بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization 

شمشیر شکسته!

درود بر هرچی دوست اوتاکو و غیر اوتاکوه. همچنین درود ویژه خدمت طرفداران انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین که همچنان ما رو در بررسی‌ها و مخصوصاً بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online: Alicization همراهی می‌کنند. همزمان بازم منتظم ما و بررسی‌مون موندن، که بدجورم منتظر موندین!

صد البته هم، مثل همیشه همتون میتونید بررسی‌ قسمت‌های قبل رو از اینجا بخونید یا نخونید! در هرحال اگر اینجایید، پس یعنی ما رو در بیشتر بررسی‌ها دنبال کردید و تمام!

حتماً هم در مورد رکورد زنی ما در تأخیر انتشار بررسی‌ها خبر دارید. که عذرخواهم و تمام زورم را می‌زنم که در بخش دوم انیمه، چنین نشود.

اما خوب در بررسی قسمت ۲۴ انیمه Sword Art Online Alicization که به نوعی پایان بخش اول فصل سوم انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online Alicization می‌باشد. ما تقریباً شاهد پایان آرک جنگ داخلی دنیای زیرین بودیم و آماده می‌شیم برای آرک جنگ دنیای زیرین!


برای رسیدن به درجه‌ای بالاتر از کمال انیمه‌ای، حتماً به مطالب زیر سر بزنید.


قربون دستتون، قبل مطالعه بررسی، این نکات یادتون باشه تا یه وقت به فنا نرین.

۱_ توصیه دارم که این قسمت از انیمه رو حتماً قبل بررسی دیده باشین. چون این نقدها صرفاً برای تحلیل، بررسی‌ ظاهری و عمقی تک‌تک قسمت‌های فصل سوم انیمه Sword Art Online: Alicization هستند.

پس ممکنه برای کسانی که هنوز انیمه رو ندیدن، اسپویل (لو دادن داستان) داشته باشه.

۲_ هرچیزی که انتظار دارید که تو نقد باشه. و به طور کلی طریقه نقد و هر نظری که دارید رو میتونید در بخش نظرات به اطلاع ما برسانید. تا نقد رو از اینی که هست خوف‌تر کنیم، یه جورایی هم به نقد واقعی نزدیک‌ترش کنیم.

دل ما هم به این نظرات گرم باشه و شما هم خودتون رو خالی کرده باشین (به صورت قانونی).

۳_ در هنگام نظر دادن در هر مطلبی، در مجله وارونه، خواهشمندم که از تبلیغ سایر سایت‌های فارسی خودداری کنید. ما هم اگه چنین نظری رو ببینیم، یا خود نظر یا اسم سایت رو پاک میکنیم. پس ما رو شرمنده خودتون نکنید.

۴_ در هنگام مطالعه چشمتون رو از صفحه برندارید، مگر هر ۲۰ دقیقه و به مدت ۲۰ ثانیه تا تو این گرونی به دکتر و عینک نیاز نداشته باشید.

با قبول داشتن نکات بالا شما رو به مطالعه‌ی “بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online: Alicization” دعوت می‌کنم.


نگاه کوتاه که بعدش نگاه کامله

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

پایان کار بخش اول فصل سوم انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online: Alicization یه پایان درام و در عین حال اکشن بود. پایانی که با وصل کردن تکه‌های قدیمی، تکه‌ای جدید رو خلق می‌کنه.

انیمیت این قسمت با اینکه در به تصویر کشیدن احساسات چهره‌های شخصیت‌ها در هنگام مباحثه، ضعف داشت. ولی هرچه جلوتر می‌رفیم، این ضعف از بین می‌رفت. حتی احساسات رو در چهره‌هایی خلق می‌کنه که برای اولین بار می‌بینیم.

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

موسیقی هم در عین پستی بلندی‌هایش، تماماً تواضع را حفظ و با انیمه حرکت می‌کنه. همزمان همراه با صداپیشگان و روایت داستان حواس ما رو از اشتباهات موجود در انیمیت پرت می‌کنه. تا یه تجربه عالی رو داشته باشیم.


شمشیرزن سیاه

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

خوب شروع قسمت ۲۴ با رودررویی کیریتو و کوئینلا آغاز می‌شود. آغازی که اراده کیریتو رو در یک جمله‌ی « ما انسانیم » خلاصه می‌کنه. اما خوب تو این لحظه چهره‌اش به دیالوگ نمی‌خورد. چون داشت مثلاً با جدیت این حرف رو می‌زد. ولی خوب هیچ حسی رو منتقل نمی‌کنه.

مسئله مهم دیگه اینه که چطور اون لباس سیاه قدیمی‌شو به نمایش می‌ذاره. تازه اگه دقت کنید، انگار با اراده‌ی خودش اینکارو انجام داده و تمام! از کی تا حالا؟ ما هم نمی‌دونیم؟ اصلأ هم چرا این کار رو کرد؟ فقط برای قشنگی یا استقامتی چیزی؟

هیچ کس جز نویسنده داستان نمی‌داند! ولی خوب طراحی‌اش جدا از خاطره انگیز بودن، در  برخی از صحنه‌ها هم حالت‌های دوبعدی خیلی دوبعدی به تصویر کشیده شده است. که همین حالت یه ذره اذیت می‌کنه.


هنر شمشیرزنی آنلاین، آینکراد

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

در مبارزه‌ای که بین کوئینلا و کیریتو اتفاق می‌افته، کوئینلا یه اشاره جالب به لباس کیریتو می‌کنه که شبیه لباس شوالیه‌های تاریکی است و بس! که دو پاسخ براش دارم:

۱_ اسمش هست دیگه: « شوالیه‌های تاریکی ». خوب پس باید مشکی با یکمی سفید بپوشن، مثل همون شوالیه‌ای که آلیس به خاطرش توسط شوالیه‌های راستین دستگیر شد.

۲_ کوئینلا خواسته یه جورایی کیریتو رو گناه کار و آدم بده نشون بده.

۳_ شوالیه‌های تاریکی به طور کلی لباس‌هاشون شبیه کیریتوست که دلایل مختلفی داره مثل شناخت طراح لباس از کیریتو. ولی خوب احتمالش کمه!

اما باز نمی‌شه این نکته رو ندید گرفت که کوئینلا تمام تکنیک‌هایی که کیریتو می‌زد رو می‌شناخت. حتی تابلو بود که تکنیک‌هایی رو از آسونا اینا کپی زده بود. انگار افرادی مثل اونا یا خودشون اینجا بودن.

شایدم طبق گفته خودش که می‌گه: « در دنیای زیرین هیچ چیز از چشم‌ من پنهان نمی‌مونه » از ذهن کیریتو، این اطلاعات رو کشیده بیرون و داره استفاده می‌کنه.


شمشیر خونین در دست شمشیرزن سیاه

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

یوجیو همون طور که انتظار داشتیم، موقتا زنده است. اما خوب تو همون لحظات یه جور ارتباط ذهنی رو با کیریتو برقرار می‌کنه. یا شایدم کارگردان برای قشنگی سخنان گران قدرشون رو به صورت یه ارتباط ذهنی درآورده.

ولی بهترین قسمت و در عین حال دردناک‌ترین بخش، موقعی بود که یوجیو برای کیریتو، شمشیری از جنس خونش ساخت. که فکر کنم از این طریق یاد گرفته که:

۱_ آلیس اصلی که الآن به صورت خاطرات در سنگی در دست یوجیو است با توجه به اینکه تو هنر مقدس دستی داشته، بهش یاد داده.

۲_ از خاطراتی که کوئینلا بهش داده بود که قوی شده بود، استفاده کرد.

۳_ یه جورایی از کاردینال که یوجیو رو تبدیل به‌ شمشیر کرد، تقلید کرد.

در نهایت هم شمشیری تولید کرد که در دستان یوجیو، ما رو به قعر فصل اول می‌برد.


چشم زرین چه می‌خواهد؟

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

خوب اگه خیلی از فصل اول خوشتون اومده باشه و رو لحظه به لحظه‌اش زوم کرده باشید. باید یادتون باشه که کیریتو در موقعی که کنترل آلوهیم آنلاین رو بدست گرفت.

همچنین در مبارزه سرنوشت ساز هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online در حالی که در حال مرگ حتمی بود، چشماش رنگ طلایی خاصی رو پیدا می‌کرد.

رنگی که نشان از فراتر رفتن، از سیستم است. رنگی که پیروزی انسان بر ماشین رو روایت می‌کنه. اینجا هم از سیستم یا حداقل مدیر، پیش می‌گیرد.

اما در چی؟ خوب به نظر من وقتی اراده‌اش رو به عنوان انسان جمع می‌کنه، از هر ماشین و دنیای مجازی هم فرارتر می‌رود. سیستم هم این را می‌فهمد و به نشان همین، چشمانش را زرین می‌کند. و قدرت اراده‌اش رو به ما نشون می‌ده. انگار که قدرتش برای هدفش بیشتر شده است.


شمشیرزن تک دست در برابر شمشیرزن دو دست

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

چی شده که رنگ هر دو شمشیر، قرمز شده؟

یه مبارزه از دو شمشیرزن‌ که یه مبارزه تمام عیار برای نشان دادن عزم خودشون است و بس، شروع میشه. که من یکی رو یاد اولین باری که کیریتو به عنوان شمشیرزن دو دست ظاهر شد، می‌اندازه.

فصل اول
فصل اول
فصل سوم
فصل سوم

کارگردان هم سعی خود را کرده تا کاملاً به ما حس گذشته رو بده. همزمان واقعاً احساسات کوئینلا جای تقدیر داره که چقدر بی‌جنبه هستش و دوست نداره‌ کسی بالا سرش باشه رو به تصویر کشیده است.

قسمت پایانی این مبارزه که منجر به که قطع دست یکدیگر می‌‌شود. جدا از قشنگی، تو تنظیم خون پاشیده شده یکم بد عمل کرده و فواره‌ی خون به صورت یه خط راست همین طور می‌پاشه.

بدون اینکه این خون در جایی قرار بگیرد و بریزد. یه جورایی هم فکر نمی کنم که فشار خون اینقدر زیاد باشه که اینطور بپاشه. که اگه اینطور بود، هر وقت انگشنمون رو با چاقو می‌بریدیم، باید فواره می‌زد. ولی خوب من زیاد از این مسائل سر در نمیارم.


فراری که برقرار نشد

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

کوئینلا که دستاش رو از دست می‌ده، پا به فرار می‌ذاره. و علاوه بر اینکه از موهاش به عنوان دست استفاده می‌کنه، ما رو به فکر فرو می‌بره که چرا تا الان‌ ازش استفاده نمی‌کرد. باحال می‌شد.

ولی خوب الآن بحث سر فراریه که در حین زخمی بودن و ناکار بودن کیریتو انجام میشه. که البته با توجه به حرف‌های کوئینلا میشه گفت که چون درمان زخم‌های ناشی از مبارزه، براش سخت و گرونه بهتره در بره.

فرایند فرار هم با استفاده از رایانه‌ای که در همون جاست، اتفاق می‌افتد. اونم رایانه‌ای که از قیافه‌اش برمیاد که حسابی پیشرفته‌تر از رایانه خرابه‌ی خونه‌ی ماست. ولی خداییش از کجا رایانه آورد؟ یعنی دسترسی بالایی داره یا بهش دادن؟

سناتور تخم مرغی هم بماند که در نفس‌های آخرش قصد رفتن با کوئینلا رو پیدا می‌کنه. یا به طور دقیق‌تر باهاش ترکیب می‌شه. که اگه در صحنه آخر دقت کنید، دقیقاً همین ترکیب شدن رو میشه دید.

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

تصویر آخر هم جای بحث داره. چون کوئینلا رو در چهره‌ای آرام و بچه مثبت نشون میده که داره با نگاهی احساسی از دنیای خودش خداحافظی می‌کنه. که دو احتمال می‌دم.

۱_ کوئینلا خدابیامرز شده‌ و تمام. این چهره و احساسات هم مربوط به اینه که واقعاً به فکر دنیای زیرین بوده.

۲_ یه جوری پس از ترکیب با سناتور تخم مرغی تونسته زنده در بره و الان داره خداحافظی می‌کنه.

۳_ اصلأ ترکیب نشد و الان عین بچه آدم داره می‌ره.

یه چیز دیگه هم ذهن منو مشغول کرده و اونم جملهی « اون طرف می‌بینمت » هستش که به کیریتو زد. که یا مثل کیریتو بدن واقعی داره یا یه جوری بهش می‌دن.


خداحافظی یا جدایی در کنار آسمان شب

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

پس از خداحافظی با کوئینلا، موقعیتی است که باید با یوجیو خداحافظی کنیم. موقعیتی که از احساسات پره. موقعیتی که از دعوا بر سر برگرداندن خاطرات آلیس می‌گوید. موقعیتی که از گذشته‌های دور اما نزدیک سخن می‌گوید.

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

عجیبه که تا الان خون‌ریزی نبود، بعد یهو الآن شروع میشه.

گذشته‌ای که قبلاً کوئینلا برای برانگیختن احساسات یوجیو به وی نشان داده بود. گذشته‌ای که چیزی جز اثبات دوستی کیریتو و آلیس به یوجیو نیست.

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

موقعیتی که با آهنگ رنگین کمان همراه است. آهنگی که اگر به دنبال کاملش هستی، اینجا کلیک کن. آهنگی در کنار نام شمشیر آسمان شب که نامی بس زییاست و اولین اسم برای یکی  از شمشیرهای کیریتوست!

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

آن هم در صحنه خداحافظی و جدایی که یوجیو و خاطرات آلیس درون سنگ باهم ناپدید می شوند. ناپدیدی که انگار به دنیای دیگری می‌شتافتند. دنیایی که اگر سازنده دنیای زیرین خیلی به جزئیات اهمیت بدهد، دنیای باقی دنیای زیرین است.

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

به نظر میاد که تکه‌های غول زرین به کوئینلا وابسته بودن و پس از رفتن کوئینلا اونا هم ناپدید شدند.

شایدم دنیایی برای گردآوری دوباره‌ی فلاکتولایت‌های دنیای زیرین است تا از آنها استفاده شود. تا شاید بازهم ما شاهد حضور یوجیو و آلیس باشیم.

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

یه جورایی هم به شخص فکر می‌کنم که آلیس، شوالیه راستین مجبور به فداکاری می‌شه و بعدش آلیس اصلی و یوجیو به نحوی از دنیای مجازی در دنیای واقعی سر در میارن.


ارتباط، امید یا ناامیدی

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

کیریتو که پس از مرگ یوجیو حسابی به درون احساسات رفته است، شروع به برقراری تماس با دنیای واقعی می‌کند. تماسی که با توجه به پیام « رساندن شتاب فلاکتولایت به ۱.۰ » بهایی در خود دارد.

اما خوب به نظر تو دنیای واقعی خبرایی است. و به راث حمله شده و کیکوکا شده آدم خوبه و انگار نه انگار که می‌خواسته از فلاکتولایت یا نه آدم‌های دنیای زیرین برای اهداف نظامی استفاده کنه.

یعنی چی؟ یعنی داره یه طوری رفتار می‌کنه که آوردن آلیس به محراب پایان دنیا (عجب اسمی) که تنها فلاکتولایتی بود که از قانون نافرمانی کرد (البته یوجیو اینا هم بودن، ولی تنها گزینه‌ی الان آلیس است و بس)، کار درسته! که به شخص نمی‌دونم چرا اینکار رو می‌کنه، اونم در این شرایط!

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

از طرفی باقیمانده تابوت خندان هم اینجاست. و اگه یادتون باشه تو قسمت اول، همین باقی‌مانده تابوت خندان داشت کیریتو رو می پایید. که شاید می‌خواسته با تعغیبش به راث و دنیای زیرین برسه یا به دلایل دیگری هم بوده.

در هرحال هنوز هدفشون از قطعی برق رو نمی‌دونم. فقط می‌تونم احتمال بدم که ارتباط با دنیا رو از راث بگیرن یا هدفشون کیریتوست یا می‌خوان به قسمتی از راث برسن که به قطع شدن برق برای دسترسی بهش نیاز دارن.

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

به نظر آلیس تو لحظه آخر، از خواب بیدار شده و داره موقعیت رو ارزیابی می‌کنه.

شک وارده از این قطعی برق روی کیریتو ماشاءالله حسابی تاثیر داشته که با ورود آسونا با استفاده از همون دستگاه کنار کیریتو، قضیه به فصل بعد موکول می‌شه. البته میشه گفت یاد آسونا برای کیریتو زنده شده تا خودش.

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization


احتمالات بخش دوم فصل سوم انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین Sword Art Online: Alicization

بررسی قسمت ۲۴ فصل سوم انیمه Sword Art Online Alicization

نکته: تصویر فوق به نظر هیچ ربطی به بخش دوم انیمه ندارن و من دکوری گذاشتمش.

سرتون رو درد نمیارم. اینا احتمالات با توجه به عنوان بخش بعد، یعنی جنگ دنیای زیرین است و بس! تصویر بالا هم دکور است و بس‌!

۱_ طی اتفاقات رخ داده پس از قطعی برق، دنیای زیرین دگرگون و آغاز جنگ دنیای زیرین کلید می‌خوره.

۲_ بازمانده تابوت خندان، دنیای زیرین رو دستکاری و جنگ دنیای زیرین آغاز می‌شود.


نکته سنجی کلی

نکات مثبت

[megapros]

 • احساسات فراوان
 • معمایی بزرگ در پایانی بزرگ
 • موسیقی
 • مبارزه آرایی

[/megapros]

نکات منفی

[megacons]

 • موسیقی ابتدایی کمی نامیزون بود
 • همگام نبودن برخی صحنه‌ها
 • خون‌ریزی‌ها

[/megacons]


تا بخش بعد انیمه‌ی :Sword Art Online Alicization، بدرود!

در ضمن تمامی دوستانی که علاقه به همکاری در بخش انیمه و سایر بخش‌های مجله وارونه دارند. میتونند از طریق بخش نظرات یا ایمیل info@varune.com اعلام همکاری کنند.

منتظرتون هستیم، پس منتظرمون باشید

مطالب مرتبط

33 دیدگاه

 1. امیر

  بعد تو قسمت ۱۱ فصل ۴ اخراش یه اواتار میاد ولی چهرشوه نشون نمیده
  میشه درباره اون یکم اطلاعات بدین.

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   با کلیک بر روی کلید واژه بررسی فصل سوم … که در بخش کلیدواژه ها هست. می‌تونید وارد صفحه بررسی‌های این اثر بشید. در اونجا بررسی اون قسمت هم موجود می‌باشد.

 2. امیر

  قسمت ۱۳ به بعد فصل ۴ کی میاد
  و یه چیز دیگه این اخرین فصل این انیمه هست؟

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   فعلا به علت کرونا تاخیر خوردن. در مورد اینکه فصل آخر هست نیز باید گفت. که رمان این اثر هنوز ادامه دارد. اما فصل بعدی انیمه یعنی فصل چهارم تأیید نشده است.
   همچنین متشکر از توجه شما

 3. بردیا

  salam o khaste nabashid khedmate mohammad jan
  ye masaleii faghat boood ke behesh eshare kardin rajeb inke in kasaiii ke akhar dastan omdn be maghare raso hamle kardan shayad azaye sabeghe taboote khandan nabashan akhe agar yadt bashe too ghesmat 1 in fasl too ggo ye fighti bood ke asoona am bood ba shinon o baghie onja in adama daqiqan ba hamin shekl e zaheri bodn ke ajibe chon onja avatare hame fargh mikone ama ina eyne khodeshon bodan agar deghat knin onja farmane mooye zard dare o knaresg hamon yarooe ke roo sooratesh zakhme
  bazam in nazar mane meerc azinke enghad zahmat mikeshin ham shoma ham ali jan

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   در نیم‌فصل بعدی بیشتر در مورد اونها متوجه خواهید شد. بنده هم فعلا اسپویل نمی‌کنم

 4. m

  سلام.
  کوئینلا و کاردینال از کجا میدونستن دنیای بیرون وجود داره؟

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   به نظر من با دسترسی که به عنوان مدیر کسب کردند، می‌تونستند به اطلاعات بسیاری از دنیای زیرین دست پیدا کنن

 5. m

  سلام. همیشه شاد و سلامت باشید.
  این موزیک های انیمه sword art online رو از کجا میتونم همشو گیر بیارم؟
  ممنون

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   سایت‌های زیادی برای دانلود هستند، احتمالا هم خودمون موسیقی متن این انیمه رو به زودی برای دانلود قرار بدیم. ولی متأسفانه به دلایلی از نام بردن سایر سایت‌های دانلود معذور هستیم

 6. m

  سلام. عالی بود . ممنون از تحلیل هاتون
  فقط اینکه اگه یادتون باشه تو هنر های مقدس اگه خیلی مهارت بالایی داشته باشن ، میتونن اشیا رو کنترل کنن. خب کیریتو هم از اونجایی که کارش خیلی درسته یهو جدی شد و تونست اینکارو کنه که بگه من با اون دوره هیچ فرقی ندارم و شکست ناپذیرم .
  یک سوال. از کجا فهمیدید اون کسایی که حمله کردن از تابوت خندان بودن؟ اخه مگه دستگیر نشد نفر آخر؟ نفر آخر همون پسر جوونه بود که به کیریتو حمله کرد دیگه.
  یک سوال دیگه هم دارم. چرا کاردینال خودشو فدا کرد؟
  چه چیزی بدست اوورد؟ خب اگه همشون همزمان حمله میکردن نمیبردن احیانا؟؟؟؟؟؟
  اون قسمتی که کوئینلا روحش طرفیتش تموم میشه و به کاردینال انتقالش میده رو هم توضیح بدید لطفا.اخه چرا قدرتش هم منتقل شد؟ اصلا چرا ظرفیت روحش تموم شد؟ مگه چی ریخته بود توش؟
  با تشکر فراوان

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   نظر جالبی بود. اما فکر نکنم کیریتو تو هنرهای مقدس زیاد مهارت داشته باشه. چون اگه داشت، کیک‌ها رو خودش گرم می‌کرد و به آلیس نمی‌داد. پیامش هم فکر نکنم این باشه که بگه من شکست ناپذیرم. چون خودش بارها تو موقعیت های مرگ و زندگی بوده و اینجور قصدهایی رو نداره. فقط صرفاً قدرت اراده و ذاتش رو نشون داد.
   در مورد تابوت خندان، در قسمت اول وقتی گان گیل آنلاین و درگیری داخلش رو نشون می‌داد. یکی از اون افراد رو طوری نشون داد که انگار شخصیت منفی دیگری از فصل دوم هستش که شخصیت ها رو در دنیای واقعی و مجازی می‌کشت. به نظرم اون شخصیت در این درگیری حضور دارد. و شخصیت دیگری که دیدیم و دستگیر شد، از نظر ویژگی های شخصیتی به دث گان نمی‌خورد.
   واقعاً فاز کاردینال رو نمی‌فهمم. شاید ترسید و نمی‌خواست با انسان‌ها تو اون شرایط بجنگه. واسه همین بی‌خیال شد و گفت لااقل شما زنده بمونید. ولی اگه با هم می بودند، به نظرم راحت شکستش می‌دانند.
   در مورد حافظه کوئینلا هم دقت کنید که ذهن ما هم محدوده، یعنی ذهن ما حداکثر تا ۱۴۰ سال رو‌ فکر کنم، می‌تونه خاطراتش رو ذخیره کنه. واسه همین خودش یه سری رو پاک می‌کنه. اما کوئینلا که توی دنیای زیرین هستش، با دسترسی بسیاری که داشت، عمرش رو جاوودان کرد و حافظه رو هم بدون حذف کردن نگه داشت. واسه همین بعد چند صد سال، ظرفیتش پر شد.
   همچنین متشکر از شما که ما رو دنبال می‌کنید و بدرود

 7. احمد

  سلام درباره اون بخش که درباره لباس قدیمی کیریتو حرف زدید،احتمال میدم اینطور باشه که اون لباس چون قدرت دفاعی بیشتری داشته،ازاون استفاده میکرده و اینکه وقتی از اون لباس استفاده میکرد،میتونست با نهایت کارایی سبک آینکردش مبارزه کنه.درباره نحوه استفاده هم باید بگم به همون دلیل که فنون شمشیرزنی تو دنیای زیرین وجود داشت.یعنی سازنده های دنیای زیرین ،اونها رو توی بازی قرار دادن تا کیریتو دیگه دنبال یادگیری فنون جدید نباشه و تو خطر نیافته و با تکنیک و تجهیزاتی که بهشون عادت داره مبارزه کنه

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما.
   اینکه کیریتو به اذن خودش از اون لباس استفاده کرده رو موافق نیست. ولی با بقیه مواردی که گفتید، موافقم

 8. blackwear

  مرسی بابت این پست
  واقعا الان فهمیدم یه ادم میتونه تا چه حد بیکار باشه که این همه شعر رو یجا بنویسه

  1. محمد سعادتی

   متشکر از توجه شما و شرمنده که موقع نوشتن این مطلب، جوون و خام بودم.

 9. آرتا

  سلام میخواستم حدسم رو راجب ادامه بگم :
  یجا دقیق نمیدونم توی قسمت پنج بود یا شش اون ورستاره توضیح داد که اون دستگاهی که کیریتو روی سرش گذاشته واحد چهاره و واحد پنج هم کنارشه و واحد های دو و سه طبقه ی زیرین هستند و واحد یک و شش در حال ساخته خب حالا حدسم رو میگم که البته فکر کنم شما هم فهمیدید که چی شد : اون لحظه ی آخر انیمه آسونا وارد بازی شد و اون دو اعضای تابوت خندان هم از واحد دو و سه وارد بازی میشن شاید هم راث و اون همکارش از واحد یک و شش که در حال ساخته وارد بازی بشن
  این هم نظر من^-^

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما.
   با حدس‌تون موافقم. فقط اینکه راث اسم شرکته بود، نه اسم شخص. اما اگه منظورتون یه نفر می‌باشد که قربون دستتون بگید کیه که ما هم روشن شیم.
   غیر از این با نظرتون موافقم. البته بازم یه سری مسائل هست که با حساب اختلاف زمانی دنیای واقعی و زیرین، درست میشه.
   در هرحال متشکر از شما که ما رو دنبال می‌کنید و بدرود.

 10. حافظ

  سلام، خسته نباشید
  زمان پخش فصل چهارم کی هست؟ و چه کسایی به راث حمله کردن دقیقا خیلی مغزمو درگیر کرده و اطلاعاتی در مورد فصل چهارم پخش شده مثل تریلر؟

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما.
   فصل چهارم انیمه Sword Art Online قراره در پاییز ۱۳۹۸ پخش بشود.
   گروهی از افرادی که به راث حمله کردند، جزو تابوت خندان از هنر شمشیرزنی آنلاین هستند. اما هنوز هدف و قصد واقعی و سایر اعضای اونا مشخص نیست.
   همچنین متشکر از شما که ما رو دنبال می‌کنید و بدرود.

 11. زهرا

  اون یاروعه که به راث حمله کرده همونی عه که اول انیمه تو GGO با آسونا داشتن باهاش می جنگیدن
  انگار اینطوری د که داشتن تو GGO به نیروهاشون آموزش می دادن
  احتمال 90 درصد کویینلا می خواسته بره تو اپن رباته که راث ساخته بود اسمشم گذاشته بودن نیمون. اون رباته رو نشون ندادن چون پسره گفت که برای فلاکت لایت هاس که از دنیای زیرین بیان بیرون!!
  اون حالت چشم زرد کیریتو رو که فن بیس ها اسمشو گذاشتن God mode خیلی خفنه???
  و اینکه ????
  فصل دوش رو هم حتمن نقد بذارین??

  1. محمد سعادتی

   متشکر از نظر شما.
   نقد فصل دوم هم بر روی چشم.

 12. زهرا

  ممنون که تا آخرش گذاشتین:-D

  1. محمد سعادتی

   متشکر از شما که ما رو تا آخرش دنبال‌ کردید.

 13. kirito

  تو اون بخشی که گفتین قبافه کوئینلا اروم باید بگم کوئینلا فهمید یکی هست که از دنیاش در برابرگابریل (شخصیت بعدی که میاد) محافظت کنه چون فقط خودش میتونست اما کیریتو هم الان اونجا و میگم اون بچگی الیس که با یوجیو وارد دنیای دیگه میشن خاطرات یوجیو هستش تو فصل بعد الیس 6 ماه از کیریتو محافظت میکنه چون خاطراتش پاک شده

  1. محمد سعادتی

   داداش، اسپویل نکن دیگه! یه خطر اسپویلی چیزی بزن! نقدهای ما هم بدون اسپویله و واسه همین اینگونه است!

  2. آرتا

   یه سوال…
   از کجا میدونی؟

 14. تانیا

  دستتون واقعا درد نکنه نقدتون هم که فوق العاده بود انشالله تا پاییز منتظر نقد های بعدیتون هستیم

  1. محمد سعادتی

   انشاءالله منتظر نظرات شما هم هستیم!

 15. دانیال

  با سلام
  ممنون از اینکه این سری رو تجزیه و تحلیل کردید
  واقعا پایان خوبی برای بخش اول بود و با سوال هایی که باید در بخش دوم به اون جواب داده بشه
  واقعا خوب بررسی کردید مخصوصا نوع شمیشر زنی کوئینلا یا چشم طلایی کیریتو
  به نظر من کوئینلا زنده میمونه و تو بخش بعدی میبینیمش
  احتمالا هم آلیس اصلی و یوجیرو هم زنده باشن و بشه اونا رو برگردوند احتمالا جایی رفتن مثل بهشت که میشه از طریق مدیر اصلی اون ها رو برگردوند
  بازم ممنون از زحمات شما برای این که خوب این فصل رو برای ما توضیح دادید
  امید وارم تو پاییز 98 هم ادامه بدید و ما منتظر تجزیه و تحلیل عالی شما باشیم
  با تشکر

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما و متشکر از توجه شما.
   در پاییز هم منتظر شما، انشاءالله هم آلیس و یوجیو هستند اونجا!

 16. dll

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بگم خیلی ممنون از این این 12 قسمت رو وقت گذاشتید تحلیل کردید
  اما یه سوالی به ذهن ادم میرسه این وسط کارگردان و نویسنده تو این 5 قسمت اخر جدا نباید یه ذره حیا و شعور تو به تصویر کشیدن بعضی چیزا به خرج میدادن؟

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما و متشکر از نظر شما.
   حق با شماست، یه جورایی کارگردان تو به تصویر کشیدن بعضی چیزا باید حیا می‌داشت تا ما هم یکم در گذاشتن تصاویر دستمون بازتر می‌بود.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *