بررسی قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

بررسی قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

 

جنگ ، تلفات ، مرگ خوب و بد !

با سلام  خدمت دوستان با بررسی قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re در خدمت شما هستم.شما می تونید بررسی قسمت های قبل را از اینجا بخونید. همین اول کاری باید بگم از این اپیزود خیلی خوشم اومد! احساس می کنم استودیو پیروت همه توانش رو برای این قسمت و قسمت بعد گذاشته! گرچه اشکالات زیادی هم در این قسمت وجود داشت روند داستانی نا مشخص، اتفاقات عجیب غریب، شخصیت های جدید،، کاکوجا ، آرمور  و …

یکی از دلایلی که باعث شده این قسمت خیلی جذاب بشه ، صدا پیشه های فوق العاده انیمه بودن مخصوصا صدا پیشه تاکیزاوا، آمون و کرونا … جدا از این مسئله موسیقی این قسمت هم شاهکار بود ترکیب ساختار های الکترونیک با پیانو آکوستیک و فضا سازی مناسب !

از طرفی رزم آرایی و صحنه های نبرد عالی بود گرچه طراحی و انیمیشن نقص هایی داشت مخصوصا زمان مبارزه تاکیزاوا و آمون!

مسئله دیگه ای هم که خیلی ازش خوشم نیومد نحوه نمایش مبارزات بود ، سوئیچ کردن های سریع بین چند مبارزه خیلی کار جالبی نبود، من ترجیح میدادم اول مبارزه یکی رو کامل نشون بده بعد بره رو یه مبارزه دیگه! (البته نظر شخصیم بود)

حرف رو کوتاه میکنم و در ادامه به بررسی قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re بپردازم، با من همراه باشید!

شخصیت های ناشناس

همونطور که تو بررسی قسمت 13 گفتم، شخصیت های جدیدی وارد داستان شدن که ما باهاشون آشنا نبودیم ! تو این قسمت به این شخصیت ها بیشتر پرداخته می شه، گرچه همچنان بک استوری ها ناقص هست و اطلاعات درستی از گذشته افراد داده نمیشه !

من اینجا عکس دوستان جدید رو با اسمشون آوردم و کمی راجع بهشون حرف می زنم ! تو عکس های بالا فک کنم مهمترین شخصیت پرفسور یا دکتر کانو هستش! من خیلی ناراحتم از این که هیچ اطلاع رسانی درستی نمیشه !!!

کانو کسی هستش که ریزه رو به کانکی پیوند زده و بعد از مدتی از CCG اخراج میشه ! بعد از اخراج شروع به همکاری با غول ها میکنه تا بتونه یه نمونه غول تک چشم قوی مثل کانکی بسازه با توجه به این عقده تمامی انسان هایی که اون به غول تبدیل کرده تک چشم هستند و آمون و تاکیزاوا و کرونا و… نتیجه آزمایشات این آدم هستن!

آیومو هوگی بازرس CCG هستش که یک بک گراند کوچکی ازش نشون داده میشه ! از این آدم در قسمت های بعد بیشتر می بینیم احتمالا ! نفر بعد سه تیغ هستش که اون هم بدون اشاره به گذشته وارد داستان میشه ! و اطلاعات بیشتری نمیتونم راجع بهش بدم !

شیکورائه هم غول عجیبیه با اینکه رده A+ هستش اما قدرت بالایی داره در نتیجه فک می کنم این فصل زیاد ببینیمش !

و در آخر سر هم شاهد 3 عضو جدید در گروه Quinx هستیم که هیچ معرفی نشدن و احتمالا در قسمت های بعدی کمی راجع بهشون صحبت بشه !

البته تو این قسمت شاهد حضور مجدد بعد از فصل دوم و مرگ شو هاچیکاوا هستیم ! فلش بکی هم ازش نشون داده میشه که اشاره به زخم صورتش داره و آسیبی که از غول ها دیده 

کاکوجا

قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re
کاکوجا تاتارا به شدت عجیب و باحاله

وقتی قرار تغییر قدرت و تغییر استیج انرژی صورت بگیره چه در مانگا ، انیمه، گیم و فیلم سینمایی، قبلش یک توضیح مختصر یا مفصل راجع بهش داده میشه !

این در حالیه که ما در فصل سوم با کاکوجا آشنا میشیم که در انیمه هیچ اشاره ای بهش نشده و این افتضاحه ! خب چه موقع غول ها میتونن تغییر استیج انرژی بدن ؟ چه غول هایی میتونن اینکارو انجام بدن؟ اگر غول های SS به بالا میتونن پس چرا اورکا تو قسمت قبل با رده SSS از کاکوجاش استفاده نکرد ؟ و خیلی سوالات دیگه راجع به کاکوجا هست که برای من عجیبه ! البته به عنوان بیننده انیمه !

احتمالا تو قسمت بعدی براتون به اختصار شرح میدم، داستان کاکوجارو

آرمور

قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

خب تو این قسمت شاهد یک نوع آرمور خاص هستیم که سوزیا ازش استفاده میکنه و نمیدونم چرا بقیه اعضا CCG ندارنش؟

به احتمال زیاد این لباس از قدرت کاگونه غول ها ساخته شده در نتیجه کارش افزایش قدرت انسانی هستش، اما خب معلوم نیست به چه شکلی ساخته شده و به چه کسایی اجازه استفاده ازش رو دادن و چرا ؟

اینم بگم این آرمور کاملا با چیزی که تو مانگا نشون داده شده فرق میکنه ! مخصوصا برق عجیب و سرعت عجیب تری که داره !

کرونا یاسوهیسا / رده SS

قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

اگه شما هم مثل من با دیدن قسمت 13 و 15 هنوز این خانم جذاب رو نشناختین باید بگم ، ایشون کرونا هستش!

خواهر دوقولوی ناشیرو که همه جا باهم بودن و تو فصل دوم با کانکی و سوزیا جنگیدن که تو جنگ با سوزیا خواهرش ناشیرو آسیب خیلی جدی دید! از اون زمان به بعد هیچ خبری ازشون نبود تا تو این قسمت که سرگذشتش کمی مشخص میشه !

خب باید اعترافی بکنم اونم اینکه کرونا و خواهرش از همون اول حضورشون تو انیمه ، مورد علاقم بودن و کلا فیس، استایل و اون طراحی جالب لباس و ماسکشون فوق العاده بود! 

قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

بعد از زخمی شدن ناشیرو در فصل دوم به نظر میرسه دکتر کانو طی عمل جراحی قدرت ناشیرو رو به بدن کرونا منتقل کرده و بقیه داستان رو هم خودتون تو این قسمت دیدن! اما مسئله اینجاست این دوتا از اول غول نبودن و توسط کانو تبدیل به نیمه غول شدن ! اما کی و چطورش رو نمیدونم !

مبارزه سوزیا با کرونا

قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

یکی از بزرگترین مشکلاتی که با انیمه توکیو غول دارم اینه که هیچوقت به بک استوری شخصیت های مهم درست اشاره نمیکنه !

سوزبا هم یکی از هموناس ! سوزیا سرگذشت کوتاهی ازش تو فصل دوم نشون داده شد اما خیلی چیزها از زمانی که پیش مادام بود نشون داده نشد ! از این رو درک رابطه سوزیا و آدمایی که در گذشته باهاشون زندگی میکرده سخته و این رو هم باید بدونیم سوزیا پت یا حیوون خانگی مادام بوده ! 

خب بریم سراغ مبارزه از کرونا گفتم که قدرت خواهرش رو به خودش اضافه کرده و شده غول کامل دیگه نیمه انسان نیمه غول نیست! که جا داشت یه توضیحاتی داده میشد راجع به این موضوع !

از طرفی سوزیا هم با لباس جدیدش مثل شخصیت سریال فلش شده که واقعا این سرعت عجیبش خنده دار بود !

از طرفی وقتی کرونا زدش، آرمور رو هم خورد کرد، و آسیب هم دید حالا چرا نمرد! ؟ خیلی عجیب بود!

یارو کمتر از چند ثانیه پشت کرونا ظاهر شد و واکنش اعضای گروهش هم خیلی هندی بود !!! کلا خوشم نیومد از این مبارزه ! با اینکه هم سوزیا و هم کرونا از شخصیت های مورد علاقم هستن! 

مبارزه هوجی و تاکیزاوا با تاتارا

قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

تاتارا همیشه مرموز بوده ، حالا نمیدونم مقصر انیمه هستش یا مانگا! در مانگا به برادرش فقط اشاره میشه تو انیمه هم همینطور ! اما موضوع اینجاست این دوتا برادر قبل راه اندازی آئوگیری کجا بودن! و چیکار می کردن؟ 

هوجی و آکیرا بعد از کلی مبارزه موفق میشن با از دست دادن 100 نفر برادر تاتارا، رو بکشن! با توجه به قدرت بالای تاتارا احتمالا تاتارا از برادرش قوی تر بوده ! (البته تو مانگا فک کنم برادر قوی تر معرفی میشه) –

و در مبارزه با هوجی این موضوع مشخص شد! اما اینکه تاکیزاوا میپره فرتی میکشتش برام قابل قبول نیست! جا داشت کمی مبارزه جدی تر بشه ! با دوتا ضربه زد ترکوند تاتارا رو اصلا عصمت یارو لکه دار شد !

بعد از کشتن تاتارا، تاکیزاوا به نیروههای CCG حمله میکنه و همشون رو میکشه ! غیر آکیرا که لحظه آخر آمون وارد کار میشه !

بالاخره بعد چند قسمت پنهون کاری آمون بصورت رسمی وارد انیمه میشه ، گرچه جا داشت لحظه ورودش بهتر از این نمایش داده میشد! 

با چندتا لفظ که بین آمون و تاکیزاوا رد و بدل میشه مشخص میشه آمون توسط دکتر کانو و بعد درگیری های فصل دوم تبدیل به نیمه غول شده اما به نحوی از دست آئوگیری فرار کرده و تصمیم گرفته طرف انسان ها باقی بمونه تا مثل تاکیزاوا رد بده!

آمون سعیش این هست که تاکیزاوا رو به حالت انسانی برگردونه اما تاکیزاوا زد پارش کرد! گرچه به نظر من اینطوری میومد که آمون نمیخواد مبارزه کنه و احتمالا آمون قدرت بیشتری از تاکیزاوا داره ! خالا باید منتظر بمونیم ببینیم آمون با تاکیزاوا چیکار میکنه و آیا میتونه کمکش کنه یا نه !

قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

درگیری آخر این قسمت هم مربوط میشه به یوری کوری و تیمش با ناکی و 3 تیغ که در سکانس آخر شاهد این هستیم که سوکیاما به کمکشون میاد! حالا ادامه جنگ چی میشه تلفات بعدی کیا هستن رو باید تو قسمت بعدی ببینیم !

موضوع دیگه هم که اتفاق میوفته حمله کرونا به دکتر کانو و آزمایشگاه عجیبش هستش و مبارزه اون با کلی غول تک چشم جدید! کرونا با این نیمه غول ها میجنگه ولی به دلیل تعداد بالای اونها نمیتونه انتقامش رو از کانو بگیره ! در همین لحظه ناگهان نیشیکی نیشیو ملقب به مار وارد داستان میشه و به کرونا کمک می کنه ! 

به نظر میرسه اکیپ کافه آنتیک به دنبال برقراری صلح با انسان ها هستن و دارن نقشه شون رو با زیرکی جلو می برن!

 

امیدوارم از بررسی قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re خوشتون اومده باشه ! مثل همیشه منتظر نظرات و حدسیات جالب شما هستم! در ادامه بخوانید » 

بررسی قسمت ۱۶ انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

 

همچنین بخوانید » 

بررسی قسمت ۱۵ انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

موسیقی متن انیمه توکیو غول را گوش کنید

مجله وارونه
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

خوب

8

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 6
دوست نداشتم: 0
میانگین امتیازات: 6
 
 
 

 

14 دیدگاه در “بررسی قسمت 15 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

اون ازمایش جدید کانو انگار تولید نیمه غول بود
همشون شبیه بودن عین هم
انگار کسی تبدیل نشده بوده و اینا مستقیم تولید شدن
و عجیبه که کاگونه هم ندارن و اینقد راحت با یه ضربه میمیرن (خو کانو چرا اینارو تولید کرد7)

آره به نظر می رسید ترکیبی نیستن و از ابتدا و تو آزمایش گاه تولید شدن ! کلا کانو ادم عجیبی به نظر میاد و هدفش از تولید این نیمه غول هام نامشخصه فعلا !

با سلام و خسته نباشید خدمت شما. متشکر از نقد قسمت سوم و همینطور افزایش کیفیت نقد.
در ابتدا نظراتم رو در مورد بخش های مختلف و چند سوال رو میگم:
1_ سوییچ بین مبارزات هم بدی و هم خوبی خودش رو داره. بدیش اینه که هی از یه مبارزه نیمه کاره به یه مبارزه دیگه میپره، و خوبیش اینه که کارگردان می‌تونه آخر همه مبارزات رو یکی و یک پایان وسوسه کننده، برای ادامه بسازه.
2_ تمامی شخصیت های جدیدی که گفتید، به جز اعضای جدید جوخه کوینکه. در فصل های قبل اشاراتی به آنها شده، پس استفاده از واژه «جدید» چندان مناسب نیست.
3_ درسته که اطلاع رسانی درستی در مورد کانو نشد. اما با توجه به صحنه هایی از این مرد در فصل های قبل، میشه در موردش نتیجه گیری کرد. (احتمالا واسه همین به انیمه، ژانر رازآلود رو اضافه کردند)
4_ شو هاچیکاوا هم اگه یادتون باشه، زخم صورتش توسط سگ سیاه ایجاد شده.
5_ در اصل، در فصل دوم با کاکوجا آشنا شدیم، همون موقع که کانکی، کاکوجا دار شد و زد پدر خونده سوزویا (اسمش یادم نیست) رو ترکوند و راهی بیمارستان کرد، در مورد کاکوجا توضیح داد.
6_ آرمور، اگه درست یادم باشه در انیمه هر کس هر غولی رو شکست بده، اسم اون رو روی کوینکه ساخته شده از اون غول می‌ذاره. پس آرمور اسم غوله. که اگه درست فهمیده باشم، باید کاکوجا داشته بوده باشه، که زره شده.
7_ الان برام سواله، ناشیرو که چندتا چاقو خورد، و بعدشم اوضاعش خیلی خراب نبود. پس قاعدتاً باید بدنش بازسازی شده باشه. یعنی تو مانگا طرز زخمی شدنش فرق می‌کنه؟؟؟ با این حال کاش زنده بود 😥😥
8_ درسته که تاکیزاوا زد خیلی راحت تاتارا رو پر پر کرد، اما شاید تاتارا با توجه به حرف هایی که زد، دیگه انگیزه‌اش ته کشیده بود و همزمان, ورود تاکیزاوا هم غیر منتظره بود.
9_ الان تاکیزاوا نبود که به آکیرا و هوجی و بقیه حمله کرد!!! اونا بودند که به دستور هوجی (همین جا اعلام میکنم، از این شخصیت به شدت تنفر دارم. تاکیزاوا اومده و زده تاتارا رو واسش له کرده، اون وقت هوجی… اصلا همون بهتر مرد) حمله کردند!! و در اصل تاکیزاوا برای کمک به اونا اومد. (تابلو که دلش با این وضعیت روحی، می‌شکنه)
10_ لحضه ورود آزمون هم همون‌طور که گفتی باید بیشتر کار میشد، هم خودش و هم مادو که چیزی نگفت. (البته چیزی نبود که بگه)
11_ یه چیز که من رو به تعجب وا داشت، این بود که فکر میکردم: حمله به آئوگیری و کوکولیا در دو زمان متفاوته. که آلان معلوم شد، هم زمانه.
12_ موقعی که ناکی، به نظر مرده بود. قلبم ریخت و با خودم گفتم: یه شیپ دیگه هم از دست رفت. که خوشبختانه بعد معلوم شد، زندس.
13_ راستش اول چون تیم سوزویا به کورونا گفتن: کاکوجا. با خودم فکر کردم که ناشیرو رو خورده، بعد هم کاکوجا دار شد. که البته الان که فکر میکنم، میبینم اشتباهه و کار دکتر کانو هستش. امیدوارم در قسمت های بعد این شخصیت دیار فانی را به خاطر کار های وحشتناکش وداع کند. (جنبه خوباش، مثل بوجود آوردن کانکی محبوب را نمی‌گویم، عضاب هایی که به بقیه تحمیل کرد، را می گویم)
15_ الان واقعاً برام سواله که جوخه کوینده چی رو سمت تاکیزاوا پرت کردند، نکنه تاتارا بود؟؟
چند غلط املایی:
در بخش مربوط به کانو، عقیده رو عقده نوشتید.
کلا، اسم جوزو: سوزویا هستش، نه سوزیا.
در بخش مربوط به تاتارا، عظمت رو عصمت نوشتید.
نکات مثبت:
1_ اشاره به گذشته کرونا و کونا که مربوط به فصل های قبل بوده، اما با این حال برای یادآوری عالیست.
2_ مقایسه مانگا و انیمه و دیگر سریال ها، مخصوصاً حالا که پای آرمور رو کشیدن، وسط. جالب و شنیدنی بود. اگه تصویری از آرمور مانگا را می‌ذاشتید، که تفاوت رو با چشم ببینینم، بهتر بود.
3_ به شخص از جمله بندی تون در بیشتر موارد خوشم. (لایک دارین)
نکات جامانده:
1_ موتسکی، که توسط تورسو ربوده شد و الان معلوم نیست، در چه وضعیتی به سر می‌برد. (امیدوارم کار به جاهای +۱۸ نرسه)
2_ فرد مرموز سوار بر قایق که به دلایلی به کشتی فرماندهی آدم‌ها رفته.
3_ نفس های آتشین تاتارا و کوینکه مادو که مال کاگونه مادر هینامی است.
متشکر از پاسخ دهی و منتظر مطالب انیمه ای بعدی شما.

غلط املایی نبوده منظور عقده روانی بوده ! اسم جوزو با توجه به تلفظ ژاپنی من سوزیا میشنوم اکثرا نه سوزویا البته چون منبع فارسی وجد نداره خیلی مهم نیست، تاتازا هم منظور همون عصمت یوده ته عظمت!
او شخصیت هام تا جایی که یادم میاد جدید بودن درسته یه اشارات ریزی شده بود ولی معرفی نشده بودن
نه آرمور منظور همون زره هستش نه اسمش !
هاچیکاوارو سگ خورده بود درسته
کاکوجا در فصل دوم هم خیلی توضیحی دربارش داده نشد تا جایی که یادم میاد
بعد من مانگا رو نخودم و فقط با توجه به هر قسمت میرم یه بررسی ریزی میکنم
با تشکر از شما دوست عزیز حتما سعی میکنن بهتر و بهتر باشه بررسی ها و تشکر از بررسی دقیق خودت

سلام ممنون از بررسی فوق العادتون
حقیقتا هر هفته سه شنبه ها اعصابم به کلی خورد میشه وقتی میبینم یه مانگای شاهکار رو چطور گند میزنن بهش.
ای کاش که ریبوتی ازش ساخته شه چند سال بعد حداقل دلمون به این موضوع خوش باشه.

با تشکر از علی عزیز که انقدر زحمت میکشی مرسی واقعا
اول اینکه انیمه داره به طرز وحشتناکی داستان رو سریع پیش میبره متاسفانه
و دوم اینکه میخواستم بپرسم این آخرین فصل این انیمست؟

قسمت 4 واقعا قشنگ بود واقعا نسبت به قسمت های قبل خیلی قشنگ تر بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *