سلام خدمت همه دوستان بخصوص رفقای انیمه باز یا مانگاکا، با بررسی قسمت پنجم الی هفتم انیمه The Promised Neverland در خدمت شما هستم. شما می تونید بررسی قسمت قبل رو از اینجا بخونید. همین اول کار یه عذرخواهی خیلی خیلی بزرگ به خاطر تاخیر بوجود اومده بکنم ! هر چی بگم بهونه اس ولی واقعیت اینه داریم سعی میکنیم مجله رو قوی تر و بزرگتر بکنیم تا بتونیم محتوای ناب و احتصاصی بیشتری رو برای شما آماده کنیم به همین خاطر ازتون درخواست دارم یکم تحمل کنید قل میدم بترکونیم ! 

بریم سراغ بررسی ! برادر/خواهر این انیمه انقدر نابه که من خودم چندبار از اول تا آخر دیدمش ! حتی بوسیله این انیمه چندین نفر رو انیمه بین کردم و ویروس انیمه رو منتقل کردم ! دمم گرم ! 

در نتیجه هرچی از این انیمه بگم کم گفتم. اصلا بررسی های من نیمتونه حجم جذابیت و ناب بودن این انیمه رو تشریح کنه ! من فقط سعی میکنم چیزایی رو که دستگیرم شده با شما درمیون بزارم تا شما هم بیاید کمک کنید ببینیم چه خبره اصلا ! 

در ادامه با بررسی قسمت پنجم الی هفتم انیمه The Promised Neverland

همراه من باشید

قبل خوندن بررسی به مطالب زیر هم یه نگاهی بندازید»


بررسی قسمت پنجم انیمه The Promised Neverland

بدوت شک ری یکی از عجیب ترین شخصیت های انیمه ای هستش ! تو قسمت پنجم انیمه ناکجا آباد موعود متوجه میشیم ری جاسوسه مامانه گرچه اولش سعی میکنه فیلم بازی کنه اما وقتی میبینه نورمن همچی رو میدونه دیگه چاره ای جز اعتراف نداره!

ری خودش با پای خودش رفته و جاسوس مامان شده ! فک کن ! تو سن کم بفهمی قرار کشته بشی همه رفیقات قرار کشته بشن با این حال میتونی مخت رو جمع کنی و برای اینکه جونتو نجات بدی موفق بشی با مامان هاوس معامله بکنی !

بررسی انیمه The Promised Neverland

در عین حال همش باید ساکت باشی و حرف نزنی و واقعیت رو مثل یه راز نگه داری ! تا زمانی که عاشق بهترین دوستات بشی و برای نجات اونا خودت رو به خطر بندازی ! کاری کنه اونا راز هاووس رو بفهمن و برای همه چیز برنامه ریزی کنی !

همه چی داشته طبق نقشه ری پیش میرفته اما ری فکر نورمن رو نکرده بوده ! همه داستان به خاطر ری شروع شده و حالا که نورمن فهمیده ری جاسوس مامانه اونو میبخشه !

بررسی انیمه The Promised Neverland

نورمن تنها به یک دلیل قبول میکنه ری طرفشون باشه !

برای اینکه اون گفته ما خانواده ای هستیم که با هم بزرگ شدیم !!!!

پشمام !!! عشق نورمن به عما انقدر بزرگ و ناب که نظر سهله نورمن حاضره جونش رو برای زنده موندن عما فدا کنه !

عمق رابطه ای که بین این 3 تا آدم وجود داره انقدر زیاده که ته نداره ! ارزش رفاقت مرام و عشق برای این 3 نفر اتقدر بالاس که در همه شرایط کنار همن حتی وقتی میفهمن یکیشون خائن بوده ! بخشش، رفاقت، مرام، اعتماد مفهوم های با ارزشی هستن که تو این سریال توسط 3 تا بچه کوچیک دائما تو مغز شما کوبیده میشه و ناخواسته شمارو مجبور میکنه به این موضوع فک کنی که عمو جون ما 3 تا تا بدترین شرایط هم هوای همو داریم شما چطور شما حاضری برای عزیزات تا کجا پیش بری ؟

بررسی انیمه The Promised Neverland

برگردیم به داستان …

حالا که همه چی مشخص شده بچه ها برگ برنده خوبی دارن ، بی گناهی دون و گیلدا هم ثابت شده در نتیجه تیم بزرگتر شده و یه قدم به فرار نزدیک تر! اما خب نورمن به ری قول داده بدون بچه ها فرار کنن و این واقعیته چون راهی برای فراری دادن بچه های کوچیک نیست! تازه هنوز معلوم نی اونور دیوار چه خبره !

آخر این قسمت هم دیدیم که دون و گیلدا به حرف ری گوش نکردن و رفتن سراغ اتاق ماما که در اتاق یه دفعه باز شد ! چه قدر این یه تیکه هیجان داشت ! داشتم میمردم از استرس :)))

اوضاع خیلی خر تو خر شده بچه ها درست کمی جلو افتادن اما هنوز از اطلاعات کاملی نسبت به هیچ چیزی وجود نداره و بچه ها تو شرایط عجیبی قرار دارن ! خواهر کرونه هم هنوز مشخص نیست چیکاره س ؟


بررسی قسمت ششم انیمه The Promised Neverland

بررسی قسمت پنجم الی هشتم انیمه The Promised Neverland

قسمت ششم انیمه ناکجا آباد موعود تمرکز خودش رو گذاشته بود روی مفهوم خانواده و بازسازی روابط بین بچه ها ! گیلدا و دون هم به طرز معجزه آسایی نجات پیدا کردن . همچنین یه سر اطلاعات ریز بهمون داده شد که جا داره روشون فک کنیم همچنین آخر قسمت شاهد این بودیم کرونه خفت بچه هارو چسبید!

مهمترین موضوعی که تو این قسمت مطرح میشه کدهای مورسی هست که بوسیله برچسب روی یه سری کتاب قرار داده شده ! این اطلاعات که در واقع نوعی پیام هستن توسط شخصی به اسم ویلیام مینروا ارسال شدن !

بررسی قسمت پنجم الی هفتم انیمه The Promised Neverland

همین مسئله مشخص میکنه یکی یا گروهی انسان تو دنیای بیرون حضور دارن که میدونن در این مزرعه چه خبره و دارن سعی میکنن به بچه های داخل پیام برسونن ! اما چرا انقدر خلاصه ! آیا اون دوتا کتابی که رو یکیش کد “وعده” و رو اون یکی هیچ کدی نبود مهم هستن و در ادامه به کار بچه ها میان؟

من فکر میکنم این یارو هر کی هست احتمالا خودش هم از بچه های مزرعه بوده و موفق شده فرار کنه و حالا داره سعی میکنه به بقیه کمک کنه ! هم میتونه از سمت گروهی باشه که دارن با هیولاها در دنیای بیرون مبارزه میکنن !

اما داستان هرچی که هست باعث میشه فرار از هاوس منطقی تر و واقعی تر به نظر بیاد !

خود فرار همونطور که نورمن گفت تو 3 مرحله باید انجام بگیره !

1- ردشدن از دیوار و فرار از هاوس
2- دور شدن از مزرعه
3-دووم آوردن تو دنیای هیولاها

اما هنوز بچه ها تو مرحله اول هستن و نمیدونن دقیقا خارج دیوارها چه خبره! هنوز هیچ نقشه منطقی برای فراری دادن همه ندارن و در نهایت باید از شر ماما و خواهر کرونه راحت بشن !

3 تا موضوع رو مخم دارن رژه میرن !

1- فیل » ری به فیل شک داشت ولی حالا که معلوم شد جاسوس کیه فیل بیگناهه و مظنون بودن ری هم بهش میتونسته برای لو نرفتن خودش بوده باشه ! اما مسئله اینه تو این قسمت فیل دقیقا کسی بود که وقتی دون و گیلدا تو اتاق مامان بودن درو باز کرد ! خب ممکنه بگید اتفاقی بوده ، شاید ، شاید نه. همچنین عما گفت فیل اولین نفری بوده که به اون کدهای مورس پی برده و اولین بار این کدها توسط فیل در کتاب آموزش مورس به کودکان رویت شده ! حال بحثم این نی فیل جاسوسه سا هرچی، بحثم اینه که این فیل یکم زیادی عجیبه !

2- نمیدونم دقت کردین یا نه ولی از چند قسمت قبل من به یک چیزی شک کردم، تو این قسمت کامل نشون دادن که یه کسی یا چیزی به غیر از ماما و کرونه داره بچه هارو میپاد !

3- تکرار جمله من برای فرار شما دوتا همچی و ترتیب دادم حرفی بود که ری به نورمن زد و نورمن هم هی داره تکرارش میکنه ،عما هم پرسید! به نظرم با توجه به این که محموله بعدی ری هست و این موضوع رو هم ری از قبل میدونسته فکر میکنم ری قصد نداره با بچه ها فرار کنه !

بررسی قسمت پنجم الی هشتم انیمه The Promised Neverland

و در نهایت پیشنهاد کرونه به بچه هام خیلی عجیب بود و باید ببینیم چی تو سره کرونه و بچه ها هستش!


بررسی قسمت هفتم انیمه The Promised Neverland

تو قسمت هفتم انیمه ناکجا آباد کرونه پیشنهادش رو به بچه ها میده و سعی میکنه برای جلب اعتماد بچه ها یه سری اطلاعات بهشون بده و در عوض ازشون اطلاعات هم بگیره !

اطلاعات کرونه به نظر من خیلی مفید و جالب بود ! کرونه هیچ وقت بیرون رو ندیده و مثل بقیه بچه ها تو مزرعه به دنیا اومده و بزرگ شده و بهفک خاطر خوش خدمتی و چون دختر بوده کشته نشده بلکه برای مادر شدن و کمک کردن به هیولاها انتخاب شده !

همین موضوع باعث میشه فک کنم همه بچه ها در داخل مزرعه به دنیا میان اما به چه نحوی این کار صورت میگیره ! ؟ از طریق لقاح مصنوعی یا از خانواده هایی برای تولد بچه ها استفاده میکنن ؟

همچنین مشخص میشه به غیر از این مزرعه، مزارع دیگه ای هم هستن ! همچنین از “اون” هم صحبت میشه ! شخصی که قبلا هم اسمش اومده بود و معلوم نیست کیه !

کرونه گفت به غیر از ما آدم های دیگه ای هم هستن که خرده نمیشن و در مقامی برابر با هیولاها قرار دارن این موضوع خیلی عجبیه !

از همه مهمتر و عجیب تر اینه که اصلا چه خبره ! کی داره این چرخه عجیب رو کنترل میکنه !

تو این قسمت بچه ها برای بررسی دیوار آماده شدن و مهمترین بخش داستان قرار مشخص بشه ! پشت اون دیوارا چه خبره ! همچنین از اونجایی که بچه ها نگران بازی پیچیده کرونه بودن، ری از تاثیر خودش روی ماما استفاده کرد و حالا کرونه قرار از مزرعه بره اتفاقی خیلی عجیب که البته دور از ذهن نبود!

اون نامه ای که کرونه زیر تخت ری پیدا کرد هم عجیب بود یه اطلاعات مهمی توش وجود داشت که برای کرونه اهمیت بالایی داشت انقدر که از گشتن دنبال دستگاه هک صرف نظر کرد! گرچه این نامه رو هم ری جاساز کرده بود پس یعنی ری چیزای دیگه ای هم میدونه که تا الان با بقیه به اشتراک نزاشته !

خب امیدوارم از بررسی قسمت پنجم الی هفتم انیمه The Promised Neverland خوشتون اومده باشه لطفا شما هم نظرات و حدسیاتتون راجع به این انیمه جذاب رو با ما به اشتراک بگذارید.