انیمه‌های برتر شبیه Attack on Titan به انتخاب مجله وارونه ! بخش اول

درود بر شما، دوستان اوتاکو و غیر اوتاکو. اینبار به مناسبت ورود Attack on Titan به دوران جدید، قراره به معرفی بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan که در قسمت اول بهترین انیمه‌های سریالی معرفی شده، بپردازیم. البته شما میتونید در صورت علاقه، سایر لیست‌های معرفی‌ انیمه‌ای قبلی رو از اینجا مطالعه بفرمایید.

حمله به تایتان Attack on Titan رو میشه به عنوان یکی از موفق‌ترین انیمه‌های چند سال اخیر، به حساب آورد. و با توجه به اینکه احتمالاً دو یا سه سال دیگه تا پایان نبرد با تایتان‌ها Attack on Titan وقت هست و ما صبور نیستیم. باید این زمان رو به انیمه‌های شبیه Attack on Titan هم اختصاص بدیم.

اما خوب، در بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan قرار نیست که با انیمه‌های کپی Attack on Titan روبه‌رو بشیم. چون هر انیمه‌ای در نوع خودش خاصه. حمله به تایتان Attack on Titan هم از این قضیه جدا نیست. اما بیشتر انیمه‌های این لیست، برای طرفداران حمله به تایتان Attack on Titan یه خوراک مناسب هستش.

اینم بگم که این لیست قسمت بعد هم داره. پس سایر انیمه‌های شبیه Attack on Titan که در لیست نیست، در آینده! اما خوب هر معرفی که ما میذاریم، به طور حتم یه سری‌ها به خاطر قرار گرفتن انیمه مورد نظرشون انتقاد مثبت و یه سری‌ها عکس‌ش. پس هر معرفی که ما می‌ریم، قربانی‌های خاص خودش رو داره.


این پیش‌معرفی‌ها رو هم بزنید بر بدن، تا قیمت دلار از یادتون بره.


نکاتی که با به یاد داشتن آنها در بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan، کار ما و خودتون رو راحت‌تر کردید.

۱_ هر انیمه‌ای چه در این لیست و چه در سایر لیست‌ها، در مجله وارونه معرفی شود. یعنی خیلی خوفه و میتونید با خیال راحت برید تو کارش! همزمان با دقت مطالعه بفرمایید تا انیمه‌ای جا نماند.

۲_ یادتون باشه که یه سری از انیمه‌ها به زمان نیاز دارن تا در سبک خودشون ببینده رو جذب کنند. پس با یه قسمت، از یه انیمه دل زده نشید. همزمان به‌زور یه انیمه رو نبینید که به فنا می‌رید!

۳_ اگه انیمه‌ای که خیلی خوف است و بس! واجد شرایط حضور در لیست هم هست و بس! یه وقت در لیست نبود و بس! حتما در بخش نظرات معرفیش کنید. تا در بخش‌های بعدی معرفی بشه.

۴_ به عنوان‌های ژاپنی، انگلیسی و فارسی انیمه‌های معرفی شده، کاملاً توجه کنید. تا فکر نکنید انیمه‌ای که معرفی شده، معرفی نشده! همزمان جستجوتون برای انیمه‌ها راحت‌تر بشه.

۵_ این نکته رو یادتون نره. که این لیست‌های ده‌تایی، عمدتاً انیمه‌های خاصی در سبک یا جایگاه خاصی رو شامل می‌شه. که هم انیمه‌های سینمایی و هم انیمه‌های سریالی رو در برمی‌گیرد.

۶_ این را به خاطر داشته باشید که سعی شده این لیست بر اساس قوانین و مقررات کشور تهیه شود. بنابراین ممکنه اسم برخی از انیمه‌های واجد شرایط حضور در این لیست، در لیست ما موجود نباشه!

۷_ ما برای راحتی کار در بخش اطلاعات یک انیمه، اطلاعات مربوط به فصل اول یا حداکثر تا فصل‌هایی که تا موقع انتشار این مطلب آمده است را قرار می‌دهیم. تا نه ما و نه شما گیج نشویم. پس دنبال اطلاعات یک انیمه از تولد تا مرگ نگردید، که نداریم!


نکاتی که علاوه بر بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan بهتره در تمام مطالب مجله وارونه به خاطر داشته باشید.

۱_ در صورت علاقه، شما می‌تونید از اینجا به کانال نماشای ما مراجعه و دنبالش کنید. تا علاوه بر دسترسی به ویدیوهای قرار گرفته در سایت، به سایر ویدیوهای جالب ما و ویدیوهایی که خودتون درخواست می‌کنید. دسترسی داشته باشید.

۲_ قربون دستتون، بزنید رو فعال‌سازی نوتیفیکش مجله وارونه تا ما رو شاد کنید. چون بعد از مدت‌ها شما می‌توانید با فعال کردن‌ش به اعلان‌های مطالب ما دسترسی داشته باشید. همزمان دیگه لازم نیست مثل قبل سایت رو چک کنید! چون اعلان‌ها کم‌کم و خود به خود برای شما ارسال می‌شود.

۳_ در هنگام نظر دادن در هر مطلبی، در مجله وارونه، خواهشمندم که از تبلیغ و نام بردن سایر سایت‌های فارسی و مخصوصاً عمل ناپسند اسپویل خودداری کنید. چون پیگرد قانونی دارد.

ما هم اگه چنین نظری رو ببینیم، یا خود نظر رو پاک میکنیم یا اصلاحش می‌کنیم تا سرمشق دیگران شود. پس ما رو شرمنده خودتون نکنید. همزمان این شرایط در بیشتر موارد، شامل ما هم میشه.

۴_ در این لیست، سایر لیست‌ها و کلا هرچیزی که فکر میکنید ترتیب موجود در اون باعث برتری یه چیز به چیز دیگه میشه. اصلأ هیچ ترتیب خاصی وجود نداره و شما با تعدادی گوشت کوبیده شیک و مجلسی با سرآشپزی ما طرف هستید.

۵_ در هنگام مطالعه، چشمتون رو از صفحه برندارید. مگر هر ۲۰ دقیقه و به مدت ۲۰ ثانیه تا تو این گرونی به دکتر و عینک نیاز نداشته باشید.

با در نظر داشتن نکات بالا، شما رو به مطالعه “بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan که حتماً باید آنها را تماشا کنید ! بخش اول” دعوت می‌کنم.


Tokyo Ghoul

بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan

کارگردان: Shuhei Morita
نویسنده: Chūji Mikasano
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Sui Ishida
موسیقی: Yutaka Yamada
استودیو: Pierrot
ژانرها: اکشن، معمایی، ترسناک، روانشناختی، فراطبیعی، درام، سنین
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۳ تیر ۱۳۹۳

مانگای خیال پردازی، تاریک و ترسناک سوی ایشیدا Sui Ishida رو میشه یکی از بهترین مانگاهای تاریخ دونست. انیمه‌ی این اثر، ساخته شده توسط استودیو پیروت Pierrot هم با وجود پستی بلندی‌هاش تونسته یک انیمه‌ی جذاب که در ظلم بین غول‌ها و انسان‌ها با حمله به تایتان Attack on Titan اشتراک دارد رو به تصویر بکشد.

البته تفاوت بزرگ بین توکیو غول Tokyo Ghoul و حمله به تایتان Attack on Titan. این است. که در حمله به تایتان Attack on Titan تایتان‌ها موجوداتی آدم‌خوار بی‌رحم و بدون در نظر گرفتن قضایای فصل جدید، جزو آدم بدها هستند. در حالی که پس از دیدن دو فصل اول توکیو غول Tokyo Ghoul نمی‌دانید که آدم بد واقعی چه کسی است.

پس بی‌راه نیست که بگوییم:« انیمه‌ی توکیو غول Tokyo Ghoul که قبلاً در بهترین انیمه‌های سریالی بخش اول معرفی شده بود ». جزو بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan به حساب می‌آید.

داستان

توکیو غول Tokyo Ghoul داستان پسری به نام کانکی کن را روایت می‌کند. پسری که ناخداگاه با یک  غول آدم‌خوار در پوست انسان آشنا می‌شود. این غول با نزدیک شدن به وی قصد کشتن و خوردنش را دارد. اما طی فرایندی سبب تبدیل کانکی به اولین نیمه انسان/نیمه غول می‌شود.

کانکی به سرعت خودش رو در میان غول‌های آدم‌خوار با ویژگی بدنی قوی و سلاحی به شکل بال‌ یا دم یا بازو‌ یا شمشیر می‌بیند. اما کم‌کم به جای فرار از دست آنها، شروع به درک آنها می‌کند. و داستان کانکی در میان انسان‌ها و غول‌ها شروع می‌شود.

ترتیب پیشنهادی تماشا

_ Tokyo Ghoul
_ Tokyo Ghoul √A
_ Tokyo Ghoul [Jack]
_ Tokyo Ghoul: PINTO
_ Tokyo Ghoul:re

تریلر فصل اول انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul

 


Kabaneri of the Iron Fortress
Koutetsujou no Kabaneri

کارگردان: Tetsurō Araki
نویسنده: Ichirō Ōkouchi
برگرفته از: مستقل
موسیقی: Hiroyuki Sawano
استودیو: Wit Studio
ژانرها: اکشن، ترسناک، فراطبیعی، درام، فانتزی
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۲۰ فروردین ۱۳۹۵

اگه به دنبال یکی از بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titans هستید. انیمه کابانری از دژ آهنین Kabaneri of the Iron Fortress بهترین پیشنهاد برای شماست. بد نیست بدونید این انیمه توسط Wit Studio استودیو سازنده حمله به تایتان Attack on Titan ساخته شده است.

همچنین کارگردان و بیشتر گروه سازنده کابانری از دژ آهنین Kabaneri of the Iron Fortress با انیمه‌ حمله به تایتان Attack on Titan مشترک است. اشتراکاتی مثل انیمیت و داستان، دنیا و موجودات ناشناخته‌ی تشنه به خون انسان. که میشه این اشتراکات رو یکی از نکات قوت این اثر دونست.

داستان

در ژاپن، در عصر بخار و در زمانی که موجوداتی به نام کابانری یا به عبارتی زامبی با قلب و رگ‌های آهنین در زمین جولان می‌دهند. انسان‌ها پشت دیوارهای روستاها و شهرها پنهان شدند. از طرفی برای برقراری ارتباط و فرار، از ریل‌های بین این شهرها و روستاها استفاده می‌شود.

در یکی از این روستاها پسری به نام ایکوما به دنبال ساخت سلاحی است. که قبل آهنین کابانری‌ها را سوراخ کند. سپس در رویارویی با یک کابانری آن را آزمایش می‌کند. و موفق هم میشود. اما خودش طی فرآیندی به نیمه انسان/نیمه کابانری تبدیل می‌شود.

تریلر فصل اول انیمه کابانری از دژ آهنین Kabaneri of the Iron Fortress

 


Gurren Lagann
Tengen Toppa Gurren Lagann

بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan

کارگردان: Hiroyuki Imaishi
نویسنده: Kazuki Nakashima
برگرفته از: مستقل
موسیقی: Taku Iwasaki
استودیو: Gainax
ژانرها: اکشن، ماجراجویانه، کمدی، رباتیک، علمی-تخیلی
گروه سنی: نوجوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۲ فروردین ۱۳۸۶

گورن لاگان Gurren Lagann انیمه بسیار جذاب و از محصولات استودیو Gainax است. این انیمه سریالی ابتدا در ۲۷ قسمت، در سال ۱۳۸۵ ساخته شد و برنده بسیاری از جوایز، نظیر بهترین انیمه سال در Tokyo Anime Awards، برندهٔ جایزهٔ بهترین طراحی شخصیت (آتسوشی نیشیگوری)، برنده جایزه بهترین انیمه سال، برنده جایزه Japan Media Arts شده است.

همچنین این اثر در حدود ۱۰ سال بعد به صورت ۲ انیمه سینمایی خلاصه شد. البته از نظر انیمیت تغییرات چندانی نداشت‌. ولی با توجه به تغییرات جالبی که در داستان بود. توصیه می‌کنم علاوه بر سریال اصلی، این دو سینمایی رو هم تماشا کنید.

همچنین این را بگویم که همان‌طور که قبلاً در بهترین انیمه‌های سریالی بخش ششم به قلم علی دست‌پیمان گفته شده است. گورن لاگان Gurren Lagann را می توان داستان رشد و رهایی از تاریکی، ناامیدی و مسیری برای بزرگ شدن و تبدیل به آنچه آرزو داشته‌اید دانست. که از مسیر ناامیدی و امید می‌گذرد.

داستان

این انیمه داستان گروهی از انسان‌ها در سالیان بسیار دور را روایت می کند. که به دلیل از بین رفتن سطح زمین، درون غارهایی بزرگ در زیر زمین زندگی می‌کند. و از دنیای بالای خود خبر ندارند.

در این میان در دهکده‌ای کوچک به نام جیها، که برای تهیه غذا به حفاری داخل زمین میپردازند. پسری به نام سیمون در هنگام حفاری با روباتی دفن شده مواجه می شود. سپس در همان هنگام دهکده شان مورد هجوم ربات‌هایی به نام گانمن قرار می گیرد.

سیمون با دوستش یا به عبارتی داداش بزرگش کامینا و دختری به نام یوکو به همراه روبات کوچکی که پیدا کرده و نامش لاگان میشود. به مبارزه با این گانمن می پردازند. و موفق می شوند او را شکست دهند. سپس به دنیای سطح که تابحال به خاطر ظلم از آن دور بودند، می‌روند.

تریلر انیمه گورن لاگان Tengen Toppa Gurren Lagann

 


Seraph of the End
Owari no Serafu

بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan

کارگردان: Daisuke Tokudo
نویسنده: Hiroshi Seko
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Takaya Kagami
موسیقی: Hiroyuki Sawano ,Takafumi Wada, Asami Tachibana ،Megumi Shiraishi
استودیو: Wit Studio
ژانرها: اکشن، نظامی، خون‌آشام، شونن، فراطبیعی، درام
گروه سنی: جوانان
زمان اولین پخش: ۱۵ فروردین ۱۳۹۴

کم شدن جمعیت انسانها و به میان آمدن موجوداتی تشنه به خون انسان‌ها. این موضوع که ماشاءالله جزو موضوعات جالب انیمه‌ای هستش. در انیمه‌هایی مثل حمله به تایتان Attack on Titan و بیشتر انیمه‌های شبیه Attack on Titan به تصویر کشیده شده است.

حال این موضوع در انیمه اسرافیل پایانی با کوچک تر کردن مقیاس موجودات تشنه به خون انسانها و به میان آمدن خون آشام‌ها، فضا را به انیمه توکیو غول Tokyo Ghoul نزدیکتر کرده است.

البته در مجموع به خشنی هیچ یک نیست و حتی کمی حال و هوای کمدی و خانوادگی در کنار نظامی دارد. پس حتماً نیازهاتون رو در تمام زمینه‌ها برآورده می‌کنه. همچنین این انیمه قبلاً در بهترین انیمه‌های شبیه Tokyo Ghoul معرفی شده است.

داستان

پس از اتفاق آخرالزمانی، بیشتر جمعیت انسان‌های بالای ۱۳ سال از بین می‌روند. همزمان خون‌آشام هایی که معلوم نیست از کجا آمدن به میان می‌آیند. و از انسان‌های باقی مانده به عنوان منبع خون استفاده میکنند.

از آن طرف هیولاهایی با نام چهار سوار یوهان در سراسر زمین پخش شده‌اند. که هم خون‌آشام‌ها و هم انسان‌ها را به مبارزه کشیده‌اند.

داستان ما، البته درباره یکی از بچه‌هایی است که همراه با دوستانش به عنوان منبع خون برای خون آشام‌ها در یکی از شهرهای زیرزمینی نگه‌داری میشوند.

این پسر که یو لقب دارد، به همراه دوستانش تصمیم به فرار از آن شهر میگیرن. که البته با بد شکستی مواجه میشن و تنها یو زنده خارج می‌شود. حال این جوان در پی تنها هدف خود یعنی: « نابودی خون‌آشام‌ها » به نیرو‌های مبارز انسانها می‌پیوندد.

تریلر فصل اول انیمه اسرافیل پایانی Seraph of the End

 


God Eater

بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan

کارگردان: Takayuki Hirao
نویسنده: Takayuki Hirao
برگرفته از: بازی
موسیقی: Go Shiina
استودیو: ufotable
ژانرها: اکشن، فانتزی، نظامی، علمی-تخیلی
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۲۲ تیر ۱۳۹۱

استودیو ufotable که بیشتر به خاطر اقتباس سری انیمه‌های سرنوشت Fate Series و مخصوصاً Fate/Zero از سری بازی‌های سرنوشت Fate معروف است. این بار هم به سراغ یه اقتباس دیگر، از بازی دیگری آمده است. صدالبته از همان ابتدا به ما سبک به خصوص خود در انیمت را نشان می‌دهد و می‌گوید: « من تک هستم و بس ».

انیمه خدا خوار God Eater هم در این مسئله، با نبردی از مرگ و زندگی، در دنیای نابود شده به دست هیولاهای شکست ناپذیر به نام آراگامی همراه است. و تقلای انسان، با استفاده از سلاح‌های قدرتمندش را به تصویر می‌کشد.

در کنار این‌ها، احساس ناامیدی، انتقام و جنون رو به تصویر می‌کشد. و می‌خواهد ما را در کنار شخصیت اصلی برای نابودی آراگامی‌ها همراه، اهداف وی را تغییر و زندگی‌ها را عوض کند و بس.

تریلر فصل اول انیمه ‌خدا خوار God Eater

 


 


Claymore

بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan

کارگردان: Hiroyuki Tanaka
نویسنده: Yasuko Kobayashi
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Norihiro Yagi
موسیقی: Masanori Takumi
استودیو: Madhouse
ژانرها: اکشن، ماجراجویانه، شیاطین، فراطبیعی، فانتزی، شونن، قدرت فرابشری
گروه سنی: بزرگسالان
تاریخ شروع پخش: ۱۵ فروردین ۱۳۸۶

واژه Claymore که یه شمشیر به خصوص هستش. در انیمه شمشیر دولبه Claymore تبدیل به لقب گروهی از جنگجویان نیمه‌ انسان/نیمه یوما است. جنگجویانی که در طی یک فرآیند به این موجودات تبدیل می‌شوند تا با یوماهای آدم‌خوار مبارزه کنند.

از بابت گروه سازنده هم خیالتون راحت. چون ترکیبی از استودیو سازنده دفترچه مرگ Death Note و کارگردان چند قسمت از انیمه Hellsing Ultimate، ترکیب جالبی رو به نمایش می‌گذارد. البته کمی انیمیت حالت کهنگی دارد. که ازش فاکتور می‌گیریم.

داستان

داستان اصلی در مورد یکی از همین Claymore ها به نام کلر است. که با توجه به اتفاقات رخ داده در دوران انسان بودنش، قصد نابودی یوماها یا یومای خاصی را دارد. البته در راه رسیدن به این هدف به پسر بی‌کله‌ای به اسم راکی برمی‌خورد. صد البته با این پسر همسفر می‌‌شود.

سپس از سرزمین‌ها می‌گذرد. سفر خود را آغاز می‌کند. قوانین را می‌شکند. قول‌ها می‌دهد تا بار دیگران را به دوش بکشد. تا در نهایت هم به خواسته‌اش یعنی انتقام برسد. انتقامی که بلای خانمان‌سوز است.

نکته: ۴ قسمت آخر انیمه‌ی شمشیر دولبه Claymore بر اساس مانگا نبوده‌ و از چپتر ۵۸ به بعد مانگا را پوشش نمی‌دهد. که البته شما می‌تونید برای دیدن ادامه اصلی، به مانگا و چپتر ۵۸ به بعد مراجعه کنید.

تریلر انیمه شمشیر دولبه Claymore

 


Hellsing

بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan

Hellsing

کارگردان: Umanosuke Iida
نویسنده: Chiaki J. Konaka
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Kouta Hirano
موسیقی: Yasushi Ishii
استودیو: Gonzo
ژانرها: اکشن، ترسناک، فراطبیعی، خون‌آشام، سنین
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۹ مهر ۱۳۸۰

Hellsing Ultimate
Hellsing OVA

کارگردان: Tomokazu Tokoro, Hiroyuki Tanaka ,Yasuhiro Matsumura 
نویسنده: Hideyuki Kurata ,Yōsuke Kuroda
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Kouta Hirano
موسیقی: Hayato Matsuo
استودیو: Madhouse, Satelight, Graphinica
ژانرها: اکشن، نظامی، ترسناک، فراطبیعی، خون‌آشام، سنین
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۲۱ بهمن ۱۳۸۴

انیمه هلسینگ Hellsing رو می‌شه یکی از خونبارترین انیمه‌های دوران عنوان کرد. یعنی دقیقاً مثل حمله به تایتان Attack on Titan که شخصیت‌ها تند‌تند به فنا می‌رن و فقط خون باقی می‌ماند. در انیمه هلسینگ Hellsing هم همین گونه است.

البته انیمه هلسینگ Hellsing دوبار ساخته شد. یک‌بار به صورت اقتباس غیر مستقیم از مانگا و یک‌بار براساس مانگا. در بار اول زحمت ساخت انیمه بر عهده Gonzo می‌باشد. بار دوم هم انگار استرس ساخت انیمه بالا بوده است. به همین دلیل بین سه استودیو و سه کارگردان و دو نویسنده، کار رد و بدل می‌شده.

اما در مجموع سری دوم با عنوان‌های هلسینگ نهایی Hellsing Ultimate و Hellsing OVA با توجه به انیمت به شدت عالی و فضای تاریک‌تر، عالی عمل کرده. مخصوصاً در داستان که به جای محدود کردن داستان به انگلستان، پای آلمان نازی، جنگ جهانی دوم و کلی چیز دیگر را به میان آورده است.

داستان

در انگلستان سازمانی مخفی زیر نظر دولت با عنوان هلسینگ Hellsing وظیفه مقابله با خون‌آشام‌ها، غول‌هایی که البته با غول‌های توکیو غول Tokyo Ghoul متفاوت هستند و موجودات فراطبیعی دیگر را بر عهده دارد.

این سازمان برای مبارزه با این موجودات، علاوه بر نیروی انسانی، از خون‌آشامی کهن و قدرتمند به نام آلکراد استفاده می‌کند. همه چیز هم به جز ورود یک خون‌آشام جدید به گروه، که دست گل آلکارد است، خوب است.

اما کم‌کم پای بازماندگانی از ارتش آلمان نازی و گروه دیگری که کارشان نابود کردن خون‌آشام‌هاست، به میان می‌آید. و در نهایت هم نبردی سه طرفه بین هلسینگ Hellsing و این دو گروه، آغاز می‌شود.

تریلر انیمه هلسینگ Hellsing

 

تریلر انیمه هلسینگ نهایی Hellsing Ultimate

 


Ajin: Demi-Human

بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan

کارگردان: Hiroyuki Seshita ,Hiroaki Andō Yasuhiro Matsumura
نویسنده: Hiroshi Seko
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Gamon Sakurai
موسیقی: Yugo Kanno
استودیو: Polygon Pictures
ژانرها: اکشن، ترسناک، معمایی، سنین، فراطبیعی
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۲۶ دی ۱۳۹۴

آجین: نیمه-انسان Ajin: Demi-Human یک مجموعه مانگای ژاپنی که توسط گامون ساکورای نوشته و طراحی شده و تا الان در حال پخش است، می‌باشد!

براساس این مانگا یک سه‌گانه انیمه سینمایی به نویسندگی هیروشی سکو و کارگردانی هیرویوکی سشیتا توسط استودیو Polygon Pictures تهیه شده است.

البته یک انیمه سریالی هم از این سری تولید شده است. که تا کنون دو فصل از آن پخش شده است. انیمه‌ای که با پرداختن به داستانی شبیه توکیو غول Tokyo Ghoul و صد البته Attack on Titan همراه است.

داستان

داستان این اثر در مورد موجوداتی نامیرا به نام آجین و پسری که متوجه می‌شود آجین Ajin است می‌باشد. این پسر هم فقط به خاطر همین آجین Ajin بودن هم تحت تعقیب قرار می‌گیرد و هم وارد بازی آجین Ajin و انسان می‌شود.

بازی خشنی که لذت یک آجین Ajin از بازی کشت و کشتار، درآمد یک انسان از شکار آجین Ajin و جامعه‌ی بی‌وفا و باوفا و کلی چیز دیگر رو به تصویر می‌کشد. آن هم در انیمه‌ای که می‌گوید: « ژاپن هم در انیمشین سه بعدی، حرف برای گفتن دارد! ».

تریلر فصل اول انیمه‌ی آجین: نیمه-انسان Ajin: Demi-Human

 


Parasyte -the maxim-
Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan

کارگردان: Kenichi Shimizu
نویسنده: Shōji Yonemura
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Hitoshi Iwaaki
موسیقی: Ken Arai
استودیو: Madhouse
ژانرها: اکشن، علمی-تخیلی، ترسناک، روانشناختی، درام، سنین
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۷ مهر ۱۳۹۳

خوب یکم دیگه از فصل دشمنان زمینی خارج شویم و بریم سراغ فضایی‌ها! انیمه انگل: قاعده کلی -Parasyte -the maxim ساخته شده توسط استودیو پر آوازه Madhouse نیاز ما رو در این زمینه برآورده می‌کنه.

حالا استودیو Madhouse دقیقاً چه کرده؟ خوب رفته با کلی زحمت تلاش کرده که یه انیمه روانشناختی در مورد انسان و موجودات فضایی انگل مانند که مثل بچه‌ها هستند رو بسازه. حالا این یعنی چه؟

یعنی این موجودات فضایی انگل مانند، ذاتا آدم‌خوار نیستند. بلکه با توجه به انسانی که درش ساکن هستند و فضای اطرافشون، ممکنه حتی به شهردار یا معلم هم تبدیل بشوند. پس شما دارید تعامل انسان و فضا رو در انیمه انگل: قاعده کلی -Parasyte -the maxim مشاهده می‌کنید.

داستان

در یک شب عادی، از فضا، موجوداتی انگل مانند وارد زمین می‌شوند. این موجودات که شکل کرم‌مانندی دارند. برای زندگی به صورت غریزی وارد سر انسان شده و آن را می‌خورند. سپس جای آن را گرفته و تبدیل به سری با شاخک‌ها و سلاح‌های پنهان می‌شوند.

در این میان پسری به نام شینجی هم قربانی این انگل‌ها می‌‌شود. اما چون هدفون تو گوشش بود، انگل مورد نظر می‌ره سراغ دستش. سپس به جای سر، دستش رو تصاحب می‌کند. از اینجا به بعد هم داستان تعامل و نبرد انگل و انسان، در دنیایی با فضایی‌های پنهان آغاز می‌شود.

تریلر فصل انیمه انگل: قاعده کلی Parasyte –the maxim

 


امیدوارم که همتون از انیمه‌های معرفی شده در “بهترین انیمه‌های شبیه Attack on Titan که حتماً باید آنها را تماشا کنید ! بخش اول” نهایت لذت رو ببرید.

صدالبته هم با نظراتتون ما رو در بهتر کردن بخش انیمه، کامل کردن ادامه‌ی این لیست و مخصوصاً معرفی‌های انیمه‌ای بعدی یاری کنید. همزمان خودتون رو به صورت قانونی رو سر ما خالی کرده باشید. همزمان با کلیک بر روی تبلیغات، از ما حمایت کنید.

تمامی دوستانی هم که علاقه به بحث تبلیغات در مجله وارونه یا همکاری در بخش انیمه یا سایر بخش‌های مجله وارونه دارند. میتونند از طریق بخش نظرات یا ایمیل info@varune.com اعلام همکاری کنند.

منتظرتون هستیم، پس منتظرمون باشید