Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

بررسی قسمت 13 و 14 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت 13 و 14 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re 

کن کانکی قهرمان همیشه محبوب !

با سلام  خدمت دوستان با بررسی قسمت 13 و 14 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re در خدمت شما هستم.شما می تونید بررسی قسمت های قبل را از اینجا بخونید. خب بعد از تقریبا 3 ماه قسمت 13 از فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re پخش شد. واقعیتش بعد دیدن قسمت 13 نمیخواستم دیگه این انیمه رو بررسی کنم اما به درخواست شما عزیزان تصمیم گرفتم بررسی این نیم فصل رو هم انجام بدم.

اما خب دلیل اینکه نمی خواستم بررسی این فصل رو انجام بدم این بود که خیلی از اطلاعات حذف شده و درک درست داستان برای افرادی که علاقه مند به انیمه هستن خیلی سخت شده، در نتیجه چیزی که ما به عنوان انیمه  Tokyo Ghoul:re شاهدش هستیم چیزی نیست جز بخش های مهم مانگا. استودیو پیروت مجبور شده برای جمع کردن داستان توسعه شخصیتی، بک استوری های مهم راجع به شخصیت های اصلی و … رو حذف کنه ! بگذریم

با توجه به این نکته ها من هم سعی می کنم طبق انیمه پیش برم و اطلاعاتی رو که تو انیمه مطرح میشه بررسی کنم ، از این رو ممکن خیلی سوالات مهم بدون جواب بمونه برای همین خودتون باید سراغ مانگا و جواب سوالاتون برید!

بررسی قسمت 13 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

حمله به آئوگیری

من هنوز درست نفهمیدم داستان از چه قراره ، چطوری آئوگیری لو رفته و کی حمله صورت گرفته و تلفات حمله چه کسایی بودن !

جدا از این تو نمایش این درگیری ها کلی آدم جدید نشون داده میشن که خب ناشناخته هستن برای ما ، از طرفی تورسو رو در حال خفه کردن ماتسوکی دیدیم که درست نمیدونم الان ماتسوکی مرده یا زنده س و چه اتفاقی برای سایر اعضای گروه Quinx افتاده !

تو همین لحظات تصویر اشخاص مهمی هم نشون داده شد ! این مردی که صورتش پوشیدس و کیمونو تنشه کیه و چرا داره از داستان فرار می کنه !؟

جدا از تصویر این شخص تصویری هم از غول کش مرموز نشون داده میشه که تصمیم گرفته از درگیری دور بمونه و طرف هیچکسی رو نگیره !


اتو / غول تک چشم

همونطور که حدسش رو می زدیم اتو در درگیری با کانکی در قسمت 12 کشته نشده و حالا به دنبال نقشه ای جدیده ، اتفاقی که خیلی عجیب بود، آگاه سازی مردم توسط اتو بود ! تا اونجایی که من یادم میاد مردم عادی خیلی از غول ها اطلاع نداشتن و با این افشا گری من دقیقا نفهمیدم داستان از چه قرار شد برای مردم  !

جدا از این موضوع تصاویری از بچگی های اتو نشون داده میشه که مشخص میشه ، همیشه تنها بوده ! ولی چرا؟ چرا دختر یوشیمورا تنها بوده و چرا رابطه اتو با پدرش بد بوده ؟

اتو خودش رو تسلیم CCG می کنه  ولی قطعا یه نقشه ای داره که میتونه هدفش راهنمایی کانکی و آگاه سازیش باشه !

از طرفی اتو حرف های جالبی به کانکی میزنه ! از قبیله واشو و سازمان V ، اتو ادعا میکنه غول ها و انسان ها با هم در تماس هستن و جنگ اصلی جای دیگه هستش ! اینجا اطلاعات مهمی راجع به ریزه ارائه میشه ! ریزه هم عضوی از سازمان V بوده اما چرا فرار کرده معلوم نیست !؟

از طرفی معلوم میشه فروتا هم دنبال غول تک چشم هستش ولی دلیلش مشخص نیست! با رفتار های عجیب فروتا و تیکه ای که لتو بهش میندازه مشخص میشه فروتا از قبیله واشو و پسر بزرگ خاندان واشو !

قیافه کانکی اینجا عین آریما شده خیلی تو مخه
قیافه کانکی اینجا عین آریما شده خیلی تو مخه
فروتا مشخصا بسیار قوی ، باهوش و خیلی روان پریش هستش !
فروتا مشخصا بسیار قوی ، باهوش و خیلی روان پریش هستش !

حضور فروتا کنار آریما تو اون سالن، عجیب بود و کسی که دستور میداد عجیب تر و به نظر می رسید این شخص گردوننده اصلی سازمان V باشه !

تو این سالن شخص فرمانده به آریما اطلاع میده جای Orca لو رفته و باید بره سراغش !

ORCA

اگه اشتباه نکنم اورکا ، در انتهای فصل دوم و آرک بزرگ و حمله به CCG با کانکی مبارزه کرد و کانکی رو ترکوند! از طرفی اونموقع تو زندان بود ! حالا الان بعد 13 قسمت مجدد با اورکا برای لحظاتی روبرو میشیم اما بلافاصله مجدد از دستش میدیم !

اهمیت این شخص به نظر من خیلی زیاده چون از اعضای اصلی سازمان V بوده حالا چرا داره شکار میشه مشخص نیست و چرا انقدر کم بهش پرداختن هم رو مخه !

اما از اورکا مهمتره اینکه آریما دنبال ریزه هستش ! پس ریزه زنده س! ولی چطوری ؟ کلا چرا از همون اول همه دنبال ریزه بودن؟

نحوه مبارزه اورکا با آریما خیلی مسخره بود ، البته تصاویر خیلی جالب بود اما کشته شدن غول رده SSS اونم مثل پشمک خیلی تو مخ بود یارو با اون همه عظمت کمتر از 10 ثانیه پر پر شد ! زمان مبارزه اورکا به چشمای آریما اشاره کرد انگار آریما قدرت خاصش رو داره از جایی میگیره یا مرتبط میشه به منبع خاصی !

بعد از مرگ اورکا، طبق روال فصل سوم فلش بکی از گذشته اورکا و رابطه ش با ریزه نمایش داده میشه که خیلی احساسی و جالب بود !

در آخر قسمت 13 هم شاهد حضور کانکی هستیم ! کانکی بعد از اینکه مطمئن میشه داستان CCG از چه قراره میره سراغ هینامی تا نجاتش بده از طرفی آیاتو هم با یسری غول برای نجات هینامی اقدام کرده !


بررسی قسمت 14 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

محصور اصلی قسمت 14 آریما هستش ، اگرچه سعی شده تا به بهترین شکل ممکن به این موضوع رسیدگی بشه اما آریما تا الان جزو مجهول ترین شخصیت های انیمه بوده و هست شخصی با قدرت وحشتناک زیاد که به عنوان شاه انسان ها شناخته میشه !

جدا از آریما اطلاعات مهمی هم فروتا به دست میاد ، غول تک چشم با کاگونه ریزه !

و درنهایت هم بالاخره کن کانکی محبوب با همون رنگ موی سفید بر می گرده !

آریما

آقا این آریما کیه ؟ چرا اینقدر قویه اصلا مگه میشه انسانی با این قدرت وجود داشته باشه که حتی کانکی هم نمیتونه حریفش بشه ! یارو یک تنه با آیاتو، توکا و رنجی می جنگه همشونو پاره پوره میکنه !

مبارزه آریما با این سه تا خیلی جذاب و دیدنی بود ، همچنین اون فلش بک جالب راجع به گذشته توکا و آیاتو جذاب و دیدنی بود.

چیزی که خیلی رو مخمه اینه که چرا از آریما هیچی نمیدونیم ! چرا آریما بعد از شکست خوردن از کانکی خودش رو کشت ! آریما برای چی با غول ها میجنگید ؟ و کلی سوال دیگه که مغزمو درگیر کرده ! و بدون جواب موندن !

وسط مبارزه آریما اتفاقات جالبی میوفته و کانکی چند فرم جدید از خودش نشون میده که منو یاد انیمه بلیچ و و لول های مختلف قدرتشون انداخت! اما سوال اینه که این فرم ها دقیقا چیه و چرا وارد این فرم عجیب شد! از همه مهمتر وقتی تبدیل به کانکی با موهای سفید شد! کاگونه ش هم تغییر کرد و فرم عجیب غریبی به خودش گرفت !

کانکی

بعد کلی داستان و اتفاقات مختلف بالاخره کانکی با موهای سفید بر میگرده ، البته بعد از اینکه تو قصر ذهنش با هیده صحبت میکنه ! و این خیلی عجیبه چون هر سری وارد این وضعیت ذهنی میشد! هایسه ساساکی رو میدید اما اینبار هیده تو ذهنش بود که همین موضوع باعث میشه فک کنم هیده زنده س و قرار تو همین فصل ببینیمش !

فروتا

خب بالاخره متوجه شدیم فروتا هم غول هستش و اونم از نوع تک چشم ! و کاگونه ریزه رو داره دقیقا مثل کانکی ! اما از کجا به این کاگونه دست پیدا کرده خیلی عجیبه !

من کلا نمی فهمم ! اگر غول تک چشم قوی ترین غول موجود بین گردن کلفت های توکیو هستش! پس چرا فروتا زد ترکوندش اونم با یک حرکت ساده ؟ آیا اتو نقشه ای داره یا نه حریف فروتا نشد؟ از طرفی هنو معلوم نیست اتو دنبال چیه ! و همچنین هنوز معلوم نیست فروتا روان پریش چی تو ذهنش میگذره اما چیزی که مشخصه اینه حالش اصلا خوب نیست !

 

دوستان امیدوارم از این بررسی خوشتون اومده باشه ! نیم فصل دوم توکیو غول از لحاظ طراحی و گرافیک نسبت به 12 قسمت قبلی بهتر شده که خوب همین انتظار هم می رفت موسیقی هم همچنان عالیه مخصوصا موسیقی متن قسمت 13 و اونجایی که اتو با فروتا و کانکی در زندان صحبت می کرد! اگه چیزی از قلم افتاده خوشحال میشم شما بهش اشاره کنید و مثل همیشه منتظر نظر و حدسیات جالبتون هستم.

 

همچنین بخوانید »

بررسی قسمت ۱۵ انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

موسیقی اوپنینگ و اندینگ فصل سوم انیمه Attack on Titan

مطالب مرتبط

30 دیدگاه

 1. SsMos

  سلام خیلی معذرت می خوام که سوال بی ربط می پرسم. ببخشید می شه توییتر سوءی ایشیدا رو به من بگین؟

  1. علی دست پیمان

   داداش مگه منه دوستشم که از من میخوای یه اسمش رو تو گوگل سرچ کنی میاد همه اطلاعاتش

 2. حامد

  این اریما خیلی قویه لامصب اگه بخوان غول در نظر بگیرنش ردش فک کنم zzzz بشه

 3. فاطمه

  GH :
  ما ک سه فصلشو دیدیم ، ادم دوس داره بدونه اخرش چی میشه ، درسته فصل سوم رو خراب کردن ، ولی فصل 4 تا اینجاش ک خوب بوده و تونستن تا حدودی جبران کنن .
  من ک واسم این چیزا مهم نیس فقظ میخوام بدونم اخرش چی میشه

 4. GH

  ای خدا شما ها هم حال داریداااا
  چرا الکی مغز سرتونو به درد میارید اونم بخاطر این انیمه حالا نبرد با تایتان ها بود یه چیزی این که دیگه نقد نمیخواد هر فصلش مزخرف تر از قبلیش
  چیزی که از ریشه مزخرف باشه تا اخر همینجوریه ??

 5. محمد

  داداش، الان مگه توکیو غول دوبله شده ؟؟؟؟

 6. محمد

  درود و خسته نباشید.
  اول ممنون که بررسی رو گذاشتین، دوم نقدتون رو دقیق‌تر کنید و سوم یه سری انتقاد و حدس و نظر دارم که عبارت‌اند از:
  1_ در بخش حمله به آئوگیری، شما گفتید: «که کلی آدم جدید نشون داده میشه»، که اونقدر هم زیاد نیستند. به غیر از چند عضو جدید جوخه کوینکه، بقیه در فصل های قبل نشون داده شده، همه !!
  2_ همچنین، شما طوری سکانس ابتدایی رو نقد کردید، که انگار استودیو کار اشتباهی کرده (کرده یا نکرده، فعلاً کار نداریم)، مسئله اینجاست که استودیو می خواست (امیدوارم که خواسته باشه) با نشون دادن این صحنه های حمله به آئوگیری ذهن مخاطب رو با خودش همراه و وسوسه کنه، برای ادامه انیمه.(در خیلی از فیلم و انیمه ها هم در ابتدا صحنه‌ای نشون داده شده و بعد در صحنه بعدی از یه جای دیگه داستان شروع میشه، که به مرور زمان ارتباط این دو بخش گفته میشه)
  3_ این غولکش مرموز، دیگه مرموز نیست!!! به وضوح صورتش نشون داده شده، پس دیگه باید بگیم: آمون برگشته.
  4_ در مورد رابطه اتو با پدرش، من یه نظریه دارم: «اتو که توسط نورو بزرگ شد، تونست هویت پدر واقعیش رو کشف کند. سپس رفت تا پدرش رو ببینه و کتابش رو نشونش بده، تا مایه افتخارش بشه. که با صحنه های که دید، گفت: ای دل غافل، این پدر شد!!! ما رو فراموش کرده و رفیق پیدا کرده و عین خیالش نیست که دخترش به فنا رفته.» بعد حسادتش گل می‌کنه و ادامه داستان.
  5_ اسم این یارو Orca, مگه ساچی نیست؟ پس چرا زدید، Orca؟(فامیلیشه؟)
  6_ ریزه هم اگه دقت کرده باشید، تو فصل های قبل هیچ وقت تایید نشد، که مرده. اما حالا که زندس، وقتی اومد باید ازش پرسید: چرا یه کاگونه پیش کانکی و یکی پیش فروتا داری؟ مگه چقدر ظرفیت داری؟
  7_ اون غولایی که با آیاتو همراه شدند، هم در فصل اول بودند, و که یادمه دنبال ریزه بودند. اسم سردسته شون هم بانجو بود.
  8_ داداش، قدرت زیاد آریما، راستش نمیدونم از کجاس. ولی با توجه به سایر انیمه‌ها که همش میگن آدما رو دست کم نگیر، باید گفت: آدما ظرفیت بالاتری نسبت به غولا دارن. (واسه همین نیمه غول از غول قویتره. نظریه رو حال کردی)
  9_ اون فرم های قدرت هم، با توجه به فصل دوم، کاکوجای (کاگونه غولای همنوع خوار) کانکی بود. (شخصا کاکوجای هزارپا که در فصل دوم بود، رو ترجیح میدم)
  10_ در بخش کانکی، که مربوط به بازگشت کانکی مو سفید بود، اشتباهی، مانگا رو آوردید وسط!!!?? یعنی اینکه گفتید: «هر سری که وارد این حالت میشه، هایسه رو میبینه.» من هر چی فکر کردم، تو انیمه چنین صحنه‌ای بین کانکی و هایسه نبود!!!
  11_ اونجا که هیده رو دید، من به این نتیجه رسیدم که هیده واقعا خدا بیامرز شده.(خطر اسپویل: گرچه به لطف برخی دوستان، الان دیگه فهمیدم که زندس و دندون هاش هم عین ماسک کانکی شده.)
  12_ همچنین دلیل جستجوی شاه تک چشم (فک کنم ترجمه تون اشتباه است، درستش همین شاه تک چشمه، نه غول تک چشم) توسط فروتا (فروتا هم غول تک چشمه، و مثل چی قوی) هم دیگه معلومه، با توجه به کتاب آخر اتو که میگفت: «یه یارو با نام شاه تک چشم میاد، همه رو نجات میده.» پس شاه تک چشم میشه دشمن فروتا‌. ولی چرا کسی که همه رو نجات میده، دشمنشه، نمیدونم.
  13_ رنگ موهای کانکی هم اگه یه جا درست خونده باشم، به دلیل یه بیماری با نام سندروم هپاتیت نمیدونم چی چی تغییر میکنه (فکر کنم)، که تو داستان اومدن و این تغییر رنگ رو با تغییر شخصیت کانکی همراه کردند.
  نکات جا افتاده: (که بهتره بهشون بپردازید)
  نکته‌ای که این فصل داشت ‌و نگفتید، تیتراژ ابتدایی هست، که به وضوح کپی است از تیتراژ فصل اول. (گرچه گرافیکش بهتر نبود، ولی قشنگ بود) و در تیتراژ پایانی سایه چند نفر دیده میشه، که شخصا موندم مال کیه؟؟ هر دو تیتراژ هم آهنگ های زیبایی داشتند، و اگه دقت کنید، گروه سازنده تیتراژ ابتدایی فصل چهارم، مال تیتراژ ابتدایی فصل اول و گروه سازنده تیتراژ پایانی هم، مال تیتراژ ابتدایی فصل دوم است.
  در موقع مبارزه آریما با کانکی، اونا رفتن به یه بخش از کوکولیا که در آن گل سفید بود، و در فصل قبل، و فکر کنم دو قسمت آخر نیز بود. ولی واقعاً چرا زیر یه زندان باید باغ گل بذارن؟؟ با این حال نکته و صحنه جالبی بود، و خلاقیت رو میرسوند. (چون میشه گفت که این گل ها اونجا نیستند، اما کارگردان برای قشنگی اونا رو اضافه کرده)
  ‌ همچنین هینامی، در ابتدای قسمت دوم، از کانکی عصبانی بود. اما در بعد از تیتراژ، شدن عین خواهر برادر. یهو چی شد که رابطشون از زمین تا آسمون فرق کرد؟؟
  در رابطه با کانکی و توکا، اگر دقت کرده باشید. در انیمه و از فصل سوم انیمه، حتی یک کلمه هم رد و بدل نکردند. و جمله‌ی «کانکی، بعداً می‌بینمت.» و با اون لحن گفتن، اولین حرف های آن دو بود و انتظارات من رو به عنوان کسی که این دو رو همیشه شیپ میکنه، برآورده کرده و به پایانی خوش امیدوارم. (امیدوارم!!!)
  درسته که این قسمت روی آریما هم تاکید میکرد، ولی آیاتو و رنجی و هینامی و توکا هم بودنا !!! بعد عمری با هم دیدیمشون. یه سخنی، چیزی ازشون میگفتین، اگه یکم هم به مبارزات و سخنان و احساسات و … اونها هم میپرداختید، نقدتون کامل تر می شد.
  غلط املایی:
  در بخشی که در مورد فروتا گفته شد، اتو را لتو نوشتید.
  از تمامی دوستان نیز تقاضا دارم، که حتما خطر اسپویل (لو دادن داستان) رو در محل های اسپویل بنویسید!!!
  با تشکر از شما و اگه چیزی رو جا انداختم، شرمنده. همچنین بابت طولانی شدن هم شرمنده. همچنین منتظر مطالب انیمه ای بعدی.

  1. علی دست پیمان

   اولا که مرسی انتقاد میکنی و من تمام سعیم رو میکنم دقیقتر باشم !
   1- با توجه به مامور های CCG نمایش داده شده در حمله به آئوگیری بخش های مهمی از مانگا و معرفی شخصبت ها حذف شده
   2-آره در خیلی داستان ها اینجوری میشه اما در توکیو غول بخش های مهم بین قسمت 12 الی 13 حذف شده
   3-آمون رو اسمش رو نگفتم تا زمانی که سریال معرفیش کنه اما تو بررسی های قسمت های قبلی تو سوالاتی که دوستان پرسیده بودن به اسم آمون اشاره کردیم
   4- در این زمینه باهات موافقم
   5- تو زیر نویس انگلیسی به اسم اورکا معرفی شد
   6-آره ولی جوری هم برخورد نشد که فک کنی ریزه زنده س و یا حتی اشاره کوچکی هم بهش نشد! از این رو من خودم اصلا فکر نمی کردم ریزه زنده باشه !
   8- من اینو قبول ندارم ، اوکی خیلی قویه انسان پر قدرتیه ولی خب از کجا اینهمه قدرت آورده، چرا بقیه مثل این نیستن ؟ و چرا این آدم بخصوص اینقدر تسلط داره ؟ چرا هیچ گذشته ای ازش نمایش داده نشده که پیش خودت بگی یارو کارش درسته تمرین کرده !
   9- فرم های قدرت هم تا بهش اشاره نشه و تعریف نشده برای بیننده گنگه!!! تو بلیچ استیج های قدرت و نامشون و نحوه رسیدن بهشون بصورت واضحی مشخص بود اما اینجا یکهو ما با انواع و اقسام حالت ها مواجه هستیم و نمیدونیم دقیقا کی و کدوم قدرت و فرم فعال میشه و چرا ؟
   10 – صحنه اگه منظورت بک گراند هستش آره نبود ! من منظور قصر ذهنی کانکی بود! تو قسمت های قبل هر سری وارد قصر ذهنی میشد، هایسه با کانکی با هم صحبت می کردن اما اینبار هیده بود!
   11- هیده زنده اس و من هم به همین خاطر بهش اشاره کردم و تو همین قسمت اول هم هیده رو نشون میدن اما من مجهول براتون گذاشتم باقی بمونه !
   12-من منظورم شاه تک چشم بوده و اشتباه نوشتم ولی خوب منظور مشخصه
   13- اون بیماری که شما میگی اسمش این نیست و تو اون بیماری فرد ظرف یک شب تمامی موهاش بر اثر فشار عصبی سفید میشه و دیگه سیاه نمیشه ! اتفاقی که داره برای کانکی میفوته تغییراتی که توی ضمیرناخودآگاهش شکل میگیره و ایتیج های مختلف وضعیت روحی کانکی رو نمایش میده و برای همین هم دائما در حال تغییره !

   خب اگه قرار باشه من همش رو بگم دیگه شما نمیشنی به این قشنگی مسائل رو توضیح بدی که ! لذتش به همینه باهم بریم جلو و خیلی چیزا من از شما یادبگیرم !
   غلط املایی بیشتر بخاطر سرعت تایپ بالاس و به روی چشم بیشتر رعایت می کنم !
   آیاتو رنجی و بقیه خیلی برام جذاب نبودن تو این قسمت
   اون مکان گل دار فک کنم برای آموزش دادن کانکی و تمرین سلاح های جدید طراحی شده ولی خب مثل خیلی بخش های دیگه انیمه اطلاعات درستی راجع بهش داده نمیشه !
   راجع به تیراژ هم صحبت میکنم موسیقی های اوپنینگ و اندینگ هم توی یه پست جداگونه میزارم

   دست شما درد نکنه که وقت گذاشتی و بوصرت کامل نظرات و انتقادات رو اعلام کردی! تلاشم رو بیشتر میکنم قول میدم !

 7. ToKyoMachina

  چرا انقدر رنگ موهاش عوض میشه؟
  سیاه<سفید<سیاه-سفید<سیاه<سفید
  (دفعه بعد چه رنگی میشه؟؟؟)

  1. علی دست پیمان

   دیگه رنگ موهاش تغییر نمیکنه ، دلیل تغییر رنگ موهاشم استیج های ذهنی هستش که توشون قرار داره و به اختلال شخصیت تجزیه ای که کانکی مبتلا هست اشاره می کنه تو بررسی نیم فصل اول به این موضوع پرداختم

 8. ToKyoMachina

  میگی اورکا مثله پشمک کشته شد چند نفری زدنش نامردا رده SSSSSSSSSSS هم که باشه میمرد دیگه (اگه یک به یک بود یه چیزی)

  1. علی دست پیمان

   آخه کلا یه دوتا لگد زد سومی یارو با شمشیر زد پارش کرد! باز میزد یه دو نفرو زخمی می کرد بعد میمرد دیگه خدایی با اون جذبه و هیکل انتظار بیشتری ازش میرفت

 9. Danial

  سلام خسته نباشید اقای دست پیمان پس ابن اندینگ و اوپنینگ فصل سوم اتک ان تیتان چی شدن گفتین که قرار میدین در سایت؟

  1. علی دست پیمان

   چشم تا فرادا میزارو یکم درگیر بودم

 10. علی

  من هنوز که هنوزه نمیدونم چه بلایی سر اتو میاد با اینکه مانگاه رو خوندم

 11. GH

  حالا که شاخ انیمه ها موکول شده به چن ماه دیگه یه چنتا انیمه در این حد معرفی کنید تا این چن ماه یجوری سپری شه ممنون

  1. علی دست پیمان

   حتما، تا چند روز دیگه بهترین انیمه های پاییز رو معرفی می کنم

 12. dr

  بهتر بود همشو نمیفرستادی چون اینا وسطاشون اسپویل داره

 13. مملی

  سلام قسمت اول فصل اول دوبله فارسی از کجا پیداکنم؟

  1. علی دست پیمان

   والا احتمالا نماشا یا آپارات

 14. dr

  برادر من اینایی که نوشتی که فکنم از سایت فلاپسیه توش ریز ریز اسپویل داره
  و بعضیاش هم که مال فصل 3 هستش هم ممکنه این فصل بهش اشاره بشه

 15. امین

  اگه خواستید یا اجازه دادید منیع هم میزارم که برای خیلی از دوستان و شما زوشن بشه مطلب از زحمت و ببرسی هایی هم که میزارید سپاسگزارم

  1. علی دست پیمان

   با سپاس از شما دوست عزیز

 16. امین

  کیشو آریما (Kishou Arima) یک بازرس غول کلاس ویژه معروف به دروگر CCG بود. او یک چهره برجسته در سازمان بود و در نظر همه یک نابغه بود. در پیش‌درآمد Tokyo Ghoul: Jack او همراه با تایشی فورا در زمان نوجوانی نشان داده می‌شود.

  او در زمان هجده سالگی به عنوان یک بازرس دستاوردهای بسیاری را به دست آورد و این دستاوردها منتهی به رهبری جوخه S3 و حضور در عملیات‌های بزرگ شد. سلحشوری او در نبردها برای او عناوین بسیاری را در بر داشت که یکی از آن‌ها دروگر سفید (White Reaper) بود.

  با این حال او با عنوان شاه یک-چشم به سمت جبهه غول‌ها رفت و با اتو یوشیمورا هم پیمان شد. بعد از عملیات سرکوب جغد، او مالکیت و تسلط بر کن کانکی را به دست آورد و او را به عنوان یک مربی آماده‌سازی کرد تا بعد از مرگش عنوان خود را به او ببخشد.

  داستان
  جک
  از آریما به عنوان یک نابغه در CCG تقدیر می‌شد و او شخصا توسط رئیس سازمان یعنی سونیوشی واشی به مقام بازرس کلاس سوم ترفیع پیدا کرد. در جوانی او ماموریت‌هایی را می‌گرفت که بازرسان معمولی قادر به انجام آن نبودند. یکی از این ماموریت‌ها انتقال او به بخش ۱۳ام تحت پوشش یک دانش‌آموز بود، جایی که او در آنجا با تایشی فورا همکلاس شد و این دو با غول‌های زیادی در آن بخش مبارزه کردند.

  مهارت‌های بازرسی و قدرت او در مبارزات بسیاری از بازرسان مثل کوتارو آمون را وادار به تحسین کرد. زمانی که آریما شانزده سال داشت، دایسوکه آتو شاهد بود که او بیش از سی غول را به طور انفرادی نابود کرد. به علاوه‌ی این که آریما در آن سن هیکاری کیریشیما را کشت.

  به دلیل استعداد شگفت‌انگیزش در کمتر از یک سال به درجه ۲ ترفیع پیدا کرد. در هنگام هیاهوی جغد یک-چشم، او وظیفه‌ی دفاع از بخش دوم را بر عهده داشت.

  در زمانی نامشخص او اتو یوشیمورا را در معبد و مخفیگاهش پیدا کرد و او را شکست داد. آریما به جای این که به سادگی این جغد یک-چشم بدنام را بکشد، او را در مورد انگیزه‌هایش مورد سوال قرار داد و متوجه خواست او برای تغییر دنیا شد. به ایده‌های او علاقه‌مند شد و از جان او گذاشت. از آن پس آریما و اتو به طور مخفی متحد یکدیگر شدند.

  عملیات سرکوب جغد
  او زمانی که برای نابودی غول‌ها و خنثی کردن فعالیت جغد یک-چشم به مسیر زیرزمینی V14 مبارزه‌ای چالش‌برانگیز با کن کانکی داشت که در این نبرد پیروز بود و به هر دو چشم کانکی صدمه زد. آریما کمی بعد با جغد یک-چشم نیز مقابله کرد که در نهایت جغد مجبور به فرار شد. بعدا مشخص شد که جنگ این دو نمایشی بوده و خود آریما اجازه داده تا اتو همراه با یوشیمورا طبق نقشه‌شان فرار کنند.

  بعد از عملیات سرکوب جغد
  بعد از این که کانکی در کوکلیا (Cochlea) توسط CCG زندانی شد، آریما برای بازدید او اقدام کرد. کانکی حالا با نام زندانی شماره ۲۴۰ شناخته می‌شد. کانکی از او خواست که آزادش کند تا دوستانش را نجات دهد اما آریما با خونسردی گفت که تمام آن‌ها را کشته است. وضعیت روحی شماره ۲۴۰ به شدت نامناسب بود، از خوردن غذا امتناع می‌کرد و شب‌ها از دیدن کابوس عذاب می‌کشید و گریه می‌کرد. با وجود این شرایط آریما تصمیم گرفت برای او کتاب‌هایی بیاورد تا بخواند که همین موضوع سلامتی او را بهبود داد.

  آریما در بازدید دیگری از زندانی شماره ۲۴۰ به او گفت که نیاز به یک اسم دارد، این برنامه‌ای در جهت منصوب کردن او به عنوان یک بازرس بعد از توان‌بخشی بود. آریما از او خواست تا نام جدیدی برای خود انتخاب کند که در نهایت با توجه به علاقه‌ی ۲۴۰ به دو واژه‌ی «قهوه» و «دنیا»، نام هایسه برای او انتخاب شد.

  سومین یورش کوکلیا
  او بعدها کویینکه خود یعنی یوکیمورا ۱/۳ را به هایسه ساساکی، بازرس درجه ۱ و مربی جوخه‌ی کویینکس داد. آریما همراه با آکیرا مادو سرپرست جوخه کویینکس بود و بر هایسه ساساکی و دیگر اعضای این جوخه نظارت داشتند.

  هنگام سومین یورش کوکلیا (Cochlea)، او شروع به مبارزه با ساساکی کرد، کسی که حالا خاطراتش را دوباره به دست آورده بود.
  گرچه ساساکی اعلام کرد که جنگ پایان پیدا کرده اما آریما او را تحت فشار قرار داد و اظهار داشت که جنگ تنها با مردن یکی از آن‌ها تمام خواهد شد. او حمله را با کویینکه شکسته ادامه داد، با کنار زدن موانع فاصله‌ی خود را با ساساکی کم کرد و سلاح خود را در شکم او فرو کرد. با این حال ساساکی از او خواست تا شکستش را قبول کند و اعتقاد داشت که ادامه دادن این شرایط بی‌معنی است. آریما عقب رفت، کویینکه شکسته‌اش را پایین آورد و از ساساکی پرسید که آیا قصد ندارد او را بکشد؟ بعد از پاسخ کانکی، او به سمت بالا چشم دوخت و غرق در این فکر بود که از هجده سالگی تا به حال به عنوان یک بازرس از هیچ کسی شکست نخورده است. باری دیگر از ساساکی پرسید که آیا نمی‌خواهد کار او را تمام کند. ساساکی نیز باری دیگر تصمیم خود را تائید کرد و بعد از اظهار کردن تفکراتش، آریما گلوی خود را با کویینکه جغد شکافت.

  آریما با جراحتی شدید در حالی که از گلو و دهانش خون سرازیر بود، سقوط کرد. ساساکی او را گرفت و آریما از آخرین توانش برای اعتراف رازهایش استفاده کرد. او افشا کرد که یک نیمه-انسان است، یک دورگه غول-انسان که بدون کاگونه متولد شده و در باغ آفتاب پرورش یافته است. به خاطر طبیعت دورگه بودنش او خیلی زود دچار گلوکوم شد و پیری زودرس شد. او برای ساساکی افشا کرد که طایفه واشو همه غول هستند و همین طور اعتراف کرد که همیشه از وجود خودش به عنوان کسی که فقط می‌کشد و چیزی به دنیا برنمی‌گرداند متنفر بوده است. آریما در آخرین نفس‌های خود ساساکی را تحسین کرد و در نهایت در دستان او جان داد.

 17. امین

  تیمان اژدها (Dragon Orphans) موجودات خصومت‌آمیز و شبیه انسان هستند که بعد از شکل‌گیری اژدها در توکیو آشکار شدند. آن‌ها شکارچیان پرخاشگری هستند که با هر چیز زنده‌ای که روبرو می‌شوند آن را می‌خورند. بعد از نابود شدن بدن اصلی اژدها، این موجودات بازتولید خود را در شهر ادامه دادند و تهدیدی برای هر دو انسان‌ها و غول‌ها شدند.

  خصوصیات
  موجوداتی شبیه به انسان و بزرگ‌تر از اندازه میانگین انسان هستند. سر آن‌ها بدون سیما است و تنها یک دهان بزرگ با دندان‌های تیز دارند. آن‌ها هیچ خصوصیاتی در مورد جنسیت ندارند.

  آن‌ها دارای نوعی غیر معمول و کمیاب هستند که هر زمان مجروح یا کشته شوند، منفجر شده و سمومی را در فضای اطراف خود پخش می‌کنند. قربانیانی که در معرض سموم قرار بگیرند دچار ترشح بیماری تولید بیش از حد سلول آرسی می‌شوند یا تبدیل به غول می‌شوند.

  شخصیت
  این موجودات فردیتی از خود نشان نمی‌دهند و هوششان را می‌توان مشابه به یک حیوان یا نوزاد انسان دانست.

 18. امین

  بز یا بز سیاه (Goat) یک سازمان مقاومت غول است که توسط کن کانکی تاسیس شده است. هدف اصلی آن‌ها ساخت دنیایی است که هر دوی انسان‌ها و غول‌ها بتوانند با صلح در آن زندگی کنند. اولین نقشه‌ی آن‌ها برای دستیابی به این هدف آوردن CCG پای میز مذاکره است.

  اعضای Goat تشکیل شده است از اعضای دیگر باندها و سازمان‌های منحل شده از جمله: درخت آئوگیری، آنتیک و خانواده سوکیاما.

  بعد از ظهور اوگای اعضای Goat به پنهان شدن به بخش ۲۴ رانده شدند تا این که توسط CCG به رهبری کیچیمورا واشو کشف شدند.

 19. امین

  کیچیمورا واشو (Kichimura Washuu) ضدقهرمان اصلی مجموعه توکیو غول و رئیس سابق CCG است. او در چندین سازمان نقش داشته و مسئول تعدادی از رویدادهای اصلی مجموعه است.

  او در اصل سوتا واشو-فوروتا، پسر نامشروع رئیس سابق CCG یعنی سونیوشی واشو بوده و یک مامور V است که در باغ آفتاب پرورش یافته است. زمانی که به عنوان یک بازرس غول درجه ۱ فعالیت می‌کرد از نام مستعار نیمورا فوروتا استفاده می‌کرد.

  او برای پیش بردن کارهای خود در قالب هویت‌ها مختلف به سازمان‌ها نفوذ می‌کرد و اتحادهای شخصی ایجاد می‌کرد. به عنوان یک عضو از دلقک‌ها، او با نام سوتا وارد شد و مسئول حادثه سقوط تیرهای فولادی است. او همچنین با نام PG به رستوران غول پیوست و در آزمایش‌های آکی هیرو کانو همدست او بود. همانند کن کانکی او یک غول یک-چشم مصنوعی است که از کاگونه ریزه کامیشیرو بهره می‌برد.

  او در ظاهر یک بازرس عادی و بدون جلب توجه همراه شیکی کیجیما شد. بعد از مرگ همکار بالادستی‌اش، او همدست هایسه ساساکی شد تا هایسه را تحت نظر بگیرد و به مافوقانش V گزارش دهد. در زمان یورش سوم به کوکلیا او از آشوب ایجاد شده استفاده کرد و با کمک اعضای دلقک‌ها و V کودتای طایفه واشو را پایه‌ریزی کرد. او سپس خود را شاه واشو نامید که این نام در تضاد با لقب کانکی یعنی شاه یک-چشم بود.

  با استفاده از حمله گسترده دلقک‌ها او موفق شد راس CCG را به دست بگیرد و ماتسوری واشو را از جانشینی کنار بزند. به دنبال ظهور اژدها از بخش ۲۴، کیچیمورا از مقام خود استعفا داد.

 20. امین

  وی (V) یا واسوکی سازمان مخفی در مجموعه توکیو غول است که به حفظ توازن جوامع انسان و غول می‌پردازد. تلاش‌های آن‌ها برای حفظ این تعادل با ورود درخت آئوگیری، یک سازمان تروریستی غول و رهبر آن یعنی جغد یک-چشم شکست خورد.

  درگیری
  یوشیمورا که در گذشته با نام کوزن شناخته می‌شد، یکی از پاک کنندگان آن‌ها بود. او در زمانی با یک زن انسان به نام اوکینا آشنا شد و عاشق او شد. کوزن مدتی بعد متوجه شد که اوکینا یک روزنامه‌نگار است که در مورد این سازمان تحقیق می‌کند. با پی بردن V به هویت اوکینا، آن‌ها به کوزن دستور کشتن او را دادند. کوزن این دستور را اجرا نکرد اما با در خواست اوکینا این کار را انجام داد. مدتی بعد کوزن از سازمان کنار گذاشته شد، او که نگران جان فرزندش بود او را همراه با دفترچه خاطرات مادرش در بخش ۲۴ام به نوروی سپرد.

  با این حال دختر یوشیمورا در سال‌های بعد دوباره نمایان شد و بدون هراس از شکار شدن توسط V به مرکز فرماندهی CCG حمله کرد. یوشیمورا با عنوان جغد یک-چشم خود را جای هویت دخترش جا زد و اعمالی را به جای او انجام داد. درست قبل از عملیات سرکوب جغد، کایکو و دیگر اعضای وی قرار ملاقاتی را با عضو سابقشان تدارک دیدند. کایکو به یوشیمورا پیشنهاد تسلیم دخترش را داد تا وفاداری‌اش به V را ثابت کند، اما او این پیشنهاد را قبول نکرد

پاسخی بگذارید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!