بررسی قسمت پنجم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز
سینما و تلویزیون

بررسی قسمت پنجم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز 

واقعا چی داره به سر سریالی میاد که این همه سال تبدیل به بخشی از زندگیمون شده بود!!!

با بررسی قسمت پنجم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز در خدمت شما هستیم. قسمت پنجم این فصل از نظر کارگردانی بی نظیر بود و شاید ضعف قسمت های سه و چهار رو از این نظر کاملا پوشش داد.صحنه های نبرد و به آتش کشیده شدن کینگ لندز با ظرافت و مهارت بی بدیلی به تصویر کشیده شد.

همچنین می تونید بررسی قسمت های قبلی رو از اینجا بخونید 

بررسی قسمت پنجم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز

با ما همراه باشید با بررسی قسمت پنجم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز

اما نکته ای که بسیار حائز اهمیته اینه که فوق العاده بودن کارگردانی هم نمیتونه سریال محبوب ما رو از ورطه ی نابودی نجات بده و باعث بشه بتونیم ضعف های نویسندگان رو نادیده بگیریم.

چون فکر میکنم تمام بینندگان گیم آف ترونز این موضوع رو میپذیرن که سریال بازی تاج و تخت هیچ وقت برای ما سریالی نبوده که بخوایم به خاطر صحنه های اکشن و جذابیت های بصری دنبالش کنیم بلکه مهم ترین نکته شخصیت پردازی های خاص و بی رحم بودن سریاله.

[megadesc]بی رحمی که متاسفانه حالا جای خودش رو به یه دل رحمی ابلهانه داده.[/megadesc]

ملکه ی دیوانه چیزی که توی نقد قسمت قبل هم بهش اشاره کردم .دنریسی که امروز بر فراز کینگ لندینگ پرواز میکنه میساندی بهترین مشاورش و یکی دیگه از اژدهاهاش یا بهتره بگم فرزندانش رو از دست داده .

بررسی قسمت پنجم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز

دنریسی که همیشه حامی برده ها بوده حالا هزاران زن و کودک رو یه خاطر جنونی که دچارش شده به اتیش می کشه .

نمیشه به جنون دنریس نقدی وارد کرد چون حداقل تنها چیزی بود که میشد با منطق ریشه یابیش کرد تو این فصل از سریال و مثل خیلی از اتفاقات بی پایه و اساس نبود.که اتفاقا تو این قسمت شاهد صحنه های بسیاری از این اتفاقات بی پایه و اساس بودیم.

یکی از مهم تریناش قالب بودن سپاه و اژدهای دنریس بر جنگ بود .جایی که به ظاهر دنریس یه سپاه خسته و تازه از جنگ بر گشته و تعداد زیادی کشته داشت و یه اژدهای اسیب پذیر که با دیدن قسمت قبل و این که با ده تا کشتی و خوردن سه تا تیر میتونه نابود شه.

بررسی قسمت پنجم فصل هشتم سریال game of thrones

ولی جالبی ماجرا اینه که تو این قسمت ده ها و شاید صدها کشتی نتونستن حتی یه تیر به اژدها ی دنریس بزنن و دنریس یه جوری شوماخر وار از لای تیرها ویراژ میداد که به نظرم واقعا مضحک و خنده دار بود.

نکته ی دوم جیمی بود که بعد از رابطه با برین به این نتیجه رسید که خواهری داره که بیشتر دوسش داره و این چند وقت اشتباه کرده که باهاش دشمنی کرده.واسه همین میره که نجاتش بده.


مطالب مرتبط

به نظر من کنار هم مردن جیمی و سرسی اتفاق بدی نبود خواهر و برادر دو قلویی تمام مدت زندگیشون عاشق هم بودن و مردنشون کنار هم میتونست یه پایان تراژدی فوق العاده باشه .ولی زمانی این اتفاق جذاب بود که ما اینقدر سریال بی اتفاقی رو دنبال نمیکردیم .مرگ هایی که این همه مدت منتطرشون بودیم و از سریال بی رحممون انتظار داشتیم ولی حالا همه چی داره هندی پیش میره.

بررسی قسمت پنجم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت

جایی که یورون از پس اژدها تو قسمت قبل بر میاد ولی از پس جیمی یه دستی که دو بار هم بهش چاقو زده نمیشه و جیمی با این همه خونی که ازش رفته جوری که تو یه صحنه فکر کردم مرده پا میشه و یورون رو میکشه و خودش رو به سرسی میرسونه !!!!

ماهایی که خوش باورانه منتظر به سرانجام رسیده شدن نایت کینگ تو این چند قسمت بودیم … آریایی که اومده بود دنبال انتقام از سرسی و حالا انگار انتقام از دنریس شده هدفش …

بررسی قسمت پنجم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز

تنها نکته ی مثبت و مرگ فوق العاده کشته شدن سگ شکاری و برادرش کنار همه که بالاخره اتفاق افتاد …و تو صحنه ی بی نظیری هم بود …

از حق نگدریم سرسی هم بی نظیر بازی کرد و ضعف و ناتوانی و پذیرفتن شکست و ترس رو فوق العاده به تصویر کشید … و در نهایت موسیقی بی نظیر رامین جوادی که مخصوصا تو فصل هشت صدها قدم از خود سریال جلو تره …

نمیدونم واقعا نمیدونم تو هشتاد دقیقه ی باقیمونده ی سریال قراره شاهد چی باشیم ولی اتفاق جالب میتونه مرگ تیریون باشه و خشم دنریس .میتونه کشته شدن دنریس به دست جان یا آریا باشه که به نظرم به دست جان پایان قشنگ تریه …خلاصه دیگه نمیتونم بگم امیدوارم تو قسمت های بعد این ضعف ها جبران شه چون دیگه فرصتی نمونده و فکر میکنم کابوس پایان بد گیم اف ترونز واسمون به حقیقت تبدیل شده.

در ادامه بخوانید »

مطالب مرتبط

8 دیدگاه

 1. امین

  بنظرتوت نقش برن چی میتونه باشه تو اخر فصل تو هیچ سایتی ندیدم زیاد بهش توجه بشه ولی خودش تو یه مصاحبه گفت قسمت اخر مردم از من متنفر میشن

  1. Alucard

   به نظرم برن از موقعی که اون سفر دور و درازش به اعماق شمال انجام داد معتاد شد.به طوریکه همش تو فضا و زمان سیر میکنه.خوب معتادا هم همش تو فضا هستند…???
   متاسفانه نویسنده ها هیچ استفاده جذابی از این شخصیت با زمینه داستانی ناب و هیجان انگیز نبردن.تنها استفاده ایی که برن از قابلیت وارگش برده کنترل هودور تو فصل قبل و چندتا زاق و گونجیشکو و موسی کو تقی تو این فصل بوده همین……البته به طور دقیق هم محدویت های وارگ بودنش مشخص نیست.
   تو اکثر سکانسای این فصل هم که یا کلا غایب بود یا هم مثل ماکت یه گوشه گذاشته بودنش.(البته به غیر استفاده ازش به عنوان طعمه)….
   احتمال داره برن دراگون دنی رو کنترل کرده که به نظرم رده چون تمام کارایی که دراگون انجام داده در راستای میل و نیت دنی بوده.یا شایدم اصلا دنی رو کنترل کرده که بازم این حدس پایه های ضعیفی داره…..
   با توجه به شناختی که تا اینجا از نویسنده ها و روند فصل پیدا کردیم واضحه که تنها عاملی که این فصل رو قابل تحمل و دیدن کرده هنر و خلاقیت کارگرداناش و موزیک و فیلم برداری بوده نه قلم نویسنده هاش لذا هر سناریویی هم که برای برن در نظر گرفته باشن بازم غیر منطقی و عجیب و دارای نواقص زیادی خواهد بود…..?

 2. فاطمه

  یادمه میلساندرا خطاب ب اریا میگه ک چندنفرو میکشه و رنگ چشم هاشون رو هم میگه. رنگ سبز هم بود ک ما فکرمیکردیم سرسی باشه ولی نبود… فقط دنریس میمونه ک احتمالا اریا دنریس رو میکشه
  من از سگ شکاری خیلی خوشم میومد و صحنه مرگش هم خیلی خوب بود.
  ممنون از بررسیتون

 3. Alucard

  سلام….
  “بعد از پایان این قسمت از اینکه نسل اژدهایان منقرض شده تا حدودی خوشحال شدم.البته کمی بعد یادم اومد که نسلی مخرب تر و ویران کننده تر بازم افریده شده”?
  کارگردانی فوق العاده بود.کلی سکانس و لوکیشن به یادماندی و چشم نواز رفت تو قسمت موردعلاقه های ارشیو ذهنمون.??
  واقعیتش من حتی با درنظر گرفتم تمام فراز و نشیب های شخصیتی دنی بازم نه توقع داشتم از ملکمون نه هم فکرشو میکردم همچین اتفاقی بیفته.تا حدودی سورپرایز شدم.دوست نداشتم که نام دنی هم بره تو بلک لیست اریا…اصن نمتونم این تصمیم دنی رو درک کنم.بعد از مواجهه با نایت کینگ و ارتش خوفناک مردگان و اون همه رشادت ها و ایثار هایی که برای بقای نسل انسان ها صورت گرفت.مردم بیگناهی که دنی با قساوت تمام به تلی از خاکستر تبدیلشون کرد.نمدونم شاید با خودش گفته من با اینکه جون خودمو و خیلی از عزیزانمو در معرض خطر
  قرار دادم بازم این مردم نمک نشناسن پس بزار بمیرن حتی با اینکه خیلیاشون حتی هیچ اطلاعی از رخداد هایی که تو وینترفیل و حتی موجودیت نایت کینگ نداشتن.متاسفانه دنی هم برای من رفت تو لسیت شخصیت های دوست داشتنی که نویسندگان عزیز
  با پرداخت بسیار معیوبشون زدن پر پر کردن…..مرگ لرد واریس هم عجیب بود.معلوم نشد چی تو سرشه و برنامش برای خیانت به دنی چی…..برای نقدتون هم ممنون.?‍♂️

  1. مهسا فتحی

   بله احتمالش هست ممنون از همراهیتون

  2. مهسا فتحی

   دقیقا باهاتون موافقم باید ببینیم چی پیش میاد

 4. GH

  ملیساندرا که اون جادوگره بود اون مشاورش اسمش میساندی بود، بله میساندی از ناث .
  روند داستانی جالب نبود ولی از اتیش اژدها خیلی خوشم اومد
  نقدت هم کوتاه بود نسبت به 80دقیقه فیلم

  1. مهسا فتحی

   ممنون از تذکرتون اصلاحش کردم

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *