بررسی قسمت ششم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز
سینما و تلویزیون

بررسی قسمت ششم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز 

قسمت آخر سریال گیم اف ترونز هم طبق انتظارات نا امید کننده پیش رفت !

با بررسی قسمت ششم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز در خدمت شما هستیم.برای هممون پیش اومده مدت ها انتظار یه اتفاق بودن.این که مدام اون لحظه رو تو ذهنت بازسازی می کنی ،از هیجان و احساسی که اون لحظه باهاش در گیر میشی به وجد میای .

شاید همه ی طرفداران گیم اف ترونز همچین احساسی رو نسبت به فصل اخر و صد برابر قسمت اخر گیم اف ترونز داشتن .گیم اف ترونزی که حداقل تا چهار فصل نمی تونستیم حدس بزنیمش و حالا حدس زدن اپیزود به اپیزودش تو فصل اخر کار سختی نبود .


در جواب تمام نقد هایی که برای گیم اف ترونز چه اینجا و چه در صفحه ی شخصی خودم می نوشتم جواب این بود که نبوغ سازندگان این سریال معروفه و کی از دیدن گیم اف ترونز نا امید شدی؟؟؟ و این دقیقا همین جای ماجراس .

تو فصل نهایی سریال Game of Thrones که مهم ترین فصل محسوب می شد و قرار بود این کشتی به مقصد برسه، غرق شد و بدترین خاطره رو از بهترین سریال واسمون به جا گذاشت .

بررسی قسمت ششم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز

با ما همراه باشید با بررسی قسمت ششم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز

واقعا جایی برای نوشتن هیچ نقدی برای قسمت اخر نیس جایی که مخاطب های سریال فکر می کردن که گیم اف ترونز در قسمت نهایی خودش چه جوری می خواد این همه اتفاق مهم رو تو خودش جا بده سریال با اروم ترین و بی اتفاق ترین حالت ممکن خودش پیش رفت .

حتی تو مهم ترین اتفاق این قسمت یعنی کشته شدن دنریس،اتفاقی که میشد به راحتی حدسش زد برای سریالی که یه زمانی کارش غافلگیری بود شاهد بدترین کارگردانی بودیم .

بنیاف و وایس به خراب کردن فیلم نامه بسنده نکردن و در قسمت اخر کارگردانی رو به بازی گرفتن جایی که ما تراژدی ترین و شاید تاریخی ترین صحنه ی گیم اف ترونز رو حداقل تا این جای فصل شاهد بودیم و نمای بسته ی نیم رخ حتی فرصت دیدن کشته شدن دنریس و چطور چاقو خوردنش رو ازمون گرفت .چیزی که باید تا مدت ها تو ذهنمون می موند ولی حداقل برای من هیچ حسی رو بیدار نکرد و من انگار داشتم قدم زدن تیریون رو روی خاکسترهای شهر تماشا می کردم.

بررسی قسمت ششم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت

برن شاه شد؟؟؟؟برنی که تمام طول این فصل کارش زل زدن به ادم ها بود و نگاه های بی روح تحویلشون دادن؟؟؟این که از همه ی این اتفاق ها خبر داشت و خودش رو به کینگ لند رسوند قبول ولی برای کسی که قراره مهم ترین اتفاق سریال بیوفته خط داستانی قرار می دن هوش و ذکاوت بیننده رو به چالش می کشن که یه جایی بگه اه این جا نشونشو دیده بودما ،دقیقا مثل تمام بی منطقی ها و خراب کردن های بنیاف و وایس این اتفاق هم بی سرو ته افتاد و مثلا بیننده ها رو غافلگیر کرد .

سانسا شد ملکه ی شمال .سانسایی که این فصل تو یه حالت ملکه طوری بی ربط غرق شده بود جوری که از اول فصل انگار یه زیر نویسی زیر همه ی تصاویر رفت که سانسا رو به عنوان ملکه قبول کنید .سانسایی که اونقرر بر اساس خط داستانیش برای این کار ضعیف بود که خود نویسنده هام مجبور بودن ابهت ساختگی سانسا رو قسمت به قسمت به خوردمون بدن .

بررسی قسمت ششم فصل هشتم سریال game of thrones

و جان اسنویی که به طرز خنده داری از خشم سپاه دنریس در امان موند .سپاهی که جون میدادن برای دنریس و حالا به طرز مضحکی رضایت دادن به تبعید جان اسنو در مقابل کشته شدن ملکشون و خودشون هم به خوبی و خوشی بر گشتن به جایی که ازش اومدن .

از اخر سریال هم نگم براتون که همه دور میز نشستن و شوخی ها و طنز مزخرفی که شروع شد و جای این که به خندمون بندازه اشکمون رو دراورد برای نابود شدن سریالی که عاشقش بودیم .

جایی که ما منتطر بودیم جواب سوال هامون رو راجع به نایت کینگ بگیریم .شخصیت پیچیده ی برن برامون رو شه ،خط داستانی سرسی جیمی جان اسنو و دنریس به سرانجام برسه تمام اتفاقات تو فضاحت محض اتفاق افتاد .

شاید تنها اتفاق کل این فصل که در حد و اندازه های سریال بود سوختن تخت اهنین بود سوختن تختی که تمام این مدت دغدغمون بود که کی روش میشینه و حالا سوختنش رو تماشا کردیم .

واقعا چیزی برای گفتن نیست چون کابوسمون به حقیقت تبدیل شد و خاطره ای که از بهترین سریال جهان برامون موند یه خاطره ی تلخه و با گرفتن امتیاز ۵.۶از اپیزود اخر پرونده ی این سریال هم بسته شد سریالی که هیچ وقت فکر نمیکردیم همچین امتیازی رو به خودش ببینه و حتی دیگه نمیتونیم امیدوار باشیم که تو قسمت بعد جبران شه .‌‌..

همچنین بخوانید »

مطالب مرتبط

3 دیدگاه

 1. Alucard

  علیرضا اگه به بنیاف و وایس باشه که انسالید ها هم میتونن تشکیل خانواده بدن.تازه شایدم تو اسپین اف ها، دراگون هم با چندتا توله دور و برش ظاهر شد……??

 2. alireza

  خیلیا می‌گفتن چون برن کلاغ سه چشم و مثل کلاغ یه چشم قبلی نباید تاثیر آنچنانی در دنیا ادما داشته باشه به خاطر همین کار خاصی انجام نمیده.
  ولی این قسمت خودشو پادشاه کرد این که از شاه شبم بدتر بود
  کلا با شخصیت سانسا حال نمیکنم.
  یه سوال فنی سر داووس به کرم خاکستری گفت برو خاندان خودتو درست کن
  حالا سوالم اینه کل سپاه انسالید که اخته شدن و تازه همشون مردن پس این بنده خدا چطور خاندان خودشو درست کنه؟؟؟

  1. مهسا فتحی

   بله سوال کاملا به جاییه…مشکل این جاس شخصیت برن قرار بود به نایت کینگ ربط پیدا کنه و خیلی پیچیده تر از این حرف ها بود که فقط بیاد و شاه شه …معادله ایه که منطق پشتش نبود و فقط جواب نهایی رو واسمون نوشتن و گفتن قبولش کنید

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *