بررسی قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

چه اشکالی داره اگه خاص نباشیم؟

با بررسی قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan در خدمت شما عزیزان هستم. قسمت یازدهم با تاخیر یک هفته ای بالاخره پخش شد ! این قسمت به نوعی آرامش قبل طوفان بود و به دادن اطلاعات درباره گذشته پدر ارن و مقدمه چینی برای باز پس گیری دیوار ماریا بسنده کرد !

در ابتدای این قسمت ما شاهد فعالیت های انسان دوستانه و به نوعی دست گیری از فقرا و ایتام توسط هیستوریا بودیم ! در بررسی قسمت قبل خیلی به هیستوریا اشاره نکردم اما موضوعی هست که میخوام بهش اشاره کنم ! انتخاب هیستوریا به عنوان پادشاه ، جدا از روند داستان حاوی پیام های سیاسی و فرهنگی زیادی بود !

انتخاب یک زن به عنوان منجی و اعتماد کل جامعه و مردان قدرتمند ارتش، مخصوصا شخص نکته سنج و زیرکی مثل اروین خبر از زاویه دید جالب تولید کنندگان این سریال به اهمیت مدیریت جامعه توسط زنها و مبارزه با زن ستیزی میده که برای من یکی خیلی جالب و قابل احترامه ! بگذریم …

نکته دیگه ای هم که به نظرم اومد بزرگ شدن چهره ارن هیستوریا و میکاسا هستش ! شاید هم من اینجوری حس کردم اما خب با توجه به گذر سال ها در داستان به نظر می رسه طراح های شخصیت سریال در حال توسعه ظاهری این کاراکترها هستند! 

در ادامه با بررسی قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan همراه من باشید، درضمن شما می تونید بررسی قسمت های قبل رو هم از اینجا بخونید.

هیستوریا الهه ای مهربان

قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

خب دیگه علنا کاراکتر های اصلی سریال از کلمه الهه برای بیان شخصیت هیستوریا استفاده کردن که این موضوع اشاره به الهام گرفتن سریال و انیمه از اسطوره و الهه های باستانی داره ! جدا از این مسئله هیستوریا نماد کامل یک زن وظیفه شناس ، مهربان و دلسوز هستش که به درستی برای سلطنت و رهبری انتخاب شده، رهبری جسور و از جنس مردم که حمایت از مستضعفان دقدقه اصلیشه !

قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

یه نکته ای هم اینجا هست، اونم رفتار عجیب میکاسا و غیرتی شدن برای هیستوریا بود ! به نظر من میکاسا از صمیمی شدن هیستوریا و ارن خوشش نمیاد !

قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

و این حس به نظرم حس خواهرانس! از طرفی چشمای خونسرد و بدون احساس میکاسا خیلی عجیبه! 

 

آزمایشات مخفی / توسعه ارن / خاطرات / هانجی

قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

بعد از شکست تایتان راد ریس و پی بردن به قدرت سخت سازی تایتانی ، به نظر می رسه در پی آزمایشات مخفی هانجی، ارن موفق شده توانایی سخت سازی و ساخت دیوار هایی از جنس سنگ های درخشانی که تو مبعد وجود داشت رو به دست آورده!

تو قسمت 9 فک کنم ارن خودش رو سخت کرد ولی قبلش یه سرنگ خورد! اما الان بدون نیاز به اون سرنگ میتونه این کارو بکنه ! از همین رو حدس میزنم تو سری آزمایشاتی که داره با هانجی انجام میده به قدرت های خاص زیادی دسترسی پیدا کرده که قرار یکی یکی رو بشه !

قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

از طرفی بعد لمس شدن ارن توسط راد ریس و هیستوریا و بازگردانی حافظه ش ، به نظر میرسه ارن داره کم کم تیکه های گمشده پازل حافظه ش رو کنار هم میچینه ! دور میز به این موضوع اشاره شد که هیستوریا می تونه تاثیرگذار باشه ! و به نظر من هم در ادامه ارن و هیستوریا اطلاعات بیشتری رو به یاد خواهند آورد! (البته شاید هم نه، فقط من اینطوری برداشت کردم)

قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

تو این خاطرات بازگشته ارن یاد یمیر میوفته و حرفی که راجع به زمان تایتان غیر هوشمند بودنش میگه ! من 60 سال تو یه کابوس وحشتناک بودم ! ارن متوجه میشه خودش هم برای لحظاتی قبل خوردن پدرش همینطوری بوده ! پس احتمالا ارن به دنبال راهی برای برگردوندن تایتان های عادی به فرم انسانی هستش ! 

قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

هانجی بعد از آسیب دیدنش دوباره سرپا شده و با انرژی تمام داره به دیوونه بازی هاش و آزمایشاتش ادامه میده ساخت گیوتین برای کشتن تایتان ها و سایر اختراعاتی که میکنه به شدت باعث میشه ازش خوشم بیاد ! به معنای واقعی کلمه رد هستش !

گریشا یاگر کیست!!!!!!!!!!!!!!!!!

بررسی قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

بعد از اینکه ارن متوجه میشه شخصی که تو خاطراتش دیده کسی نیست جز فرمانده کیث! در نتیجه با هم سنگراش برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر از گذشته و پدرش به سمت محل اقامت کیث روانه میشه !

کیث اعلام میکنه چیز زیادی از گذشته نمیدونه، جز خاطراتی که به عنوان یک نظاره گر می تونه ارائه بده اما همین خاطرات اطلاعات زیادی رو فاش می کنه و از همه مهمتر کلی حدس و فرض جدید!

تو این بخش از داستان دیالوگ های جالبی رد و بدل میشه ! مخصوصا دیالوگ آخر بین مادر ارن و کیث که همیشه عاشق مادر ارن بوده !!!!

قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

اما بریم سراغ یکی از غول های اصلی داستان » گریشا یاگر !!!!

گریشا توسط کیث بیرون از دیوارها درحالی که هیچی یادش نمی آمده پیدا میشه ! همین چندتا سوال بوجود میاره ! گریشا اون لحظه بوسیله سرنگ تبدیل به یه تایتان هوشمند شده و چیزی یادش نمیاد ! یا از قصد این رفتار رو انجام میده تا بتونه اطلاعات بیشتری از دنیای داخل دیوار به دست بیاره ! و یا اینکه نقشه ی حمله به دیوار با هم دستاش رو چیده و برای اجرایی شدن این نقشه گریشا باید حافظه ش رو پاک میکرده ! از همین رو امکان داره بر خلاف روند نقشه وارد دیوارها شده و عاشق مادر ارن ! یعنی اتفاقی که قرار نبوده بیوفته ( این به نظرم خیلی نزدیک تر به داستانه)  از همین رو تایتان جوکر مادر ارن رو خورده !

از طرفی با وجود اینکه گریشا فراموشی داره ولی از دیوارها، تایتان ها و دیده بان ها اطلاع داره و میدونه که اوضاع از چه قراره !

اگه گریشا از اول داخل دیوارها نبوده و فقط بیست سال اخیر رو اونجا بوده ! پس قبلش کجا بوده ! دنیای بیرون دیوارها چقدر بزرگه ! آیا امپراطوری یا کلونی های دیگه ای از انسان ها وجود داره که اونا هم با تایتان ها می جنگن ؟ یا مسئول بوجود اومدن تایتان ها هستن !

تو صحبت هایی که بین گریشا و کیث تو کافه رد و بدل میشه گریشا با تعجب به این موضوع اشاره می کنه » با وجود اختلاف طبقاتی ، داخل دیوار ها صلح وجود داره و مردم حداقل با ترس دائم از تایتان ها زندگی نمی کنند! این خوبه با چهره متفکر میگه ! همین موضوع باعث میشه فک کنم گریشا از جایی میاد که مردمش دائما در حال قتل عام توسط تایتان ها هستن ! 

قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

و در نهایت با توجه به حرف های گریشا به ارن که می گفت من میدونم تو میتونی انتقام مادرت رو بگیری و استفاده از جمله The chosen One / انتخاب شده ! مشخص میکنه گریشا میدونسته دقیقا داره چیکار میکنه و به احتمال قوی ارن قدرت خاص داره چون اون پسر گریشاست!

حالا با توجه به اتفاقات این قسمت و قرار بازپس گیری دیوار ماریا و عدم نشون دادن تایتان میمونی به نظرم قسمت بعدی آرک وحشتناکی خواهیم داشت آرک نیم فصل !!!!! 

خب دوستان امیدوارم از بررسی این قسمت خوشتون اومده باشه ، عذرخواهی می کنم بابت تاخیر و عدم اشاره به نکته هایی که ممکن جا انداخته باشم! نتم قطع شده چند روزه و شرکت ارائه دهنده سرویس دائما در حال دروغ گفتن و اذیت کردنه از همین رو برنامه ریزی هام کمی به هم ریخته و در واقع اسیر نتم فعلا!

مثل همیشه منتظر نظرات و حدسیات ناب تون هستم ! آقا راستی خسته شدم اینقدر گفتم اسپویل نکنید ! عزیز دل روند داستان و اطلاعاتی که تو انیمه داده میشه با مانگا فرق داره میای یه تیکه لو میدی که خود این یه تیکه ممکن تا چندین قسمت بعدی ارائه نشه ! 

 

در ادامه بخوانید »

بررسی قسمت دوازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 

45 دیدگاه در “بررسی قسمت یازدهم فصل سوم انیمه Attack on Titan

@SFXSuperFast
درباره ی تئوری پردازی هات هم بگم که سکوت نشانه ی رضایت است.
منظورم از سکوت نشانه ی رضایت است این بود که تئوری هات خیلی بهتر شده . اینقدر بهتر شده که دیگه حرفی برای گفتن نمونه. البته هنوز غلط زیاد داری و خیلی چیز ها رو اشتباه گفتی ولی مسیر درستی رو داری میری. تئوری هات به طور کلی خیلی نزدیک تر شده.
اشتباهات هم در نیم فصل دوم خواهی فهمید و مطمئن اصلاح خواهی کرد.
خوبی این انیمه/مانگا اینه که همیشه جا برای تئوری پردازی هست و به ازای هر معمایی که حل میکنه یه معمای دیگه مطرح میکنه. اینجوری همیشه علامت سوال وجود داره و همیشه نیاز به تئوری پردازی هست.
مثالا تو همین مانگا که فصل 109 اومده ما خیلی چیز ها رو می دونیم اما باز هم علامت سوال های بیشماری وجود داره که برای اونها تئوری پردازی بکنیم.

برادر واصف ایمیل رو چک کن

@SFXSuperFast
نقل قول: “خیلی دوس دارم بدونم چه چیزیه که راینر و برتولد رو مجبور میکنه برخلاف میلشون عمل کنن!تایتان مادر؟؟؟گروگان؟؟یا حتی شاید تایتان مادر کشور زادگاه یمیر فیک رو نابود کرده باشه و زمینی که راینر از دستش داده و میخاد بدست بیاره اونجا بوده باشه”
جواب این سوال با چند تا سوال از دنیای واقعی میدم: 1- چرا آلمان ها یهودی ها رو به هر طریق ممکن قتل عام می کردند؟؟؟ 2- آیا می دانستید در زمان جنگ جهانی دوم هر پسر بالای 18 سال آلمانی باید به جنگ می رفت و هرکسی که مخالفت می کرد همان لحظه در جلوی خانواده ی خود به قتل می رسید؟؟؟؟ 3- حال به نظرت اگر یک سرباز آلمانی با پیشوای بزرگ مخالفت می کرد و از قتل عام پیر و جوان و کودکان یهودی امتنا یا خود داری می کرد ، چه اتفاقی برای آن سرباز می افتاد؟؟؟ غیر از این بود که خود آن سرباز نگون بخت هم به قتل می رسید، حتی شاید خانواده ی آن سرباز را هم به قتل برسانند.

کلا این قضیه ی آلمانی ها با یهودی ها ،آپارتاید ، فاشیست ها ، کمونیست ها ، جنگ های نژادی و قومی ، جنگ های اعتقادی و دینی ، شستشوی مغزی ، تربیت غلط با باور های غلط و … اینها رو ذهنت نگه دار چرا که کاملا با موضوع انیمه در ارتباط تنگا تنگ هستند. کلا داستان انیمه درباره ی این مفاهیم هستش.

درباره ی تئوری پردازی هات هم بگم که سکوت نشانه ی رضایت است.

اینطور که مشخصه قسمت ۱۲ هم امشب پخش نمیشه?

سلام ، دوستان متاسفانه انیمه رفت تو بریک و باید تا آپریل ۲۰۱۹ منتظرش باشیم. یعنی ۶ ماه دیگه 🙁

سلام یه بنده خدایی یه جا اینو نوشته بود شاید شما هم دوست داشته باشید بدونید :

“قسمت ۱۲ پونزده تا کارگردان انیمیشن داشته
با توجه به کامنت ها و توییت های انیماتور ها خیلی هیجان زده بودن
یحتمل توی قسمت ۱۲ اتفاق خفنی خواهد افتاد چون باید اینجور باشه چون میخوان بین دو نیم فصل فاصله بندازن و نمیشه با یه اپیزوده کم هیجان نیم فصل اول رو خاتمه بدن و بعد با همون اتفاق خفن مارو تو خماری میزارن تا نیم فصل دوم منتشر بشه حالا فقط خدا کنه کم باشه این وقفه بین دو نیم فصل

بچه ها لطفا اسپویل نکنید.

خیلی مطالب مفیدی میزارید ممنون از زحماتتون

خواهش می کنم لطف دارید ممنون از شما که مارو دنبال می کنید

نه قطعا که به دلیل افزایش سن نیست چون فرداش اتفاق میوفته.یعنی فردای اون شب اون با سربازا تمرین میکنه.نمیشه که یه شبه پیر شده باشه!
البته من منظورم از سوال گرفتن جواب نبود بیشتر میخواستم اشاره کنم تا حالا اگه کسی مانگا رو خونده بدون اسپویل بگه که دلیل خاصی داشته یانه
به هر حال ممنون که پاسخ دادین

مخلص

ممنون از بررسی خوبتون
یه سوالی داشتم
می خواستم بدونم چرا کیث بعد از برگردوندن ارن به پادگان سرشو کچل می کنه؟
بعد کسی شک نمی کنه این یهو چرا سرشو زد؟
همین طوری بوده یا دلیل خاصی داشته؟

سوال جالبی پرسیدی، نمیدونم این بصورت طبیعی بوده یعنی به مرور زمان و بر اثر افزایش سن یا نکته ای توش هست! اما به نظر نکته مهمی نمیومد

Superx….
نظریه هات جالب بود.?
در مورد این که راینر از خوندن اون نوشته توسط یمیر تعجب کرد این نیست که خودش نتونسته اونو بخونه.بلکه این بودش که حالا یا حالا اون زبان زبان خودش بود یا خارجی بود یمیر تونست زبانی به غیر از زبان توی دیوار ها رو بخونه و این یعنی که یمیر از جایی خارج از دیوار ها اومده و راینر فک می کرد غیر از خودش و گروهش کسی از بیرون نیومده.

@واصف
لحظه آخر قبل از پایان اندینگ یه تصویر از پایین میاد بالا آدما دارن تعظیم میکنن و چندین تایتان روی یه چیز شبیه سن قرار گرفته ن که 5تا ازین تایتانا روی پله اولش زانو زدن و اندازه کوچیکی دارن 3تا رو پله دوم زانو زده ن و 1شون هم سرپا وایساده و معلومه که نفر اصلی خودشه “تایتان مادر”!
ازون سه تای روی پله دوم یکی خیلی گنده ست که احتمال زیاد تایتان برتولده یکیشون یه زنه که حتمن تایتان آنیه یکی دیگه هم باید تایتان قدرتمندی باشه که اونجاست که اونم حتمن تایتان خاندان ریسه
اون پایینیا یکیشون تایتان ارنه یکی راینر یکی هم تایتانیه که دست یمیر فیک هست یکی هم تایتان میمونی یعنی یه قدرت تایتانی دیگه هست که تاحالا تو انیمه معرفی نشده
درضمن این تایتان مادر به نظر میاد خیلی بزرگ باشه البته نه به اندازه تایتان برتولد ولی خیلی گنده ست و یه چیز شیپور مانندی هم دستشه
درضمن توی این تصاویر همه این تایتانا به صورت خدایان اساطیری یونان باستان تصویر شده ان و لباس هایی هرچند کم ولی به تن دارن و مثلن تایتان عظیم الجثه پوست و ریش داره!
این یعنی این خدایان یونانی یعنی تایتان(حکمت نام تایتان اینه) توی داستان وجود داشته اند و قدرتشون رو به انسان ها دادن یا شاید همون تایتان مادری که ازش صحبت کردیم که مطابق اسطوره شناسی و چیزای دیگه که قبلن گفتم اسمش یمیره قدرت تایتانا رو به دست آورده و بین انسانا پخش کرده و چون این قدرتو از تایتانا گرفته بود معروف شدن به تایتان!!
اگر داستان بخاد منشا تایتانا رو این سمتی و به این نحوه توضیح بده زیاد جالب نیست به نظرم! که البته با توجه به وجود سرنگ تبدیل کننده به نظر میاد منشا تایتانا زمینی باشه و نه آسمانی!!
هرچند الان که فکر میکنم میبینم تصویری که ابتدای اندینگ فصل2 دیدیم با کتابی که فریدا داشت برا هیستوریا تعریف میکرد یکسانه”یه دختری رفته پیش یه موجود با شاخ و دم و داره باش حرف میزنه”
شایدم اصن اون کتابو خاندان سلطنتی نوشته باشن که یه وجهه و مشروعیت آسمانی برای خودشون درست کنن و اون تصاویری هم که توی اندینگ دیدیم به همین صورت باشن یعنی پروپاگاندای خاندان سلطنتی و شستوشوی مغزی شاه نخستین!
و شاید شاه نخستین توی خاطرات خودش چیزایی رو تغییر داده باشه که وقتی نفر بعدی تایتان بنیانگذارو بدست میاره دچار یه غرور آسمانی بشه و خودشو نماینده تایتانای آسمانی روی زمین بدونه و… موجب شه که صبح تا شب راجب عشق و صلح و اینا ور ور کنه! و کل اون تصاویر فیک باشن!!!

قسمت 12 اخرین قسمته؟
بنظرم باید پیر بشیم تا این انیمه تموم بشه. اینطور فک کنم هنوز مقدمه انیمه رو هم ندیدیم با این اوصاف مرسی بابت نقد

نه 24 قسمت و یک ovA

@واصف
اون تایتانه نیپل دار که تو دریا بود رو فهمیدم تایتانی غیر از تایتان بنیانگذاره فقط به این خاطر که فریدا هم وقتی تایتان بنیانگذارو داشت نیپل نداشت!!!
یه سوالی که پیش میاد این تایتان مادر آیا شیفتره یا تایتانه که از اول تایتان بوده!!!؟؟
یه چیز دیگه ای که هست من مدتی هست که دارم روی نوشتن یه مقاله درمورد ارجاعات اتک تایتان به دنیا واقعی و دنیای اساطیر کار میکنم و واسه اینکه چیزی برام اسپویل نشه از مطلبی که درمورد اتک تایتان باشه برای نوشتن استفاده نکرده م اولین کاری هم که کردم بررسی معانی اسما و ریشه اسما بوده (چنتا از اسما رو تو قسمت نظرات بررسی قسمت 10 گذاشته م)و اینکه ایا در اساطیر کسی با این نام وجود داشته یا نه!!(مثلن تایتان نام گروهی از خدایان یونان باستانه و…)
.::”مطلبی که دارم مینویسم توی همین سایت منتشر میشه”::.
چیزی از نوشته ام رو اسپویل نمیکنم ولی همین الان (فقد از رو اسم یمیر و حرفی که گفتی تایتان مادر یه چیزی شبیه خداست)فهمیدم که نام این تایتان مادر یمیره و اون آدمایی که اومدن یه دختر رو از تو محلات فقیر نشین به فرزندی قبول کردن یه چیزی میدونستن که اسم اون دختره رو گذاشتن یمیر و بش گفتن ازین به بعد نقش دختر شاه رو بازی کن!!
این نشون میده که کلن دو کشور وجود داره:
1-کشوری پشت دریاها که تایتان مادرو داشت(چرا نداره؟؟حدس من اینه که چون داشتن یه نفر به اسم یمیرو به عنوان دخترپادشاه جا میزدنو انگار که یمیر خانوم اصلی{احتمال میدم مث خانواده های پادشاهی که اسم بچه ها رو میذارن مثلن لویی اول تا لویی شانزدهم و غیره} اصلاح میکنم یکی ازین یمیر خانومای برگزیده این نسل خانواده سلطنتیشون تایتان شیفتر شده و از دستشون فررار کرده و قدرت رو هم باخودش برده و شده “بدترین دختر دنیا و دشمن بشریت”)
(با توجه به روند داستان و روحیات ایسایاما این داستان جور در میاد)
2-یکی اینور دریا که تایتان بنیانگذارو داره

ازون جایی فهمیدم تایتان میمونی توانایی کنترل همه تایتانا رو نداره که وقتی که ارن داشت تایتانا رو کنترل میکرد کمکی به راینر و… نکرد درحالی که قطعن همون دور و اطراف بود و بر حسن انجام کارا نظارت میکرد!{نزدیک قلعه اوتگارد بود}
فهمید که کمکش بی نتیجه ست و البته فکرم یه دلیل دیگه ام داشت:با توجه به شناختی که از روند داستان و شخصیت نویسنده پیدا کردم تقریبا برام مسلم بود که قدرتای تایتان میمونی یه محدودیتایی داره…
یه چیز دیگه پس چرا راینر نتونست متنی که یمیر فیک(fake) خوندو بخونه؟یا داشت تظاهر میکرد که نمیتونه بخونش؟؟(راینر کسی نیست که ازین سیاست بازیا به خرج بده)
با توجه به اینکه نظریه کشور ثالث رو رد کردی!دلیلی براش پیدا نمیکنم!!!فقط اینکه این زبان یه زبان قدیمی بوده باشه و 65سال قبل و زمانی که یمیرو از رو دیوارا پرت کردن پایین رایج بوده!
یه چیز دیگه تنها جایی که انقد ماهی هست که بشه باشون کارخونه تن ماهی زد جایی “کنار دریا”عه!و همه میدونن که کنسروا بعد از مدتی فاسد میشن!کنسرو غذای مسافرتیه و کسی نمیاد توی جعبه توی یه قلعه قدیمی کنسرو بذاره مگر اینکه مدتی اونجا سر کرده باشه!ونوشته روی کنسرو هم به زبان دیگری باشه
بنا به دلایل بالا فکر میکنم قلعه اوتگارد جایی بوده که تایتان میمونی مدتی داخل دیوارا توش مخفی شده بوده و بعد فاجعه روستای راگاکو رو رقم زده!
شایدم کسی بوده که هنوز تو داستان معرفی نشده و نقشش پیامرسانی بین اعضای گروه بوده و هماهنگی برنامه هارو انجام میداده!

بحثی که هست اینه که تایتان میمونی کار بیهوده ای انجام نمیده و با یه حمله اینقد کوچیک هم نمیشه به جایی رسید!
پس چرا؟؟؟
من اوایل فک میکردم اروین بش گفته برای اینکه معلوم شه کی توانایی تایتان داره به سربازا فشار بیاره و تو شرایط مرگ قرارشون بده ولی الان بعد از دیدن فصل سوم هیچ نظری درمورد کارش ندارم!
هان شاید با اینکار خواسته توجه سربازای رو به این منطقه جلب کنه و ابزار مانور سه بعدی رو بدست بیاره و ببره برا کشور متبوعش که اونام بتونن با تایتانا بجنگن(گریشا خیلی از اینکه یه سری از ادما داشتن با تایتانا میجنگن تعجب کرده بود)
….
بعد از همه اینا اصن شاید سه تیم وجود داره:
1-کشور خاندان ریس
2-کشور زادگاه یمیر
3-طرفدارای تایتان مادر:احتمالن تایتان میمونی طرفدار تایتان مادره و میخاد اون دو پادشاهی رو نابود کنه!(راینر و برتولد داشتن خرکی نگاش میکردن) دور از تصور نیست که تایتان مادر قدرت تغییر تایتان به آدم رو داشته باشه و یه دنیای جدید واسه خودش ساخته باشه، و اون قاره ای که کشور زادگاه یمیر و کشور خاندان ریس توش قرار داره رو به صورت یه تبعیدگاه در اورده باشه

خیلی دوس دارم بدونم چه چیزیه که راینر و برتولد رو مجبور میکنه برخلاف میلشون عمل کنن!تایتان مادر؟؟؟گروگان؟؟یا حتی شاید تایتان مادر کشور زادگاه یمیر فیک رو نابود کرده باشه و زمینی که راینر از دستش داده و میخاد بدست بیاره اونجا بوده باشه
لعنت بهشون که فقط 20دقیقه در هفته منتشر میکنن و اگر دوره ساختش رو از 2010 تا الان در نظر بگیریم(قطعن قبل از 25قسمت فصل اول کلی روش کار کرده بودن) سالی فقط 150 دقیقه انیمه میسازن!!! (با احتساب کل فصل 3)میکند به عبارتی روزی 24ثانیه!
تا بخان اینهمه سوالو موضوع جمع کنن قسمتای آخر انیمه رو با بچه هامون میبینیم(البته اگر آخراش هول هولکی گند نزنن بش{توکیوغول})
….
در ضمن @ایوا من هیچ چیزو اسپویل نمیکنم (اصن تواناییشو ندارم چون مانگا رو نخوندم)همه و همه و همه اش نظریاتمن راجب فضای داستان و دنیای خارج از دیوارا
درضمن انقد گفتن تایتان جوکر زن گریشا بوده که فک کردم همه دیدنش،شرمنده
یه چیز دیگه اصن اگر این اسپویله واقعیت داشته باشه ما فقط یه شخصیتو فهمیدیم که با یه شخصیت دیگه ازدواج کرده،همین،و هیچ چیزی نمیدونیم از جزئیات رابطه شون و اینکه چرا یکی تایتان شیفتر شد و اونیکی یه تایتان احتمالن احمق(احتمال داره اونم تایتان شیفتر بوده باشه با توجه به این که یهو اومد هوو شو خورد و یهو جلو پسر شوهرش سبز شد)هیچی مشخص نشده و دنیا به آخر نرسیده
درضمن رنگ چشای تایتان جوکر همون رنگ خاکستری_یخی چشمای خانواده سلطنتیه و رنگ موهاشم کپی رنگ موهای یوریه!!

آخ گفتین…
منم ار تمامی دوستانی که کامنت میذارن خواهش میکنم که شمارو به روح و جان لیوای قسم،(((( اسپویل نکنید!!!!)))
(خصوصاااا شما آقای SFXsuperfast@ )

حتا اگر مسئله ای خیلی واضحه ولی تو انیمه هنوز علنی نشده هم نگین توروخدا، من واقعا دوست دارم کامنتا و نظرااتو بخونم ولی اینجوری همش میخوره تو ذوقم…بذارین با حدسیاتمون امیدوار و خوش باشیم :((

از سری حدسیات امیدوارنمم بگم براتون که گریشا ممکنه پادشاه سرزمین یمیر باشه چون یادمه یمیر بخاطر این برای حکمرانی انتخاب شد(درواقع جا زده شد) که خون پادشاه تو رگاشه و شبیهشه، پس یه بلایی سر پادشاهشون اومده بوده…و از اونجایی که سالها بعد سربازا میریزن یمیر رو میگیرن و ازش میپرسن که واقعا دختر پادشاهه یا نه و یمیر بازم به دروغ میگه که هست، و برخلاف تصورش مجازات میشه، یعنی یا پادشاه یه اشتباهی مرتکب شده بوده یا سرزمینشون تصرف شده …برای گریشا هم ممکنه اتفاقی مشابه یمیر افتاده بوده باشه که از حالت غولیش در اومده و کیث پیداش کرده…
اینجوری ارن وارث سلطنت میشه و ممکنه راینر و غول میمونی بخاطر باز پس گیری اون سرزمین بهش احتیاج داشته باشن

دیگه پیچیده تر از این یا به ضرر خونواده ی ارن و گریشا نباشه خدا کنه:))

ممنون از تحلیلتون

@SFXSuperFast
نمی دونم چرا پاسخ دادن در کامنت ها کار نمی کنه و نمیره زیر کامنتت اما این در پاسخ به تئوری پردازی ها بود.

اگه پاسخ بدم اسپویل میشه برای همین خیلی کوتاه میگم. تمام تئوری هایی که نوشتی همه غلطه جز یکی: در انتها یه جمله گفتی که دقیقا زدی تو هدف!! نمی دونم چطوری به اون نتیجه رسیدی اما دقیقا زدی تو خال! اون جمله ی آخری که داخل پرانتز درباره ی تایتان میمونی نوشتی کاملا درسته.

اما درباره ی تایتان مادر یا همون اولین تایتان یا همون خدا یا همون قادر مطلق یا همون ریشه تو اندینگ فصل دوم کاملا مشخصه. وقتیکه میگیم تایتان مادر به این معناست که یک انسان مونثه (یعنی اولین تایتان شیفتر یک زن بوده) پس حالا تو اندینگ فصل دوم بگرد به دنبال عکس زن عظیم جثه ای که همه بهش تعظیم کردند! اینو شخصا خودم قبل از خوندن مانگا متوجه شده بودم.
نکته: تایتان مادر با تایتان موسس یا بنیانگذار کاملا فرق میکنه و دو تایتان کاملا جدا و متفاوت هستند. دقیقا به همین دلیل هستش که با ترجمه ی مانگا کاملا مخالفم. کلا تو هر زیرنویسی که تایتان موسس رو تایتان مادر ترجمه کرده بدونید که کاملا غلطه. ترجمه ی درست همون تایتان موسس یا بنیانگذار هستش.
تایتان مادر کلا چیز دیگریست. تایتان مادر در جهان Attack on titan حکم خدا یا قادر مطلق رو داره.

۲.احتمالا یه چیزی وجود داره
۳.آره دیگه چون وقتی گریشا میره اونا حمله می کنن بالاخره گریشا به خاطر یه کاری میره دیگه
منم منظور اونو نفهمیدم چون گفت زیاد چیزی نمی دونم ولی احتمالا گریشا کارایی انجام داده
۵.ممکنه بعدش یه کم راه رفته و بی هوش شده

ولی من فک کنم کیث بیش تر می دونه و نمیگه حالا رفتارش که اینو میگفت
آخه مثلا رفت ارن و از تو جنگل خیلی خونسرد برداشت آورد
آخه فک نمی کنه که چرا گریشا باید ارنو ببره تو جنگل بعد ولش کنه؟
احتمالا یه چیزایی می دونسته

همه نمیدونستن جوکر زن گریشاست، کاش هشدار میدادی ????
حالا که شما اینو گفتی و مطمئن شدیم جوکر زنش بوده، برای من احتمال اینکه تایتان میمونی برادر یا پسرعموش باشه کم میشه، چون خود گریشا با توجه به ظاهرش، پاک شدن حافظه ش (شاید البته)، پاک شدن حافظۀ ارن، همچنین نبودن خاطرات تایتان مؤسس تو حافظۀ ارن و… بعید میدونم از خاندان سلطنتی باشه و لذا برادر و پسرعموش هم خیلی بعیده از خونوادۀ سلطنتی باشن، بنابراین من حدس میزنم که احتمال قوی تایتان میمونی یا پسر گریشا و جوکره، یا برادر یا پسرعموی ناتنی گریشا هست که از یه طرف به خاندان سلطنتی وصله و از طرف دیگه هم به گریشا وصله

علاوه بر چیزایی که آقای دست پیمان گفتن چند تا نکته هم به ذهن من میرسه:
1. مشخص نشد که ارن داره بدون نیاز به سرنگ خودشو سخت میکنه یا نه، ممکنه همینطور باشه ولی از تو انیمه چنین چیزی مشخص نشد، شاید هم داره هنوز سرنگ میزنه

2. یه جایی کانی به مامانش فکر میکنه و بعدش ساشا میگه: “برگردوندن مادر کانی به حالت عادی غیرممکن نیست، درسته؟” این منو بیشتر مطمئن میکنه که قدرتی وجود داره که بتونه تایتانهای احمق رو بدون خوردن یک تایتان شیفتر به انسان تبدیل کنه

3. اونجایی که راینر و تایتانا حمله میکنن و بعدش گریشا و کیث تو شلوغی جمعیت همدیگه رو میبینن ارن که داره حرفای کیث رو میشنوه، میگه: “حالا فهمیدم، تقصیر تو بود”، اینو با زیرنویس انگلیسیش هم چک کردم درست بود، نفهمیدم منظورش چیه و چه چیزی تقصیر کیث (و یا گریشا) بوده، خورده شدن مامانش؟؟

4. موقعی که گریشا داشت ارن رو میبرد اون پُشت مُشتا، کیث بهش گفت “چرا انجامش نمیدی؟ انتقام کارلا رو بگیر.” این بخش هم دیالوگا کمی پیچیده بود، کیث از گریشا چه چیزی رو میخواست انجام بده؟ یعنی میدونست گریشا تایتان شیفتره؟

5. ارن که دست و پا و عینک و… باباشو نخورد، اونا چرا نبود اونجا که کیث ارنو پیدا کرد؟ ارن جا به جا شده؟

انیمه یه طرف خوندن بررسی و نظرات یه طرف.
مرسی واقعا

@SFXSuperFast
داستان زندگی گریشا یه تراژدی تمام عیاره. یعنی چنان داستان غم انگیز و منقلب کننده ای داره که اشک هر آدمی رو در میاره. خیلی خیلی خیلی داستان غم انگیزی داره.
هر بلایی که سر ارن اومده رو به توان 10 کنی میشه داستان گریشا!

متاسفانه من همین الان فهمیدم تایتان جوکر زن گریشاست :/

بذار نظریه منو درمورد گریشا یگر بگم
حافظه گریشا یگر رو تغییر دادن انداختنش بیرون از دیوارا بذار راحت بگم(انقد اسپویل کردن که تایتان جوکر زن گریشاست که دیگه همه میدونیم و خودتم تو بررسی ازش استفاده کردی)فکر میکنم گریشا و زنش مث رومئو و جولیت(ازونجایی که اتک تایتان کلن داستانش از اسطوره شناسی و داستانای کلاسیک الگو زیاد گرفته احتمالش زیاده) بی اجازه خانواده هاشون ازدواج کردن بعد فردی یا گروهی از داخل خانواده سلطنتی اومدنو حافظه گریشا رو پروندن و همراه با زنش سرنگ بهشون تزریق کردن و از رو دیوارا انداختن پایین،گریشا به صورت اتفاقی یه شیفتر رو میخوره و دوباره آدم میشه!زندگی جدیدی رو شروع میکنه و بعدها انقد دکتر معروفی میشه که پزشک دربار میشه و یه آدم از خانواده سلطنتی رو لمس میکنه و خاطراتش برمیگرده بعدش میشینه نقشه میکشه تا خانواده سلطنتی و این فازشون رو زمین بزنه و قبلن گفتم با توجه به حرفای یوری لب دریاچه احتمال زیاد دوره داشتن تایتان سلطنتی محدوده برای هر فرد و احتمال بسیار زیاد برای همه تایتان شیفترها همینه!!!
خب؟بعد گریشا خودش دوره اش تموم شده بود قدرتشو واگذار کرد به ارن
توی نظریه من تایتان میمونی جاش نامشخصه و هیچ جاش جا نمیشه به عنوان فرزند گریشا پس از نظر من رابطه ش با گریشا برادری یا پسرعمو و ایجوریاس)

خیلی قبل پیشبینی کرده بودم کیث شادس یه سروسری با گریشا داره ولی هیچوقت فکرشو نمیکردم انقد رابطه شون ساده باشه و فقط یه سری اطلاعات ارائه کنه و تامام و محو بشه…

حساسیت میکاسا رو ارن خیلی زیاده این حالت چشاشو وقتی ارن حاظر نبود با آنی بجنگه هم دیدیم

واقعا چرا تاخیر
اگه بشه واقعا 3 ماه تاخیر انصافه؟؟؟

نه تنها به زیر زمین می رسند بلکه به دریا هم می رسند و ارن توش شنا می کنه(تو حالت تایتانی!)
ببینید در انیمه ما یه سری پازل هایی رو قرار دادیم که توی همون موقع گنگه ولی با گذشت زمان و اپیزود بای اپیزود کامل میشه.
برای مثال دیدید که علت لق بودن دستگاه ارن فرمانده بود و این خط در واقع از اوایل فصل اول تا الآن ادامه داشت.
به طوری کلی توی این فصل چیزهای زیادی رو می فهمین.
این که تاخیر داره یا نه تا هفته ی بعد مشخص میشه.
و در انتها تشکر می کنم از بررسی

@Danial
بله

خیلی ممنون بابت بررسیتون اقای دست پیمان
منم احساس میکنم این آرامش قبل طوفانی بنظرم اطلاعاتی که این قسمت داده شد زیاد تاثیر گذار نبود میشه از اپیزود گذشت با چنتا صحنه کوتاه قیافه میکاسا عالی بود انصافا وقتی دید ارن داره لاس میزنه :)))))
فقط یه سوال از اقای واصف(مرسی از اینکه اسپویل نمیکنی تو نظراتت) دارم اونم اینکه نیم فصل دوم به زیرزمین خونه ارن میرسیم یا نه؟
بازم ممنون بابت نقد

درست میگی یه چیزایی رو میگه اما اون طوری هم نیست فقط یه سری تصویر نشون میده اسپویل خاصی نداره شما احتمالا چون قبلا اینا رو خوندی اینا رو میگی
خاطرات یمیر هم نشون میده چطوری تایتان میشن ولی همه شو نمیگه که اصلا قضیه از چه قراره خیلی سر پوشیدست
“معما چو حل گشت آسان شود”
?????

البته در طول این سه فصل انیمه اشارات ریز متعددی داشته (بخصوص در فصل دوم)
دوستانی که کنجکاو هستند و یا مایل هستند بدونند گریشا قبل از ورود به درون دیوار ها کجا بوده و یا اون همه تایتان آدم خوار از کجا اومدند به خاطرات یومیر در فصل دوم اپیزود 10 رجوع کنند (با دقت نگاه کنید! فریم به فریمش اسپویله!!!!)

یا دوستانی که مایل هستند به منشاء تایتان ها پی ببرند و یا به داستان پیدایش دیوار ها پی ببرند به اندینگ فصل دوم رجوع کنند (اون هم فریم به فریمش اسپویله ، حتی یه سری از عکس هایی که در اندینگ فصل دوم وجود داره را تو همین فصل سوم خواهید دید!!! ).
اندینگ همون ویدیویی هستش که در پایان سریال پخش میشه و اسم عوامل سریال رو نشون میدند.

این انیمه مثل پازل می مونه. اگر بتونید قطعات پازل رو در طول این سه فصل دربیارید و درکنار هم قرار بدید داستان براتون خیلی روشن میشه.

من قبلن خیلی راجب همین اندینگ حرف زده م
تئوریامو میگم نگو کدوم درسته و کدوم غلط فقط وقتی زیادی پرت بودم بم بگو تا چارچوب ذهنیمو تغییر بدم و یه کوچولو راهنمایی کن
1-اون تایتانه که نیپل داشت و تو دریا بود تایتانا رو میزاد؟یعنی تایتان مادر و تایتان اصل کاریه!؟
2-پشت اون دریاعه که تو اول فصل ارن داشت نگاش میکرد یه گروه هستن که زندگی میکنن و اصن تو اندینگ نشون داده بود که اولین بار تایتانا از توی دریا اومدن
3-تایتان میمونی از جایی دستور میگیره و خودش فرد اصلی و مغز متفکر جریانات نیست و احتمال میدم توی جنگ تسلیحاتی(به دست آوردن تایتان شیفترهای بیشتر چون انگار تعداد تایتان شیفترا محدوده) با کشور ثالثی باشن که توی همین قاره ای هست که خاندان ریس هست و زادگاه یمیره!!! وحتی شاید تایتان میمونی از همین کشوری اومده که زادگاه یمیره و با کشوری که پشت دریاهاست درجنگ ن
4-تایتان خانواده سلطنتی قدرت تبدیل مردگان به تایتان احمق رو داره(تو اندینگ یه تایتانایی از تو خاک دراومدن)
5-پادشاه سه تا دختر داشته و مجبورشون کرده تو حالت انسانی گوشت تایتان شیفتر دارنده تایتان سلطنتی رو بخورن (مث راد ریس که میخاست ارنو بده به هیستوریا بخوره)بعد اون سه تا دختر قدرت تایتان سلطنتی رو به ارث بردن و سه دیوار ماریا رز سینا رو با افزایش قد تایتانای احمق و بعد مجبور کردنشون به سخت کنندگی ساخت دیوارای کریستالی ساختن(با توجه به اون تصویر که سه تا دختر دارن یه آدمو میخورن و یه پادشاه پیر هم بالا سرشون واستاده)
6-با توجه به حرفای الانت میشه نتیجه گرفت که یمیر توی کشور ثالث به دنیا اومد و دیدیم که تایتان میمونی هیچوقت اینور دیوارا نبوده(اینکه هیچوقت او دی ام گیر ندیده بود اینو نشون میده){قطعن یمیر از دریا نگذشته}پس گریشا داشت میگفت تایتانا نمیخورنتون ینی اون از همون جایی که یمیر اومده نیست{یمیرو از رو دیوار پرت کردن پایین}و کشور گریشا و تایتان میمونی قدرت ساخت دیوارا رو ندارن و واسه همین دنیال قدرت کنترل اعجاب انگیز ریس هستن تا دیوار بزنن و از خودشون محافظت کنن و احتمال قطع به یقین کشورشون جایی پشت دریاهاست…گریشا هم واسه یه ماموریت شناسایی اونجا بود،براش جالب بود که بقیه دارن سعی میکنن با تایتانا بجنگن!
7-الفبایی که روی کنسرو نوشته شده بود برای دیوارای ریس نبود برای منطقه راینر اینا هم نبود چون نتونست بخونش ولی یمیر خوندش پس این ثابت میکنه که سه کشور وجود داره
و راینر هم همش درمورد سرزمینی که از دست داده حرف میزنه و یحتمل اشاره به این داره که کشور ثالث برای کشور راینر اینا مشکلاتی پیش اورده و راینر اینا هم کنترل تایتان و یا دیوار سازی رو نیاز دارن(احتمال زیاد تایتان میمونی فقط رو تایتانایی کنترل داره که خودش ساخته تشون)

این اپیزود داستان گریشا از زمان ورود به درون دیوار ها بود
و همش هم درست بود
اما اینکه گریشا قبل از ورود به درون دیوار ها کجا بود و چه هدفی داشت رو تو نیم فصل دوم خواهید فهمید.

نیم فصل دوم چرا با تاخیر میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نکته ی مهم این اپیزود اینه که راوی فلشبک ، فرمانده کیث می باشد و ما از نقطه نظر فرمانده کیث به گریشا یاگر نگاه می کنیم به همین خاطر خیلی به صحبت های اون اعتماد نکنید. چرا که اون خودش هم خیلی چیز ها رو نمی دونست. بخصوص درباره ی فراموشی گریشا
نکته اینجاست که گریشا هیچوقت هیچ چیز رو فراموش نکرده بود.

اگه فراموش نکرده باشه اوضاع خیلی خیلی خر تو خره

نابودوم کردی

این قسمت و قسمت بعد آرامش قبل از طوفان هستند.
نیم فصل دوم کاملا طوفانی و تراژدیک خواهد بود.

سلام خسته نباشید
واقعا میکاسا کلا این قسمت عین پدر مادرایی بود که داشت با بچه 7 ساله سر و کله میزد

منظورتون از : “به نظرم قسمت بعدی آرک وحشتناکی خواهیم داشت آرک نیم فصل !!!!! ”
از ارک وحشتناک چیه؟

اگه معنی آرک / ARC رو میخواین میشه قوس و منظور قوس داستان هستش× اگر وحشتناک و میگی که خب لا آرامش این قسمت مشخص وحشی بازی قراره شروع شه

ممنون از ایجاد این فضا و تحلیل های جالبتون…

مخلص ممنون از شما که مارو دنبال می کنی

سلام ممنون از بررسیتون اقای دست پیمان
چند نکته اول اینکه واقعا نگاه عجیبی داشت میکاسا به ارن و هیستوریا نوع نگاهش کردنش چون یه با اینکه نگاه بی رمقی بود یه برق خاصی هم داشت

دوم اینکه واقعا از جمله که گریشا گفت من چیزی جز اسم و شغلم یادم نمیاد تعجب کردم و این حرفشو درک نکردم و احساسم کردم چیزی بیشتری میدونه و نمیگه

سوم اینکه به نظرم ارن هم آدم خاصیه و پدرش حتما چیزی تو ارن دیده که بقیه ندیده و ارن رو انتخاب کرده
و آخر اینکه قسمت بعد شروع مبارزات طوفانی احتمالا

مخلص ممنون از شما منم موافقم با شما و مبارزات قسمت بعد احتمالا با برتولد راینر و تایتان میمونی هستش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *