بررسی قسمت هشتم فصل سوم انیمه Attack on Titan

خودباوری !

با بررسی قسمت هشتم فصل سوم انیمه Attack on Titan در خدمت شما عزیزان هستم. این قسمت بر خلاف قسمت های قبل اکشن زیادی نداشت و اطلاعات زیادی هم به جز یکی دو مورد ارائه نشد. اما مهمترین ویژگی این قسمت که از انتهای قسمت هفتم موجش به راه افتاده بود ، خودباوری بود !

خودباوری هیستوریا و در ادامه ارن و تبدیل شدن این افراد به یک فرد قوی تر به زیبایی نمایش داده شد. انیمیشن تو این قسمت مثل قسمت های قبل عالیه بود مخصوصا بخش هایی داخل صومعه و رنگ های گرم و جالبی که استفاده شده بود ، اما یک مشکل کوچک هم وجود داشت اونم استفاده از انیمیشن سه بعدی برای نمایش غول راد ریس و ترکیب اون به انیمیشن 2 بعدی بود که خیلی دلنشین نبود جدا از این موضوع طراحی ظاهر تایتان هم خیلی جالب نبود (البته این موضوع سلیقه ای هستش) .

موضوع دیگه ای که تو این دو قسمت به زیبایی نمایش داده شد، خرد شدن شخصیت ارن بود، شخصی که تا الان محبوب ترین شخصیت داستان بود و تنها امید بشریت بود ! به زیبای نحوه نا امید شدن و کم آوردنش نشوند داده میشه! 


همچنین بخوانید » زمان پخش فصل چهارم انیمه توکیو غول مشخص شد ! + اولین تریلر فصل چهار


جدا از مسئله خودباوری چندتا موضوع مهم تو این قسمت بود که یه اشاره ریزی می کنم بعد در ادامه دقیق تر بررسی میکنم »  تایتان راد ریس، ارن و رابطه ش با خون سلطنتی، هیستوریا، واقعی بودن صحبت های راد ریس و ….

 در ادامه با بررسی قسمت هشتم فصل سوم انیمه Attack on Titan همراه من باشید،درضمن شما می تونید بررسی قسمت های قبل رو هم از اینجا بخونید.

ارن و نابودی روانی یک قهرمان !

 قسمت هشتم فصل سوم انیمه Attack on Titan

چیزی که تو قسمت 7 رو مخ بود گریه کردن ارن بود، چرا که بیننده از تنها امید بشریت انتظار کم آوردن و گریه کردن رو نداره در صورتی که اگه مروری کنیم بر زندگی ارن ( از دست دادن مادر،پدر و دوستانش، از دست رفتن امید هاش و ارائه دروغی از سوی راد ریس) متوجه میشیم به عنوان یه نوجوان هر چقدر هم سخت و صفت باشه و وضعیت ذهنی خودش رو بتونه کنترل کنه باز هم مثل بقیه آدما یه جا کم میاره و تصمیم میگیره تسلیم بشه! !!

چیزی که همیشه باعث شده انیمه برای من جذاب باشه، همین موضوع هستش! فرهنگ ژاپنی و آسیایی به شما قهرمان دروغی (مثل قهرمانهای توخالی آمریکایی (زرنگ الکی))تحویل نمیده ! به جاش شما رو با یه آدم واقعی طرف میکنه که برای بدست آوردن جایگاهی که داره، خیلی چیزارو فدا کرده، اشک ریخته، زخمی شده، کشته شدن عزیزاشو دیده، از لحاظ روانی خرد شده اما باز هم تلاش کرده و در آخرین لحظه دوباره رو پاش وایستاده تا بجنگه!!! 

 قسمت هشتم فصل سوم انیمه Attack on Titan

همین موضوع باعث میشه ارنی که تو این سالها سختی های زیادی کشیدی و تحت تاثیر صحبت های راد ریس امیدش به زندگی رو از دست داده به کمک هیستوریا و دوستاش دوباره خودش رو باور کنه و در یک لحظه درست ترین تصمیم رو بگیره! و جون دوستاشو نجات بده!

 قسمت هشتم فصل سوم انیمه Attack on Titan

البته باید متذکر بشم نقش تاثیر گزار هیستوریا رو نمیشه در بازگشت ارن نادیده گرفت بلکه بر عکس به نظر میرسه تاثیر هیستوریا بر ارن بیش از این حرفاست و در ادامه بیشتر هم خواهد شد!

تایتان ارن

 قسمت هشتم فصل سوم انیمه Attack on Titan

ارن تصمیم میگیره یکی از سرنگ هارو برداره و بخوره با این کار ارن موفق میشه در حالت تایتانی خودش رو سخت کنه! توانایی که در ادامه اینفوگرافیش ارائه میشه و اشاره به این موضوع داره که تایتان ها توانایی سخت شدن دارن مثل راینر و بقیه !!! ارن هم با تمرین موفق شده این توانایی رو به دست بیاره گرچه قبلا توانایی این کارو نداشته و اون شب با خوردن سرنگ برای اولین بار موفق به این کار میشه !

سخت شدن تایتان ارن باعث میشه چندتا سوال مهم بوجود بیاد ! اول اینکه با توجه به اطلاعات قبلی این نوع دیواره معبد از قدرت تایتانی ساخته شده که به نظر میرسه دیوارهای شهر هم از همین نوع باشه و فقط تایتان بنیانگذار این ویژگی داره ! حالا اگه ارن از خانواده سلطنتی نیست پس چطور داره از همه توانایی هایی که منتسب به غول بنیانگذار هست بهره می بره ؟

موضوع بعدی سرنگ هست! سرنگ افراد عادی تایتان میکنه ! اما آیا تایتان هارو هم قوی میکنه ؟ ارن این موضوع رو از کجا میدونسته؟ و از همه مهمتر اگر ارن و راینر این قدرت رو دارن احتمالا قدرت های ناشناخته زیادی بین غول های هوشمند وجود داره!

تایتان راد ریس

چندتا موضوع عجیب راجع به تایتان راد ریس وجود داره! اولا چرا اینقدر گنده س؟ و چرا ارن رو نخورد رفت سمت دایوار آورود؟

اصلا مگه هوشمنده که میدونه داره چیکار میکنه؟

و از همه مهمتر تو قسمت های قبل با توجه به صحبت های هانجی و اطلاعات راد ریس مشخص شد یک غول بسیار بزرگ کلیسارو خراب کرده و این کار به پدر ارن نسبت داده شد! که با توجه به این قسمت به نظر می رسه سری قبل هم خود راد ریس یا یک تایتان به اندازه اون کلیسارو خراب کرده و راد ریس به دروغ خراب شدن کلیسا و کشته شدن سایر اعضای خانواده ریس رو به گردن گریشا انداخته!!!!

 قسمت هشتم فصل سوم انیمه Attack on Titan

من فک میکنم راد ریس داستانی رو که برای ارن و هیستوریا تعریف کرد، بخش های کوچکیش راست باشه و بقیه تحریف شده و به صلاح دید خودش تغییر داده شده!

همین موضوع در ادامه باعث میشه ارن به اینکه پدرش این کارو بی دلیل انجام نداده شک کنه!!! و حتی یاد دیالوگی از پدرش میوفته که به ارن میگه تو باید یاد بگیری این قدرت رو کنترل کنی !!! همین موضوع یعنی اینکه گریشا میدونسته این سرنگ رو خانواده سلطنتی پاسخگو هست و احتمالا ارن از خاندان سلطنتیه !!!!

هیستوریا در نقش ملکه !

 قسمت هشتم فصل سوم انیمه Attack on Titan

خودباوری هیستوریا در قسمت قبل و این قسمت باعث میشه تا یکی از ضعیف ترین شخصیت های داستان تبدیل به یکی از قوی ترین اونها بشه و در ادامه این موضوع بیشتر هم خودش رو نشون میده ! به نظر من تبدیل شدن هیستوریا به ملکه باعث میشه تا نقش هیستوریا به شدت پررنگ تر و تاثیرگذارتر بشه ! و اون رو از یک شخصیت کناری به یک شخصیت اصلی و محبوب تبدیل کنه .

اروین و نقشه عجیبی دیگر

 قسمت هشتم فصل سوم انیمه Attack on Titan

اروین ثابت کرئه یه تئوریسین تمام عیار و بدون فک کردن حرفی نمیزنه ! اما اینکه اجازه داد تایتان راد به سمت دیواره آورود بره عجیب بود! همچنین عجیبتر اینکه از کجا می دونست تایتان داره به اون سمت میره ؟ با توجه به پیش نمایش قسمت بعد به نظر می رسه اکشن و درگیری های زیادی تو قسمت بعد وجود داره !!! آها بعد فرو ریختن معبد سرگذشت کنی مشخص نشد که به احتمال زیاد زنده به نظر می رسه ! اما حالا که همه چیز از بین رفته می خواد طرف کی وایسته؟

امیدوارم از این بررسی لذت برده باشین، لطفا شما هم نظرات و حدسیات خودتون رو برای ما ارسال کنید!

 

همچنین بخوانید »

استفاده از سمپل های موسیقی متن انیمه توکیو غول برای ساخت آلبوم جدید امینم Kamikaze

بهترین فیلم هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید / بخش چهارم

بهترین انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید ! بخش هشتم

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 

89 دیدگاه در “بررسی قسمت هشتم فصل سوم انیمه Attack on Titan

با سلام و خسته نباشید خدمت شما.
به طور کلی همون طور که گفتید: انیمیشن قسمت 8 مثل همیشه عالی به جز تایتان راد که سه بعدیه و این سوال تو ذهنم بوجود اومد، که چرا تو انیمه های دو بعدی، یه سری جاها میزنن رو فاز سه بعدی. که البته فکر کنم به خاطر حرکت بهتر و به طور کلی نشان دادن از چند وجه، دلیل اون باشه.
آخ که چه قدر با اونجا که گفتید قهرمانای توخالی آمریکایی موافقم، واقعاً راست گفتید. نظر شخصی من هم اینه که قهرمانای هالیوودی همیشه پیروز و سربلند هستند و فراتر از واقعیت که بدون اشتباه از اول قهرمان بودند. اما قهرمانانی انیمه ای ( البته تو انیمه ها هم یه سری شخصیت ها هستند، که دیگه زیادی فانتزین) به معنای واقعی انسان اند. به قول آریما کیشو (احتمالا در مانگا): گاهی مواقع انسانهای خوب، کارهای بدی انجام می دهند. این به آن معنی نیست، که انسان های بدی هستند. به آن معنی است، که انسان هستند.(دمش گرم با جمله)
در مورد استفاده ارن از توانایی‌های تایتان بنیانگذار فکر کنم، به مرور بتونه از همه اینها یا بیشترش استفاده کنه.اما چون خون سلطنتی هم نداره (مگه این که نویسنده بخواد بگه که داره و الان هم تایتان بنیانگذار تو وجودشه و مثل کانکی مو سیاه داره نقش بازی میکنه، که غیرممکنه) تایتان بنیانگذار در وجودش ظاهر نمیشه.
تحریف داستان هم توسط راد ریس هم امکان داره، اما تجربه در انیمه نشون میده که وقتی کارگردان یه نگاهی به گذشته (انگلیسیش رو یادم نیست) می‌زاره که انیمه شکله، حتماً اتفاق افتاده، و معمولا دفعه های بعد به پشت صحنه و جزئیات آن می پردازد.
در متن هم در قسمت ارن و نابودی روانی یک قهرمان، سخت و صفت رو سفت و سخت می نوشتید، درست تره.
خوب، اونجایی که می‌کاسا گفت که میتونی وقتی ملکه شدی یه مشت بهش بزنی. احتمالا منظورش لیوایه چون تو یه سری تصاویر که مربوط به مقایسه مانگا و انیمه بود، تو مانگا موقع گفتن قضیه ملکه شدن به هیستوریا، لیوای باهاش دست به یقه میشه. البته تو انیمه، بهتره منتظر بمونیم، ببینیم به کی مشت میزنه.
راستی چهارشنبه قبل یه قسمت از فصل ۴ توکیو غول اومد با عنوان آزمایشی یا preair (اگه معنای این کلمه را می دانید, بگید) که در یک کلام منو از خماری تمام قسمت های قبل بیدار کرد و شد یه قسمت قشنگ، که حتی به رابطه ریزه با اون غوله که کانکی رو تو فصل دو ناکار کرد، هم پرداخت. که البته چون آزمایشی بود، اولش دوبلور ژاپنی کانکی یه سری حرفا میزنه، پس حتماً تماشا و نقد کنید. در آخر باید بگم: منتظر لیست بهترین انیمه های پاییز و نقد نیم فصل اول توکیو غول بازگشت نیز هستیم.
با تشکر.

سلام لطفا سریعتر بررسی خودتون رو درمورد قسمت9بزارین ممنون خیلی سایت خوبیه واقعا لذت بردم

ممنون از شما بررس قسمت 9 منتشر شد

سلام. اقای دست پیمان لطفا بررسی قسمت 9 رو بزارید ممنونم

منتشر شد

من به شخصه خیلی خیلی این انیمه دوست دارم دلیل اول بخاطر داستان پیچیدهی که خیلی شبیه سریال Game of Thrones هم از نظر داستانی و هم از نظر روایت کردن داستان وشخصیت پردازی عالی و هر دو از عنصر غافلگیری بیننده استفاده میکنند و این که نویسنده ها از کشتن شخصیت های اصلی داستان نمی ترسن . من انیمه زیاد دیدم و به جرئت می تونم بگ که این انیمه شاهکاری خواهد بود که تا سال های طولانی دربار اش حرف خواهن زد و شاید هیچ انیمه در سطح ان ساخته نشه. یک سر کردن از انیمیشن های غربی بالاتر است من امید وارم که نویسنده یک پایان هنری و به یاد ماندی چون(انیمه کد گیاس – سریال برکینگ بد) برای این انیمه نوشته باشه

بعد من یه جا یه نظر خونده بودم که می گفت اون غولی که مادر ارن رو خورد نا مادری ارن بوده این حقیقت داره؟
و دلیلش هم این بود که وقتی که ارن به اون دست می زنه صاحب اون قدرت میشه.چون تا قبلش اونو نداشته

بعد جناب واصف این یعنی ارن رویال بلاد داره؟

در ضمن یادم رفت بگم که تمام حرف هایی که راد رایس تو این سه اپیزود گفته همگی حقیقت داره و هیچ دروغی نگفته البته تمام چیز هایی که گفته از زاویه ی شخصی خودش بوده و چیز های بسیاری هست که حتی خود راد رایس هم نمی دونسته و در ادامه ی انیمه و به مرور زمان خواهید فهمید.

با دو اصطلاح جدید هم آشنا بشید:
—تایتان شیفتر: به هر تایتانی که قادر باشد به فرم انسانی برگردد را تایتان شیفتر گویند. به عبارت دیگر انسان هایی که قدرت تبدیل شدن به تایتان ها و بالعکس را دارند و یا به زبان ساده تر همون تایتان های هوشمند را تایتان شیفتر گویند. تا الان با 7 تایتان شیفتر آشنا شدید که هر کدوم از این تایتان ها اسم مخصوص به خود را دارند :
تایتان موسس یا بنیانگذار :
میزبان : ندارد
حامل : ارن یگر
تایتان مونث: آنی لئونهارت
تایتان زره پوش: راینر براون
تایتان غول پیکر: برتولت هوور
تایتان حیوانی : —
تایتان — : ارن یگر
تایتان — : یمیر

—رویال بلاد (royal blood) : به خون سلطنتی گفته می شود که به خودی خود و به تنهایی هیچ قدرتی ندارد. (این اسپویل نیست. در صحبت های راد رایس اشاره شد اما در ادامه بیشتر به این موضوع خواهید رسید و موضوع باز تر خواهد شد.) البته این قضیه ی سلطنت خیلی پر رمز رو راز و پیچیده تر و بزرگتر از این حرف هاست.

تایتان موسس یا بنیانگذار : این تایتان شیفتر فقط و فقط یک میزبان دارد و آن هم “رویال بلاد” می باشد. هر کسی که رویال بلاد « نباشد » حامل می باشد.

حامل: به کسی گویند که قدرت تایتان موسس یا بنیانگذار را حمل می کند. حامل به قدرت تایتان موسس دسترسی ندارد و نمی تواند از آن استفاده کند.
میزبان: کسی که به قدرت تایتان شیفتر دسترسی داشته باشد و بتواند از آن استفاده کند را میزبان گویند.

درضمن نام تایتان موسس یا بنیانگذار در زیرنویس ها و مانگا به اشتباه تایتان مادر ترجمه شده که کاملا غلطه.

نمی دونم چرا کامنتم تایید نشد اما هر آنچه که گفتم از داخل خود انیمه بود و هیچ چیزی رو از مانگا اسپویل نکردم. چیزی بود که خودتون باید بهش میرسیدید و این پاسخ ها رو انیمه داده و هیچ پاسخ دیگری در ادامه انیمه نخواهید گرفت. پرونده ی خانواده ی راد رایس ، هیستوریا ،فریدا همین اپیزود 8 بسته شده و دیگه هیچ اطلاعات جدیدی در کار نیست.
دیگه هیچوقت انیمه/مانگا سراغ گذشته ی هیستوریا و راد رایس و فریدا بر نمی گرده و پرونده ی این خانواده برای همیشه بسته شد.

بسیار عالی
از پاسخ های نویسنده ی محترم کمال تشکر رو دارم و کاملا قانع کننده بود. راستش بعد از پایان فصل سوم هم لازم نیست مانگا رو بخونید چون انیمه جذابیتش رو کاملا از دست میده. من که خودم الان پشیمون هستم!

هر سوالی باشه بنده در خدمتم. تو همین بخش کامنت ها هم می تونید مطرح کنید و من هم تا جایی که انیمه قرار داره پاسخ خواهم داد و بیشتر از اون نمی تونم چون اسپویل خواهد شد.

دوستانی که اسپویل می کنند نه تنها با این اسپویل های نصفه و نیمه هیچ کمکی نمی کنند بلکه باعث آشفتگی ، گمراهی و انحراف بیش از پیش ذهن بینندگان میشند.
داستان باید با ترتیب خاصی که نویسنده اتخاذ کرده روایت بشه که در نویسندگی بهش میگن فرم روایت. به هم خوردن نظم روایت نه تنها کمکی نمی کنه بلکه باعث گمراهی بینندگان میشه.

به نظرم بخش کامنت ها فضای چندان جالبی نداره (البته بیشتر خنده داره!) اسپویل های نصفه و نیمه با تئوری های به طور کلی شوت و پرت از داستان (فلان کاراکتر اون کار رو کرده ، فلان کاراکتر اون کار رو نکرده ، فلان کاراکتر آدم خوبیه یا نه فلان کاراکتر آدم بدیه و خورده شیشه زیاد داره ، به دنبال جملاتی از این دست نباشید. کلی تر به داستان نگاه کنید و به دنبال آدم خوبه و آدم بده نباشید. بر اساس داده های موجود در داخل انیمه تحلیل کنید نه بر اساس حدس و گمان و احساسات و هیجان. معتقدم این انیمه / مانگا برای بزرگسالان مناسب تر می باشد و مخاطبین کم سن و سالش را آزرده خواهد کرد. )

درضمن به نویسنده ی محترم هم توصیه می کنم که حتما مانگا رو مطالعه کنند و هر گونه سوالی داشتند از من بپرسند. می تونید از طریق ایمیل با من در ارتباط باشید.

ممنون از شما در ارتباط با اسپویل با شما موافقم چندین بار هم اعلام کردم اما دوستان توجهی نمی کنن! مانگاش رو بعد پایان فصل سوم میخونم ! مرسی از پیشنهادت اما من دوست دارم خودم با دیدن هر قسمت ، بیام و نظر بدم حتی اگه تئوری و فرضیات من و بقیه بچه ها اشتباه باشه!!!

منم اگر مانگا رو خونده بودم نظرات دیگران برام شوت و پرت و خنده دار بود، معما چو حل گشت آسان شود، این نحوۀ صبحت از بالا به پایینتون برای شخص من آزاردهنده ست!!!

تمام بحث های مطرح شده در کامنت ها از بیخ و بن نا معتبره و تئوری ها و حدس های شما فرسنگ ها آفسایده
اینجوری پیش بره انیمه شما رو حسابی سرخورده خواهد کرد و حسابی تو ذوق تون خواهد خورد. پاسخ هایی که خواهید گرفت ، کاملا احساسات شما را پایمال خواهد کرد.

فقط بدون هر گونه اسپویلی بگم که به هیچ وجه انتظار یک داستان سیاه و سفید ساده رو نداشته باشید. جهان داستانی Attack on Titan یک جهان داستانی دستوپیایی یا همون پادآرمانشهری بسیار پیچیده و پر رمز و راز می باشد که همه چیز خاکستری هستش و هیچ شر مطلق و یا خیر مطلقی در داستان وجود نداره.
برای همین تا حد امکان باید احساسات خودتون رو کنترل کنید و راه منطق را در پیش بگیرید و همچنین از تئوری پردازی ها ی احساسی و هیجانی پرهیز کنید.

خود انیمه سرنخ های ریزی میده که باید اونها رو دنبال کرد. اگر سر نخ های فصل دوم رو با دقت دنبال می کردید کل فصل سوم و چهارم برای شما اسپویل می شد! کل فصل دوم اسپویل بود! فقط باید با دقت دید و دیالوگ ها رو با دقت مضاعف دنبال کرد و تحلیل کرد و در انتها باید سولات درستی پرسید. (البته بعضی وقت ها هم ترجمه ی غلط زیرنویس باعث انحراف میشه که باید این رو هم در نظر گرفت)

دوست عزیز اینجام قبول ندارم حرفتو !!!! از اول داستان مشخص بود جهان ، جهان Dystopia هستش! اتک ان تیتان همش داره تو رو با احساس خود روبرو میکنه بعد شما میگی منطقی برسی بشه؟ چرا مگه تحلیل معادلات سری فوریه اس؟ من لذت می برم وقتی میبینم حدسم اشتباه بوده، چرا که بعد میشینم مسیر فکری و دلیل به نتیجه رسیدن ذهنم رو بررسی میکنم ! اگه اشتبهم نبوده باز ذوق میکنم که مسیر ذهنی درست بوده!

من کلا از این دید که همه چی باید منطقی بررسی بشه بدم میاد!!!! حتی ممکن همه تحلیل ها و جملاتی که من مینیویسم داغون و غلط باشه !!!! به غول آرمین تو فصل اول، معما وقتی حل میشه راه حل هایی زیادی براش پیدا میشه ، اما وقتی جواب نی مجبوری حدس بزنی هر چند ممکنه غلط باشه

تمام سوالاتی که در نقد ها مطرح میکنید همگی پاسخ دارند اما از اونجایی که گفتید مانگا رو اسپویل نکنید پس من هم از دادن پاسخ امتنا می کنم. فقط این رو بگم که تا الان (قسمت 8) انیمه کاملا طبق مانگا پیش رفته و مو به مو از مانگا کپی شده و هیچ تغییر مسیری نسبت به مانگا به وجود نیومده (منظورم اینه که فعلا هیچ چیز جدا از مانگا در انیمه قرار داده نشده و انیمه مو به مو از مانگا کپی شده)
درضمن بخش اندکی از سولاتی که مطرح میکنید نادرست هستند و در واقع سوال غلطی مطرح میکنید. البته شاید انیمه باعث به وجود اومدن این سوالات نادرست شده. سوال نادرست سوالی هستش که مانگا هیچ پاسخی به آنها نداده و بعید هم می دونم انیمه ای که مو به مو از مانگا کپی شده پاسخی ارائه بده.

اما در رابطه با خود انیمه و به طور خاص فصل سوم (البته تا اینجای کار یعنی اپیزود 8) کاملا با نقد های شما مخالفم و معتقدم انیمه روند نزولی خودش رو بعد از فصل شاهکار اول ادامه داده و در حال افت هستش و در واقع حسابی افت کرده. (البته بخشی از نظرم تحت تاثیر مطالعه ی مانگا می باشد و از آنجایی که کل داستان برای من اسپویل هستش انیمه هیچ جذابیتی برای من نداره. البته به جز صحنه های اکشن)
اما حقیقاتا بعضی از طراحی های نا متناسب و انیمیشن های مضحک بدجوری رو مخ هستند! (بعضی هاش رو هم خودتون اشاره کردید)

اولا مرسی که مارو دنبال میکنی و نظراتت رو با درمیون گذاشتی
دوما من اصلا نقد نمی کنم !!! عنوان هم بررسی هست نه نقدو بررسی !!! بعد سوالاتی که مطرح میشن، سوالات ذهن یک بیننده علاقه مند به انیمه هستش!!! همین!

پس قطعا ممکنه بسیاری از سوالاتی که مطرح میکنم غلط باشن! چون حدسیات من بیننده هستن!!! سوال هم مطرح میکنم نه واسه اینکه اینجا کسی جواب بش بده!!! سوال مطرح میشه تا خواننده هم با زوایه دید و ذهن من آشنا شه !!! درک و دریافت من مختص خودم هستش و درک و دریافت شما و بقیه مختص خودشون!!! پس دوستان هم با توجه به انیمه و سوالاتی که من مطرح میکنم، میان زاویه دیدشون رو می نویسن و به اشتراک میزارن!!! گرچه امکان داره اکثریت برداشت نادرست یا اشتباه از روند داستان داشته باشن از جمله خود من !!!!

ولی چی میشه؟ یه فضایی ایجاد میشه تا همه اطلاعاتشون رو بریزن وسط (با اونایی که اسپویل میکنن کاری ندارم) وقتی اطلاعات و زوایای دید مختلف مطرح میشه ، یک هوش جمعی بوجود میاد!!! که خیلی جالبه !!! میبینم بچه ها یهو چیزایی میگن که من اصلا متوجه نشدم یا دیدم اما برداشت متفاوتی کردم !!!

بعدش یه چی راجع به مانگا بگم !! من خیلی مانگا و داستان مصور خوندم، حتی دادم واسم از ژاپن مانگا توکیو غول: ری آوردن !!! اما انیمه یه چیز دیگه اس !!!! مانگا که سیاه سفیده اما حتی کمیک های رنگی هم اونقد برام جذابیت نداره!!!!

انیمه یه دنیای زنده س که خیلی تفاوت داره با دنیای مانگا !!!! مانگا موسیقی نداره، رنگ نداره !!! از همه مهمتر داینامیک نی چون متحرک نیست !!!

این نظر منه چون من علی هستم و مدل خودم رشد کردم ، دید خودم رو دارم ، شما که واصف هستی دید خودت رو داری چون جور دیگه ای میبینی و رشد کردی و نظرت هم قابل احترامه!

شخصا ترجیح میدم دوهزار تا تئوری و حدس غلط بخونم و بشنوم اما مستقیم نرم سر جواب درست! چون دنیای ذهن هرکسی جذابیت خودش رو داره و من عاشق نظرات بچه هایی هستم که میان اینجا وقت میزارن و دیدشون رو با من و شما به اشتراک میذارن و کمک به بوجود اومدن این هوش جمعی می شن !

ببخشید ، میشه بررسی ova های انیمه رو هم بزارید ؟ فکر کنم تو اونا هم یه سری اطلاعات مهم باشه .

این موضوعی که “اسماعیل” اشاره کرده هم جالبه.راستشو بخواین من مانگا شو کم و بیش یه جاهایی شو دیدم.البته چند وقت میشه که ندیدم.تا اونجا که من می دونم حتی بعد از اینکه به آزمایشگاه پدرش یعنی گریشا می رسن هم به این موضوع پاسخ خاصی داده نمی شه.اما نویسنده اش فکر نکنم زیاد اهل تخیل باشه.چون قبلا یه جا گفته بود که تاینانا سبک هستن و اینا شاید پوشش تایتانی از اونجا بیاد ولی نمی دونم!
میگم خیلی پیچیدست

پاسخ به تعدادی سوالات بدون اسپویل:
–چندتا موضوع عجیب راجع به تایتان راد ریس وجود داره! اولا چرا اینقدر گنده س؟ و چرا ارن رو نخورد رفت سمت دایوار آورود؟
به دلیل لیسیدن مایع نخاعی راد رایس تبدیل به یک تایتان ناقص الخلقه شد که قادر به راه رفتن و ایستادن نیست. این مایع باید با دوز کافی خورده بشه و یا تزریق بشه تا درست عمل کنه. دلیل گنده بودن تایتان راد رایس رو هم در ادامه ی انیمه خواهید فهمید. دلیل خورده نشدن ارن هم شانسی بود و چیزی در مانگا گفته نشده!

— فریدا داشته کریستا را از چه چیزی محافظت می کرده !؟
فریدا از طریق پاک کردن حافظه ی هیستوریا ، از اون در مقابل پدرش محافظت کرده. رابطه ی فریدا با هیستوریا کاملا مخفی بود و اگر راد رایس می دونست که فریدا از هیستوریا اطلاع داره درجا هیستوریا رو می کشت. دو چیز زندگی هیستوریا رو نجات داد:
1- پاک کردن حافظه ی هیستوریا توسط فریدا و بی اطلاعی و بی خبریش از همه چیز
2- مرگ همه اعضای خانواده ی راد رایس توسط گریشا یاگر (هیستوریا در هر صورت می مرد اگر خانواده ی رایس زنده می ماند.)
مادر هیستوریا هم مرد به این دلیل که اساسا هیچوقت نباید هیستوریا رو به دنیا می آورد و اون رو باید سقطش می کرد. اون زن با به دنیا آورن هیستوریا حکم مرگ خودش رو امضا کرد (به همین دلیل هم بود که از به دنیا آوردن هیستوریا پشیمون بود)

نکته ی ریز دیگری که در فصل دوم و سوم (تا اینجای کار) به کرات اشاره شده اینه که (بدون اسپویل می باشد):
“هر کسی که تبدیل به تایتان میشه تا زمانیکه یکی از تایتان های هوشمند رو نخوره تا ابد یک تایتان عادی سرگردان غیر هوشمند غیر قابل کنترلی که انسان ها رو شکار میکنه خواهند ماند و تا زمانیکه یک تایتان هوشمند رو نخوره به شکل انسانی بر نمی گردند. این شامل خود ارن ، خانواده ی رایس و همه و همه میشه. این یک قانون در دنیای تایتان ها می باشد. به عبارت دیگر هر کسی که تایتان میشه بلافاصله باید یک انسان با قدرت کنترل تایتان( یا همون تایتان هوشمند) رو بخوره تا بتونه به شکل انسانی برگرده. ” خود یمیر هم در فصل دوم یکی از این تایتان های سرگردان و عادی بود که به طور تصادفی یکی از تایتان های هوشمند که از قضا از همراهان و دوست برتولد و راینر بوده خورده و به شکل انسانی در اومده.

بابا چرا دقت نمیکنید ارن وقتی میخواست اون ماده رو بخوره روش نوشته بود زره این که اراده داشت یا جون دوستاش توی خطر بود هیچ ربطی به سخت سازی نداشت به خاطر اون بطری بود که نوشته روش زره

بابا جون خسته نباشی منم دیدم روش نوشته بود زره
ولی موضوع اینه که این مواد در واقع چین؟

می خواستم از کسانی که میدونن یا مثلا مانگا رو خوندن بخوام که به این سوال جواب بدن که آیا قضیه ی تبدیل به تایتان شدن و یهو به وجود اومدن بدنشون علمیه یا نه.
لطفا اسپویل نکنید و چیز بیشتری نگید.فقط بگید آره یا نه
با تشکر

قطعی نمیشه گفت ولی به اون صورت علمی نیست، بیشتر فلسفی و دینی هستش ( ترکیبی از علم و فلسفه ی شرقی و ادیان شرقی )
جواب سوالت تو فصل دوم انیمیشن آواتار: آخرین باد افزار (Avatar: The Last Airbender) موجوده!

بعد من یه جا یه نظر خونده بودم که می گفت اون غولی که مادر ارن رو خورد نا مادری ارن بوده این حقیقت داره؟
و دلیلش هم این بود که وقتی که ارن به اون دست می زنه صاحب اون قدرت میشه.چون تا قبلش اونو نداشته

ببخشید متوجه نشدم میشه بیش تر توضیح بدید
چون من آواتار رو خیلی وقته ندیدم یادم رفته

منظورم قسمت 9 و 10 بود شرمنده حواسم نبود

یکی بهم میگه قسمت 10 و 11 قراره خشونت زیادی داشته باشه از الان کف دستم قلقلک گرفته اینقدر هیجان دارم راستی مشکلی واسه رده سنی من وجو نداره چون الان 15 سالمه و از 12 سالگی اتک ان تایتان رو دیدم تا حالا

ببین رده های سنی یه چیز کلی هستن و آدم با آدم فرق می کنه.ولی از اون گذشته کسی تو ایران به این چیزا اهمیت نمیده.مثلا شما خودت تا حالا کال آف بازی نکردی؟
ممکنه یه خورده تو اخلاقیات و اینا تاثیر بذاره ولی همه چی به خودت ربط داره.اگه احساس می کنی دیدن اتک تو رفتارت تغییرات(منفی) ایجاد کرده دیگه نبین.البته بازم انتخاب با خودته.
ولی به نظر خودم انیمه های اتک و توکیو غول اصلا زیاد خشن نیستن.بیشتر ناراحت کنندن.امیدوارم متوجه شده باشی

موافقم بچه 8 ساله هست از مرد 40 ساله بیشتر میفهمه! رده سنی برای این تعریف شده که تصاویر نمایشی ممکن رو تجربه و درک و دریافتت از زندگی تاثیر بزاره! بصورت ناخودآگاه

سلام یه نظری دارم شاید برای شمام جالب باشه
شاید ماهم باید درنظر بگیریم که تایتان ها هم با هم دشمن باشن طبق صحبت های راد ریس و پدر کنی دو خاندان خاطرشون تغییر پیدا نکرده من احتمال می دم تایتان میمونی شکل مال خاندان شرق باشه و اون تایتانی که انا بهش خدمت می کرد برای خاندان آکرمن در حقیق می شه گفت که سه تایتان هوشمند قوی وجود دارند:1)الفا 2)تایتان های شبیه حیوان(شرقی) 3)تایتانی ناشناس(آکرمن) و توانایی اصلی هرکدوم فرق کنه مثلا برای الفا تغییر خاطرات و برای تایتان های حیوانی شکل ایجاد تایتان از انسان هاست و احتمالا قدرت تایتان سوم خیلی خاص باشه که تاالان معرفی نشده و دلیل اینکه از تایتان سوم حرف می زنم تعجب شدید تایتان زره پوش ،غول آسا از دیدن تایتان میمونی شکل بود و این تعجب همراه با ترس نیز همراه بود البته قصد تایتان سوم مشخص تر از تایتان اوله و اون اینه که قدرت تایتان آلفا رو بدست بیاره چون هم آنا و هم تایتان غول اسا تلاش برای دزدین ارن یا همون تایتان آلفا کردن دوستان اگه نظری دارید واقعا علاقه مندم که بشنوم

دیدگاه جالبیه.احسنت!
آره منم موافقم یه سری روابطی بین این خانواده ها هست.باید ببینیم چی میشه
فکر کنم توی تیتراژ اول فصل دو نشون میده یه سری حیواناتو که دارن میدوئن

سلام پدر ارن گریشا یگر دو تا زن داشته یکیش از خاندان سلطنتی و دیگری یه زن ساده از زن سلطنتی یه پسر داره واز زن دیگش یه پسر دیگه تایتان میمونی بردار ناتنی ارن هستش یعنی تایتان میمونی کاملا خون سلطنتی نداره فقط نصف داره ولی ارن هیچ خون سلطنتی نداره. یه سوال چرا ارن تو قسمت آخر فصل دوم تونست تایتان ها رو کنترل کنه یه نظریه دیگه سرنگ ها رو مایع نخاعی تایتان ها میکشن بیرون وبه هرکسی که تزریق میشه تبدیل به یه تایتان بی عقل میشه وقتی میشه این کارو کرد میشه گفت وقتی از یه تایتان هوشمند که قابلیت سخت کردن بدن یا فریاد و یاغیره داره مایع نخاعی ازش بگیرین وبه تایتان دیگه تزریق کنین اون قابلیت رو میگیره و استفاده می کنه اگه ارن اون بطری که روش نوشته بود زره نخورده بود عمرا میتونست بدن تایتانش رو سخت کنه چون این قابلیت تو بدن تایتانش اصلا وجود نداشت که بخواد کنترلش کنه(تو قسمت های قبل تلاش برای سخت کردن بدن ارن) پس وقتی به یک انسان مایع نخاعی تزریق میشه تبدیل به یه تایتان ساده میشه در صورتی که مایع گرفته شده از تایتان ساده باشه اگه قابلیت داشته باشه هم منتقل میشه تو اگه یادتون باشه تو قسمت 7 رود ریس یه هیستوریا گفت که من بهترین تایتان رو انتخاب کردم گفت بااین مایع به یه تایتان قدرتمند تبدیل میشی یعنی چی بهترین تایتان رو انتخاب کردم پس این مدرک حرفام

اسپویله؟ مانگا رو خوندی؟

حداقل اسپویل میکنی درست اسپویل کن. راست و دروغ رو با هم گفتی. داستان رو با تخیلات خودت ترکیب کردی.
دوستان بدونند که بخش بطری و سخت شدن ارن درسته (در واقع قابلیت سخت شدن ارن با نوشیدن اون بطری Armor به وجود اومد و محتویات اون بطری چیزی جز مایع نخاعی نیست) اما باقی نظر ایشون بی اعتباره.

آره این خانواده هاشون و ماجراها باید جالب باشه.مثلا آکرمن ها و بقیه.

همه دارین میگین تایتان بنیانگزار توانایی سخت شدن رو داره مگه نه؟؟
فریدا هم تا قبل از مردن تایتان بنیانگزار بوده دیگه
پدر ارن هم اونو خورده
در واقعه ارن قدرت دو تایتان رو داره
تایتان خودش که همیشه تبدیل میشه
و
تایتان بنیان گزار

یک کوچولو اسپویل میخوام بکنم اگه کسی دوست نداره نخونه فقط توضیح دادم تایتان میمونی کیه و اینا

چیز زیادی نگفتم

تایتان میمونی زیک یگر پسر اول گریشا یگر هست و مادر زیک از خاندان سلطنتی هست
در واقع زیک برادر ناتنی ارن هستش

و همچنین تشکر می کنم از نویسنده ی عزیز و بیان و توضیح خوبشون و اینکه پاسخ میدن و فعال هستن

ممنون از شما ، لطف دارین

آقا به نظر من اگه با این دانسته های فعلی به ماجرا نگاه کنیم چیز قطعی ای نمیشه گفت.این بحث ها و فرضیه های خوبی که از سوی دوستان مطرح شد نشان از وسعت دید بالاشون داره.به نظر مهم ترین موضوعی که میشه راجع بهش بحث کرد اینه که چطوری و چه زمانی پدر ارن بعد از مرگ مادر ارن اون سرنگ رو بهش زده؟
این رو تو فصل ۲ فکر کنم نشون داده بود ولی فقط قسمتی که گفته بود باید این قدرت رو کنترل کنی رو نشون داده بود.
به علاوه چطور اصلا گریشا می دونست که مادر ارن مرده؟
کلا پدرش رفتارش یه خورده از اول هم مشکوک بود.
قضیه ی دیگه اون شبی که تموم خانواده ی راد ریس کشته میشن چند جور روایت شده از طرف خودش و هانجی در واقع.
کلا راد ریس زیاد مطلب نهان داره
باید قسمت های بعدو ببینیم

باهات موافقم فعلا چیز قطعی نمی شد گفت! اما پدر ارن احتمالا شب حمله برگشته و به خونش رفته! از اوضاع با خبر شده ! رفته پیش راد ریس قدرت و دزدیه داده به ارن(ساده ترین حالت ممکنه البته این) نکته جالبی هم هست اینه قسمت اول ، فصل اول اردن درست قبل از حمله تایتان ها خواب حمله رو میبینه !

نه اگه دقت کنین اینطور نیس
چون زمانی که راد ریس اومد پیش هیستوریا دقیقا همون شبی بود که دیوار خراب شد, که بر اساس اطلاعات هانجی چند روز قبل از سقوط دیوار این خانواده راد ریس مردن

اون قسمت یک هم اگه شنیده باشید میگن تو خواب ممکنه یه سری اتفاقات از اینده رو ببینید(حالا درست و غلطش رو نمیدونم) ولی ممکنه دلیلش این باشه

نه مخالفم.مخالف!
شوخی کردم
من متوجه ی جریان نشدم میشه یه کم توضیح بدید

راستی رفتم فصل اولو چند قسمتیشو نگاه کردم
زمان دقیق مرگ مارکو توی قسمت 13 مشخص میشه
زمانی که ارن سنگ بزرگه رو داره به دوش میکشه
مارکو کشته میشه
{مایع درون نخاعش(!) رو هم کسی نخورده چون فقط نصف صورتش کنده شده بود}

آره این فرضیه که با مشخص شدن قضیه گریشا مشخص شد! که ارن نخوردتش!

انیمیشن این قسمت واقعا رو مخ بود، بخصوص تایتان ریس، واقعا با قسمت های قبل قابل مقایسه نبود موندم چرا اینقدر بد شده

بالا گفتین که گریشا میدونسته سرنگ فقط روی خاندان سلطنتی تاثیر داره یعنی چی یعنی روی بقیه تاثیر گداره بیشتر توضیح بدین

خب وقتی گریشا رفته سرنگ و دزدیده ، و میدونسته چه قدرتی در این سرنگ هست حتما میدونسته اگه ارن از خانواده سلطنتی نباشه این آمپول به دردش نمی خوره! پس احتمال داره ارن از خانواده سلطنتی باشه قطعا گریشا نمیخواسته بچش فقط یه محفظه برای نگهداری قدرت سلطنتی باشه

خیلی ممنون به خاطر توضیح واقعا بررسی عالی بود

سلام شما بالا گفتین که قدرت سخت شدن رو ارن و راینر داشتن ولی راینر فقط میتونست بدنشو سخت کنه نه مثل ارن اینطوری انجام بده اگه میشه توضیح بدین

من نگفتم فقط ارن و راینر داشتان ، اطلاعاتی بود که تو قسمت هشت اعلام شد! این قدرت ساخت کریستال هم تو قسمت قبل گفته شد تایتان بنیانگذار این قدرت رو داره !

دیگه تریلر رسمی توکیو غول اومد (انگار فصل اخره?)

آره فصل آخره

دیدم بعضیا توکیو غولو با اتک تایتان مقایسه میکنن!
خداییش اصن درحدش نیست
خیلی بی سروتهه داستانش و یهو ده تا ادم جدید میان تو داستان، مفاهیم فلسفیش و سیاسی و اعتقادی و البته اکشنش و کارگردانیش و گرافیکش همگی ضعیف تر از اتک تایتانن
من که سه فصلشو دیدم غیر از لباسا و نقاب کانکی تو فصل 2 با بقیه چیزاش خیلی حال نکردم
یه جورایی حس میکنم توکیوغول با هدف بازار داخلی ژاپن تولید شده ولی اتک تایتان جهانیه

فصل 2 نسبتا فصل خوبی بود
ولی اصن فصل 3 معلوم نبود که از کجا به کجا میخاد برسه!!!
حالا هم قراره تو یه فصل هم غولا و انسانا به صلح برسن هم منشا و سراغاز غولا بررسی بشه هم جغد مسئله اش حل بشه هم اون دکترایی که انگار از جایی دستور میگرفتن واسه نا امن کردن توکیو نابود بشن هم باید کانکی به توکا برسه و….
حجم اضافی اوردم فصل اخرشو شاید دانلود کنم!!

به نظر من هر دو(اتک و توکیوغول) عالین و هر کدوم طرفدارای خودشونو دارن
درسته که توکیو غول فصل دوشو خراب کردن و براساس مانگا پیش نرفتن ولی هر کی مانگا رو بخونه کل ماجرا رو میفهمه اگه از انیمه ش خوشت نیومد دلیل نمیشه که مانگاشم باید مزخرف باشه
مانگا رو بخونی همه چی توضیح داده شده اصلا هم درک کردنش سخت نیس
دلیل اینکه خیلیا فصل 3 رو دیدن و گیج شدن این بود که اخر فصل 2 مثل مانگا نبود
چون توی مانگا مبارزه ی کانکی و آریما رو نشون میده ولی توی انیمه فقط نشون میده که کانکی هیده رو برمیداره و میره پیش آریما و بعد یهو انیمه تموم میشه(مبارزشونو نشون نمیده)و توی فصل 3 برای انیمه بین ها کلی سوال پیش میاد که این هایسه ساساکی کیه؟از کجا اومده؟کانکی کجاس؟این شخصیتای جدید کین؟ و …
انیمه رو متوجه نشدی مانگا هس میتونی اونو بخونی و داستانو بفهمی
ولی من طرفدار هر دو هم اتک و توکیو غولم و هر کدوم داستان جذاب خودشونو دارن
(خوبی اتک این بود که انیمشو بهتر از مانگاش درست کردن ولی توکیوغول مانگاش از انیمش بهتره)

یه نکته دیگه الان یادم افتاد
یه مدرک دیگه برای اینکه تایتان میمونی قطعا پسر گریشاست توی همون تیتراژ انیمس. توی اواسط تیتراژ گریشا داره یه پسر رو نوازش می کنه که موهای طلایی داره(دقت کنید موهای طلایی دقیقا همون رنگ موی تایتان میمونیه و رنگ موهای ارن سیاهه)
اون زنی که کنار گریشاست صورتش دقیق نشون داده نشده و کارگردان خواسته صورتشو کمی شبیه مادر ارن نشون بده تا مخاطب شک نکنه. رنگ موی مادر ارن سیاه بود ولی رنگ موی اون زن قهوه ای تیره هستش و فرم صورتشم با مادر ارن فرق داره.

من با آقا علی موافقم که تایتان میمونی به شدت شبیه پدر ارنه و به شدت هم احتمال داره که از خانواده سلطنتی بوده باشه منتها ایرادی که این موضوع داره اگه دقت کنید سن مادر ارن اونقدری نبوده که یه پسر دیگه با اون فاصله سنی داشته باشه ولی سن پدر ارن(به نظر می رسه پدر ارن توی اواسط چهل سالگی خودش باشه) می خوره. من می گم ممکنه گریشا قبل از اینکه با مادر ارن ازدواج کرده باشه قبلش با یه زن از خانواده سلطنتی ازدواج کرده باشه و اون تایتان میمونی به دنیا اومده باشه. بعضیا شاید ایراد بگیرند که پدر ارن قصدش هدف نجات بشریت بوده ولی تایتان میمونی آدما رو تبدیل به غول کرد. اما خب در نظر داشته باشید هیچ دلیلی نداریم که اولا تایتان میمونی پیرو راه پدرش باشه و دوم اینکه تایتان میمونی دیوار رو خراب نکرد(با وجود اینکه قدرتشو داشت) که یعنی اهداف دیگه ای داره.در ضمن قرار نیست حتما رنگ چشمش مثل بقیه اعضای خانواده سلطنتی باشه که! همه صفات (اونم همچین صفاتی) که همیشه به بچه ها به ارث نمی رسند
حالا من به شخصه مانگا رو نخوندم ولی به طرز عجیبی حس شیشمم این موضوع که تایتان میمونی حداقل برادر ناتنی ارن باشه رو تایید می کنه وامیدوارمم همینجوری بشه. خیلی باحال می شه 🙂

اول از همه میخام چندتا از نظراتت رو رد کنم
اولا که توانایی سخت شدن:
مگه خود خاندان سلطنتی قسمتای سخت دیوارا رو ساختن؟؟
نچ فقط تایتانای بیخرد رو مجبور کردن تا براشون دیوار بسازن!
دوم مگه راینر و آنی از خانواده سلطنتی هستن که توانایی سخت شدن دارن؟
تقریبا هیچ دلیلی دال بر اینکه ارن از خانواده سلطنتی باشه وجود نداره!
جز احساسات بیننده ها که همش میخان به خودشون بقبولانند که ارن از از خاندان سلطنتیه و فک میکنن اگر ارن از خانواده سلطنتی باشه داستان جذاب تر میشه که از نظر من برعکس،داستان خیلی سهل الشلکی میشه و ارن مثل سگ همه رو نابود میکنه،داستان هم 5-6 قسمته تموم میشه!!!
بعد توانایی سخت شدن هم معلوم نیست که از سرنگ بوده باشه چون روش نوشته شده بود آرمور!ینی زره بعد اگر میخاستن اینطور نشون بدن که اون چیزه یه سرنگه عادی بوده هیستوریا دست میکرد از تو کیف راد ریس سرنگ رو میداد به ارن!
سهل انگار نباشید این داستان سخت شدن پوست ارن یه داستان متفاوت داره!شاید بعد از کودتا هانجی و اروین اینا داروخانه ای پر از این سرنگا پیدا کردن! که روی یکیشون نوشته ارمور و به صورت موقتی به تایتان هوشمند این قدرتو میده(با خواست خوده طرف)

اما اینکه میگی گریشا کلیسا رو خراب نکرده خیلی برام عجیبه(اینم فقط از رو احساساته و در راستای مبرا کردن شخصیت خوبه ست) چون همه شواهد و حتی خاطرات علیاحضرت شاهنشاه جهانگیر ارن یگر(!)به وضوح موضوع رو نشون میده!
بعد درمورد تایتان راد ریس
باعث شد یه تئوری توپ به ذهنم برسه که بعضی سوالامو جواب بده
همه خانواده های اشرافی یه بیس خام تایتان دارن که اگر اتفاق خاصی براش بیافته(خوردن مردم عادی{اروین نامرد} یا و…) بشه یه تایتان هوشمند با قدرت خاص خودش
چرا گفتم اروین نامرد! چون اروین یه نقشه های پلید داره واس تایتان راد ریس و میخاد این قدرت فوق العاده رو بدست بیاره به نظرم اروین میخاد راد ریس برسه به اووروود(حتمن یه چیزی بوده که به این سمت حرکت کرده شاید یه چشمه شاید خوردن مردم یا هرچیزی که شاید سورپرایز باشه) و آدم بشه بعد راد ریسو بده به یکی بخورتش…
ممکنه همه اینا اشتباه باشه و یه احتمال ریز هم هست که به دنبال خوردن آنی باشه تا آدم بشه (ولی پس چرا ارنو نخورد؟)
خلاصه که دلیل اروین واسه اینکه مردمو خارج نکرد از اوورود(اوورود توی لبه دیوار سیناست ینی دیوار داخلی پس راد داره میره به سمت مرکز و شاید چیزی زیر قصر سلطنتی نهفته باشه، مرکز دایره های متحد المرکز باید نقطه خاصی باشه و راد ریس هم به همون سمت درحرکته)اینه که از رمز و راز های بیشتر باخبر بشه و این تایتان گنده زشتو هم بدست بیاره(بده به یکی راد ریسو بعد اینکه آدم شد بخوره)

ارن خاطره ای از آدمی رو که گریشا خورد نداره!پس این هم تئوری منو تقویت میکنه که خاندان های اشرافی یه بیس خام تایتان دارن(یه چیز مثل شاسی ماشین)که باید اتفاق خاصی براش بیافته تا تبدیل به تایتان هوشمند بشه و قدرته رو هم حمل کنه
ینی که قبل گریشا یگر کسی این تایتانه رو نداشته و این تایتان خانوادگی رو بالاخره گریشا درست و حسابی ساختتش
و به نظرم اون بیرونی ها هم خانواده های اشرافی هستن که ضد خاندان سلطنتی بودن و تایتان بالقوه شون رو بالفعل کردن!
تایتان میمونی قدرت تایتان خاندان ریسو میخاد و این اون نظریه ی منو که گفتم تایتان میمونی از خاندان سلطنتیه رو تقویت میکنه چرا که میخاد خودش قدرت تایتان ریسو داشته باشه!!!!ینی خودش خون سلطنتی داره و میدونه که قدرت تایتان بنیانگذار رو میتونه به نحو احسن نشون بده!
{اون یک دلیلم واس این موضوعه تایتان میمونی و خاندان سلطنتی این بود که تایتان میمونی میتونست از آأما تایتان بسازه}

و اما اگر چیزایی که بالا نوشتم درست باشه و خاندان های اشرافی علاوه بر قدرتاشون مثل حافظه شون یا قدرتاشون درحالت انسانی هرکدوم تایتان خاص خودش رو داشته باشه!تایتان خام آکرمن ها بالفعل شده یا هنوزم خامه؟؟؟
فکرشو بکنین یکی از بین لیوای یا میکاسا یا کنی قدرت بالقوه و خام اکرمن رو بالفعل کنن!!!!
دیدن لیوای تو حالت تایتانی بسیار میتونه جذاب باشه!
….
در ضمن توی اندینگ فصل 2 یه تایتان ماده هست که نیپل داره! موضوع تایتان بنیان گذار و تایتان آنی هم نیست چون نیپل ندارن!
پس اون تایتان ماده چیزی ورای ایناست؟؟!!
من فکر میکنم هست
….
یه چیز خیلی جذاب درمورد اتک تایتان اینه که روابط عاشقانه و کراش های شخصیتا رو هم دیگه تو داستان وجود داره ولی زیاد درموردشون صحبت نمیکنه و تو این قسمت یکی دیگه هم بهشون اضافه شد!
همه رو ردیف میکنم
ساشا رو کانی
کانی رو ساشا
آنی رو ارن
میکاسا رو ارن
هیستوریا رو ارن
آرمین رو هیستوریا
راینر رو هیستوریا
برتولد رو آنی
هانجی رو اروین
اروین رو هانجی
ژان رو میکاسا
ارن هم انقد سرش گرم مبارزه ست که…
ایمیر فقط یه خورده عجیبه چون هم نگران میکاساست هم هیستوریا که فکر میکنم رفاقت باشه و هم جونشو واسه نجات راینر وبرتولد به خطر میندازه!
برید خودتون پیدا کنید که کجا نشونه هاشو گذاشته!!

کاری ب هیچکدومشون ندارم ، فقط میکاسا و ارن!!

یعنی به نظرت راد ریس حرفاش راسته و چیزی که گفته کاملا حقیقت داره؟

نظریه ات در مورد اروین اشتباهه.اروین پلید نیس و نقشه خوبی برای نجات مردم داره.قسمت بعدو ببینی به حرفم میرسی.

اروین هدفش درسته
ولی کاراش حقیقتا پلیده!!!!
مطمئنم تا نفهمه که تایتان راد ریس چطور انقد گنده ست،چرا به سمت مرکز حرکت کرد و… نمیکشتش
و احتمال زیاد حتی برای کنترل قدرت این تایتان گنده نقشه کشیده

خب برای اینکه به هدفش برسه باید یسری چیزارو قربانی کنه.وگرنه قصد واقعیش کشتن مردم بیگناه نیس
بهرحال خودتون انیمه رو ببینید و متوجه میشید چه اتفاقاتی میفته.من خودم مانگا رو خوندم و میدونم چه اتفاقی میفته ولی همچنان برای انیمه هیجان دارم 🙂

اولا از همه مرسی و ممنون از اشتراک نظرات و حدسیاتت.
دوما خب من هم به عنوان بیننده حدسیات خودم رو ارائه میدم و اصلا قرار نیست درست از آب در بیان و من همیشه گفتم مقاله من بررسی یه انیمه از دید طرفدار انیمه هستش همین و بس!
آره خود خاندان سلطنتی و تایتان بنیانگدار دیوار رو ساختن تو اطلاعات قسمت قبل راجع به تایتان بنیانگذار راجع به این موضوع صحبت شد !
با توجه به گفته های خودت و داستان اگر فرض رو بر این بگیریم اهالی خارج دیوار از خانواده سلطنتی هستن پس آره امکان داره آنی و راینر هم از خانواده سلطنتی بوده باشن!!!
دلایلی زیادی برای اینکه از خانواده سلطنتی باشه وجود داره من عاشق ارن و از اول هم شخصیت مورد علاقه ام نبوده و نیست ، من کاملا بی طرف داستان و می بینم و محبوب ترین شخصیتم میکاسا هست که از همه کمتر راجع بهش صحبت می کنم و بعد هم لیواییه!!!
اما چرا ارن احتمال داره از خانواده سلطنتی باشه بهت می گم» بنا به فرضیه خودت و تئوری چهره ها، چهره پدر ارن بسیار شبیه تایتان میمونه ! اگه فرض و بگیریم تایتان میمون از خانواده سلطنتی که تقریبا همه روش نظرمون مثبت هست پس احتمال داره پدر ارن برادر یا فامیل تایتان میون باشه پس ارن هم میتونه !!!
حالا داستان آرمور و اون مایع درون شیشه ! خب سرنگ باید از یک مایعی پر بشه دیگه! درسته؟ سرنگ کارش عمل تزریقه! پس حتما راد ریس اون سرنگ و با یه مایعی پر کرده ! از اونجایی که تنها مایع معرفی شده تا الان همین مایعی هست که از طریق سرنگ منتقل میشه پس میشه فرض و به این گرفت اگر انسانی که تایتان هوشمنده از این مایع استفاده کنه توانایی هاش تقویت میشه! و انسان عادی رو هم تبدیل به تایتان میکنه ! تازه احتمال این هم وجود داره چندین نوع مایع وجود داره که هرکدون قدرت خاصی به تایتان میدن!

اما دلیل بعدی واسه اینکه ارن تاز خانواده سلطنتی باشه اینه که » با توجه به حرف های راد ریس دوتا از مهمترین ویژگی تایتان بنیانگذار ساخت دیوار و سنگ های مبعد و بعد قدرت کنترل بقیه تایتان ها یا همون جیغه که خب ارن جفتشو داره !!! خب اگه قرار بود فقط یه پوسته برای قدرت باشه همون تایتان هوشمند میوند دیگه چندتا قدرت سلطنتی و یدک نمی کشید که !

و دلیل بعدی»»خب وقتی گریشا رفته سرنگ و دزدیده ، و میدونسته چه قدرتی در این سرنگ هست حتما میدونسته اگه ارن از خانواده سلطنتی نباشه این آمپول به دردش نمی خوره! پس احتمال داره ارن از خانواده سلطنتی باشه قطعا گریشا نمیخواسته بچش فقط یه محفظه برای نگهداری قدرت سلطنتی باشه

البته او احتمالی هم که تو گفتی درباره آزمایش هانجی و ارن هم ممکن صادق باشه!

آها واسه منم عجیبه که فرض نمی کنی داستان رو !!!! اگه یادت باشه زمانی که گریشا تبدیل به تایتان شد و با فریدا جنگید ! مگه سایزش چقدر بود !!!! کمی از فریدا بزرگتر بود یعنی جوری نبود که قدش باعث خرابی معبد بشه حتی تو درگیری ها اشاره ای به این مضوع نشد جز یک تصویر که راد را در حال فرار و گریشا رو در حال خراب کردن کلیسا نشون میداد!!! ( البته این تصویر با توجه با اطلاعات راد ریس نمایش داده شد! اما از اونطرف هانجی می گفت خراب شدن اون معبد توسط یه تایتان خیلی خیلی بزرگ انجام شده !

شاید من اشتباه میکنم اما باز اینجا یک سوال هست! گیریم گریشا معبدو خراب کرده !!! خب راد ریس چطوری تونسته مبعد و با کریستال باز سازی بکنه ؟ مگه تایتان داشته؟ این توانایی فقط واسه تایتان های سلطنتی مگه نیست؟ و تایتان بنیانگذار

تایتان میمونی جزو خاندان سلطنتی نیست چون چشم خاکستری نیست!ولی خون خاندان سلطنتی تو رگ هاش جریان داره
ولی راینر و آنی هیچ نشونه ای از قدرت های تغییر حافظه و یا ساختن تایتان از مردم عادی نشون ندادن و از خاندان سلطنتی نیستن
در ضمن تئوری قیافه من واس تایتان میمونی گریشا و بابای میکاسا صادق بود من گفتم طبق اطلاعات قبلی بابای میکاسا آسیاییه و گریشا هم باهاشون رفت و آمد داشته پس نتیجه رو تعمیم دادم به اینکه همه شون آسیایی ن
به علاوه ما هم پدر و هم مادر ارنو تو انیمه دیدیم و هیچکدوم چشم آبی_خاکستری خاندان سلطنتی رو نداشتن وبا توجه به حرفای زاکلی و اون فرد تحت شکنجه و پدربزرگ کنی معلومه که نوه خاندان سلطنتی ظرف قدرت نیست یعنی که قدرت برای دورگه ها به ارث میرسه ولی فردی که یک چهارم سلطنتیه نمیتونه قدرت خاندان سلطنتی رو حمل کنه(اینو حتی حضور و زن اول راد ریس تو معبد و رنگ چشاش هم تایید میکنه)
حتی اگر خوده گریشا از خاندان سلطنتی باشه ارن قدرتای سلطنتی رو حمل نمیکنه(ارن هیچ خاطره ای از نخستین پادشاه نداره)
به نظرم گریشا خودش فریدا رو خورده تموم حقایق رو نوشته و گذاشته تو زیرزمین و واسه اینکه شستوشوی مغزی نخستین پادشاه نابود بشه خودشو قربانی میکنه پس یعنی گریشا خون سلطنتی داره به احتمال زیاد و تونسته حقایق رو ببینه!پس همین جا به دلایل عدیده نتیجه میگیرم که تایتان میمونی برادر گریشاست
….
درضمن معبد از قسمتیش که رو سطح زمین بوده خراب شده اینم واس این بود که گریشا بعد مبارزه با فریدا با حالت تایتانیش از معبد خارج شد. همین.. این مشکل با سنگ ، ملات سیمان و البته با کمک تنی چند از برادران زحمت کش افغان قابل رفعه*_*

راد ریس چیزی به ارن نگفت وقتی ارن توسط خانواده سلطنتی لمس شد به یاد اورد

آقا نقد مثل همیشه عالی
راستی اقای دست پیمان یه مقاله در مورد انیمه های مورد انتظار پاییز نمی نویسید؟؟؟
با توجه به اینکه پاییز نزدیکه گفتم

سلام ممنون لطف داری
آره می نویسم تا چند وقت دیگه ، مرسی که یادآوری کردید

سلام
ممنون از بررسیستون اقای دست پیمان
به نظر من راد ریس همه حقیقت رو نگفته و دورغ های هم گفته.
و اینکه به نظر من هیستوریا و ارن باز هم در قسمت های بعد خاطرات جدیدی رو به یاد میارن.
و اینکه تایتان ارن بسیار تایتان عجیب و قدرتمندیه که تو قسمت های بعد توانایی های بیشتری از خودش نشون میده

خواهش می کنم ممنون از شما، احتمال داره خاطره های دیگه ای رو به یاد بیارن !

راد ریس به نظر میاد بار اولشه که تایتان شده (برنمیگرده به حالت اول تا وقتی یه تایتان هوشمند رو نخوره)
اگع اون روز تبدیل میشد که کل زمین ها با خاک یکسان میشد و دیگه اثری از صومعه نمیموند ولی ستون های صومعه (قبل از این قسمت) تقریبا سالم بودن

بعد اگع دقت کنید بعد از این که ارن تبدیل شد و شروع به سخت سازی کرد یه تصویری از ارن نشون داده شد که ارن فقط اسکلت بود و گوشت نداشت
اسن چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

این احتمالا نمایی از ذهن و حس ارن بوده تو بدن تایتان

سلام
من هنوز نفهمیدم ارن دقیقا چیو خورد و چرا تونست از اون کریستال های محکم بسازه
ولی یه نظری دارم
ارن وقتی که اراده ش محکم تر باشه تایتان قوی تری میسازه این طور نیس؟!
من فک می کنم توانایی جدیدش توی میدون ها نبرد پیدا میشن
چون ارن می خواست از بقیه محافظت کنه برا همین تونست کریستال بسازه این طور فکر نمی کنین؟!
مثلا توی تمرین ها می خواست حتی تایتان بشه نمی تونست ولی الان تونست
یه نکته جالب
اگر هیستوریا از خاندان سلطنتی عه پس باید بتونه حافظه عا رو تغییر بده ولی هنوز این کارو نکرده
به نظر شما ها به این کار مسلط میشه؟!

اگه توانایی تایتان اولیه رو داشته باشه(مثل فریدا) لون موقع میتونست ولی الان درون ارنه

دقیقا همون مایعی رو خورد که ازش برای تبدیل انسان به تایتان بهره می برن همونی که راد ریسم خورد ! آره خب چون احساساتی تر میشه و با تمام نیروش میجنگه!
قبلا گویا داشته رو فریز شدن کار میکرده ولی داستان کریستال ساحتن عجیبه ! نمیدونم شاید از این موضوع تا حالا صحبتی نشده

فقط متوجه حرف میکاسا نشدم ک به هیستوریا میگه : وقتی ملکه شدی میتونی یه مشتی تو صورت اون بزنی …
منظورش ارن بود؟؟؟

میکاسا بگه مشت بزن تو صورت ارن ?
میکاسا خط رو صورت ارن بیفته هم خودشو نمیبخشه

همینو بگو :|| عجیب بود این حرفش

منظورش لیوایه چون لیوای یبار هیستوریا رو زده میکاسا میگه برا تلافی وقتی ملکه شدی تو هم به لیوای مشت بزن!

نه احتمالا منظورش اروین بود چرا که لیوای دستور اروین یعنی پیشنهاد ملکه شدن رو به هیستوریا داذ

مانگا رو خوندم که اینو میگم

نه اون لحظه لیوای جلوشون بود و اگه یادتون باشه چون لیوای ارن رو کتک زده بود و میکاسا خیلی از لیوای خوشش نمیاد من فکر میکنم منظورش لیوای باشه

تو نظر نده لطفا
انیمه رو خز کردی

ولی از نظر من این غوله راد ریس خیلی باحاله!!
ممنون از بررسیتون…

ممنون از شما که مارو دنبال می کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *