بررسی قسمت 10 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

بررسی قسمت 10 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

 

هیولای یک چشم !!!

با سلام  خدمت دوستان و رفقای انیمه باز، با بررسی قسمت 10 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re در خدمت شما هستم.شما می تونید بررسی قسمت های قبل را از اینجا بخونید. خب خب بالاخره یک قسمت روان و زیبارو از توکیو غول تماشا کردیم. این قسمت با اینکه درگیری خاصی توش اتفاق نمی افته ، اما اطلاعات مفید و جالبی با روند آروم نمایش داده میشه، احساسات تو این قسمت مجددا به سریال بر می گرده مخصوصا خشم و سردرگمی هایسه ، احساسات عجیب سوکیاما (این اسم در ژاپنی تسوکیاما تلفظ میشه اما در انگلیسی سوکیاما)، و شیرازو …

غول یک چشم بعد از مدت ها حضور کمرنگ در 3 فصل اخیر، بالاخره دست به کار میشه و کم کم نقش خودش رو پر رنگ تر می کنه و با ورودش تاریکی که در فصل های قبل بود رو به دوباره به سریال بر می گردونه!!! که به نظر تو دو قسمت بعدی نقشش مهمتر هم میشه!(گرچه از اولشم مهم بوده، فقط خودش نبوده)

حالات روانی هایسه هم به شدت در حال وخیم شدن هستش و اختلال هویت تجزیه ای (شخصیت چندگانه) بیشتر از پیش اذیتش می کنه، باید دید چه موقعی هایسه به هویت اصلی خودش پی میبره!

خب سرتون رو درد نمیارم و بدون اضافه کاری به بررسی نکات مهم قسمت 10 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re می پردازم.

غول یک چشم چه می خواهد ؟

بررسی قسمت 10 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

اوپنینگ این قسمت با حضور غول یک چشم شروع میشه که به سراغ کانائه(کارن روزوالد) میره که تو درگیری قسمت قبل آسیب دیده، و شروع می کنه به چالش کشیدن وفاداری ماتسومه به خاندان روزوالد و سوکیاما، اما هدفش از اینکار مشخص نیست!

جدا از این مهمترین چیزی که مشخص میشه کاگونه عجیب غول یک چشم هستش که برای اولین بار در 3 فصل به نمایش درمیاد، چه از لحاظ فرم و چه از لحاظ قدرت کاگونه این نیمه غول به شدت عجیب هستش و از طراحی خاصی نیز برخورداره که برای من خیلی عجیب بود.

نکته ای که راجع به کاگونه باید بگم اینکه قدرت کاگونه با توجه به وضعیت ذهنی صاحبش متغیر هستش، هرچی غول از لحاظ ذهنی و روانی در وضعیت بهتری باشه کاگونه قوی تری رو خواهد داشت و به مرور زمان میتونه کاگونش رو تقویت و آپگرید هم بکنه!

شیرازو

همونطور که تو بررسی های قسمت های قبل به این موضوع اشاره کردم، روند معرفی و تمرکز بر روی شخصیت شیرازو داره بیشتر میشه تا جایی که من فک می کنم تو این دو قسمت آخر یا تو نیم فصل بعدی به شدت نقش تاثیرگذاری رو بازی می کنه!

تو این قسمت هدف شیرازو از پیوستن به CCG مشخص میشه نیاز به پول زیاد برای درمان بیماری خواهرش ! که این موضوع اونو مصمم می کنه به  ادامه راه و مبارزه با طغیان احساساتش (گرچه به گفته بازرس مافوقش : هرکاری کنی واقعیت عوض نمیشه، کاری که ما می کنیم گرفتن زندگی هستش!) ، برای همین منظور تصمیم میگره تا سرو وضع خودش رو تغییر بده تا تمرکز بیشتری روی هدفش داشته باشه. 

موضوع جالب که ذهن منو درگیر کرده بیماری عجیبه خواهر شیرازو هستش که سلول های عجیبی به سبک کاگونه از یک چشمش به بیرون درحال رشد هستند!

عملیات نامحسوس / ماسک های گروه کوئینکس

بعد از منتشر شدن ویدیو شکنجه یکی از اعضای خانواده روزوالد توسط کیجیما، همانطور که پیش بینی می کردم ، روزوالد با گروه آئوگیری متحد شدن که دور از انتظار هم نبود، به همین دلیل در جلسه ای که بین اعضای سی سی جی، برگزار میشه هایسه از یوری درخواست می کنه تا به نقشه اون که در قسمت قبل مطرح کرده بود مجوز اجرا بده و یوری هم قبول می کنه!

به همین دلیل گروه کوئینکس با ماسک هایی که توسط اوتا طراحی شده برای دریافت اطلاعات به صورت نامحسوس وارد جامعه غول ها میشن. خب موضوعی که حائز اهمیت هست استفاده هایسه از همون ماسک قبلیه که با پوشیدن اون و رفتن بین غول ها متوجه میشه کانکی بسیار خطرناک بوده به همین دلیل عطش کشف واقعیت، در درونش بیشتر میشه!

موضوعی که من خیلی ازش استقبال نکردم، طراحی ماسک برای گروه بود که به نظر من میتونست بهتر باشه، مخصوصا ماتسوکی که ماسکش کپی ضعیفی از ماسک کانکی بود!

موضوع جالب تو این سکانس استفاده از بیت لنگ یا خارج از ریتم به عنوان موسیقی متن بود که بعد از 9 قسمت استفاده از پیانو، شنیدن بیت اونم لنگ، بسیار جذاب بود و به نظر موسیقی ریتمیک بیشتری به سریال در ادامه اضافه میشه.

هایسه به دنبال واقعیت

بررسی قسمت 10 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

همونطور که تو قسمت های قبلی مشاهده کردین، هایسه برای پی بردن به گذشته خودش تحقیقاتی رو شروع کرده، که به مرور زمان و برگشتن حافظه ش این موضوع جدیت بیشتری به خودش گرفته! مسئله مهمی که تو این قسمت مشخص میشه این که هایسه واقعا نمیدونه کانکی کیه و فرضیه اینکه کانکی کنترل ذهن هایسه رو به دست گرفته و هوشمندانه به نقش بازی کردن مشغوله کاملا اشتباهه !!! اتفاقا کاملا برعکس، هایسه به شدت از لحاظ روانی در مرحله شکننده ای قرار گرفته و به نظرم CCG بزودی شروع به محدود کردن هایسه میکنه!

هایسه تو بررسی پرونده های قدیمی چشمش به اسم بازرس آمون میخوره !!! و ناگهان صدای کانکی رو میشنوه که میگه آمون رو من کشتم !!! بازگشت حافظه هایسه وضعیت ذهنیش رو هر روز وخیم تر میکنه تا جایی که به سراغ سوکیاما میره تا جواب سوال هاش رو پیدا کنه! اما سوکیاما از جواب دادن به اون خودداری میکنه ! (به نظر میرسه سوکیاما بعد از بهبود حالش و دیدن وضعیت وخیم روحی هایسه به این نتیجه رسیده که احساساتش رو نسبت به این آدم باید کنترل کنه چون آدم های مهم دیگه ای هم غیر کانکی وجود دارن که جونشون برای سوکیاما ارزش داره!

پدری در نقش محافظ

بررسی قسمت 10 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

با توجه به روند معرفی شخصیت ها و عدم نمایش بک گراند اونها خیلی از شخصیت های مهم به مرور معرفی شدن و پدر سوکیاما یکی از همون شخصیت هاست، مردی که از حراجی حضورش تو سریال شروع شد و به نظر می رسید که یکی از کارمندا سوکیاما باشه ولی حالا مشخص میشه این آدم پدر سوکیاما و رییس خاندان روزوالد هستش و برای نجات خانواده خودش دست به هر کاری میزنه، اما بعد از فراری دادن سوکیاما و نمایش قدرت و ثروت خانواده روزوالد و تسلیم شدن بدون درگیریش به نظر میرسه این آدم مرموز نقشه خطرناکی رو برای CCG کشیده !!!

شکنجه ماتسومه

بررسی قسمت 10 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

این قسمت با حمله غول یک چشم شروع میشه و با نمایش سکانسی عجیب از شکنجه کانائه توسط این غول تموم میشه ! چرا کانائه ! چرا الان ! چرا این شکلی و کلی سوال دیگه وجود داره که در ارتباط با غول یک چشم باید از خودمون بپرسیم ولی چیزی که مشخصه اینه که با ورود غول یک چشم داستان از اون حالت طنز خودش داره فاصله میگیره و وارد دوره جدیدی داره میشه که خیلی جدی و تاریکه درست همانند دو فصل قبلی (شاید حتی دارک تر!!!)

 

روی هم رفته این قسمت یکی از قسمت های خوب این فصل تا به اینجای کار بود، نکته های ریزو درشت زیادی تو این قسمت نمایش داده شد که سعی کردم مهمترین هاشو برای شما بررسی کنم ، دو قسمت دیگه تا پایان نیم فصل اول مونده و امیدوارم تو این دو قسمت شاهد تصاویر و داستان زیبایی باشیم، نیم فصل دوم هم با توجه به اخبار قرار هستش از اکتبر 2018 / مهر و آبان 97 پخش بشه. امیدوارم از این بررسی لذت برده باشین، لطفا شما هم نظرات خودتون رو در ارتباط با این قسمت با ما به اشتراک بگذارید.

 

در ادامه بخوانید : بررسی قسمت ۱۱ فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

مجله وارونه
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

خوب

8

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 71
دوست نداشتم: 4
میانگین امتیازات: 17.75
 
 

 

48 دیدگاه در “بررسی قسمت 10 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

همونطور ک اشاره کردین یکی از بهترین قسمت های این فصل همین قسمت بود ، دیالوگ های این قسمت واقعا خوب بود مخصوصا دیالوگ هایی ک بین آکیرا و کانکی رد و بدل شد و همچنین وجود غول یک چشم و وسوسه ی ماتسومائه ک میتونه یک خطر جدی برای سوکیاما تبدیل بشه ! شاید این همون بلایی باشه ک غول یک چشم سر تاکیزاوای بیچاره اورده و اونو به یک شخصیت روانپریش تبدیل کرده ، سه قسمت قبلی ک مارو ناامید کرد ولی مثل اینکه سه قسمت پایانی مثل فصل های قبل خوب باشه هر چند ک بازم جمع بندیش سخته
ممنون از نقد خوبتون لطفا یکمی بیشتر بنویسین !

ممنون از شما دوست عزیز و نکاتی که اشاره کردین، من واقعا از متن خیلی خوشم نمیاد با ایتکه کارم همینه ! اما خوب سعی می کنم بلندتر بنویسم ولی احتمالا بررسی ها رو بصورت ویدیویی بدم و خودم روشون حرف بزنم

سلام خسته نباشید و مرسی بابت مقاله
در مورد این قسمت چند مورد خواستم بگم:
اول اینکه واقعا یسری شخصیتها مخصوصا خاندان رز رو ما درست نتونستیم بشناسیم کاش این خانواده فصل اول با معرفی شخصیت شو بهشون پرداخته میشد واقعا مرگاشون و فدارکاریاشون اصلا هیچ حسی به ادم نمیده کاش یکمی بیشتر بهشون پرداخته میشد
مورد بعدی قضیه ماسکاست پس این ماسکی که هایسه اختصاصی چی شد ماسکای خود اعضا گروه خوب بود بجز همونی که خودتون اشاره کردین
سوم اینکه غول تک چشم کاگونش بکل فرق داره با فصل قبلیش انگار صد و دویستا غول خورده کاگونش شده این اصلا چرا کاگونش اینقدر قویه من واقعا برام سوالیه که هنوز انیمه جوابشو نداده
بعد یسوال الان رییس انتیک و خدمتکاراش(اسمشاشون دقیق یادم نیشت فکر کنم یکیشون میمون شیطانی و..)الان تو انیمه مردن یا زندن؟ چون که ما تو فصل قبلی دیدیم یکیشون که غول تک چشم برد اون دوتارو هم کانکی نجات داد!
خلاصه این قسمت سوال بر انگیزی بود البته هر قسمت سوال برانگیز هست کاش انیمه بجای نشون دادن شخصیت جدیدو حذف کردنشون! جواب سوالهاشو بده
با توجه به تیرز این قسمتش فکر کنم دو قسمت پایانی جنگه و هیجان انگیز و ظاهرا جنگ بین شو یا همون سوکیما با کانکی باشه که مطمنن جالبه و فکر کنم باعث میشه خاطرات کانکی برگردن(امیدوارم)
تشکر مجدد بابت نقد

ممنون از شما ، منم موافقم اصلا روند روایت داستان خیلی پیچیده شده، هیچ بک گراندی نبوده ، اطلاعات داده نمیشه یا اگه داده میشه خیلی متمرکز نیست! جنگ اصلی فک کنم بین غول تک چشم و هایسه باشه !

اینطور که من متوجه شدم اخر فیلم غول یک چشم استخونشو میده به ماتسومه و ی چیزایی بهش میگه که اونو وسوسه کنه بره کانکی رو بکشه تو . فک میکنم برای تاکیزاوای هم همین اتفاق افتاده :/ ولی سر در نمیارم اگه میخواد کانکی بمیره چرا خودش با این قدرتش نمیره؟؟؟؟

شما از کجا دانلود کردید؟
چون من زدم دانلود اورد از نصف به بعدش هنگ کرد فقط حرف می‌زدن اونم نه آکیرا و کانکی

سلام همونطور کی میدونید نمی تونم بگم از چه سایتی چون اینجا فروم انیمه نیست و معرفیش هم کلی داستان داره، ببخشید نمیتونم کمکی کنم ولی از بچه ها بپرسید بهتون میگن و اگه نه فارسی تو گوگل سرچ کنید

سلام. جاهایی که من معمولاً دانلود میکنم، عبارت است از: انیمه لیست، ساتینا، فردا دانلود، online.animelist2.blue که تازه اومده، animekaizoku, کانال انیمه ورلد (@AWForum) هم هاردستاپ میزاره.

خیلی جالبه
آمون و تاکیزاوا ک تو فصل قبل مردن الان ملوم شده زنده ان
اونوخ هیده که تا اخرا قسمت اخر هنوز زنده بود سرنوشتش هنو ملوم نی
البته من یجایی خوندم کانکی هیده رو میخوره

با اجازه دوستان یه اسپویل کوچولو می کنم:
در دو قسمت بعدی که سی سی جی به ساختمانی که یکی از مقرهای خانواده سوکیاما است حمله می کنه یه جنگ تمام عیار سر می گیره و خیلی ها کشته میشن (حتی از نزدیکان هایسه) و ” اتو” شاه تک چشم “نورو” را وارد جنگ میکند و بعد از اینکه “کانائه” را به سراغ هایسه میفرستد خودش به سراغ هایسه می رود….

پیداش کردم
نقدتون بسیار عالیه
قسمت بعد کی میاد؟

بسیار عالی، ممنون شما لطف دارید. توکیو غول هر هفته سه شنبه شب پخش میشه که یا همون شب یا فرداش تو سایت ها قرار میگیره

ما همیشه اول اینمه میبینیم که هایسه با اتو میجنگه و فصل قبل دیدیم که اتو پدر خودش خورد و ممکنه اتو مثل کانکی ی کاکوجا باشه و تو این ی فصل از کانکی جلو زده و خیلی قوی شده عجیبه علاقه شدیدی به کانکی داره جوری که ماسکشو براش میفرسته و فصل قبل سی سی جی میفرسته سراغ انتیکو معلوم نیست که نقشش چیه ولی قسمت اخر باید مبارزه دوتا غول تک چشم باشه 🙂

داداش، تا جایی که من یادمه، تو قسمت ۱۱ فصل دوم، بعد از تیتراژ نشون داد، که اتو پدرش رو بالا آورد. و بابایی صداش کرد و ناگهان سریال تموم شد. تو این سری هم نشون داد که اوتا ماسک کانکی رو براش فرستاد.

اول فيلم غول تك چشم سراغ ماتسومائه نميره سراغ كانائه ميره. و ي سوال غول تك چشم دقيقا تو درخت ائوگيري چيكارست؟رئيسه؟اخه خيلي قويه و تو فصل دو همه به حرفش گوش ميدادن.

سلام، بله به کانائه حمله می کنه به اشتباه نوشته بودم ماتسومائه ، اصلاح شد، بله غول تک چشم رئیس و بنیان گذار آئوگیری هستش

با سلام، و خسته نباشید خدمت شما، بابت نقد.
راستش اول یه سوال برام پیش اومد که شما هم ذکر کردید. اونم کاگونه عجیب غول تک چشم است، که دلیلش با توجه به چیزی که من می دونم، اینه که یا همون غول تک چشم تنها غول تک چشمی است که به طور طبیعی به وجود آمده و بقیه همه مصنوعی هستند یا حتما به جای کاگونه، کاکوجا داره و صد تا غول خورده.
این وسط فکر کنم این انیمه مستقیم داره میره به سمت مانگا. ماشاالله یه صحنه هایی میاد، نمی دونیم مال کدوم فصل بود.
در مورد بیماری خواهر شیرازو یه جا خوندم، که اختلال ترشح سلول های RC هستش، اما موندم اگه اینه، ممکنه که خواهر شیرازو به اون کوچیکی یه نیمه غول باشه؟ دست CCG درد نکنه که بچه رو نیمه غول کرده، البته امیدواریم که شیرازو پول رو جور کنه و خواهرش خوب شه و همه چی به خوبی تموم شده.
‌این کیجیما هم رو اعصابه، با اون خشونتش و طوری رفتار می‌کنه که انگار چیزی نشده. بنده که شخصا منتظرم که به رحمت خدا بره.
ماشاالله هایسه وقتی ماسک میزنه، از کانکی تو دو فصل اول و دوم با حال تر میشه. البته تو این انیمه طوری شده، که شب واقعا تاریکه و فکر میکنم تو دو فصل اول، شب ها هوا مهتابی بوده، تو این ابری است.
ماسک ها جوخه کوینکس هم که به نظرم، مال شیرازو عجیب بود، سایکو ساده، موتسوکی کپی بود همون طور که گفتید، و مال اوریه که به نظرم از همه بهتر بود.
راستی چرا این کانکی اینقدر برا کشتن آمون احساس گناه می کرد؟(البته نکشته بودش، فکر میکنه کشته)
یه سوال، شما میگید، دوازده قسمت دوم از مهر و آبان شروع میشه. من تو یه جایی خواندم که قراره بین دوازده قسمت اول و دوم، یه فصل ۱۲ قسمتی پخش شه، که فکر کنم قرارهای فصل اول و دوم رو به سوم ربط بده، نظر شما چیه؟
با تشکر از نقد و پاسخ گویی.

غول تک چشم تنها و اولین غولی هستش که بصورت طبیعی بوجود آمده یعنی پدر غول و مادر انسان! منم کیجیما رو مخمه و به نظرم تو قسمت این دو قسمت پایانی یه بلایی سرش میاد راحت میشیم… فک کنم هایسه تداخل حافظه گرفته و دیگه نمی تونه وضعیت ذهنیش رو کنترل کنه ! من نخوندم جایی که یه میان فصل هستش، احتمال اینکه ova بدن هستش اما خب من چنجا بررسی کردم چیزی پیدا نکردم، اما اگه چیزی دستگیرم شد حتما اطلاع رسانی می کنم

خوب بالاخره یه نفس راحتی بعد سه قسمت کشنده کشیدیم و فک میکنم همه از این قسمت راضی بودن و فکر کنم دوقسمت خوب دیگه در پیش داریم نقدتون عالی و دقیق بود مثل همیشه

من تو مانگا خوندم ایده زندس و دنبال یه راه برای بهبود کانکیه

یه سوال؟ به نظر شما هیده زندهس؟؟
مگه میشه زنده باشه؟؟
هیده مث تاکیزاوا و امون نیست
!

سلام
راستش من فکر می کنم که کانائه خواهان توجه سوکیانا بوده و دلیل اینکه سوکیاما بهش توجه نمی کنه رو وجود هایسه می دونسته ولی بخاطر وفاداریش به سوکیاما،کاری نکرده.الانم که با غول تک چشم صحبت کرد واقعا اون وفاداری رو از دست داده و خودخواه شده و می خواد هایسه رو از سر راهش برداره (یه قدرت خرکیم که گیرش اومده!)مطمئنم مبارزه ی جالبی میشه و هایسه حافظشو بدست میاره.ولی دلم می خواد بدونم وقتی حافظش برگرده چیکار می کنه؟(تنها چیزی که به ذهنم می رسه اینه که بپرسم گریه می کنه یا نه).
بازم ممنون از نقد خوبتون.

نقد هات عالین 👍
ولی چجوری قراره تا مهر صبر کنیم 😐

سلام .
ممنون از نقد خوبتون.
من موندم چرا کسی به موهای هایسه توجه نکرده که مثل فصل 2 شده 😓 من اشتب می بینم یا واقعا مثل قبل شده.
فرمهر

تو بررسی های قسمت های قبلی به تیره تر شدن و تغییر مدل موی هایسه اشاره شده ، شما اشتباه نمی کنید

ببخشید چرا قسمت بعدی نیومده؟
اخه سه شنبه قرار بود بیاد نیومده
امروزم که چهارشنبه هست بازم نیومده

سلام میخواستم بدونم قسمت 11 فصل 3 کی میاد و درچه زمان هایی منتشر میشن؟

به این موضوع قبلا هم اشاره شده توکیو غول هر هفته سه شنبه شب پخش میشه و چهارشنبه برای دانلود قرار میگیره

من الان دیگه اثری از قسمت ۱۰ غول توکیو تو نت نمی‌بینم
سه شنبه ی هفته ی قبل نگاه کردم اما کامل نه فرداش هم نگاه کردم تموم شد بعد عصرش رفتم دیدم قسمت ۱۰نیست
چرا اینطوری شده؟

سلام من تازه دارم فصل سوم Tokyo ghoul نگاه میکنم.به معنای واقعی کلمه دیوونه شدم چه اتفاقی واسه کانکی افتاده؟هاسه همون کانکیه؟ جرا صدا ورنگ موهاش عوض شده؟؟:/😐

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *