بررسی قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

با سلام  خدمت دوستان با بررسی قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re در خدمت شما هستم.شما می تونید بررسی قسمت های قبل را از اینجا بخونید. بالاخره یه قسمت ناب بعد کلی قسمت به درد نخور !!!! قسمت 8 فصل چهارم انیمه توکیو غول فوق العاده بود.

با اینکه فک کنم بیش از 25 چپتر رو تو یک قسمت جا داده بودن، اما با این حال تیم تولید کننده تونسته بودن یه قسمت قوی و حرفه ای رو ارائه بدن که هم از لحاظ احساسی خوب بود هم کارگردانی، از طرفی انیمیشن به شدت قوی و خوب بود (بر خلاف قسمت های قبل) خیلی نزدیک به انیمیشن فصل دوم شده بود، استفاده از تکنیک های مختلف برای نمایش جزئیات هم عالی بود، موسیقی هم مثل همیشه ناب بود فقط به نظر من جا داشت برای مبارزه سوزیا و کانکی موسیقی با تم متفاوت تر و ریتم سریعتر می ساختن!

قسمت 8 از فصل دوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re حاوی اطلاعات و اتفاقات جالبی بود، بالاخره هیده پیداش شد! دست فروتا هم رو شد. همچنین شاهد مبارزات جالبی بودیم» مبارزه اوریه و کورویوا با شیکورائه و روما ، مبارزه توکا با ماتسوکی- مبارزه کانکی با سوزیا و در نهایت تبدیل شدن کانکی به اژدها !

قبل مطالعه بررسی این قسمت لطفا یک نگاهی هم به مطالب زیر بندازید»

بهترین انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید ! بخش نهم

۸ انیمه ای که بی صبرانه منتظر شروع آنها در سال ۲۰۱۹ هستیم !

بهترین انیمه های پاییز ۲۰۱۸ که باید آنها را حتما تماشا کنید !

در ادامه با بررسی قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

ماتسوکی

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

سوالی که اینجا مطرح میشه اینه » ماتسوکی و جوخه اوگای از کجا محل عروسی کانکی رو پیدا کردن؟ جواب این سوال فک کنم اوتا و گروه دلقک باشه ! اما چرا اوتا به مرگ کانکی راضی شده؟ و کلا اگر هدف ایجاد صلح باشه کشتن شاه تک چشم کار منطقی نمی تونه باشه!!! باید دلایل جالبی پشت این موضوع باشه !

فروتا و گروه دلقک

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

خب بالاخره معلوم میشه دلیل رفتار عجیب و غریب فروتا چیه ! هدف فروتا فروپاشی سی سی جی و نابودی شاه تک چشم ! یه جورایی جلوگیری از قدرت گرفتن انسان ها و غول ها با قدرتمند کردن گروه دلقک !!!!

مبارزه اوریه و کورویوا با شیکورائه و روما

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

این مبارزه چه از لحاظ مبارزه آرایی و چه از لحاظ انیمیشن حرف نداشت، فلش بک بچگی اوریه خیلی خوب بود ! مخصوصا نگاه روانشناسی به خشم اوریه و بررسی وضعیت کودکانی که در جایگاه اوریه قرار دارن و پدرشون رو از دست دادن! آها راستی این سپر اوریه هم باحال بود ! 

لحظات احساسی جالبی رو تو این مبارزه شاهد بودیم! صحبت های کورویوا هم در نقش یک حامی و همکار بسیار زیبا بود.

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

هیده

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

خب خب خب! بالاخره کسی که همه دنبالش بودن سر و کله ش پیدا شد! هیده !!!!

با توجه به مدل حرف زدن و ماسکی که رو صورتش هست، بدون شک مشخصه که صورت هیده ترکیده !!! اما چرا ؟

از طرفی نوع درخواست هیده طوری هست که انگار اوریه رو میشناسه ! 

هیده تا الان کجا بوده و چیکا می کرده خیلی عجیبه ! و عجیب تر از اون اینکه چیکار داره می کنه و چطور می خواد به کانکی کمک کنه ؟

یوی کوری / ریکای سوزو

دوستان یه عذر خواهی باید از همه شما بکنم ! من اشتباه فاحشی انجام دادم و ریکای از گارد شخصی آریما رو با یوی کوری اشتباه گرفتم و در چند بررسی به اشتباه ریکای رو کوری معرفی کردم ! خداییش خیلی شبیه هم هستن !!!

