Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

بررسی قسمت 7 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re
انیمه و انیمیشن, فرهنگ و هنر

بررسی قسمت 7 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re 

روزهای خاطره انگیز !!!

سلام دوستان و رفقای عزیز با بررسی قسمت 7 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re در خدمت شما هستم. شما می تونید بررسی قسمت های قبل را از اینجا بخونید. خب قبل از هرچیزی باید بگم این قسمت همانند اکثر انیمه های سریالی بیشتر به روی پیش بردن داستان و دادن اطلاعات کلی تمرکز داره و به نوعی سعی می کنه تا ذهن شما رو بعد از درگیری های 3 قسمت قبلی کمی آروم کنه و اشخاص جدید رو به شما معرفی کنه.

از عنوان این قسمت خوشم اومد روزهای خاطره انگیز ، اما خود این قسمت رو خیلی دوست نداشتم و دلایلش رو برای شما به اختصار توضیح می دم . اصلی ترین مشکل من همچنان انیمیشن هستش !!! از دو قسمت قبل به این موضوع می خواستم اشاره کنم اما گفتم شاید موقتی باشه ولی با دیدن این قسمت دیگه واقعا عصبی شدم !!! 

انیمیشن فصل سوم به طور کل به دلیل کمبود منابع مالی از همون ابتدا نقص های زیادی داشت اما با جلو رفتن داستان کمی اوضاع بهتر شد، ولی از قسمت 4، فریم های ثابت و حرکت بر روی فریم های ثابت به جای انیمیشن شروع شد که دیگه در قسمت 7 به بدترین جای خودش رسید تقریبا اکثر لحظات قسمت هفتم با تکنیک Still Frame به نمایش درمیاد. بگذریم…

مسئله بعدی عجله در معرفی کاراکترهای جدید هستش که به سرعت وحشتناکی تو این قسمت معرفی میشن، و سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینکه چجوری می خوان این شخصیت هارو به خوبی پردازش کنن؟ تو مانگا توکیو همه چیز از ابتدا طبق اصول پیش میره و اطلاعات به ترتیب داده میشه ولی تو انیمه به دلیل اقتباس غیر مستقیم در فصل های قبل و اقتباس تقریبا نزدیک به مانگا در فصل سوم حجم زیادی از اطلاعات جا افتاده که به نظرم جمع بندی فصل سوم رو به شدت سخت می کنه.

در ادامه به نکات مهم قسمت 7 فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re اشاره می کنم.

آیا هایسه هینامی را نجات میدهد یا کانکی؟

بررسی قسمت 7 فصل سوم انیمه توکیو غول

بعد از درگیری شدید تاکیزاوا با هایسه، به نظر می رسه آریما مطمئن نیست کی داره بدن هایسه رو کنترل می کنه و عدم اطمینان در برخورد کوتاهش و مکث پر معنیش مشخص هست. در ادامه به نظر می رسه شکر آب شدن رابطه آریما با هایسه شروع خواهد شد! اما اگه یادتون باشه تو قسمت اول هم، هایسه به دلیل مراقبت و رحم و مروتش در مقابل غول ها مورد انتقاد بود…

مرد غول کش کیست؟

بررسی قسمت 7 فصل سوم انیمه توکیو غول

توی مانگا مشخصه این شخص کیه اما اقتباس انیمه و روایتش از داستان کمی متفاوت هستش و دلیلی وجود داره که این شخص تا به الان معرفی نشده!

کانکی از هایسه می خواهد ناپدید شود!

بررسی قسمت 7 فصل سوم انیمه توکیو غول

با قدرت گرفتن کانکی و بازگشت حافظه هایسه به نظر می رشه تعادل قدرت داره تو ذهن هایسه تغییر می کنه و کانکی از هایسه خواهش می کنه اینبار لطفا خودت رو حفظ کن نه منو، ما هردو یکی هستیم!!!

آیا ماتسوکی و سوزیا از دوران کودکی یکدیگر را می شناسند ؟

بررسی قسمت 7 فصل سوم انیمه توکیو غول

بخش کوتاهی از تمرین و آموزش ماتسوکی بوسیله سوزیا نمایش داده میشه که چند سوال مهم رو در ذهن بوجود میاره، اول اینکه چرا ماتسوکی از سوزیا برای تمرین کمک خواسته (شاید به خاطر اینکه سلاح جفتشون چاقو هستش؟) و سوال بعدی اینکه آیا این دو قبل از این هم با هم در ارتباط بودن یا بعد از درگیری با غول ها تو حراجی به هم نزدیکتر شدن؟ و همچنان گذشته مجهول ماتسوکی به شدت ذهنم و درگیر کرده !!

Goumasa Tokage کیست و چرا هایسه با دیدن او دچار توهم جیسون شد ؟

بررسی قسمت 7 فصل سوم انیمه توکیو غول

خب نمی دونم گفتنش درست هست یا نه اما با توجه به مانگا باید بگم Goumasa Tokage در واقع شکنجه گر غول ها برای CCG بود و الان هم مسئول بخش محافظت از کودکانه مشکل دار هستش که این موضوع مشخص می کنه این آدم در گذشته ماتسوکی و سوزیا حضور داشته و سوال او از هایسه راجع به ماتسوکی بسیار جالب بود و به نظرم میتونه به تورسو هم ربط داشته باشه. و اما چرا هایسه بعد از دیدن او به یاد جیسون میوفته ؟ جواب این سوال تو مانگا مشخص هستش، گوماسا شکنجه گر جیسون بوده و جیسون شکنجه گر کانکی…

ولی چرا حالا و یک دفعه این شخص بدون معرفی بک گراندش معرفی میشه و قرار چه نقشی رو تو داستان ایفا کنه کاملا عجیب هستش!

ظاهر هایسه در حال تغییر است !

بررسی قسمت 7 فصل سوم انیمه توکیو غول

با شروع بازگشت حافظه هایسه و ارتباط داخل ذهنی با شخصیت اصلی خود یعنی کانکی، ظاهر هایسه و مدل موهاش داره کم کم شبیه به کانکی میشه که این تغییرات ریز بسیار جذاب هستش، کار تکنیکی ارزشمند در طراحی شخصیت هایسه که به نظرم این تغییرات به مرور بیشتر هم میشه!

آیا سن تاکاتسوکی Sen Takatsuki ماسک کانکی و کتابش را برای هایسه فرستاده یا UTA ؟

بررسی قسمت 7 فصل سوم انیمه توکیو غول

تو این قسمت سن تاکاتسوکی در چند فریم مختلف حضور داره ، که من کم کم داشت سوال برام بوجود میومد که این کجاست ؟ مخصوصا بعد نشون دادن علاقه عجیب تاکاتسوکی به کانکی تو فصل دوم! به نظر می رسه سن، اوتا و … دنبال برگشت کانکی هستن و برای این کار نقشه های مفصلی کشیدن!!!

روزهای خاطره انگیز !

بررسی قسمت 7 فصل سوم انیمه توکیو غول

با شروع بازگشت حافظه، هایسه، دچار توهم، اختلال حافظه، درگیری بین شخصیتی میشه و شروع به دیدن خاطرات کانکی می کنه. اما مسئله ای که منو رنج میده اینکه عدم شناخت کانکی توسط خودش و شخصیت هایسه که کنترل ذهن و بدن رو در اختیار داره کمی عجیبه، عجیب تر از این حضور هایسه در کافه re هستش، زمانی که توکا و سایر غول های محبوب انیمه در داخل کافه هستند و هایسه حتی UTA رو نمیشناسه شخصی که همین قسمت قبل تو درگیری ها حضور داشت و کلا با ظاهر پانک و عجیب خودش همه جا تابلو هست! نکته آخری هم که میخوام بهش اشاره کنم وضعیت روحی وخیم تسوکیاما هستش و عطش شدید اون به خون کانکی به طوری که این عطش هیچ جوره بر طرف نمیشه !

در ادامه بخوانید : بررسی قسمت ۸ فصل سوم انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul:re

 

لطفا شما هم نظرات خودتون رو در ارتباط با قسمت هفتم انیمه Tokyo Ghoul:re با ما به اشتراک بگذارید 

 

همچنین بخوانید

مطالب مرتبط

16 دیدگاه

 1. فرنوش

  سلام
  من میخواستم مانگای توکیو غول رو از سری اولش بخونم که ببینم اصلش چیه ولی هرچی گشتم پیداش نکردم سایتی نمیشناسین که گذاشته باشدش؟

  1. علی دست پیمان

   به انگلیسی سرچ کنید حتما پیدا می کنید

 2. صبا

  شخصیت هایسه برای منم قابل هضم نیست
  چون شخصیت محبوب پیش کانکی کن تبدیل شده به ساساکی هایسه
  من خودم زیاد شخصیت جدید کانکی رو دوست ندارم
  اما در دو فصل پیش خیلی محبوب بوده
  و اینکه بگم هم گروهی های هایسه رو دوست ندارم
  شخصیت های دو فصل قبل به نظرم عالی بوده

 3. Zizo

  سلام ببخشيد ميشه بگيد مانگاي توكيو غول رو از كجا ميتونم پيدا كنم؟هر سه فصلشو.و اينكه با خوندن مانگا داستان مسخره نميشه؟!

  1. علی دست پیمان

   تو گوگل سرچ کنید می تونید مانگارو پیدا کنید، بعد بستگی به خودتون داره، انیمه اقتباسی از مانگا هستش و با خوندن مانگا شما داستان و می دونید اما نحوه نمایش به صورت انیمه رو نه

 4. محمد مهدی

  سلام ممنونم ولی همه این سوالا با خوندن مانگاش حل میشه معلومه مرد غول کش کیه از صورتشم معلومه خدارو شکر هافظه کانکی بر میگرده با کلم بر میگرده سمت غولا

  1. علی دست پیمان

   سلام محمد مهدی،مرسی نظرتو با ما به اشتراک گذاشتی، قطعا تو مانگا جواب سوال ها هستش، ولی ما بررسی مانگا نمی کنیم و من خودم دوست دارم طبق اقتباس انیمه از ماتگا جلو برم.

 5. محمد

  سلام خسته نباشید. راستش دلم برای استودیوش سوخت. بدبختا پول نداشتن، واسه همین انیمه این شکلی شد. همش هم تقصیر ترامپ است؛ از وقتی رئیس جمهور شد گیر داد به کره شمالی، کره شمالی هم شاخ و شونه میکشید این وسط ژاپن که اون طرافست، اقتصادش بهم ریخت.(چه تحلیلی کردم من)
  یه چیزی خواستم بگم: اون ماسک که برای کانکی فرستاده شد، یکم با قبل فرق داره که تو مانگا هم همین طوره، پس اوتا دوباره ساختتش (آپدیت کرده). اون کتاب با امضای تاکاتسی سن رو هم اگه یادتون باشه، همونی است که هینامی تو فصل دوم رفت و برای کانکی اون امضا رو از خود تاکاتسی سن گرفت. احتمالاً پیش توکا مونده و حالا اونم با بازمانده های آنتیک می خواد کانکی رو برگردونه(اشکم به خاطر روش اخلاقی شون در اومد).
  در مورد شخصیت های کانکی/هایسه راستش به نظرم مخلوط بشن، شخصیت به دست آمده مهشره، چون کانکی موجود در فصل دوم برای مبارزات و صحنه های غمناک ساخته شد و هایسه برای صحنه های شاد.
  اینم که هایسه هینامی رو نجات داد یا کانکی؟ به نظرم هایسه بود چون توی اون جشن موقع ظاهر شدن کودکی کانکی، هایسه اگه درست یادم باشد، داشت می گفت فوئگوچی (اسم فامیل هینامی است) قاتل پدر آکیرا است، اگه تحت بازداشت اون بود، نمی دونم چی میشد.
  یه چیزی هم در مورد نقدهاتون، من قبلاً نقد هایی رو خوندم که زیر و بم داستان رو میکشن بیرون، تا وقتی که ول کنید برید. اما شما به صورت خلاصه به این نقدهاتون می‌رسید و اطلاعات جامع و در حد همون قسمت به نمایش می‌گذارید. که باعث میشه سردرد نگیریم، اما یه وقت اونقدر کلی نکنید که تو دو خط تموم شود. ولی بازم ممنون

  1. علی دست پیمان

   سلام مرسی بابت بررسی و نظرت، ماسک و والا درست نشون نداد منم خیلی دقیق نمی تونم بگم آپدیت شده یا نه.
   بعد من کلا به بررسی خلاصه معتقدم چون محتوای متنی اگه زیاد بشه حوصله سربره مخصوصا الان که محتوا کلا داره میشه ویدیو… سعی می کنم اونقد هم خلاصه ننویسم که اصلا چیزی ازش نشه سر درآورد.

 6. مهدی

  سلام
  من موندم چرا هایسه هنوز کانکی رو قبول نکرده؟؟؟
  تو قسمت قبل به نظر میرسید داره قبولش میکنه

 7. میلاد

  والا 7 قسمت از فصل سوم اومده ولی اصلا به دل نمیشینه. دو فصل قبل خیلی عالی بود

  1. علی دست پیمان

   اینو منم تا حدودی موافقم

 8. آبتین

  سلام بابت نقدتون ممنون چقدر سوال مطرح کردین یعنی واقعا همنطور که قبلا گفتم این قسمت جالا جدا از اشکال تکنیکی پر از حرف بود تغییر ظاهر کانکی کاملا قابل مشاهده بود مخصوصا وقتی که رفته بود مرکز کودکان مشکل دار و راجع به مرد غول کشم به نظرم تقریبا همه میدونن کیه ازش میگذرم و یه چیزی که شما هم خیلی خوب بهش اشاره کردین چطور هایسه نیشکی رو نشناخت واقعا عجیب بود یه مورد دیگه هم که باز شما بهش اشاره کردیدن همین معرفی اشخاص که اصلا قانونی نداره هم فصل قبلی این مشکل رو داشت هم این فصل تقریبا میتونم بگم یه نقطه ضعف که انیمه رو از سطح عالی به پایین میکشونه همینه و حس میکنم این روالی که انیمه پیش گرفته و پیچیدگی روابطی که نشون میده تعداد فصلای بالای انیمه رو نوید میده در کل این قسمت یه آرامش نسبی رو بعد درگیری داشت و یه بستری برای درگیری های بعدی

  1. علی دست پیمان

   سلام ممنون از شما، آره این قسمت خیلی اطلاعات داد واسه همین کلی سوال مطرح شد و من سعی کردم تا میشه خلاصه بنویسم ! باید ببینیم این 3 قسمت تا اپیزود 10 چی میشه

 9. Danial

  مرسی بابت نقد ماشالله چه سرعتی دمت گرم
  یکم از گرافیک این قسمت واقعا بدم اومد اعتراف میکنم چقدم بد همچین انیمه ای با همچین داستان غنی بودجه کافی نداشته باشه حیفه واقعا و مورد بعدی میشه یه توضیح بدین از تکنیک still frame منظورتون اینکه انمیشنا یجا ثابتن و یه نمایی ازشون نشون داده میشه؟
  این فردی که غولا میکشه و هویتش معلوم نیست من بنظرم همون کاراموز مادو هستش همونی که با دختر مادو هم خوب شده بود بعد با جنگ کانکی ظاهرا مرده بود ولی نمرده(اسمشو حضور ذهن ندارم)
  ظاهر کانکیم خودم فکر کردم اشکال انیمشنیه ولی نه انگار در داستان داره تغییر میکنه موهاش
  موسیقی این قسمت هم واقعا دوست داشتم
  این قسمتم اماده سازی برا اتفاقات بعده ولی من امیدوارم این نیم فصل حافظه کانکی برگرده من شخصیت هایسه رو هنوز نتونستم هضمش کنم
  بازم تشکر بابت نقد

  1. علی دست پیمان

   ممنون لطف دارید، بله استیل فریم و اسلایس فریم تکنیک هایی هستن که نقاشی ثابته و دوربین حرکت داره و بعض وقت ها هم نداره ، راجع به مرد غول کش نظرم رو فعلا نمیگم چون دوست دارم به رول انیمه جلو برم، موسیقی هم که عالیه و منم زود دوست دارم کانکی برگرده هایسه اصلا قابل هضم نیست، ممنون از شما که ما و مطالب وارونه رو دنبال می کنید

پاسخی بگذارید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. همه حقوق برای مجله وارونه محفوظ است، کپی بخش یا کل محتوا تنها با اجازه کتبی امکانپذیر است!