظر قسمت بعد و لیوای هستم به شدت ببینم این میمون رو چه طوری تیکه پاره میکنه

 13. Dark soldier

  پس سرنگ چی شد!!!
  گفتم الان میخوان ازش استفاده کنن.
  خیلی دوست دارم ببینم جچوری میخوان خودشون ر نجات بدن، اخه هر قسمت فشار روشون داره بیشتر میشه.

  1. علی دست پیمان

   سرنگ که معلوم شد چی میشه ! یه حدس هایی از نیم فصل قبل زده بودیم که تقریبا درست از آب دراومد!
   سرنگ دست لیوای هست! و زمانی که وقتش برسه مجبوره ازش استفاده کنه !

 14. هادی

  سلام این انیمه خیلی مرموز تر از اونچیزیه که نشون ميده اگر به چهره تموم تایتانها دقت کنید تموم اونها رو قبلا یک جای انیمه دیدید مثلا تایتان بابانوئل رو یادتونه؟ همون که آرمین رو میخواست بخوره؟ اون تایتان شباهت خیلی زیادی به پدربزرگ آرمین داره یعنی ممکنه که زیک انسان ها رو به تایتان تبدیل کنه؟ اینها مطالبی هستند که بعدا میفهمیم

 15. امیررضا

  سلام.تو این قسمت هم گرافیک انیمه کمی از قسمت قبل نداشت و هنوز هم که هنوزه از اون صحنه های دو بعدی استفاده می کنن و بعضی طراحی چهره ها که واقعا بد بود.اما تونستن با اون صحنه سنگ ها و اون مه خون آلود تاثیرش رو از ذهن بیننده پاک کنن.البته واقعا صحنه های خوبی بودن ولی افکت های دیگه کار رو تا حدی خراب میکنه.
  درباره داستان هم که انگار دوباره داره کم کم دل بیننده رو به دست میاره با این فداکاری ها و اصلا این فداکاری ها ومردن برای دیگران هستش که به داستان جون میده.اگه یادتون باشه فصل 1 هم نقطه هیجان از اونجایی شروع شد که ارن جون خودشو برای آرمین فدا کرد و توسط اون تایتان خورده شد.و قطعا از این قسمت به بعد شاهد داستان قویتر و افکت های جذابتر و ……خواهیم بود.
  یه تشکر ویژه هم از آقای دست پیمان که داره خستگی ناپذیر نقد میکنه و واقعا هم نقد هاش عالیه.لطفا با همین فرمون ادامه بدید.

  1. علی دست پیمان

   خواهش میکنم ممنون از شما که مارو دنبال میکنید! حتما با انرژی جلو میرم.

 16. sr

  دوستان سوالی ذهنم و مشغول کرده نمیدونم مربوط به کدوم قسمت میشه که همونجا بپرسم اما در مورد اون تایتانیه که دیگه توی انیمه هم بهش اشاره نشد
  وقتی ساشا به اون روستا رفته بود تا اهالی رو نجات بده و در نهایت تونست یه دختر بچه رو نجات بده
  تایتانی که اونجا بود داشت مادر بچه رو میجوید بر خلاف بقیه که میکشن و نکته جالبترش این بود که هر چقدر ساشا با تبر به پشت گردنش میزد نمیمرد فکر کردم ممکنه به اون حرف تایتان میمونی که به همکار اروین اسمش یادم نیست گفت پس میدونید نقطه ضعفمون پشت گردنمونه ربط داشته باشه
  اما اشاره که نشد هیچی حتی تایتان میمونی هم از این قاعده مستثنی نیست که بخواد قدرتی اون شکلی داشته باشه با توجه به اینکه تایتان توی روستا از اهالی اونجا بوده و یه تایتان معمولی که بخوایم بگیم مثل راینر قدرت داره که هوشیاریش و جا به جا کنه

  1. Shingeki no Kyojin

   تایتانی که اشاره کردید یک تایتان عادی بود و علت نمردنش هم انتقال هوشیاری نبود . اگر به یاد داشته باشید ساشا شمشیرهای مخصوص همراهش نبود و با یک تبر حمله کرد ، به خاطر ضعف آلیاژ (شمشیرهای مخصوص از فولاد تقویت شده ساخته شده) و عدم ایجاد برش عمیق روی تایتان اثری نداشت.

 17. شروین

  قطعا قسمت بعد جذاب ترین قسمت این فصل خواهد بود
  در قسمت بعدی نشون میده که آرمین هم مثل اروین فداکاری می کنه و کلا خوبه
  قدرت سخت کردن یه توانایی عادیه و انحصار به غول خاصی نداره
  تایتان میمونی هم به طور کلی قدرت خاصی نداره و همین قدرتایی هم که داره به خاطر فرد داخل اون یعنی زیکه
  و صحبت شما هم درباره ی بیسبال درسته چون اون بیسبال رو از یک آدم خاصی یاد می گیره و از اون استفاده میکنه
  در مورد تایتان عظیم الجثه یا غول پیکر هم بگم که قدش ۶۰ متره و ارتفاع دیوار ۵۰ متر هست
  و این یک نکته و تکنیک در گرافیک و طراحی هست که چیزاهای دور تر کوچک تر از اندازه ی واقعیشون تصویر بشن
  یعنی تایتان غول پیکر از دیوار فاصله زیادی داره و اگه دقت کنین نمای دوربین یا تصویری که شما میبینین از دید ارن و دوستاش هست و چون از پایین به اون نگاه می کنن این طور دیده میشه
  به این دلیل طراحی از نظر من اشکالی نداره
  و حتی می تونم بگم که به طور کلی روی تصاویر و افکت های این قسمت خیلی خوب کار شده بود و اون جایی که آوار از جلوی چشم لیوای میگذره و برتولد ارن رو شوت میکنه خیلی خیلی گویا تر از مانگا طراحی شده بود و این قسمت به نظرم خیلی خوب بود
  و قسمت بعد از اینم بهتر هست
  نکته جالب و متمایز این انیمه واقع گرا بودنشه که در قسمت های بعدم تکرار میشه
  ممنون و مرسی از بررسی تون که به نکات خوبی اشاره کردید

  1. Shingeki no Kyojin

   البته قدرت سخت سازی را تعدادی از تایتان ها دارند (به خاطر مصرف محلول) به عنوان مثال تایتان های هوشمندی مثل Cart Titan و Ymir فاقد این قدرت هستند.
   Zeke Yeager چند توانایی خاص داره … (به علت اینکه هنوز در انیمه بهش پرداخته نشده اسپویل نمیکنم)

  2. علی دست پیمان

   ممنون از شما شروین و مرسی که مارو دنبال میکنی

 18. salehi

  تو این سایت راجع به تمام شخصیتای این انیمه توضیح داده..
  این مثلا راجع به اون تایتان هوشمندیه که کنار تایتان میمونی بود.

  1. علی دست پیمان

   سلام لطفا لینک نگذارید

 19. saeedzf

  سلام دوستان برگ برنده اروین همون که زیر شنلش هست چیه؟ سلاح خاصیه یا اون سرنگ مایع تایتانی ای هست که آکرمن قاتل به لیوای داد؟

  1. sr

   فکر میکنم برگ برنده همون نیزه های خاص یا ارپی جی خودمون بود اما اون سرنگ مایع تایتانی که اصلا برگ برنده محسوب نمیشه دست اون لیوای بی وجدانه که قسمت قبلی معلوم شد به ارمین تزریق میشه البته علت این اتفاق وحشیگری میکاسا و قدر نشناسی ارن هم هست ولی خوب بگذریم

   در کل مردن اروین یه کم زود بود و البته حیف با توجه به اینکه مانگا ادامه داره و انیمه نیز هم… ولی با دوستمون موافقم که اروین مرگی باشکوه رو واسه خودش رقم زد به هر حال توی دنیای واقعی آدمای شبیه اون کم نبودن که خوش درخشیدن و البته بدون رسیدن به آرزوشون مردن و همچنان توسط ایندگان ستایش میشن

 20. محمد

  یه موضوع رام سوال شده
  اروین تو صحبت هاش با لیوای دیگه هیچ حرفی از برگ برنده نزد
  و اخرین لحظه که سنگ با اروین برخورد میکنه دقیقا به همون جایی میخوره که اروین اولین بار که رسید به این دیوار به همرزمش برگ برنده رو نشون داد
  ینی امکان داره اونو داده باشه به ارمین قبلش؟

  چقد ضعف های داستانی انیمه زیاد شده
  یه سری چیزارو جا میندازن بعد تو قسمت های بعد با فلشبک درستش میکنن
  اندازه تایتان برتولد هم که کلا یادشون رف چقد بود البته بخاطر تغییر مقیاس انیمیشن سه بعدی هم هس ولی خب باید حرفه ای تر اینکارو میکردن حداقل

  1. alireza

   فک کنم منظور از برگ برنده همون نیزه رعد بود.
   سنگی که به اروین خورد مانور سه بعدی رو نابود کرد.
   سرنگ هنوز با لیوای

  2. علی دست پیمان

   اندازه تایتان برتولد رو قبول دارم حتی فک میکنم فصل دوم به نظر بزرگتر میومد! برگ برنده همون نیزه رعد بود

   1. محمد

    نه اون قسمت که میرسن به دیوار رو دوباره نگاه کنین
    نیزه رعد دست جوخه ها بود بلند بود و دورش پارچه پیچیده بود
    ولی این برگ برنده که اروین نشون داد یه چیز استیل بود که به کمرش بسته بود دقیقا همونجایی که سنگ میخوره

 21. alireza

  اگه استودیو عوض بشه شاید شانس بیاریم بیشتر به aot توجه بشه
  یه خسته نباشید باید به صدا گذار اروین گفت که خیلی کارش درسته
  در مورد نوشتار مردم بیرون دیوار تو فصل 2 راینر یمیر رو میبینه که داره نوشته رو کنسرو میخونه انگار اون خط خارج دیوار و زبان هم قسمت 1 فصل 2 زیک به میک (همون که حس بویایی قوی داشت) میگه فک کنم زبان شما رو بلدم .
  اینا رو در مورد زبان یادم امد شاید این قضیه باشه!!!

 22. فاطمه

  ممنون از بررسیتون..

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما که مارو دنبال می کنید

 23. mehdi

  سلام دوستان راستش هربار که برتولت رو میبینم،نمیدونم فقط من اینجور حس میکنم یا تایتان غول آسا ارتفاعش دوبرابر شده؟؟
  اگه به اولین قسمت دقت کنین،میبینین که فقط کله ش از دیوار بالاترمیاد اما تو این دوتا فصلی که ظاهر شده تا پایین تنه اش ارتفاعش از دیوار بلندتره.

 24. Alireza_z

  بررسی خوبی بود… تشکر از نویسنده گرامی
  احتمالا تایتان میمونی هم توانایی سخت کردن بدن رو مثل تایتان آنی، راینر و ارن داره؛ ولی لیوای سلاح های جدید رو داره و ضمنا به خاطر فداکاری اروین و سربازها و خشمش احتمالا دوباره شاهد گاد مود لیوای باشیم که قطعا اگر تو این حالت بره تایتان میمونی باید با اعضای بدنش وداع سختی داشته باشه!
  جالبه اروین که نماد شجاعت و امیدواری در انیمه است این قسمت نا امیدی و ترسش رو نشون داد ولی همونطور که از یک فرمانده کاریزماتیک انتظار می رفت عمل کرد و پایانی شجاعانه و باشکوه برای خودش رقم زد.

  1. علی دست پیمان

   آره امکان داره بتونه بدنش رو سحت کته امکان هم دار نتونه چون کلا تایتانش انسان نما نیست ! احتمال زیاد لیوای باید بره تو گاد مود که زنده بمونه !
   ممنون از شما که مارو دنبال می کنی

 25. Opening

  ((اروین یک فرقی با فرمانده های واقعی داره اونم اینکه از همشون واقعی تره)) این حرفت رو باید توی تاریخ حک کنند آقای دست پیمان عزیز

  1. علی دست پیمان

   شما خیلی لطف داری

 26. سعید میرزا

  درست میفرمایین، گرافیک نبردها و در کل انیمه بهتر از اپیزودهای قبلی شده، اما توی این دو تا تصویر که لینکش رو قرار میدم واقعاً استیل لیوای و چهرۀ میکاسا خیلی ضعیف و در واقع مزخرفه ???

  استیل ضایع لیوای: http://uupload.ir/files/kcio_levi.jpg
  چهرۀ ضعیف میکاسا: http://uupload.ir/files/9vmn_mikasa.jpg

  1. علی دست پیمان

   آره ضعف های طراحی هست همچنان

   1. سعید میرزا

    ????????????

 27. سعید میرزا

  ماشالا و دست مریزاد، چقدر سریع!!!

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *