بهترین انیمه‌های سینمایی به انتخاب مجله وارونه بخش اول

بهترین انیمه‌های سینمایی در تمام دوران به انتخاب مجله وارونه

درود بر تمامی دوستان اوتاکو و غیر اوتاکو. با بخشی تازه در رابطه با انیمه، با عنوان بهترین انیمه‌های سینمایی در خدمت شما هستیم.

همون طور که خودتون احتمالا احساس کردید انیمه‌های سینمایی برعکس انیمه‌های سریالی که این روزها خیلی واسه خودشون شاخ شدن، زیاد تو دید نیستند.

اما هنوز هم نمیشه اونا رو ول کرد. مخصوصاً با وجود استودیوهایی مثل مدهاووس یا کارگردانی مثل هایائو میازاکی که همچنان باهاش خاطره داریم.

ما هم در این لیست با عنوان بهترین انیمه‌های سینمایی بخش اول قراره بهترین انیمه‌های سینمایی رو بدون هیچ تعصبی چندتا چندتا معرفی کنیم و شما هم نوش جان کنید.

اگه یه نگاه هم به این مطالب بندازید، ضرر نمی‌کنید:


نکاتی که قبل مطالعه باید به یاد داشته باشید:

۱_ در این لیست، سایر لیست و کلا هرچیزی که فکر میکنید ترتیب اون باعث برتری یه چیز به چیز دیگه میشه، اصلأ هیچ ترتیبی نیست و شما با یه گوشت کوبیده شیک و مجلسی طرف هستید.

۲_ هایائو میازاکی رو هممون از یک دم می‌شناسیم که چطور ما رو با انیمه‌هاش ساعت‌ها به فکر می‌بره و اشکمون رو در میاره و آخرشم قسمت دومشون رو نمی‌سازه. با این حال برای اینکه تنوع در لیست رعایت شه، فقط دوتا از کارهای میازاکی رو آوردم و بقیه در آینده، به صورت قسطی.

۳_ در این لیست و سایر لیست‌ها با اینکه تعداد متناسب ۵ انیمه هستش، اما همیشه با دقت مطالعه فرمائید تا یه وقت انیمه‌ای جا نمونه.

۴_ اگه انیمه‌ای خیلی خوف در لیست نبود، حتما در بخش نظرات معرفیش کنید تا در بخش‌های بعدی معرفی بشه.

۵_ چشمتون رو از صفحه برندارید، مگر هر ۲۰ دقیقه و به مدت ۲۰ ثانیه تا نیاز به دکتر نداشته باشید.

با قبول داشتن نکات بالا شما رو به دیدن این مطلب دعوت میکنم:

Sword of the Stranger

انیمه Sword of the Stranger

عنوان ژاپنی: Stranger: Mukou Hadan
کارگردان: Masahiro Andō
نویسنده: Fumihiko Takayama
موسیقی: Naoki Satō
استودیو: Bones
ژانر: اکشن، ماجراجویی، تاریخی، سامورایی
گروه سنی: ۱۷+
تاریخ اکران: September 29, 2007

اگه به مبحث جذاب سامورایی و ترکیب اون با انواع چاشنی‌های ماجراجویی، تاریخی، اکشن و پر از صحنه‌های مبارزه و خون و خون ریزی علاقه دارید، انیمه شمشیرزن غریبه ساخته استودیو بونس با داشتن همین ویژگی‌ها، یکی از بهترین انیمه‌های سینمایی برای شماست.

داستان

گروهی از جنگجویان و کله گنده های خارجی برای به دست آوردن زندگی جاویدان به ژاپن آمده‌اند تا پسری به نام کوتارو که گفته می‌شود: «پسری با این ویژگی هر چند صد سال یک بار به دنیا می‌آید» رو پیدا کرده و برای بدست آوردن زندگی جاویدان، قربانی‌اش کنند.

اما کوتارو که از چیزی خبر نداره، پس از سوزانده شدن معبد محل زندگی‌اش با یه شمشیرزن غریبه به نام ناناشی همراه میشه تا به معبد دیگری برای فرار از چیزی که خودش نمی‌شناسد، برود.

Castle in the Sky

انیمه Castle in the Sky

عنوان ژاپنی: Tenkū no Shiro Rapyuta
کارگردان: Hayao Miyazaki
نویسنده: Hayao Miyazaki
موسیقی: Joe Hisaishi
استودیو: Studio Ghibli
ژانر: ماجراجویی، فانتزی، عاشقانه، علمی_تخیلی
گروه سنی: PG_Children
تاریخ اکران: August 2, 1986

قصری در آسمان، عنوان انیمه‌ای به کارگردانی هایائو میازاکی و ساخت استودیو جیبیلی است.

انیمه‌‌ای که حتی با گذشت چندین سال از ساختش هنوز هم جزو بهترین انیمه‌های سینمایی هستش که مصادیق بسیاری از جمله جنگ و صلح، محیط زیست، زندگی عادی، افسانه‌های مشرق زمین و عشق رو در کنار موسیقی جذاب جوی هیسایشی به تصویر کشیده است.

داستان

در زمانی که افسانه‌های زیادی در مورد قصری در آسمان، گنجینه‌ها و سلاح‌های مدفون در اون در بین مردم به گوش میرسه. ارتش برای پیدا کردن این قلعه از دختری به نام شیتا کمک میگیره، البته زوری!

کمی بعد از این امر، طی حمله گروهی از راه‌زنان، شیتا از ارتش جدا و با پسری به نام پاتزو آشنا میشه. حالا بین این دختر پسر، ارتش و راهزنان به خاطر این قصر اتفاقات بسیاری می‌افتد.

.Your Name

انیمه Your Name

عنوان ژاپنی: .Kimi no Na wa
کارگردان: Makoto Shinkai
نویسنده: Makoto Shinkai
موسیقی: Radwimps
استودیو: CoMix Wave Films
ژانر: عاشقانه، فراطبیعی، مدرسه، درام
گروه سنی: ۱۳+
تاریخ اکران: July 3, 2016

اسم تو، عنوان انیمه‌ای به کارگردانی ماکوتو شینکای است، که توانست بعد از حدود ۱۰ سال به سلطه انیمه شهر اشباح به لیست پرفروش‌ترین انیمه‌های سینمایی تاریخ، با فروش بیش از ۳۰۰ میلیون دلار، پایان دهد.

همچنین انیمه اسم تو را میتوان شاهکاری در بین تمام انیمه‌های عاشقانه دانست، که با یک داستان کاملاً جدید و متفاوت در مورد دختر و پسری که جاشون، یعنی بدن‌هاشون با هم عوض میشه، ما رو در بهترین، صمیمانه‌ترین و حیاتی‌ترین ساعات زندگی‌مون قرار میده و با موسیقی خودش به این لحظات چاشنی خودش رو میده.

پس با این حساب انیمه اسم تو یکی از بهترین انیمه‌های سینمایی هستش که حتی می‌شه کارگردان اون رو در حد هایائو میازاکی دونست.

Princess Mononoke

انیمه Princess Mononoke

عنوان ژاپنی: Mononoke-Hime
کارگردان: Hayao Miyazaki
نویسنده: Hayao Miyazaki
موسیقی: Joe Hisaishi
استودیو: Studio Ghibli
ژانر: اکشن، ماجراجویی، فانتزی
گروه سنی: ۱۳+
تاریخ اکران: July 12, 1997

اثری دیگر از هایائو میازاکی که پس از ساختش خواست از ساختن انیمه کنار بکشد که خوشبختانه تا الان چندبار این حرف را زده، اما هربار عکسش رو ثابت کرده و ما امیدواریم که همین طوری ادامه پیدا کنه.

به هرحال انیمه شاهزاده مونونوکه که به نوعی می‌توان بهش عنوان خشن‌ترین انیمه میازاکی نسبت به سایر کارهاش، رو نسبت داد. از اون آثار متفاوت میازاکی است که مثل‌ش رو هیچ‌جایی پیدا نمیکنی، پیام‌های پنهانی که درش هست رو در عین دردناک بودن درک می‌کنی و با موسیقی اثر جوی هیسایشی همراهش میشی.

داستان

طی حمله یک گراز وحشی نفرین شده به روستایی، پسری از این روستا با نام آشیتاکا توانست با کشتن این گراز روستا رو نجات بده. اما نفرینی از این گراز بر روی وی قرار گرفت.

حال این پسر سفر خود را به سمت غرب برای یافتن راه درمان این نفرین شروع می‌کند که به شهری با نام شهر آهنین می‌رسه که در حال نبرد با جنگل و موجودات افسانه‌ای، گرگ‌ها و دختری که با نام شاهزاده مونونوکه شناخته میشه، هستش ….

Wolf Children

انیمه Wolf Children

عنوان ژاپنی: Ōkami Kodomo no Ame to Yuki
کارگردان: Mamoru Hosoda
نویسنده: Mamoru Hosoda, Satoko Okudera
موسیقی: Masakatsu Takagi
استودیو: Studio Chizu
ژانر: فانتزی، بخشی از زندگی
گروه سنی: PG_Children
تاریخ اکران: June 25, 2012

اگه انیمه بچه گرگ‌ها رو ببینید، در تمام طول زندگی‌تون فراموشش نمی‌کنید. همش هم به این دلیله که انیمه بچه گرگ‌ها، داستان رویارویی یک مادر با زندگی و مشکلاتش در بزرگتر کردن فرزندان نیمه گرگ خود، اونم درحالی که همسر گرگینه‌اش رو از دست داده، است.

انیمه بچه گرگ‌ها اونقدر این داستان رو صمیمانه و احساسی جلو می‌بره که انگار از واقعیت هم فراتر رفته و مسائل مهم خانوادگی، اجتماعی رو از زمان کودکی این بچه‌ها تا بزرگسالی‌شون و تعیین مسیر زندگی خودشون، به تصویر کشیده تا یکی از بهترین انیمه‌های سینمایی دوران رو تحویل ما بده.


امیدوارم که همتون از انیمه‌های معرفی شده نهایت لذت رو ببرید و با نظراتتون ما رو در بهتر کردن بخش انیمه یاری کنید.

 

همچنین تمامی دوستانی که علاقه به همکاری در بخش انیمه و سایر بخش‌های مجله وارونه دارند، میتوانند از طریق بخش نظرات یا ایمیل info@varune.com اعلام همکاری کنند.

 

منتظرتون هستیم، پس منتظرمون باشید

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 
 
 

16 دیدگاه در “بهترین انیمه‌های سینمایی به انتخاب مجله وارونه بخش اول

من قصد دستور نداشتم (من کی هستم اصلاً که بخواهم دستور بدم) فقط می خواستم بدونم که به کجا رسیدید، چون من هنوز که هنوزه، تو دنیای دیگه ای هستم، این اثر، کاملاً متفاوت و خلاقانه است! (در سال ۱۹۹۸ همچین اثری یک شاهکاره)
من هنوز تو دنیای ناوی ها هستم، بحثی که در این انیمه می شود، آینده فناوری دیجیتال هست، بی اغراق!
من دانشجوی مهندسی کامپیوتر هستم، و بحثی که در این انیمه می شود، هنوز خیلی بکر هست و هر کسی یا دانشگاهی، جرات وارد شدن به اون رو نداره!
شما هم به نظر من (به عنوان یک پیشنهاد) خوب استراحت کنید!
سلامتی انسان ها خیلی مهم تر از خرسندی دیگران هست!

درود، ممنون که به فکر سلامتی ما هستید و همزمان اشکمون رو از این به فکر بودن در میارید.
انیمه مورد نظرتون هم این طور که شما میگید باید خوب باشه. البته توصیه دارم که توی یه انیمه گیر نکنید و حتما انیمه های دیگه رو هم ببینید.
با تشکر و بدرود

چه خبر از serial experiments lain?!

درود، دیگه شرمندتون، یکی دو قسمت دیدم بعد افتادم دنبال بهترین انیمه‌های 2018 و الان هم از نفس افتادم.
ولی به جان خودم مرد نیستم اگه از (دیشب کلی بی خوابی کشیدم سر کلی مبحث مختلف، پس الان فقط می‌خوام بخوابم و همزمان چیزی ازش با این حالم نمی‌فهمم) فردا نرم دنبالش.
و همزمان هم این هفته که بهترین انیمه‌های سینمایی بخش سوم رو میذارم. پس هفته بعدش تو لیست بهترین انیمه‌های سریالی بخش هشتم می‌ره. (اگه مورد پسند واقع شه)
با تشکر و بازم شرمنده

سلام میشه راجب انیمه Yakusoku no Neverland 2019 یه توضیحی بدی من ندیدم تازه اومده ولی میگن مانگاش خوب بوده سه قسمت ازش اومده
انیمیشن Dororo میکن خوبه راجب یک لرد سامورایی که مجروح شده، با 48 شیطانی که در معبد زندانی هستند برای فرمانروایی تمام دنیا معامله می کند.شیاطین برای انجام این کار از او درخواست 48 قسمت از بدن فرزندش که هنوز به دنیا نیامده را می کنند. پس از تولد بچه، مادرش او را در سبد می گذارد و در رودخانه رها می گند …
اگه میشه یه قسمت راجب انیمیشنایی که تازه شروع کردن یا مثلا چند قسمتش اودخ توضیح بزارید ببینیم ارزش دیدن داره یا نه

درود تا یک ماه دیگه یه مطلب میذارم با عنوان بهترین انیمه‌های زمستان ۲۰۱۹ و توش همه رو معرفی میکنم، پس صبور باشید و فعلأ با انیمه‌های قبلی کیف کنید
با تشکر از شما که ما رو دنبال می‌کنید

سلام
مثل همیشه عالی
اگر وقت کردید انیمه [میخوام پانکراست رو بخورم] رو حتما نگاه کنید.
میدونم اسمش عجیبه اما من خیلی خوشم امد

درود بر شما، انیمه ای که فرمودید رفت تو لیست تماشا. همچنین از شما ممنونم که ما رو دنبال می‌کنید

سلام بر اقای سعادتی عزیز…….
چرا قربونت فقط ۵ تا شما که هر دفعه با گوشت کوبیده های شیک و مجلسیت ما رو از رژیم در آورده بودی.اینبار واقعا نیاز به سر ریز پیدا کردم😄
جناب میازاکی عزیز واقعا برای انیمه دوستان شخصیت بسیار ارزشمند و قابل احترامی.من خودم به واسطه انیمه های بینظیر ایشون با این دنیای فانتزی زیبا آشنا شدم.انیمه هایی مثل *قلعه متحرک هاول* و فکر کنم تنها انیمه برنده اسکار*شهر اشباح*واقعا فضا سازی و شخصیت پردازی فوق العاده ایی داشتن.اثر دیکه ایشون*باد برمیخزد*هم با اینکه به اندازه اون دوتای قبلی دوست نداشتم ولی خیلی راحت ارزش یه باردیدنو به شدت داره.اثر دیگه هم که متعلق به همکار ایشونه*مدفن کرم های شب تاب*من تا حالا تراژدی تر از این انیمه ندیدم.خیلی قشنگ عواقب و پیامدای جنگ بر روی مردم نشون میده.پس شدند:
Howl’s Moving Castle/Spirited Away/The Wind Rises/Grave of the Fireflies
راستی یه انیمه همین اواخر دیدم با اینکه در حد اینا نیست ولی حیفه که دیده نشه.*Kingsglaive: Final Fantasy XV*.خیلی از نظر فنی و گرافیکی و صحنه های نبرد محشر بود.
ممنون برای این پست.بدرود……🙋‍♂️

درود بر شما.
گوشت کوبیده‌ی قبلی خیلی مواد و زمان برد، به طوری که خودم موقع ترم، صبح های تعطیل: دنبال موادش، بعد ازظهر: دنبال تهیه‌اش و بقیه صبح ها هم درس میخوندم و آخرش کمرم شکست و کلی از مواد رو کامل ندیدم.
بعد دیدم که آخه، کلی مواد اولیه سینمایی قشنگ دیدم. همه رو تو لیست گوشت کوبیده‌های سینمایی میارم و همزمان مواد اولیه‌ای که کامل ندیدم رو می‌بینم.
تمام مواد اولیه‌ای از استودیو جیبیلی هستن هم تو گوشت کوبیده‌های بعدی از همین الان هستن. البته آخری باید یه بررسی بکنم.
با تشکر از شما که ما رو دنبال می‌کنید و بدرود.

انشالله با وایولت اورگاردن محشور شی و خودت و کمرت و قلم نقدت سالم و پابرجا بمونن…….

درود و متشکر ای دوست، گرچه منظورت رو کامل نفهمیدم.

anime haye pishnehadiye man
Hotarubi.no.Morie
A.Silent.Voice.2016
har do kheyli qashangan!

درود بر شما.
انیمه‌های پیشنهادیتون رفت تو لیست تماشام، البته صدای سکوت از همین حالا جاش تو بخش دوم رزو شده است.
از همه هم مهمتر، ممنون که ما رو دنبال می‌کنید و بدرود.

mamnon babat list
montazere qesmataye badi hastam
🙂

درود بر شما.
قسمت های بعدی همه در راهن. پس منتظرمون باشید که منتظرتون هستیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *