بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan 

با بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan در خدمت شما عزیزان هستم. شما می تونید بررسی قسمت های قبل رو هم از اینجا بخونید. قسمت سوم از نیم فصل دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان کم و بیش قسمت خوبی بود به نظرم از قسمت دوم بهتر بود اما باز جا داشت بهتر باشه ! برای خودم هم عجیب بخوام اینجور راجع به اتک آن تایتان بنویسم اما خب متاسفانه اون کیفیت و جذابیتی رو که تو پارت اول فصل سوم و دو فصل اول شاهد بودیم، الان دیگه وجود نداره !

قسمت سوم از پارت دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان با یه فلش بک به فصل اول شروع میشه، جایی که بالاخره مشخص میشه چه بلایی سر مارکو اومده ! تو این قسمت بعد مدت ها شاهد حضور آنی و صحبت ازش بودیم! 

راینر هم که ترکید ولی به نظر میرسه اینبار هم موفق شده هوشیاریش رو به بدنش منتقل کنه در نتیجه به احتمال زیاد به زودی سرپا میشه !

نکته غم انگیز از بین رفتن هانجی بود یکی از شخصیت های وحشی و دوست داشتنی داستان !

برتولد هم خودش رو نشون داد و به نظرم طراحی سه بعدی تایتان برتولد نسبتا خوب بود گرچه هنوز با اون چیزی که تو فصل دوم مخصوصا نسخه بلوری شاهدش بودیم خیلی تفاوت وجود داره !

تو این قسمت یکسری اطلاعات عجیب و مختصری داده شد که جا داره روش حسابی فکر کنیم!

آرمین هم حالا بعد مرگ هانجی وظیفه بزرگی روی دوشش افتاده و باید تیم رو هدایت کنه اما خودش کپ کرده!

و سرانجام با زیک آشنا میشیم مغز متفکر و بازی گردون اصلی بازی تا با اینجا !

گرافیک این قسمت درکل به نظرم بهتر از قبل بود، اما موسیقی به نظرم خیلی خوب نبود، ساختارهای کلیشه ای موسیقی حماسی و عدم خلاقیت در بعضی جاها کاملا حس می شد! و احساس میکنم کلا در پارت دوم شدت صدای موسیقی کمتر شده و صداهای محیطی و ساند افکت ها و دیالوگ ها حجم بیشتری از موسیقی داره !


قبل خوندن این بررسی مطالب زیر رو هم یه نگاهی بندازین

در ادامه با بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan همراه من باشید

مارکو و فلش بک !

بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

بالاخره سرگذشت مارکو که برای مدت ها در حاله ای از ابهام بود مشخص شد ! تا قبل این من فک می کردم مارکو هم جزو تیم بوده و یه جا بنا به مصلحت یا خیانت کشته شده! اما خب مشخص شد که اینطور نبوده !

تو این فلش بک چندتا مسئله مطرح میشه !

 • مرگ مارکو
 • آنی
 • وضعیت فرسایشی عملیات تیم دلاوران
 • وضعیت اسفناک و غیر متعادل روانی راینر،برتولد،آنی

مرگ مارکو که هیچ، به آنی هم در ادامه اشاره میکنم، اما وضعیت فرسایشی عملیات و وضعیت اسفناک روحی و روانی تیم راینر دلیل اصلی تغییر شخصیت برتولد هستش! خستگی رو میشد توی صحبت های برتولد و چهره ش کاملا حس کرد! حالا راجع بهش در ادامه بیشتر میگم.

و همین خستگی ها باعث فاصله راینر و برتولد از عملیات و فرمانبرداری از روی ترس از تایتان میمونی هستش ! از طرفی احساس میکنم برای این آدم ها که از اونور دیوار اومدن، آدم های داخل دیوار به شیطانی بودن توصیف شدن و وقتی تیم راینر با این ادم ها زندگی کردن متوجه شدن اونا هم مثل خودشون هستن و ناخودآگاه دارن برادر کشی میکنن فقط برای اجرای دستورات !!!

آنی

من خودم فکر نمی کردم انی اینقدر غمگین و درگیر احساسات باشه ! فکر میکردم خیلی خشن و بی احساسه!

اما اشاره به آنی تو این شرایط عجیب بود ! بعید میدونم تو این فصل ازش خبری بشه اما اگه بشه عالیه ! قرار بود بعد این جنگ برن سراغش ! سر همین موضوع انتهای نیم فصل اول بین راینر و برتولد و تایتان میمونی درگیری بوجود اومده بود! و تو این قسمت زیک هم به همین موضوع اشاره کرد که اگه دوست دارین دوباره درگیر شیم که راینر و برتولد از ترس پراشون ریخت!

بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan
اشاره به پدر آنی و نژاد شیطانی آدم های داخل دیوار

اما سوال اصلی اینه آنی کجاست ؟ چی شد ! بعد سخت کردن خودش تو فصل اول توسط پلیس داخلی ارتش دستگیر شد، اما چرا تا الان ازش هیچ خبری نشده؟ 

برتولد

بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

خب اولا فهمیدیم برتولد کجا قایم شده و بعد هم مشخص میشه برتولد عاشق آنی هست ! فلش بکی هم که پخش شد مشخص کرد این سه نفر بر خلاف اطلاعات و تصوراتشون با یه مشت نژاد شیطانی در طرف نیستن در عوض با یه مشت بچه باحال مثل خودشون طرف هستن !

همین مسئله باعث میشه تا این سه دلاور یا افراد منتخب دچار تضاد بشن و وارد رابطه احساسی با مردمی که قراره با افتخار نابودشون کنن میشن و مجبورن برای اجرای دستورات بالا سری هاشون دائما با احساساتشون طرف بشن !

بعد آسیب های احساسی زیاد ، برتولد مجبور میشه واقعیت رو بپذیره ! که برای نجات خودش و رفیقاش مجبور دوستا و هم تیمی های قبلی خودش رو بکشه !

[megadesc]برادر کشی که به دفعات در تاریخ انسانیت دیده شده ، جنگ های صلیبی ، جنگ های جهانی و … همه همینطور بودن کلی سیاهی لشکر برای خواست سیاست مدارا همدیگرو تیکه پاره کردن ![/megadesc]

راجع به برتولد دیگه چیزی ندارم بگم جز اینکه چند تصویر از تایتانش میزارم که به نظرم انیمیشن سه بعدی و طراحی خوبی داشت حداقل از اون چیزی که تو اوپنینگ نشون دادن خیلی بهتر بود!

راینر

بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

خب همونطور که دیدید تایتان راینر و خودش نابود شدن ، تو این تصویر مشخص نصف سر راینر ترکیده و فقط بخش پایین فکش سرجاشه ! اما باز هم مثل قسمت 13 موفق شده هوشیاریش رو از مغزش به بدنش منتقل کنه این یعنی اینکه سرش به زودی بازسازی میشه !

بدن راینر در حال بازسازی سر
بدن راینر در حال بازسازی سر

راجع به راینر چیزی دیگه ای ندارم بگم ، جز یه مسئله که مربوط به قسمت قبله ! راینر فک میکرد ارن قدرت سخت شدن رو 2 ماهه به دست آورده در صورتی که اینطوری نیست ! ارن قدرت سخت کردنش رو بعد خوردن سرنگ به دست آورد!

آرمین

بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

آرمین تو این قسمت هم فوق العاده بود و داره نشون میده که چرا از اروین بهتره یا میتونه بهتره باشه!

آرمین یه تفاوت اصلی با اروین داره و اونم اینه که آرمین دنبال شنیدن و مذاکره کردنه! آرمین میخواد بیشتر بدون کمتر بکشه ! و این موضوع خیلی خاصش میکنه ! چرا که آرمینم مثل ما داره از نبود اطلاعات رنج شدیدی میبره !

بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan
اینکه کی تصمیم گرفته آدم ها داخل دیوار بمیرن یه سوال خیلی مهمه که بعدا بیشتر راجع بهش میشنویم!

اینفوگرافی

بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

اینفوگرافی این هفته هم راجع به نوشیدنی مورد استفاده توسط زیک هستش که اشاره به تمدن های خارجی و لاکچری بودن قشر مصرف کننده اش داره !

تایتان دیده بان

بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

عجب صدای عجیبی داشت و اگه اشتباه نکنم بعد تایتان میمونی دومین تایتانیه که میتونه حرف بزنه ! صداش مثل صدا ربات بود ! و کلا خیلی عجیبه !

زیک

بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

خب بالاخره وارد داستان شد ! آدم عجیب و باهوشی هستش ! و نکته جالبش اینه که به نظر هیچ استرس و احساس گناهی نداره و قطعا از همه بیشتر میدونه ! با توجه به صحبت هاش با راینر و برتولد چند تا مسئله مشخص شده که مهم هستن !

 1. قابلیت انتقال قدرت تایتانی از یک شخص به شخص دیگه رو داره و مشخص میشه راینر و … نیروهای دوره دیده و انتخاب شده برای این عملیات بودن که نیروی تایتانی به همین علت بهشون داده شده !
 2. مشخص میشه هدف اصلی دزدیدن ارن نیست برخلاف تصور ما ! به احتمال زیاد زیک به دنبال زیر زمین گریشا یاگر هست و چیزی که اونجا پنهان شده ولی نمیدونه مختصاتش کجاست ! اما میدونه ارن مختصات رو داره و دلیل دزدیدن ارن هم همین میتونه باشه!
 3. تایتان دیده بان زیک رو با اسم فرمانده جنگ صدا زد! این احتمال وجود داره خود زیک هم داره به افراد بالا دستی خودش خدمت میکنه به شاه یا ملکه !
 4. با توجه به نوشیدنی که قهوه هستش ، و طبقه لاکچری مصرف کننده اش معرفی شدن ! احتمال ارتباط زیک با خانواده سلطنتی وجود داره !

یه نکته جالب که دیدم فریک عجیب زیک هستش که دست به گوشش میزنه این کارو هم در حالت انسانی و هم در حالت تایتان انجام میده!

نکته دیگه هم که باید بگم قدرت پرتاب فوق العاده تایتان میمونی هستش ! با توجه به همین موضوع به نظرم اون وسایل رو کول تایتان دیده بان مواد منفجره برای نابودی دیوارها و … هستن!

امیدوارم از بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan خوشتون اومده باشه، مثل همیشه منتظر نظرات و حدسیات شما هستم.لایک،اشتراک و … هم فراموش نشه دمتون گرم.

» بررسی قسمت شانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

مطالب مرتبط

51 دیدگاه

 1. Yaser

  سلام سه تایتان تاحالا حرف زدند زیک یمیر تایتان دیده بان

 2. هادی

  سلام قسمت 16 امروز اومد و اروین…………….

  1. سپهر

   :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

 3. حمید

  با عرض سلام
  دوستان واژه ی coordinate به غیر از مختصات دارای معانی دیگری هم هست
  یکی از معانیش میشه هماهنگ کردن و متعادل کردن و اینجور چیزا
  که اشاره به یکی از قدرت های تایتان مادر داره که در واقع تایتان ها رو کنترل میکنه
  در واقع برای کنترل تایتان ها رو هماهنگ و منظم میکنه و باعث تعادل در رفتارشون میشه و بهشون نظم میده
  شاید به خاطر این از این واژه استفاده شده
  شما در آینده بیش تر با ماجرای داستان و تایتان ها و تایتان مادر آشنا میشوید
  فقط این رو بگم که امیدتون رو از دست ندید چون دو قسمت بعدی قسمت های زیبایی اند و در کل تو این فصل شما چیزای زیادی رو می فهمید
  مرسی از بررسی

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما که مارو دنبال میکنی

 4. mahla

  باید اعتراف کنم بعد از یک هفته انتظار یکم خورد تو ذوقم انتظار یه نبرد درستو حسابی داشتم .
  نقاشی های استراتژی هم واقعا بیریخت بودن موافقم شدید.
  اما یه سری نکات داشت این قسمت که بیشتر داشت بهمون سرنخ میداد بدون اینکه توضیح واضحی داده بشه.
  مشخصه تایتان دیده بان همون تایتان یمیره،پس اون حتما خورده شده.
  مشخص شد تایتان حیوانی کیه، من یکی که فکر میکردم پدر اروینه با توجه به ظاهری که ازش نشون دادن ولی خب نیست .جوون تر از این حرفاس(با صداشم اصن حال نکردم،حرف زدنش با تایتانش باحال تر بود.)
  به نظر منم منظورشون از مختضات زیرزمین نیست اونا دنبال ارنن.
  ولی نکته اصلی این قسمت به نظرم قهوه بود.
  خب مشخصا قهوه تو مناطق گرمسیری رشد میکنه پس بیرون این دیوارا و کل دنیا رو تایتانا نگرفتن!!اگه در نظر بگریم راینر و برتولود هم از یه شهر خارج این دیوارا میان پس اونجا هم تایتانی نیست و زندگی برقراره.
  یه سوالی که واسه من پیش اومد اینه که اون همه تایتانی که دور زیک حلقه زدن اگه تایتان لایعقلن،که هستن نمیشده یه باره تبدیل به تایتان بشن باید جمع میشدن کم کم !پس چه طور اروین و تیمش متوجه اونا نشدن !!
  یه نظرم هانجی هم زنده اس همچین شخصیتی رو حتما با یه نبرد خفن تر حذف میکنن اگرم بخوان بکشنش تو داستان.

 5. سعید میرزا

  خسته نباشید و ممنون از نقد
  حس میکنم منظور از مختصات یا coordinate زیرزمین و اطلاعات گریشا یاگر نباشه و اسم قدرت ارن باشه
  توی قسمت آخر فصل دوم اونجایی که ارن به تایتانی که مادرش رو خورده مشت میزنه و همۀ تایتانا بهش حمله میکنن، راینر میگه دوست داشتم “مختصات” دست هر کسی باشه به جز ارن

  1. علی دست پیمان

   سلام سعید فک کنم تو نیم فصل اول هم به همین موضوع اشاره کرده و اونموقع هم فک کنم خودت این موضوع رو بهش اشاره کرده مختصات قدرت ارن هستش! حرفت به نظر درست میاد ولی من هنوز بر این باورم موضوع فقط ارن نیست ! و مختصات هم قدرت ارن نیست !

   1. سعید میرزا

    سلام علی
    آره اونجا هم گفته بودم
    ممکنه اینی هم که شما میگی باشه و برداشت من این بود، چون تو زیرنویسای انگلیسی که من دیدم coordinate رو با C بزرگ مینوشت و همین شکم رو بیشتر کرد که حتماً یه اسم یا یه چیز خاصه که اینطوری مینویسنش.

 6. مهدی

  آقا پیمان اونجا که راینر و برتولت و آنی باهم سر کشتن مارکو بحث میکردن و بلاخره تجهیزاتشو باز کردن یه تایتان اومد و مارکو رو خورد اما راینر با تعجب به مارکو نگاه میکرد و به طرز عجیبی پرسید اما چرا مارکو رو دارن میخورن؟!!!
  بنظرتون عجیب نیس؟

  1. محسن

   راینر یه جور مشکل دو شخصیتی داره توی فصل 2 به این مشکل اشاره شده

 7. سروش

  فکر کنم زیک بابای اروینه ، نمیدونم چرا کسی اشاره نکرد به این موضوع.

  1. علی دست پیمان

   نه برادر زیک بابای اروین نیست، هرکی مو و ریشش رنکی باشه که بابای اروین نیست ! چه از لحاظ سنی چه از لحاظ ظاهری زیک هیچ شباهت به بابای اروین نداره !!!

 8. Hafez

  سلام با عرض ادب آقای پيمان ميشه اون قسمت آخر که ميگه ليوای و اروين از جانب بقيه صدمه سختی ميخورن منظورش چيه آيا با تايتان زيک درگير ميشن يا تايتان غول آسا به اونا حمله ميکنه؟؟

  1. محسن

   میرن که با زیک درگیر بشن زیک هم با یه قدرت جدید که تا به حال چیزی ازش نشون داده نشده شکستشون میده

  2. علی دست پیمان

   احتمال زیاد درگیری با تایتان میمونی

 9. هادی

  سلام با تشکر از برسی خوبتون از نظر من این انیمه فقط یک ایراد کوچولو داره و اونم اينه که بیش از حد به مانگا وابسته است و دقیقا میخواد جوری بسازنش که عین مانگا باشه از نظر من اگر سازنده ها یک ذره مستقل تر باشند و یک ذره تنوع بدن در انیمه بهتره مثلا همون جایی که برتولد با لگد زد به کمر میکاسا میشد بزنه توی پوز میکاسا خخححح خوب البته از طرفدارای میکاسا معذرت ميخوام یا مثلا اونجاش که راینر و ارن میجنگیدن میتونستن فنون بیشتری انجام بدن در هر صورت مرسی

  1. Alucard

   خوشحالم اونجور که شما میخواستی به انیمه تنوع ندادن…..

  2. علی دست پیمان

   به شدت باهات موافقم جا داشت جاهایی یه تغییراتی اعمال شه ! که متاسفانه طراحی فقط اونم برخی جاها به دلیل سانسور و غیره تغییر داشته

  3. سپهر

   بله
   مثلا کاش برخلاف مانگا اروین میتونست زنده بمونه :((((((
   بقیش دیگه لطفی نداره:((((((((

  4. sr

   البته اگه دقیقا مثل مانگا میشد هم بد نبود خیلی از دیالوگا و صحنه ها رو حذف کردن
   مثلا اگه گفتگوی بین نایل و اروین قبل دستگیری اروین رو نشون میداد که در مورد دختر مورد علاقه جفتشون ماری صحبت کردن ( دختری توی بار که هر دو ازش خوششون میاد اما اروین به خاطر اهدافش و پیوستن به ارتش برای به اثبات رسوندن رویاش ازش صرف نظر میکنه درحالی که نایل همه چیز و کنار میذاره و باهاش ازدواج میکنه) مکالمه اون دو تا توی زندان بعد شکنجه اروین و پرسیدن حال ماری اینقدر برای همه سوال نمیشد
   گرچه به نظرم قسمت مهم ماجرا نبود البته شاید اگه مکالمه اروین و لیوای رو بعد از قطع شدن دست اروین و توضیحات کامل هانجی و کنی در مورد تبدیل تایتان ها و یا حتی ازمایشاتی که روی ارن انجام شده و باعث پیشرفت مهارتهای اون شدن (همونطور که توی مانگا هست) حتی توی دیالوگ رو هم نشون میدادن طوری نمیشد 🙂
   به هر حال تفاوتها قابل درکه
   انیمه دردناکی از آب دراومده و البته جذاب

 10. Kourosh.Di

  اقای دست پیمان بابت نقد بسیار بسیار ممنونم

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما که مارو دنبال می کنی

 11. حسین

  سلام، متشکرم از همه، به نظر من برتولد راینر رو می‌تونه خورده باشه که اینقدر روحیه ش عوض شده!

 12. Opening

  لطفا اینقدر ازش ایراد نگیرید مگر همش چند تا انیمه سراغ دارید که داستان به این زیبایی داشته باشند بنظر من طراحی اینقدر که شما میگید نرفته پایین بعضی از ایراد هاتون الکیه مثلا اینکه میگید نقشه هاشون رو با شکل چی بی نشون میده این انیمه رو جالب میکنه یکی از دوستان هم او بالا گفته که توی مانگا هم نقشه رو همینطوری نشون میده این انیمه از خیلی لحاظ زیباست اینکه فقط بیایم ایراد هاش رو بگیم ناعادلانه است با تشکر از نقد آقای دست پیمان عزیز

 13. Opening

  لطفا اینقدر ازش ایراد نگیرید مگر همش چند تا انیمه سراغ دارید که داستان به این زیبایی داشته باشند بنظر من طراحی اینقدر که شما میگید نرفته پایین بعضی ایراد هاتون الکیه مثلا اینکه میگید نقشه هاشون رو با شکل چیبی توضیح میده بنظر من خود این انیمه رو جالب میکنه یکی از دوستان هم او بالا گفته که توی مانگا هم نقشه رو همینطوری نشون میده این انیمه از خیلی لحاظ زیباست اینکه فقط بیاییم ایراد هاش رو بگیم ناعادلانه است با تشکر از نقد آقای دست پیمان عزیز.

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما که مارو دنبال میکنید

 14. فاطمه

  از اونجایی ک مانگا رو خوندم پس نظری ندارم ، ولی این قسمت رو دوس داشتم بااین ک کیفیت پایین بود…تعجب میکنم انیمه ب این قشنگی و پرطرفدار ، کم کاری کنن واسش بااینکه چندماه وقفه خورده بود بینش.شایدم سرگرم انیمه های دیگه ای هستن..
  ممنون از بررسیتون..

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما که مارو دنبال می کنید

 15. محمد

  یه مسئله ای که فکر میکنم یادت رفت بهش اشاره کنی
  اونجایی که داینر داره به برتولد میگه برمیگردیم و انی رو با خودمون میبریم یه تیکه میگه کریستا یا همون هیستوریا رو هم با خودمون برمیگردونیم
  چیکار به اون دارن؟ ینی فقط بخاطر علاقه راینر به اونه ؟ یا موضوع دیگه ای هس

  1. محسن

   علتش اینه که هیستوریا توانایی استفاده کامل از قدرت غولی که توی ارن هست رو داره به خاطر همینه که دنبال هیستوریا هست پارت 1 فصل 3 رو کامل نگاه کنی متوجه منظورم میشی.

   1. محمد

    ینی فقط برای همین موضوع اونو میخوان؟ مگه اونم از همون نژاد شیطانی نیس؟ ینی خانواده سلطنتی نژادشون فرق میکنه با بقیه مردم؟
    دارم طبق حرفای زک و راینر اینارو میگما

    1. محسن

     زک رو احتمال زیادی میدم که فقط به همین خاطر باشه اما راینر سه احتمال وجود داره
     1_ راینر به هیستوریا علاقه داره
     2_ راینر به خاطر اون غول زنی که توی فصل 2 بود و اخرین لحظه از حمله غول ها نجاتش داد یادم نیست اسمش چی بود میخواد هیستوریا رو هم ببره چون غول زنه به هیستوریا علاقه داشت البته موندم چرا توی اینجا نیستش خیلی عجیبه
     3_ همون طور که گفتم راینر صرفا به خاطر اینکه هیستوریا میتونه از قدرت غولی استفاده کنه میخواد ببرتش
     ظاهرا کسانی مثل هیستوریا فقط میتونن قدرت کامل رو نمایان کنن البته احتمال میدم که ارن هم بتونه از قدرت واقعی غول استفاده کنه پیشنهاد میکنم قسمت اخر فصل اول رو ببین همونجا که ارن توسط دختره داغون شده. اونجا یه دفعه ارن از کنترل خارج میشه و رنگ چشماش ابی میشه ( که نشون دهنده اون قدرت هست) و بدنش هم یه جورایی خیلی داغ میشه (که البته مهم نیست) اونجا شک ندارم که ارن به طور ناخودآگاه به خاطر خشم و نفرتی که نسبت به غول ها داشت تونست از اون قدرت استفاده کنه که نقطه امید بخشی هست برای اینکه ارن از قدرت غولی استفاده خواهد کرد در اینده

  2. علی دست پیمان

   نه برادر، خود راینر میگه همونجا! به خاطر قولی که به یمیر دادن ، هیستوریا رو هم میخوان نجات بدن اما خبر ندارن هیستوریا ملکه هستش !

 16. Dark soldier

  واقعا زور داره ادم یه هفته منتظر بمونه اونم برای ۲۰ دقیقه.

  1. علی دست پیمان

   خیلی زور داره ، مخصوصا وقتی بعد یه هفته انتظار میبینی قسمت پحش شده اونی نیست که منتظرش بودی

 17. sr

  زیک تایتان میمونیه؟
  توی قسمتای قبلی که روی دوشش وایساده بود….
  مگه اینکه از قالبش اومده باشه بیرون

  1. علی دست پیمان

   آره دیگه الان خداقل 5 الی 6 قسمت دارم میگم زیک تایتان میمونی هستش !

  2. محسن

   دقیقا
   میتونه از غولش بیرون بیاد بدونه اینکه غوله بیافته
   من از همینش خیلی خوشم میاد خیلی قدرت های باحالی داره

 18. GH

  سلام نقد خوبی بود
  همون طور که گفتی ایرادات زیادی داشت و از همه بدتر اون لحظه ای بود که برتولت با لگد به میکاسا میزنه و میکاسا پرت میشه ینی اون تیکه افتضاح ترین جا برا من بود ولی از گرافیک تایتان غول اسا خوشم اومد باهال بود و قسمت بعدی که قراره حسابی جنگی باشه رو امیدوارم اون چیزی باشه که همه براش صب کردیم

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما که مارو دنبال میکنی، منم موافقم از آکرمن انتظار بیشتری میرفت

 19. محسن

  سلام اقا علی خسته نباشید. دستتون درد نکنه که هر قسمت رو بررسی میکنید. من هر دوشنبه منتظر دوتا چیز هستم همیشه، یکی قسمت جدید aot یکی هم نقد و بررسی شما.
  یه سوال داشتم جایی در این قسمت بود حالا دقیق یادم نیست اما از ارن به عنوان رابط نام برده شد و اینکه به وسیله رابط میشه به این قضایا پایان داد (فکر کنم تایتان میمونی این رو گفت.) میخواستم بدونم به نظر شما این که به ارن میگن رابط منظور قدرت کنترل تایتان ها هست یا اون قدرت تایتانی که توی ارن هست و تقریبا کل پارت 1 فصل 3 بهش اشاره میشد چون توی قسمت 14 هم راینر به قدرت کنترل ارن اشاره کرد و بهش گفت رابط.
  و این که میخواستم بدونم به نظر شما چطور ممکنه قدرت رابط پایان دهنده باشه مشخصه که تایتان میمونی قصد داره با بدست اوردن ارن و گرفتن قدرت رابط این کار رو کنه اما مگه این قدرت جز کنترل کار دیگه ای هم میتونه انجام بده. ممکنه مثل تایتان میمونی بتونه توی قدرت تایتان ها تغییر ایجاد کنه؟
  بی صبرانه منتظر پاسختون هستم.

  1. علی دست پیمان

   منظور راینر این بود که ارن با قدرتش میتونه همه تایتان های غیر هوشمند رو کنترل کنه در نتیجه این عملیات طولانی در جا نموم شه

 20. alireza

  فک کنم از قسمت بعد با جون گرفتن داستان کیفیت کار بهتر بشه.
  امیدوارم قسمت بعدی یه جنگ مثل وقتی که اروین دستش قطع شد ببینیم البته با کیفیتی که از aot انتظار داریم.
  فک نمیکنم هانجی مرده باشه چون موبلیت زودتر متوجه انفجار شد و رفت سمت هانجی که نجاتش بده.
  فریک زیک حواسم نبود مرسی از بررسی آقای دست پیمان.

  1. علی دست پیمان

   خواهش می کنم ، مرسی از شما که مارو دنبال می کنید ! امیدوارم کیفیت بهتر بشه و هانجی هم زنده باشه !

 21. مصطفی

  فک نکنم راینر برگرده.چون برتولت گفت این اخرین راهکارش واسه زنده موندن بوده. احساس میکنم کسی که سرنگ رو مصرف میکنه میاد راینر رو میخوره

 22. امیر

  تو این قسمت اون جایی که تایتان میمون ای بشکه رو پرت میکنه، انگار کپی شده از اون قسمت فصل دو که داره اسب رو پرت میکنه!!

 23. امیر

  انیمه به شدت ضعیف شده تو پارت 2 فصل 3. البته همونطور که گفتید این قسمت از قسمت 14 بهتر بود.
  * اون قسمت هایی که به صورت نقاشی، استراتژی و فکر شون رو نشون میده خیلی بچه گونه ست. البته من با مانگا چک کردم، دقیقا مثل همون کشیده شده، ولی تو فصل های قبل خیلی بهتر با فضای انیمه تطبیقش میدادن تا هیجان ایجاد کنه. مثل اونجایی که داشتن حرکت تایتان راد ریس به سمت دیوار رو توضیح میدادن. یا تو فصل یک وقتی وقتی آرمین داشت توضیح میداد چطور با تفنگ به چشم تایتان ها شلیک کنن و بعد یه سری از پشت سر کارشون رو تموم کنن.
  * انیمه نمیتونه هیجان ایجاد کنه. خیلی از حرکت ها و واکنش های کاراکتر ها هم انگاری از فصل های قبل کپی شده. این فصل با این همه مبارزه میتونست خیلی هیجان داشته باشه. ولی به طور مثال مبارزه ارن و راینر تو فصل دوم خیلی هیجانش بیشتر بود از کل مبارزات این فصل.
  * تو این قسمت همون یه تیکه مبارزه میکاسا و برتولد میتونست خیلی هیجان ایجاد کنه. ولی اصلا خوب نبود. به خصوص اون پرتاب شمشیر! میتونید با قسمت ای که لیوای کنی رو میبینه و به سمتش شمشیرش رو پرت میکنه مقایسه کنید.

  1. علی دست پیمان

   زنده باد به چند نکته اشاره کردی که هی من میخواستم اشاره کنم، اما گفتم بزا هی نقد نکنم !
   اما نقاشی های استراتژی حال بهم زن هستن !
   خیلی از واکنش ها و حرکات هم تکراری حتی زحمت طراحی به خودشون ندادن ! برای مثال پرتاب کردن بشکه برتولد ، دقیقا فریم به فریم مثل پرتاب اون اسب تو فصل دوم بود !
   مبارزه میکاسا با برتولذ مسخره بود !

   1. امیر

    ممنون آقای دست پیمان، و همینطور خیلی ممنون از نقد های عالی تون.
    این چیزا واقعا تو ذوق میزنه. کاش یه راهی بود میشد به کارگردان و گروه سازنده گفت دارن خراب میکنن کار رو :))
    من از سایت ها و انجمن های معروف خارجی خبری ندارم. اون ها هم به این مشکلات اشاره کردن؟

  2. alireza

   وقتی نقشه رو به شکل چیبی توضیح میدن خیلی رو مخه و کلا خشونتی که تو فصل های قبل انیمه رو جذاب میکرد با سانسور های این فصل از بین رفته
   مثل حمله لیوای به راینر و مرگ مارکو

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *