9.0
بررسی قسمت پنجم انیمه Tower of God ؛ دیدار اول : هیولا آزاد می شود !
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت پنجم انیمه Tower of God ؛ دیدار اول : هیولا آزاد می شود ! 

سلام به رفقای انیمه باز و همراهان عزیز مجله وارونه امیدوارم ناب و سلامت باشید و دنیا به کام باشه ! با بررسی قسمت پنجم انیمه Tower of God همراه شما هستم. شما میتونید بررسی قسمت های قبلی و بعدی رو  از اینجا مطالعه کنید.

خب قسمت 5 انیمه تاور آف گاد مثل 4 قسمت قبلی جذاب و فوق العاده بود. تو این قسمت بالاخره یه چشمه از قدرت یورو دیدیم چشمه که چه ارز کنم یه دریا دیدیم ! یه سری اطلاعات جذاب هم راجع به کلیت داستان گیرمون اومد، راهل هم بالاخره باش روبرو شدیم ! که معادلات رو کلا بهم ریخت!! کمی هم اطلاعاتمون نسبت به کهون و کیف مرموزش بیشتر شد! 

موسیقی مثل همیشه ناب بود ! گرافیک و آرت استایل که فوق العاده بود! یه لحظه به طراحی شخصیت های مختلف و فضای موجود یه نگاهی بندازید متوجه میشید که این آرت استایل به نوعی نسل بعدی طراحی و تصویر سازی در دنیای انیمه هستش ! همچنین مبارزات این قسمت مخصوصا مبارزات و رزم آرایی این قسمت خیلی حرفه ای با انیمیشن روون بود که خیلی حال داد! نکنه جالب وفاداری به طراحی و تصویرسازی وبتون و ترکیبش با انیمیشن نرم و شناور هستش که نتیجه رو به شدت دلنشین کرده! کلا گرافیک این انیمه به نظر من یکی از بهترین ویژوال هایی که این چند وقت دیدم!

خب قبل مطالعه بررسی لطفا مطالب زیر رو هم یه نگاهی بندازید »

موسیقی متن انیمه Death Note را گوش کنید! راه دنیای مردگان

5 تا از بهترین انیمه های کمتر شناخته شده 2019

بررسی انیمه Altered Carbon: Resleeved ؛ اکشنی خونین با داستانی ضعیف !

بهترین انیمه‌های سریالی زمستان ۲۰۲۰ که حتماً باید آن‌ها را تماشا کنید!


با بررسی قسمت پنجم انیمه Tower of God همراه من باشید

کهون 

همونطور که قسمت قبل مشخص شد کیف کهون قابلیت کپی کردن اشیاء رو داره اما این قسمت متوجه میشه نه تنها این قابلیت رو داره بلکه توش میشه افراد رو هم قاییم کرد ؟ حالا این کیف به چه نحوی کار میکنه رو نمیدونم! 

آیا افراد از طریق کیف به یه بعد یا مکان دیگه ارسال میشن ! یا نه اتفاق دیگه ای میوفته و آیا اصلا کیف این قدرت را داره یا کهون که به کیف قدرت داده !؟

آقا این کهون علاوه بر اینکه خیلی قوی هستش چه از لحاظ مبارزه چه از لحاظ ذهنی بچه خوشگلم هست و خدایی چهره خیلی نابی داره که بی شک اونو تبدیل به یکی از محبوب ترین شخصیت های انیمه در دهه جدید میکنه ! 

جدا از این داستانا کهون مرامی نابی هم داره و از همین حالا درگیر رابطه عمیق برادری با یورو شده و اینو میشه تو چهره اش و رفتارش کاملا دید! یورو برای کهون مثل برادر کوچکتری هستش که باید تحت هر شرایطی ازش محافظت کنه ! اما خب فک کنم کم کم داره متوجه میشه یورو نیازی به کمک کسی نداره !


این کیه؟

بررسی قسمت پنجم انیمه Tower of God

این هر کیه یا یکی داره بهش کمک میکنه ! یا خودش دنبال انتقام از برج و سیستم مریضش هست ! حالا الان این قسمت جاش نیست راجع به سیستم و ساختار پلکانی قدرت صحبت کنم اما تا قبل آرک نهایی شروع میکنم این مباحث رو ! 

جدا از اینکه این دختره خیلی قوی هستش ! شخصیت روان پریش عجیبی هم داره که برای من جالبه همچنین نمیدونم اما با توجه به پوشش و آرایشش احتمال میدم این دختره قبلا پرنسس زاهاد بوده!!! 

ولی نفهمیدم چرا یورو و بقیه بچه هارو سلاخی نکردن !!!چون قسمت قبل دیدیم نقشه این بود که همه رو بکشن ! اما چرا ؟ چرا دنبال تاج و بردن بازی نبودن ؟!!

این یارو دختر ماسک داره هم خیلی عجیب و قوی بود از همون اول ماسک و لباسش خیلی نو چشم بود اما فک نمیکردم انقدر قوی باشه !!! به دلیل پوشش نامناسبش عکسشو نزاشتم!!!


یورو

بررسی قسمت پنجم انیمه Tower of God

خب معلوم بود یورو خیلی خفنه اما اینکه تبدیل بشه کامی نو میزو / شینسو خیلی عجیب بود در حدی که همه خودشونو خیس کرن مخصوصا لئرو رو که تشتکش پریده بود!

چیزی که مشخصه اینه که یورو نمیدونه چه قدرتی داره و این عجیبه ! به نظر میرسه انگار حافظه اش رو از دست داده ! و هیچ کنترلی روی قدرتش نداره و همه این اتفاق ها داره پیش فرض و توسط ناخودآگاهش کنترل میشه! 

همچنین موقع تبدیل شدن به شینسو یه لحظه تصاویری که تو مغزش نمایش داده میشد برفک شده عین یه ربات که ری پروگرم / Reprogram میشه یاد ترمیناتور انداخت منو ! انگار یه چیزی توش اکتیو شد! 

بررسی قسمت پنجم انیمه Tower of God

اون لجظه ای که مارچ سیاه هم ظاهر شد خیلی خفن بود ! نمیدونم زمان وایستاد ! یا مثل بلیچ یه داستان تو ذهن یورو اتفاق می افتاد! هر چی بود خیلی عجیب و ناب بود.


مجدد یه گریز به انیمیشن و آرت استایل ×

هارمونی رنگ ، جزئیات ، تکنیک و سبک طراحی به نظر من شاهکاره ! دیگه نگم براتون هر قسمت هم یه فن تازه میزنن که کیف کنی !


یوری 

بررسی قسمت پنجم انیمه Tower of God

به نظر میرسه یوری واقعا عاشق یورو شده و در به در دنبالشه ! از طرف یه بچه اینجا بود که اون ردا که تنش بود به شدت شبیه تیم راهل بود یارو داشت موبایل بازی هم میکرد! فضای داستان و به شدت دوست دارم فضا سورئال سای فای خوبی هستش! اون گنده بکه هم خیلی عجیب بود! 

اینو میگما! شنلش استایلش خیلی شبیه اون دختره اس که با راهل
اینو میگما! شنلش استایلش خیلی شبیه اون دختره اس که با راهل

یوهان و سیاست های پنهان 

خب به نظر میرسه یوهان میدونه یورو کیه و میدونه یورو عاشق راهل هستش! جدا از این موضوع من فک میکردم رنک لئو رو بالاتر از یوهان باشه اما یوهان به نظر لول خیلی بالایی داره!!! 

از طرفی یه حقیقت بزرگ و دردناک مطرح میشه ! قرار نیست کسی از برج بالا بره ! این یعنی کسی که اون بالا رسیده مثل همه اشخاصی که به قدرت میرسن ، ترجیح داده نگذاره کسی بیاد و اونو از تخت به زیر بکشه ! به همین دلیل یه سری آزمون برگزار میشه نه برای اینکه بهترین ها بالا بیان بلکه برای اینکه بهترین ها شناخته بشن تا نابودشون کنن تا اینجوری پادشاه همیشه در قدرت باقی بمونه ! 

داستان انیمه لایه های پیچیده ای داره و اینجور که بوش میاد به شدت داستان قرار پیچیده تر هم بشه !


اورک مازینو 

بررسی قسمت پنجم انیمه Tower of God

از نحوه معرفی نشون ندادن صورت ، تتویی که رو کمرشه و قدرتی که داره (تبدیل شدن به شینسو) مشخص هست که باید خیلی خفن باشه ! ندید بهتون میگم این خفن ترین ادم برج و یه قانون شکن تمام عیار هستش که قرار به یکی از محبوب ترین شخصیت های داستان تبدیل بشه ! 

همچنین فک میکنم باید یه جورایی با یورو هم در ارتباط باشه ! 


خب امیدوارم از بررسی قسمت پنجم انیمه Tower of God خوشتون اومده باشه مثل همیشه منتظر نظرات و حدسیات شما راجع به این انیمه جذاب هستم! راستی اگه متن غلط املایی داره ببخشید چون من خیلی درگیر قواعد نوشتاری نیستم !

 

مطالب مرتبط

 
 

48 دیدگاه

 1. Majid

  داداش قصد توهین ندارم اما من که وبتون رو خوندم میدونم که بیشتر از نصف چیزایی که نوشتی اشتباه بود

  1. علی دست پیمان

   خب معلومه داداش !!! اینا حدسیاته قرار نیست درست باشه اگه قرار بود درست باشه مثل تو میرفتم وبتون رو میخوندم اینجا خط به خط درست مینوشتم !!! هدف اینه که حدس و گمانه زنی کنیم نه اینکه خط به خط از وبتون کپی کنیم!!!

  2. Mohammad hosein

   چقد شما نابغه ای داداش:)))))
   .
   .
   .
   اقای دست پیام خدا بهتون صبر بده

 2. toyo

  سلام و خسته نباشید
  منم احساس میکنم اون دختره روانپریش یه ربطی به شاهزاده ها داشته باشه
  از طرفی فکر میکنم یورو به عمد خارج از برج نگهداری میشده شاید تبعید شده بوده و اینکه مسلما اون قدرتی داره که معادلات فعلی قدرت رو تو برج بهم میزنه
  یه نکته دیگه هم هس که احتمالت ربطی به خط داستانی نداره اینکه هاتز علاوه بر کاتاناش یه واکیزاشی هم داره(اگر ژانر این انیمه سامورایی بود این احتمال قویتر بود)نشون دهنده مقام و رتبه بالا یا اینه که عضو خاندان قدرتمندیه
  اما چون داستان در حال حاضر خیلی بهش توجه نشون نداده احتمالا برای زیبایی بیشتر کارکتر و جذابیت مبارزات باشه
  شایدم من زیاد به ظاهر کارکترا توجه میکنم و دنبال معنیشون میگردم…

 3. هلن پراسپرو

  چرا اون نسخه آدمی مارچ سیاه شبیه ورژن اهریمنی شده ی راهله؟
  انقدر شباهت، حتی تو رنگ چشمشون عجیبه…

  1. علی دست پیمان

   نه به نظر من اصلا شبیه نیستن

 4. Abolfazl

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای دست پیمان.
  قسمت ۵ انیمه باعث شد که یکم از انیمه ناامید بشم در واقع تغییراتی که تو انیمه داده شد باعث این شد. میشه انیمه رو به دو نیمه تقسیم کرد نیمه اول که خیلی خوب کار شده بود ولی خرابکاری اصلی تو نیمه دوم رخ داد دقیقا از بعد ضربه خوردن بام و ازاد شدن شینسو. و تغییرات و اضافاتی که تو انیمه اعمال شده بود. یکیش شینسو زردی بود که بعد از ضربه خوردن بام آزاد شد که این تغییر خیلی خیلی مضحک و احمقانه بود چون تا جایی که الان مانهوا اومده فقط انریو شینسو قرمز داشته و شینسو بام مثل بقیه بود. دومین تغییر تو شخصیت بام بود که قصد داشت هواریون (دختر با موهای قرمز) رو بکشه. واقعا آدم باید بگه وات د هل. بام تو کل مانهوا حتی سعی نکرد کسی رو بکشه و حتی ترجیح میده بمیره تا اینکه کسی رو بکشه بعد اینا دقیقا چرا شخصیت به این خوبی اونم کاراکتر اول رو عوض میکنن مگه مرض دارن؟
  بعدش میشه اون صحنه اضافه و فیلر بلک مارچ که تو مانهوا نبود اون صحنه بد نبود ولی اگه نمی‌بود بهتر میشد. و تغییر بعد هم اونجا بود که لرو رو گفت بام خودش تبدیل به شینسو شد که این اشتباهه این غلطه تو مانهوا گفته شد که شینسو خودش برای نجات بام اقدام کرد (یه چیزی تو این مایه ها)
  در کل یه خورده از انیمه و این تغییرات ناامید شدم و امیدوارم دیگه تغییری تو انیمه ایجاد نکنن و میشه گفت که طرفداران مانهوا در مورد این قسمت تو ردیت و سایر شبکه های اجتماعی سه دسته بودن یه دسته از تغییرات راضی بودن و باهاش مشکلی نداشتن یه دسته کلا انیمه و استودیو رو بخاطر تغییرات کوبوندن و دسته اخرهم که خودم جزوشونم زیاد با تغییرات حال نکردن ولی از کلیت این قسمت خوششون اومد. در کل امیدوارم دیگه تغییری در کار نباشه و دیگه سورس رو دستکاری نکنن.

  1. علی دست پیمان

   سلام برادر ممنون ار نظرت ! عه من که نمیدونستم اما امیدوارم داستان به قهقرا نره!

  2. Mohammad

   شینسو میتونه به هر شکلی و هر رنگی در بیاد مثلاً شیسنو واقعی بام آبی وسیاهه یا کالاوان آبی و زرده
   بعد برای قصد کشتن چپتر 481 مانهوا رو بخوان(هنوز به ترجمه کره ای) بام داره روح های که از وایت گرفته رو میسوزونه که موجود زندن(یعنی در اصل بودن)

   1. Abolfazl

    اوه نمیدونستم خیلی ممنون احتمالا چون مانهوا رو انگلیسی خوندم کامل متوجه نشدم بعضی جاهاشو بازم خیلی ممنون

 5. Sina

  سوال دیگه ای که دارم اینه که این رنکر ها چه ویژگی هایی دارن؟مثلا تا بالای برج رفتن؟و اگر تا بالای برج رفتن چرا خدا نشدن؟

  1. علی دست پیمان

   والا اگه بدونم :)))) من وبتون رو نخوندم و هرچی اطلاعات دارم همینه که انیمه نشون داده!

  2. کسی که تازه با انیمه رل زده

   امکان داره قبلا کسایی بودن که مسابقات رو طراحی میکردن تا افراد قوی شناسایی بشن و برن بالا و به هدف اصلی برج (هرچی که بوده) برسن اما کودتا شده (که خیانتی که به کهون شده میتونه مربوط باشه) و رهبر جدید که اومده کسایی رو انتخاب کرده که نزاره کسی به بالا برسه و مقام اونو به دست بیاره

   1. علی دست پیمان

    اینم نظریه جالبیه فاز اتک آن تایتان

  3. ehsan

   حاوی اسپویل:

   هیچکس تا به حال به بالای برج نرسیده و اونایی هم که تبدیل به رنکر میشن فقط تا طبقه شاه رفتن (اخرین طبقه کشف شده توسط زاهاد و 10 رئیس خاندان). رنکر ها به دو گروه افسران و افسران عالیرتبه (بسیار قوی) طبقه بندی میشن که البته قانون شکنانی مثل اورک مازینو و زاهاد و 10 رئیس خاندان و… از این رتبه بندی مستثنا هستند

   1. علی دست پیمان

    پس حالا حالا ها داستان ادامه داره

 6. Sina

  یک انیمه هم بود جالب بود .
  اسمش god eater بود
  وقتی داشتم درباره tower of god سرچ میکردم دیدمش

  1. علی دست پیمان

   آره اونو اینجا معرفی کردیم

 7. Sina

  من خودم انتظار داشتم گروه راهل (مخصوصا خود راهل) قویتر از این حرفا باشن

  1. علی دست پیمان

   منم همین فکرو میکردم

 8. Sina

  نظریه جالبیه

 9. کسی که تازه با انیمه رل زده

  سلام و درود خیلی خوب مینویسی دمت گرم
  یه نظری دارم شاید شاید خود یورو یکی از لول بالاهای برج بوده و به همون شکلی که فهمیدیم سیاست برج نابود کردن افراد قدرتمنده اگه در زمان یورو اینجوری نبوده و تغییر کرده که باعث میشه یورو با اونا (مقامات بالا) به مشکل بخوره و درگیر میشه و به رازهای پنهان پشت پرده ای میرسه که مقامات دلشون نمیخواد کسی بدونه (مثل همین سیایت نابودی همه شایدم اصلا رازی نبوده) و سعی در نابودی یورو میگیرن وقتی فرار میکنه صدمه میبینه و حافظه یورو از دست میره راهل پیداش میکنه و نقش دوست یا حتی عاشق رو بازی میکنه که ببینه یورو اون راز هارو بهش میگه ( یا اطلاعات بگیره یا ببینه واقعا فراموشی گرفته )بعد که میبینه واقعا هیچی یادش نمیاد ولش میکنه و میره تا ببینه خودش میتونه پیدا کنه رازهارو(یا هدفش )
  (درموری اینکه اگه از مقامات بالا بوده پس چرا الان کسی کاری نمیکنه امکان داره مقام یورو خیلی بالا بوده و خیلیا از مقامهای پایینی نمشناختنش فقط میدونستن یکی بالاتر از اونا هست از اونجایی که یوهان مقامش انگار خیلی بالاتر از لئو هست و یوهان در مورد یورو خبر داره ولی لئو نه باعث شد همچین فکری کنم)
  اینم نظریه به نظر شما چقدر امکانش هست؟؟

  1. علی دست پیمان

   نظریه جالبی بود ! میتونه اینجوری باشه ولی فک کنم سن یورو برای این داستان ها خیلی کم باشه بیشتر احتمال میدم پسر کسی باشه !

   1. کسی که تازه با انیمه رل زده

    کاملا درست
    امکان دار پسر یکی از مقامات بالا باشه که سرنگون شده
    یا اصلا شاید پسر دوست خاندان کهون باشه و یورو و کهون همو نشناسن و هر کدوم یجور بیرون انداخته بشدن
    من بیشتر از خود انیمه این ساخت نظریه هارو دوست دارم خیلی حال میده یهو ببینی یکیش واقعی شده

    1. علی دست پیمان

     اصلا همه حالش به همین بحث هایی که این زیر میکنیم انیمه روو هم جالب تر میکنه ! راستی حتما تو اینستاگرام هم مارو دنبال کنید

  2. ehsan

   داستان خیلی پیچیده تر از این حرف هاست

 10. Sina

  در قسمت چهارم اناک و بام سر شمشیر مارچ و اپریل شرط بندی کرده بودن و در قسمت پنجم هم در یک صحنه کوتاه مارچ رو در دست اناک دیدم خواستم بدونم قضیش چیشد؟

  1. علی دست پیمان

   احتمالا چون بام بیهوش بود آناک رفته بود یه نگاهی از نزدیک به مارچ سیاه بندازه

 11. Sk

  سلام
  خواستم بگم که ایا بام شزط بندی رو باخت؟

  1. علی دست پیمان

   نه قطعا شرط رو نباخت و بعد اون اتفاقی که افتاد همه دوزاریشون افتاد بام چقدر خطرناکه

 12. Sina

  ممنون از بررسی خوبتون
  فقط سوالی که داشتم اینه که چرا مارچ شیاه بام رو به خواب فرستاد

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما برای منم سواله که چرا اصلا اونجوری شد و چرا مارچ سیاه بام رو خواب کرد

 13. Amiir.sh

  چقد این کهون جذااااااابهههه!
  تنها مشکلم باهاش این چیز ابی موهاش بود که رفع شد!
  جان من خیلی چشمهاش ناز نیس:))))))

  1. علی دست پیمان

   :)))) برادر والا من مثل شما نمیتونم پسرارو ناز ببینم اما خب بچه خوشگل دیگه :)))))))

   1. Amiir.sh

    دفعه قبلم گفتی مشکوک میزنی
    اغا اصن من دیگه نظر نمیدم شما راحت باشی

 14. Mohammad hosein

  همچنین بجای عرض میکنم نوشتید ارز!
  هرچند مهم نیست
  بررسیتون اینقد تو دل برو هست که ادم دلش میخواد زندگیشو بذاره زمین بره انیمه ببینه و بخونه بررسیتونو. کاش میشد بخوریمش??
  و به بررسی انیمه ادم علاقمند میشه!
  دستتون طلا

  1. علی دست پیمان

   مخلص برادر آره میدونم چی میگی دمت گرم لطف داری اما خب گاها از قصد هم قلت مینویصم

 15. Mohammad hosein

  اقای دست پیمان
  این یارو موبایل بازی میکرد خیلیییییییییییی شبیه کهون هستش
  گوشها. دستها. فرم لباس. و موهاش

  1. علی دست پیمان

   آره به نظرم منم شبیه هستن

 16. E

  به نظر من تتو روی کمرش بود نه روی سینش

  1. علی دست پیمان

   نظر شما درسته اصلاح شد

 17. Arian1

  هرچند بی ادبیه که تو از یکی دیگه سوال کردی ولی من جواب میدم
  اره هر انیمه‌ای که میبینی از روی مانگاهایشان ساخته میشوند
  مانگا همون کمیک هستش ولی چون کشور ژاپن اونا رو میسازه این اسمو روش گذاشتن

 18. راندمان

  سلام آقای دست پیمان امیدوارم حالتون خوب باشه، من کمیکی به نام همین انیمه دیدم که فکر میکنم هنوزم در حال انتشار ،آیا این انیمه رو از رو اون کمیک ساختن؟؟

  1. Arian1

   ببخشید میپرم وسط ولی اونی که تو خوندی حتما مانگا بوده نه کمیک☺?

   1. راندمان

    بله میدونم مانگا ، مانهوا ، کمیک ، وبتون، وبکمیک، من از یکی از این واژه ها استفاده کردم وگرنه میدونم مانگا برای ژاپن هست، به هر حال ما به نوعی اوتاکو هستیم ،ندونیم عجیبه!!! البته ممنون که میخواستید راهنماییم کنید?

  2. علی دست پیمان

   بله کمیک ، مانگا ، مانهوا همش یه چیزه و همه داستان مصور هستن! بله وبتون یا وب کمیک این انیمه همچنان در حال انتشاره بله انیمه رو از رو همون ساختن

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *