ایلان ماسک عصر پنجشنبه پرده‌های استعاری را برای رونمایی از Cybertruck جدید تسلا کنار زد. این چهارمین مدل در محدوده تسلا است و تنها نمونه‌ای است که به طور گسترده به بزرگ‌ترین بخش فروش بازار خودروی ایالات متحده منتهی می‌شود. این شما و این بررسی CyberTruck استثنایی!

پیش از مطالعه این مطلب بخوانید: 

قابلیت‌ها

این وانت برقی قادر به انجام کارهای شگفت‌انگیزی است: این خودرو می‌تواند شش نفر را در خود جای دهد، گفته می‌شود ضد گلوله (هم بدنه و هم شیشه) است و از ارتفاع قابل تنظیم برخوردار است. با یک تخت‌خواب (اگرچه تسلا اصرار دارد آن را “طاق” بنامد) که طول آن 6.5 فوت است. یک کمپرسور هوای آن-برد و یک پریز برق در این ماشین وجود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد از ابزارهای برقی استفاده کنند یا دستگاه‌های خود را شارژ کنند.

ظرفیت بکسل 14000 پوند است که از برخی از رقبای بنزینی آن مانند Ford F-150 فراتر است. اگرچه این برای مدل‌های برتر Tri-Motor AWD است، که فقط 2.9 ثانیه از 0-60 مایل در ساعت بدست می‌آورند، اما دامنه تراک 500 مایل ذکر شده است. مدل میان رده تمام چرخ، دو موتوره و بردی 300 مایلی دارد، در حالی که مدل اولیه از یک موتور الکتریکی، چرخ‌های تعبیه شده در عقب را ارائه می‌دهد و حداکثر دور موتور آن 250 مایل است. 

بررسی CyberTruck

مزیت بهره برداری از چنین ماشین بزرگی با برق و نه بنزین این است که کابین آن عظیم است. به این دلیل که یک موتور الکتریکی فضای کمتری نسبت به موتورهای چهار، شش و هشت سیلندر دارد. فرمان مستطیل اشاره می‌کند که Cybertruck هنوز در مرحله نمایش است و ما انتظار نداریم که آن را با این مدل به خط تولید ببرد. 

در بررسی CyberTruck باید به صفحه نمایش لمسی 17 اینچی با چشم اندازی که در وسط داشبورد کاشته شده اشاره کنیم. این تکامل بعدی سیستم سرگرمی تسلا است و منطقی است که فرض کنیم این نرم افزار در سال‌های آینده در مدل‌های دیگر کم‌رنگ‌تر خواهد شد. 

بررسی CyberTruck : قیمت و زمان عرضه

Cybertruck از قیمت 39.900 دلار شروع می‌شود و مستقیماً به سوی ماشین‌های بنزینی حمله می‌کند. تسلا در نظر دارد ساخت اولین وانت خود را در اواخر سال 2021 آغاز کند، هرچند شایان ذکر است که این شرکت هنوز به از تاریخ برنامه ریزی شده و دقیقی نرسیده است. اکنون بیعانه‌ها پذیرفته شده‌اند. شما می‌توانید با ارسال بیعانه 100 دلاری به شرکت، یک جا برای خود رزرو کنید، که بسیار کمتر از آنچه برای اتومبیل‌های قبلی تسلا باید می‌پرداختید، است. برای مثال رزرو مدل 3، 1000 دلار هزینه دارد. همچنین اگر پشیمان شوید، می‌توانید پول خود را پس بگیرید. 

رونمایی از سایبر تراک

در طی رونمایی از سایبر تراک، شیشه و بدنه فوق العاده قوی مورد آزمایش قرار گرفتند. بدنه فلزی در برابر ضربات مکرر چکش همچنان عظمت و ایستادگی خود را حفظ کرده بود. البته هنگامی که درگیر جنگ شدید با فورد F-150 شد، بسیار بهتر عمل کرد. 

ماسک همچنین از این فرصت برای رونمایی از ATL استفاده کرد، که دقیقاً در بستر Cybertruck قرار می‌گیرد و می‌تواند در حالی که در “طاق” قرار دارد شارژ شود. ATV با زوایای تیز ساخته شده است (زوایای مطابق با ظاهر Cybertruck). اما خب هنوز هیچ حرفی در خصوص اینکه چه زمان عرضه می‌شود، نشده است. 

امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر نظری دارید خوشحال می‌شویم در بخش دیدگاه‌ها برای‌مان بنویسید.