مبارزه توکا و ماتسوکی

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

توکا بعد از اینکه کانکی ازش میخواد بچه هارو با خودش ببره! وظیفه خودش رو به هینامی میسپاره دلیلش هم مشخصه ، دیگه تحمل جدایی از کانکی رو نداره !

به همین خاطر مجددا ماتسوکی و توکا به طور هم خوردن که دور از انتظار هم نبود به هرحال توکا زن مورد علاقه شاه تک چشم و معشوقه ماتسوکی هستش که باید از بین بره! نمایش کاگونه توکا خیلی جالب بود با همه کاگونه ها فرق داره خیلی باحاله!

توکا به دلیل حامله بودن و شرایط فیزیکی نامناسب با قدرت زیادی که داره مبارزه رو به ماتسوکی می بازه ! همین امر در نهایت باعث رد دادن کانکی میشه !

سایر مبارزات

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

سوکیاما همیشه برای من جذاب بوده چه از لحاظ تیپ و استایل چه از لحاظ کلاس شخصیت تو این قسمت هم به زیبایی وفاداری خودش به کانکی رو ثابت میکنه که خیلی قابل احترام بود.

جوخه اوگای

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

با توجه به اتفاقات افتاده مشخص میشه جوخه اوگای به احتمال زیاد از اسباب بازی های پرفسور کانو هستن!

کانو یه جورایی وسواس و عقده تولید موجودی شبیه کانکی رو داره و با توجه به مشخصات و ویژگی های گروه اوگای به نظر می رسه بهترین و نزدیک ترین نمونه تولید شده به کانکی هستن با کاگونه و مشخصات ظاهری یکسان!

از طرفی فروتا هم همین کاگونه کانکی/ ریزه رو داره پس احتمال اینکه فروتا هم توسط کانو انگولک شده باشه خیلی بالا میره!!! از طرف دیگه با توجه به تصویر دختری که تو محفظه بود (قسمت قبلی) اگر فرض رو بر این بگیریم که اون اتو نبوده ! پس به احتمال خیلی زیاد ریزه بوده و ریزه به یه نحوی از شب حادثه زنده مونده اما آیا دست پرفسور کانو بوده ! یا درخت آئوگیری و یا واشو کلن ؟

مبارزه کانکی و سوزیا

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

من خودم یکی به شدت دوست داشتم این دوتا با هم مبارزه کنن و این اتفاق بالاخره افتاد! تنها ایراد این مبارزه از نظر من زمان کوتاه و موسیقی نه چندان جذابش بود! جا داشت حداقل دو قسمت رو درگیر خودش کنه ! و موسیقی هم کمی اکتیو تر باشه!

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re
طراحی و تکنیک نمایش الکتریسیته آرمور سوزیا فوق العاده بود !

این مبارزه از لحاظ مبارزه آرایی، انیمیشن، کارگردانی و … بی نظیر بود.

بیداری اژدها

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

وسط مبارزه با سوزیا، کانکی متوجه میشه جون توکا در خطر هستش از همین رو برای نجاتش اقدام میکنه اما در همون لحظه جوخه اوگای که شبیه ربات های بیولوژیکی هستن با دیدن کانکی دستور کشتنش رو که توسط فروتا صادر شده اجرا میکنن و در یک لحظه بدن کانکی رو تکه تکه می کنن!

بیداری

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

بعد از شکست سنگین، کانکی مجددا وارد ناخودآگاه خودش میشه ! جایی که شخصیت های مختلفش حضور دارن! به نوعی انگار کانکی نیاز داره تا این شخصیت رو تو ناخودآگاهش نگه داره! 

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

اما دلیل اینکه همه شخصیت ها تو ناخودآگاه کانکی وجود داشتن این بود که کانکی برای پیروز شدن نیاز داره همه شخصیت های ذهنیش رو با هم متحد کنه و حرف آخر رو هم دقیقا کانکی میزنه که قویترین شخصیت توی ذهنش هست! پیشنهاد میکنم برای درک بهتر وضعیت کانکی مطلب » با اختلال هویت تجزیه ای (شخصیت چندگانه) به طور کامل آشنا شوید مطالعه کنید.

بعد برگشت کانکی اون به یک هیولای عجیب قریب تبدیل میشه که باعث میشه کل شهر توکیو تو خاموشی فرو بره اما نکته جالب توجه اینکه کانکی داره به اژدها تبدیل میشه ؟ این حالت چه حالتی هستش ؟ آیا حالتی مثل پوسته اتو هست !

قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

و نکته مهم بعدی خوشحال فروتا از بیدار شدن این اژدها بود، جوری که اون خوشحال شد به نظر دنبال همین موضوع بوده و برای همین لحظه و کشتن اژدها برنامه ریزی کرده !

 

امیدوارم از بررسی قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re خوشتون اومده باشه مثل همیشه منتظر نظرات جذاب و خوندنی شما هستم اگه هم جایی از قلم افتاده یا بهش اشاره نشده لطفا شما زحمتش رو بکشید !

همچنین بخوانید »

بررسی قسمت ۲۱ انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

 

 در ادامه بخوانید »

انیمیشن کوتاه Fog Hill of the Five Elements ، انیمیشنی از چین

بهترین انیمیشن های نامزد جوایز اسکار ۲۰۱۹

فیلم کوتاه لیمو Lymun ؛ انیمیشنی کوتاه از تاثیرات مخرب جنگ در خاورمیانه

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 

23 دیدگاه در “بررسی قسمت 20 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز. من مانگا انیمه رو کامل خوندم و باید بگم فصل اول و دوم انیمه خبلی خوب شروع شده بود و منتظر فصل سوم این انبمه هم بودم که سریع پخش بشه ولی اصلا راضی کننده نبود یه شکست بود واقعا خیلی صحنه ها خسته کننده ای داشت نبرد بی روح بودن حتی موزیک درست حسابی هم نداشت نبرد ها داخل مانگا خیلی زیبا و خوب بودن ;بالاخره فصل چهارم امد فصل چهارم هم مثل فصل سوم بود بازم ضعف زیادی داشت به خصوص نبرد بین کانکی و سوزیا اصلا اینطوری نبود قطع شدن دست و پاهای کانکی توسط سوزیا و دستارش بود نه اون کلنی ها شاید این ضعف انیمه به خاطر این بود که بیشتر چپتر مانگا رو خلاصه کردن حتی لحظه ای جوخه صفر اریما میان و برای اون عزاداری میکنن رو هم حذف کردن یا کشته شدن دو نفر از جوخه صفر اریما رو حذف کردن در کل داستان اخرش فقط شبیه مانگا بود البته بگذریم اونجا قسمتی هایی رو حذف کردن من میدونم که طرفدارهای توکیو غول انتظار همچین چیزی رو از انیمه نداشتن خیلی بد شد میتونست واقعا عالی باشه نمیدونم واسه چی اینطوری شد واقعا حیف شد…

اکثر نظرات داده شده راجب فروتا اشتباهه در واقع فروتا عاشق ریزه هستش وکسی که ریزه رو از اون باغ گل بود که آریما اون جا بزرگ شده بود(همونی که کانکی و آریما اونجا مبارز کردن) نجات (فراری) داده به دلایلی که نمیشه گفت فروتاست اما ریزه چون هیچ چیز جز خوردن خوشحالش نمی کرده قضیه رو فراموش کرده (خاندان واشو از قدرتمند ترین غول هان واهل خاور میانه اند).قضیه ی تیر های آهن هم اینه که فروتا فکر می کرد ریزه واقعا از کانکی خوشش می آد اما اشتباهی رو ریزه به جای کانکی افتاد.اون موجود تو اون تخم سبز هم ریزه بود و علت خوشحالی فروتا هم نسبت به اژدها شدن کانکی اینه که برای احیای ریزه همچین چیزی لازم بوده.
شاید هم من اشتباه میکنم ولی من این رو متوجه شدم.

ممنون از نظرات به نکات جالبی اشاره کردی

A.m.5
خطر اسپویل:

اون اخرش که گفتی فورتا به خاطر اینکه فکر‌کرده ریزه عاشق کانکی شده، به همین دلیل تیر اهن ها رو روش انداخت اشتباهه.
خودش (فورتا) میخواست این کارو بکنه(به یه دلیل دیگه)؛ فقط کانکی از خوش اقبالی یا بد اقبالی اش بود که اون لحظه اونجا بود.

بله شما درست میگید. من اشتباه متوجه شده بودم اون تیکه رو.ممنون بابت راهنمایی

ممنون بابت برسی ها مثل همیشه عالی
1تو انیمه به طور مستقیم بهش اشاره نشده ولی علت این که کانکی به هزار پا (اژدها) تبدیل شد اینه که 1می خواد توکا رو دوباره ببینه 2 رو بچشون اسم بذاره، چون ژاپنی توکا بده(اشاره به فصل دو کارنامه ی توکا که ریاضی خوب ولی ادبیات کلاسیک بدی داشته)
2چرا اصلا تو این فصل به غیر از قسمت2 که اونم چهار جمله بیشتر نبود هیچ مکالمه ای بین کانکی و هینامی نیست؟ این همه این دوتا تو فصل یک و دو با هم صمیمی بودن. به نظر من قضیه ی این فراموش کانکی کلن باید از انیمه حذف می شد، ریده تو انیمه.
3این دلقک زن روماست(اونی که با اوریه مبارزه می کرد)؟اگه روماست چرا اینجوری شده؟
ولی در کل این قسمت عالی بود مخصوصا موزیک اوپرای آخراش واقعا با صحنه مچ بود.

ممنون از شما من هم موافقم

جالبه تو قسمتی که کانکی داشت هینامی رو فرار میداد فوروتا فقط میخواست مثلا مانع شون بشه
از اتو جوری فرار میکرد انگار جلوش هیچ توانی نداره ولی وقتی اتو کل اعضای گروه V را ناکار کرد شاخکاشو در اورد راحت حریفش شد
توی این قسمت وقتی تیر خورد احساس کردم بیهوش نیست و داره ادا در میاره انگار همه اینا براش تکراری و مسخره اند ( من اینجور برداشت کردم ازین صحنه و همینطور حرفای روما که میگفت زندگی مثل یک سیرک مسخره و بی معنیه )
من فکر میکنم هدف فوروتا و گروه دلقک ایجاد نفرت بین غول ها و انسان ها هست و کاری کنند تا انسان ها و غول ها علیه شون متحد بشن
و این همون صلحیه که فوروتا میخواست حالا اینکه میخواد توی این نقشه قربانی بشه یا خودش قهرمان مشخص نیست

نقطه نظر حالبی رو زاجع به فروتا مطرح کردی منم فک کنم امکان داره مثل جوکر باشه و هیچی براش مهمه نباش جز لذت حرج و مرج و کشتن

یک سوال برام ایجاد شد چرا وقتی تاکیزاوا داشت دهنه کانکی رو تو فصل اول صاف میکرد هیده خودش صدای داد و فریاد های کانکی رو گذاشت رو اسپیکر ؟مگه باهم دوست نبودن؟

والا این هیده که اینجاست معلوم نیست اصلا چی تو سرشه

با سلام و خسته نباشید خدمت شما.ممنون که اینقدر زود و سریع نقد قسمت های جدیدو میزارید….من خودمم هنوز موندم چرا تا الان داشتم انیمه رو میدیدم؟؟؟؟واقعا کلا ترکوندن انیمه رو.نابودش کردن.البته این قسمت عالی شد.همینکه کانکی به اژدها تبدیل شد جالب بود و اینکه فروتای نامردم ک خوشحال شده ازین قضیه.ولی اخر سر.مرگ نورو و تاتارا خیلی رو مخمه.اصن نمیتونم هضمش کنم.تو این قسمتم که اوریه یه غول رتبه ۳اس رو نابود کرد!!!نورو وقتی تو حالت اصلیش رفت مرد.تاتارا هم ابکی مرد.اتو هم که فقط ازین یکیو اون یکی کتک میخورد!!همشونم مردن!!!!!!!!!!
الانم این قضیه تبدیل شدن کانکی داره مطمعنم میکنه که کانکی قراره بمیره!!!!!!
کلا انیمه رو نابود کردن.و توکا و کانکی هم ک یهویی شدن و شخصیت توکا هم عوض شد !!
کلا به یه جایی رسیده که هرکی از راه میرسه با هر رتبه داغونی یکی که از خودش چند برابر قویتره رو میکشه!!!

ممنون از شما دوست عزیز که مارو دنبال می کنید، منم باهات کاملا موافقم مبارزات و نحوه شکست خوردن افراد خیلی قوی تو این انیمه خیلی مسخره هستش !

بازم دمتون گرم یعنی عالی بررسی کردین خیلی ازتون ممنونم.
متشکرم که تفاوت یوری و ریکای رو مشخص کردید اخه واقعا شبیه همدیگه هستن
راستش این قسمت واقعا فوق العاده بود به گونه ای غیر قابل توصیف عالی بود و خیلی از نکات کلیدی داستان رو اشکار کرد مثلا وجود هیده و اتفاقات مختلف اما چیزی که برای من خیلی خیلی عجیبه اینه که من مطمعنم که فروتا صدرصد و از روی عمد در اون روز سرنوشت ساز(روز برخورد کانکی با ریزه) تیر های اهن رو بر روی سر ریزه پرت کرد انگار که عمدا میخواسته از وجود ریزه سوع استفاده بکنه تا دنیا رو از هم انسان ها و هم غول ها پاک کنه ولی اخه چرااا؟؟!؟!؟!؟
بازم دستت درد نکنه عالی بود
(ولی خداییش این قسمت یه چیز دیگه بود 🙂 )

ممنون از شما دوست عزیز ، تئوری جالبی رو بهش اشاره کردی، امکان داره همه چیز زیر سر فروتا بوده از اول

سلام
ممنون از نقد و بررسيتون كه هم خيلي خوبه و هم خيلي سريع منتشر ميكنين
والا اين قسمت فوق العاده بود كاش همه قسمت هارو اينطوري ميساختن ، ولي خوشم مياد ازينكه وقتي استوديو يه فاجعه به بار مياره (قسمت قبل) حداقل بعدش يه تلاشي براي جبرانش ميكنه ، حتي همين دو تا اشارت هاي ابروي (!) كانكي و توكا و دوبار صدا زدن اسم همديگه تو اين قسمت و رد دادن كانكي به خاطر توكا از كل نشون دادن احساس اينا به همديگه تو قسمت قبل بهتر بود!
يه چندتا سكانس واقعا عالي داشت اين قسمت مثلا نشون دادن فرمت هاي مختلف كانكي تو ذهنش و ديالوگاشون (كلا اين قسمت ديالوگا عالي بودن) ، از همه مهمتر رد دادن كانكي خيلي باحال بود فقط خداكنه عقل سليمش رو از دست نده 😐 چون همينجوريش اوضاعش بعد خوردن جيسون خطرناك شد حالا ك ديگه واقعا مرخص شد و البته هيجان انگيزتر ، ولي مشخصه فوروتا از اول نقشه داشته اژدها رو بيدار كنه و ي كلك كثيف بزنه ، در مورد ريزه هم من يجا خوندم كاگونش به چند نفر پيوند خورده (كلا همه چي از اول سر همين ريزه و اون دكتره بود كه مرز غول هاو انسان هارو جا به جا كردن و همه چي قاطي پاتي شد )
در مورد هيده هم حقيقتا وضعيتش غم انگيز و ترسناك بود من كه يه خورده جا خوردم خداكنه كامل اينجوري شدنش رو توضيح بدن چون موضوع جالبي بايد باشه.

ممنون از شما که مارو دنبال می کنید! من هم موافقم لحظات احساسی کانکی و توکا تو این قسمت خیلی جذاب نر از قسمت قبل بود.

با سلام
منم با شما موافقم این قسمت نسبت به قسمت های دیگه خیلی با کیفیت تر بود
فقط اونجا که رفت تو ناخوداگاه ذهنش بهتر بود بیشتر بهش پرداخته میشد (این قسمت خیلی تو مانگا جالب تر بود) و یه نکته کوچولو اینه که اون فرد که چشماش رو بسته بود هیده نبود بلکه کانکی، وقتی که تو زندان توسط اریما دسگیر میشه (زندانی ۲۱۴)یه همچین لقبی داشت
ممنون بابت نقد

ممنون از شما ، و راهنمایی متن رو اصلاح کردم

سلام خسته نباشید
اون تو قصر ذهنش که چشماش بسته بود خود کانکی بود وقتی تو کوکولیا بود (بعد از درگیری با اریما دو فصل دو) (البته تو مانگا نشون میده ولی تو انیمه نیس)

ممنون از شما و راهنمایی ! متن اصلاخ شد

ممنون از بررسیتون..
این قسمتش فوق العاده بود واقعا..
از قسمت اول منتظر برگشت هیده بودم! تنها چیزی ک ذهن منو درگیر کرده اینه ک چرا هیده نمیتونست حرف بزنه؟؟فقط از گلوش صدا خس خس میومد..

ممنون از شما همونطور که اشاره کردم صورت هیده از بین رفته رفته یعنی لب نداره و احتمالا به حنجره ش هم آسیب وارد شده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *