10.0
بررسی قسمت چهارم انیمه Tower of God ؛ آرک اول !
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت چهارم انیمه Tower of God ؛ آرک اول ! 

10.0
امتیاز

قسمت 4 بهترین قسمت تا به اینجای کار !!!!

با سلام خدمت بکس ، امیدوارم تو این کرونا بازار حال شما و خانواده خوب باشه و همه امن و امان و سلامت باشید. با بررسی قسمت چهارم انیمه Tower of God در خدمت شما هستم. شما میتونید بررسی قسمت های قبلی و بعدی رو  از اینجا مطالعه کنید.

این قسمت عجب قسمتی بود ددوم وای ، درواقع میشه این قسمت رو اولین آرک اصلی فصل اول در نظر گرفت جایی که بالاخره کمی از داستان مشخص شد و ما شاهد اتفاقات جالبی بودیم! 

همین اول بگم این قسمت عجیب موسیقی متنی داشت ، نکته جالبی که راجع به موسیقی کوین پنکین وجود داره اینه که نسبت به سایر آهنگسازا از تم تکراری کمتری استفاده میکنه و با جلو رفتن داستان تم های جدید و خاصی رو برای هر قسمت میسازه ! و این موضوع به شدت منو خوشحال میکنه و ازش لذت میبرم×!

انیمشن هم به موازات موسیقی داره جلو میره و هر قسمت شاهد اضافه شدن فرم های جدید و جزئیات ریز مهم هستیم که به شدت لذت بخش هستش! 

کارگردانی حرف نداره با اینکه این انیمه اولین تجربه کارگردانی تاکاشی سانو هست اما تا الان هیچ باگی در قضیه وجود نداشت و هر قسمت قدرتمند تر از قسمت قبلی بوده ! 

تو این قسمت بیشتر با شخصیت آناک و کاتاناش آشنا میشیم ، همچنین اطلاعات بیشتری نسبت به کهون به دست میاریم و در نهایت مجددا شاهد راهل هستیم !!! البته اگه راهل باشه !!! 

لطفا قبل مطالعه این بررسی به مطالب زیر یه نگاهی بندازید »

اخبار انیمه هفته اول اردیبهشت ۱۳۹۹

نقد و بررسی قسمت ششم فصل سوم سریال Westworld

تاخیر در پخش فصل دوم انیمه The Promised Neverland

بهترین انیمه های علمی تخیلی که باید حتما آنها را تماشا کنید !


با بررسی قسمت چهارم انیمه Tower of God همراه من باشید

آناک

خب اگه بخوایم نگاه منطقی داشته باشیم قسمت چهارم انیمه تاور آف گاد رو باید قسمت آناک بدونیم!!! نه تنها تو این قسمت با خود آناک و توانایی های فوق العاده مبارزه اش بیشتر آشنا میشیم بلکه اطلاعات خوبی هم راجع به کاتانا ها یا شمشیر های موجود در این دنیا به ما داده میشه! 

آناک شاهزاده زاهاد 

از تکبر و نحوه لم دادنش روی تخ و اون کاتانای عجیب میشد حدس زد ، آناک یه جورایی به خانواده سلطنتی ربط داره ! 

اما اینکه پرنسس زاهاد باشه کمی دور از ذهن بود! این موضوع خودش کلی داستان به همراه داره الان با هم بررسی میکنیم! 

با توجه به گفته های آناک مشخص میشه 13 پرینسس وجود داره که هر کدوم یک شمشیر مخصوص داره و این شمشیر ها از سری 13 ماه هستن که هرکدوم اسم یک ماه رو دارن ! 

تا الان ما با مارچ سیاه و آپریل سبز آشنا شدیم ( که تو تقویم مارچ و آپریل بعد هم هستن اول مارچ ماه سوم بعد آپریل ماه چهارم-الان هم در ماه آپریل هستیم امروز 24 آپریل) 

اما یه باگی این وسط هست / ماه های کره زمین 12 ماه نه 13 ماه البته که تا الان همه متوجه بودیم که این داستان در کره زمین اتفاق نمیوفته و در یک دنیای دیگه اس اما خب تشابه اسمی ماه ها با ماه های زمین عجیبه ! از طرفی ماه 13 اسمش چیه!؟ و یا تو چه فصلی قرار داره ! آیا اصلا این دنیا فصل هم داره؟ یا همچی یه تصویر سازی که با انرژی برج ساخته شده! 

از طرفی با توجه به اطلاعات داده شه این شمشیر ها به پرینسس ها اعطا شده پس باید 13 پرینسس وجود داشته باشه ! که ما تا الان 2 تاشونو دیدم یوری و آناک !!! 

11 دیگه موندن ! حالا چند تا مسئله هست! 

این پرینسس ها دخترهای پادشاه هستن یا همسراش یا محافظاش؟؟؟؟

جدا از این مسئله اگه این شمشیر ها به ترتیب ماه ها باشن! یعنی ماه اول که ژانویه هست قوی ترین شمشیر و شمشیر 13 ضعیف ترین و این شمشیر ها با توجه به توانایی های پرینسس ها بهشون تعلق گرفته از قوی تا ضعیف !!! 

همچنین اگر مارچ سیاه انقدر خفنه که آناک حاضره برای دست یابی بهش هرکاری بکنه و بیخیال مسابقه بشه !؟! چرا یوری به همین راحتی مارچ سیاه رو داد به یورو !!؟؟؟ 

بعد چرا مارچ سیاه؟ اگه یادتون باشه یوری یه ست شمشیر داشت فک کنم 6-7 تا چرا این شمشیر رو داد به یورو؟؟؟ همون موقع هم هدون بهش گفت اگه پادشاه بفهمه کلت و میکنه و اعدام میشی با این حال یوری همچنان شمشیر رو داد به یورو!!!

بررسی قسمت چهارم انیمه Tower of God

از طرفی هنوز مشخص نیست چرا این شمشیرها وقتی در کنار همدیگه قرار میگیرن به هم واکنش نشون میدن ؟ و هنور معلوم نیست این واکنش منفی یا مثبت؟! یعنی میخوان با هم درگیر شن یا نه میخوان با هم متحد شن ! از طرفی تو قسمت اول شاهد این موضوع بودیم که این شمشیر ها با الهام از انیمه بلیچ دارای روح هستن و احتمالا فرم های مختلف مثل بانکای دارن !!! 

همچنین نمیدونم دقت کردین یا نه این کاتانا ها خصوصیات مشابه با صاحباشون رو دارن ! برای مثال آپریل سبز هم رنگ بدن آناک سبز هستش! 

مارچ سیاه هم ، هم رنگ موها و لباس یوری مشکیه ! حالا اینجارو داشته باش !!! رنگ موها و لباس یورو هم مشکیه ! از طرفی تا قبل یورو هیشکی مارچ سیاه رو در ظاهر واقعیش ندیده بوده ! مثل سایر شمشیر ها مارچ سیاه هم برای دخترا ساخته شده ولی مارچ سیاه تنها خودش و قدرتش رو به یورو نشون داد !!! دیگه بسه بریم سراغ کهون !


کهون 

بررسی قسمت چهارم انیمه Tower of God

این بچه هر قسمت جذاب تر از قسمت قبل میشه و به شدت شخصیت جالبی داره که شباهت های زیادی هم با یورو داره و خودش هم دائما همزادپندازی میکنه با یورو  ! مرام و رفاقتی که داره در کنار قدرت هایی که داره  اونو به یکی از خفن ترین شخصیت های داستان تا به اینجای کار تبدیل کرده ! 

این قسمت بلخره راز کیف مشخص میشه ! این کیف قدرت تکثیر کردن رو داره + هم به نوعی سپر هستش! حالا داستان اینجاست کهون از خانواده ای هستش که جادوگر هستن یا فقط این کیف این قدرت رو داره !؟ بعد این کیف هرچیزی رو تکثیر میکنه یا فقط اشیاء ی رو که توش جا میشه ؟

همچنین مشخص شد علاوه بر کیف خود کهون هم قدرت های فوق العاده ای داره از سرعت و اجرای حرکات آکرباتیک بگیره تا بازی با ذهن و قدرت فریب !!!


لائوره 

بررسی قسمت چهارم انیمه Tower of God

این یارو مثل رنکرها قدرت کنترل کامی نو میزو داره ! همچنین کلا شخصیت مرموزی داره و هیچی براش مهم نیست! با توجه به سابقه این مدل شخصیت های خسته در دنیای انیمه و مانگا به نظر میرسه این رفیقمون خیلی قوی باشه ! اما چرا و چگونه اش رو نمیدونم !!!


یه گریز ریز به تکنیک های انیمیشن سازی 

این فریم به تنهایی گویای جزئیات جذاب مبارزه هستش از نمایش شدت و مسیر انرژی ضربه بگیر تا وضعیت دوربین و شخصیت ها در هوا !!! یاد کنی با لیوای افتادم قسمت دوم فصل سوم
این فریم به تنهایی گویای جزئیات جذاب مبارزه هستش از نمایش شدت و مسیر انرژی ضربه بگیر تا وضعیت دوربین و شخصیت ها در هوا !!! یاد کنی با لیوای افتادم قسمت دوم فصل سوم

تو بحث فیشیال ری اکشن تو این چند وقته انیمه دکتر استون از همه بهتر بود !!! اما الان تاور آف گاد داره رو دستش بلند میشه !!! جدا از استفاده از تکنیک های مختلف برای نمایش حالات چهره، جزئیات مبارزات در هر قسمت داره بهتر میشه و چیزهای جدیدی به ساختارش اضافه میشه ! و جالب اینجاست تیم انیمیشن علاوه بر استفاده از تکنیک خاص خودشون برای این انیمه از تکنیک ها و ساختارهای انیمه های دیگه هم استفاده میکنن! جدا از این موضوع رنگ بندی و هارمونی رنگی این انیمه حرف نداره رنگ های شارپ در کنار رنگ های خنثی به زیبایی باهم ترکیب شدن جوری که واقعا هر فریم یه اثر هنری جذاب هستش×!


راهل و تیمش !

والا من هنو شک دارم این راهل باشه ! چهره اش که به نظر خود راهل هستش اما شاید یکی باشه که شبیهشه شایدم من اشتباه میکنم !

به فرض اینکه این راهل باشه ! به نظر میرسه این دختر از اون دوتای دیگه حساب میبره ! اون سوال دختره هم تیمیش که میگفت اشکال نداره همه رو بکشم دیگه؟ نشون دهنده این موضوع بود که راهل تحت شرایط خاص داره با این تیم همکاری میکنم ! که ترس میتونه مهمترینشون باشه ! 

بررسی قسمت چهارم انیمه Tower of God

این دختره بد رده!!!! و البته تشنه خون!!!! تو قسمت قبل یوهان از اون یکی رنکر سوال کرد اینا شاهزاده یا قانون شکن هستن ! یارو گفت نه اما فک کنم دروغ گفت !!! یا نمیدونست ! یا ممکن این دختری بود که میخواسته شاهزاده بشه اما بنا به دلایلی نشده و حالا در پی انتقام!!! 

با توجه به تیکه ای که به آناک انداخت و ما متوجه نشدیم چی بود ! به نظر میرسه این میدونسته آناک شاهزاده هستش! و آناک هم گویا اینو میشناسه ! چیزی که خیلی رو مخه اینکه یه داستانی جدا از داستان برج و مسابقه در حال وقوع هستش که ما هنوز نمیدونیم چیه !!! این خیلی رو مغزم را میره که چه خبره کی به کیه ! چرا انقدر همه چی گنگ و مبهمه ! اما از طرفی این رازآلود بودنه داستان رو خیلی جذاب کرده!!!! 

خب اینم از بررسی قسمت چهارم انیمه Tower of God امیدوارم مورد پسند واقع شده باشه ! منتظر نظرات و حدسیات شما درباره این قسمت هستم ! 

مطالب مرتبط

 
 

40 دیدگاه

 1. toyo

  سلام و خسته نباشید
  بنظر میرسه شما در مورد ساموراییا اطلاعات زیادی دارین اینو زمانی فهمیدم که گفتین هاتز از کاتانا و دایشو استفاده میکنه بیشتر افراد نمیدونن که زمانی که او_واکیزاشی و کاتانا کنار هم بسته میشن به واکیزاشی دایشو گفته میشه
  واقعاً تحت تأثیر قرار گرفتم
  نکته ای که خداروشکر رعایت شده بود این بود که هاتز کاتانا هاشو سمت چپ بسته بود کم نبودن انیمه هایی که به این نکته ریز توجه نکرده بودن بنظر این انیمه آینده داره
  حدسایی هم در مورد اتفاقات قسمتای دیگه میزنم اگر دوست داشته باشین مطرح میکنم.

  1. علی دست پیمان

   خود شما که استادی و اطلاعات نابی داری!!!! ایول ، منم از سامورایی ها خوشم میاد
   خوشحال میشم حدسیاتتون رو بشنوم!

 2. Arslan

  سلام اقای دست پیمان
  این قسمتو امروز دیدم
  بررسیتون حرف نداشت
  البته یه جرقه ای تو ذهنم زده اونم اینکه ته این برج هیچی نیست!
  یه چیزی شبیه فیلم های علمی تخیلی که حافظه افرادو پاک میکنن و اونا هم بدون اینکه بدونن واقعا چرا یه هدفیو دنبال میکنن!
  حسم میگه پیام مهم در اخر انیمه منتظرمونه!

  1. علی دست پیمان

   اینم جالبه اگه اینجوری بشه خیلی عجیب میشه

 3. Mohammad hosein

  اینکه تعداد شمشیرها 13 هست برام جالبه. درمورد اعداد یه مطالعه بکنید حتما..
  اونی هم که درمورد ماه ها و فصلها گفتید باید بگم از کجا معلوم سیاره ای باشه که فصل در اون معنی داشته باشه!
  این ماجرای شمشیرها برام جالبه و واقعا باهوشین که زود فهمیدین این شمشیرا مهمن

 4. ...parsa

  اقای دست پیمان به نظر من موهای بام قهوه ایه نه سیاه.
  البته این چیزی که گفتی واقعا جالب بود. کهون هم موها و چشمهاش ابیه ینی خواهر ناتنی ش هم فکر کنم بود پس بلو یه چیزی هم مال اونه..
  نظرتون؟

  1. علی دست پیمان

   به نظر مشکی میاد ولی ها ! خواهرش که پرنسس نشد!

   1. ...

    خواهر ناتنی.
    منظورم اینه بالاخره بلو یه چیزی باید باشه دست اینا..مثلا بلو دیسمبر?

    1. علی دست پیمان

     :))) آره اگه بلو باشه حتما برای خاندان ایناست ! از طرفی کون هم سری 13 شمشیر رو میشناسه و برای اولین بار دست یورو مارچ سیاه رو دید شناختش

 5. NIMA

  سلام
  آقای دست پیمان یه پیشنهاد دارم
  یه مقاله هم مورد بهترین مانگا ها بزنید
  همچنین ممنون از بررسی دقیق انیمه Tower of God

 6. فریبرز

  سلام
  بررسی خیلی خوبی بود
  به نظر منم این قسمت بهترین اپیزود تا اینجای کار بود!
  اگرچه فکر می کنم قسمت بعد یحتمل از این قسمتم جلو می زنه
  T.O.G هنوز حتی یک دهم پتانسیل واقعی خودش رو هم رو نکرده!
  خلاصه از اینا که بگذریم
  ظاهرا حدس های من در رابطه با کیف کهون درست بوده
  به شدت منتظر قسمت بعد و قسمت های بعدی هستم
  موفق باشی

  1. علی دست پیمان

   آره تو اولین کسی هستی که داستان کیف رو فهمید ! این قسمت هم خیلی ناب بود ! آره قسمت بعدی باید ناب تر هم باشه ! این انیمه پتانسیلش رو داره جای اتک آن تایتان رو بگیره !

 7. Mirai

  اقا راستش من همش میگم حیف سایت به این باحالی اما نویسنده هاش کم هستن….!

  1. Mohammad hosein

   طبیعیه. چون هر کسی تواش را ندارد:)

   1. Mohammad hosein

    چندتا؟؟!

 8. Amiir

  من کلا از قیافه اناک بدم میاد!
  یه بارم کهون رو بذارین کاور اصلی! خیلی جذابیت داره لامصب! به نظرم میشه یه مطلب راجع به شخصیتش نوشت! چشمهاش چقد نازه!

  1. علی دست پیمان

   :))))) داداش مشکوک میزنی ها :))))) چشم یه بار هم کهون رو میزارم :))))))

   1. Amiir.sh

    من؟ چرا؟!
    من که چیزی نگفتم!

   2. Mohammad hosein

    :))))))))

 9. مصطفی

  “با توجه به تیکه ای که به آناک انداخت و ما متوجه نشدیم چی بود ! به نظر میرسه این میدونسته آناک شاهزاده هستش! و آناک هم گویا اینو میشناسه !”
  متوجه شدیم چی گفت . بهش گفت تقلبی . چون دختره گفت :”اخه تقلبی صدا زدن یه تقلبی چه اشکالی داره “

  1. علی دست پیمان

   اونو به هانتز گفت !!! چیزی رو که به آناک گفت رو ما فقط حرکت لب هاشو ددیدم

   1. ---------

    به اناک گفت!!!تقلبی به ژاپنی میشه nisemono که به حرکت لب هاش هم دقت کنید همین میشه. به اناک گفته تقلبی ولی اینکه چرا همچین چیزی روگفت نمیدونیم.

    1. علی دست پیمان

     دیروز یه ساعت سر این با محمد سعادتی بحث کردیم من قانع نشدم ! والا اوالا حرکت لب در هیچ انیمه ای سینک نیست و فقط به موقع باز وو بسته میشن در نتیجه لب خونی امکان پذیر نیست !!! من 20 ساله انیمه میبینم که اینو میگم !
     بعدش ام انگلیسی ترجکه کرده بود Imposter یعنی کسی که خودش رو جای کس دیگه جا میزنه / تقلبی میشه fake .. این از این
     بعد اون imposter رو زمانی گفت که هاتز نگاش کرد گفت1!!!! اگه قرار بود همونی رو که به آناک گفته بگه دیگه نیاز نبود حرکت لب هاش رو بدون صدا نشون بدن از همون اول یارو با صدای بلند میگفت همه بشنون !!!

     1. idealvers

      اسپویلللللللللللللللللل

      با توجه به وبتون جفتش درسته.
      دلیلش رو نمیگم فقط تا حدود 4 قسمت دیگه (ماکسیموم با توجه به سرعت پیش رفت انیمه)

 10. هلن پراسپرو

  چه سرعتی! همین که از صفحه کی ام پلیر اومدم بیرون وارونه رو باز کردم دیدم قسمت جدید اومد *_*
  دستتون درد نکنه و خسته نباشید.

 11. Abolfazl

  سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای دست پیمان.
  بنظرم هر قسمت انیمه از قسمت قبلیش خیلی خیلی بهتر میشه و اگه همینجوری پیش بره تبدیل به اقتباسی عالی از مانهوا میشه. با صحنه های مبارزه و نحوه به تصویر کشیدن گرین آپریل و شینسو خیلی حال کردم. و موزیک هم عالی بود مخصوصا پیانویی که سرصحنه کوون پخش شد خیلی خوب بود.
  درمورد حرف ریچل آخر انیمه اگه بخوام بدون اسپویل برای قسمت بعد بگم اینه که ریچل منظورش این نبود(فقط همینو میتونم بگم بدون اسپویل تا فعلا تو خماری نمونین) و قسمت بعد کامل منظورش رو میفهمین.
  یه چیزی آقای دست پیمان شما تا حالا انیمه چینی(دونگهوا) نگاه کردین؟ اگه بدتون نمیاد میتونین به انیمه Daily Life of the Immortal King هم یه نگاهی بندازين. جدیدا نگاش کردم و بنظرم خوب بود و قابل مقایسه با آثار نسبتا خوب ژاپنی بود. (هرچند سر قضیه کرونا و غذا خوردنشون یا بهتره بگم اشغال خوریاشون و به تعویق افتادن انیمه ها و سریال ها دل خوشی از این چینیا و دولتشون ندارم ولی هنوزم که هنوزه مانها و انیمه هاشون رو دنبال میکنم)

  1. Mohammad hosein

   دوست عزیز اشتباه نکنم شما خونده بودید. میخواستن بپرسم امکانش هست این تیکه رو اسپویل کنید؟ راهل چیه! کیه! حس میکنم یه بلایی سر هم تیمی هاش میاره! حدسم درسته؟ پاسخ بدید ممنون میشم..

   1. Abolfazl

    بله من خوندم
    اسپویل:
    نه راهل و هم تیمیاش کمک بام میکنن و منظور راهل از میتونی بکشیشون حریفای بام بود نه خودش

    1. Mohammad hosein

     یادمه گفتید به یکی از منفورترین شخصیتهای انیمه ای تبدیل میشه… خیلی خیلی ممنون از اسپویل. بخدا من مخم بد جوری قفل میکنه.. خیلی مسخره هستش!(مغزمو میگم)و اقای دست پیمانم امیدوارم درک بنمایند. و چشم پوشی کنند.. بازم ممنون و مچکر از شما

     1. Abolfazl

      اونو که واقعا تبدیل به منفورترین شخصیت انیمه ای میشه ولی الان نه باید تا پایان فصل اول صبر کنی.

     2. idealvers

      اونقدر منفور که هر بار دیدی میخوای سر به تنش نباشه.
      اسپویل

      دلیل بالا رفتن راحل اینه که میخواد ستاره هارو ببینه چون از شب میترسه.
      یکی از معانی bam تو کره ای شبه!

  2. علی دست پیمان

   ممنون از شما
   منم کلا از چیتی ها خوشم نمیاد-
   انیمه وافعا داره عالی پیش میره و حرفی توش نیست !
   نه هیچ انیمه چینی ندیدم غیر از چندتا کوتاه !
   مرسی از معرفی و پیشنهادات میرم یه نگاه میندازم !

  3. علی دست پیمان

   ممنون از راهنمایی و معرفی انیمه چینی ! والا انیمه چینی اصلا ندیدم اما میرم سراغشون اگه وقت بشه اصلا بدجور وقت کم میارم !!! همش میگم ای کاش 18 سالم بود:)))))
   من کلا از چینی ها و تفکر کمونیستیشون متنفرم!!

 12. Mohammad hosein

  یه حس فوق عجیبی فوق فوق عجیبی داره بهم میگه راهل هم تیمی هاشو میکشه!

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *