بهترین انیمه‌های شبیه Game of Thrones که حتماً شما را میخ‌کوب خواهند کرد! بخش اول
انیمه و انیمیشن

بهترین انیمه‌های شبیه Game of Thrones که حتماً شما را میخ‌کوب خواهند کرد! بخش اول 

بهترین انیمه‌های شبیه بازی تاج و تخت Game of Thrones به انتخاب مجله وارونه!

درود بر تمامی دوستان انیمه‌باز و غیرانیمه‌باز که مثل همیشه ما رو دنبال می‌کنید. باری دیگر و با بازگشتی دیگر از دنیای انیمه، قراره که به معرفی بهترین انیمه‌های شبیه Game of Thrones بپردازیم. لیستی که طرفداران بازی تاج و تخت Game of Thrones و مخصوصاً طرفداران دنیای انیمه ازش حسابی خوششون میاد. قبلش هم اگر صلاح می‌دونید، می‌تونید تمام لیست‌های بهترین انیمه‌ها رو از اینجا مطالعه کنید. البته بهترین فیلم‌های شبیه Game of Thrones رو یادتون نره که از اینجا مطالعه کنید.

بهترین انیمه‌های شبیه Game of Thrones احتمالاً برای خیلی از شما یه غافل‌گیری به حساب میاد. بایدم باشه! چون آشناهای دنیای Game of Thrones اصلأ فکر نمی‌کردند، که دنیای انیمه اینقدر نزدیک به بازی تاج و تخت Game of Thrones باشه. صدالبته خیلی‌ها فکر می‌کنند که انیمه‌ها چیزی جز بچه بازی نیستند. اما توی بهترین انیمه‌های شبیه بازی تاج و تخت Game of Thrones قراره عکس این قضیه رو بهشون ثابت کنیم.

بیایم قبل از بهترین انیمه‌های شبیه گیم آف ترونز یه معرفی از این سریال داشته باشیم. خلاصه این سریال مربوط به سرزمین وستروس هستش. سرزمینی که خیلی زود بدون پادشاه رها می‌شود. اونم بعد از پایان جنگی بزرگ بر سر بیرون راندن پادشاهان قبلی! حال هفت خاندان بزرگ باقی‌مانده این سرزمین، که هر یک ادعای رسیدن به پادشاهی را دارند. وارد نبردی بزرگ، برای رسیدن به فرمانروایی می‌شوند.


این پیش‌غذاها رو هم بزنید بر بدن، تا بهترین انیمه‌های شبیه Game of Thrones بچسبه به تن‌تون.


سریال گیم آف ترونز این داستان مهیج رو با ویژگی‌های خاص خودش، به بهترین نحو ممکن بیان می‌کنه. ویژگی‌هایی که در تمام طول داستان فیلم بازی تاج و تخت Game of Thrones اون رو احساس می‌کنید. به عنوان مثال، طرز بیان داستان طوری است که شما داستان و احساسات تمام خاندان‌ها رو برای رسیدن به پادشاهی درک و اونا رو دنبال می‌کنید. گرچه بازهم در سریال، تأکیدی خاص بر یکی از این خاندان‌ها دیده می‌شود.

دیالوگ‌های ماندگار، نبردهای حماسی و غیرقابل پیش‌بینی بودن داستان، به همراه تراژدی‌های فراوان، از دیگر ویژگی‌های بارز سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones است. گرچه فصل‌های پایانی، با جدا کردن داستان از کتاب اصلی، به همراه پیش‌برد بد داستان نسبت به گذشته، از حد انتظارات پایین‌تر عمل کرد. که ما کاری بهش نداریم. البته شما می‌تونید با کلیک بر روی نوشته زیر، در این مورد مطالعه داشته باشید.

بهترین انیمه‌های شبیه بازی تاج و تخت Game of Thrones نیز، قراره انیمه‌هایی که دارای ویژگی‌های مشترک زیاد یا قابل توجه، با این سریال هستند رو معرفی کند. انیمه‌ها رو هم اصلأ فکر نکنید که فقط کارتون‌های ژاپنی هستند. چون انیمه‌ها گاهی حتی از بهترین فیلم‌های هالیوودی بهتر هستند. اونم با موضوعات روانشناختی، درام، اکشن، فانتزی و کلی چیز دیگه! برای باور شدن‌تون، حتماً تریلرهای موارد لیست بهترین انیمه‌های شبیه گیم آف ترونز و بهترین انیمه‌ها رو مطالعه کنید.


نکاتی که در هنگام مطالعه بهترین انیمه‌های شبیه Game of Thrones بهتره در وجودتون درج کنید.

۱_ هر انیمه‌ای چه در این لیست و چه در دیگر لیست‌ها در مجله وارونه معرفی شود. یعنی در سبک خودش خیلی خوفه و میتونید با خیال راحت برید تو کارش!

۲_ منظور از انیمه‌های شبیه فلان انیمه، انیمه‌هایی کاملاً شبیه نیست. بلکه منظور انیمه‌های دارای ویژگی‌های مشابه در داستان، طرز بیان، شخصیت‌ها و … است.

۳_ اگه انیمه‌ای که خیلی خوف تشریف دارد! در لیست نبود. قصه نخورید و به ما تو دل‌تون فحش ندید. به جاش در بخش نظرات معرفیش کنید. تا در بخش‌های بعدی، معرفی بشه. یا در همین لیست، با یه آپدیت کوچیک، قرار داده بشود.

۴_ اگر چند نسخه از یک انیمه موجود باشد. ما اطلاعات جدیدترین نسخه را قرار خواهیم داد. البته اگر لازم به اشاره به سری‌های قبلی نیز باشد. در متن اشاره خواهیم کرد. موارد استثنا نیز هستند.


نکاتی که علاوه بر بهترین انیمه‌های شبیه Game of Thrones بهتره در تمام مطالب مجله وارونه به خاطر داشته باشید.

۱_ در این لیست، سایر لیست‌ها و کلا هرچیزی که فکر میکنید ترتیب موجود در اون باعث برتری یه چیز به چیز دیگه میشه. اصلأ هیچ ترتیب خاصی وجود نداره. و شما با تعدادی گوشت کوبیده شیک و مجلسی طرف هستید. که محتویات هر کدوم ارزش یه بار دیدن رو دارن. مگر در بعضی موارد که خودمون بهتون می‌گیم.

۲_ در صورت علاقه، شما می‌تونید از اینجا به کانال نماشای ما مراجعه و دنبالش کنید. تا علاوه بر دسترسی به ویدیوهای قرار گرفته در سایت. به سایر ویدیوهای جالب ما و ویدیوهایی که خودتون درخواست می‌کنید. دسترسی داشته باشید. همچنین توصیه دارم برای اطلاع‌رسانی بهتر، نوتیفیکیشن سایت و بخش‌ اعلانات رو با لایگن شدن در سایت دنبال کنید!

۳_ در هنگام نظر دادن در هر مطلبی، در مجله وارونه، خواهشمندم که از تبلیغ و نام بردن سایر سایت‌های فارسی و مخصوصاً عمل ناپسند اسپویل خودداری کنید. تا مجبور نشیم با شما و خودمون برخورد کنیم.

۴_ این را به خاطر داشته باشید که تلاش شده که این لیست و سایر لیست‌های سایت، بر اساس قوانین و مقررات کشور تهیه شود. بنابراین ممکنه اسم برخی از موارد واجد شرکت در لیست‌های مربوطه، در لیست ما موجود نباشه! پس شاکی نشید! به‌جاش چشماتون رو درویش کنید!

۵_ در هنگام مطالعه، چشمتون رو از صفحه برندارید. مگر هر ۲۰ دقیقه و به مدت ۲۰ ثانیه تا تو این گرونی به دکتر و عینک نیاز نداشته باشید.

با در نظر داشتن نکات بالا، شما رو به مطالعه بهترین انیمه‌های شبیه Game of Thrones به انتخاب مجله وارونه دعوت می‌کنم.


Fate/Zero

بهترین انیمه‌های شبیه بازی تاج و تخت Game of Thrones

کارگردان: Ei Aoki
نویسنده: Akira Hiyama, Akihiro Yoshida
برگرفته از: رمان کوتاه
نویسنده رمان کوتاه: Gen Urobuchi
موسیقی: Yuki Kajiura
استودیو: Ufotable
ژانرها: اکشن، فراطبیعی، جادویی، فانتزی
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۰ مهر ۱۳۹۰

شاید بشه گفت، در لیست برترین انیمه‌های شبیه گیم آف ترونز، انیمه‌ای که در روایت داستانی، بیشترین شباهت را به Game of Thrones دارد، Fate/Zero است. یه انیمه پر از انواع حماسه‌ها و تراژدی‌ها، که شما را میخ‌کوب خواهد کرد. حتی تا مدت‌ها پس از تمام شدنش، هنوز در فکرش هستید. در داستان نیز شما همچون Game of Thrones، شاهد نبرد هفت گروه مختلف هستید. که هر یک برای هدف خود تلاش می‌کنند.

به طور دقیق‌تر داستان انیمه سرنوشت/صفر Fate/Zero به اتفاقات ده سال قبل از سرنوشت/شب ایستاده Fate/Stay Night در دنیای جادویی نبرد جام آرزوها، می‌پردازد. زمانی که هفت جادوگر، از گروه‌ها و خاندان‌های مختلف با آرزوهای خود به سمت تصاحب جام آرزوها می‌روند. در نبرد جام آرزوها هر یک از این افراد باید یک جنگجو، قهرمان یا یک فرد افسانه‌ای را از درون دوران‌های مختلف احضار کند، تا در این نبرد وارد شوند.

سپس در نبردهای مختلف، کسی که هنوز قهرمانش، در کنارش ایستاده، برنده جام است. فرق هم نمی‌کند که چه کسی باشد. نه تا وقتی که از نبرد قهرمانانی همچون، شاه آرتور، معروف به پادشاه شوالیه‌ها، اسکندر، پادشاه یونان، معروف به پادشاه فاتحان و گیلگامش، پادشاه بابل، معروف به پادشاه قهرمانان، جان سالم به در برده است. نبردی که هرگز نخواهید فهمید که چه کسی صاحب واقعی جام آرزوهاست. مردی که فقط به دنبال قتل‌عام است؟ یا مردی که سودای نجات دنیا دارد؟ یا مردان و زنان دیگر با هزاران آرزوی کوچک و بزرگ دیگر!

تریلر انیمه سرنوشت/صفر Fate/Zero


Berserk: The Golden Age Arc
Berserk: Ougon Jidai-hen

بهترین انیمه‌های شبیه بازی تاج و تخت Game of Thrones

کارگردان: Toshiyuki Kubooka
نویسنده: Ichirō Ōkouchi
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Kentaro Miura
موسیقی: Susumu Hirasawa ,Shirō Sagisu
استودیو: Studio 4°C
ژانرها: اکشن، جنگی، ماجراجویانه، شیاطین، فراطبیعی، فانتزی، سنین
گروه سنی: بزرگسالان
تاریخ شروع پخش: ۱۵ بهمن ۱۳۹۰

Berserk
Kenpuu Denki Berserk

کارگردان: Kazuya Murata ,Kazuya Murata
نویسنده: Yasuhiro Imagawa
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Kentaro Miura
موسیقی: Susumu Hirasawa
استودیو: OLM
ژانرها: اکشن، جنگی، ماجراجویانه، شیاطین، فراطبیعی، فانتزی، سنین، درام، ترسناک، عاشقانه
گروه سنی: بزرگسالان
تاریخ شروع پخش: ۱۵ بهمن ۱۳۹۰

اگر در سریال گیم آف ترونز بیشتر به دنیای فانتزی تاریک با هزاران راز، شخصیت و داستان علاقه‌مند شدید. پیشنهاد من به شما تماشای دنیای تاریک Berserk است. دنیایی ناشناخته از هزاران فانتزی و حماسه که حتی با گذشت بیش از ۳۰ سال از شروع چاپ مانگای Berserk که داستان آن را روایت می‌کند. هنوز داستان یارای پیشرفت بسیاری در خود دارد. هنوز هم که هنوز است، نبرد برای پادشاهی بزرگ گیریفیس ادامه دارد.

داستان انیمه Berserk به زمانی خاص در سرزمینی بزرگ برمی‌گردد. زمانی که طی جنگ‌های مختلف، سرزمین میانی تقریباً با خاک یکسان شده است. اما حال گروهی موسوم به شاهین، به فرماندهی گیریفیس، در کنار مردی بی‌خبر از گذشته و آینده با نام گاتس، به این سرزمین پا می‌گذارد. این گروه با شرکت در نبردهای مختلف، سرزمین میانی را به سوی پیروزی سوق می‌دهند. اما در ذهن فرمانده این گروه،آرزوی رسیدن به پادشاهی کشور خودش وجود دارد.

گرچه در این بین با نبردهای سیاسی، احساسی و اخلاقی فراوانی روبه‌رو می‌شود. انیمه Berserk در اصل دوبار ساخته شده است. یکبار نسخه‌ای قدیمی که از نظر طول داستان نسبت به دومی برتری دارد. اما در گرافیک هیچ حرفی ندارد. از آن طرف نسخه بازسازی شده که به صورت سه قسمت سینمایی است. گرافیکی به‌شدت عالی دارد. از نظر داستانی هم با اینکه داستان خلاصه‌تر شده است.

اما با مانگا هماهنگ‌تر است. همزمان برای دیدن سریال‌های بعدی بسیار لازم است. اما به شخص داستان روایت شده در سینمایی Berserk: The Golden Age Arc و سری قدیمی Berserk رو با یه پایان باز، نسبت به فصل دوم و سوم انیمه Berserk ترجیح می‌دهم. شما هم بهتره اول پاتون رو به دنیای فانتزی تاریک Berserk با نسخه قدیمی یا جدید باز کنید. بعد در مورد این مسایل تفکر کنید.

تریلر سری انیمه‌های سینمایی Berserk: The Golden Age Arc نسخه جدید انیمه Berserk

تریلر انیمه سریالی Kenpuu Denki Berserk نسخه قدیمی انیمه Berserk


Attack on Titan
Shingeki no Kyojin

کارگردان: Tetsurō Araki
نویسنده: Yasuko Kobayashi
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Hajime Isayama
موسیقی: Hiroyuki Sawano
استودیو: Wit Studio ,Production I.G
ژانرها: اکشن، جنگی، معمایی، درام، فانتزی، شونن، قدرت فرابشری
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۸ فروردین ۱۳۹۲

اگه بگیم موفق‌ترین سریال چندسال گذشته، فیلم بازی تاج و تخت Game of Thrones هستش.‌ در دنیای انیمه‌ها نیز، این نبرد با تایتان‌ها Attack on Titan است که طی چند سال گذشته، تاج پادشاهی را بر سر خود گذاشته است. یه انیمه که در نبردهای مرگ و زندگی و غافل‌گیری مخاطب، مثل Game of Thrones رو دست ندارد. گرچه از نظر نمایش جهان بزرگ، تاریک و ناشناخته، AoT نسبت به GoT آرام‌تر حرکت می‌کند.

یعنی در ابتدا شما فقط داستان مبارزه انسان‌ها با غول‌های آدم‌خوار رو تجربه می‌کنید.‌ اما گیم آف ترونز از همان ابتدا دنیای خودش رو به رخ می‌کشد. Attack on Titan ولی اینکار را به مرور انجام می‌دهد. تا مخاطب بتواند به آرامی از هر آرم داستانی لذت برده. سپس خود را در دنیای بزرگی ببیند. که در هرگوشه داستانی خود، هزاران راز، تراژدی و حماسه را دارد. داستانی که انگار هیچ انتها و محدودیتی ندارد.

تریلر فصل اول انیمه حمله به تایتان Attack on Titan


Code Geass

کارگردان: Gorō Taniguchi
نویسنده: Ichirō Ōkouchi
موسیقی: Kōtarō Nakagawa, Hitomi Kuroishi
استودیو: Sunrise
ژانرها: اکشن، درام، رباتیک، جنگی، مدرسه، علمی_تخیلی، قدرت فوق بشری
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۴ مهر ۱۳۸۵

شاید یه غافل‌گیری برای شما باشه که انیمه کد گیاس Code Geass توی لیست بهترین انیمه‌های شبیه Game of Thrones باشه. چون اصلاً داستانش مال زمان حاله! اونم درست وسط جنگ جهانی سوم! که ماشاءالله شخصیت اصلی که اسمش لولوش هستش. توی این جنگ عظیم، در زمانی که سه قدرت بزرگ اتحادیه اروپا، امپراتوری بریتانیا یا همون قاره آمریکا و فدراسیون چین دارن همدیگه رو به فنا می‌دن. تصمیم می‌گیره که امپراتوری بریتانیا رو نابود و دنیا رو بکوبه و از نو بسازه.

نقطه عطف و شباهت انیمه کد گیاس Code Geass با فیلم سریالی Game of Thrones از اینجا شروع می‌شه. که این مرد برای رسیدن به هدفش از کوچک‌ترین ارتش شروع می‌کنه. سپس با عزمی که داره به جنگ قدرتمندترین قدرت‌های جهان می‌ره. اما مثل خیلی از شخصیت‌های Game of Thrones اصلاً شکست‌ناپذیر نیست. انگار که داریم یه آینه از شخصیت‌های بازی تاج و تخت Game of Thrones رو می‌بینیم.

اگه بخوام که بیشتر از این به شباهات سریال Game of Thrones و انیمه Code Geass اشاره کنم. یه جورایی اسپویل می‌شه برای بازی تاج و تخت Game of Thrones و کد گیاس Code Geass! البته اگه نگیم، خیلی‌ها ازمون شاکی می‌شن که چرا نگفتیم. گرچه ما بازم نمی‌گیم. همچنین یه نکته دیگه هم براتون دارم. که اگه در مورد ترتیب تماشای سری انیمه‌های Code Geass مشکل دارید، اینجا کلیک کنید.

تریلر انیمه کد گیاس Code Geass


The Heroic Legend of Arslan
Arslan Senki (TV)

بهترین انیمه‌های شبیه بازی تاج و تخت Game of Thrones

کارگردان: Noriyuki Abe
نویسنده: Makoto Uezu
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Yoshiki Tanaka
موسیقی: Taro Iwashiro
استودیو: SANZIGEN ,SANZIGEN
ژانرها: اکشن، ماجراجویانه، درام، فانتزی، تاریخی، شونن
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۶ فروردین ۱۳۹۴

براتون حتماً باید جالب باشه که بدونید انیمه Arslan Senki داستانی خیالی از ایران باستان هستش. در زمانی اژ امپراتوری پارس یا به طور دقیق‌تر ساسانیان، که مورد هجوم گروهی خارجی موسوم به لوستانیان قرار گرفته است. در این نبرد حساس در عین ناباوری ارتش شکست‌ناپذیر پارس با شکستی سنگین روبه‌رو می‌شود. شکستی که منجر به نابودی تقریبی پارسیان می‌شود. اما داستان تازه پس از شکست پارسیان با شروع سفر ارسلان، شاهزاده پارسی، برای بازپس‌گیری پارس شروع می‌شود.

اما اصلاً قرار نیست کار ساده‌ای باشه. چون ارسلان تنها مدعی پادشاهی نیست. از شاهزاده شکست خورده روزگار تا امپراتور دروغین و مدعیان غیرآسمانی سرزمین پارس، همگی برای تسخیر سرزمین میانه دست به هرکاری می‌زنند. از اون طرف ما همش قرار نیست که در میدان جنگ باشیم. بلکه داستان، کم‌کم روی تاریک امپراتوری، مهاجمان و هزاران راز دیگر را برای ما آشکار یا باز می‌کند. البته دنیایی به تاریکی Berserk را ندارد.

نکات تاریخی

خیلی‌ها هستند که انیمه افسانه امیرارسلان نامدار Arslan Senki رو به خاطر نکات تاریخی یا تحسین یا به فنا می‌دن. به هردو طرف این جبهه می‌گم که داستان امیرارسلان نامدار ابتدا در زمان قاجاریه توسط یکی از افراد درباری برای یکی از پادشاهان قاجار هر شب گفته می‌شد. سپس یکی از بانوان دربار نیز این داستان را از پشت در شنیده و مکتوب می‌کند. حالا این داستان ترجمه شده و می‌ره ژاپن! حدود ۲۰ سال قبل هم از روش یه کمیک مصور ژاپنی یا به عبارتی مانگا ساخته می‌شه.

از روی این مانگا نیز ابتدا یک انیمه شش قسمتی قدیمی ساخته می‌شود. بعدش از روش، دوباره یه مانگای دیگه، نوشته و چاپ می‌شه. حالا این مانگای جدید تبدیل به یه انیمه جدید می‌شه که موضوع بحث ماست. با توجه به تعداد دست دست شدن این داستان در ژاپن و کلا خیالی بودن داستان، انتظار یه داستان تاریخی رو نداشته باشید. بلکه بیشتر انتظار یه داستان جوان پسند، بر اساس ایران باستان با کلی پیام اخلاقی سیاسی داشته باشید.

تریلر افسانه قهرمانانه امیر ارسلان نامدار The Heroic Legend of Arslan


Kingdom

کارگردان: Akira Iwanaga (فصل دوم) ,Jun Kamiya (فصل دوم)
نویسنده: Naruhisa Arakawa
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Yasuhisa Hara
موسیقی: Minako Seki
استودیو: Studio Pierrot
ژانرها: اکشن، تاریخی، جنگی، سنین
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۵ خرداد ۱۳۹۱

برعکس انیمه Arslan Senki که یه داستان خیالی بر اساس تاریخ رو بیان می‌کرد. انیمه پادشاهی Kingdom داره یه داستان کاملاً واقعی رو به سبک ژاپنی بیان می‌کند. حالا داستان کجا؟ داستانی در پانصد سال پیش از میلاد مسیح در سرزمین چین. زمانی که هنوز هیچ پادشاهی کاملی در چین وجود نداشته. بیشتر چین هم دست صد ایالات مختلف بوده است. اما در طی دویست سال جنگ، تنها هفت ایالت برای تشکیل اولین پادشاهی چین باقی ماندن.

انیمه Kingdom ابتدا از داستان یکی از این ایالت و جوانی به نام شین شروع می‌کنه. جوانی که سودای تبدیل شدن به بزرگ‌ترین ژنرال زیر آسمان را در سر دارد. برای این‌کار خودش رو وارد بازی پادشاهی ایالت شین می‌کنه. سپس برای رسیدن به آرزوی خودش، از سرباز صفر شروع می‌کنه. اما خود انیمه و فصل اول یه طراحی در حد باقلوا داره. که شأن داستانی رو میاره پایین. البته کم‌کم و در فصل دوم طراحی به‌شدت پیشرفت می‌کنه.

داستان کم‌کم تازه جای خودش رو پیدا و شروع می‌شه. یعنی داستان از ایالات شین خارج و به ایالت‌های دیگر کشیده می‌شود. نبرد از نبرد داخلی تبدیل می‌شود به نبردهای سیاسی داخل و خارج میدان جنگ! برعکس تمام انیمه‌های این لیست و مخصوصاً بازی تاج و تخت Game of Thrones انیمه Kingdom چون در مورد چین هستش. شما بیشتر جنگ‌هایی رو تماشا می‌کنید که ارتش‌های چند صدهزار نفری به همراه ژنرال‌ها، فرماندهان و استراتژیست‌ها سعی در مغلوب کردن ارتش دشمن دارند. یعنی نبرد ذهن و بدن!

نکته: متاسفانه تلاش‌ها برای یافتن تریلر مناسب انیمه Kingdom با شکست مواجه شد. به همین علت، کلیپی از فصل اول و دوم انیمه پادشاهی Kingdom قرار گرفته است. فصل سوم انیمه پادشاهی Kingdom هم در سال 2020 خدمت می‌رسد.

تریلر انیمه Kingdom


The Legend of the Galactic Heroes: The New Thesis – Encounter
Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These – Kaikou

کارگردان: Shunsuke Tada
نویسنده: Noboru Takagi
برگرفته از: رمان
نویسنده رمان: Yoshiki Tanaka
موسیقی: Shin Hashimoto
استودیو: Production I.G
ژانرها: اکشن، درام، جنگی، علمی-تخیلی، فضایی
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

Legend of the Galactic Heroes
Ginga Eiyuu Densetsu

کارگردان: Noboru Ishiguro
نویسنده: Shinsuke Kazato
برگرفته از: رمان
نویسنده رمان: Yoshiki Tanaka
موسیقی: Shin Hashimoto
استودیو: Madhouse ,Artland ,Magic Bus
ژانرها: جنگی، فضایی، درام، علمی-تخیلی
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۸ دی ۱۳۷۶

دیگر انیمه شاخ لیست برترین انیمه‌های سریالی شبیه بازی تاج و تخت Game of Thrones انیمه افسانه قهرمانان کهکشان Ginga Eiyuu Densetsu هستش. که یه جورایی بین تمام انیمه‌ها خیلی خاص هستش. البته اگر بخواهیم به زبون طرفداران دنیای فیلم‌های آمریکایی صحبت کنیم. انیمه افسانه قهرمانان کهکشان Ginga Eiyuu Densetsu یه جور ترکیب از دنیای Star Wars و Game of Thrones هستش. ترکیبی که بیشتر در داستان و روایت داستانی موجود درش، زیبا به نظر می‌رسد.

بیایم یه نگاه به داستان داشته باشیم تا قضیه رو بیشتر بفهمیم. زمانی که بشریت بالاخره تونسته بود، مرزهای کهکشان رو پشت سر بگذاره. فدراسیون کهکشانی برای مدیریت کهکشان ساخته می‌شه. اما مردی در این فدراسیون کم‌کم به قدرت می‌رسه. مردی که بعدها از همین قدرت برای بنا نهادن حکومت مستبد امپراتوری کهکشان استفاده می‌کنه. خوب طبیعتاً خیلی‌ها هم مخالف هستند. اما سر همه می‌ره زیر آب.

تا اینکه یکی از این مخالفین به همراه یه جماعت بزرگ فرار می‌کنه و در نقطه دیگری از کهکشان، اتحاد سیاره‌های آزاد رو بنا می‌کنه. پس از برخورد دوباره این دو گروه، نبرد اتحاد سیاره‌های آزاد و امپراتوری کهکشان آغاز شده و بیش از ۱۵۰ سال به طول انجامیده. حال در هرکدوم از این جبهه‌ها افرادی پرچم تغییر را بر دوش می‌کشند. در طرف امپراتوری کهکشان، برادر همسر پادشاه، با قدرت عظیمی که داره بدست میاره. قصد تسخیر کهکشان و سرنگونی حکومت امپراتوری کهکشان رو داره.

از اون طرف در طرف اتحاد سیاره‌های آزاد، فرمانده‌ای جوان اما خلاق، به سرعت شروع به کسب موفقیت و قدرت گرفتن می‌کند. اما نه برای تسخیر کهکشان، بلکه برای پایان دادن به جنگ! گرچه بازهم از حکومت نیمه فاسد اتحاد سیاره‌های آزاد، ناراضی هستش. انیمه Ginga Eiyuu Densetsu داره داستان این دو مرد و اهداف‌شون که هم باهم مخالف و هم موافق هستش رو بیان می‌کنه. طوری که شما ایمان خواهید داشت که هر دو در راه درست قدم برمی‌دارند. اما انگار در مقابل هم هستند.

توضیحات ساخت

انیمه Ginga Eiyuu Densetsu دوبار، یکبار در ۲۰ سال قبل و یکبار به صورت بازسازی در سال ۲۰۱۸ ساخته شد. که سری بازسازی هنوز ادامه دارد. بی‌شک هردوی این‌ها به عنوان یک انیمه خوب، عالی عمل کردند. نسخه قدیمی در کامل بودن و سبک کلاسیک خودش عالیست. از اون طرف نسخه جدید با گرافیک بالاتر و خلاصه گویی، سری قدیمی را به چالش کشیده است. تماشای هردوشون رو به شما پیشنهاد می‌کنم. اما بازهم بستگی به دید شما نسبت به انیمه‌های جدید و کلاسیک داره.

تریلر انیمه The Legend of the Galactic Heroes: The New Thesis – Encounter نسخه جدید

تریلر انیمه The Legend of the Galactic Heroes نسخه قدیمی


Vinland Saga

بهترین انیمه‌های شبیه بازی تاج و تخت Game of Thrones

کارگردان: Shūhei Yabuta
نویسنده: Hiroshi Seko ,Kenta Ihara
برگرفته از: مانگا
نویسنده مانگا: Makoto Yukimura
موسیقی: Yutaka Yamada
استودیو: Wit Studio
ژانرها: اکشن، ماجراجویانه، تاریخی، درام، سنین
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۷ تیر ۱۳۹۸

بسیاری انیمه حماسه وینلد Vinland Saga رو شاهکار تکرار نشدنی سال ۲۰۱۹ می‌دونند. خوب راست هم می‌گن. حتی در بین انیمه‌های تاریخی هم، انیمه Vinland Saga یه جورایی خاص هستش. چرا که داستانش درست در زمانی است که وایکینگ‌های دانمارکی به سمت انگلستان لشگرکشی کردن. البته داستان اصلی ما در مورد تورفین کارلسفنی، اولین اروپایی که در آمریکای شمالی، اقامتگاه‌هایی رو ساخت، است. البته قرار نیست که داستان همش در مورد یه مکتشف باشه.

چرا که داستان تا مدت‌ها در قعر دنیای خشن وایکینگ‌ها سیاست‌های کثیف درباری، نبرد بر سر قدرت، قتل‌عام‌ها و صدها مورد تاریک دیگه هست. انگار که داریم روی دیگری از ترکیب سریال Vikings با قعر دنیای Gmae of Thrones رو به سبک دنیای انیمه با بزرگ‌نمایی‌ها و زیبایی‌های خاص خودش، می‌بینیم. این بود خلاصه‌ای از انیمه حماسه وینلند Vinland Saga!

تریلر انیمه حماسه وینلند Vinland Saga


Overlord

بهترین انیمه‌های شبیه بازی تاج و تخت Game of Thrones

کارگردان: Naoyuki Itō
نویسنده: Yukie Sugawara
برگرفته از: رمان کوتاه
نویسنده رمان کوتاه: Kugane Maruyama
موسیقی: Shūji Katayama (Team-MAX)
استودیو: Madhouse
ژانرها: اکشن، ماجراجویانه، فانتزی، بازی، جادویی، فراطبیعی
گروه سنی: جوانان
تاریخ شروع پخش: ۱۶ تیر ۱۳۹۴

شاید آوردن انیمه Overlord به عنوان انیمه شبیه بازی تاج و تخت Game of Thrones یه جور اشتباه باشه. چون کلا داستانش در مورد یه بازیکن بازی فانتزی واقعی مجازی هستش. البته نه در نقش آدم خوبه! بلکه در نقش غول مرحله آخر یه قلعه پر از هیولاها! حالا ایشون با کل قلعه یهو وارد یه دنیای ناشناخته می‌شه! سپس واسه شناخت بیشتر، تصمیم می‌گیره که این دنیای ناشناخته رو به نام خودش فتح کنه.

در ابتدای انیمه احتمالاً خیلی‌ها فکر می‌کنند که یه داستان کلیشه‌ای و چرت هستش. منم با افتخار می‌زنم توی ذوق‌شون. انیمه Overlord هرچه که بیشتر جلو می‌ره. بیشتر ما رو یاد بازی تاج و تخت Game of Thrones که در داستان گویی شوخی نداشت، می‌اندازه. حتی وقتی فکر می‌کنی که قلعه Overlord چیزی جز یه قلعه خالی و فان Fun، پر از هیولاهاست. تازه می‌فهمی که این قلعه به جهنم واقعیه.

در ذره‌ذره‌های سرزمین‌های انیمه Overlord چیزی که تعریف نشده هستش، شناخت کامل دنیا هستش. چیزی که پیدا می‌شه و در اصل پیدا نمی‌شه، تاریکی مطلق هستش. چیزی که ضعف داره، وجود داره، ولی اصلاً انگار وجود نداره. انگار که از فصل اول تا فصل سوم و تا انتهای راه، دنیای Overlord شروع به تبدیل شدن به دنیای یخ‌زده Game of Thrones می‌کند.

تریلر انیمه Overlord


امیدوارم که همتون از انیمه‌های معرفی شده در بهترین انیمه‌های شبیه Game of Thrones به انتخاب مجله وارونه نهایت لذت رو ببرید. صدالبته با نظراتتون ما رو در بهتر کردن بخش انیمه و مخصوصاً معرفی‌های انیمه‌ای بعدی یاری کنید. همیشه هم ما رو دنبال کنید.

همچنین تمامی دوستانی که علاقه به مبحث همکاری در بخش انیمه، سایر بخش‌های مجله وارونه یا مبحث زیبای تبلیغات دارند. میتونند از طریق بخش تماس با ما، بخش نظرات یا ایمیل info@varune.com اعلام همکاری کنند.

منتظرتون هستیم، پس منتظرمون باشید

مطالب مرتبط

 
 

35 دیدگاه

 1. Arslan

  سلام. بررسی حماسه وینلند رو کی قرار میدید؟

 2. محمدجواد

  با سلام
  ممنون از لیستی که تهیه کردید. از توی این لیست حمله به تایتان و اورلرد رو دیدم که نظرمو راجع بهشون می خواستم بگم. باید بگم وقتی که حمله به تایتان رو دیدم از این که انقدر جایزه برده و محبوب شده تعجب کردم و حس میکنم اورریتد هستش. البته توی فصل سه انیمه خیلی بهبود پیدا کرد ولی بنظرم مشکل اصلیش شخصیت پردازی و روایت کندش هستش که مخصوصا توی فصل دوم روایت کند خیلی ازاردهنده میشه و شخصیت پردازی هم بجز تعدادی معدود مثل لیوای بقیه شون مشکل زیادی دارند.
  انیمه اورلرد رو هم خیلی دوست داشتم. مخصوصا تیتراژهای اغازینش رو که هر از چندگاهی دوباره تماشا میکنم و بی صبرانه منتظر فصل چهارمش هستم. انیمه اورلرد از روی لایت ناولی به همین نام ساخته شده که تا الان چهارده جلدش اومده و انیمه اش تا حالا تا جلد نهمش پیش رفته. از طرفی به نظرم با اینکه شخصیت اصلی شخصیت مثبتی نیستش ولی نباید اون رو یک شخصیت منفی هم در نظر بگیریم و بیش تر کارهایی که انجام میده رو برای حفاظت از معبدش انجام میده به طوری که در ابتدای فصل سوم(اسپویل) میفهمیم که قصدش تصرف دنیا نبوده و یه جورایی به خاطر گاردین ها مخصوصا دمیوروگو توی این راه میفته.(پایان اسپویل)
  ممنون از لیست تون.

  1. Alireza.

   سلام الآن زمانه طوری شده به یه سریال قوی بگی اورریتد انگار خیلی شاخی و خیلی حالیته(البته منظورم شما نیستی‌ها کلی گفتم) آدم‌های کمی هم نبودن که به سریال گیم اف ترونز برکینگ بد گفتن اورریتد… یادمه یکی که دفترچه مرگ رو دیده بود میگفت این انیمه اورریتد هست و روایتش کنده(البته روایت کمی کندشو قبول دارم) بعد که سینماییشو که آمریکا ساخت دید تازه نکات مثبت انیمه به چشمش گفت انقدرها هم فکر میکردم بد نیستش خوبه… اینکه شما از یه انیمه زیاد خوشت نمیاد قبول یه چیز سلیقه‌ای هم هست اما نمیشه بهش بگی اورریتد شما یک دلیل حتی یک دلیل هم نیاوردید که بگید شخصیت پردازی شخصیت‌ها ضعیفه (و پر از مشکله) یا اگر هم ضعیفه چرا ماله لیوای خوبه ، روایت کند هم که اکثر انیمه‌ها همینطوری‌ان(همین وینلند سگا هم نمونه‌اش) البته من موقع دیدن فصل دوم هیچ وقت حس نکردم روایت کند باشه حتی برای بار دوم هم بعد چند ماه دیدم بازم برام یه جاهاییش تازگی داشت و لذت بردم.بنظرم دلایلتون برای اورریتد بودن اتک بگید اگر هم دلیلی ندارید بگید آقا سلیقه‌ام نمیخورد و تمام موفق باشید…

   1. ...

    بنده خدا گفته میخواستم”نظرمو” بگم! خیلی روی اتک تعصب داری. منم همون اقای نقطه ام. عمدنم اسممو همیشه نقطه میزنم جوابمو ندی!!!?

   2. علی

    جناب.
    شما هرجا که بری یکی از نقطه های قوت انیمه تایتان ها رو همیشه مینویسن شخصیت پردازی قوی که واقعا هم درسته.
    اونوقت جنابعالی میای یهو میگی شخصیت پردازی ضعیف؟! اونم بدون اینکه هیچ دلیلی بیاری؟!
    نمیدونم جی بگم واقعا

   3. حمید

    به محبوب ترین انیمه این دهه میگه اورریتد خخخخخ
    فقط اتک بود که در imdb یه قسمت کامل ده شد.. اصلا از اینا بگذریم این انیمه بعد از سه فصل هنوزم با اون قسمت های آخر فصل سوم که در مورد حقیقت و گذشته گریشا بود مغزمونو منفجر کرد کی فکرشو میکرد ( اسپویل…. اون تایتانه که مادر ارن رو خورد زن اول گریشا باشه واقعا عجیب نیست بعد از سه فصل تازه هنوز هم کلی حقیقت دیگه مونده که برملا نشده و در فصل چهارم همه چی رو میشه در مورد برخی شخصیت ها کدوم انیمه اینقدر پیچیده و پر رمزو رازه غیر از steins gate و اقعا به نظرم سلیقه شخصیته

   4. Amiir.sh

    سلام.شما مطمئنین اونی که دیدین اتک ان ایتان بوده؟! چقدرررر سلایق شخصی متفاوت هستن خدای من!!! اتک یه شاهکار به تمام معنا هستش به نظرم! اقای نقطه شما هم گفتین تعصب!فکر میکنم اتک واقعا درحدی جذاب هست ک دوستش داشت..رفتار شما برای من عجیب و غیر قابل درک هستش!! و اینکه حق با ایشونه.اینکه اقای سعادتی اینقد زحمت میکشن و شما چنین مطالب بی ربطی میگید واقعا ازاردهنده س.قصد بی ادبی ندارم.روی حرفاتون بیشتر فکر کنید???

 3. Mohammad hosein

  اقای Alireza. جواب دادن تو اون قسمت سخت بودش.شرمنده من اینجا میگم جوابتونو.
  سلام. خب حساس شد! اجازه بدید اول عذر خواهی کنم اگه رفتارم یا حرفام طوری بودش که برداشت بد ازش شد. اینو بذارین پای کم سن و سالی و بی تجربگی بنده.
  1.بخدا قسم هیچ هدفی ندارم. هیچی. اخه من چ هدفی میتونم داشته باشم بنده خدا؟! من فقط 18 سالمه!کنکور دارم…. چه تیغی مرد مؤمن؟!
  2.متنای اقای دست پیمانو دیدم. باحال داریم تا باحال. هر کسی سبک و سلیقه ای داره… ایشونم خوبن. ولی خب یه چیزای من دیدم که خوشم اومده..
  3.گرایش زیادی نیستش. به نظرم شما زیاد رفتی داخل جو بعضی انیمه ها. هم ذهنت منفی شده هم بدبین.
  4.من روانشناس نیستم. هیچ تجربه ای هم ندارم. من کلا خیلی زیادی دقت میکنم… البته گذاشتن اون متن اشتباه بودش. قبول دارم. لطفا بذارین پای بچگیم.
  5.به جون خودم قسم نه. چه مدت هستش که شخصی به اسم محمد حسین که بنده هستم نظر میذاره؟ شاید یه هفته هم نباشه. خونواده گفتن یه مدت راحت باش کمتر بخون. رفع خستگی کردم فقط.(مث اینکه خیلی بد رفع خستگی کردم و بدجور شد!شرمنده)
  6.مقاله نویس چیه؟!شما انصافا و منطقی بفرمایید یه بچه دبیرستانی که مدرسه تیزهوشانه(بخدا هستم. شاگرد اولم هستم خیر سرم!) چ تیغی میتونه بزنه؟!
  7.خیر.بنده نمیخوام زیاد حرف بزنم.. سوء تفاهم شده.. غیر از ایمیل به نظر راه ارتباطی دیگه ای نیست و متأسفانه به دلایلی امکان استفاده از ایمیلو ندارم.
  8.حرف و حدیثی اگه پیش اومده تقصیر من بوده. من عجولانه تصمیم گرفتم. من از همه و اقای سعادتی معذرت میخوام. اصلا قصدی نداشتم و نمیخواستم مسئله ای پیش بیاد.. کارم احمقانه بودش. قبول دارم.
  9.امکان حذف نظرات فک کنم داره سایت. نمیدونم. میتونن تأییدم نکنن. حالا من میگم جریان اون حدسیاتو. اگه هم تمایلی به جواب دادن نداشته باشن به خودشون مربوط میشه. نه بنده یا شخص دیگه ای.
  10.شما یاد چیزی نیوفتید من ممنون میشم.
  حالا اون جریان حدس چی بود. خب من گفتم ایشون باهوشو خفنه گفتن هم نزدیک به واقعیته هم دور. منم خواستم امتحانی بکنم. حرفامم از مجله جایی نبودش. من تئوری روانشناسی بلد نیستم. فقط میبینم و تجزیه تحلیل میکنم. اونم نه هر کسیو.. این همه سایت خوندم پایین یکیشم نظر نذاشتم. چون نه حالش بود نه وقتش! اینکه اولش درمورد عینک تذکر میده پس خودشون عینکی نیستن.. تغییراتو انصافا خوب میفهمن. منطقی و کم حرف بودنشونم واضحه. چون خیلی توی متناش سؤال مینویسه و حالت کنجکاوی پس باهوشه.هم از روی جمع بندی هم اینکه خیلی مهما رو میگه نه زیادی سیر داستانو لو میدن خب مشخصه. تأخیر مطالبشونم که دیگه واضحه. بقیه چیزا هم هستش که صلاح نمیدونم بگم. از رو هوا حرف نمیزنم… فقط طبق متن گفتم.
  در اخرم بازهم عذر خواهی ویژه میکنم.هم اینکه متنم طولانی شد هم نظرهم سعی میکنم دیگه ننویسم. از شمام ممنونم که زمان گذاشتین نظرتونو گفتین. امیدوارم روشن شده باشه براتون و اینکه سوء تفاهمی چیز بدی تو ذهنتون نباشه. اگه بازم مسئله ای بود دوست داشتین بگین ممنون میشم خیلی..
  فقط الان من به شدت خجالت زده و شرمنده اقای سعادتی شدم.?
  شمام موفق باشی همچنین..
  یا علی

  1. Alireza.

   سلامی مجدد هر کی داخل این سایت آزاده هر چیزی (البته به جز اسپویل(بدون ذکر نکردن) ،فحاشی )بنویسه منم کاره‌ای نیستم بگم کی باید نظر بده کی نباید نظر بده حرفم هم اصلا این نبود که شما نظر ندین اینجا هم گفتم درمورد این چیزی‌ها حرف نزنید چون اسپمه کسی هم نمیاد این صفحه رو باز کنه تا پیام‌های اسپم (بی ربط به صفحه ) بخوانه . تازه تیغ زدن هم کنایه‌ای گفتم منظورم همان تجزیه و تحلیلهاتون بود که خداروشکر حدسم از ذهن مریضم بود و اشتباه هست ، و اینکه من از شما سنم کمتره ۱۷سالمه اگه به بی تجربگی باشه من باید از شما بی تجربه تر باشم البته مثل شما پشت کنکوری‌ام اما نه اهدافم تو کنکوره و نه مثل شما تیزهوش‌و‌باهوشم که ادعایی داشته باشم ، خلاصه اینکه آقای سعادتی امیدوارم خودشان یه پاسخ خوب بدن این جریان تمام بشه بره .و اینکه شما نظراتتون من یاد یه کاربر یه سایت میندازه که تا باهاش مخالفت میکردی دو کیلومتر جواب میداد(مورد۱۰نمیتوانم کاریش کنم ذاتیه) خلاصه اینکه امیدوارم این آخرین پیام اسپمم توی این صفحه باشه چون اینجا باید در مورد انیمه‌های خشک و خشن که شبیه گیم اف ترونز هستند حرف زد نه این چیزها…

   1. Mohammad hosein

    ای بابا.شما چیکار اقای سعادتی داری داداش؟ ایشون خودشون کار دارن. شما هم صادقانه نظرتونو فرمودید منم پاسخ دادم. گرچه میتونستین محترمانه تر بگین. ولی جریانی نیستش.. در مورد اسپمم حق با شماست. گرفتم. مرسی

 4. Alireza.

  فاز سازنده‌ها برزک چی بود چهار ساعت برزک دیدیم تهش میگه داستان تازه شروع میشه خب اگه شروع میشه چرا ادامشو نساختین؟ بعد میریم میبینم مانگاش بیش از ۴۰۰چپتر داره که سینمایی‌هاش تا ۱۲۰هستند یعنی ۷تا سینمایی دیگه میتوانند بسازن ولی نکته قابل بحثش اینکه مانگا هنوز تمام نشده نویسنده هم هر چهار ماه یک چپتر میده بیرون فکر کنم تهش نویسنده(مانگاکا) میمیره اما برزک تمام نمیشه قبل مرگش شاید مانگاشو به ارث بزاره ( البته بعید میدانم ) از این لیست fate zero رو که ندیدم احتمالا ببینم . این کینگدام هم میاد خیلی کلیشه‌ای باشه سراغش نمیرم . اتک و وینلند سگا هم جای خود دارن هر کی انیمه بازه بعد این دوتارو هم نبینه …… هست . و یک سوال انهایی که انیمه ارسلان رو دیدن بگن چجوریه ارزش دیدن داره ؟بلاخره هیچی نباشه در مورد ایرانه دیگه.

  1. اسکلاد

   دقیقا انیمه اتک و وینلند ساگا دو تا انیمه شاهکار هستند با مانگای شاهکار برا هر کسی که میخواد شروع کنه به دیدن انیمه این دوتا انیمه بهترین گزینه هست
   انیمه ارسلان رو نبین فرهنگ تمدن ایران رو نابود کرده اومده کاخ های ساسانیان رو شبیه مسجد نشون داده ???

  2. ...

   فک میکنم بهتر باشه اینایی ندیدینو اصن دیگه نبینین! به شدت خشونتشون دامن گیرتون شده… همین طور رده سنی انیمه هاتونم با دقتتر انتخاب کنین تا همینجوری تهمت نزنین به بقیه! شاید واسه شما بهتر باشه یه ژانر دیگه رو انتخاب بفرمایید واسه دیدن…

   1. Mohammad hosein

    دوست عزیز بچینش?☺

   2. Alireza.

    دنیا دنیای خشن و تاریکیه(جهت اطلاع۹۸درصد دنیا از ماده و انرژی تاریک درست شده) اطرافمون پر شده از دروغ و فساد و… اینو یادت باشه آقای نقطه یه آدم افسرده دانا بهتر از یه آدم نادانه خوشحاله ، انیمه هم تنها چیزیه باعث میشه از این دنیا بی روح خارج بشم فقط که انیمه‌های خشن نمیبینم مثلا انیمه‌هایی مثل مای هیرو آکادمی یا دکتر سنگ هم میبینم کیف هم میکنم اکثرا معروف‌هارو(البته نه طولانی‌هارو مثل وان پیس و ناروتو..) میبینم(حالا میخواهد خشن باشه یا طنز) . شما هم بهتره بحث رو به حاشیه نکشی همینکه آقای سعادتی این همه زحمت کشیدن مقاله نوشتن بعد ما بشینیم در مورد این چیزها بحرفیم منو آزار میده البته یه احتمال میدم که محمد حسین یا شما هستین یا از آشناهاشونید یا یکی هستین دنبال حاشیه هست از این رو نه جوابی به پیام‌های کسی میدم که اسمش رو نقطه بزاره نه آقای محمد حسین موفق باشید.

    1. Mohammad hosein

     من به شما چیزی گفتم مگه؟! ایشون احتمالا یه بچه کم سن تر از ما هستن.. دوباره حرفای بدبینی نزنید. البته بهتون حق میدم. شما هم هر انیمه ای میبینین خوبه. حرفتونم صحیح بودش. افسانه ارسلانم که گفتید من یه کم ازش دیدم.جدا از داستانش جذابیت بصریش هم برام جالب نبود… داستانشم جدا از غلط بودن کشش نداشت.. به نظر من البته..

    2. ...

     افسرده ی دانا اینکه محترمانه بهت گفت اشتباه میکنی دلیل نمیشه بچه ننه باشه..سه بار اشنا همچین بچه مثبتی باشم.دنبال حاشیه م نیستم.حوصله مغرورا رو ندارم!درمورد اسپمم اگه تو رو ازار میده پس نگرانش نیستم.اگه موردی باشه اقای سعادتی خودشون میفرمایند.که البته یه مدته خبری ازشون نیس پس حتما کلی سرشون شلوغه.روز ب روزم پیشرفت چشمگیرتری میکنن.نگرانم چشم زده شن!

    3. Mohammad hosein

     درود.بهتر است کدورتها راکنار بگذارید….منتظر شما در بحث درمورد انیمه اتک هستم…..لطفا بزرگوارانه رفتار کنیم.نه مانند کودکان.سپاس از شما.در ضمن جای سخنان شیوا و شفاف شما بس خالی است..به تمسخرهای بیخود نادانها اهمیت ندهید….
     از سخنان ادبی گونه بگذریم فیلم انگلو هم ببین.اخرین دیالوگ فیلم بهت میگه چراباید اهدافت درکنکور باشه.درضمن دلم نمیخواد کسی باهام بد باشه.پس ترجیح میدم خودمو کم بیارم و به سمتت دست صلح دراز میکنم.موفق باشید..

     1. Mohammad hosein

      البته منظورم انتشار فصل ۴ آدم بود…منتظر پاسخ و پیام صلح شما هستم

 5. Cs

  سلام خسته نباشید
  راستش من fate UBW رو دیدم ولی الان گیج شدم یه چند تا سوال داشتم
  1)این سینمایی fate ubw چرا 4 سال قبل سریالش(که 2014 اومده) اومده؟
  2)الان fate zero بر طبق خود fate stay night عه یا UBW؟
  3) این heaven feel الان داستانش همون UBW عه یا بعدشه یا قبلشه؟
  4)الان واقعا فرق نمیکنه اول zero رو ببینم یا heaven feel؟
  5)این سریال ها و سینمایی های fate که اسم اون بچه هه ایلیا(ایلیاسویل) خورده قضیشون چیه میگن قشنگه به داستان اصلی مربوطه؟(یه همچین اسمی دارن Fate : kaleid liner Illya)

  6)این grand order فرق میکنه با stay night ؟ داستانشون به هم مربوطه یا کاملا جدان؟ دیدنشون رو توصیه میکنید؟
  7)این Fate/Apocrypha هم مهمه داستانش؟
  ببخشید خیلی سوال شد واقعا گیج شدم

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما. کلی مبحث را آوردید که من می‌خواستم در معرفی سری انیمه‌های سرنوشت پاسخ بدم. ولی اینجا هم کوتاه، جواب می‌دم.
   ۱_ سینمایی Fate Stay Night UBW یه جور نسخه قدیمی برای سریالی هستش. شما می‌تونید سریالی رو نسخه بازسازی و سینمایی رو نسخه قدیمی و خلاصه در نظر بگیرید.
   ۲_ تمام سری انیمه‌های Fate Stay Night بر اساس Fate Zero هستند. گرچه اولین نسخه کمی آدم‌رو گیج می‌کند.
   ۳_ سری انیمه‌های Fate Stay Night مثل چندین دنیای موازی می‌مونه که هر کدوم به نسبت قبلی، کامل تر هستش. واسه همین Fate Stay Night Heaven’s Feel مثل این می‌مونه که داستان Fate Stay Night رو یه جور دیگه تعریف کنیم.
   ۴_ فرق که داره. مثلاً اگه اپل Zero رو ببینید، کلی قضیه براتون روشن هستش. در غیر این صورت داستان Heaven’s Feel یه جورایی براتون مرموز می‌شه
   ۵_ Fate KAILED رو متاسفانه ندیدم. ولی گویا اونم حکم دنیاهای موازی رو داره. همزمان کلی شخصیت جالب داره.
   ۶_ Grand Order می‌شه یه جور داستان که درش با سفر در زمان می‌خوان یه سری مشکلات زمانی رو درست کنند. توش هم کلی از شخصیت‌های سری‌های مختلف انیمه‌های Fate رو می‌بینید. حتی گاهی می‌رن توی یکی از انیمه‌های قبلی تا همه چیز که خراب شده رو درست کنند. در کل ببینید قشنگه
   ۷_ Fate Apocrypha هم داستانش مربوط به اتفاقات بین Fate Zero و Fate Stay Night هستش. که درش بر سر جام اصلی آرزوها مبارزه می‌کنند.
   مخلص شما، محمد سعادتی از مجله وارونه

 6. حامد

  من berserk رو ندیدم ولی میدونم که اتک و فول متال به طور کلی توی انیمه ها توی سطح دیگه ان
  حالا مثلا اتک رو شما فصل چهارش بیاد میبینی که چه شاهکاریه
  یا فول متال با اینکه دو بار انیمه سریالیش ساخته شده و هر دو تاش هم رتبه های خوبی دارن و نسخه brotherhood که اوله، با اینکه بسیار زیبا و خوش ساخت و جذاب و عمیقه ولی به نظر من n برابر بهتر از چیزی که الآن هست میتونست باشه
  بنا به دلایلی
  و در آخر این که لیست بسیار خوب و موضوع لیست بسیار جالب و خاص بود
  ممنون از شما

  1. محمد سعادتی

   درود بر شما
   نظر جالبی داشتید. اما یه چیزی رو همیشه یادتون باشه. دنیای انیمه فقط تو چندتا انیمه که بالای لیست هستند خلاصه نمی‌شه. گاهی انیمه‌ای هست که اون بالا نیست. ولی از برخی از دیدگاه‌ها از اون بالا بهتره. خلاصه اینکه دنیای انیمه خیلی بزرگه و دست بالای دست بسیار هستش.
   همچنین متشکر از توجه شما

   1. حامد

    بله درست میفرمایید
    این مطلبی که شما گفتید در بسیاری از زمینه ها صدق میکنه و فقط انیمه نیست.من صرفا بنا بر حس و علاقه ی خودم نسبت به اونا صحبت کردم و همونطور که گفتم berserk رو ندیدم اما همیشه تو لیست تماشام بوده ولی بنا به دلایلی که خودتون گفتید و نواقصی که داره ندیدمش
    در نهایت یه سوال داشتم
    به نظرتون اگه بخوام berserk رو ببینم ترتیب دیدن انیمه باید چجوری باشه؟
    و اینکه اگه بخوام مانگاش رو بخونم قبل از انیمه بخونم یا بعدش؟
    مرا راهنمایی کنید
    با تشکر

    1. محمد سعادتی

     درود بر شما و متشکر از فروتنی و توازنتون
     انیمه Berserk رو می‌تونی به سلیقه خودت اول سریالی قدیمی یا سه گانه سینمایی جدید رو ببینی. گرچه هردو خوب هستند. ولی اولی کاملتر هستش. همزمان نسخه جدید گرافیک بهتر رو داره. همزمان یه سری تغییرات بر اساس مانگا دادن. که برگرده در اصل خودش. بعد از این دو میتونی بری سراغ دو فصل جدیدش. مانگا رو هم متاسفانه من سررشته‌ای ازش ندارم. شرمنده

 7. سینا

  عجب لیست سرحالی تهیه کردید دمتون گرم واقعا بین این همه انیمه از نظر من فقط دو تا انیمه هستند که واقعا می تونند شبیه بازی تاج و تخت باشند و حتی بهتر یکیش اتک ان تایتان و اون یکی وینلند ساگا

  1. Mohammad hosein

   اقای سعادتی کارش درسته دیگه… کلا جذابیت از تو متنش میباره. لنگه نداره?

   1. محمد سعادتی

    درود بر شما
    نظر لطفتونه

    1. Mohammad hosein

     فک نمیکنم نظر لطف باشه. راستش من درسمو میخونم تو سایتا هم میچرخم. بیشتر متن میخونم تا ببینم! همه سایتام عین هم مینویسن. ولی تو خاص به نظرم اومدی! واسه همین میگم لنگه نداری! و همونطور که قبلن گفتم دلی ازت خوشم اومده و برام جذابی!!!! و کلنم ادمی نیستم الکی از کسی تعریف کنم. از اکثر ادمام خوشم نمیاد… دروغ چرا! به نظرم اکثر ادما عین همن.. من شما رو نه دیدم نه میشناسم ولی خفن تشریف دارین به نظرم.. کاملا جدی و با قلب صاف میگم.. مچکر

     1. Alireza.

      هدف شما برای من خیلی مشکوکه اگه به باحال نوشتن باشه من با آقای دست پیمان به اندازه سعادتی حال میکنم (کلا انیمه بازها حرفه‌ای اکثرا آدم‌های باحالی هستن صرفا تو مجازی که اینطوری هست )یعنی انقدرها فرقی نداره البته سلیقه‌هاشون متفاوته که داخل بررسی‌هاشون هم آشکاره البته شما انگار زیادی گرایش داری ، من میگم تو تازه دوتا مجله روانشناسی خواندی حالا میخوای یکیو تیغ بزنی ببینی خب الآن خون ازش میاد یا نه و چه کسی بهتر از یه مقاله‌نویس که به اکثر نظرات جواب میده؟( البته امیدوارم این حدس از ذهنیت مریضم غلط باشه!) حالا بنظرم اگه میخواهید با آقای سعادتی زیاد حرف بزنید (بعید میدانم ایشان تمایلی داشته باشه) داخل پیامرسانی ایمیلی اینکارو کنید چون اینجا زیادی اسپمه حرفتون بعدا حرف و حدیث هم زیاد پیش میاد… ولی میدانی من هر وقت پیام‌های تو رو میبینم یا مولانا میفتم که دنبال شمس تبریزی رفت …گود موفق باشی.

  2. محمد سعادتی

   درود بر شما و متشکر از نظر شما
   این که کدوم انیمه به بازی تاج و تخت Game of Thrones بیشتر شبیه باشه. کاملاً به دید شما به انیمه مورد نظر و گیم آف ترونز داره که چه ویژگی برجسته بوده. مثلاً از نظر من انیمه‌های Fate Zero و Kingdom و Berserk بیشترین شباهت رو به بازی تاج و تخت دارند.
   چون برای من طرز بیان داستان خیلی جالب بود.
   واسه همین این لیست رو بر همه اساس زدم.

   1. سینا

    اونا هم درست ولی اگه انیمه بخوای که چه از نظر داستان و چه از نظر گرافیک حرف اول بزنه اتک و وینلند هستن مگر نه از berserk و kingdom نتونستن انیمه درست و حسابی درست کنن

   2. محمد سعادتی

    درودی مجدد، اگر بر گرافیک است، که Berserk نسخه جدید، به تنهایی از پس Vinland Saga و با زور بیشتر از پس Attack on Titan برمیاد. گرچه نامردا خیلی خلاصه داستان رو زدند.
    Fate Zero هم از نظر گرافیک پایین‌تر از Berserk و بالاتر از Vinland Saga هستش. داستان‌ش هم خیلی خوبه. این وسط Kingdom طراحی فصل اولش باقلوا بود و داستان چرت به نظر می‌اومد. ولی بعد عالی شد. attack on Titan هم که گفتید، از هر انیمه یه چیزی برداشته. مثلاً حماسه‌های Fate Zero رو گذاشته کنار گرافیک Berserk بعد یکم چاشنی جنگ‌های Kingdom رو به همراه بعد تاریک Vinland Saga قاطی کرده. سپس با پختش به صورت مقیاس بزرگ و بی‌انتها بهمون تحویل داده.
    اما بازهم Fate Zero و Berserk دنیای خاص خودشون رو دارند. مخصوصاً Fate Zero که از نظر من یه اثر به یادموندنی از سری انیمه‌های Fate هستش.
    به قول یه دوستی در شبکه‌های اجتماعی هم
    «خیلی‌ها می‌گن که Fullmetal Alchemist بهترین انیمه تاریخ هستش. Attack on Titan بهترین انیمه سال هستش. اما همه بدونن که از نظر داستانی سی سال می‌شه که هیچ کس رو دست Berserk نتونسته بلند شه.»
    پس اگه Berserk رو عین آدم به صورت کامل و دقیق انیمه می‌کردند. یه انیمه شاخ برای خودش می‌شد. که همه رو تو جیبش می‌کرد

    1. سینا

     با درود
     من هم هینو میگم که مانگا Berserk فوق العاده هست ولی چه فایده که هنوز نتونستن یه انیمه در سطح و اندازه مانگاش بسازن و هیچ حرفی در صنعت انیمه نمیتونه بزنه از اون طرف Vinland Saga یه مانگای شاهکار داره و تونستن ازش یه انیمه درست و حسابی بسازن که مو به تن ادم سیخ میکنه در مورد Kingdom هم همین حرف مانگای عالی ولی انیمه ضعیف

   3. محمد سعادتی

    درودی مجدد
    صحیح فرمودید. حال خلاصه‌ای از نتیجه این بحث را می‌گویم. Berserk نسخه بازسازی گرافیک عالی داره، اما از نظر داستانی نسبت به Vinland Saga در رده پایین‌تری هستش. گروه نسخه قدیمی عکسش هستش. Kingdom داستان عالی داره، اما در فصل اول بد عمل می‌کنه از نظر گرافیکی. فصل دوم ولی پیشرفت می‌کنه. اگر در فصل سوم که مال همین امسال هم هست، بتونه خوب عمل کنه. به یقین از Vinland Saga بهتره. تا اون موقع چون هردو تازه اول راه هستند، البته به نظر. اونا رو برابر می‌دونیم

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *