بررسی قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba

ساده اما زیبا، زیبا اما ساده!

درود بر شما دوستان گرامی. با بررسی انیمه Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba در خدمت شما هستیم. بررسی انیمه شیطان کش Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba تا قسمت پنجم توسط آقای دست پیمان صورت گرفت. اما بخاطر مشغله زیاد، ایشون به ادامه بررسی این انیمه نمیرسه. به همین دلیل ادامه بررسی شیطان کش به من واگذار شده. خب بررسی یک انیمه توسط دو نفر زیاد جالب نمیشود. چونکه هر کس نظر و باور های خودشو داره. اما کاری هست که شده و امیدوارم از بررسی قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba راضی باشید. 

در قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba، شاهد تلاش های خستگی ناپذیر تانجیرو برای رسیدن به هدفش هستیم. برای ادامه بررسی با مجله وارونه همراه باشید.


اگر بررسی پنج قسمت قبلی رو مطالعه نکردید از طریق لینک زیر میتونید:

بررسی قسمت 1 تا 5 انیمه Kimetsu no Yaiba ؛ پرداختی متفاوت به داستانی کلیشه ای !


مطالب مرتبط:


پوچی پنهان شده در پشت پرده 

بررسی قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba

قبل از بررسی قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba نگاهی خیلی کوتاه به خود انیمه داشته باشیم.

از زمان پخش قسمت نهایی انیمه شیطان کش مدت زیادی میگذره. برای همین دیگه پیش بینی ها و حدس زدن قسمت های بعدی منطقی نیست. البته اگر انیمه هنوزم در حال پخش بود. باز هم نیازی به فرضیه ها و پیش بینی خاصی نداشت. کلا با انیمه ای صاف و ساده طرف هستیم. که هرچی بیننده میخواد بهش نشون میده. شخصیت های مثبت و منفی مطلق، دریغ از یک شخصیت خاکستری. داستانی یک راست بدون کوچکترین پیچیدگی. تمام فاکتور هایی است که پشت جلوه های تصویری پرجزئیات پنهان شده اند. 

به این فکر کنید که اگر بخواهید این انیمه رو برای یکی از دوستانتان معرفی کنید. درسته شما حرفی برای گفتن ندارید. برای اینکه نمیشود کیفیت  تصویری رو با حرف زدن توضیح داد. یا فرض کنید اگر این انیمه رو با کیفیت بسیار پایین تماشا میکردید. آیا باز هم نظرتان درباره این انیمه همین باقی میموند؟

تبلیغات میان مطلبی: بهترین انیمه‌های سریالی تابستان ۲۰۱۹

هدفم تخریب انیمه شیطان بررسی انیمه شیطان کش Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba نیست. فقط بدلیل اینکه انیمه از کیفیت ساخت بالای برخوردار است. کمتر به این نکات توجه میشد. در واقع قانونی نیست که همه انیمه ها باید داستانی پیچیده داشته باشند یا شخصیت پردازی عمیقی داشته باشند. یک انیمه میتونه صرفا با هدف سرگرم کردن تولید شده باشه و تو این زمینه موفق عمل کرده باشه. در نتیجه خود انیمه هم به اثری موفق تبدیل میشه. خب شیطان کش Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba هم در دسته دوم قرار میگیره. که واقعا به بهترین صورت به هدفش میرسه.

انیمه به طوری ساخته شده که حرفی برای گفتن درباره کیفیت تصویری باقی نمیگزاره. کیفیت هر قسمت در حد و اندازه یک انیمه سینمایی است. بر خلاف دیگر انیمه ها به سختی با تصویری ثابت در انیمه مواجه میشید. تمام صحنه با بیشترین جزییات طراحی شده تا با یکی از بهترین انیمه ها تو این زمینه روبرو باشیم.


بررسی قسمت ششم انیمه Kimetsu no Yaiba

بعد از موفقیت در آزمون نهایی حالا نوبت این است که تانجیرو به عنوان یک عضو از ارتش اهریمن کش‌ها به وظیفش عمل کنه. ابتدای این قسمت مثل صحنه هایی از آماده شدن یه دانش آموز برای روز اول مدرسه است. پوشیدن روپوش مدرسه، یک کیف چوبی، کمی نصیحت های پدرانه و در آخر خداحافظی. اگر بیایید این قسمت رو بدون پس زمینه قسمت های قبلی نگاه کنید داستان کمی عجیب مییشه. برادری که خواهرشو با دهن بسته تو جعبه کوچیک با خودش جابجا میکنه. این صحنه ها خوراک جناب آقای رائفی پور هست. 

اورکوداکی هم اطلاعات جالبی درباره لباس و شمشیر مخصوص اهریمن کش ها میده. طبق گفته جناب استاد هر شمشیر قابلیت خودشو داره. ولی اطلاعاتی درباره شمشیر سیاه در دسترس نیست متاسفانه.

بررسی قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba

خب در اولین ماموریت، تانجیرو با پسری داغ دار آشنا میشه. که متوجه میشه یکی از این اهریمن ها نامزد این پسر رو که اسمش کازومی بود رو به قتل برسونه. و میتونه با حس بویاییش رد اهریمن رو بزنه. اهریمنی که این قسمت تانجیرو باید نابودش کنه. سه تا شخصیت داره. یدونه عاقل، یکی کله خر و یدونه زبون بسته. این یکی برخلاف اهریمن های قبلی قدرت خونی هم داره و میتونه هر جا که دلش خواست پرتال باز کنه. 

تبلیغات بین‌المطلبی: بهترین انیمه‌های عاشقانه بخش اول

بین این مبارزه فلش بک هایی به استاد بزرگوار تانجیرو زده میشه. میفهمیم که فقط یک نفر به نام موزان توانایی تبدیل انسان به خون آشام رو داره. حالا نمیدونم آقای موزان چطوری این همه اهریمن درست کرده یک نفره. اینکه موزان تو اون مکان دور افتاده بالای کوه تو برف چیکار میکرده. که خانواده تانجیرو به پستش خوردن هم سوال میشه. که اصلا بودن موزان اونجا شانسی بوده یا با هدف؟  اوروکوداکی هم زمانی که تانجیرو داشته مسابقه میداده بیکار ننشسته بوده. و اومده رو نزوکو هیپتونیزم هم انجام داده. بطوری که اون حالا همه انسان ها رو خانواده خودش حساب میکنه. در برابر هم نوعان خودش هم میجنگه. 

نزوکو یک دفعه از جعبه بیرون میاد و با زمان بندی عالی از تانجیرو دفاع میکنه. با اضافه شدن نزوکو به مبارزه، این قسمت جذاب تر میشه و میبینیم نزوکو خواهر ضعیفی نیست که نیاز به برادرش داشته باشه. تانجیرو هم تو این مبارزه از ترکیب دوم و هشتم استفاده میکنه. که بترتیب چرخش آب و آبشار نام داره. ولی بد شانسی میاره و فعلا موفق نمیشه.


بررسی قسمت هفتم انیمه Kimetsu no Yaiba

ادامه ی مبارزه تانجیرو با اهریمن چند شخصیتی در این قسمت ادامه پیدا میکنه. با اضافه شدن نزوکو به مبارزه حالا نبرد سه به دو است. به همین دلیل تانجیرو به خواهرش اعتماد میکنه و کازومی رو دستش امانت میزاره. خودشم در یک حرکت شجاعانه میره تو لونه اهریمن که یک مرداب است.

از اونجایی که تانجیرو در ارتفاع زیاد از سطح دریا تمرین میکرده. حسابی آماده این شرایط هست. میدونید که هرچی ارتفاع از سطح دریا بیشتر باشه هوا رقیق تر میشه. در نتیجه تمرین کردن یا حتی خوابیدن تو این هوا و شرایط باعث قوی تر شدن شش ها و افزایش گلبول های قرمز خون میشه. شخصی که همچین سابقه ای داشته باشه. فعالیت تو شرایط معمولی براش خیلی ساده تر میشه. خیلی از ورزشکار های حرفه ای برای اینکه به اصطلاح نفس کم نیارن و دیر تر خسته بشن در این شرایط تمرین میکنن.

بررسی قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba

تانجیرو تو مرداب هم کم نمیاره و بعد از یکم تعقیب و گریز تو آب با ترکیب ششم که اسمش گردآب هست. میزنه و دوتا شخصیت اهریمن رو به فنا میده. روی زمین هم نزوکو باعث تعجب اهریمن میشه. که باعث میشه چند تا حرف جالب بزنه. اولیش درباره مهارت تغییر که تو قسمت ها بعدی باید ببینیم چی هست. دومی هم درباره ی ارتباط میزان دریافتی گرفتن خون و قدرت اهریمن که احتمالا منظورش خون موازان بوده.

تبلیغات: بهترین انیمه‌های سریالی بخش نهم

تانجیرو که تو زمین خود اهریمن ها پیروز شده. حالا با یه حرکت انفجاری میاد و خواهرشو نجات میده. خب همچین حرکتی و زمان بندی دقیق تو قسمت قبل هم بود. اگه هی همینجوری از این اتفاق ها بیافته دیگه تاثیر گذاری این زمان بندی های شانسی از بین میره. همون یک بارشم زیادی بود بنظرم. 

نوبت بازجویی اهریمن میشه. ولی بعد شنیدن نام موزان اهریمن از ترس زبونش بند میاد. اینطور که معلومه موزان از اهریمن ها حسابی زهره چشم گرفته. برای همین هیچ اطلاعاتی ازشون درز پیدا نمیکنه.

صبح میشه و تانجیرو الان یک روز کامل بیداره حداقل. با توجه به اون همه فعالیت هیچ خمی به ابرو نیورده هنوز. طراحی شهر عالی و پر از جزئیات هست. معمولا وقتی نوبت به شهر و جمعیت در حال حرکت میشه. انیمه های دیگه از تصاویر ثابت استفاده میکنن اما این انیمه خیر. تانجیرو بنده خدا حتی فرصت خوردن یه لقمه نون هم پیدا نمیکنه و بویی که به دماغش میرسه مجبورش میکنه دنبالش کنه. 

بررسی قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba

تانجیرو به سرچشمه تمام این بدبختی ها میرسه. تنها مورد مرموز و پیچیده انیمه همین آقای موزان هست که اولین اهریمن صداش میکنن. موزان برای خودش تشکیل خانواده داده. و تانجیرو بعد از دیدن این صحنه بقدری تعجب میکنه که هیچ کاری از دستش بر نمیاد. جا داره اینجا به طراحی چهره ها هم اشاره بشه که واقعا بیننده میتونه به خوبی احساس شخصیت ها از روی چهره هاشون درک کنه.


بررسی قسمت هشتم انیمه Kimetsu no Yaiba

موزان که معلومه خیلی باهوشم هست. برای خلاص شدن از این وضعیت یکی از خدا بی خبر رو زخمی میکنه و طرف تو کسری از ثانیه اهریمن میشه. تانجیرو میره پی نخود سیاه، موزان هم قدم زنان با خانوادش فرار میکنه. تانجیرو که این وسط گیر کرده. مامور های پلیس هم اضافه میشن که تانجیرو رو زجر بدن. 

تامایو و یوشیرو که میبینن تانجیرو گیر افتاده میان کمکش میکنن با قدرت خونی تامایو. موزان برمیگرده تا وضعیت رو چک کنه. ولی تو راه سه تا آدم به پستش میخورن تا قدرتش به بیننده ها نشون بدن. همونجوری که تو قسمت قبلی گفته شده بود. قدرت اهریمن ها با میزان خون دریافتی از موزان ارتباط مستقیم داره. حالا موزان با تزریق زیاد خون خودش تا حدی که بیشتر از تحمل یک آدم باشه صحنه جالبی درست میکنه.

بررسی قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba

تانجیرو بعد از خوردن دو کاسه اودن به خونه مخفی تامایو میرسه. بعد از معلوم شدن اهریمن بودن تامایو و یوشیرو حالا چهار تا اهریمن داریم که هوشمند حساب میشن. یعنی کنترل دارن رو خودشون. تامایو زیاد درباره اینکه چجوری خودشو کنترل کرده توضیح نمیده. و یک راست میرن سراغ موضوع تبدیل اهریمن به انسان.

بزن بر بدن، این مطلب رو: بهترین انیمه‌های نتفلیکس Netflix بخش اول

اما شاید بهتر بود این موضوع که امکان تبدیل نزوکو به یه اهریمن مثل یوشیرو هست یا نه هم مطرح میشد. چون که هم راحت تر بنظر میرسه هم منطقی تر. اما بحثی در این مورد نشد.

طنز لابه لای داستان که تو قسمت های قبلی هم بود، تو این قسمت بیشتر میشه. یجورایی سلیقه ای حساب میشه که کسی از این نوع خوشش بیاد یا نه. بنظر خود من که برای همچین انیمه ای که اصلا جو جدی ای نداره کاملا مناسب هستش.

بررسی قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba

موزان دو تا از زیر دستاشو مامور پیدا کردن تانیجرو و تامایو میکنه. اونا هم با قدرت خونیشون به راحتی به خونه مخفی تامایو میرسن. این قسمت همینجا تموم میشه تا مبارزه اصلی رو در قسمت بعدی ببینیم.


خب امیدوارم از بررسی بررسی قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba لذت برده باشید. لطفا شما هم نظراتتون رو درباره به این انیمه با ما به اشتراک بگذارید.

همچنین کانال نماشای ما رو حتما از اینجا دنبال کنید. اگر هم قصد همکاری یا بحث شیرین تبلیغات رو دارید. از طریق ایمیل info@varune.com یا بخش نظرات، اقدام کنید.

بررسی قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba
بررسی قسمت های 6 الی 8 انیمه Kimetsu no Yaiba
۷
میانگین امتیازات: ۷
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *