بهترین انیمه‌های روان‌شناختی که حتماً باید آن‌ها را تماشا کنید! بخش اول
انیمه و انیمیشن, روانشناسی

بهترین انیمه‌های روان‌شناختی که حتماً باید آن‌ها را تماشا کنید! بخش اول 

بهترین انیمه‌های روانشناختی در تمام دوران به انتخاب مجله وارونه ! بخش اول

درود بر شما، دوستان اوتاکو و غیر اوتاکو. با معرفی دیگری از بهترین انیمه‌ها با عنوان بهترین انیمه‌های روان‌شناختی یا به عبارتی روان‌شناسی، در خدمت شما دوستان گرامی هستیم. معرفی‌ای که به احتمال قوی خیلی از انیمه‌دوستان گرامی ازش خوششون میاد. اما قبلش بیاین تا یه تعریفی از بهترین انیمه‌های روان شناختی داشته باشید. تا آمادگی لازم برای لذت بردن از لیست بهترین انیمه‌های روان‌شناختی داشته باشید.

بهترین انیمه‌های روان‌شناختی یا روان‌شناسی همیشه شامل برترین و ماندگارترین آثار دنیای انیمه بوده. این گروه که با سبک بیان خاص خودش، باعث متمایز کردن دنیای انیمه از سایر دنیاها شده. نشون می‌ده که انیمه‌های ژاپنی، در رساندن پیام‌های روان‌شناختی Psychological خود، به شدت عالی عمل کرده‌اند. اما یک سوال در مورد بهترین انیمه‌‎های روان‌شناختی همیشه، پیش می‌آید!

ژانر روان‌شناختی Psychological چیست؟

به طور کلی ژانر روان‌شناسی، انیمه‌هایی رو در بر می‌گیره. که دارن از علم روانشناسی در داستان خودشون استفاده می‌کنند. اونم به صورت علمی! به طوری که حتی، سفید شدن موهای کانکی کن Kaneki Ken در انیمه Tokyo Ghoul، پایه علمی داشته. علتش هم بیماری به نام Marie Antoinette syndrome هستش. که به خاطر استرس عاطفی ایجاد می‌شه. اما ژانر روانشناختی فقط روی اشخاص یا بیماری‌ها تمرکز نداره.

بلکه بر روی احساسات افراد، جامعه، جنگ‌ها و اخلاقیات هم نظر بسیار خوبی داره. که باعث می‌شه. مخاطب دلش بخواد این داستان‌ها رو با جون و دل دنبال کنه. حالا چه در عین واقع‌گرایانه بودن. چه در عین دور بودن از واقعیت دانسته‌های ما! بگذریم، حالا بهتره که بریم سراغ اولین موج از بهترین انیمه‌های روان‌شناختی تمام دوران! که سعی کردیم، درش معروف‌ترها بیاریم.


تبلیغات پیش از بهترین انیمه‌‌های روانشناسی Psychological رو هم بر بدن بزنید.


نکاتی که در هنگام مطالعه بهترین انیمه‌های روان‌شناختی Psychological بهتره در وجودتون درج کنید.

۱_ هر انیمه‌ای چه در بهترین انیمه‌های روان‌شناختی Psychological و چه در دیگر لیست‌ها در مجله وارونه معرفی شود. یعنی در سبک خودش خیلی خوفه و میتونید با خیال راحت برید تو کارش!

۲_ اگه انیمه‌ای که خیلی خوف تشریف دارد! در لیست بهترین انیمه‌های روان شناسی، نبود. قصه نخورید و به ما تو دل‌تون فحش ندید. به جاش در بخش نظرات معرفیش کنید. تا در بخش‌های بعدی، معرفی بشه.

۳_ این را به خاطر داشته باشید. که تلاش شده که این لیست و سایر لیست‌های سایت، بر اساس قوانین و مقررات کشور تهیه شود. بنابراین ممکنه اسم برخی از موارد واجد شرکت در لیست‌های مربوطه، در لیست ما موجود نباشه!


نکاتی که علاوه بر بهترین انیمه‌های روان‌شناسی Psychological بهتره در بیشتر مطالب مجله وارونه به خاطر داشته باشید.

۱_ در لیست انیمه های روان‌شناختی، سایر لیست‌ها و کلا هرچیز انیمه‌ای که فکر میکنید. ترتیب موجود در اون، باعث برتری یه چیز به چیز دیگه میشه. اصلأ هیچ ترتیب خاصی وجود نداره. یعنی شما با تعدادی گوشت کوبیده شیک و مجلسی طرف هستید. که محتویات هر کدوم ارزش یه بار دیدن رو دارن.

۲_ در صورت علاقه، شما می‌تونید از اینجا به کانال نماشای ما مراجعه و دنبالش کنید. تا علاوه بر دسترسی به ویدیوهای قرار گرفته در مجله اینترنتی وارونه، به سایر ویدیوهای جالب ما و ویدیوهایی که خودتون درخواست می‌کنید. دسترسی داشته باشید. همچنین توصیه دارم، برای اطلاع رسانی بهتر، نوتیفیکیشن سایت رو فعال کنید.

۳_ در هنگام نظر دادن در هر مطلبی، در مجله وارونه، خواهشمندم که از تبلیغ و نام بردن سایر سایت‌های فارسی و مخصوصاً عمل ناپسند اسپویل خودداری کنید. صدالبته بحث حاشیه‌ای رو جا نندازدید. تا مجبور نشیم با شما و خودمون برخورد کنیم.

۴_ در هنگام مطالعه بهترین انیمه های روانشناسی، چشمتون رو از صفحه برندارید. مگر هر ۲۰ دقیقه و به مدت ۲۰ ثانیه تا تو این گرونی به دکتر و عینک نیاز نداشته باشید.

با در نظر داشتن نکات بالا، شما رو به مطالعه بهترین انیمه‌های روانشناسی Psychological به انتخاب مجله وارونه دعوت می‌کنم.


Death Note

بهترین انیمه‌های روان‌شناختی

کارگردان: Tetsurō Araki
نویسنده: Toshiki Inoue
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Tsugumi Ohba
موسیقی: Yoshihisa Hirano ,Hideki Taniuchi
استودیو: Madhouse
ژانرها: معمایی، پلیسی، روانشناختی، فراطبیعی، شونن، هیجان‌انگیز
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۱ مهر ۱۳۸۵

بی‌شک یکی از بهترین انیمه‌های سریالی روان‌‌‌شناختی تمام طول تاریخ، انیمه دفترچه مرگ Death Note هستش. این انیمه که همین الآن داره تو لیست‌هایی مثل بهترین سریال‌های تلویزیونی از دیدگاه IMDB واسه خودش جولان می‌ده. پیام‌های بزرگی رو در خودش داره. از تاریکی جامعه کنونی، تا تاریک‌تر بودن دل دشمنان جامعه کنونی. که هرکدوم برای خودشون کشورگشایی می‌کنند.

داستان

یه روز یه فرشته مرگ، دفترچه مرگ خودش رو توی دنیای آدما می‌ندازه. تا یه آدم اونو برداره و این فرشته مرگ رو سرگرم کنه. اما شخصی که این دفترچه مرگ رو پیدا می‌کنه. با خودش می‌گه.دنیا پر شده از آدم‌هایی که چیزی جز آشغال نیستند. یکی باید این آشغال‌ها رو نابود کنه. حالا چرا اون یه نفر من نباشم؟

با گفتن این جملات در دل خودش، تصمیم به از بین بردن تمام فاسدان جامعه می‌گیره. اما به همین جا ختم نمی‌شه! چون صاحب جدید دفترچه مرگ، قصد داره خودش رو در منصب خدایی جهان جدیدی که خلق می‌کنه، بذاره. اما قبل از این کار، باید همچون یک شیطان، تمام کسانی که روبه‌رویش قرار دارند. را از بین ببرد.

تریلر انیمه دفترچه مرگ Death Note


Terror in Resonance
Zankyou no Terror

کارگردان: Shinichirō Watanabe ,Yuzuru Tachikawa
برگرفته از: مستقل
موسیقی: Yoko Kanno
استودیو: MAPPA
ژانرها: هیجان‌انگیز، روان‌‌‌شناختی، معمایی
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۲۱ دی ۱۳۹۲

ترور طنین‌انداز Terror in Resonance، احتمالاً وقتی این نام رو شنیدید. با خودتون گفتید که قراره تروریست‌ها مثل دیوونه‌ها واسه خودشون جولان بدن. ولی از این خبرها نیست! اگر هم بود. به راختی عضو بهترین انیمه‌های روان‌شناختی نبود! حالا اگه به نام انیمه دقت کرده باشید. قراره تروری رو تجربه کنید. که تا اعماق وجودتون نفوذ کنه.

داستان

دو پسر جوان طی یک عملیات کاملا هوشمندانه، موفق به سرقت یک بمب هسته‌ای شدند. سپس بعد از شش ماه با بازگشتی بزرگ، شروع کردند. به حملات تروریستی در سطح شهر توکیو. اما به جای قتل‌عام مردم، طوری برنامه‌ریزی می‌کردند. که هیچکسی صدمه نبینه. انگار فقط می خوان با این حملات توجه‌ها رو حلب کنند.

قضیه به همین‌جا و همین سادگی ختم نمی‌شه. چون دارن این بمب‌گذاری‌ها رو مثل معما برای مردم تعریف می‌کنند. اونا رو دنبال خودشون می‌کشونند. تا بتونن چیزی رو بهشون نشون بدن. انگار که دارن یه بازی بزرگسالانه انجا می‌دن. حتی یه دختر که پریده وسط ماجرا رو هم کردن شریک جرم خودشون. شریک جرمی که در دل داستان، تأثیر خاص خودش رو داره.

تریلر انیمه ترور طنین‌انداز Terror in Resonance


Tokyo Ghoul

بهترین انیمه‌های روان‌شناختی

کارگردان: Shuhei Morita
نویسنده: Chūji Mikasano
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Sui Ishida
موسیقی: Yutaka Yamada
استودیو: Studio Pierrot
ژانرها: اکشن، معمایی، ترسناک، روانشناختی، فراطبیعی، درام، سنین
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۳ تیر ۱۳۹۳

کم‌تر کسی هست، که انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul رو نشناسه. انیمه‌ای که تو همون قسمت اول به مخاطب می‌گه. انیمه‌هایی هستند که اصلاً برای بچه‌ها خوب نیستند. چرا که داستان، نبرد انسان‌ها با غول‌های آدم‌خوار انسان‌نما رو بیان می‌کنه. یعنی شما شاهد خورده شدن انسان‌ها هم خواهید بود. البته بهتره سراغ فصل سوم نرید. چون اونقدرها که به نظر میاد. عالی نیست.

داستان

توی شهر توکیو که غول‌های آدم خوار با انسان‌ها حسابی درگیر هستند. پسری به نام کانکی کن Kaneki Ken که مثل ما همه چیز رو از توی اخبار می‌دیده. یه جور زندگی آروم برای خودش داشته. اما یه روز بدون اینکه حتی فکرش رو بکنه. یه غول می‌خواد اونو بخوره. اما طی یک سری اتفاقات، غوله می‌میره. پسره رو می‌برن بیمارستان! بعد یه دکتر عجیب، میاد و اعضای بدن اون غول رو به پسره، پیوند می‌زنه.

در عین ناباروری، کانکی تبدیل به اولین نیمه انسان-نیمه غول می‌شه. اما عین چی از وضعیت‌ش تعجب می‌کنه. چون دیگه مزه غذاها رو نمی‌فهمه. فقط می‌تونه گوشت آدم بخوره. از نظر فیزیکی شده یه آدم دیگه. از همه بدتر، خودش رو یه هیولا فرض می‌کنه. اما به تدریج وارد دنیای غول‌ها می‌شه. دنیایی که مثل دنیای انسان‌ها، خوبی‌ها و بدی‌های خودش رو داره. دنیایی که گرچه مال آدم‌خوارهاست. ولی مخاطب چیزی بیشتر از آدم‌خوارها رو پیدا خواهد کرد.

تریلر فصل اول انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul


Psycho-Pass

کارگردان: Naoyoshi Shiotani ,Katsuyuki Motohiro
نویسنده: Gen Urobuchi
برگرفته از: مستقل
موسیقی: Yugo Kanno
استودیو: Production I.G
ژانرها: اکشن، پلیسی، روانشناختی، علمی-تخیلی
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۲۱ مهر ۱۳۹۱

داستان روان-گذر Psycho-Pass در آینده اتفاق می‌افتد. جایی که بشر به تکنولوژی به نام سیستم شیبیل دست پیدا کرده. سپس با نصب دستگاهی به نام روان-گذر Psycho-Pass و قراردادن اون در بدن تمام شهروندان، قادر به اندازه‌گیری شخصیت، وضعیت روحی و میزان اشتیاق برای ارتکاب جرم آن‌ها می‌شود. شخصیت اصلی داستان دختری جوان به نام آکانه سونموری است. که به تازگی به عنوان کاراگاه عضو نیروی امنیت عمومی شده است.

انیمه روان-گذر Psycho-Pass که یکی از معروف‌ترین انیمه‌های پلیسی است. در همین‌جا خلاصه نمی‌شود. چرا که تمرکز خاصی بر روی روان‌شناختی و جامع‌شناسی در جهان آینده دارد. همچنین به ما نشان خواهد داد. که در آینده، با وجود پیشرفت بسیار در تکنولوژی، بشریت کم‌کم انسانیت خود را رو در میان رشته‌های علم، گم خواهد کرد.

تریلر فصل اول انیمه روان-گذر Psycho-Pass


The Future Diary
Mirai Nikki

بهترین انیمه‌های روان‌شناختی

کارگردان: Naoto Hosoda
نویسنده: Katsuhiko Takayama
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Sakae Esuno
موسیقی: Tatsuya Kato
استودیو: Asread
ژانرها: اکشن، معمایی، روان‌شناختی، شونن، فراطبیعی، هیجان‌انگیز
گروه سنی: بزرگسالان
تاریخ شروع پخش: ۱۷ مهر ۱۳۹۰

موقعیتی که چندین نفر در اون مثل یه بازی کشت و کشتار، بیان و همدیگه رو قتل‌عام کنن. یکی از دردناک‌ترین و در عین حال عالی‌ترین موضوعات داستانی هستش. مخصوصاً اگه همه اون افراد در دنیای امروزی، با سبک زندگی راحت امروزی، بازهم به سوی این بازی برن. تا به اهدافی که مخاطب بهشون احترام می‌ذاره، برسن. توی انیمه خاطرات آینده The Future Diary هم ما شاهد چنین سبکی، البته با حفظ خاص بودن خودش هستیم. شاهد هستیم که هر بازیکن، با دیوانگی خود، با عقل خود، با احساسات خود و با درماندگی خود، چطور به این بازی کشتار ادامه خواهند داد.

داستان

پسری به نام یوکی، یه عادت عجیب داره. که هرچی اطرافش می‌بینه رو به عنوان یک خاطره، توی گوشیش ذخیره کنه. یه دوست خیالی هم داره. که همش باهاش حرف می‌زنه. اما یه روز متوجه می‌شه. که این دوست خیالی یه دوست خیالی نیست. بلکه فرمانروای زمان و مکان هستش. که برای پیدا کردن جانشین خودش، یه بازی کشتار ترتیب داده.

توی این بازی هر شرکت‌کننده، به یه صورتی، خاطراتی از آینده رو بدست میاره. مثلاً برای یوکی، همون گوشی و یادداشتهاش، از آینده براش میگن. تازه این اول ماجراس، چون کمی بعد، یکی از شرکت‌کنندگان به اسم یونو، خودش رو به عنوان متحد یوکی معرفی می‌کنه. از همه مهم‌تر دیوانه‌وار عاشقش هست. حال باید دید این دو چگونه به پایان بازی کشتار خواهند رسید.

تریلر انیمه خاطرات آینده The Future Diary


Elfen Lied
Elfen Song

بهترین انیمه‌های روان‌شناختی

کارگردان: Mamoru Kanbe
نویسنده: Takao Yoshioka
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Lynn Okamoto
موسیقی: Kayō Konishi ,Yukio Kondō
استودیو: Arms ,Studio Guts
ژانرها: اکشن، ترسناک، روان‌شناختی، فراطبیعی، درام، عاشقانه، سنین
گروه سنی: بزرگسالان
تاریخ شروع پخش: ۲۴ تیر ۱۳۸۳

ترانه پریان Elfen Lied با اینکه دومین انیمه قدیمی در لیست بهترین انیمه های روانشناسی به حساب میاد. اما به عنوان دردناک‌ترین انیمه، پرچمش بالاست. توی دنیای Elfen Lied موجوداتی انسان‌نما با دست‌های نامرئی که دارند. در جامعه پنهان هستند. یکی از اولین‌های این موجودات دختری به نام لوسی است. که توسط دولت دستگیر شده و تحت بازداشت هست.

روزی با خشونت تمام موفق به فرار می‌شه. گرچه حافظه خودش رو از دست می‌ده. اما خودش رو توی یه خونه جدید می‌بینه. اما این تازه شروع ماجراست. دولت برای دستگیری لوسی اقدام می‌کنه، لوسی خودش را در خودش پیدا می‌کند. گذشته‌ای تلخ را به یاد میاره. آن هم در حالی که برای زندگی خود، دست به قتل عام می‌زند.

انیمه Elfen Lied با داشتن خشونت بالایی که به نمایش می‌گذارد. تمام لحظات ما رو انگشت به دهن نگه می‌دارد. همچنین به نوبه خود، تبعیض در جامعه و خشونت‌های خودش رو به تصویر می‌کشه. برای مثال لوسی در ابتدا یه قاتل نبود. فقط یه دختر شاد بود. که با بقیه فرق داشت. اما یه روز به خاطر این فرق داشتن تحت فشار قرار گرفت. به طوری که وقتی به خودش اومد، چیزی جز یه قاتل نبود.

تریلر انیمه ترانه پریان Elfen Lied


Re:ZERO -Starting Life in Another World-
Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

بهترین انیمه‌های روان‌شناختی

کارگردان: Masaharu Watanabe
نویسنده: Masahiro Yokotani
برگرفته از: رمان کوتاه
نویسنده رمان کوتاه: Tappei Nagatsuki
موسیقی: Kenichiro Suehiro
استودیو: White Fox
ژانرها: درام، فانتزی، روانشناختی، هیجان‌انگیز
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

داستان انیمه Re:ZERO -Starting Life in Another World- از این قراره که مثل همه انیمه‌های ایسکای یه گیمر، اوتاکو یا هرچیز دیگه می‌ره توی یه دنیای دیگه! خیلی هم جوگیر می‌شه. مثل من، البته اگه برم به دنیای دیگه! ولی طولی نمی‌کشه که می‌فهمه هیچی بارش نیست. در عین حال تصمیم می‌گیره که به یه دختر الف که بهش کمکی کرده، کمک کنه تا گردنبند دزدیش رو پس بگیره.

کلی هم زحمت می‌کشه. به گردنبند هم می‌رسه. ولی وقتی که می‌رسه چیزی جز مرگ انتظارش رو نمی‌کشه. مرگی دردناک، در حالی که برای نجات همراهش و خودش دست و پا می‌زنه. اما یهو چشمش رو باز می‌کنه. می‌بینه در زمان به عقب برگشته. انگار توی یه بازی، دوباره به جایی که ذخیره کرده، برگشته. احتمالاً خیلی‌هاتون با خودتون می‌گید. ایول، مثل کانتر می‌میریم و زنده می‌شیم.

ولی از این خبرها نیست! توی انیمه Re:ZERO -Starting Life in Another World- شما قراره با مفهوم واقعی مرگ روبه‌رو شید. قراره بفهمید که مردن همیشه آسون نیست. قراره بفهمید که هربار می‌میرید، هزار بار خورد می‌شوید. قراره بفهمید که وقتی نمی‌تونید به کسی در موردش بگید. باید با تنهایی با این درد سر کنید. از همه مهم‌تر قراره بفهمید که چقدر می‌تونید ناتوان باشید.

تریلر انیمه Re:ZERO -Starting Life in Another World-


Parasyte -the maxim-
Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

کارگردان: Kenichi Shimizu
نویسنده: Shōji Yonemura
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Hitoshi Iwaaki
موسیقی: Ken Arai
استودیو: Madhouse
ژانرها: اکشن، علمی-تخیلی، ترسناک، روانشناختی، درام، سنین
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۷ مهر ۱۳۹۳

انگل: قاعده کلی Parasyte –the maxim، داستانی که از جایی نامعلوم، شروع شد! توی یه شب، موجوداتی انگل مانند، از فضا به زمین اومدند. خیلی کوچیک بودن. اما به راحتی از طریق گوش وارد سر می‌شدن. بعدم مغز رو نوش جان می‌کنند. خودشون هم تبدیل به یه مغز می‌شن که جاش رو می‌گیرن. به عبارتی تمام بدن رو در اختیار می‌گیرن. اما یه نفر به جای سرش، دستش خورده شد.

بعد اون یه نفر، خودش رو وسط دنیای می‌بینه که تا چند روز پیش، موجود فضایی درش نبودند. انیمه انگل قاعده کلی Parasyte –the maxim که داستانش حول محور این پسر می‌چرخه. داره چرخه زندگی و بقا رو به سبک خودش به تصویر می‌کشه. به عنوان مثال، وقتی یه انگل، بدن انسان رو می‌گیره. مثل یک بچه در دنیای واقعی می‌مونه. حالا این بچه به مرور ممکنه یه آدم عادی یا حتی یه قاتل روانی بشه. اما این فقط ظاهر اون‌هاست. مثل ما که چیزی جز ظاهر نیستیم.

تریلر فصل انیمه انگل: قاعده کلی Parasyte –the maxim


Neon Genesis Evangelion

بهترین انیمه‌های روان‌شناختی

کارگردان: Hideaki Anno, Kazuya Tsurumaki, Masayuki
نویسنده: Hideaki Anno
برگرفته از: مستقل
موسیقی: Shirō Sagisu
استودیو: Gainax ,Tatsunoko Production
ژانرها: اکشن، درام، رباتیک، روانشناختی، علمی-تخیلی، جنون‌آمیز
گروه سنی: نوجوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۲ مهر ۱۳۷۴

۱۵ سال از زمان برخورد دوم می‌گذرد. برخوردی که هیولایی با نام اولین فرشته، دنیا را به خاک و خون کشید. اما حال هیولاهای دیگری هم به میدان پا می‌گذارند. و به سوی هدف خود قدم برمی‌دارند. یک شرکت نظامی با نام نرو Nerv با ساخت ربات‌های مرموز قصد مبارزه با آنها را دارد. اما خلبانان این رباط‌ها به طرز عجیبی از بین نوجوانانی انتخاب می‌شوند. که به نظر قادر به همگام سازی با سیستم این ربات‌ها یا همون اوا Eva هستند. یکی از این نوجوانان شینجی ایکاری است. که پدرش مسئولیت مدیریت، نرو Nerv را برعهده دارد. این پسر، با وجود رابطه بدش با پدرش. به عنوان خلبان اوا Eva پا به میدان می‌گذارد.

چه چیزی انیمه Neon Genesis Evangelion را خاص می‌کند؟

شما در انیمه Neon Genesis Evangelion قرار نیست شاهد این باشید. که شخصیت اصلی همچون یک قهرمان، به دنبال پیروزی باشد. بلکه پسری را شاهد، خواهید بود. که همیشه در حال فرار از واقعیت است. اما همیشه واقعیت به وی می‌رسد. در تمام طول داستان، سعی در تغییر خود دارد. اما چیزی که نمی‌تواند تغییر دهد، خودش است.

انیمه Neon Genesis Evangelion مثل یک آینه وضعیت بسیاری از جوانان ‌و نوجوانان که از همه وی در حال فرار هستند. را طوری به تصویر می‌کشد. که گاهی مخاطب قصد دارد این آینه را بشکند. تنها این نیست! چراکه فلسفه‌های بسیاری را شما شاهد خواهید بود. که با ذات آدمی، ذات فرشتگان و هدفی بزرگ همراه شده‌اند. نه به صورت یک تراژدی، بلکه به صورت یک داستان معمایی-روان شناختی که به تراژدی ختم خواهد شد.

نکته: انیمه Neon Genesis Evangelion دارای یک نسخه بازسازی چهار قسمتی نیز می‌باشد. که به شدت از نظر گرافیک و ساخت پیشرفت داشته. اما با واضح کردن داستان و برخی تغییرات، دیگر آن حال و هوای روان شناسی Neon Genesis Evangelion را ندارد.

تریلر انیمه سریالی Neon Genesis Evangelion

تریلر انیمه Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion پایانی شاهانه برای Neon Genesis Evangelion


حالا که به پایان بهترین انیمه‌های روان شناسی رسیدیم. بد نیست از مطالب زیر دیدن کنید.


امیدوارم که همتون از انیمه‌های معرفی شده در “بهترین انیمه‌های روان‌شناختی که حتماً باید آنها را تماشا کنید ! بخش اول” نهایت لذت رو ببرید. صدالبته هم ما رو در بهتر کردن بخش انیمه، کامل کردن ادامه لیست بهترین انیمه‌ های روانشناختی و مخصوصاً معرفی‌های انیمه‌ای بعدی یاری کنید. همزمان با کلیک بر روی تبلیغات، از ما حمایت کنید.

تمامی دوستانی هم که علاقه به بحث تبلیغات در مجله وارونه یا همکاری در بخش انیمه یا سایر بخش‌های مجله وارونه دارند. میتونند از طریق بخش نظرات یا ایمیل info@varune.com اعلام همکاری کنند.

منتظرتون هستیم، پس منتظرمون باشید

مطالب مرتبط

 
 

46 دیدگاه

 1. Sjr

  در لیست واقعا انیمه های برتری قرار دارند و این بسیار عالیست اما ضعف بزرگی که این لیست دارد نبود انیمه monster هستش که از لحاظ روان شناختی بی شک بهترین انیمه تاریخ است و دیدنش حداقل یک بار به دوستداران انیمه توصیه میشود.
  امیدوارم در لیست های بعدی از این انیمه ماندگار نیز یاد کنید.

  1. علی دست پیمان

   برادر این لیست بخش اول بود و 11 بخش دیگه رو ندیدی !!! خواهش میکنم به اونا نگاه بکن ! تو بهترین انیمه هایی که حتما باید آنها را تماشا کنید ! بخش هفتم معرفی شذه مانستر

   1. ...parsa

    جسارتا این لیست روان شناختیه!!!

     1. ...(parsa)

      عینن در یک صفحه هستیم. الان نظرات همونجاست که فرستادید..

     2. علی دست پیمان

      :)))) راست میگی ! حب به نطرت اینا روانشناختی نیستن؟

     3. ...parsa

      متوجه نمیشم!!!! خوبید؟! ????

     4. علی دست پیمان

      سوالت این بود اینا انیمه های روانشناختی هستن؟ بعد من فکر کرذم سوال زیر یه مطلب دیگه پرسیده شده این لینک رو دادم ! بد گفتی تو همین مطلب بعد متوجه شدم که اشتباه کردم ! بعد برگستم به سوال اولت که نوشته بودی اینا روانشناحتی هستن بعد من سوال کردم خب میگی نیستن >؟ اگه نیستن چه پیشنهادهایی داری بهتر از اینا یا دلیلت چیه میگی نیستن ؟

     5. ...parsa

      سوالی نبود. خبری بودش برادر!
      داشتم راهنمایی میکردم لیستو اشتباه گرفتید
      نیتم خیر بودش

     6. علی دست پیمان

      آها حب اینو بگو ! ما گه جسارت نکردیم برادر دمت هم گرم که گقتی لطف کردی کلی !!!!

 2. Alireza

  با سلام و ممنون از تلاشون برای این مطلب.فکر میکنم برای بخش دوم باید یه سری انیمه سینمایی هم در نظر گرفته بشه.مثل انیمه های Perfect Blue و Paprika و Ghost In The Shell و … . در ضمن میدونم که شما خیلی بیشتر از بنده اطلاعات دارید ولی لازم دونستم یادآوری کنم انیمه Monster هم در ژانر روانشناختی جزو بهترین هاست.
  اما یک موضوعی هست که دوست داشتم بگم.بعضی از مطالبی که در سایت میبینم و چند بخشی هستند متاسفانه ادامه اونها رو قرار نمیدید و به جای اون سراغ مطلب جدید میرید.ممنون بابت زحمات و تلاشهاتون.

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   ادامه این لیست و سایر لیست‌ها حتماً در سایت قرار خواهد گرفت. همچنین موارد ذکر شده، رعایت خواهد شد

 3. idealvers

  سلام و سال و نو مبارک
  ممنون که بخش انیمه و انیمیشن این چند وقت فعال تر شده و معرفی های خوبی هم داره
  نکته ای که آخر سر بهش دقت کردم از 9 انیمه ی معرفی شده 8 تاش رو دیدم.
  اینم برای اونایی میگم که تا حالا انیمه ی روانشاختی رو درست و حسابی نگاه نکردن: بین هر دوقسمت 1 تا 5 دقیقه به چیزایی که تو قسمت گفته شده وقت بدین و بزارین ذهنتون رو درگیر کنه. چون اصلا هدف ساخت این جور انیمه ها اینه!!!

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   کاملاً باهاتون موافق هستم. واقعاً انیمه‌های روان‌‌‌شناختی رو برای تفکر آدم گذاشتن

   1. idealvers

    دقیقا
    چون بعضی از دوستان وقتی بهشون انیمه روانشناختی معرفی میکنی اصلا بدون فکر میگن انیمه بدرد نخوریه
    تا اونجا که کسی که انیمه ی شبدر سیاه رو تا قسمت 40-50 دیده و به قسمت ها یخوبش نرسیده میگه بهتر از توکیو غول فصل اوله و دیگه حتی فصل دوم رو هم شروع نمیکنه!!!

   2. محمد سعادتی

    درودی مجدد.
    اینجاست که مخاطب یه چیز رو باید در دنیای انیمه بدونه. اونم صبره. فقط با همین عامل هستش که مخاطب می‌تونه به عمق شاهکار بودن یک اثر برسه

 4. Mohammad hosein

  سال نو شد شما کامنتهاتون موند.موارد عقب افتاده تون موند…براتون دعا میکنم زندگیتون روی روال و نظم بیوفته.مراقب خودتونن باشین. سال نو تونم مبارک.پیشاپیش 😉

  1. محمد سعادتی

   به امید سالی بدون کامنت های بی‌پاسخ

 5. علی

  سلام
  دمتون گرم… خیلی عالی بود
  لطفا ادامه ش بدین
  و راستی یه سوال داشتم
  انیمه Re:zero با انیمه fate:Zero فرق میکنه؟ یا همشون از یه خط داستانی هستن؟ و اینکه اگه re:zero فرق میکنه ترتیب دیدنش باسد چحوری باشه ؟( آخه خیلی از این zero ها هستش)
  لطفا جوابش رو بهم بگید
  ممنون

  1. Mohammad hosein

   فک کنم فرق داره.اون از مجموعه فیت هست اون یکی انیمه جدایی با عنوان شروع از صفر مطلق!یک فصله کلا فک کنم.. البته اقای سعادتی خودشون کاملتر جواب خواهند داد. منتها با کمی تاخیر:)

  2. محمد سعادتی

   درود بر هر دوتون
   انیمه‌های نام برده، هرکدوم جدا از همدیگه هستند. بقیه Zero ها هم تا جایی که من می‌دونم جدا هستند. مثل
   Aldnoah Zero
   Fate Zero
   Re Zero
   و …
   البته دنیا پر شده از زیرو، پس ممکنه به سری باشه که ربط داشته باشه
   همچنین متشکر از توجه

 6. ...

  اقای سعادتی! انیمه ها یه کم بدبین کن هم هستن… خواهش میکنم مسائلی انیمه رو در زندکیتون تعمیم ندید. مثالش همین یونو و محمدحسین خودمون!! این بچه ساده تر و خسته تر از اونیه فکری داشته باشه! یا من! عاشق تیکه پروندنم… هیچوقتم خوب نمیشم… تأخیر با زندگیتون عجین شده! یه ماه دیگه شاهد لیست گیمری تون هستیم.در ضمن اسمم پارسا هست!

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما، پارسا
   متشکر از نظر لطفت. باهات موافقم، این کلا دو روی سکه هستند. انیمه‌ها رو هم نباید تو زندگی آورد. ولی می‌شن ازشون درس گرفت.
   تأخیر هم راست می‌گید. تا خواستم بفهمم چی شد. الان اومد.

 7. sentence

  ممنون از معرفی انیمه ها خدا قوت تقریبا بیشترش رو ندیدم 🙂 که احتمالا برن واسه دانلود گرچه به انیمه های خیلی قدیمی علاقه ای ندارم انیمه های روانشناختی واقعا ارزش دیدن رو دارن دث نوت یه اثر فوق العاده ست که البته از نظر من میتونست بهتر باشه و بعضی از قسمت هاش ایرادای کاملا واضحی داره ولی صد در صد ارزش تماشا رو داره توکیو غول که جای گفتن نیست که دو فصل اولش عالی بود اما به شخصه دیگه بقیش و نتونستم ببینم و بهتره که بقیه هم نبینن انیمه ترور طنین انداز انیمه قشنگیه و توی یکی از مقالاتتون با سامورایی چامپلو طاق زده شده بود که فکر کنم سازنده شون یکیه که از نظر من چامپلو منطق داستانی بهتری داشت البته به شخصه آخرش پسندم نشد و ترور در توکیو هم قشنگه گرچه حضور، انگیزه، پایان و نحوه حذف پنج مسخره بود و معلوم نبود که دقیقا چی و میخواد ثابت کنه و که چی خوب حالا؟ روان گذرم قشنگه البته دو سه تا قسمت اولیش رو اگه ندید بگیری
  بازم از معرفی و بررسی هاتون بذارید من همیشه مقالات سایتتون رو دنبال میکنم
  موفق باشید

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   کاملاً با شما موافقم.
   البته به جز در چند چیز.
   مثلاً انیمه‌های قدیمی که قبلاً هم به نظرم بد بودن. تا زمانی که آثاری قدیمی همچون
   Cowboy Bebop
   Neon Genesis Evangelion
   و به تازگی Ginga Eiyuu Densetsu رو دیدم که آخری دیگه کلا حس قدیمی می‌داد. همه اینا بهم ثابت کردند. که هنوز انیمه‌های قدیمی می‌تونن سر پا وایسند.
   اون مقاله که گفتید سامورایی چمپلو و ترور رو یادم نیست. متاسفانه.
   در مورد اثبات کردن هم گاهی بهتره طوری عمل شه. که مخاطب به جای شخصیت ها فکر کنه که چیکار کرده. حتی تا ابد.
   همچنین با تشکر از نظر شما

 8. مرتضی

  سلام
  مطلب خیلی جالبی بود
  خوهشا بخش های بعدشم ادامه بدین
  درباره انیمه my hero academia سوال داشتم
  اینکه میشه راهنمایی کنید بگید که سینمایی ها و قسمتای ویژه ش رو باید چه زمانی ببینم و اینکه ایا تاثیری تو داستان داره یا نه
  اگه میشه ترتیب تماشاشون زو بهم بگید
  ممنونم

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   تاثیر زیادی من توی داستان اصلی، از طرف قسمت‌های ویژه و سینمایی ندیدم. اما قسمت‌های ویژه چیزهای جالبی می‌گن.
   همچنین برای تماشا، می‌تونید به ترتیب زمان پخش، تماشا کنید. اشکال به خصوصی پیش نمیاد
   همچنین متشکر از توجه شما

 9. Cs

  سلام خسته نباشید
  حس میکنم جای کد گیاس بد جور کنار دد نوت و بقیه خالیه . . .

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   تا جایی که من می‌دونم، کد گیاس Code Geass جزو انیمه‌های روان‌شناختی به حساب نماید. گرچه خیلی شاخه. ولی Myanimelist هم همین رو می‌گه

   1. Mohammad hosein

    فک کنم کدگیاس انیمه مورد علاقه تونه.اخه توجه خاصی بهش نشون میدید!حیف تو این لیست قرار نمیگیره.اتکم که قرار نمیگیره و چند تا شاخ دیگه.مهم اینه ژانر ویرانگری هستش.خوشحالم کامنتهاتونو جواب میدید و ممنون که تا الان منو نکشتید!

    1. Cs

     و اینکه نمیدونم چطوری توجه خاص منو از رو دو خط کامنت برداشت میکنید ولی دلیلش رو توضیح دادم

     1. Mohammad hosein

      مخاطب صحبتم اقای سعادتی بود!!!!!!!!

    2. Cs

     اوه ببخشید اخه زیر کامنت من نظر گذاشتید نه اقای سعادتی

   2. Cs

    اخه نمیدونم چرا حس میکنم تو یکی از کامنت ها یا پست هاتون به اسم روانشناختی هم معرفیش کردین
    البته شاید هم فرد دیگه ای بوده ولی مطمئنم شنیدم از یکی

  2. محمد سعادتی

   درود بر شما.
   انیمه کد گیاس همون‌طور که گفتم روان‌‌‌شناختی نیست. احتمالاً قبلاً به پیام‌های روان‌‌‌شناختی اشاره کردم

 10. Amiir.sh

  من The Future Diary رو تصمیم دارم ببینم.چون یه چیزی بهم میگه یونو مشکوک هست!البته شاید بدبینم.باید ببینمش برام روشن شه این موضوع…
  بعد یه سؤال بی ربطم داشتم.انیمه no game no life چجور انیمه ایه؟!ژانرش چیه!یه جای سایتتون دیدمش..یادم نمیاد ولی!
  همه انیمه ها لیستتون شاخای دنیای انیمه هستن.انیمه از این جهت برام خیلی جذابه که چند تا نقاشی چنین احساساتیو به نمایش میذاره که نه تنها انیمیشن(حتی دیزنی) ازش به شدت عاجزه بلکه فیلم ها هم عاجز هستن….واقعا باورش سخت هست….!ولی واقعیت داره.هنر یه کارگردانو میبینم من در انیمه….ذهن ادمو صیقل میدن:)

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   اپل از همه در مورد No Game No Life اول هفته آینده یه مطلب با عنوان بهترین انیمه‌ها برای گیمرها می‌ریم. که تو اون معرفی می‌شه.
   دوم تو انیمه خاطرات آینده شخصیت یونو واقعا مشکوکه. البته این رو هم دقت کنید که تو کل انیمه اش، پرطرفدارترین شخصیت هستش.
   سوم که در مورد انیمه‌هاست. باید بگم که دنیای انیمه از نظر من تو خیلی از ژانرها از همه دنیا پیشی گرفته. کمتر ژانری مثل اجتماعی هستش که انیمه‌ها زیاد تو فازش نیستند. احساسات هم نمی‌دونم چرا، ولی من سر انیمه‌ها بیشتر احساساتم می‌زنن بالا. کلا یه دنیا معجزه هستند

   1. Amiir.sh

    الان تو انیمه براتون مشخص شده مشکلش چیه یا همچنان مشکوکه؟!عجب.پس حسم درست بود.احساساتم اره خوندم اشکتون در میاد جگرم اب .شد.دیگه ندارمش:)

    1. محمد سعادتی

     درود، از همون اول یه شخصیت مشکوک بود. وگرنه مشکلی نداره. در آخر هم همین شخصیت محور اصلی داستان می‌شه. چیز دیگه هم بگم، اسپویل می‌شه. انیمه رو ببینید بهتره

 11. Am

  من‌‌ازلیست فقط دوتاشون ندیدم ‌بااینکه‌احترام‌زیادی‌برای‌ Death Noteقائلم‌ولی‌به‌نظرشخصی‌خودم انیمه Elfen Liedکه‌اتفاقااسمش‌ازروی یک شعر‌شاعر‌فرانسوی‌برداشته شده ترجیح‌میدم‌‌انیمه‌ای‌که‌از‌همون‌ موسیقی‌اپنینگش‌میشه‌متوجه غم‌‌واندوه‌موجود‌درانیمه‌شد‌به‌نظرم‌ میشه موسیقی Lilium(اسم موسیقی اپنینگ )باموسیقی gloomy Sunday ازنظر غم‌‌،اندوه،درد ‌و رنج مقایسه کرد.ازتون‌بابت‌معرفی‌‌این‌انیمه‌های‌فوق‌العاده ممنونم?

  1. علی دست پیمان

   ایول من خودم راجع به این انیمه Elfem Lied خیلی تحقیق کردم و حتی موسیقی اوپنینگش رو ملودیش رو با پیانو در آوردم و یه مدت میزدم حالم و خیلی خوب میکرد! برام جالب بود شخص دیگه ای هم از این انیمه انقد خوشش اومده که رفته تهش رو درآورده ! به نظر من موسیقی اوپنینگ الفن لید بهتر از لیلیوم هست !!! به همین کنجکاوی و انیمه بینیت ادامه بده

   1. Am

    سلام اقای‌دست‌پیمان‌ عزیز‌خیلی ممنونم بابت انرژی مثبتی که دادین خیلی‌هم‌برام جالب بود که باپیانو ملودی زدین ،قطعاانقدر این انیمه درگیرکننده‌هست که باعث‌شده بعداز گذشت چندسال بعداز دیدنش من هنوز درمورد روایت فوق‌العادش‌فکرکنم البته‌حیف‌که‌الان‌ انیمه‌های‌تینیجری محبوب شدن وماکمترشاهد انیمه‌های نابی هستیم که مضامین‌درد،افسردگی،خوددرگیری ،نفرت وروانپریشی‌‌بدون‌ کمترین‌ممیزی‌تولید‌بشن. الان‌‌دیگه‌ته‌همه‌ انیمه‌هاشیرین‌وماکمترباانیمه هایی که تلخ‌و ‌شیرین یاتلخ باشن سروکارداریم .پیشاپیش سال‌نوتون‌هم‌مبارک?

 12. ...

  سال جدید سر سفره هفت سین حتما برای رفع تأخیر های ادم کشتون دعا میکنم…شما اصن خودتم انیمه ای!!یه انیمه ی خفن که هر چند روز یه بار رؤیت میشه:))))))))))))) ما هم عاشق حاشیه..اصن هر جا حاشیه باشه من تو متنشم! الان محمدحسین اینقد حاشیه میره باهاش برخورد نکردی دمت گرما..سلطان اسپم.محمدحسین. سلطان تأخیر اقای سعادتی. پاینده باشید سلاطین?

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   حتماً دعا کنید، من خودمم دعا می‌کنم. قسمت‌های انیمه‌ای خودم رو هم بیشتر می‌کنم. ولی خوب، انیمه‌ها به خاطر کرونا دارن تاخیر می‌خورند. ??
   از سلطانی هم احتمالا انصراف بدم، بزنم تو کار دیکتاتوری!
   همچنین با تشکر از نظر شما

 13. Mohammad hosein

  به به.چه لیست قشنگی.خودم اولین نفر خوندمش و تمام..حال کردمااااا

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما و متشکر از پی‌گیری شما

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *