پربازدیدترین ها
سینما و تلویزیون

برندگان بفتا 2021 مشخص شدند! گزارشی کوتاه از این مراسم 

برندگان بفتا 2021

در این مطلب قصد داریم تا برندگان بفتا 2021 که دیشب مراسم آن برگزار شد را معرفی کنیم، بنابراین پس از یک گزارش کوتاه از این مراسم، به سراغ لیست نامزدها و برندگان میرویم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

مراسم جوایز بفتا، دیشب در حالی برگزار شد که دو نکته مهم داشت: یکی اینکه این مراسم مانند چندین مراسم دیگر امسال، به صورت مجازی و بی سروصدا برگزار شد. دومین نکته اما تقسیم جوایز بود. چند هفته پیش وقتی مراسم “گلدن گلوب” برگزار شد، بسیاری از افراد به تقسیم جوایز اعتراض داشتند و درکل بعضی تصمیمات این مراسم جنجالی و کمی دور از منطق بود. اما این بار در مراسم “بفتا”، شاهد تعادلی منطقی بین جوایز هستیم، هرچند که باز هم ردپای تصمیمات غیر منطقی در اهدای جوایز دیده میشود.


همچنین بخوانید: ترسناک ترین فیلم تاریخ به انتخاب دانشمندان!


امسال، جایزه بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر نقش اول زن و جایزه بهترین فیلمبرداری به فیلم “NomadLand” ساخته “کلوئی ژائو” رسید. روندی که قابل حدس بود همین اهدای جوایز بسیار به این فیلم بود. یکی از همین اعتراضات به جایزه بهترین فیلم سال است، زیرا افراد زیادی معتقدند که بهترین فیلم سال میتواند “منک” یا “دادگاه شیکاگو 7” باشد. اما ظاهرا داوران مراسم بفتا اعتقادی به درست بودن این اعتراضات ندارند و جوایز مهم این جشنواره را به وی اهدا کردند.

انیمیشن “روح” هم که تنها رقیب اش انیمیشن “ولف واکرز” بود، باز هم به راحتی توانست جایزه بهترین انیمیشن سال را به دست بیاورد و اگر اتفاق خاصی نیافتد، بهترین انیمیشن اسکار نیز همچنان در انحصار ادامه دار استودیو پیکسار خواهد بود. در بخش بهترین فیلم خارجی زبان نیز، “دور بعدی” “توماس وینتربرگ” توانست این جایزه را به دست می آورد و از این لحاظ کار بزرگی انجام داد زیرا رقیب جدی این بخش، فیلم “میناری” بود که در مراسم اسکار غیر از بخش خارجی زبان در بخش بهترین فیلم نیز حضور دارد بنابراین احتمال اینکه میناری برنده این جایزه میشد بیشتر بود.


همچنین بخوانید: انیمیشن های برنده اسکار ؛ بهترین انیمیشن های دهه را بشناسید!


در بخش بازیگری، “آنتونی هاپکینز”، بر خلاف پیشبینی ها برنده بخش اصلی شد و “دنیل کالویا” و “یو جانگ یون” نیز به ترتیب برندگان بخش مکمل مرد و زن شدند. یو جانگ یون احتمالا در مراسم اسکار نیز دست خالی برنمیگردد. در بخش فیلمنامه نیز، “زن جوان آینده دار” جایزه را تصاحب کرد تا بیشتر از همه اعتراضات روانه این سمت باشد، زیرا افراد زیادی این فیلم را شایسته چنین جوایزی نمیدانند. انیمیشن “روح” باز هم جایزه بهترین موسیقی متن را تصاحب کرد و “تنت” نیز مثل همیشه با کم لطفی مواجه شد و فقط جایزه بهترین جلوه های ویژه را برد.

در ادامه میتوانید لیست نامزدها و برندگان بفتا 2021 را مشاهده کنید.

بهترین فیلم

*WINNER* NOMADLAND
Mollye Asher, Dan Janvey, Frances McDormand, Peter Spears, Chloé Zhao

THE FATHER
Philippe Carcassonne, Jean-Louis Livi, David Parfitt

THE MAURITANIAN
TBC

PROMISING YOUNG WOMAN
Ben Browning, Emerald Fennell, Ashley Fox, Josey McNamara

THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Stuart Besser, Marc

بهترین بازیگر زن

*WINNER* FRANCES McDORMAND
Nomadland

BUKKY BAKRAY
Rocks

RADHA BLANK
The Forty-Year-Old Version

VANESSA KIRBY
Pieces of a Woman

WUNMI MOSAKU
His House

ALFRE WOODARD
Clemency

بهترین بازیگر مرد

*WINNER* ANTHONY HOPKINS
The Father

RIZ AHMED
Sound of Metal

CHADWICK BOSEMAN
Ma Rainey’s Black Bottom

ADARSH GOURAV
The White Tiger

MADS MIKKELSEN
Another Round

TAHAR RAHIM
The Mauritanian


همچنین بخوانید: بهترین پلتفرم‌های تماشای آنلاین فیلم و سریال در ایران


 برندگان بفتا 2021

کارگردانی

*WINNER* NOMADLAND
Chloé Zhao

ANOTHER ROUND
Thomas Vinterberg

BABYTEETH
Shannon Murphy

MINARI
Lee Isaac Chung

QUO VADIS, AIDA?
Jasmila Žbanić

ROCKS
Sarah Gavron

بهترین فیلم بریتانیایی

*WINNER* PROMISING YOUNG WOMAN
Emerald Fennell, Ben Browning, Ashley Fox, Josey McNamara

CALM WITH HORSES
Nick Rowland, Daniel Emmerson, Joe Murtagh

THE DIG
Simon Stone, Gabrielle Tana, Moira Buffini

THE FATHER
Florian Zeller, Philippe Carcassone, Jean-Louis Livi, David Parfitt, Christopher Hampton

HIS HOUSE
Remi Weekes, Martin Gentles, Edward Kings, Roy Lee

LIMBO
Ben Sharrock, Irune Gurtubai, Angus Lamont

THE MAURITANIAN
Kevin Macdonald, Rory Haines, Sohrab Noshirvani, M.B. Traven

MOGUL MOWGLI
Bassam Tariq, Riz Ahmed, Thomas Benski, Bennett McGhee

ROCKS
Sarah Gavron, Ameenah Ayub Allen, Faye Ward, Theresa Ikoko, Claire Wilson

SAINT MAUD
Rose Glass, Andrea Cornwell, Oliver Kassman

نقد انیمیشن soul روح

بهترین موسیقی اوریجینال

*WINNER* SOUL
Jon Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross

MANK
Trent Reznor, Atticus Ross

MINARI
Emile Mosseri

NEWS OF THE WORLD
James Newton Howard

PROMISING YOUNG WOMAN
Anthony Willis

بهترین مستند

*WINNER* MY OCTOPUS TEACHER
Pippa Ehrlich, James Reed, Craig Foster

COLLECTIVE
Alexander Nanau

DAVID ATTENBOROUGH: A LIFE ON OUR PLANET
Alastair Fothergill, Jonnie Hughes, Keith Scholey

THE DISSIDENT
Bryan Fogel, Thor Halvorssen

THE SOCIAL DILEMMA
Jeff Orlowski, Larissa Rhodes

بهترین اثر اول یک نویسنده/کارگردان بریتانیایی

*WINNER* HIS HOUSE
Remi Weekes (Writer/Director)

LIMBO
Ben Sharrock (Writer/Director), Irune Gurtubai (Producer) [also produced by Angus Lamont]

MOFFIE
Jack Sidey (Writer/Producer) [also written by Oliver Hermanus and produced by Eric Abraham]

ROCKS
Theresa Ikoko, Claire Wilson (Writers)

SAINT MAUD
Rose Glass (Writer/Director), Oliver Kassman (Producer) [also produced by Andrea Cornwell]

بازیگر مکمل مرد

*WINNER* DANIEL KALUUYA
Judas and the Black Messiah

BARRY KEOGHAN
Calm With Horses

ALAN KIM
Minari

LESLIE ODOM JR.
One Night in Miami…

CLARKE PETERS
Da 5 Bloods

PAUL RACI
Sound of Metal

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

*WINNER* PROMISING YOUNG WOMAN
Emerald Fennell

ANOTHER ROUND
Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg

MANK
Jack Fincher

ROCKS
Theresa Ikoko, Claire Wilson

THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Aaron Sorkin

بازیگر مکمل زن

*WINNER* YUH-JUNG YOUN
Minari

NIAMH ALGAR
Calm With Horses

KOSAR ALI
Rocks

MARIA BAKALOVA
Borat Subsequent Moviefilm

DOMINIQUE FISHBACK
Judas and the Black Messiah

ASHLEY MADEKWE
County Lines

بهترین فیلمبرداری

*WINNER* NOMADLAND
Joshua James Richards

JUDAS AND THE BLACK MESSIAH
Sean Bobbitt

MANK
Erik Messerschmidt

THE MAURITANIAN
Alwin H. Küchler

NEWS OF THE WORLD
Dariusz Wolski

برترین فیلم های 2020

بهترین فیلم خارجی زبان

*WINNER* ANOTHER ROUND
Thomas Vinterberg, Sisse Graum

DEAR COMRADES!
Andrei Konchalovsky, Alisher Usmanov

LES MISÉRABLES
Ladj Ly

MINARI
Lee Isaac Chung, Christina Oh

QUO VADIS, AIDA?
Jasmila Žbanić, Damir Ibrahimovich

 برندگان بفتا 2021

بهترین تدوین

*WINNER* SOUND OF METAL
Mikkel E.G. Nielsen

THE FATHER
Yorgos Lamprinos

NOMADLAND
Chloé Zhao

PROMISING YOUNG WOMAN
Frédéric Thoraval

THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Alan Baumgarten

بهترین فیلمنامه اقتباسی

*WINNER* THE FATHER
Christopher Hampton, Florian Zeller

THE DIG
Moira Buffini

THE MAURITANIAN
Rory Haines, Sohrab Noshirvani, M.B. Traven

NOMADLAND
Chloé Zhao

THE WHITE TIGER
Ramin Bahrani

بهترین انیمیشن

*WINNER* SOUL
Pete Docter, Dana Murray

ONWARD
Dan Scanlon, Kori Rae

WOLFWALKERS
Tomm Moore, Ross Stewart, Paul Young

مطالب مرتبط

 
0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات