بررسی قسمت 22 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re
انیمه و انیمیشن

بررسی قسمت 22 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re 

پایان تراژدی

با سلام  خدمت دوستان با بررسی قسمت 22 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re در خدمت شما هستم.شما می تونید بررسی قسمت های قبل را از اینجا بخونید. قسمت 10 فصل چهارم انیمه توکیو غول به نظر من خیلی خوب بود! موسیقی که رنده کرده بود و به خوبی بخش های احساسی انیمه رو خوش رنگ تر و جذاب تر کرده بود. از طرفی انیمیشن هم نسبتا خوب بود اما از همه مهمتر کارگردانی و نمایش جالب احساسات نهایی تو انیمه بود!

قسمت دهم نیم فصل دوم انیمه توکیو غول تمرکز اصلیش رو روی مسائل روانشناختی و نحوه روبرو شدن کانکی با خودش قرار داده بود از طرفی نیم نگاهی هم به وضعیت اسفناک شهر توکیو داره و جمع کردن گندی که کانکی زده !!! و سرانجام مجددا شاهد حضور ریزه بودیم اما در ذهن کانکی ! 

در بخش آخر قسمت 22 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re هم شاهد رفتار عجیب و دلقک وار فروتا بودیم همچنین بالاخره صورت هیده رو دیدیم ! در ادامه به جزئیات بیشتری از این قسمت اشاره می کنم پس با بررسی قسمت 10 فصل چهارم انیمه توکیو غول همراه من باشید.

 

کانکی/ ریزه

قسمت 10 فصل چهارم انیمه توکیو غول

بعد از قسمت دهم فصل اول انیمه توکیو غول دیگه ریزه تو ذهن کانکی پیداش نشد !!! اما این قسمت بالاخره شاهد حضور ریزه در ذهن کانکی بودیم و چه قدر صحبت های جالبی کردن !!! یه موضوعی که می خوام راجع بهش صحبت کنم رابطه ریزه و کانکی هستش! خب تو قسمت دهم فصل اول شاهد قبول کردن ریزه توسط کانکی بودیم اما همین مسئله یه سری نکات ریز داره !

کانکی صرفا ریزه رو قبول نکرد! بلکه با قبول ریزه بخش تاریک خودش رو قبول کرد همچنین نیمه زن خودش رو !!! هر موجودی از رابطه یک نر و ماده بوجود میاد و حاصل این رابطه چه نر باشه چه ماده درصد زیادی از خصوصیات جنس مخالف رو در ذهن خوش داره هر چند فرم بدن متفاوته !

رویارویی ریزه و کانکی فصل 1

چیزی که تو فصل اول نمایش داده شد و در این قسمت هم مجدد شاهدش بودیم ، اینه که کانکی آدمی هستش که دوست داره یاد بگیره و خیلی خوب میتونه با نفس خودش ( اشتباهات، گناهان و …) کنار بیاد! کانکی به نظر من به همین دلیل یکی از جذاب ترین شخصیت های انیمه ای تمام دوران هستش ! کانکی بخوبی خودش رو میشناسه و به خوبی خودش رو تحلیل می کنه بار و مسئولیت اشتباهاتش رو قبول می کنه و برای اصلاح و یا جبرانشون همه تلاشش رو میکنه!

مکالمه کانکی با ریزه یا بهتر بگم نیمه دیگه ذهنش خیلی جالب بود! 

کانکی همیشه در حال آپگرید هست حتی وقتی که شاه تک چشم هستش باز هم از همه بیشتر داره خودش رو نقد می کنه و با اشتباهاتش کنار میاد تا بتونه اونارو جبران کنه ! درخواست از هیده برای دیدن آسیبی که به یکی از عزیزترین هاش زده به خوبی این موضوع رو نمایش میده!

قسمت 22 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

 

رهایی

و سرانجام کانکی میتونه با قبول اشتباهتش از تاریک ترین نقطه قصر ذهنیش ( نحوه نمایش تو در توی اتاق ها و اقیانوس وسیع و پر خون اشاره به عظمت هیولای بیرونی و عمق ذهن کانکی داره) به سمت روشنایی بیاد و جالب اینجاست دقیقا از همون جایی نور به تاریکی میاد که توکا در حال کندن هستش ! (زن در نقش حامی و نجات دهنده یا به تعبیر دیگه زن روشن کننده تاریکی )

اما این بخش آخر رهایی یکمی برام عجیب بود! اولا بعد این مبارزه ذهنی و آپگرید شدن چهره کانکی مجددا تغییر کرد و آرایش و خط های خاصی زیر چشاش پیدا شد که قشنگ منو یاد ارن تو حمله به تایتان انداخت مخصوصا وقتی می خواستن از بدن تایتانیش درش بیاره آرایش چشای کانکی هم خیلی شبیه وضعیت آرایش چش ارن بود!

از طرفی این سوال برام بوجود اومد که کانکی به هیولا تبدیل شده! یعنی کاگونه کانکی اون سازه بیولوژیکی رو ساخته پس اگه منبع رو از ساختار جدا کنن باید اون ساختار از بین بره به نظرم ! مثل بقیه کاگونه ها ! اما این اتفاق نیوفتاد ! حالا این برام سوال شده آیا این سازه و چیزی که هنوز زندس بخشی از کاگونه ریزه هستش که تو بدن کانکی بوده و کانکی با رهایی از این ساختار موفق شده کاگونه ریزه رو از خودش جدا کنه و به همین خاطر اون ارگانیسم بعد خارج شدن کانکی ازش هنوز زندس؟ و یا …

بال های فرشته مانند کاگونه جدید کانکی!

بررسی قسمت 22 انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

با توجه به صحبت هایی که کردم و تئوری که ارائه دادم ! فکر می کنم کاگونه جدید کانگی به یه نحوی تائید تئوریم باشه شایدم اشتباه میکنم البته ( منم مثل شما بیننده ام ) ، اما این کاگونه جدید کانکی خیلی خوش فرم و زیبا بود و رنگ و فرمش کاملا با کاگونه قبل کانکی فرق می کرد !!!

پیش بینی آریما و نقشه فروتا

قسمت دهم نیم فصل دوم انیمه توکیو غول

نکته جالب این قسمت اطلاعاتی بود که از قول آریما و از زبان تاکه هیراکو ارائه میشه ! آریما به گارد شخصی خودش گفته بوده حتی اگه انسان ها با غول ها آشتی کنن باز این وسط یکی پیداش میشه که کرم بریزه! اما نکته مهمتر اشاره آریما به این موضوع هست » همه انسان ها تبدیل به غول میشن !!!!

سوالی که برای من اینجا مطرح شد اینکه ایا آریما از نقشه فروتا خبر داشته و قبل از مرگش میدونسته فروتا و گروه دلقک به دنبال تبدیل همه انسان ها به غول هستن ؟ یا این امر رو اجتناب ناپذیر میدونسته و تنها راه رهایی از جنگ رو تبدیل شدن همه انسان ها به غول میدونسته نه انقراض غول ها (که البته با توجه به پیشرفته بودن غول ها نسبت به انسان ها منطقی به نظر میاد)

در ادامه و در چپتر پایانی شاهد فروتا هستیم که در غالب یک گزارشگر به گزارش وضعیت شهر مشغول شده و به نوعی خبر از تبدیل شدن انسان ها به غول میده ! این موضوع خیلی جالب بود! چرا که فروتا کاملا از این موضوع خبر داشت و مثل کانکی و سایرین پرهاش نریخته بود ! که با توجه به همین موضوع سوال های زیادی برام بوجود اومد! 

فروتا از کجا میدونسته موجوداتی که از هیولا بیرون اومدن سمی هستن و میتونن مردم رو به غول تبدیل کنن!؟

آیا اصلا از ابتدا و همون شبی که کانکی و ریزه باهم تصادف کردن نقشه ساخت و تولید پادشاه تک چشم یا هیولا توسط کانو ، فروتا و واشو کلن برنامه ریزی شده بوده ؟؟؟؟ و از همون روز اول توسعه کانکی برای تبدیل شدن به این حالت و تبدیل انسان ها ب غول بوده !

آیا این تغییرات در زمان نگهداری کانکی در زندان و تبدیلش به هایسه ساساکی صورت گرفته !!!! خلاصه که هیچ نمیدونم چه خبره ولی داستان یکم جذاب شده !

در نهایت هم به آیاتو اشاره میکنم، نمیدونم کجا رفته و می خواد چیکا کنه اما از چهره ش مشخصه، دنبال دردسر رفته و قسمت بعدی کلی داستان و اتفاقات عجیب منتظر ماست ! خب دیگه فک نمیکنم موضوع مهمی تو این قسمت بود که من بهش اشاره نکردم جز کلی احساسات خوب و ناب که حال آدم رو خوب میکرد! اگه چیزی هم جا انداختم مثل همیشه منتظر شما عزیزان هستم تا نکته های جا افتاده رو اضافه کنید!  آها راستی انیمه B The Beginning رو در بخش نهم بهترین انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید !  معرفی کردیم برید ببین شک نکنید !!!!

 

در ادامه » 

بررسی قسمت ۲۳ انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

 

اینارم یک نگاهی بندازین باحالن»

انیمه‌ Kaguya-sama: Love Is War در راه است !

۲۵ تا از بهترین فیلم های اکشن تمام دوران (قسمت دوم )

انیمه Ghost in the Shell: SAC_۲۰۴۵ در سال ۲۰۲۰ از نتفلیکس پخش خواهد شد

انیمه سریالی بلید رانر توسط Adult Swim در حال تولید است !

بهترین سریال های جنایی نتفلیکس که حتما باید آنها را تماشا کنید !

 

مطالب مرتبط

13 دیدگاه

 1. مصطفی

  سلام.من مانگارو نخوندم ولی انیمه خیلی گنگه.مثلا اینکه چرا از اول همه به دنبال کاگونه ریزه بودن؟کشیش جزو کدوم طرفه؟

 2. Dark soldier

  کیفیت (گرافیک) انیمه به شدت افت‌کرده، شخصیت پردازی ها خیلی ساده بودن؛ چجوری میشه یه استدیو اینجوری گند بزنه به یه انیمه؟؟
  این انیمه دیگه مرده،شاید یه قسمتش بعضی وقتا خوب از اب در بیاد ولی یه انیمه خوب اینه‌که همه ی قسمتاش در حد خوب و متوسط باشه،نه انیمه توکیو غول که بعد ۵ قسمت افتضاح یه قسمت متوسط میده بیرون. دیگه حال دیدنش رو ندارم؛ وقتی منبع اقتباسش(مانگا) گند بزنه بهش دیگه از انیمه اش چه انتظاری باید داشته باشیم؛ کارگردان قبلیش خوب بود که اقتباس مستقیم از مانگا پیش نگرفت.
  با تشکر از نقد خوبتون،واقعا خیلی حرص داره که یه انیمه بد رو نقد کرد، خدا بهت صبر بده XD؛موفق باشی

  1. علی دست پیمان

   :))))) ممنون دوست عزیز دیگه وظیفه رو باید انجام داد

 3. A.M.5

  سلام ممنون بابت بررسی ها ولی یه سوال: شما تو چند تا از بررسی ها راجب به گرافیک حرف زدید منظورتون نحوه کشیدن شخصیت هاست یا …
  لطفا راهنمایی کنید

  1. علی دست پیمان

   سلام هم نحوه طرحی ، هم رنگ بندی ، هم تکنیک ساخت انیمیشن و استفاده از سایر تکنیک های ویژالی ! تو بعضی قسمت ها خیلی بیشتر انرژی صرف تکنیک میشه تو بعضی قسمت ها نه

 4. Unknow

  سلام.
  فقط واسه من ی سوال پیش اومد
  کانکی کی صورت هیده رو اونجوری کرد؟ تا جایی که یادمه فصل دو که فقط تحویلش داد و بقیشم که هایسه بود

  1. علی دست پیمان

   منظورش این بود بواسطه تبدیل شدن کانکی به غول هیده و کلی آدم دیگه آسیب دیدن که کانکی دلیل این آسیب هارو خودش میدونه

   1. alireza

    سلام
    تو مانگا بعد مبارزه ای که کانکی با آمون داره ( موقع حمله به آنتیک) کانکی بدجور زخمی میشه میرسه به یه جایی که داره میمیره که هیده میاد پیشش بعد اونجا کانکی بیهوش میشه وقتی به هوش میاد میبینه هیده نیست و حالش خوب شده و بعد میره که به اریما میرسه بعدم که هایسه میشه

 5. فاطمه

  سلام ..
  بالاخره صورت هیده رو هم دیدیم!! ولی من یجا عکسی ک هیده صورتشو نشون میده رو تو مانگاشو دیدم ، بهتر و ترسناک تر از تو انیمه بود!
  داستان داره جالب تر میشه ، کاش ادامش میدادن ، توکیوغول پتانسیل چندفصل دیگه رو هم داشت..

  ممنون از بررسی خوبتون.

  1. علی دست پیمان

   آره منم صورت هیده تو مانگارو دیدم ! ترسناک تر از این بود، ممنون از شما که مارو دنبال می کنی

 6. علی دست پیمان

  سلام ممنون از اطلاعات مفیدی که دادی ?❤

 7. cs

  سلام خسته نباشید
  کاگونه کانکی از کمرش بیرون میومده و حالت بازو داشت ( یه غول از نوع رینکاکو ) ولی اون کاگونه شبیه کاگونه توکا و ایاتو بود ( بال ( اوکاکو ) ) چجوری از یه نوع غول به یه نوع دیگه تبدیل شده در صورتی که خود اون جوخه اوگای هم شبیه خودش بودن
  راستی اگه کسی در مورد این دو تا اسم گیج شدمیتونه از این مطلب کمک بگیره :

  کاکوهو (Kakuhou) در مجموعه توکیو غول یک عضو کیسه مانند است که فقط در غول‌ها وجود دارد. وظیفه‌ی کاکوهو ذخیره‌ی سولول‌های Rc است. این سلول‌ها از طریق تغذیه جذب غول می‌شود از طریق خون به کاکوهو منتقل و در آنجا ذخیره می‌شود.

  سلول‌های Rc می‌توانند به صورت آگاهانه یا ناشی از هیجان از کاکوهو رها شوند که این رهاسازی کاگونه را شکل می‌دهد.

  یک غول می‌تواند بیش از یک کاکوهو داشته باشد. به نظر می‌رسد که با قوی‌تر شدن یک غول، بدن آن‌ها کاکوهوهای بیشتری را پرورش می‌دهد. برای مصال یوشیمورا و اتو ۶ تا ۸ کاکوهو دارند.

  از کاکوهو غول‌ها برای ساخت سلاح‌های کویینکه استفاده می‌شود.

  مکان‌ها
  مکان کاکوهو در بدن به نوع Rc هر غول بستگی دارد:

  اگر غول یک نوع اوکاکو باشد، کاکوهو در ناحیه شانه قرار دارد.
  اگر غول یک نوع کوکاکو باشد، کاکوهو در زیر کتف قرار دارد.
  اگر غول یک نوع رینکاکو باشد، کاکوهو در پشت و اطراف کمر قرار دارد.
  اگر غول یک نوع بیکاکو باشد، کاکوهو در ناحیه دنبالچه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *