بررسی قسمت چهاردهم فصل سوم انیمه Attack on Titan
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت چهاردهم فصل سوم انیمه Attack on Titan 

 “تو زندگی بیش از هر چیزی از باختن بدم میاد، با این حال همش باختم !” دیالوگ ار نیم فصل اول فصل 3، فرمانده پیکسی

با بررسی قسمت چهاردهم فصل سوم انیمه Attack on Titan در خدمت شما عزیزان هستم. شما می تونید بررسی قسمت های قبل رو هم از اینجا بخونید. قسمت دوم از نیم فصل دوم فصل سوم انیمه حمله به تایتان برخلاف انتظار، مجددا نبرد اصلی رو به تعویق انداخت و اینجوری که بوش میاد این نیم فصل کلا اختصاص داده شده به جنگ شینگاشی  و دسترسی به زیرزمین گریشا یاگر ! و یه حسی بهم میگه اون تصویر در آخر قسمت 12 که دعوای لیوای و ارن و میکاسا بود، قسمت آخر فصل سوم هستش! که امیدوارم اینجوری نباشه !!!

تو این قسمت تمرکز روی اروین و استراتژی جنگیش بود، سلاح جدید هم نمایش داده شد، و بقیه زمان این قسمت هم صرف مبارزه ارن با راینر یا تایتان زره ای بود که به نظر تیم هانجی موفق شدن راینر رو شکست بدن !

قسمت چهاردهم فصل سوم اتک آن تایتان به شدت ضعف طراحی و انیمیشن داشت مخصوصا سیکونس مبارزه تایتان ارن یاگر با تایتان زره پوش ، نماهای کلی از شهر هم ضعف کیفیت داشت و اینجوری که داره پیش میره به نظر میرسه تمرکز اصلی استودیو ویت روی ساخت فصل دوم انیمه کابانری از دژ آهنی بوده و نه نیم فصل دوم AOT ! همچنین مجددا از تکنیک استیل فریم یا نماهای ثابت خیلی تو این قسمت استفاده شد که خب واقعا نگران کننده س !

کلا این قسمت کمی عجیب بود و جدا از ضعف گرافیکی ، باگ هایی هم در کارگردانی و نمایش اطلاعات به چشم میخورد! که همین موضوع کمی فکر منو درگیر کرده ! مخصوصا روند دادن اطلاعات ! دو حالت وجود داره »

 1. یا تیم تولید کننده واقعا بد عمل کردن

 2. یا یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست و قرار بزودی همه شک زده بشیم !

که به نظر من احتمال دومی خیلی بیشتره ! شاید هم من دلخوشم! موسیقی متن هم بد نبود، اما از Hiroyuki Sawano بیشتر از این حرف ها انتظار میره !

راستی با محمد سعادتی که حرف میزدیم به این نتیجه رسیدیم که من یه نکته هایی رو راجع به بررسی و اسپویل بگم !

برادر / خواهر لطفا اسپویل نکن !

دوما هر سوالی مطرح میشه واسه اینه که شما هم فک کنی ببینی داستان از چه خبره یکم ایده بدیم به خارج داستان بزنیم 4 تا کتاب مرتبط بخونیم و …. 

سپاس از همدلی شما

در ادامه با بررسی قسمت چهاردهم فصل سوم انیمه Attack on Titan همراه من باشید

تایتان های جدید و عجیب

با توجه به حدسیات قسمت قبل و ظهور کلی تایتان در یک لحظه و تصاویر و اطلاعات این قسمت به نظر میرسه تایتان میمونی همدست های دیگه ای هم داره ! یعنی اینکه نصف این تایتان ها (اونا که قد بلندن و با گرفتن ژست وایستادن) به نظر یا قطعا هوشمند هستن ! و ما این اطلاعات رو از دهن اروین میشنویم!

این تایتان قسمت قبل نظر مارو به خودش جلب کرده بود ! این قسمت متوجه شدیم این تایتان نوع جدیدی از تایتان هاست که تا حالا رویت نشده بود ! صورتش شبیه منقار اردک هستش و فرم بدن شبیه گرگ یا هر جونور 4 پای درنده !

به نظرم اسم این تایتان رو فعلا بزاریم تایتان دیده بان ! با توجه به فیزیکش به احتمال زیاد سرعت خیلی بالایی داره ! به راحتی میتونه از دیوار بالا بره و با توجه به قابلیت حمل کول بند میتونه یه سری چیزارو حمل کنه !

حالا اینکه تو اون کول بند چی هست یه چند لحظه باشه کنار ، سوال اصلیم اینکه اگه یک درصد احتمال هایی که دادم درست باشه! پس چرا تا حالا از این تایتان هیچ استفاده ای نشده ! چرا تو هیچ درگیری حضور نداشته؟ از همه مهمتر با دیدن این تایتان به غیر اروین بقیه خیلی براشون گویا مهم نبود، حتی هانجی هم حرفی راجع به این تایتان نزد!!!

بریم سراغ کول بند ! خب من دوتا احتمال دارم

 1. تو این کول بند مواد منفجره یا سلاح دیگه ای هست

 2. یا جایی برای نگه داشتن ارن بعد دستگیری و حمل آذوقه برای تیم هستش

لیوای

اینکه اصلا حرف نمیزنه داغونم کرده ! به شدت به اروین اعتماد داره اما خودش خیلی باهوشه و نقشه خون خوبیه ! تیکه اش به اروین خیلی جالب بود قشنگ اینجوری بود داداش چیکا میکنی دو ساعت معطل کردی مارو !

همچنین بخونید »

اما اروین وظیفه مهمی رو روی دوش لیوای میگذاره ، و اون مبارزه با تایتان میمونی هستش ! هنوز هیج اطلاعاتی از قابلیت های تهاجمی و توانایی مبارزه تایتان میمونی در دسترس نیست اما با توجه به تصاویر نشون داده شده مطمئن ام به شدت توانایی بالایی تو مبارزه داره ! همچنین هنوز از قدرت های آکرمنی لیوای هیچ چیزی رو ندیدیم و فقط میدونیم کارش خیلی درسته !

انتخاب آرمین به عنوان جانشین

این قضیه کاملا مشخص بود و با اشاره مجدد به این داستان کاملا مشخصه اروین قرار به زودی بمیره ! و به نوعی داره وصیت میکنه و جانشین های خودش رو انتخاب می کنه!

اروین

اروین به نظر من یکی از تاثیرگذارترین شخصیت های اتک آن تایتان بوده و هست ! آدمی باهوش ، منطقی ، شجاع و از همه مهمتر واقع گرا !

صحبت هایی که اروین با خودش میکرد خیلی فوق العاده و واقعی بود ، تلاش برای زنده موندن ، گول زدن خودش و بقیه ! و تلاش برای رسیدن به آرمانی که شاید حتی نتونه قبل از مرگش ببینتش ! به نظر میرسه اروین حس کرده قرار بمیره ! و با خودش هم خیلی رو راسته×! باحت

نکته جالب راجع به تفکرات اروین ، قبول و درک اشتباهاتش هست ! اون همه چیز رو قبول میکنه اما با این حال هنوز اون زیرزمین رو مخشه و خب رو مخ کی نیست !

نقشه خونی و گیم پلن اروین عالی بود ! کشیدن راینر از رو دیوار و پرت کردن حواسش ! خوندن دست تایتان میمونی و … اما این موضوع کلا عجیبه ! چون باور دارم تایتان میمونی هم به اندازه اروین و یا حتی بیشتر باهوشه و نقشه ای احتمالا پش پرده وجود داره !

اینفوگرافی

اینفوگرافی این هفته هم مربوط بود به سلاح جدید یا همون نیزه رعد بود. به غیر از این تصویر چند دقیقه ای هم از تمرینات و قدرت تخریبی این سلاح نمایش داده شد! هانجی میگی این سلاح بوسیله تکنولوژی مخفی پلیس داخلی طراحی و ساخته شده که خب خیلی شبیه آر پی جی هست !

تکنولوژی مخفی پلیس اصلا چی هست و کی داشته توسعه اش میداده !؟

تایتان ارن

همونطور که قسمت قبل دیدیم تمرکز و قدرت ارن بیشتر شده و به نظر میرسه به غیر از قابلیت سخت کردن کل بدن میتونه بخش هایی مورد دلخواه رو هم سخت کنه ! با توجه به حرفای راینر ارن موفق شده ظرف 2 ماه قابلیت سخت کردن رو این ور دیوار یاد بگیره و روش مسلط بشه پس احتمال اینکه قدرت کنترل تایتان هارو هم ارتقا داده باشه هست!!! در نتیجه فک کنم شاهد کنترل تایتان ها توسط ارن باشیم !

نکته جالب اینجاست به نظر میرسه قدرت کنترل تایتان ها فقط روی تایتان های غیر هوشمند جواب میده که اگه اینجوری باشه ، احتمال وجود تایتان های هوشمند تو تیم تایتان میمونی منطقی به نظر میرسه و فک میکنم تایتان میمونی کاملا به قدرت های ارن آگاه هستش!

انتقال هوشیاری

خب این قسمت راینر بهمون میگه چرا نمرده ! چون موفق شده هوشیاریش رو قبل از مرگ منتقل کنه به سایر اعضای بدنش! این موضوع خیلی عجیبه و تا حالا راجع بهش صحبت نشده بود! این یعنی اینکه هر تایتان هوشمندی میتونه این کارو بکنه !

پس احتمال این وجود داره که بشه از قدرت های تایتانی در حالت انسانی هم استفاده کرد!

در ادامه تصاویر مربوط به سیکونس مبارزه ارن و راینر رو میزارم و کمی راجع به مبارزه آرایی و طراحیش صحبت میکنم

فک کنم این چند فریم به خوبی ضعف در طراحی و انیمیت رو نشون میده و نیازی به غر زدن بیشتر نیست ! تنها حرفی که دارم بزنم اینکه حیفه این سریاله اینجوری باش برخورد بشه ! دوست ندارم بلایی که سر توکیو غول در عین ناباوری اومد سر AOT هم بیاد!

علاوه بر طراحی بد ، مبارزه آرایی هم به شدت ضعف داشت این دوتا عملا در حالت ایستاده هیچ کاری نمیکردن و الکی فقط بلوک های رو سقف ها داشت خرد میشد و به هوا پرت می شد.

تنها بخش جالب مبارزه همین حالت بود که بسیار عالی و درست طراحی شده بود چه از لحاظ اجرای صحیح حرکت چه از لحاظ انیمه و طراحی ! این یک فن ضدحمله در BJJ ( جیجوتسو برزیلی) هست که اسمش side armbar هست! که ارن به خوبی اجرا کرد از اون طرف راینر هم به زیبایی از آرم بار در رفت !

راستی اگه به مسابقات رزمی و مبارزه علاقه دارید می تونید بررسی مبارزات UFC رو بخونید از اول سال 2019 تمامی بازی هارو بررسی کردم!

راینر

یه چندتا مسئله راجع به راینر هست که مسخوام بگم ! اولا اینکه پنجه های سخت شوندش که مثل ارن بود خیلی باحال نبود و جا داشت این قابیلت تو فصل دوم نمایش داده میشد مثل قابلیت سفت شدن مشت آنی تو فصل اول، دوما رفتار راینر خیلی خودسرانه و عجیب بود، عدم هماهنگی قشنگ مشخص بود و همین برام سوال شده که تایتان میمونی اصلا چه نقشی برای راینر و برتولد داره اگه فرماندشونه و باور داریم خیلی باهوشه پس چرا راینر با وجود اینکه خودش هم باهوشه و نقشه اروین رو حدس زده بود باز رفت دنبال ارن ؟
اون انفجار نور هم در سکانس آخر خیلی بد بود عین چهارشنبه سوری شد یهو ! حالا سوال اینجاست راینر میمره یا اسیر میشه ؟ یا برتولد نجاتیش میده؟

امیدوارم از بررسی این قسمت خوشتون اومده باشه منتظر حدسیات و نظرات جالب شما هستم! لایک،اشتراک و … هم فراموش نشه دمتون گرم.

بررسی قسمت پانزدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

مطالب مرتبط

 
 

56 دیدگاه

 1. Hamidreza

  (اسپیویل) اون تایتان که رو دست پاش راه میره تایتان ارابس که تو فصل چهار بیشتر باهاش آشنا میشید

 2. Kourosh. Di

  سلام اقای دست پیمان بابت نقد زیباتون بسیار بسیار ممنونم ولی یه سوال برام پیش اومد اینکه اگه ارمین اینا با برتولت و اروین و بقیه هم با زیک درگیر میشن پس سر راینر چی میاد (حالا که سر پا شده) و باز هم بابت نقد ممنونم از شما میدونم چقدر زحمت میکشید

  1. علی دست پیمان

   خواهش میکنم ! ممنون از شما که مارو دنبال می کنید.
   والا نمیدونم اما فکر کنم مجدد ارن سرپا میشه میره سراغ راینر و بقیه تیم هم به برتولد رسیدگی می کنن

 3. SALAR

  سلام ببخشید قسمت 16 از فصل 3 امروز میاد ولی هنوز قسمت 15 بریس نشده لطفاً رسیدگی کنید

  1. علی دست پیمان

   برادر یه سوالی دارم ؟ چرا تو سایت سرچ نمیکنی ؟ بررسی قسمت 15 هفته پیش انجام شد

 4. س

  چقد حیف که قسمتای اول تایتانا طراحیشون انقد شاخ بود همین برتولت اون لحظه ک سرشو بیرون میاورد از دیوار چقد محشر بود! نه به الان با این وضع طراحی و ازون بدتر حرکتاشون?
  قسمت جدیدو نقد نمیکنین? کلی منتظرم

  1. علی دست پیمان

   بررسی قسمت 15 تا آخر شب منتشر میشه !

 5. GH

  سلام .مرسی از نقدت کاملا نقدت مطابق نظرم بود
  نمیدونم چرا ولی استدیو ویت داره بد پیش میره
  اول از اون اپنینگش که کلا اسپول بود و اون اندینگش که خیلی بد بود
  دومم گرافیک بعضی جا ها خیلی افتضاح بود و تا این 3قسمت که تازه در اومده به نظرم گرافیک قسمت 1از همه بهتر بوده
  ای کاش اونجوری پیش بره که این همه براش صب کردیم و بخاطر گرافیکش حالمونو نگیره ??

  1. علی دست پیمان

   من هم امیدوارم، ممنون از همراهیت

 6. سعید میرزا

  طراحی و انیمیشن قسمت 15 از 14 هم بدتر بود و خیلی تو ذوق میزد ??

 7. مسعود

  من اسپویل نکردم دو روز پیش منتشر شد مگه شما تو یوتوب ندیدیدش؟ همون دو روز پیش ميخواستم بگم اما گفتم بذار تو خماری بمونن خخخخخ ولی خداییش اینسری یکم زود منتشرش کردن

  1. سعید میرزا

   هر دوشنبه ساعت 00:10 بامداد به وقت ژاپن منتشر میشه که توکیو 4 ساعت و 30 دقیقه از تهران جلوتره و به ساعت ایران میشه هر یکشنبه ساعت 20:40

  2. سعید میرزا

   حالا خیلی هم اسپویل نبود، اومده دیگه این قسمتش

 8. سعید میرزا

  استیل راینر واسه جنگیدن خیلی مزخرف بود، مثل دخترایی که تو دعوا موی همدیگه رو میکشن بود، کم مونده بود 2 تا تف کنه روی ارن و بعدش بگه آیینه آیینه

 9. مسعود

  ایول بالاخره قسمت پانزدهم اومد برتولد اومد و یک عملیات انتحاری باحال رو انجام داد و یک بمب هیدروژنی بزرگ رو منفجر کرد

  1. سعید میرزا

   چرا اسپویل برادر من؟ تازه چند دقیقه ست که انیمه منتشر شده

 10. مسعود

  اوه اوه گفتی قسمت بعد خیلی غم انگیزه خیلیییییی

 11. فرهاد

  توی قسمت بعد قبل از اینکه نشون بده سر راینر چه بلایی میاد رجوع میکنه به فصل اول و صحنه های غم انگیزی رو نشون میده
  مربوط به یکی از افراده
  قسمتای بعد کلا خاصه
  چه از نبرداش
  چه از چیزای دیگه
  و خیلیا قربانی میشن

 12. فرهان

  اینها درواقع دقت به جزئیات هست
  هوا و اسمون رو برسی کنید
  مبارزه ارن و راینر یکم زیادی به نفع. ارن بود

  1. علی دست پیمان

   برای بررسی هر چیزی باید به جزئیات اهمیت داد!
   مبارزه هم باید به نفع ارن می بود چون ارن آپدیت شده بود اما راینر نه ! تازه تو فصل دوم هم ارن موفق شده بود راینر رو شکست بده زمانی که هنوز نمیتونست درست از قدرت تایتانیش استقاده کنه !

 13. فرید

  از این قسمت به بعد کلا جالب میشه
  یعنی موضوعات مختلف و استراتژی های جنگی با هم ترکیب میشن و یه جواریی هر دو طرف جنگ سرویس میشن
  حالا خودتون نگاه کنین
  ولی یه خورده تایتان میمونی رو زیادی قوی نشون میده
  البته قوی هست
  ولی یکی از این وریا ترتیبشو میده!
  بازم تکرار میکنم هر دو طرف همه جوره سرویس میشن
  ولی در آخر ارزششو داره
  قسمتای بعدی رو اگه انیمیشن و چیزای دیگه شو خوب در بیارن جز قسمت های معرکه میشه که هزار بارم نگاه کنی خسته نمیشی
  منم جدیدا شروع کردم انیمه رو دیدن و بررسی ها رم میخونم
  مرسی از بررسی
  ولی ای کاش دوستان این موضوع که سرنگ تزریق میشه و به کی تزریق میشه رو اسپویل نمی کردن برای شما باحال تر بود
  ولی بازم باحاله
  چون اتک قطره ای اطلاعات میده

  1. علی دست پیمان

   موضوع سرنگ لو رفت دیگه چی بگم !
   مرسی که اسپویل نکردی ! و ممنون که بررسی هارو میخونی و مارو دنبال می کنی

 14. Kourosh. Di

  ببخشید اقا علی کی قیمت بعدی پخش میشه

  1. هادی

   دوشنبه

 15. آریا

  می دونم اونایی که گفتن نقد ضعیفه حتی یک کلمه ازش رو هم نخوندن. خداوکیلی خیلی خوب بود نقد . من از کجا باید می دونستم اون فنی که ارن زد چی بود.
  خواهش می کنم اقای دست پیمان با قدرت به کارت ادامه بده . من به شدت دنبالتون می کنم . D:

  1. علی دست پیمان

   حتما ممتون از شما که مارو دنبال میکنی

 16. آریا

  بررسی فوق العاده بود و به نکاتی اشاره کرده بودین که همه یه کوچولو فهمیده بودیم اما نه به این وضوح . واقعا ممنون . امیدوارم گند نزنن به این انیمه .
  نکته ای که در مورد این انیمه هست اینه که هر چیزی که ما درباره ی هدف غول های هوشمند بعد از سه فصل یک ذره هم نمی دونیم . قشنگیش هم به همینه

 17. علیرضا

  با سلام
  من تا این قسمت دیدم ولی راستش توی نیم فصل قبل متوجه نشدم دقیقا چرا هیستوریا نباید به دنیا میومد؟
  و یک سوال دیگم اینکه توی این بازپس گیری جدید قسمت ۱۳ و ۱۴ هیستوریا با گروه اومده یا نه؟
  و مرسی از بررسی خوبتون
  شاید دلیل اینکه بررسی زیاد خوب به نظر نیاد اینه که توی این دو قسمت جدید چیز زیاد خاصی ارائه نشده و این بیش تر خودش رو تو جاهای پیچیده و مبهم نشون میده
  اگرچه خود این محیط خودش به اندازه ی کافی جالب هست و من این مجله رو به طور کلی دنبال می کنم
  بازم تشکر

  1. علی دست پیمان

   سلام بررسی نیم فصل اول رو بخونید متوجه میشید داستان از چه قراره!
   ممنون از شما که مارو دنبال میکنید!
   خوب یا بد بودن بررسی من بر می گرده به سلیقه مخاطب در غیر این صورت خوشحال میشم نقد منطقی بشنوم که کمکم کنه یا چیز جدید ازش یاد بگیرم

 18. Kourosh. Di

  ببخشید دوباره مزاحم میشم علی اقا فقط میخواستم بدنم قسمت بعدی کی منتشر میشه یعنی کلا هفته ای فقط یک قسمت ????????

  1. علی دست پیمان

   بله مثل سایر سریال ها هفته ای یک قسمت میاد.

 19. Kourosh. Di

  این یکیه هم بهتون حسادت کرده اصلا دیگه جوابشم ندید لطفا

 20. Kourosh. Di

  علی اقا ممنون از نقد هاتون و میخواستم بگم که یه سوالی برام پیش اومده اگه حالت حمله تایتان میمونی مثل راینر باشه (ناخن هاش) پس چرا آبی نمیشه و اینکه راینر چرا اجازه نداد ارن بره پیش تایتان میمونی توی قسمت 10 دیدیم که خیلی راحت راینر شکست داد پس ارن رو هم میتونست به راحتی شکست بده و چنتا از محافظ ها رو هم (تایتان های بزرگ تر) رو هم مینداخت به جون لیوای اینا و ارن رو هم راحت بدست میاوردن ولی بازم میگم به حرفای این ها توجه نکنین و لطفا با کارتون ادامه بدید ممنون از زحمات شما اقای دست پیمان عزیز

 21. فاطمه

  ممنون از بررسیتون..

  1. علی دست پیمان

   سپاس ممنون از همراهیتون

 22. هادی

  سلام من یک مسئله هسته که باید بگم راجب گرافیک این انیمه اگر شما دقت کنید روز باز پسگیری دیوار ماریا یک روز دلگیر و ابریه پس بنابراين سازنده هم قصد داره با توجه به فضای انیمه کیفیت رو اندکی پایین بیاره و بعدش اون نوره فکر کنم واسه این بود که به همه نشون بدن راينر بدجور ترکیده در هر صورت که تا الان بد نبوده باید ببینیم که توی قسمت بعد راينر زنده میمونه یا نه و تازه برتولد هم هنوز هست

 23. Merlin

  سلام . اولا تشکر کنم از برسی هات. دوما بگم که کسایی که انقد چرت و پرت میگن که برسی ها بده، اگه بهتر بلدید برید تو وبسایتتون بگید. والا. سوما که مهمه حدسیات منه‌ به نظر من که این نیم فصل موسیقی متنش خیلی باحال نبود و اینکه اون لحظه ی آخر. یه دلیلی داره اون نورا!!! دقت کنین. تو حمله قبلی نیزه های رعد یه بار ترکیدن. پس چرا اینجا دو بار منفجر شد؟ پس به نظر من مشکل از بد درست کردن نیس. یه کاسه ای زیر نیمکاسست.و یه سوال داشتم اینکه اون سرنگه که دست لیوای بود کدوم گوریه. چرا هیچی در موردش نگفتن?؟؟؟

  1. علی دست پیمان

   سلام ممنون از شما . منم حرفم همینه اگرکسی توانایی نوشتن بررسی داره و یا فک میکنه از این چیزی که من مینویسم بهتر مینویسه من به شدت خوشحال میشم و ازش میخوام به جای من بنویسه چون واقعا سرم خیلی شلوغه و با این کارش باری از رو دوش من برمیداره!!!
   اون سرنگ هم دست لیوای هستش و احتمالا تا آخر نیم فصل که نیاز نشه ازش استفاده کنن چیزی ازش نگن!

 24. Kourosh. Di

  اقای علی دست پیمان شما لطفا ادامه بدید به اینها توجه نکنید

 25. Kourosh. Di

  یکی تو یکی نمیخواد نظر بدی????????

 26. یکی

  کار به هیچی ندارم
  از غلطای نوشتاری هم.میگذرم
  از کامنتای بی معنی هم میگذرم
  از نقد ضعیفت هم میگذرم
  ولی داداشای گل خداوکیلی دیگه اتکو ادامه ندید ??????? شماها بیخیالش شید از پایه

  1. علی دست پیمان

   ما بیخیال شیم شما ادامه میدی؟

  2. Alucard

   “یکی”جان.قربون اون اسم کاربری تامل برانگیز و یکبار مصرفت برم.مثل اینکه شما تازه با شبکه های اجتماعی اشنا شدی و کامنت میزاری.ببین دوست عزیز شما ازادی هر نقد و نظری داری با رعایت ادب و احترام بزاری.ولی این طور نیست چون نقدی که انجام شده با ایده آل ها و باور شما در تضاده پس نقد ارزش خودشو از دست داده.کاربر عام انیمه رو به صورت کلی میبینه ولی منتقد فریم به فریم و بررسی میکنه و تمام جنبه های اثر رو در نظر میگیره در ضمن شما نه حق نه اختیار و نه صلاحیت اینو داری که به بقیه بگی چیکار بکنن و چی کار نکنن…..
   امیدوارم با کامنتم تونسته باشم بهبودی در رویکرد ناقصت ایجاد کرده باشم.?‍♂️

 27. King Bradly

  بررسی جالب بود.
  فقط یک نکته رو میخواستم اشاره کنم و اون اینکه
  داستان بعدا پیچیده تر میشه و اصلا روابط این آدما این طور باقی نمی مونه
  شخصیت های زیادی از دست می رن و شخصیت های زیادی وارد میشن
  چون یک داستان گسترده داره اگرچه از چیزهای کوچک شروع میشه ولی بعد ها گسترش پیدا میکنه
  و اینکه به نظر من این انیمه برای یک سن خاص و برای افراد خاصی ساخته شده و به علت نوع تصویر دلیل نمی شود که کودکانه باشد و …
  نکته بعد ارن در واقع چند قدرت داره که تا الآن فقط از یکی دوتاش استفاده کرده حالا دیگر اسپویل نمی کنم…
  و نکته ی آخر اینکه به نویسنده ی محترم بگم که فکر می کنم پایان این نیم فصل تا همون جایی که ابتدای فصل نشان داده شد بره
  و اینکه توی این قیمت چیز های جالب و نکته ها و راز های زیادی مشخص میشه در نهایت این فصل هم تمام میشه
  و باز صبر و بردباری!
  البته منم با اینکه مانگا رو خوندم انیمه شم می بینم
  در مورد گرافیک هم با شما موافقم اما فکر نمی کنم به خاطر کم کاری باشه ، شاید اون تیم اینطور خواستن
  با تشکر از شما برای ایجاد این فضا

  1. علی دست پیمان

   ممنون از شما دوست عزیز

 28. محسن

  سلام
  خسته نباشید
  یه سوال داشتم گفتید فصل دوم انیمه کابانری از دژ اهنی. میخواستم بدونم اطلاعی در مورد زمان پخشش دارید چون که الان تقریبا یکسال هست هرچی توی سایت های مختلف سرچ میکنم چیزی پیدا نمیکنم. کلا نا امید شده بودم از این که این سریال فصل دومی هم داره خواهش میکنم اگه اطلاعی دارید با ما هم درمیان بگذارید.
  در مورد گرافیک باید بگم واقعا حق با شماست من فصل دوم و سوم رو هم دارم و وقتی این دوقسمت رو با اون ها مقایسه کردم واقعا خیلی از لحاظ گرافیکی خراب شده و افت خیی شدیدی داره خیلی از جاها بود که جزئیات بدن تایتان زره پوش کاملا حذف شده بود بیشتر تبدیل شده بود به نقاشی تا اونچه که ما توی فصل های پیشین داشتیم. پیشنهاد میکنم لحظات پایانی قسمت 10 همین فصل رو اونجا که راینر از تایتان میمونی شکست خورده رو نگاه کنید و به دقت به بدن راینر نگاه کنید کاملا به حرف من میرسید. ما که کلا از این سریال نا امید شدیم.

  1. علی دست پیمان

   سلام ممنون از شما بله تمامی اخبار دنیای انیمه رو میتونید در بخش اخبار انیمه دنبال کنید.
   راجع به انیمیشن و طراحی هم همونطور که گفتی نا امید کننده س و امیدوارم در قسمت های بعدی یه تغییراتی صورت بگیره

 29. مجتبی

  با توجه به تحلیلی که توی قسمت 13 هم کردید راجب دعوای لیوای و میکاسا و مردن فرمانده گشت و همین تزریق آمپول یه آرمین باید بگم احتمالا یا راینر یا برتولد بمیرند یا در وضعیتی قرار بگیرن که آرمین بعد از تبدیل بتونه این هارو بخوره… و اما دعوا… دعوای میکاسا و لیوای سر این بوده که سوزن به کدوم یک زده شه به آرمین یا فرمانده گشت اروین که گویا دوتاشون به سختی مجروح شده بودند

  1. علی دست پیمان

   من هم موافقم ، به نظر سرنگ به آرمین تزریق میشه و آرمین برتولد رو میخوره

 30. M

  سلام. بررسی عالی بود. فکر کنم طبق گفته هانجی راینر حدس زد که اگر بره سراغ اسبا ارن هم با لیوای میرن سراغ تایتان میمونی. یعنی اروین راینرو تو دو راهی گذاشته به خاطر همین هم راینر رفت سراغ ارن تا ارن نره سراغ تایتان میمونی

  1. علی دست پیمان

   آره امکانش هست ولی اینکه کلا مستقل عمل کرده عجیبه

 31. هادی

  سلام آقای دست پیمان اصلا نگران نباشید تا به حال 116 قسمت از مانگا منتشر شده و فصل سوم کلا تا بخش 90 مانگا میره یعنی همونجایی میرن لب اقیانوس و تقریبا این نیم فصل دو سوم مانگا رو تکمیل میکنه

  1. علی دست پیمان

   ایول ممنون که اطلاع دادی !

 32. alireza

  مرسی از زحماتتون
  این قسمت واقعا رو مخ بود مبارزه ای که ارن و راینر که قبلا داشتن خیلی خفن بود
  این آتیش بازی آخرم منو یاد بازی شورش در شهر سگا انداخت
  قبلا وقتی میخواستن نقشه ای که کشیدن رو بگن یا رو کاغذ بود یا یه تصویر عادی بود الان زدن تو کار چیبی .
  قسمتی که اروین روی اون کوه اجساد بود مثل گریفیث تو برسرک بود.
  امسال کلا سال نابود شدن طرفداراست اون از got اینم از Aot.

  1. علی دست پیمان

   خواهش میکنم، ممنون از شما . آره فک کنم امسال کلا سال ضدحال

  2. Alucard

   علیرضا جان صبور باش داداش.به نظرم این قسمت هم خوب و قابل قبول بود.البته یه ایراداتی داشت ولی بازم در حدی نبود که بهش نمره ۶ داده بشه. به هیچ وجه.اقای دست پیمان خیلی سختگیرانه بررسیش کرد و نمره داده به نظرم…..
   Got هم که قسمت ۴ خیلی خوب بود.قشنگ تمام خاطرات و ضعفای قسمت قبل فراموش شد برام.هنوز به اندازه کافی اپیزود و زمان مونده که GOT بتونه دل طرفدارای دو اتیششو دوباره به دست بیاره….

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *